Keresés

Részletes keresés

gyugya Creative Commons License 2002.08.09 0 0 562
Hat ez fokuszalni nem akar sehova. Igen, kiallitott darab, volt, ugyhogy en is arra tippelek, hogy valaki megnyomkodta.. azt nem tudom dobjam vissza az egeszet (utolso darab), vagy probaljak meg megjavittatni. Gyugya
Előzmény: Grg (561)
Grg Creative Commons License 2002.08.09 0 0 561
Nekem akkor szokta az AF-et a két vége közt tekerni ide-oda amikor valami re nem tud ráfókuszálni; túl közeli tárgy, mozgó tárgy, de a leirásban szerepel ilyen esetnél a fehér fal is.

A hullámosodás meg tényleg hiba, lehet hogy meleget kapott vagy ilyesmi, mert annak simának kell lennie.
Nem lehet hogy kiállitott darab volt, és valaki jópofaságból megnyomorgatta?

Előzmény: gyugya (560)
gyugya Creative Commons License 2002.08.09 0 0 560
Sziasztok. Tegnap vasaroltam a mediaban egy utolso darabos mz-50-et. Pechemre... Az elso gond ami kijott rajta, hogy nem all be az autofokusz. A ket vegallas kozott megtekeri a fokuszt, de sehol nem all be az auto. Ez szerintetek mitol lehet? A masik durva hiba, mit durva!, durva durva!, hogy a filme elott levo "redony" meg van hullamosodva. Ez azt jelenti, hogy a felso ket elem egyenes, viszont az also harom az mintha be lenne nyomva, es ki lenne jove valami vezetosinbol. Amikor exponalok meg se mozdul. Ezzel lehet valamit csinalni? Ma visszaviszem, csak jo lenne ug yodamenni, hogy van valami sejtesem a dologrol... Koszi! Gyugya
PZsolt Creative Commons License 2002.08.08 0 0 559
Koszi eddig azt hittem,hogy csak ZX, MZ varialas van.
Előzmény: whitefulu (558)
whitefulu Creative Commons License 2002.08.08 0 0 558
MZ-L néven keresd. Az amerikaiaknak minden csak külön tipuszámon jó :)
Előzmény: PZsolt (557)
PZsolt Creative Commons License 2002.08.08 0 0 557
Te mrwolf
ezen a linken amit kuldtel hol talaltal MZ-6 -os doksit?
Előzmény: mrwolf (556)
mrwolf Creative Commons License 2002.08.06 0 0 556
Megtaláltam, ha vkit erdekel:

http://www.pentaxusa.com/docstore/index.cfm?show=6

Előzmény: mrwolf (555)
mrwolf Creative Commons License 2002.08.06 0 0 555
Ja, es meg egy kerdes:
Honnan lehetne angol (vagy magyar) nyelvű használati utasítást keríteni.

Igazából meglep, hogy nem találtam meg letölthető formában az interneten.

mrwolf

Előzmény: mrwolf (552)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.05 0 0 554
Ezért szoktam én inkább édesvízben fürdetni.
Előzmény: Látó Szög (553)
Látó Szög Creative Commons License 2002.08.05 0 0 553
'napot!

Jelentem a Z-1p remekül viselkedik, az adriai merítés utáni első sorozat (Velence (I), FF és színes tekercsek) teljesen rendben van.

A Sigma 28-105-tel (f:2,8-4) már más a helyzet. Még nem adtuk fel a küzdelmet, de könnyen lehet, hogy ezentúl csak tűzgyújtásra lesz jó. :-(((
Úgy tűnik, hogy a lencséken lévő szűrőrétegek kémiailag érzékenyek voltak a sóoldatra.

mrwolf Creative Commons License 2002.08.05 0 0 552
Hali,

Na megvettem vegre az MZ-6-osomat, el is lőttem vele hirtelen 7 tekercs filmet, kivancsi leszek az eredmenyre.

Az obi egyelore egy 28-80-as alapzoom ugyhogy csodak nem lesznek...

Vakuügyben (mondjuk 20-40 rugó) mi a tippetek,
inkabb egyszerű Pentax, vagy komolyabb, de más szállító?

Venyerin Creative Commons License 2002.08.02 0 0 551
Ennyiért valami Chinon/Revue lesz az a kihuzat. Nem rossz, de az igazira Pentax van írva...

Ez az obi jó kell legyen közgyűrűkkel, egy próbát mindenképp megér a dolog.

Előzmény: seges (548)
whitefulu Creative Commons License 2002.08.02 0 0 550
Még valami:
Makrónal _szerintem_ nem fontos sem az AF, sem a beugróblende, van amikor direkt jol jon hogy munkablendevel latom a temat, mert nem kell állandóan nyomogatni a lerekeszelő gombot.
Szerintem a Tokináddal érdemes kiprobalni a makrózást. Hagy közgyűrűvel vagy kihuzattal az már izlés dolga, előny hogy a zoommal id tudod változtatni a leképzés arányát.
Whitefulu
Előzmény: seges (548)
whitefulu Creative Commons License 2002.08.02 0 0 549
Hello!

