Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

claascolumbus Creative Commons License 2016.02.11 0 0 20920

Köszi de nem. Engem valami 5 küllős (ágú) felni érdekel. És nem "propelleres".

Előzmény: TIGER-RS6 (20919)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 20919

ezek A6 4f-en voltak....18-as ET40...elado ha erdekel

Előzmény: claascolumbus (20918)
claascolumbus Creative Commons License 2016.02.11 0 0 20918

Üdvözlet. Van egy ideje 3.0 tdi '05 4 ajtós autóm. 18"-as felnit keresek rá. Mijen ET és gumiméret lehet ami nem ér bele semmibe? Másik hogy STOP gombal letudom állítani az autót de a START gombra nem reagál. Ötlet? Köszi a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 20917

Sziasztok!

 

Adott egy A6 C5 99 AFB ezzel a hibakóddal: 01117 - Generator Terminal DF Load Signal: Implausible Signal

 

A generátor tölt, 14.2V-t mértem rajta (elvileg ez jó).

 

Mi lehet még rossz? Kábelt néztem, nincs elszakadva. Szénkefe? Generátor egyenirányító?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

aulack Creative Commons License 2016.02.11 0 0 20916

Ellenszer pont a fix traffira nincs mert azok nem lézeresek, de nagyon jól védhetők különböző alkalmazásokkal ha ismeretlen területen jársz pl. waze, traffi hunter. A mobil mérőkről és használójukról terjedő dolgok többnyire legendák. Lassan közel 10 éve vannak különböző kütyüim. Évekig volt G9-em míg be nem halt. Majd LI-m és soha senki nem üldözött és nem is mértek meg. Le is kopogom. Én ugyan Ausztriában ritkán járok és ott ki is kapcsolom, de SLO, I, F, E, SRB, RO, MK, GR, SK is használtam már gond nélkül. Ahogy a8lang is irta "ésszel" kell használni. Ami meg az új ARH CAM S1 "szuper" traffit illeti: Nevetséges. Valamire való blokkolóval felszerelt és tapasztalt felhasználót nagyon ritkán tudnak megmérni. Nem véletlenül tesztelték az élesítés után még hónapokig. De hát valakik jól jártak anyagilag gondolom a cserével. Az előző az SCS-103 na arra figyelni kellet. Az a pályán úgy rád mért, hogy még jóformán nem is látszott a látóhatáron. 

 

De a vitaindítóra visszatérve a prémium gumik valóban terhelésen mutatják meg mit tudnak. Aki a kreszt betartva közlekedik, annak 100%-ig megfelelnek a középkategóriás gumik. És felesleges pénzkidobás az a 20-30eft/db plusz költség.

Én nem szeretem ha azon kell gondolkodnom, hogy pl nyáron 40 fokban merjek e a pályán 200 tempomattal autózni vagy attól félni, hogy nem tudok megállni egy csendes forgalommentes főúton 160-ról ha egy traktor kifordul a mellékútról.

Előzmény: Stetten (20913)
a8lang Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20915

A fix mérőkre meg gps alapú adatbázis kell de még nem élesek.

Előzmény: Stetten (20913)
a8lang Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20914

Sose szaladgáltam másképp. Nem jön utánad senki , fék kikapcs és mindenki boldog, ha meg nem sikerült eléggé lefékezni akkor se jönnek. Nekem még nem volt problémám pedig már sok sok éve használok ellenszert.

Egyedül az osztrákoknál szoktam max 160-al menni, mindenhol máshol nincs probléma, olasz pl hozzád se szól 180-ért, a horvátoknál se volt gondom. Németeknél szarabbul lehet haladni mint bárhol máshol, akkora dugók vannak.

Előzmény: Stetten (20913)
Stetten Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20913

kb 15éve nem fizettem egy buznyákot sem gyorshajtásért.

Szaladgalj egy kicsit Magyarorszagon is 180 felett, majd fogsz. Söt a jogsi is könnyen ugorhat.

Az "ellenszer" max a fix meröpontoknal segithet. Ha mobil meröpont nem tud bemerni, mar szednek is ki a sorbol. Egyre fejlettebb cuccokkal mennek ra a gyorshatokra. Olvass utana miket szereltek fel most Magyarorszagon. Megmeri a sebessegedet elölröl-hatulrol, beszkennel, közben megmeri a lazadat es csinal egy teljes verkepet is. En minden esetre inkabb  nem huzogatom az oroszlan bajuszat. :-)

 

Előzmény: a8lang (20911)
s500 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20912

Köszönöm!

Előzmény: aulack (20791)
a8lang Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20911

kb 15éve nem fizettem egy buznyákot sem gyorshajtásért. Ausztriában igen kétszer is, de csak vmi aprót. Ettől még nem fogok 140-el menni mert vannak mérők. Ellenszer is van.

Előzmény: Stetten (20909)
Stetten Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20910

Rulettkerék 3.: Ennyit az órarugóról

Szétborítottuk a váltót, ránéztünk és megállapítottuk, hogy ezen egy 1300 forintos rugószett nem segít. Megoldottuk. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Stetten Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20909

Most ha Magyarorszagra (es akar Ausztriara is) levetitjük a helyzetet, akkor elvileg  sem Magyarorszagon sem Ausztriaban nincs letjogosultsaga a premium abroncsoknak, mert sehol nem tudsz az altalad emlitett sebesseggel autozni. 140-nel mar vege "van a vilgnak" (az felett mar bünti) meg autopalyan is, lakott területen meg ugye nincs is miröl beszelni. Most beszelhetünk arrol is hogy mindenki 180-al vagy afölött szaguldozik Magyarorszagon is, csak ez a megsokasodott traffipaxok es horribiis összegü büntetesek tükreben igen nehezen hihetö. Nemetorszagban mas a helyzet, vannak olyan palyak ahol kihasznalhatod az auto vegsebesseget, ahhoz erthetö a nagyteljesitmenyü abroncs.

Előzmény: a8lang (20906)
tamozsnyik Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20908

Üdvözlet!

 

Érdeklődni szeretnék hogy milyen változtatásokon esett át 2006-ban gyártott Audi A6 2,4 a 2005-ben gyártotthoz képest?

Azt mondták hogy több változtatás is történt és hogy mindenképpen csakis 2006- ban gyártottakat nézzek. Dilemmában vagyok mert a kiszemelt példány 2005-ös!

 

 

H__G Creative Commons License 2016.02.10 0 0 20907

Én 150-ért látok most ebayen (ami teljesen megfelel), de azért valahogy jó lenne tudni, hogy biztos az a hibás, mielőtt leütöm... (itthon persze egy szál se)

 

Vajon most, hogy még azért működget, tudnak belőle hibát olvasni?

Előzmény: a8lang (20905)
a8lang Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20906

Nagy sebességnél nagyon nagy különbség tud lenni prémium és nem prémium gumi között.

Elhiszem hogy neked nincs szükséged rá mert 130-al mész, de 180 felett komoly biztonsági tényező tud lenni a gumi. Én is próbáltam hogy szart veszek a régi D3-ra flaken fk453 -at vettem rá 20-as méretben, mert olcsó volt. De olyan is. Először is nincs meg a szélessége, 2cm-rel keskenyebb volt mint a valsó 255, pont olyan széles volt mint a 235-ös téli gumi, ezen kívül zajos volt és kényelmetlen futású, ami a legfontosabb 180 felett instabil volt vele az autó, 220 felett meg már egyenesen veszélyesnek éreztem az addig michelin ps2-ken stabilan és nyugodtan futó autót.

Előnye talán hogy nem kopott és nem lett szélszakadt minden gödör után mint a michelin.

Soha többet nem veszek A8-asra vagy más nagy sebességű autóra nem prémium gumit.

Előzmény: Stetten (20900)
a8lang Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20905

Nekem is volt gondom a bose erősítővel D3-nál ami hasonló lehet mint az a6-ban.

Eleinte néha kihagyott 1-1 pillanatra, aztán egyszercsak se kép se hang, lebénítja az egész mmi-t, még hibát se tudtak olvasni belőle mert nem kommunkiált. Az érdekesség az volt ha melegítettem az autó vagy eleve nagyon meleg volt kint akkor működött jól, csak hidegben nem ment.

Persze a márkaszervíznek fingja sem volt mi lehet a baj, 4-5óra (kedvezményes árú) hibakeresés után feladták és utamra engedtek. Ismerő román lakatosa egyből mondta mi a gond és adott egyet próbára. Ebay-ról vettem egyet 100eur-ért,nincs értelme javítgatni venni kell egy másikat ami működik és kész. 15ezer km volt az autóba és kb 1éve használt.

Előzmény: H__G (20904)
H__G Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20904

Urak,

 

tudtok valami helyet, ahova fordulhatok a haldokló erősítővel? (C6 / 4F, tehát optikai, bonyolult cucc, nem lesz ócsó, de legalább értsen hozzá, aki belenyúl...)

 

Egy ideje a CD néha kicsit recsegett, meg ritkán ki-ki maradt, de különösebben nem érdekelt, viszont most már a rádió is kimaradozik, a CD méginkább, az AMI már el sem indul, tehát központi lesz a probléma...

 

TurboLeva Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20903

Nekem is ez volt a ZF-nél, nagyon rendesek voltak, kedvezményt is adtak, egy tömítés miatt (amit ők vettek észre, hogy rossz), visszabontották az egész váltót, külön ezért levették a szeleptestet, az átvezető csonkot kicserélték (raktárról!) újra, és u.annyit kellett fizetnem, mintha "csak" olajcserére vittem volna. Viszont a reset lemaradt....Rá is kérdeztem, megnézték katalógusból, hogy nem kell....megnyugodtam, hogy jó lesz így, majd megtanulja. Viszont utána az addig tökéletesen működő váltó elkezdett furcsán viselkedni, néha akkorákat rúgott, hogy csodálkoztam, autót félreraktam,belemélyedtem jobban a dolgokba, és ekkor találtam rá, hogy minden olajcsere után kötelező a reset,adaptációs úttal. Azóta olyan a váltó, mintha most jött volna ki a gyárból az autó....az olajcsere így tényleg megérte, a korábban finomnak mondott váltások helyett is teljesen villanyautó fíling. Észre sem lehet venni, hogy vált, csak a fordulatszámmérőn....

Előzmény: Stetten (20901)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20902

keress slinet az 2cmt ultet

Előzmény: arionka (20899)
Stetten Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20901

Nem tudom, de nekem nem kellett egy oras probautat csinalnom. Olajcsere utan mentem egy kört, aztan ujra felemeltek az autot, megneztek nincs-e szivargas, megkerdeztek van-e valami rendellenesseg. Ujra ratettek a gepre ami az olajat cserelte, kinyomtattak az ertekeket, de az egesz nem tartott 15 percig sem.

Előzmény: bigjohni (20885)
Stetten Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20900

En nem tudom kiknek valok a premium abroncsok. Az en vezetesi stilusomhoz nincs szükseg ra, az biztos. Regen rossz, ha egy baleset elkerülese a közepkategorias es a premiumkategorias abroncs különbsegen mulik. Altalaban 5 evesen minden abroncsot lecserelek, profilmelysegtöl függetlenül. Itt gyakran hangoztatjak a 4x4x4-es "alapszabalyt", miszerint 4 egyforma abroncs, Minimum 4 mm profilmelyseggel amik maximum 4 evesek. Egyszer tartottam meg 7 even keresztül teligumit, (akkor is gumiszerelö tanacsara) de a hetedik evben mar nedves uton csuszott. Amikor levetettem a gumis meg mindig azt mondta, tartsam meg tartalekba hatha kesöbb szükseg lesz ra. Minek?? Csuszkalni??? :-) Egyebkent kinai teligumi volt, egyensen az Auchanbol...  Szerintem nincs azzal baj ha egy gumit 4-5 evesen el kell dobni, legyen az kopas vagy kemenyedes miatt. Azzal sokkal nagyobb bajom van hogy egy draga permium abroncsot atlag 1-2 szezon utan el kell dobni, mindezt szinte dupla aron a közepkategoriahoz kepest. Gondolom hogy a Barum is lagyabb gumikevereket hasznal mint 15 evvel ezelött. Ök sem szeretnek ha 10 evig nem vennel uj abroncsot. Termeszetesen probalnak a gyartok "ürtechnologiat" bujtatni az abroncs fejleszetes/gyartas möge, de a valosagban nincs uj a nap alatt. Kemenyebb keverek: szarabb tapadas gyengebb kopas, lagyabb keverek: jobb tapadas gyorsabb kopas.

A ceges Suzukin azert nem vettel eszre nagy kopast, mert a virsli kategoriaban nyilvan nem azt a gyorsulast, sulyt es fekeröt kapja az abroncs mint pl egy 18-20"-os kereket viselö auton. A felület ugyan kisebb, de 99%-ig biztos vagyok benne hogy a gumikeverek ugyan az mint amiböl a nagyobb abroncsokat nyomjak.

Előzmény: bigjohni (20884)
arionka Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20899

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék a következőben.

Audi 1998 2.8 tiptronic quattro ...az elenne a problémám az eleje az autónak magasabb mint a hátulja...szemmel láthatóan a nagyobb a rés az első kerék felett mint a hátsónál.Igazából nem leültetni szeretném,de lejjebb mehetne azért :)

Találtam Spirálrugókat...színes pontokkal vannak jelölve...tudja valaki az pontosan mit is jelent?

Az Én rugóimon egy narancssárga és egy szürke jelzés van.

Ha valaki tud kérem segítsen, hogy  milyen színjelzésű rugót vegyek ami pár centivel lejjebb engedné az autó elejét.

 

Előre is köszönöm!

TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20898

kirpobaltam en is es mint ha hatarozottabban valtana es mint ha erzekenyebb lenne a gazpedal

Előzmény: KimiA6 (20888)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20897

az lemaradt hogy miota vannak ezek a furcsasagok mentem mar vele 20000 biztos es az ingadozas kezdete ota is kb 10000....volt olajcsere is de maradt ilyen

Előzmény: TIGER-RS6 (20896)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20896

elmondom hogy kezdodott....mikor pl 90rol gurultam motorfekkel akkor 80 korul erezhetoen es a fordulatszamon is latva szetkapcsolt de utana mondhatni rogton zart is....kesobb volt hogy neha mer nem zart ossze olyankor 1200on marad a fordulat es mutat fogyasztast is 1 1.2 mikor hogy a 0 helyett....most ott tartok hogy 10 bol 8szor tuti nem kapcsol ossze es neha csinal olyat is hogy gurulas kozben zar es nyit megint mint ha nem tudna hogy mivan...ezutan jott az hogy 4. ben 1200as fordulat korul ami olyan 47 es 52km-nek felel meg elkezd ingadozni a fordulat max 200-at es erezni is de 55 nel mar nem csinalja ezert is hasznalom ott es meg neha 5.ben szinten 1200 korul csinalja de abban a tartomanyban nagyon ritkan jarok mert az olyan 62km-nek felel meg....mikor csinalja az ingadozast gazadasra rogton megszunik es szepen gyorsit....meg olyat is csinal hogy gurulas kozben mikor nincs zarva gazadasra kicsit felporog de rogton zar is ja es meg neha gondolkodik hogy valtson vagy ne....valtasok kozben szepen esik a fordulat nem csuszik meg.

