Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2002.06.10 0 0 502
Tudtommal az MZ5n nem tud multiexpozíciót. Te a többmezős (mátrix) fénymérésről írsz, gondolom. Az valóban nem túl okos, de hát nem is arra való, hogy valamirevaló fotós használja. Az az antifotós családtagok üzemmódja, a "P"-vel kombináltan... ;-)

A gond az, hogy ellenfényes képnél az előtér és a háttér kontrasztja nagyon nagy, nem lehet mindkettőt jól kiexponálni. A többmezős mérő mit tud tenni? Megméri mindkettőt, majd a foltok elhelyezkedéséből megpróbálja kitalálni, hogy melyiket is akarhatod kiexponálni. Ez meg, mivel nincs a gépben gondolatolvasó modul, vagy sikerül neki, vagy nem.

A megoldás, mint minden igazán kényes megvilágítási helyzetben, a spot fénymérés. Abban a szerncsés helyzetben vagy, hogy van ilyen a gépeden.

Előzmény: pályázó (499)
Venyerin Creative Commons License 2002.06.10 0 0 501
Volt ott egy SMC 2.5/200 meg 2.5/135 is...

Előzmény: kandor (500)
kandor Creative Commons License 2002.06.10 0 0 500
Nem tudom érdekel-e valakit, de a Bajcsyn a használt fotócuccos boltban ma ezeket láttam:

- Pentax LX+Pentax SMC M 50/1.4 78.000-ért
- Pentax SMC M 50/4 Macro 48.000-ért

pályázó Creative Commons License 2002.06.07 0 0 499

MZ5n-kérdés:

Az a benyomásom, hogy ellenfényben (nagy fényérték-különbség esetén) az expozícióvezérl? automatika meglehet?sen "buta", vagyis multiexpozíciós módban inkább a nagyobb fényre exponál, rövid exp. id?vel. Az eredmény általában alulexpozíció. Van valakinek hasonló tapasztalata?

powirqw Creative Commons License 2002.06.05 0 0 498
Kloroform!

Mél ment az itteni címedre !

Előzmény: kloroform (497)
kloroform Creative Commons License 2002.06.04 0 0 497
hát persze, hogy eBay!
A vége 88 EUR lett, ez most 21-22 ezer Ft, plusz postaköltség. Remélet meg is kapom, mert már nagyon kipróbálnám.
Előzmény: Venyerin (496)
Venyerin Creative Commons License 2002.06.04 0 0 496
Csak nem eBay.de? Már a kérdésed is gyanús volt a lencse nevében maradt felkiáltójellel...

Mennyi lett a vége?

Amúgy az én 2/35-öm most is velem van. Valahogy ránőtt az MX-emre mostanában... ;-)

Előzmény: kloroform (495)
kloroform Creative Commons License 2002.06.04 0 0 495
sziasztok,
Venyerin ajánlása alapján úgy néz ki vettem egy Pentax SMC 2/35 lencsét. Azért csak úgy néz ki, mert még nem kaptam meg (internetes vásárlás). Nagyon kíváncsi vagyok.
Venyerin Creative Commons License 2002.06.03 0 0 494
A közgyűrű egy sima távtartó csődarab (+ a mindenféle funkciók átviteláre néhány kar és érintkezőpár) a váz és az objektív között, tehát üveg nincs benne.

Akkor érdemes mégis márkásat (pl. Kenko) venni, ha nagyobb, nehezebb objektívekkel tervezed használni, mert ezek mechanikailag azért jóval többet bírnak, stabilabbak egy mezei típusnál. AF közgyűrűt amúgy a Pentax nem is gyárt...

A közelpont ezer dologtól függ, különösen zoomoknál. A legegyszerűbb kipróbálni. (Ökölszabály: végtelenre állított x mm-es objektív x mm-es közgyűrűvel ad 1:1 leképezést.)

Előzmény: seges (491)
seges Creative Commons License 2002.06.03 0 0 493
70.000-ért eladó a 80-320mm-s Pentax objektívem. érd:20 /937-1966
Torino Creative Commons License 2002.06.03 0 0 492
Üdv Mindenkinek!

Én csak olvasója vagyok a topikotoknak, viszont most van egy eladó SIGMA AF70-300mm/4-5.6 DL MACRO SUPER OBJEKTÍVEM PENTAX-hoz, nem használt, teljesen új, hibátlan, eredeti csomagolásban 63e Ft-ért, úgyhogy ha valakit véletlenül érdekelne az írjon az e-mailemre vagy hívjon 06/30 9-822-912-es számon, egyébként a 2 évvel ezelôtti ára 92e Ft volt.