Seges: miféle az a K-s kihuzat? Chinon, vagy eredeti Pentax?
Nekem Chinon van, nem az a legmasszivabb fajta, de jol elvagyok vele. Egyebkent a kihuzat konnyebben hasznalhato, a kozgyuruket meg cserelgetheted ha mas lekepzest akarsz. Arra viszont figyelj hogy a kihuzat lekisebb állásában is kb 30mmes közgyűrűnek felel meg.

Whitefulu

Előzmény: seges (548)
seges Creative Commons License 2002.08.02 0 0 548
A zoomom egy Tokina ATX-PRO 80-200/2,8-as optika, aszférikus. Bár ennek ellenére nem tudom. Itt Szegeden 14.000 forintot kérnek egy K-s kihuzatért, viszont ha Angliából rendelek egy közgyűrűsort, az 17.000 vámmal postával. És AF-es. Csak ezért kérdezem.
Előzmény: Venyerin (547)
Venyerin Creative Commons License 2002.08.01 0 0 547
Szia!

A válasz egy laza "attól függ".
A legtöbben jobban szeretnek teleobjektívvel makrózni, mert azonos leképezésnél nagyobb a távolság a tárgy és az objektív között, valamint könnyebb homogén hátteret találni.

Ha a zoomod "kommersz", nem igazán várható jó eredmény tőle közgyűrűn.

Az 50mm-es Pentaxok közül mind remek darab; leginkább az 1.7-es fényerejűek (meg az elene makrók) ajánlottak makrózáshoz, mivel ezek fókusza a közeli tartományban is sík marad (az 1.4-eseké nem!!!). A manuális M és A, valamint az AF változatok mind ugyanaz az optika, bármelyik jó.

Előzmény: seges (546)
seges Creative Commons License 2002.08.01 0 0 546
Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb megoldás, vegyek egy kihuzatot és egy 50mm-es objektívet (milyet vegyek) v. a Tokina 80-200-asomhoz közgyűrű sorozatot. Ha valaki tud vmi okosat akkor írja már meg légyszi, köszi

Százbolha Creative Commons License 2002.08.01 0 0 545
Kösz Venyerin!

Gondolkodom egy szetten....

Százbolha

Előzmény: Venyerin (542)
stgellert Creative Commons License 2002.08.01 0 0 544
Kedves Pentax lista!
Eladósorba került a smc takumar 55/1.8-as, m42-es, A-M kapcsolós obim, szép állapotú minden szempontból, 6000 ft-ért. Ha valakit érdekel esetleg, kérem, az e-mail cimemre irjon: stgellert@freemail.hu.

Köszönettel: Szabó Endre

Venyerin Creative Commons License 2002.07.29 0 0 543
Szorítok a gépedért!
Előzmény: Látó Szög (541)
Venyerin Creative Commons License 2002.07.29 0 0 542
Ahol a legtöbb Pentax infó van: http://www.bdimitrov.de/kmp/
Pentax objektívek szubjektíven: http://www.concentric.net/~Smhalpin/LongComments.html
Tesztképek: http://gemma.geo.uaic.ro/~vdonisa/lensgal.html
Néhány felbontásteszt:
http://www.takinami.com/yoshihiko/photo/lens_test/index.html
85mm-es lencsék tesztje: http://www.cetussoft.com/pentax/85compar/

Kezdésnek elég info lesz?

Az én kedvenc Pentax objektívjeim eddig: A2.8/24, M2/35, M1.4/50, SMCT1.8/85, A2.8/100, K2.5/135, M4/200, M4/75-150

Mindegyik gyújtótávban van ezeknél jobb modell is, de ezek nekem bőven elég jók, kicsik és könnyűek, mechanikailag nagyon jól eltaláltak, és még megfizethetőek. Pl. az új FA*2/24 minden összehasonlítás szerint jobb az én A2.8/24-emnél, de jóval nagyobb és nehezebb, nem is beszélve a 2-3-szoros használt árról. (Az enyém 40eFt volt...)

Kedvenc vázam az LX, ez nem kérdés. A második hely már nem egyértelmű...
A SuperA jó, de a nyomógombos manuál mód nekem nem ízlik. Az MX nagyon finom, de 100% mechanikus, ami nem mindig fekszik. A K2 (pláne a DMD változat) nagyon jól eltalált kombináció, de igen nagy, nehéz és hangos a többi Pentaxhoz képest.

Kérdezz kicsit szűkebben...

Előzmény: Százbolha (540)
Látó Szög Creative Commons License 2002.07.29 0 0 541
'napot!

Megmerítettem a Z-1p-met az Adria langy vizében. Épp csak 10m mélyre került, de köszöni, jól van.