Előzmény: Avant1 (20895)
Avant1 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20895

Ha  hibás lenne a kuplugod abból látdnád elsősorban, hogy

- eleinte keményebben lockupolna, határozottan éreznéd meleg motornál is

- aztán 1500-2000km múlva ki-be lockupolna menet közben

- majd újabb kb 500km múlva remegne, vibrálna gyorsításkor és 200akat ugrana a fordulat, ha manual módban mondjuk ötösben gyorsítani kezdenél. Leginkább 1500-1900 fordulat között vibrálna be az egész kocsi, 4 v 5. fokozatban gyorsításkor.

- aztán később 3-ban is

- majd később már egyenletes sebességnél autópályán is érezhetően rezonál az egész autó (mintha rossz lenne az út vagy nem lenne centrírozva egy kerék), de az már a vég, és nem egészséges. Ezen állapotban még tud 2-3e km-t menni, talán többet is, de én nem vártam ki.

 

1.  Legvalószínűbb bizonytalan a bemenő jel valamelyik szenzorról, akkor tud 50-100as ford.  "kis felugrást" okozni - terhelés ill nyomatékjel "implausible signal".  A diagnózist erősíti az, ha kipróbálod: sebességtartásból  finom óvatos gyorsításnál  jelentkezik ,  de ha határozottan gyorsítasz tiptronic módban hagyva  - harmad vagy -félgázzal de semmiképp nem lepadlózva nehogy visszaváltson -  akkor ez a felugrás elmarad  és azonnal közvetlenül húzni kezd. 

- szenzor jelek

- Lyukas v repedt turbónyomást vezérlő cső is tud ilyet okozni. Nálam volt ilyen tünet: egy 20 forintos gumicső ami turbó vezérlőszelepeket (" lefújószelepeket") köti össze, meglazult.

 

Egyéb opciók

2.  szeleptest oldalán, a váltó teknőjében látható kis kerek N94-es aktuátor, amely a lockup kuplung összezárását végző olajnyomást állítja be (elégtelen nyomás). Külön vehető de a ZF-ekben ezt nagyon megbízhatónak mondják, ritka hiba. 

3. Lehet még a szeleptest valamilyen belső kopása is, ez valószínűbb mint  2. -> szeleptest felújítás (ha lehetséges) vagy inkább csere.

 

Először az 1-est ki kell szűrni. Ha marad a tünet, célszerű szakembernek megmutatni.

Előzmény: TIGER-RS6 (20894)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20894

nekem 50 korul ingadozik a fordulat amugy jol valt es nem csuszik....lockup szarakodik gondolom

Előzmény: EXC 250 (20893)
EXC 250 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20893

Nekem mikor citrom elment annyi volt ,hogy ha nagy gázt léptem akkor felpörgött de nem ment 

szoval érezhető volt hogy csúszik a kuplung .

Előzmény: TIGER-RS6 (20874)
EXC 250 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20892

Autopalya nalam rengeteg volt mert 1600km re dolgoztam es nem városi kocsi most sem . 

De vannak olyan jelek hinak amiket írsz ! 

Szoval lassan elérek oda ahova mindenki más . 

Javitas ... 

Előzmény: Avant1 (20878)
KimiA6 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20891

Szia!

 

Hétvégén, ha lesz időm meg fogom nézni!

 

Köszi!

 

Gábor

Előzmény: Avant1 (20889)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20890

kiprobalom en is....kivancsi vagyok

Előzmény: KimiA6 (20888)
Avant1 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 20889

Na, szuper!

Az egyik ludas a fojtószelep lehet a másik pedig a gázpedál potija. Élőadattal nyakon kéne csípni működés közben, úgy a "legolcsóbb" megoldani a dolgot különben fűnyíróelv marad.. ( Legrosszabb esetben harmadik tételként a jeladó-TCU közti kábelköteg valahol, de arra ne gondoljunk. A fojtószelep csatlakozója viszont tényleg tud korrodálódni azt nem árt megnézni és tisztítani ) A fojtószelep jó drága újonnan legalábbis  a biturbóhoz valami 500 euró, a pedálpoti újban kifizethető. A fojtót egy R8-asról vettem   ami 41ekm futással pár évesen elrepült a Nürburgringen. Annak pont ugyanaz a "B" végű szelepe van mint a 2,7T-n. Szeretem a zöld poklot. D)

 

Előzmény: KimiA6 (20886)
KimiA6 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20888

Finomabban, határozottabban vált és alig érezni vibrációt.

Előzmény: TIGER-RS6 (20887)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20887

Miben lett mas?

Előzmény: KimiA6 (20886)
KimiA6 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20886

Szia!

 

Kipróbáltam a "játékot" a pedállal és mintha másik autóm lenne. Nem akarom elkiabálni, de nálam van változás.

Ilyenkor a fojtószelepet kell cserélni?

 

Köszi!

 

Gábor

Előzmény: Avant1 (20881)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20885

Ezt a fontosnak tűnő műveletsort vajon elvégzik az emlegetett ZF márkaszervizben?

Előzmény: AudiA6 (20880)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20884

Ha most 2001-et írnánk (akkor vettem a Fabia-t) azt mondanám, hogy a Barum gumi leginkább Saválló cartársnak lenne a legjobb választás.

Miért? Mert Ő lejárja egy év alatt, bepróbálja a kukába, és vesz újat.

A Fabia-n Barum nyári gumi volt, én pedig Matador télit vettem rá.

Újkorában nem volt semmi negatív érzésem velük, sőt sokkal jobbak voltak mint az előttük használt keleti blokkból származó abroncsok. (Sava, Debica, Trayal....)

Viszont néhány év alatt annyit öregedtek mint egy normális gumi 10 év alatt.

A Barum négy évesen olyan lett mint a bakelit, a Matador (öcsémmel együtt 8db-ot vettünk belőle) pedig teljesen alkalmatlanná vált a téli közlekedésre.

2014-ben adtam el a Superb-et, 10 éves (tudom, borzasztó) UG4 gumikkal.

Télen keveset használtam az autót, ezért a profilmélység teljesen jó volt még. Sem látni, sem érezni nem lehetett olyan negatív jelenséget/viselkedést, amit a kor rovására lehetett volna írni.

Persze eltelt 15 év, remélhetőleg a Barum is változtatott valamit.

(az akkori és mostani autók, vagy műszaki dolgok tartósságát elnézve, csak az a kérdés, hogy melyik irányba :) )

 

(2000 környékén a céges szutyukin Michelin gumi volt gyárilag.

Valami virsli méret, teljesen ostobának tűnő mintával.

Kiválóan tapadt minden úton, teljesen mindegy volt, hogy száraz vagy esős idő volt éppen.

Nem sikerült időben beszerezni a téli abroncsokat, így majdnem decemberig a Misivel közlekedtünk. Nagyon meglepődtünk amikor azt tapasztaltuk, hogy hóban is kiválóan viselkedik.

A téli gumi valami márkás gumi lett, de valamiért alig tudtunk közlekedni vele. Mindenki csak szenvedett. Az a Misi egy qrvajó gumi volt, és kopni sem kopott. Feltételezem, hogy ma már hasonló sincs.)

Előzmény: Stetten (20882)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20883

latom erted a temat :).....ezt a pedalos dolgot erdemes lenne nekem is megcsinalni? 2003-as C5 2.5TDI van nekem....VCDS-ben nem lehet azt az adaptaciot megcsinalni?

Előzmény: AudiA6 (20880)
Stetten Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20882

Szia!

 

Nincs meg az auton, nincs tapasztalatom vele. GT-Radial gumikkal vettem az autot, ugyanez az arkategoria mint a Barum. Az közepkategorias abroncsokbat kemenyebb gumikeverekböl gyartjak, ezert gyengebb a tapadasuk, viszont nem is kopnak olyan gyorsan mint premium abroncsok.

Előzmény: Obici (20877)
Avant1 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20881

Perifériákra? Sajnos nem feltétlenül. Mikor a fojtószelep nézve volt, akkor a % -értékek tökéletesen együtt haladtak a gázpedállal, és nem volt semmi megugrás benne, mintaszerű volt, pedig: 1 évvel előtte a váltófelújító műhely (akiket alul valaki linkelt) panaszkodott már a fojtószelepre, hogy valószínűleg öreg, elmászik, mert egymás után többször is "fel kellett tanítani" egy délelőttön, hogy szebben váltson, és tényleg, egy év múlva hetente induláskor eljátszottam azt, hogy gyújtás fel, 15 sec alatt pedál lassan padlóig, majd vissza, ezt kétszer, gyújtás le -  és akkor ideig-óráig jó vagy legalább sokkal jobb volt,  persze félmegoldás, de valamit hozott.  Tehát  amikor gépen volt, nem mutatott semmit sem. Bizonytalan terhelés / nyomatékjelet érdemes keresni, de nem biztos, hogy kiadja. Ha nincs meg a TCU-nak a tényleges motor nyomaték, akkor szokott leginkább "bénázni".

 

Előzmény: TIGER-RS6 (20879)
AudiA6 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20880

Adaptácuós út.

Rásugod az ODIS-t belemész a váltó vezetett funkciókba és követed amit írkál.Kb 1 óra alatt megvan.De előtte töröld a tanult értékeket.

Előzmény: TIGER-RS6 (20868)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20879

ilyen szenzor hibakat a vcds megmutat?

Előzmény: Avant1 (20878)
Avant1 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20878

@ EX25:  Ezek ragyogó dolgok, igazán irigylem,  de az az autó a statisztikai kivétel. Nyilván sok külterület volt benne, kevés váltással + zárt kuplunggal, amikor az olaj termikus/nyíró terhelés minimális. Gondolom, az autó is jó műszaki állapotban volt.

 

Olajcseréhez mindenképpen a ZF  szerint javaslom eljárni. Cserélni és kész, mivel jelentős igénybevétele van az olajnak és ahogy romlik a minősége (sok város, sok hidegindítás és motortuning, öreg hűtőrendszer gyorsítja)  úgy romlik a kenőképessége is, így nő a kopadékok mennyisége. Ez aztán eljut mindenhova, főleg váltásokat kivezérlő szeleptest finoman megmunkált dugattyúinak felületén és a szeleptest furataiban (fém-fém kapcsolat!) okoz karcokat , így aztán a vezérlőolaj nyomásvesztését hoza magával. Ez egyes fokozatokban eleinte picit, majd jobban ütős váltást (főleg visszaváltást) eredményez, majd ez kihat az aktív elemek állapotára is fokozatosan.

Közben a főnyomáspanel belső kopása (a szeleptest egyik fele ez) megmutatkozik ez a   D-N, N->D, D->R stb átkapcsolásoknál, döccenés, rántások formájában. Egy jó panellel semmi de semmi nem érezhető az átkapcsoláskor, se hidegen, se melegen.

  Ha ehhez hozzárakódik még egy kis szenzorhiba a bemenő jeleknél ami 10 éves korban simán lehet (bizonytalan légtömegmérő, vagy fojtószelep forró motornál kissé zavarosabb jele a váltókomputer felé, vagy zajos jelt adó gázpedálpoti vagy ezek kombinációja) akkor a váltások önvédelmi okból lelassulnak (TCU erre utasítja a szeleptest dugattyúit) és ez álmatagabb váltásokhoz, főleg pedig lassabb lock-up (kupplung-) művelethez vezet a 3-4-5-ös fokozatban még meleg motornál is, de abszolút érezhető 1-2-ben is, amikor ugye még nincs turbina zárás, de az erőátvitel mértéke és reakciója érezhetően romlik.

(Sokszor akkor érzi igazán az ember, ha vezet egy tökéletes kvázi újszerű váltót. Iszonyat gyorsan vált, ha minden klappol és nagyon jó a vonóerő átvitel, azonnal, gyakorlatilag nincs kenődős csúszós érzet nincs, még egyes-kettesben sem!  Gyakorlatilag megszűnik minden effektus, amit fel szoktak róni a tiptronic-nak. Itthon a sajátomon kívül csak egy másik A6-ban éreztem tökéletes automatát, ami nagyon kevés km-en amerikai import volt. A többi legfeljebb  jó-átlagos volt - és  sok a lassúkás) 

Tehát ha az "álmatagabb" üzemállapotban a vezető a félig lockupolt "csúsztatott" pillanatban ad nagy gázt pl 2->3-ba kapcsolás közben hegyre felfelé, akkor csúszó kuplunggal gyorsít ki ("nem húz rendesen az autó!") ekkor  rendesen kopik a kuplung a turbinában, annak kopadéka pedig bekerül az olajba, és szálas anyag+ szilícium összetételű szemcséi mindenfelé eljutnak, tovább rontva a működést. 

Fokozatosan, néhány tízezer (?) km alatt  kritikusra csökken a kopóréteg a kuplungtárcsán,  szokott "lockupos" lenni az autó, leginkább emiatt szokott vibrálni és csúszni gyorsításkor, vagy sebességtartáskor x,y nyomatéknál.  És a váltóhűtő eltömődni a szutyokkal. Ezért követelik meg a felújítók a hűtőcserét is.

 

Summa:  ezért térdel le sok váltó "idő előtt" azaz 150e-220e km közt, ahogy Donibcsi is említette.

 

A piros lámpás dologra: egyik oldalon ott áll lucifer, a másik belzebúb. Összességében: A "D"-ben hagyás  sokkal jobb, kivéve ha nagy hőség van. Oka: minden egyes D-N, N-D műveletnél a főnyomáspanel dugattyúja kopik, feleslegesen (leüríti a panelt, majd feltölti) Ha tök új a szeleptested, akkor hajrá, 5-8 évig elbírja tünetmentesen, de egyébként pedig ha elkopik, jönnek az ütős váltások és az ütős N-D átrakások.  Emellett viszont, ha D-ben marad, ahogy írtátok is, nyírja az olajat, amitől az melegszik, öregszik. Az olajat viszont le lehet (és le is kell!) néha cserélni, úgyhogy inkább a D a jobb! 40 fokos kánikula kivétel, nehogy túlmelegedjen a váltóolaj (ilyenkor csúcsra van járatva a teljes hűtőrendsezr) mert akkor instant módon öregszik. Tuning motor esetén nem 60e hanem 40e km-t tudok.