Sziasztok
Torino

seges Creative Commons License 2002.06.02 0 0 491
Van valakinek eladó 25-ös vagy 36-ös közgyűrűje? Ha lehet AF-es! Ja, van a közgyűrűben lencse, mert ha nincs akkor Soligort is vehetnék, nem? Aki tudja, írja már meg nekem, meg azt is, hogy egy 36-os közgy.vel hogyan változik a középpont, ha 1,8m volt ill. 0,5m. Köszi
Venyerin Creative Commons License 2002.05.30 0 0 490
Hello,

Az SMC Pentax-M 100/4 macro-ról gyakorlatilag csak jókat mondhatok. Formális tesztet nem csináltam...

- pengeéles, végtelenben is
- színhelyes, kontrasztos, nem csillan be (na ja, SMC)
- nem torzít, valóban sík a fókusz
- nagyon kompakt építésű (49-es szűrőmenet!!!)
- mechanikailag szuper, elpusztíthatatlan

Viszont már nem mai gyerek. A modernebb makrokhoz kepest ket lemaradasa van: a fenyereje (2.8 körüliek) es az 1:2 legnagyobb leképezési arány (1:1 manapság). Ha ezek nem gondok (legtöbbször nem), nagyon jó választás!

A "dental" változat 100%-ig ugyanaz, mint a sima, csak a leképezési arány skála megvan rajta egy spéci, gyakorlatilag beszerezhetetlen előtéthez is.

Más Pentax macrot eddig nem használtam, de nagyon mellényúlni nem lehet velük, azt beszélik... ;-)

Az eredeti Pentax macrok elég ritkák idehaza, de néha azért vannak. Az M4/100 úgy 40eFt lehet, az A és FA 2.8/100 macro 90-100eFt vagy még több. Vannak 50mm-es Pentax macrok is, azok kicsit gyakoribbak es olcsobbak. No meg van 200-as is, de azt meg csak kepen lattam...

"Egy ilyen 100mm-es makroobjektív (pl. ha a 100/2.8-ast nézzük) alkalmas-e portrézásra is?"

Vegso esetben igen, de jobb megoldasok is vannak. Pl. egy 80-as M42-es portreobi (Takumar, Pancolar, Jupiter) az elviselheto beruhazasok koze tartozik. Nemelyik "fuggetlen" 90-105mm koruli, f2.5 vagy 2.8 fenyereju makroobi nyitott blendenel kifejezetten lagy rajzu, ezeket szokas portrera hasznalni. (Pl. Vivitar 2.8/90, Soligor 2.5/90) Sajna a Pentaxok tul jok...

"Vivitar 100/3.5 makroobjektív"

Kb. a Pentax M 4/100 tulajdonságai, de SMC nélkül és jóval gyengébb mechanikával. Amúgy eredetileg Cosina, és ezer néven fut ugyanez a típus. Pl. a Pentax 3.5/100 macro is ugyanez az optika, csak kicsit jobban megycsinálva, SMC-vel ellátva.

"Fényképeztél-e esetleg összehasonlítás végett ugyanarról a témáról PENTAX alapobival+50mm közgyűrűvel képet és a 100mm-es makróval?"

Nemigen csinálok ilyen teszteket. Képeket csinálok, és akkor kezdek el variálni, ha valahol elégtelen volt a technika. Az én céljaimra a Pentax 50-esek képe igen nagy kihuzaton is bőven megfelelő. Természetesen a 100-ast jobban szeretem ilyen célra, elsősorban a tárgytáv és kezelhetőség okán. Az 1.7/50 amúgy makrózni jobb az 1.4-esnél, mivel utóbbinak a fókuszsíkja igencsak begörbül közelre fotózva.

"Létezik-e változtatható mértékű közgyűrű (kb 0-50mm tartományban, mert a kihuzatok amiket eddig láttam minimálisan is legalább 40mm toldást jelentenek a gép+obi közé)"

Van variálható közgyűrű, de sajna nem 0-50, hanem 26,5-46,5mm. Szerintem nagyon bőven nem éri meg az 50eFt körüli új árát...

Előzmény: kandor (489)
kandor Creative Commons License 2002.05.30 0 0 489
Üdv mindenkinek, bár igazából Venyerinhez lenne kérdésem!

Az egyik objektíved tulajdonságai érdekelnének, mégpedig az:
SMC Pentax-M 100/4 macro