Gyakorlati tanács ha valaki hasonlóképpen járna:

- azonnal felhozni
- elemet, filmet azonnal kiszedni
- a vizet nem kiszárítani belőle, hanem becsavarni csuromvizes törülközőbe. Ha beleszárad a sósvíz, akkor akár vissza is lehet dobni a tengerbe
- kinyitni rajta mindent, amit csak lehet, futás a legközelebbi vízcsaphoz, addig mosogatni édesvízben, amíg a kezünk le nem fagy
- ezután kitörölni belőle annyi vizet, amennyihez csak hozzáférünk és két napra valamilyen árnyékos, de szellős helyre tenni.
- a harmadik nap reggelén az aksit óvatosan behelyezni és megnézni, hogy mit reagál a gép. Ha nem mennek rendben a dolgok, akkor elem ki, pihenő folytatása

- az édesvizes fürdő után mindent ki lehet hagyni, ha van szervíz a közelben. Poreč-ben (Hrvatska) nem volt.
- a fenti jótanácsok vonatkoznak az objektívre is, azzal a kitétellel, hogy az biztosan nem lesz használható, mert a víz absztrakt lóábrázolási formákat felvéve fog a lencsékre száradni.
- utolsó tanács: ha a gép magához tér, akkor is lássa egy szervizes, mert könnyen lehet, hogy hiányzik belőle egy kis kenőanyag, illetve hogy van még mit kitiszítani belőle.

Az én Z-1p-m magához tért, csodaszép képeket készített Velencében és az Istrián, de ma megy a szervízbe, a Sigma 28-105/2,8-4-es obival együtt.

A látleletről majd értesítem a T. Klubtagokat.

Százbolha Creative Commons License 2002.07.26 0 0 540
Venyerin:

Irhatnál a Pentax MF obikról. Melyek a legjobbak, milyen ritkák, stb.

A K-2 és LX vázakról is érdekelne a véleményed, ismertetőd.

Linkekre is kiváncsi volnék.
Teszt gondolom nincs a neten ez ügyben.

Százbolha

Sajtlee Creative Commons License 2002.07.22 0 0 539
Program Plusomra rászorult egyszer kedves közgyűrűje... (dühöngött is rendesen:o) Végül is kemény bankókért tudták csak leszedni róla, plusz a szimulátort ki kellett cserélni, mert deformálódott. (azóta is kételkedem viszont, hogy kicserélték...) (munkadíj+anyagár volt 10 ezer)

S.lee

Előzmény: stgellert (533)
Solt Creative Commons License 2002.07.12 0 0 538
<ADV>
Sziasztok,
Van egy Pentax PZ-1p vázam (a Z-1p amerikai neve), amitől megválnék (+ doboz, könyv stb.). Nagyon keveset és kíméletesen használtam, de annyi hibája van, hogy a beépített vaku rugója kiakadt, és nem pattan fel magától (ez állítólag típushiba).
Itt Debrecenben nincs Pentax szervíz, és mivel mindig külső vakut használtam engem nem is érdekelt, de ha valakit ez riaszt, akkor természetesen beadom egy budapesti szervízbe.
Hol és mennyiért lehet eladni, esetleg nincs valakinek pont erre szüksége?
Kemecsei Solt, pz1p@solt.kemecsei.hu
</ADV>
zacskostej Creative Commons License 2002.07.11 0 0 537
A jókedvem Tartós! :)

zacskóstej

Előzmény: Látó Szög (536)
Látó Szög Creative Commons License 2002.07.11 0 0 536
Jól beszélsz, ember! Pentax Rulzzzzz! :-)))

Csak meg ne savanyodjon a jókedved ebben a nagy melegben! :-))))))

Előzmény: zacskostej (531)
Rxdns Creative Commons License 2002.07.11 0 0 535
Látó Szög, köszönöm a kimerítő válaszod, tényleg tetszik a masina, de a Minoltára hamarabb figyeltem fel (tetszett meg), és valahogy menetközben megszerettem. Már minden hirdetést feladtam amikor eszembe jutott hogy létezik Pentax is a világon... De már késő. :)

Rxdns

Rxdns Creative Commons License 2002.07.11 0 0 534
Azthiszem mégis a Minolta mellett döntök... Egyszerüen az szimpatikusabb. A Pentax meg szebb :) De a Zenitem már le kell váltani...

Rxdns

stgellert Creative Commons License 2002.07.11 0 0 533
Kedves SLR!

Egyreszt, ez nem K bajonett, hanem az osi asahi, m42-es...
De a kerdesed ertem, sajnos en sem tudom:-(
Racsavartam a kozgyurut, furan rugozott csavaras kozben, amivel sajnos nem torodtem...
Aztan rekeszallitas, es latom a fenymeron, hogy ket teljes blendet teved, alul is felul is a rekeszértékskalan (azt hogy alul, azt ertem, hogy pl. 2-es helyett 4-es, illetve 16 helyett 8-as...)
Vagyis ket rekeszertek kiesett:-(
Mindegy, javitjak most mar, jo kezekben van:-)
De kivancsi lennek ra, tapasztalt e valaki mar ilyet?

Előzmény: Törölt nick (532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!