Előzmény: EXC 250 (20873)
Obici Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20877

Hali,

mennyire vagy megelegedve vele?  A D3-on van?

En is elkezdtem keresgelni nyarra 255/35 R19-et es ez a Barum feltunoen kedvezo arban van..... szinte mar ling-long-ping-pong kategoria, ugyanakkor a Continental csoport gyartja a cseheknel...

 

Előzmény: Stetten (20845)
TurboLeva Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20876

Kérdés a váltások minősége már olyankor.....ha pedig a szoftver nem tud már "jól" váltani, annak fokozott kopás az eredménye....De nem vagyok "váltós", csak műszaki ember. Egyébként Churchill is túl volt a 90-en, pedig dohányzott, ivott, stb. szóval biztos, hogy vannak kivételek is.

Előzmény: EXC 250 (20873)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20875

mi volt a tunet?

Előzmény: EXC 250 (20873)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 20874

ugy tudom igen

Előzmény: EXC 250 (20872)
EXC 250 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20873

550000 km mentem a 5hp19 el ! Soha nem látott másik olajat .. A citrom elkopott es semmitt nem tettem csak azt újítottam fel plusz kapott másik olajat es azóta 150000 ment megint ...

 

 

Előzmény: TIGER-RS6 (20860)
EXC 250 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20872

Sziasztok ! 

 

Létezik , hogy bosch 106 e Adagolo azért nem jo mert kézi váltosrófolva automatara került ?

allitolag a az előző kocsin működött ....

vagy van benne valami immo ami miatt nem indul el ? Mondjuk tudtommal az "E" s be nincs semmi amit kikeölébe ütni vagy átírni ... 

De ha valaki tudna infót megköszönném ! 

Stetten Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20871

Nem egyformak a szervizek.

Előzmény: TIGER-RS6 (20866)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20870

koszi...csak nem nagyon ertem :D

Előzmény: TurboLeva (20869)
TurboLeva Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20869
Előzmény: TIGER-RS6 (20868)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20868

hogy kell adaptaciot csinalni resetelni a valtot?

Előzmény: TurboLeva (20861)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20867

olaj reszre gondoltam

Előzmény: Donibcsi (20862)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20866

velem tortent egy erdekes dolog meg is lepodtem.....klimatisztitason voltam Audieknal es rakerdeztem mennyi lenne a valtoolaj csere kerdezte az ipse mikor volt cserelve mondom nem tudom erre mondja hogy 60000kent kene cserelni....meg is lepodtem hogy mondta mert eddig csak azt olvastam hogy Ok azt mondjak nem kell

Előzmény: Stetten (20864)
Stetten Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20865

Nem a legrugot vedö gumi öregszik el, hanem maga a gumibol keszült ballon, ami maga a legrugo. A legrugot nem igazan tudod sem kimelni, sem karbantartani. Lehetne ezeket gazdasagosan javitani (ballon es tömitesek cserejevel) csak akkor nem hagynad ott a gatyadat az alkatreszert.

 

Az Audi a markaszervizekben Castrol olajat hasznal.

 

 

Előzmény: firma20 (20852)
Stetten Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20864

A váltó ebben a modellben élettartam feltöltött.

 

Nagyon jo megfogalmazas ez az "elettartam" a gyar reszeröl. Jogilag. Ugyanis nem mondanak vele semmi konkretumot. Ha 300-nal leterdel a valto, akkor annak az volt az elettartama. Akinek 200-nal terdel le a valto, annak meg annyi. Egyertelmü hogy az Audinak az az erdeke hogy mihamarabb vegyel uj autot, vagy legalabb egy uj valtot. Minden hidraulikus rendszernek nagyon kenyes eleme a nyomofolyadek. Az a nyomofolyadek amit a vilag vegeig lehet termikusan es mechanikusan terhelni (minösegromlas nelkül) meg nem született meg. Gyanitom hogy nem is fog. 

En csereltettem olajat a ZF-nel, ök mit gyartok tisztan es vilagosan leirjak hogy az elsö olajcsere Tiptronicban 80.000-120.000km között, aztan minden 60.000km-kent. Szerintem nagyon csunya dolog hogy az Audi szandekosan nem adja tovabb a valto gyartoja altal elöirt karbantartasi utasitast. Mar csak az a kerdes hogy kinek higgyjünk? Annak aki evtizedek ota valtokat gyart es semmi erdeke nincs abban hogy tönkremenjen a valtod, vagy annak aki autoösszeszerelessel foglalkozik es valtot csak beszereli?

Előzmény: Donibcsi (20856)
H__G Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20863

Ha már itt tartunk:

 

azt mind tudjuk, mi a gyilkos üzem a motornak.

 

de mi a gyilkos üzem az automata váltónak?

a sok város? a tartós nagy sebesség? a sok gyorsítás? vagy csak simán a kor...?

 

Előzmény: Donibcsi (20862)
Donibcsi Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20862

Ezen a linken nem találtam ilyet. Ez Sándor véleménye, ami számomra nem mérvadó.

Ahhoz nem fér kétség, hogy az olaj elhasználódik 300.000km alatt, de nem is ezt írtam. A lényeg ott van, hogy az élettartam alatt a váltó estleges meghibásodása nem vezethető vissza az olajcsere elmulasztására. 

Előzmény: TIGER-RS6 (20860)
TurboLeva Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20861

a 6HP19A-ra 80-120.000 közöttit ad meg a ZF a saját szervíz doksijaiban, és utána egy reset-et kell csinálni, adaptációs járattal. Ez utóbbit még sajnos itthon is elfelejtik, mondván, hogy majd megtanulja. Csakhogy minél több a kilométer a kocsiban, annál ritkábbak az adaptációs ciklusok, az első 80ezres cserénél ez már elég ritka ahhoz, hogy az olajcsere után néha "belengjen" a szabályzás, üssön a váltó, még ha korábban nem is tette. Nyilvánvaló, hogy ez nem kívánatos kopáshoz vezet.

Szóval váltóolaj cserekor mindig legyen reset ÉS pontosan betartott adaptációs futam (ami elég veszélyes közúton sajnos....)

 

 

Előzmény: TIGER-RS6 (20860)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20860

a ZF aki gyartja a valtot 60000km-t ad meg......olvass :) http://www.automatavalto.eoldal.hu/cikkek/erdekessegek/

Előzmény: Donibcsi (20859)
Donibcsi Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20859

Nem egy olyan autó van a látókörömben, amiben soha nem volt olaj cserélve, és a 400e km-en túl van hibamentesen, és van olyan is, amiben 150e van, és letérdelt a váltó. 

 

szerelő szerint szép volt aránylag, de azért ideje volt cserélni

Ez a szerelő biztosan egy laboratóriumot üzemeltet a fejében, ha ezt ránézésre megállapítja

 

Azt írtam, hogy ha a váltóhalál bekövetkezik, az nem az olajcsere hiánya miatt lesz.

 

Az Audi (és talán minden gyártó) összes váltójában van csereintervallum, kivéve a hidrodinamikusokat. Miért tenné ezt direkt a gyár?

Előzmény: a8lang (20857)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20858

szerintem meg nem...D-ben allva az egyik turbina forog a masik nem amit te fogsz a fekkel ha N-be rakod akkor nem forog egyik sem....meg regen olvastam valahol hogy N-be rakva a kimeletesebb mint a feken allni

Előzmény: mica-r (20855)
a8lang Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20857

Szerinted van olyan váltóolaj ami 15év után és 300e km után is még jó?

Szerintem nincs, de a gyártó szerint sincs. Az audi meg leszarja, őt csak az első max 5év érdekli az első párszázezer km-t kibírja jó esetben.

D3-on 11év és 125e km-nél cseréltük (már az új tulaj) a váltóolajat, szerelő szerint szép volt aránylag, de azért ideje volt cserélni. Jobb lett volna átmosni de a közel 7L új olaj is jobb mint a semmi.

Difikbe, osztóműbe még mindig gyári olaj van, idén azt sem árt majd cserélni.

Előzmény: Donibcsi (20856)
Donibcsi Creative Commons License 2016.02.07 0 0 20856

A váltó ebben a modellben élettartam feltöltött. Ha 300.000km-ig használja, nem kell cserélni. A csere elmulasztásából nem fog tönkremenni a váltó

Előzmény: Stetten (20850)
mica-r Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20855

Pont azzal koptatnád jobban, ha mindig kapcsolgatnád D-ből üresbe. D-ben állva csak az olajat kavarja, az meg nem kopik el olyan hamar :)

Előzmény: firma20 (20852)
firma20 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20854

Köszönöm.

Előzmény: BEEP-TFSI (20853)
BEEP-TFSI Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20853

Én mindig D-ben állok vele, ha esetleg nagyon sokat kell várni akkor kiveszem P-be vagy N-be.

 

A biztosítékot a műszerfal jobb és bal oldalán találod, a leírásban talán benne van hogy melyiket kell cserélni, de nem biztos hogy ilyen alapos. Én a héten cseréltem egyet, sikerült kilőni, ki kellett mérnem multiméterrel melyik a hibás. 

 

Anno én Castrol olajat tettem az A6-ba, a váltóba pedig a "gyári" ATF-et.

Előzmény: firma20 (20852)
firma20 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20852

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Szóval nem ártok neki, ha lámpánál csak féket nyomok és nem rakom üresbe vagy P-be.

Azt hittem, hogy az olyan mintha folyamatosan kuplungon állnék.

 

Ha 10 év után elöregszik a gumi ami védi a légrugót, nem olcsóbb ha kicserélem előtte?

 

Magam akarom megvenni az olajakat, nem audi szervizbe viszem.

Esetleg, ha valaki tudna konkrét olajat írni az jó lenne.

Nem tudom az audi mit használ. A renaultokba mindig ELF-et veszünk, ahhoz az "való".

 

Köszi.

Előzmény: Stetten (20850)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20851

en N-be szoktam rakni...onnet rogton D-be lehet rakni ha menni kell

Előzmény: firma20 (20849)
Stetten Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20850

Szia!

 

A Tiptronic valtoban 60.000km-enkent kell olajat cserelni.

A motorban 2 ev vagy 30.000km az elöiras (lehet eppen sürübben is, pl evente vagy 15000km).

En azt az olajat hasznalom amit a markaszervizben beletöltenek, a valtot nem kapcsolgatom a pirosnal. Ha tudom hogy több percig allni kell (massziv dugo, stb...) akkor P-be rakom.

A legrugot nem tudod kimelni. Az kapja a pofonokat a katyuktol es az idötöl.  Allitolag kb 10 ev utan tönkremegy, mert elöregszik a gumi.

Előzmény: firma20 (20849)
firma20 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20849

Sziasztok!

 

Szeretnék kérdezni tőletek pár dolgot.

 

Audi A6 Allroad 2006 augusztusi. 3.0 TDI 233Le.

 

Mikor szoktak az automata váltóban olajat cserélni?

 

A motorban?

 

Nem sértődnék meg, ha esetleg valaki megírná az összes csere periódust, amivel számolni kell. :-)  ( nem a gyári előírtat )

 

Illetve ki mit milyen olajat stb.. használ?

 

Más..

 

A kardánbox feletti (hátsó középső ülés elött lábnál ) szivargyújtó nem működik. Az összes többi megy. Hol van annak biztosítékja? Mi lehet a gubanc?

Volt nektek már gondotok vele?

 

Még egy két kérdés a váltóval kapcsolatban!

 

Ha lámpánál vagy egyéb helyen 1-2 percig állsz üresbe vagy parkba kell-e tenni vagy elég, ha féket nyomsz?

Hogyan kímélem jobban az automata váltót?

 

A légrugót melyik beállításnál kímélem jobban? Vagy teljesen mindegy? Én automata módban használom.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Firma.

Szekeresakos Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20848

Honnan lehet letölteni 98-as 2.4-es A6-hoz magyar kezelési kézikönyvet? Mennyi a vezérműszíj csereperiódusa? 

tamozsnyik Creative Commons License 2016.02.06 0 0 20847

Esetleg valaki nem tud eladó A6-ot? (2005-évjárattól kizárólag 2,4 benzin)

 

aulack Creative Commons License 2016.02.05 0 0 20846

A váltós topicban is feltettem már ezt a kérdést, de hátha itt van valaki aki tud nekem infót adni.

Ismeri valaki ezt az olajmárkát: http://www.mpmoil.nl/products/index.php?id=23&product=16000ZF6S

Ami miatt érdekes lehet: VW G 060 162 A1 / A2 / A6

 

Stetten Creative Commons License 2016.02.04 0 0 20845

23300 Ft/db. Felnivedö peremmel.  Szerintem böven jo...

Előzmény: bigjohni (20844)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.04 0 0 20844

225/50 R17

Előzmény: Stetten (20843)
Stetten Creative Commons License 2016.02.04 0 0 20843

Nem tudom neked mekkora felnire megy, nekem a 250/40r19-es volt 126€/db kiszallitassal együtt. Otthon is 37000Ft/db. Szerintem jo az ar/ertek aranya.

Előzmény: bigjohni (20842)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.04 0 0 20842

Azt mondjuk nem gondoltam, hogy 20e/db-al kevesebbe kerül a Barum.

(az én méretemben)

 

Előzmény: Stetten (20823)
Misikee07 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20841

Szia

 

Nekem lenne ilyenem eladó. Gyári audi és nem rohadt ;) ha érdekes lehet irj privátot :)

Előzmény: Rolee04 (20833)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20840

nem is irtam hogy nem kopik gyorsan :) 30 40000tol tobbet nem bir ki biztos

Előzmény: saválló (20839)
saválló Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20839

Hát akkor te sem vagy sokkal előrébb a gumiddal, mint mondjuk én, te ca. 3 szezon alatt teszel bele 30 ezret én pedig néha ugyanennyit 1 szezon alatt.

 

Akkor a tiéd nem kopik gyorsan? :)

Előzmény: TIGER-RS6 (20834)
a8lang Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20838

Ha hasonló konstrukció ez is mint a d3 a8-as alsó ajtódíszléce akkor elrohad a belső sín a díszlécben és azért áll el. Ki kell cserélni egy újra és jó lesz.

Nekem is elállt már a jobb első, gondoltam rá hogy ki kéne vágni a fém rész belőle és felragasztani az ajtóra, de szerintem szép biztos nem lenne mert úgy meg nincs tartása. Tehát újat kell venni.

Előzmény: Rolee04 (20833)
aulack Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20837

Első körben erre gondoltam volna, de a lökhárító... Kasznis munka ha értesz hozzá. Könnyen rohad. Vid el egy karosszériáshoz ha igényesen akarod javítani.