+Kérdések:
Mekkora a legnagyobb leképezése?
Más 100mm-es makrós Pentax obit használtál, láttá-e már (pl. SMC A 100/2.8 MACRO)?
Mennyibe kerülnek használtan ezek a makroobjektívek? Fel fel tűnik-e 1-2 példány?(én kb. 2 éve nézegetem változó rendszerességgel a használt cikkes boltokat /Soós stb./ de eddig nem láttam még ilyet.)
Van e vmi lényegi különbség a sima MACRO és a DENTAL MACRO objektívek között?
Egy ilyen 100mm-es makroobjektív (pl. ha a 100/2.8-ast nézzük) alkalmas-e portrézásra is? (vagy mivel nem erre a távolságra van korrigálva felejtős a dolog)
A te objektíved milyen távolság tartományban rajzol a legjobban? Végtelenben milyen képet ad?
A Vivitar 100/3.5 makroobjektívről hallottál-e már rosszat/jót?
Fényképeztél-e esetleg összehasonlítás végett ugyanarról a témáról PENTAX alapobival+50mm közgyűrűvel képet és a 100mm-es makróval? Melyiknek volt jobb a minősége? (Gonodolom azért a 100mm-es makró obival a távolság/képkivágás kérdése rugalmassabban kezelhető mint közgyűrűvel.)
Létezik-e változtatható mértékű közgyűrű (kb 0-50mm tartományban, mert a kihuzatok amiket eddig láttam minimálisan is legalább 40mm toldást jelentenek a gép+obi közé)

Most ennyi. Mindenkinek jó fényképezést! KAndor

Vazul.at Creative Commons License 2002.05.27 0 0 488
Szia!

A 2.5/135-os tetszett meg. De ha nem tudom hasznalni, akkor nincs ertelme :-( Amikor vettem a gepet, akkor meg nem tudtam, hogy ezek az obik nem jok bele. :-((( Nagy kar...

-- Vazul

Előzmény: Venyerin (486)
Venyerin Creative Commons License 2002.05.27 0 0 487
Ja, az élességállítás lemaradt: fényerős obival (pláne, ha nem nagylátó) egész jó tud lenni. Persze messze van egy jó, direkt erre tervezett manuális váztól...
Előzmény: Vazul.at (485)
Venyerin Creative Commons License 2002.05.27 0 0 486
Hello,

Sajna az MZ50 jó digitális szokás szerint kikapcsolja a fénymérőt ilyenkor.

Amúgy fogadok, hogy az eredeti Pentax zoomjaim is jobbak a Tamronodnál... Milyen objektívet keresel?

Előzmény: Vazul.at (485)
Vazul.at Creative Commons License 2002.05.27 0 0 485
Sziasztok!

Bocsanat, mar talan volt errol szo. Adott egy Pentax MZ-50, es szeretnek hozza egy jo, fix gyujtotavolsagu objektivet (ami varhatoan talan elesebb kepet ad mint a tamron zoom), viszont ugy tudom, hogy a sime PK bajonettes obik eseten a blende allasarol nem kap informaciot a gep. A kerdes az, hogy lehet-e akkor igy is hasznalni a fenymerot? Ugyertem valamennyi expokorrekcioval f-stoppokkent. Van erre valami keplet? Mert erdekelne Venyerin egyik obija...

Az elessegallitas meg toroekes mattuveg nelkul mennyire megbizhato??? :-)

Koszi! Udv!

-- Vazul

kandor Creative Commons License 2002.05.23 0 0 484
Egy kéréssel fordulnék hozzátok!
Ha valamelyikőtök hallana eladó makro-telekonverterről (és nem tart rá sk. igényt) az szóljon nekem! Köszi: Andor
seges Creative Commons License 2002.05.23 0 0 483
Itt egy cím, itt fel lehet tölteni az adatokat a lencséidről ill. a vázadról, sok érdekes dolgot láthattok. Ezek a felhasználok adatai a saját cuccukról, nem hiv. tesztek

http://www.cmpsolv.com/photozone/

kandor Creative Commons License 2002.05.22 0 0 482
Köszi az infókat!
Csak hogy teljes legyen a körkép: én egy német oldalról(http://www.fotobrenner.de) rendeltem egy Tokina 19-35-ös obit kb. a hazai ár feléért.
Az ilyen infók bármikor jól jöhetnek. kandor
buszmágusz Creative Commons License 2002.05.22 0 0 481
NEm kell ahhoz New-Yorkba menni, hogy Pálvölgyinél olcsóbban juss új cucchoz. Már írtam Livignorol, ahol az el?bb említett Sigmat (17-35) hajszálra ugyanannyiért adták.
439 dollár=116774Ft (new-yorki ár)
445 euro=111250Ft (livignoi ár)
Egyébként mindkett? a Pálvölgyi árának csupán a fele, de szerintem így is nagyon megéri.
Én az idén februárban vettem egy síeléssel egybekötött vásárlással. Van telefonszámom, akit érdekel, annak meg tudom adni, további részletekkel együtt.
kloroform Creative Commons License 2002.05.21 0 0 480
Kandor: Az itt emlegetett B&H cégnél vették New Yorkban 480 USD volt. Azt hiszem már nem árulják, gondolom elfogyott. Ismerős kell, aki behozza.
Előzmény: kandor (478)
Látó Szög Creative Commons License 2002.05.21 0 0 479
Bár nem én vagyok a megszólított, mégis itt egy tipp:

New York, B&H Photo

Nekem túristajárattal :) hozták onnan a Sigma 17-35-ös (f/2,8-4) zoomot, a hazai bolti ár (Pálvölgyi) HARMADÁÉRT!!!