Előzmény: Rolee04 (20833)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20836

a 150 lovast felejtsd el....ha jot akarsz akkor a B-vel kezdodot keress 2003tol es 180 lovast ott mar mas a veztengely....adagolo szokott meg elmenni

Előzmény: Smekon (20830)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20835

nekem 235/40 18 van es nagyon elegedett vagyok vele szerintem a kovetkezo is ez lesz

Előzmény: a8lang (20826)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20834

15000km megyek egy evben kb abbol nyar olyan 10000 korul lehet

Előzmény: saválló (20825)
Rolee04 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20833

 A nyíllal jelzett részről lenne szó. Dehogy sértesz meg, Te biztos jobban értesz hozzá. Lehet rosszul fejeztem ki magam.

Előzmény: aulack (20832)
aulack Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20832

"küszöbb fölötti léc kicsit elállt a az ajtó síkjától??? Nekem eláll egy kicsit főleg a vezető oldalon. Sajnos kicsit bele is ér az lökhárítóba amikor nyitom ki"

 

Erről nekem ez jut eszembe: "a kartergáz belever az indexbe az elsö féklámpa-szimeringnél"

Bocsi nem gúnyolódom, de tényleg nem értem.

 

2. Ha rendesen meg akarod csinálni akkor elég sok alkatrész kell még. Szintszabályzó rendszer, lámpa mosó, vezérlők stb.

Előzmény: Rolee04 (20831)
Rolee04 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 20831

Sziasztok!

 

Audi A6 4F 2.0 TDI (2005) járművel rendelkezem. A következő lenne a kérdésem. Ti jártatok e úgy, hogy a küszöbb fölötti léc kicsit elállt a az ajtó síkjától??? Nekem eláll egy kicsit főleg a vezető oldalon. Sajnos kicsit bele is ér az lökhárítóba amikor nyitom ki. Mit lehet ezzel kezdeni, lehet e esetleg feszíteni ezeken. 

 

2. kérdés: Lehet e hagyományos izzós első lámpát, xenonosra cserélni. Kell-e valami plusz alkatrész a lámpaegységen kívül?

 

Köszönöm a válaszotokat.

 

Üdv.: Cs.R

Smekon Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20830

Sziasztok! Segítséget véleményeket szeretnék kérni, mivel az audikhoz egyáltalán nem értek sajnos :/ . A kérdésem az audi a6 Avant 2.5 TDI motorjára irányulna, 1999-es évjárat. Sok olyat olvasok/olvastam hogy ez a motor kényes nem megbízható (Ja és a 150 Le változat ), viszont olvastam olyat is hogy a legelső modell amiben valamilyen hibás megoldás van az csak ilyen rossz utána ezt javították görgősre. Fel tudnátok világosítani hogyha ilyet szeretne az ember akkor milyen változatot érdemes belőle vásárolni illetve hogy a konkrét évjáratnál milyen problémák adódhatnak ? 

 

Előre is köszönöm a türelmeteket !

a8lang Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20829

NEm kell mindig kipörgő kerékkel menni ahhoz hogy jobban kopjon a hajtott kerék. Ahogy kapaszkodik attól is jobban kopik mint ami csak gurul szabadon, a 4kerekesnél meg jobban eloszlik ez az erő amitől egyenletesebben kopnak a gumik. Nekem szinte pár tized különbséggel egyformán kopnak a gumik, az előző D3 -on is így volt, ezért nem volt érdemes cserélgetni szezononként az első hátsót.

Előzmény: saválló (20828)
saválló Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20828

"Lehet nálad az elsőkerékhajtás eszi ennyire a PS3-at. "

 

Ezt még senki nem mondta, vmi igazságtartalma azonban mindenképpen lehet mivel ugyanezen az autón a hátsók kevésbé kopnak, bírtak 2 szezont azaz 49k km-t.

 

Még mielőtt vki kitalálná, hogy biztosan azért kopnak az első kerekeim mert kipörgő kerekekkel indulok el pl. lámpáktól azzal közölném a megtett km-ek 95 %-át autópályán megyek az autóval, ott pedig nincsenek lámpák, és kipörgő kerekek sem.

Előzmény: a8lang (20827)
a8lang Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20827

Figyelembe véve hogy párszor megnéztem hogy gps szerint 258-nál tilt az autó, meg pályán 200 és felette szoktam gurulni amikor jóval jobban kopik a gumi mint 130-nál, meg gyorsulás közben azért a 4sec körül gyorsulás már eléggé igénybe veszi a gumikat is, ehhez képest nagyon jó, alig kopik.

Ha 8mm-es lenne az új akkor 50ezret elmenne. Viszont noname gumikkal nincs ilyen jó tapasztalatom. Falken fk453-at vettem a régi a8-ra a michelin ps2 után ami gyárilag volt rajta és hát hangos volt, nagy tempónál bizonytalan meg nem is tapadt. Cserébe nem kopott és nem lett dudoros minden gödörben mint a michelin. 255/35R20 méret volt. A falken kb 235-ös volt mellétéve a michelinnek kétcm-el keskenyebb volt a futófelület. A PS2-t egyébként 79ezernél cseréltem le 14ezernél lettek felrakva gyári visszahívási akcióban( a hibátlan 7e km-es ps1-et cserélték), volt téli menet is de elég sokat elment kb 45-50ezret minimum és nem 3mm volt a minta rajta hanem több.

Lehet nálad az elsőkerékhajtás eszi ennyire a PS3-at. 

Előzmény: saválló (20821)
a8lang Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20826

Nekem is volt ilyen sport maxx rt a Infiniti kabrión elöl, jó gumi, még most is van belőle két új itt a garázsban, már csak autó kéne venni hozzá. 225/45R19 elég ritka méret és csak a 4db-ot kaptam meg olcsón. Nem túl hangos, vizen is jó volt(bár csak elöl volt ez rajta), elég jól tapadt. 8mm-es az új.

Ez a 7.0mm -es új minta szerintem csak a gt-nél van abból is csak bizonyos méreteknél.

Előzmény: TIGER-RS6 (20824)
saválló Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20825

Kinek mennyi km-t jelent egy szezon ?:)

 

Mert nem mindegy, hogy 10 ezret vagy 30 ezret megy 1 szezonban az autó.

Előzmény: TIGER-RS6 (20824)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20824

a dunlopnak most lesz a 3. szezonja es lehet az utolso mert ha jol emlekszem 5 5.5mm a profilja de majd meglatjuk mennyit kopik

Előzmény: saválló (20822)
Stetten Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20823

Kifejezetten a Ling-Long-gal nincs tapasztalatom, de en nem tudom azt mondani hogy az olcso gumik mint eletveszelyesek meg szarok. Az A8-at addig altalam ismeretlen nevü abroncsokkal (GT radial champiro) vettem es semmi bajom nem volt velük. Tudtam kanyarodni, fekezni, es a vizen sem uszott. Megneztem  mikor gyartottak, es 2011-es gyartas. Nyilvan ez km futas függö is, de megis csak 5 szezont elment. Ha csak szezononkent 8000km-t elment mar jo. Centirozasnal a gumis megkerdezte nem akarom.e ledobni ezeket a gumikat. Mondtam hogy dehogynem, majd ha elkoptak...  Eletem leg tartosabb (teli) abroncsa olcso kinai Rotex (meg csak nem is volt forgasiranyos) volt. Hat ev utan lett ledobva akkor sem a kopas miatt. Atlagos evi 20000km futasteljesitmennyel hasznaltam akkoriban az autot.

Most sem vettem premium abroncsokat nekem böven eleg a közep kategorias Barum Bravuris. En azt gondolom hogy atlagos vezetesi stilushoz nincs szükseg a premium gumik tapadasara.  Jol tapadnak, cserebe dragak es hamar elkopnak.

Előzmény: bigjohni (20816)
saválló Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20822

"igaz minden szezonban fel is cserelem oket."

 

Nekem ez nem adatik meg mert 1 szezon alatt elkoptak, közben meg nem szokásom cserélgetni a kerekeket.

Előzmény: TIGER-RS6 (20819)
saválló Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20821

Nagyon jókat írsz a Dunlop Sport Maxx GT-ről, ahhoz képest, hogy milyen méretű abroncsot használsz, és milyen teljesítményű autón ahhoz képest tényleg nem a kimondottan kopós fajtából való.

 

Ha figyelembe vesszük azt is, hogy az általános 8mm-es újkori profilmélység helyett ennél "csak" 7mm, akkor talán még jobb a helyzet.

Előzmény: a8lang (20817)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20820

Az nem ilyen volt.

A közepén több keresztminta nélküli borda volt.

Akkoriban baromira utálták.

(1999-ben volt)

Előzmény: TIGER-RS6 (20818)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20819

nekem C5 Quattro van es egyforman kopik az elso es a hatso igaz minden szezonban fel is cserelem oket

Előzmény: saválló (20813)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20818

nekem Clion volt Conti es esoben igen jo volt

Előzmény: bigjohni (20814)
a8lang Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20817

Én elégedett vagyok a Dunlop sport maxx gt kopásával. Az új 7.0mm-es és nem 8-8.5mm mint más gumik. 20e km futás után van rajta 5.5mm, ami azt jelenti hogy akár még ennyit is elmegy mire eléri a 4mm-t, ez nem rossz egy 275/35R21-es hátsó gumitól egy quattro hajtású 420Le-s autón van, szoktam gyorsulgatni vele, autópályán meg nem 130-al megyek. A két elsőből előző tavasszal újat raktam fel mert defektes volt az egyik gyári szerelésü. Az most 6.5mm-es a kezdeti 7mm-ről.

Ezek már szivacsbetétesek sokkal csendesebb mint amivel kijött a gyárból. Kimondottan csendesen gördül. 

Előzmény: saválló (20809)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20816

Én sem ling-long gumira gondoltam.

Sok használható gumi volt régen is, amikor a Fabia még álom sem volt. (nem nekem, hanem a gyárban)

 

Hagylak magadban rugózni.

:)

Előzmény: saválló (20815)
saválló Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20815

"Öreg, alacsony teljesítményű autóra soha nem néztem pl. Continental, annak is a felsőbb polcáról való gumit."

 

Fene tudja én nem vagyok Kormoran, Ling-long stb. párti, még a Fábiára is prémium kerül, igaz arra a garnitúra annyiba kerül, mint az A6-ra 1 db Michelin.

 

"Ez azért beb@szna. Az előző tulaj egy szezont használta, és én már majdnem 30-at mentem vele, de marhára nem 3mm van rajta. Tényleg."

 

Te Michelin Pilot Sport 3-ról beszélsz, mert én igen,  a "sportgumi" ilyen, még a gumisok szerint is.

 

"Az enyémen is nagy súly van elől, viszont nem 1 kereket hajt. ;)"

 

A kérdés itt is ugyanaz, Michelin P.S. 3-ról van itt is szó?

Előzmény: bigjohni (20814)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20814

"Hogyan is szoktátok itt mondani....akinek telik majomra teljen banánra is.:)"

Lehet, hogy ezt szokták, csak én nem erre gondoltam.

Öreg, alacsony teljesítményű autóra soha nem néztem pl. Continental, annak is a felsőbb polcáról való gumit.

Mi a tosznak.

Azokhoz képest bizony drága volt a Conti, de legalább szar.

 

"A nyári misik (az elsők) meg egész egyszerűen 30 ezer km-re vannak "tervezve", igaz ennyi után még maradt 3mm-es profil, de az már édeskevés főleg esőben."

Ez azért beb@szna. Az előző tulaj egy szezont használta, és én már majdnem 30-at mentem vele, de marhára nem 3mm van rajta. Tényleg.

 

"Elől a nagy súly miatt jobban kopik a gumi..."

Az enyémen is nagy súly van elől, viszont nem 1 kereket hajt. ;)

Az erősebb BMW-k sem véletlenül zabálják a hátsó gumit irreális mértékben.

Előzmény: saválló (20813)
saválló Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20813

"Akkor tudtam, meg, hogy van olyan drága gumi is amikor pótolni kellett egyet."

 

Hogyan is szoktátok itt mondani....akinek telik majomra teljen banánra is.:)

 

Prémiumkategóriában egyazon méretben nincs jelentős árkülönbség, ami van az szerintem nem meghatározó gumiválasztáskor, legalábbis ott ahol én szoktam keresgélni.

 

"OK, de akkor mégiscsak, valamelyest indokolatlan az a kopás amit írtál a nyári guminál."

 

Az olcsó gumit is el kell adni valahogyan, ha az is olyan gyorsan kopna, mint pl. a duplájába kerülő prémium M.P.S. 3 ez még nehezebb lenne.

Én úgy gondolom azért nem kopik annyira ugyanazon az autón, mint a Michelin mert talán keményebb maga az abroncs.

Ezért talán zajosabb, igaz ez sem lehet kirívóan magas érték mert engem már harmadik téli szezonban sem zavar.

 

A nyári misik (az elsők) meg egész egyszerűen 30 ezer km-re vannak "tervezve", igaz ennyi után még maradt 3mm-es profil, de az már édeskevés főleg esőben.

A hátsók bírtak 2 szezont ( 30k + 19k km), azok most 3.9-4mm-esek, de ezek helyett jönnek újak.

 

Elől a nagy súly miatt jobban kopik a gumi, nem félre nem rendellenesen hanem gyönyörűen egyenletesen elkoptak 3mm-re.

Előzmény: bigjohni (20811)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20812

Köszi

Előzmény: Misikee07 (20810)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20811

"Hát figyelj, hogy Michelin, Continental, Dunlop, G.Y vagy a többi prémiummárka szerintem nincs közöttük ég, és föld különbség semmiféle tulajdonságban, és szerintem árban sem kirívó hanem inkább elenyészőnek nevezhető."

Hát figyelek, az OI-en újkorában Continental gumi volt. Akkor tudtam, meg, hogy van olyan drága gumi is amikor pótolni kellett egyet.

Magas kategóriás nyári gumi volt, amin szinte csak hosszanti minták voltak. Nyáron, száraz időben tökéletes volt, viszont nedves úton életveszélyessé vált.

Pici sárban, latyakos aszfalton, udvaron átmenni a füvön, gyakorlatilag nem lehetett vele.

A Yeti-n már nem tudom milyen gumi volt, de nem óccófajta. Gyakorlatilag 1-2e kilométertől borzasztó hangos lett. Vásárlás után alig használtam a téli cseréig, de amikor ősszel áttettem az M A4-et, szinte új autóm lett. Tavasszal persze jött az idegbaj. Barátom nem tudta elviselni, Ő 7e-nél eladta gombokért a teljesen új gumikat, a teljesen új autóról, én pedig az egész autótól váltam meg.

Nagyon fontos más véleménye.

 

"Kopás....ha azt nézem, hogy a full noname Petlas (török) nevezetű 245/40 R18 97 Y XL téli abroncsaim abszolút, de nem kopnak, (3. tél nálam, előző tulajnál 1 tél) ugyanott, ugyanúgy használom, mint a duplájába kerülő M.P.S.3 gumikat, és semmi bajom, gondom velük.

Esőben ugyanúgy megyek azokkal is, mint  nyári szezonban a misikkel esőben, hóban is jók....szóval igaz nem prémium, sőt noname virslik, de azért mégsem használhatatlanok, sőt."

OK, de akkor mégiscsak, valamelyest indokolatlan az a kopás amit írtál a nyári guminál.

 

Előzmény: saválló (20809)
Misikee07 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 20810

Haho :)

 

Merci 220cdiben is ilyen van. "lecsapatóként" műkösik, nincs benne betét.

 

 

Futómű kérdés.

 

FK, TA gewindével van valakinek tapasztalata?

Előzmény: bigjohni (20799)
saválló Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20809

"Lehet, hogy a többség a szívére hallgat és bök egyet a listán, de igencsak rá lehet pacsálni, prémium ide vagy oda."

 

Hát figyelj, hogy Michelin, Continental, Dunlop, G.Y vagy a többi prémiummárka szerintem nincs közöttük ég, és föld különbség semmiféle tulajdonságban, és szerintem árban sem kirívó hanem inkább elenyészőnek nevezhető.

 

Én Primacy HP-t nem tudtam kipróbálni mert 245/40 R 18" 97y XL-ben nincs, igaz néhány helyen hirdették tavaly is, de megrendelési szándékra tájékoztattak ilyen gumi nincs pedig hirdették.

 

Ezért van M. P.S.  3 .

 

Kopás....ha azt nézem, hogy a full noname Petlas (török) nevezetű 245/40 R18 97 Y XL téli abroncsaim abszolút, de nem kopnak, (3. tél nálam, előző tulajnál 1 tél) ugyanott, ugyanúgy használom, mint a duplájába kerülő M.P.S.3 gumikat, és semmi bajom, gondom velük.

Esőben ugyanúgy megyek azokkal is, mint  nyári szezonban a misikkel esőben, hóban is jók....szóval igaz nem prémium, sőt noname virslik, de azért mégsem használhatatlanok, sőt.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bigjohni (20808)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20808

Lehet, hogy a többség a szívére hallgat és bök egyet a listán, de igencsak rá lehet pacsálni, prémium ide vagy oda.

Ültem már simán hangos gumit viselő autóban, ugyanúgy mint 2e kilométer után istentelenül dübögőben is, és vizen gyakorlatilag használhatatlanban is. Ezek mind márkás gumik voltak.

Fontos a tapasztalat, főleg azoké akik ugyanolyan autót vezetnek.

 

(Az én autómon három nyarat használt a HP gumi. Én mentem vele 25e-t az utóbbi két évben, az elsőben pedig az előző tulaj gőzöm sincs mennyit. 105e-t tett meg az autóval 36-40 hónap alatt.

Nem azért írtam, hogy teljesen jó, mert nincs szemem, hanem tényleg jó. Lehet, hogy az újat fogom eladni, mivel a papírra van csak szükségem, a régi pedig jó lesz nekem még néhány évig.

Egyébként a HP jellemzőinél ezt írják: http://www.michelin.hu/autogumi/michelin-primacy-hp?fromTyreSelector=true&brand=AUDI&selectorMode=byCar&model=a6%20quattro&range=a6&engine=3.0%20tdi%20240&year=2008%20-%202011&zp=false&fromTyreSegment=1&carId=4W34937&dimensionId=primacy-hp-01231-336517-35330&originalFitment=225-50-17-98-Y

Talán ezért kopik kevésbé.

Csak tipp.)

Előzmény: saválló (20807)
saválló Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20807

Szerintem az autós nem a korszerűség alapján választ gumimárkát,  hanem ahogy pl. autómárkánál is, szívére hallgat vagy éppen csak a hasára üt.

Prémiummárkás gumiknál nagyon nem lehet mellényúlni, ezek között nem sok a különbség, van aki ezzel van aki amazzal elégedett...hasraütés effektus.

 

A misik mellett szól a sok pozitív tulajdonság, esőben kiváló/ szárazon ugyan miért ne lenne jó, az egyetlen negatívum a "korai" kopás, elhasználódás, de ennél az autónál (4f) jellemző a nagyobb gumifogyasztás főleg az első tengelyeken (nálam mert ez elsőkerekes ).

A prémiumkategória árai a méretemben nagyban egyezőek, néhány ezer Ft különbség miatt pedig ugyan miért is váltsak másra másmilyen márkára, miért is kísérletezzek, úgyis kopik mindegyik, úgyis drága mindegyik.

 

Nemsokára megint rendelnem kell nyárikat mert ugye a tavalyiak elkoptak szép egyenletesen  3mm-re..., de hát no para  eddig 48-54 ezerből megúsztam darabját, feltételezem az idén sem lesz olcsóbb, és "tartósabb" sem.

Előzmény: bigjohni (20804)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20806

Köszi, ezt is megnézem.

Előzmény: aulack (20803)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20805

Köszi.

Előzmény: TIGER-RS6 (20802)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20804

Köszi.

Hogyne számítana. Nyilván nem az a legkorszerűbb, legjobb gumi, ami az enyémen van.

Össze fogom hasonlítani.

Már az is fontos infó, hogy 10000/1mm-t kopik. Lehet, hogy mindenben jobb paraméterekkel rendelkezik, csak kopik.

Az enyém Quattro (ami állítólag jobban eszi a gumit) de közel sem az említett mértékben.

Előzmény: saválló (20801)
aulack Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20803

Részben osztom saválló véleményét. Nagyon megvoltam elégedve én is a MPP 3-al.

De nyugdíjba mentek a nyáriak.

És tavasszal őket próbálom:

Előzmény: bigjohni (20800)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20802

Dunlop SP Sport Maxx RT....vizen nagyon jo es szarazon se rossz

Előzmény: bigjohni (20800)
saválló Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20801

"A gumi maximálisan bevált, ezért feltehetően ugyanilyen lesz a következő is."

 

"Tudtok olyan márkát ajánlani ami Nektek bevált az A6-on?"

 

Ez esetben igazából nem érthető a kérdés.:)

 

Ha bevált, és a következő is ugyanolyan lesz akkor ugyan mit számít az, hogy kinek milyen virslik jöttek/jönnek be?

 

No, de sebaj ha már kérdeztél, nekem a Michelin Pilot Sport  3 jött be, én ezeket használom évek óta, igaz kopnak (használattól függően) elég gyorsan ca. 30 k km után = 3mm,  de ettől függetlenül én biztosan nem váltok másmilyen márkára.

A többi is kopni fog.

 

 

Előzmény: bigjohni (20800)
bigjohni Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20800

Eladóvá vált 4db igencsak jó állapotban lévő nyári gumiabroncsom.

Michelin Primacy HP 225/50 R17 98Y

 

A gumi maximálisan bevált, ezért feltehetően ugyanilyen lesz a következő is.

Nem zajos, jól tapad....

(A Superb-en Bridgestone Turanza ER30 volt, amit ER300 váltott, ezek is szóba jöhetnek, mert nagyon jók voltak. A Potenza sokaknak nem vált be. 

Nálam a Continental, és a Pirelli feketelistás.)

Tudtok olyan márkát ajánlani ami Nektek bevált az A6-on?

 

 

bigjohni Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20799

Szia,

köszönöm mindenkinek a segítséget.

Jól látom, hogy a fő funkciója inkább az olaj leválasztás, nem pedig a szűrés, mint a BMW motorokban?

Úgy tűnik nincs benne cserélhető szűrőbetét, max. idővel lerakódás gyűlhet össze benne.

A szűrés pedig az olajszűrő feladata.

Előzmény: Misikee07 (20785)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 20798

lehet fekcso is....belul szetmegy es nem engedi vissza a folyadekot

Előzmény: milkymiki (20794)
aulack Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20797

Ha sok víz kötődik meg a fékfolyadékban az is okozhatja. Max 2 évente kellene cserélni. A melegedés hatására kiforró vízgőztől rugalmas lehet a fékpedál, de a kitáguló gőz rá is tarthat a munkahengerekre. Ez csak egy tipp persze. Mivel azt irtad, hogy látszólag rendben van csak melegedés hatására jön elő a probléma.

Előzmény: milkymiki (20796)
milkymiki Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20796

Tavaly vettem,én még nem cseréltem.

Előzmény: aulack (20795)
aulack Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20795

Fékolaj mikor volt cserélve?

Előzmény: milkymiki (20794)
milkymiki Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20794

Sziasztok!

 

Volt-e már valakinek olyan tapasztalt hibája,hogy befog a bal első,és a jobb hátsó fék.A jobb hátsó csak éppen meleg,de a bal első az süt rendesen. Fékpadi mérésen voltam ott tökéletesen múködik a fék.Olyan mintha erősebb fékezés után jönne elő.Pár km után bemelegszik a bal eleje,és elkezdi rázni a kormányt. A fékmunkahengerek nem szorulnak,csuszkák sem,szétszedtem mindet.Fékbeteétek,tárcsák szinte újak,pár ezer van bennük.Mintha rátartana valami arra körre.Fékpedál holtjátékot megnéztem,de szerinzem ott csak a féklámpa kapcsoló kapcsolási távolságán lehet állítani.Lehet a főfékhenger nem enged vissza?Vagy a devander és a főfékhenger között lehet holtjátékot állítani? Valahol volt már erről szó itt a fórumon,de nem találom. A gép Audi A6 2,5TDI.

 

Köszönöm előre is.

Szekeresakos Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20793

Sziasztok!

 

Lenne olyan kérdésem, hogy egy A6-osban az első ülésem magasság állítása nem működik, a 4 irányú gomb függőleges iránya igen. Hogyan tudom ellenőrizni, esetleg javítani? Továbbá a bal tükör fűtésem nem működik, és a hátsó ablaktörlőm, szokás szerint. Mennyire egyszerű javítani?

 

Köszönöm előre is. 

saválló Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20792

O.k. köszönöm, 15 ezrenként van olaj cserélve, de azért majd rákérdezek szerelő kartársra ő ugyan mit szól a dologhoz.

Előzmény: aulack (20790)
aulack Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20791

Nyomaték/teljesítmény eloszlásuk táblázat szerint más. ECU-ban biztos van eltérés.

AGAAPS

 

Előzmény: s500 (20778)
aulack Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20790

Elvileg ha jó minőségű, megfelelő ciklusonként cserélt olajjal működik nem. Több (sok) 100e km után azért én ránéznék.

Előzmény: saválló (20789)
saválló Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20789

Köszönöm a felvilágosítást!

Akkor azért nem volt szó róla gyakrabban mert ezt nem kell rendszeresen cserélgetni, ha jól értelmezem?

Előzmény: aulack (20788)
aulack Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20788

Centrifugál olajszeparátor v. olajleválasztó a neve.

Már volt róla szó régebben: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130776013&t=9131251

Nem igen kell bolygatni általában. Nem úgy mint a 2.5 dízel betétet

Előzmény: saválló (20787)
saválló Creative Commons License 2016.01.31 0 0 20787

Ez, igaz kicsi a kép, de ha jól látom az olajszűrőház mellett van?

 

Ennek mi a hivatalos magyar neve (mi alapján kereshető ki) , és milyen intervallumban ajánlott a cseréje?

 

Mondjuk itt a topikban nem igen volt róla szó az elmúlt években.

Előzmény: Misikee07 (20785)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.30 0 1 20786

azert jelez mert kiszedted a gyari xenont es a mostaniban nincs automata magassag allitas

Előzmény: ciccabrutal (20783)
Misikee07 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 20785

Szia

 

Van.  Cyclonic oil separator.

 

Képen jobb oldalt.

 

Előzmény: bigjohni (20782)
mica-r Creative Commons License 2016.01.30 0 0 20784

 

Előzmény: ciccabrutal (20783)
ciccabrutal Creative Commons License 2016.01.30 0 0 20783

sziasztok! most vettem egy Audi A6-ost (2004-es, 1,8T benzines Quattro) és olyan gond van, hogy világit állandóan a lámpa magasság állító hiba. A lámpa működik jól, de mégis mindig bejelez. Új lámpák vannak a kocsin, ledes nappali világítással. Egyszerűen nem jövök rá,miért jelez folyton. volt valakinek ilyen?  mi lehet a gond? köszi

bigjohni Creative Commons License 2016.01.30 0 0 20782

Azt szeretném kérdezni a szakiktól, hogy a 3.0tdi-ben van olyan/hasonló kartergáz szűrő, mint amit BMW-s körökben, megelőző célzattal, fontosnak tartanak cserélgetni?

(Nekem a munkalapokon nem szerepel ilyen tétel. Most 130e van benne)

bigjohni Creative Commons License 2016.01.30 0 0 20781

"Mégegy dolog: nem kezelem rosszul...."

Nyilván én sem gondoltam.

Ezért írtam ezt:

"A leírtak miatt, gőzöm sincs mitől lehet ekkora eltérés a véleményünk között."

Előzmény: skt15 (20776)
ooomm Creative Commons License 2016.01.29 0 0 20780

Üdv! BRE 2.0 pdtdi a6 - om van és egy hozzáértőt keresnék aki esetleg átnézné és kicserélné a hatszögtengelyemet az olajpumpánál! 223.000km van benne gond nincs vele de nem is akarom hogy legyen....Veszprém megyében ha tudtok rá embert írjátok meg! Köszönöm!

dpl Creative Commons License 2016.01.29 0 0 20779

Szerintem azokban az orszagokban lesz gond, ahol nem folyamatosan frissitik a terkep adatbazist. Pl.megepulnek az utak, s utana nem frissitik a kozponti rendszert. Valamint a terkepet keszito cegeknek is valoszinuleg valami nagy penzeket kell leszurkolniuk, hogy a friss anyaghoz jussanak. Tehat, a kis piaccal rendelkezo orszagban valoszinuleg nem evente hanem mondjuk 5 evente lepik ezt meg. Az autogyarak pedig a legolcsobb mukodo megoldast fogjak keresni minden bizonnyal... Amig a nemet auto a nemet tulajnal szolgal... :-)

s500 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 20778

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy a 2,4 -es V6 motoroknál mi a konkrét különbség az AGA és APS  motorkódúak között?

Mindkettő 98-as A6-osban van, motorkódon kívül összes adatuk egyforma.

 

 

rage. Creative Commons License 2016.01.26 0 0 20777

Szerintem a mai világban a google maps és a waze mellett semmi sem rúg labdába. Többször teszteltem europa szerte és hasonlítottam össze több navival. 

Előzmény: skt15 (20776)
skt15 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 20776

Mégegy dolog: nem kezelem rosszul.... 