Ha arra jársz, ki ne hagyd!

Előzmény: kandor (478)
kandor Creative Commons License 2002.05.21 0 0 478
Kloroform, leírnád nekem mégegyszer, hogy mi úton-módon sikerült USA-ból Z1p-t beszerezned (hely,vételár,szállítás,vám?!)!(Én ugyanis lemaradtam erről az infóról)
Köszi: Andor
Venyerin Creative Commons License 2002.05.21 0 0 477
"milyen optikailag és mechanikailag a 4/35-70 Pentax AL zoom"

Ilyen állat nincs is... Próbálom kitalálni, mire gondolsz.

FA 4/28-70 AL: optikailag nagyon-nagyon jónak mondják, a gyange pont a 28mm-es vége nyitott blendénél. Persze ez is csak önmagához képest gyenge, nem a többi alapzoomhoz. Mechmikailag tipikus FA lencse: kicsit műanyag, de azért elmegy. Manuális fókuszálása egész jó egy AF zoomhoz kápest. Nagyon picike és könnyű, utazni, mászkálni szerintem ideális darab. Sajna a frontlencse forog.

A 4/35-70: szintén remek optika. Építésben talán kicsivel masszívabbnak tűnik.

Mindkettőt szeretni szokták.

"2,8/28 SMC-A/M obik között van-e számottevő minőségi különbség, és szép-e a rajzuk?"

Különbség nemigen van, az A-nak talán kicsivel jobb az SMC-je, no meg van A állása. Egyiket se tartják igazán jónak. Szép rajzú 2.8/28 egyedül az FA szériában van. Vannak viszont igen jó 2/28-ak és 3.5/28-ak. A "sima" SMC Pentax 3.5/28 élessége legendás.

Jómagam egy Cosinon-W 2/28-at használok. Már ha használom, mert a szomszédos gyújtótávokat (24, 35) sokkal inkább kedvelem. Amúgy elégedett vagyik vele.

Előzmény: kloroform (475)
Venyerin Creative Commons License 2002.05.21 0 0 476
"Venyerin, hallottál már erről az objektívről: PENTAX SMC-M 2,0!/35mm?"

Hogyne hallottam volna, az egyik kedvencem! Sokszor ezt viszem alapnak 50-es helyett...

Pár szóban az obiról: pengeéles (f4 alatt én ritkán használom, de állítólag ott is), mechanikailag csodálatos, emellett rendkívül pici és könnyű (49mm-es menet, semmi extra vignettálási hajlam). Az SMC is szépen dolgozik rajta, becsillanni még nem láttam. A Pentacon négyszögletes fém fényellenző kitűnően illik rá.

Állítólag az FA 2/35 AL (aszférikus lencsés, teljesen új design) még jobb optikailag, de MF gépen a kezelése nem az igazi.

"Mmegér ez szerinted kb. 35.000 kis HUF-ot?"

Talán egy icipicit drágább mint olcsó, de fene tudja. Én egy éve 25eFt-ért vettem az enyémet; gyönyörű, de volt javítva.

Előzmény: kloroform (474)
kloroform Creative Commons License 2002.05.20 0 0 475
Már megint Venyerinnek (és persze a többiek és a saját okulásomra :))
- milyen optikailag és mechanikailag a 4/35-70 Pentax AL zoom,
- 2,8/28 SMC-A/M obik között van-e számottevő minőségi különbség, és szép-e a rajzuk?
Köszi
kloroform Creative Commons License 2002.05.20 0 0 474
Venyerin, hallottál már erről az objektívről: PENTAX SMC-M 2,0!/35mm?
Mmegér ez szerinted kb. 35.000 kis HUF-ot?
Előzmény: Venyerin (469)
kloroform Creative Commons License 2002.05.20 0 0 473
Hát azért ez nem teljesen igaz...
Mármint, hogy minden bokorban (bizóban)megkínálnak egy Pentax alapobjektívvel.
Az 1,7/50-est 13.000-ért láttam szép állapotban, használtan, 1,4/50-est amikor kerestem, égen-földön nem volt, illetve 32.000-ért, ami sok érte.
Végül 14.000-ért vettem véletlenül egy gyönyörűt valamelyik fotobörzén.
Kb. 2 hónapja ajánlgattam ezen a fórumon, hogy nagyon olcsón lehet az USA-ból hozni most (P)Z1p-t.
Két napja kaptam meg, 131.000 Ft-ba került.Gyönyörű, máris imádom, így az MZ5N másodgép lesz szegény, bár a kezelése jóval egyszerűbb.
Előzmény: Venyerin (469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!