Szerintem amúgy elsősorban Magyarországon lesz gyenge, nem pedig tőlünk nyugatra.

Előzmény: skt15 (20775)
skt15 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 20775

Biztos más címekre járunk. Mindenesetre nagyon ki vagyok bukva, hogy még 2016-ban is ilyen szégyennavival adnak át egy 20-30-40 millás autót. A 20000.-Ft-os cuppantós navi eddig mindenhova hibátlanul odavitt. Hordom magammal azt is mindig...

Előzmény: bigjohni (20773)
s500 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 20774

Köszönöm!

Előzmény: TIGER-RS6 (20758)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.25 0 0 20773

"Én elég sokat navizok, de az Audi navival naggggggyon rosszak a tapasztalataim, pláne Magyarországon. Az I-Go fényévekre van tőle. Kb. az a tapasztalatom vele, hogy 10-ből 9x hibázik, nem talál, rossz helyre visz stb."

 

Én az A6-ban még sosem használtam cuppantós navit. A TomTom állandóan a Golfban van.

A gyári navival eddig mindenhová eljutottam probléma nélkül.

Van pár munkám amit nem fizettek ki, de remélem nem azért mert másnak/máshol végeztem el. :)

Tényleg feltűnt volna, ha máshová visz. Az MO említett rövid szakasza, és Debrecen környékén szintén egy rövid szakasz nincs rajta. (Gondolom jóval több van, de én ennyit vettem észre. Azt sem tudom milyen évjáratú a térkép ami rajta van.A TMC nekem nem működik, talán frissíteni kellene)

A telefonomon névjegyzékében pontosan vannak kitöltve a cím adatok is, így villámgyorsan kiválasztom a célt, amihez pontosan odavisz.

Nem használom ismert helyen, ezért nem veszem észre, hogy én talán másfelé mennék.

Tegnap pl. Debrecenben az Egyetem területén akkor jelezte, hogy megérkeztem a kiválasztott mélygarázshoz, amikor az autó első kereke éppen áthaladt a rámpa tetején.

Külföldön is bármire kereshetem, eddig minden megvolt.

A TomTom is jól működik, bár azt körülményesebb használni, az integrálatlansága miatt. (más adatbázis, akku töltés, cuppantás....)

A TomTom 4-5 éves, egy 2006-os ájgót váltott. Na azt tényleg utáltam, de úgy tudom azzal a verzióval sokan voltak hasonlóképen.

 

A leírtak miatt, gőzöm sincs mitől lehet ekkora eltérés a véleményünk között.

 

Már annyi szó esett a navi frissítésről, ha megírom milyen verzió van az enyémen, eláruljátok milyen újdonságokra számíthatnék frissítés után?

 

(Tavaly év vége felé egy barátom autóját frissítettek márkaszervizben. 2009-es az autót, azt mondta az az út ami addig is hiányzott az most sincs, viszont 3D-s lett a térkép, és már nem csak az autó telefonjával működik a kihangosító, hanem bármilyen készülékkel. Az enyém most is 3D-s, és a telefonommal is jól működik)

Előzmény: skt15 (20719)
Misikee07 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 20772

szivesen!

Előzmény: gesper (20770)
Stetten Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20771

Ertem en, csak azt szeretnem tudni hogy mire jo a reteszelgetes? (Azt felejtsük el hogy egy lopast meghiusit...) Valoszinüleg akkor az A8-ban valami mas megoldas lehet ha az nem romlik el. Igaz A8-nal meg nem hallottam rola hogy elromlott volna, A6-nal meg tipushiba.

Előzmény: a8lang (20765)
gesper Creative Commons License 2016.01.24 0 1 20770

Szuper, köszi!

Előzmény: Misikee07 (20769)
Misikee07 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20769
Előzmény: gesper (20768)
gesper Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20768

Köszi!

Előzmény: mica-r (20767)
mica-r Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20767

Kerékjárat dobbetét mögött van

Előzmény: gesper (20766)
gesper Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20766

Üdv mindenkinek. A6 Avant 4F 2008-as évjáraton vszínüleg megadta magát az ablakmosó folyadék szintjelzője, mert tele tartálynál is minden indításkor bejelez, hogy töltse fel a tartályt... Jeladót lehet kapni 350-2100 Ft-ig sok helyen, de hogyan lehet kicserélni, ill. hozzáférni ehhez, tudna valaki némi támpontot adni? Esetleg a bal első sárvédő belső borítását kell kivenni, hogy hozzá lehessen férni? Nincs valakinek egy robbantott ábrája a dologról? Előre is köszi!

a8lang Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20765

Szerintem nem. Nekem soha nem volt vele gondom és még most is jó több mint 12 évesen.

Én mindig bereteszeltem. Stop-al leállít,aztán hosszan nyomni a reteszeléshez.

 

Előzmény: Stetten (20759)
mica-r Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20764

Ha belegondolok, talán annyira nem is fontos a kormányzár...

A fene tudja. Nem ezen szoktak elvérezni szerintem a tolvajok a 3. évezredben.

Előzmény: eagle_10 (20762)
mica-r Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20763

Nem tudom, nem én gyártom....

Előzmény: eagle_10 (20762)
eagle_10 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20762

Mi indokolja, hogy gyártanak egyáltalán olyat? 

Előzmény: mica-r (20761)
mica-r Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20761

Ööö, izé...

van kormányzár nélküli kivitel fiatalabb modelleknél (talán főképpen USA-ban).

Előzmény: eagle_10 (20760)
eagle_10 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20760

Kormányzár nélkül nem fognak semmilyen autót gyártani, az elektromos kormányzárat meg max azok tartják felesleges szarnak, akik használtan jutnak egy ilyen autóhoz, de az Audi nem nekik gyárt autót. Aki 15-30 milliót kiad egy A6-A8-ért, lehet nem tetszene neki ha ósdi módon kézzel kéne baszakodnia. A 4B kormányzára tizenéves korára meg általában rohadtul szorul már, ültem olyanban hogy legalább 5 percet kellett szórakozni mire el lehetett fordítani a kulcsot. Nyilván olcsóbban orvosolható a probléma, de a korral haladni kell, és ezt az új Audi vásárlók is elvárják.

Előzmény: Stetten (20759)
Stetten Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20759

Nekem pont ugyan ezt irja ki az auto, de sosem reteszelem be a kormanyzarat. Bar azt nem tudom pontosan hogy A8-ban is ugyan ilyen szivas, mindenesetre egy szüksegtelen szarnak tartom a kormanyzarat, ezert sosem fogom hasznalni.

Előzmény: cs!rke (20753)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20758

szurkes szovet sport belso

Előzmény: s500 (20757)
s500 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20757

Értem, köszönöm.

Esetleg van ennek a verziónak valami neve?

Még nem láttam ilyent másikban.

Előzmény: TIGER-RS6 (20754)
cs!rke Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20756

Keress meg privátban...

Előzmény: ooomm (20755)
ooomm Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20755

Szia! Látom Balatonlellén vagy nem messze tőlem...javítással is foglalkozol? Esetleg meg tudnád csinálni nekem valamikor ezt a kormányzár modul csati lehúzós dolgot?Mert én nem merek neki állni, gondom még egyenlőre nincs vele de nem is akarom hogy legyen...????

Előzmény: cs!rke (20753)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20754

Szia nem sline

Előzmény: s500 (20749)
cs!rke Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20753

Amikor kireteszelt állapotban van a kormányzármodul, akkor kell lehúzni a stekkert a motorról a kormányzármodulon belül (nem a kormányzármodulról!!).

Mint ahogy aulack írta, ha nem látszik fizikai kopás a csigahajtáson, meg a motor kommutátor részén, akkor érdemes a tisztítással, meg izmos újrazsírozással próbálkozni! Van olyan gép itt a közelemben, amiben 3 éve csináltam meg a tisztítást, és azóta is jó.

Ha a tisztítás nem segít, akkor lehet 'megoldás' a kormányzár motorjának kiiktatása. Ezzel nem tudja reteszelni a kormányzárt! A tiltás a kireteszelés hibája miatt jön (kormányzár nyitás). A zárás miatt nem jön. Itt van viszont a szépséghiba, mert ha nem sikerül reteszelnie, akkor van egy figyelmeztetés, hogy nyomd hosszan a STOP gombot a reteszeléshez. Ha nem keyless go-s/kulcsnélküli indításos a gép, akkor lehet, hogy még ez sem jelenik meg? Hibát nem generál, működik tőle az autó, és sosem fog így már letiltani a kormányzármodul.
Így néz ki a kijelzés:

Előzmény: Stetten (20735)
aulack Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20752
Előzmény: aulack (20751)
aulack Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20751

Szia. A "Nem ennyire egyszerű" arra vonatkozik, hogy nem a kormányzár csatlakozóját húzod le, hanem a modulon belül a mozgatómotor csatiját. A lentebb linkelt leírás szerint. A kormányzár modul szétszedését egyszer leírtam itt.

De ha már ennyire szétbontottad a reteszelő motor szétszedése és takarítása csak gyerekjáték. Általában a motor kommutátora felrakódik az elöregedett bekerült zsírtól és ez okozza a problémát. A bronzkefék nekem is szinte új állapotúak voltak csak leragadtak az öreg, kopadékos zsírtól. Féktisztító + finom csiszolópapír és türelem kell hozzá.

De persze ahogy le van írva ez csak akkor működik ha a mechanika nem szorul, és az elektronika mikrokapcsolók rendben vannak.

Előzmény: ooomm (20750)
ooomm Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20750

Köszönöm! Leszedem a műanyagot a kormányoszlopról és ott lesz a bal oldalon a kis stekker?Ha lehúzom mikor nyitva van a kormányzár és úgy hagyom  akkor nem hibát dobni rá?

Előzmény: H__G (20739)
s500 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 20749

Sziasztok!

Régen jártam erre, 2 éve, akkor vettem egy 2,8-as quattro C5 -öst.

Sok dolog volt rajta, váltócsere (szólt) kormányműcsere, klíma javítás.

Olcsó volt anno 500e körül nem vártam csodát.

Sajnos vannak rajta külsérelmi nyomok a hegyi utakon való használatból, és a gyakorló autó szerepéből adódóan :-)

Tervem egy komplett fényezés, mert amúgy nagyon finoman működik.

Féltengelyt, ABS vezérlőt kell még cserélnem, valamint az első lökös és lámpák, ezen kívül a  csomagtérfedél  sérültek, vedlik a bőr kormányom, ezért úgy döntöttem veszek hozzá egy donort.

 

A donorról itt vannak a képek:

 

 

A kérdésem az lenne, hogy ez S-line belső?  Nagyon tetszik, csak sajnos az enyémbe nem passzol, mert az pezsgő színű autó, drapp belsővel :-(

 

Hirdetem, és nem akarok hülyeséget írni.

 

A donor 2,4 Quattro.

(Esetleg ha valakit érdekel, a motorra, váltóra, ajtókra meg pár dologra nincs szükségem.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a8lang Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20748

Az lenne a jó ha odis-al mehetne pl aktiválni új map-ot vagy komponens védelmet feloldani, de szerintem azzal sem lehet alapból.

Előzmény: peri77 (20746)
a8lang Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20747

Normál úton nem, de magasabb fekvőrendőrökön lekoppanhat, a régin a sima futóművel comfort állásban átkelt mindenen, ez meg érezhetően alacsonyabb, a tengelytáv is elég hoszzú.

Persze ott a raise(lift) mód de akkor is. Lenetebb semmiképp nem ültetném, mert az már problémát okozhat úton is pl egy kicsit kiálló aknafedél vagy hasonlónál. Sportfutóműves D2 sokszor odaverte az alját régen nekem, felüdülés volt a D3-nál a légrugó utána, meg hogy alap állsában nem alacsony.

Előzmény: peri77 (20745)
peri77 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20746

Az ODIS-ban benne van minden java osztályokban (kódolás, vezetett funkciók) csak sajnos el vannak kódolva a class-ok, nem lehet java forrássá visszacsinálni. Úgy látom a VAG saját titkósító megoldást használ erre.

Előzmény: a8lang (20744)
peri77 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20745

Alacsonynak érzed a sportfutóművet ? Nekem nem volt gondom vele.

Előzmény: a8lang (20743)
a8lang Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20744

A VCDS-ből a sok one click funkció hiányzik leginkább, mert mindenre képes de tudni kell mit hogy, utána kell járni. Egyszerűbb lenne csak rányomni a funkcióra és ok.

PL a SRI nullázás se megy one click UDS protokol-os autókon, kiírja hogy a vezérlőből lehet csak nullázni az adaptációs csatornákkal.

Előzmény: AudiA6 (20742)
a8lang Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20743

A vin patch csak optikai megoldás nem valódi. Mivel a texts.jar-ban(amit ki tudsz bontani mint egy rar-t vagy zip-et) a szöveg helyére beírja a vin-t, de attól még az autó nem tud róla csak megjelenik a kijelzőn. Beírja a vin-t de mégis szarul jelenik meg, mivel sok helyen kell átírni lehet kihagyja valahol. Nincs jelentősége kb soha nem szoktam az mmi kijelzőn nézegetni a vin-t. Felesleges funkció, hibakódot nem generál ha nem írja ki, kikapcsoltam a kijelzését.

Enyém már így is lentebb van mint szeretném, gyári sport légrugós. Használhatatlan szart nem szeretnék ami mindenhol lekoppan.

Előzmény: AudiA6 (20742)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20742

One click funkcioval megcsinálja.Pedig le van irva a vin pach és soknak működik. A traffik online az egy fos sokan irták.Jó kis progi ez a VCP folyamatosan frissül.Le tudom vele ültetni a légrugót de úgy is hogy csak dinamikba legyen lejjebb a többi marad.

 

Előzmény: a8lang (20741)
a8lang Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20741

6.20.4-et nem akarok felrakni, mert régi csak eggyel újabb mint ami nekem van.

Várok a 6.22.4-re hogy lehessen aktiválni, előbb utóbb lesz hozzá free aktiválás, vin nem kell.

A k0900-nál a tv felszab manuális vagy csak rányomsz a tv felszab-ra és megcsinálja a VCP?

Előzmény: AudiA6 (20740)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20740

Igen,megvan,

VCP-vel feltudom a tv szabaditani,k0900 megcsinálta.Én most lomolom a 4F-be a 3GP.4H0035670N unitot flashelem át és jó lesz az enyémbe.De csak a 767 teszem rá.A tiedhez a k770/k783,a 6.20.4  2015 térképhez itt az aktivátor.

this HTML class. Value is https://mega.co.nz/#

Előzmény: a8lang (20723)
H__G Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20739
Előzmény: ooomm (20737)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20738

Kecskeméten is van aki profin javitja,a bontottat is feltanitja.

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20727)
ooomm Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20737

Hogy lehet megoldani ,engem is érdekelne??

Előzmény: cs!rke (20734)
gorat1 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20736

Sziasztok valakinek van elado valto kulissza a6 4f 3000tdi autohoz?

Stetten Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20735

Melyik resze szepseghibas?

Előzmény: cs!rke (20734)
cs!rke Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20734

Kis szépséghibával pedig ez működik.

Előzmény: mica-r (20733)
mica-r Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20733

Nem ennyire egyszerű a rendszer

Előzmény: Stetten (20732)
Stetten Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20732

Valami olyat nem lehet csinalni hogy nyitott allapotban lehuzni a motorjarol a csatlakozot? Szerintem kormanyzar eddig tovajt meg nem szivatott, csak tulajt. Akkor meg minek?

Előzmény: cs!rke (20729)
Stetten Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20731

Na ez a premiummarka tulajdonsaga. Az is csak szopat ami egyebkent semmire sem jo. :-(

Előzmény: kissoma-69 (20726)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20730

Írj mailt, ott megadom a kontaktot!

 

szkalywokeralajos@gmail.com

Előzmény: kissoma-69 (20728)
cs!rke Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20729

Szkálywóker Alajos tökéletes leírást adott. Annyival egészíteném ki, hogy a hibatár kiolvasását/törlését korlátozzátok az ACC/Start Auth ecu-ra! Legalábbis a kormányzár hibájának átmeneti törléséhez.

Előzmény: kissoma-69 (20726)
kissoma-69 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20728

Üdv Alajos!

 

Nagyon köszönöm a válaszodat ! Esetleg címet vagy elérhetőséget tudnál adni a szerelőkről,pláne a Győri lenne jó mivel én Komáromi vagyok ! Előre is Köszi !

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20727)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20727

Kormányoszlop elektronika. Komplett kormányoszlop csere. Vag yjavítás. Hivatalosan nem lehet javítani. Nem hivatalosan Pesten és Győrben is tudok embert, aki javítja, amennyiben nem a reteszelő nyelv torzulása okozza a bajt. Típushiba a 4F- nél. Az új ára 354000 és a javítás, feltanítás ára. 

Javítani olyan 45- 60 ezer körül javítják. 

Hibát kell töröltetni a hibatárból, utána újra megróbál kireteszelni a kormányzár. Ha sikerül neki, akkor indítható a kocsi. A hidegekben szokott előjönni ez a hiba, nem árt az akkut jól feltöltve tartani, tehát ha most előjött, bármikor előjöhet. A hidegben a gyengélkedő akku már nem képes biztosítani a kis reteszelő motor számára a szoruló mechanika mozgatásához elegendő áramot, így letilt. K

Minél hamarabb javíttasd, mert meg fog még szivatni a legváratlanabb helyzetekben. 
Egy tanács: a kocsit soha ne kitekert kormánnyal parkold le, mert ez feszíti a reteszelő mechanikát, így nehezebb dolga van kireteszelni a mechanikának. Nagyobb az esélye a kireteszelési hibának. 

A hibatár nem elérhető jelen állapotban, nem lesz kommunikáció az eszköz és a kocsi között. A fénykűrtöt 15- 30mp- en keresztűl húzva  a rendszer életre kel, lesz kommuinkáció, a hibatárat eléritek. 

Előzmény: kissoma-69 (20726)
kissoma-69 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20726

Sziasztok!

 

Kérdéssel fordulok hozzátok,hátha tud valaki segíteni !

 

Adva van egy 2006-os A6 2,4 benzines Audi. Egyik pillanatról a másikra a slusszkulcs behelyezésével

semmire nem reagál,nem oldja a kormány zárat és nem adja rá a gyújtást sem ! Zárakat nyitja a kulcs,hazakisérő fény felkapcsol rendessen.Most voltam vele hosszab úton semmi hiba nem volt.Elmentem nelózni délután gond nélkül este pedig már ezt produkálta!Most próbáltam a pót kulccsal is,de ugyanaz a jelenség.Nem oldja a kormányzárat és nem enged gyujtást ráadni !Olyan mintha nem ismerné fel a kulcsot!! Valaki találkozott már ilyen hibával ?? Szerintetek mi lehet a hiba??  Köszönöm előre is a segítségeteket !!

 

Üdvözlettel:  KisSoma

mica-r Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20725

A cím nem igaz, a cikket még nem olvastam :-)

Előzmény: KimiA6 (20722)
a8lang Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20724

Közben leesett hogy a no vin -el mire gondoltál. Minden aktiválás ilyen volt eddig is.

Tök felesleges a vin az mmi-ben, ki lehet kapcsolni a kijelzést. Egy hátránya van hogy az mmi connect mobilos app-al így nem lehet összekötni, és a tp online tmc se működik. Akitválás után ment egy ideig aztán egyik napról a másikra megállt, ez se létszükség. A vin patcher csak kozmetikai eredményt hozna ha működne, a texts-jar-ban átírja a nem látható vin szöveget a vin-re, de nem jó egyik sem. Ha tudsz magyar texts.jar-t 0770-es fw-ből azt fel lehetne rakni. van rá scriptem, sajnos csak régebbi fw-s van az meg nem működik.

Előzmény: a8lang (20723)
a8lang Creative Commons License 2016.01.23 0 0 20723

Nekem 0770-es fw-m van de carson patch-al lett aktiválva a 6.19.3, ami fw alapú, tehát újra kell húzni az fw-t mielőtt aktiválok újra egy mapot vele gondolom.

Nem találtam semmit az újabb fw-kről, de szerintem nincs bennük újdonság, inkább csak a védelmet erősítették, pl a menet közbeni tv-t se lehet már felszabadítani azonos módszerrel mint korábban, már a 783-tól. Neked megvan ez a novin?

Előzmény: AudiA6 (20721)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 20722

Óratekerési világrekord egy Audiban

Decemberben háromszor lett új gazdája, és még mindig keresi a következő áldozatot egy szép A6 TDI. Te is megvennéd, most csak 195 ezer kilométer van benne. Tovább »

forrás: totalcar.hu

AudiA6 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20721

A Novin hack az működik a 2016 térképhez azt irják csak nem szabad az fw k0900 felhúzni

Előzmény: a8lang (20710)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20720

engem kb 2 km-t vontattak mikor ugrott a vezerlesem es nem lett semmi baja a valtonak

Előzmény: mindfreak91955 (20714)
skt15 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20719

Én elég sokat navizok, de az Audi navival naggggggyon rosszak a tapasztalataim, pláne Magyarországon. Az I-Go fényévekre van tőle. Kb. az a tapasztalatom vele, hogy 10-ből 9x hibázik, nem talál, rossz helyre visz stb. 

Előzmény: bigjohni (20717)
skt15 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20718

Nem egyedül voltam, esélyem nem volt. Utána meg időre futottam Győrbe.

Előzmény: bigjohni (20716)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20717

Beszéltünk róla, én szeretem a gyári navit.

Viszont soha nem használom olyan helyen amit jól ismerek, így belekötni sem tudok.

Lehet, hogy van rövidebb, jobb, szélesebb, feketébb út is annál amit javasol, de idegen helyen soha nem fogom megtudni.

Bejártam Németországot, és fél Ausztriát vele tavaly.

Mindenhová gyönyörűen eljutottunk. Teljesen mindegy volt, hogy múzeumról, látványosságról, parkolóról, vagy étteremről volt-e szó.

Egészen pontosan egyszer nehezen bírtam vele, de az nem a navi hibája.

Hosszában szerettem volna átmenni a Fekete erdőn, természetesen nem pályán, és nem autóúton.

A pályát simán kivettem, az autóutat nem sikerült (mert ha legalább fizetős lett volna, kivehettem volna :) )

A harmadik település után a navi térképét néztük, és nem foglalkoztunk az autóúttal.

 

A nagy TomTom Live is jó (azt használom a Golfban), de a gyári annál is jobb.

Nekem teljesen megfelel.

Előzmény: skt15 (20707)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20716

A zőőőd gombot megnyomhattad volna.

(nem az autó miatt)

Előzmény: skt15 (20708)
milkymiki Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20715

Szerintem N állásba, lassan 10km/h-val nyugodtan lehet vontatni 300 métert.

Előzmény: mindfreak91955 (20714)
mindfreak91955 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20714

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő lenne, hátha van valaki aki tud segíteni :)

Van egy 99-es quattro A6-osom, automata váltós,benzines.

Egyik nap munkahely előtt 200 M-el, elszállt a szervó, erősen esett az aksi töltöttsége kb 3/4ig.

Addig elvezettem, ott megnéztük, az ékszíj adta meg magát, vagyis inkább az ékszíjtárcsa.

Kérdésem, hogy a kb 300 m-re lévő szervizbe megoldható e vontatással odajutni anélkül, hogy teljesen megadja magát a drága, vagy ne is próbálkozzak,mert

csak trélerrel megoldható?

Előre is köszönöm a segítséget :)

 

 

drravic Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20713

köszönöm

Előzmény: saválló (20705)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20712

Szia!

 

Lehet, hogy a mikro kapcsoló kezdi megadni magát ami a váltókar "P" állását figyeli.

Érdemes lenne rádugni egy diagnosztikai műszert, hátha beírta már a hibatárba.

Amúgy egy-két héttel ezelőtt írta valaki, hogy a kulcs mélyedésében van egy kis pont és azt benyomva ki tudod venni a kulcsot. Még képet is linkelt.

 

Gábor

Előzmény: gorat1 (20706)
skt15 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 20711

Elég ritkán járok arra (kb. évente, de lehet hogy most gyakrabban);  jelzek majd előtte.

A navi kivételével amúgy nekem rendben van. Talán a légrugó lehetne lágyabb egy kicsit, de ezenkívül mindenben a korábbi kocsijaim felett van.

Előzmény: a8lang (20709)
a8lang Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20710

Van 3 féle térképem is, de a két újabbikhoz nincs aktiválás megoldás egyelőre ami ingyenes, 15e ft-ért árulják a neten. Várok amig lesz ingyenes.

Előzmény: skt15 (20707)
a8lang Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20709

Ha egyszer erre jársz az M0-ának ezen a végén(megyeri híd) és van egy kis időd, megnézném a q7-et ha lehet. Kiváncsi vagyok rá milyen. Nekem gyárilag 2013-as térképem volt 6.15.5 -ös verzió.

Tavaly frissítettem magamnak 6.19.3-ra ami 2014/2015 eleje térkép, egyedül a nullás új pár km-es szakasza nincs rajta. 100ezreket nem adnék egy frissítésért amennyibe a szervízbe kerül. Ráadásul nekem mindkét mmi-t frissíteni és aktiválni kell, a hátsóban is fel kell tölteni az új térképet addig el sem indul az első amig a hátsóban nincs bent egy másik telepítő sd. Alapvetően elégedett vagyok a navival, persze nem járok kis falvakban vidéken. MEg TMC nem megy. Frissítés után ment a TP online egy ideig, aztán egyszercsak megállt. Pedig a licensz él 2017-ig. Nem használtam amúgy sem.

A guglimaps -ot csak rátölti szerintem a navi adatokra, de nem az fog navigálni.

Nekem mindig műholdképes üzemmódban van, meg van street view is(még hátul is).

Előzmény: skt15 (20708)
skt15 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20708

Ma 4x is végigmentem az M0-án. Az rajt van amúgy teljesen.

Előzmény: a8lang (20698)
skt15 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20707

Ami biztos, hogy ez a navi is egy szégyen, hulladék. Teljesen méltó a korábbi Audi navikhoz.

Ha pénzbe kerül ne frissítsd le, mert szar marad így is, úgy is.

Most már csak a Google Earth-ben bízok, csak be kéne tennem egy Sim kártyát.

Előzmény: a8lang (20698)
gorat1 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20706

Sziasztok tanacsot szeretnek kerni hatha valaki tudja higy mi lehet a gond, van egy 2005 a6 4f autom es mostanaban egyre sürübben csinalja azt higy leallitas utan hiaba teszem  P be nem tudom kivenni a kulcsot.

saválló Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20705

Ez a hivatalos méreted ha 4f-ről van szó :

 

5/112/57 17x8 ET35-48

 

Tehát az ET 39 bőven határon belül van.

 

Nekem 8x 18-as ET 35-ös felnim van, épp a határ, de szabályos.

Előzmény: drravic (20701)
saválló Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20704

Nem kell, kilégteleníti magát a rendszer.

Ü.a. szűrőcsere után nem azonnal indítózni....2-3-4x ráadni a gyújtást...kicsit várni köztük, és utána indításra már megtelt az üzemanyagszűrő, simán jár a motor.

 

Nálam így történt a szűrőcsere utáni indítás mindenféle légtelenítés nélkül.

Előzmény: rolanda6 (20697)
rolanda6 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20703

Írd be a kódot azt kéri.

Előzmény: audiman (20702)
audiman Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20702

sziasztok az autóm rádiója azt írja ki hogy  SAFE  és nem reagál semmire, mi lehet a baja vagy mit lehet csinálni neki . előre is köszönöm a válaszotokat .

drravic Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20701

Sziasztok !

Segítséget ill. tanácsot kérek.

2009 A6 quattro 3.0 diesel autóról beszélünk./4f facelift/

Gyári felni 8x17  245/45/17 gumikkal. ET 48. Ez a gyári et érték.

Néztem egy másikat  ,gyári oem felni.

8x17 -es  azonban az et értéke ennek 39. /egyébként a 4G -re való oem felni/

Ebből adódóan 9 mm-t kifelé jön a kerék - tehát a nyomtáv is szélesebb lesz 18 mm-rel.

Konkrét kérdés: van valakinek tapasztalata vagy gyakorlata abban,hogy ez mennyire változtatja meg a kocsi stabilitását  pro vagy kontra,illetve büntetlenül megtehetem - e a cserét tekintettel a futómű és csapágy tönkretétele ?

 

köszönöm Kiss Csaba

rolanda6 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20700

Köszi szépen a segítséget.

Előzmény: Misikee07 (20699)
Misikee07 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20699

Szia

 

Töltsd fel ameddig tudod a G.O szűrőt. Indítsd el és hagyd járni pár percig. Szerintem kilégteleníti magát.

 

Ha jól tudom vcds üzemanyag szivattyú  kimeneti teszttel is fel tudod tölteni a szűröt, nem kell fecskendőzni 

 

 

Előzmény: rolanda6 (20697)
a8lang Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20698

Nézd már meg légyszi a q7 térképén, hogy az M0 új szakasza rajta van e, az M5 és az 51-es út között. Igazából csak ez a kis részlet ami miatt frissíteném a jelenlegit. Ha még az új térképen sincs akkor felesleges.

Előzmény: skt15 (20696)
rolanda6 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 20697

Sziasztok!Olyan után érdeklődöm hogy audi a6 4f gázolaj szűrő csere után hol lehet légteleníteni a rendszert? 4f0127401f cikkszámú szűrő van benne,sehol nem találtam légtelenitő csavart.Előre is köszönöm a segítséget.

skt15 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 20696

A feelingen vitatkoznék, de ugye ízlések és pofonok...

Előzmény: ooomm (20692)
milkymiki Creative Commons License 2016.01.18 0 0 20695

Köszönöm szépen!!!

Előzmény: ooomm (20694)
ooomm Creative Commons License 2016.01.18 0 0 20694

Balogh Gábor Balatonfüzfő 06703315254 ,én 1 hete voltam nála olajcserén kérdezhetsz tőle bármit ott lehetsz végig az autó mellett este 7- kor is melóznak ,nagyon jó fej az ember! Van neki raktáron rengeteg multitronic alkatrésze is ,láttam ott pont 1 ilyen váltót szétkapva szépen elmondta a működését és a hibáit is! Itt a környéken mindenki dicséri!

Előzmény: milkymiki (20693)
milkymiki Creative Commons License 2016.01.18 0 0 20693

Hali

 

Esetleg tudnál elérhetőséget adni ehez a váltó szakihoz,elmennék hozzá egy diagra,olajcserére. Köszi.

Előzmény: ooomm (20692)
ooomm Creative Commons License 2016.01.18 0 0 20692

A multitronic 1 fos....szerintem meg az egyik legkomolyabb ''feeling-et'' adó váltó....az elektronikával szokott gond lenni ami a váltó végén van egyszerű leszedni javítása véglegesen 50-80 ezer ft között van...a multitronic váltó 250-300 ezer km között tényleg tönkremegy általában ,megnyúlik a lánc elkezd rángatózni pl indulásnál ha a hibát egyből orvosolják akkor megúszható a javítás 200.000 ft körül, ha még úgy használják több 10 ezer km-en keresztül akkor szétkopnak a kúpok elszakadhat a lánc stb stb, másik hibája a meghajtó tengely törése ennek javítása is 2-3 száz körül van.... ha minden lehasal egyszerre akkor a javítás  5-6 száz ezer ft is lehet ....ezt profi (nem lehúzós) váltószerelő mondta aki 10 éve ilyeneket szerel és az ország minden részéről hordják neki a váltókat.....Ha valakinek sok egy annó 10-15 milliós autón 1 egyszeri 2-3-5 száz ezres váltó felújítás ami után el fog menni az a váltó újra 2-3 száz ezer km-t az vegyen suzuki swiftet....a másik része a dolognak az összes másik ilyen korú ilyen km-t futott bármilyen kategóriájú autóban lehasal az automata váltó ugyanúgy....vagy a kéziben a lendkerék+kuplung ami szintén nem 2 ft....A lényeg a multitronic 1 javítható váltó amivel nagyon jó vezetni az autót!Olaj csere 60 ezrenként 5 litert lehet leengedni kb ,az olaj ára 4.000ft/liter körül van!

Lèl Creative Commons License 2016.01.18 0 0 20691

Nem kotekedesbol, de: Minden automata valto leterdel elobb vagy utobb, szerintem. Az sem mind1, hogy rendszeresen csereltek-e benne olajat, esetleg szurot, amelyik szurovel szerelt. Kitakaritottak-e normalisan olajcsere alkalmaval, tehat nem hagytak benne a regi olajbol stb. A rendszeres olajcsere meghosszabitja az eletet. Amugy, tudtommal, a valtoba epitett szamitogep szokot megfoni a sok-sok femdarabtol (soha nem cserelt olajban nyilvan tobb talalhato), mivel akadalyozza a szenzorokat, s emiatt tulterheli a szamitogep agyat. Bulgarban az ilyen valtok szamitogepeben kicserelik az alkatreszeket amik mar birjak a strapat, s soha nemlesz gond vele... Kerdes, hogy miert nem valtoztat a gyar ezeken a dolgokon... :-D Egy hasznaltauto mindig zsakba macska, ahogy egy uj auto is, de arra van garancia egy ideig. :-)

Előzmény: H__G (20690)
H__G Creative Commons License 2016.01.18 0 0 20690

A 2.4 a legjobb (benzin) motor 4F-be. Nem fog tőle repülni az autó, de nem is eszi le a fejed, ellenben elég igénytelen, nem FSI, hanem szívócső befecskendezéses, a gázt is bírja (ha valaki nagyon spórolni akar vele...), a hangja is szép, tehát valamit még megőrzött a régi V6-ok érzéséből.

 

És a Multitronic váltó pedig a létező legrosszabb váltó a típushoz, nagy valószínűséggel döglik ilyen km mellett (sőt, előbb is...), és emberi összegért nem javítható, tehát bontottan sincs.

Sok autó, amit eredendően multival szereltek, kézi váltósként végzi életét - már ha megéri az a 600e Ft körül összeg, amibe az merül. Mert a multi javítása vagy még egyszer ennyi, ha nem több...

 

Tehát:

ha tényleg szép az autó, tényleg csak 200-at futott, nem volt törve, akkor akár megérheti max 2 millióért elhozni, de legyen ennek az összegnek kb. a 30%-a félretéve a sima dolgokra (átírás, vezérléscsere, olaj, futómű dolgai, stb.), és PLUSZ még 30% a multi váltó várható cseréjére.

Előzmény: nempiti (20686)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20689

Nekem van eladó.

Előzmény: steve198002 (20685)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20688

Felejtsd el az autót!!!

A multitronic váltó egy fos!

Előzmény: nempiti (20686)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20687

Szia!

 

Az az energia menedzsment modul!

Az vezérli az autó energia ellátását.

 

Gábor

Előzmény: steve198002 (20685)
nempiti Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20686

Sziasztok

Ezt az autót szeretném megvenni :

http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a6/audi_a6_2.4_v6_professional_multitronic_vezetett_szervizkonyv-9720919

Mi az ami a 2.4 gyengéje mire kéne odafigyelnem vásárlás előtt.

Segítségeteket előre is köszönöm.

steve198002 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20685

Szia. Autómnak valószínűleg megvan a baja. Az aksi test kábele belecsatlakozik valami fekete kis dobozba a csomagtartóban. Na állítólag az zárlatos. Mi lehet annak a neve? 

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20582)
Pádár Zoli Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20684

Sziasztok!

 

Megvettem az autót, tényleg szép volt.

Az lenne a kérdésem, hogy a gyújtás ráadása után rögtön kapcsol is a tompított. Elől-hátul-rendszámvilágítás is. Dániában ez tán kötelező.

Szerintetek hogy kell ezt kiiktatni belőle?

Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20683

Vízvályú és lefolyó tisztítás.

Előzmény: Norb6 (20681)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20682

Igen, lehet. De porlasztóhiba esetén mindig füstölne. Csak sokaknak szokatlan, h ilyenkor neki áll fehéren füstölni a kocsi, ha bentines, ha diesel. Ugye ilyenkor is több folog befolyásolja a füstölést, mint pl a külső hőmérséklet, levegő páratartalma. Nekem újak a porlasztók két éve, mégis csupagőz füstöt ereget hidegben, igaz meg is szűnik, pedig máskor nem látni egyáltalán a füstöt. Sokan akkor lepődnek meg, mikor hidegben meglátják, h van a kocsin kipufogó. :)

Előzmény: mica-r (20680)
Norb6 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 20681

sziasztok, 

Emlékszem hogy írta már valaki régebben, de nem találtam meg a keresővel.

 

4B kesztyűtartója alatt ömlik be a víz eső után. Mi a megoldás? Köszönöm

mica-r Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20680

Talán nem gőz, ha periodikusan visszatér.

Meg kellene különböztetni. A gőz eltűnik, a füst megmarad.

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20679)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20679

Hideg van kint. Ilyenkor mindegyik füstöl. Amit te látsz, az jó eséllyel csak gőz. Bár nem mindegy mennyire.

Előzmény: rajmi530 (20673)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20678

Igen...motorkodot kell nezni...a B-vel kezdodok a jók kiveve egyet ami most nem jut eszembe de az nem 180 lovas.

Előzmény: zozo555 (20670)
rajmi530 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20677

nagyon köszi hát akkor valószinü porlasztó.remélen nem lesz nagyobb gond vele a hazaúton. köszi szépen

audiman Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20676

Sziasztok. Van egy Audi A6 avant quattro 2.5 TDI v6 .azt szeretném kérdezni hogy az adagolónàl  van valamilyen üzemanyagszűrő. Köszi

KimiA6 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20675

Van régről egy ilyen leírásom:

 

Amúgy a táblázatban az első érték nem lehet nagyobb -45ms-nál, a második érték meg nem lehet nagyobb -15ms-nál. Illetve lehetni lehet, de nem egészséges... A 0, vagy annál nagyobb pozitív szám jó, de túl magas érték sem üdvözítő. (Tehát pl. -60ms, meg sima 100ms az már elég gáz. Nekem tuti, hogy ilyen elbaszott értékek lesznek, ami nem jó hír, mert így Karácsony után nem fogok tudni százezreket költeni ezekre a szarokra).

-------------------------------------------------------------------------


1. Fehér füst a kipufogórendszerbil és a motor egyenetlen járása hosszabb alapjárati üzemeltetés után.
2. Az indításra vonatkozó hibabejelentés üzemmeleg motor leállítása után hosszabb idi elteltével történi
motorindítás esetén.
A befecskendezi egységben a fúvókatő ülékének mechanikus kopása miatt többlet tüzelianyag kerül az égéstérbe. Ez
a tüzelianyag nem ég el teljesen és ezzel fehér füst kilépését (elégetlen tüzelianyag) és/vagy a motor egyenetlen
járását okozhatja hosszabb alapjárati üzemeltetés után. Ez a hiba csak 50000 km feletti futásteljesítménynél lép fel.
Olvassa ki a 72-77 mérési értékblokkokat bekapcsolt gyújtásnál. Ezekben 3 érték jelenik meg mérési
értékblokkokként. Ezek az egyes hengerek tanult értékei különbözi nyomáslépcsikben (300, 600 és 1000 bar).
Ha az 1. helyen megjeleni értékek között van -45 ms értéknél nagyobb (például -60 ms), illetve a 2. helyen
nagyobb érték jelenik meg, mint -15 ms (például 20 ms), akkor a befecskendezi egység tőjének kopásáról van és
az adott henger befecskendezi egysége nincs rendben.
• Az ismételt javítások elkerülése érdekében ebben az esetben mind a 6 befecskendezi egységet cserélje ki a
lezáró fedéllel együtt.

 

 

eder Injektor hat drei Werte:

1. Wert nicht kleiner als Minus -45 (- 50 ist z.B. defekt)
2. Wert nicht kleiner als Minus -15 ms (- 20 ist z.B. defekt),
3. Wert ist erstmal unbedeutend

Előzmény: KimiA6 (20674)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20674

Szia!

 

Én úgy tudom ez porlasztó problémára utal.

 

Gábor

Előzmény: rajmi530 (20673)
rajmi530 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20673

Sziasztok.bocsi h ide irok de ez a fórum legalább müködik!! VW fórum halott. van egy phaetonom 3.0 Tdi. Kis Segitség kellene!! Arra lettem figyelmes mikor beinditom a kocsit és lapjáraton jár egy 2-3 perc után elkezd fehéresen füstölni.utánna abba hagyja majd megint elkezdi.hideg-meleg motornál ugyanugy.amikor viszont megyek vele utána abba hagyja.Olajat nem eszi, és a vizet sem.Igazából azért kérnék segitséget mert svédböl utaznék vele haza.egy szigeten vagyok és csak 1.5 hét mulva tudnák megnézni a kocsit. Ay érdekelne h esetleg valakinek 3.0 TDI Audi produkált már ilyet?? és ha igen mi volt a baj. hivtam magyarba vw szervizt de" látniuk kell a kocsit" cimszoval sokat nem segitenek :( . Elöre is köszi a segitségeteket. 

Stetten Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20672

Igaz az, hogy a 2004-ben gyártott 2.5 V6 TDI motor (180 LE)  már nem annyira problémás mint elődei??

 

Igaz.

 

Vagy akkor már jobban megérné egy 2005- ös 3.0 V6 TDI, erről nem nagyon hallottam panaszokat, hogy lenne valami típushibája.

 

Hajajj... Na olvasgassal egy kicsit a topikban ha 3.0 TDI hibaira vagy kivancsi. :-)

 Penztarcafüggö a a dolog.  Ha a penz nem szamit en inkabb a 3.0 TDI-t vennem. Nagyon nezdd meg mit veszel, mert csunyan bele lehet szaladni egy szoporollerbe.

 

Előzmény: zozo555 (20670)
a8lang Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20671

Nekem vcds van azzal is egyszerű megcsinálni, megvan a leírás mit hogyan kell, de csak 0770-ig működik, az újabb verzióknál megváltoztatták a feloldás módját. Egybizonyos helyen kell átírni a sebességet ameddig ne tiltsa a képet.

http://www.stemei.de/pages/coding/audi-a8-4h/mmi-plus-tv-freischaltung.php

 

Majd kíváncsi leszek sikerül e neked feloldani. 0900-as fw mellett, meg persze a térkép aktiválásra is.

Előzmény: AudiA6 (20669)
zozo555 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20670

Sziasztok!

Igaz az, hogy a 2004-ben gyártott 2.5 V6 TDI motor (180 LE)  már nem annyira problémás mint elődei?? (Gondolok itt vezérműtengely és a többi) Vagy akkor már jobban megérné egy 2005- ös 3.0 V6 TDI, erről nem nagyon hallottam panaszokat, hogy lenne valami típushibája. Előre is köszi a válaszokat.

AudiA6 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20669

Vag can pro megcsinálja ami nekem van.

Előzmény: a8lang (20668)
a8lang Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20668

K0770-es fw-m van mert az újabbaknál már nem lehet feloldani a tv képet menet közben, vagy legalábbis máshogy kell.

Előzmény: a8lang (20667)
a8lang Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20667

Ezt a képet én is láttam a cartechnology fórumon. A Carson patch nem jó hozzá, kukázza az mmi-t az újabb mapokkal. Van működő fsc-d a 6.22.4-hez legalább?

Előzmény: AudiA6 (20666)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20666

Nekem megvan hozzá

Vettem A8 2013 unitot most csinálom hogy jó legyen az enyémbe.A6 4F

Előzmény: a8lang (20665)
a8lang Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20665

Sajnos nekem a 3GP-n nem olyan egyszerű az aktiválás mint a 3g-n, a térkép már megvan de amig nincs rá aktiválási lehetőség addig nem rakom fel.

Van vmi oldal ahol 50$-ért küldenek aktiváló file-t, mac adresst kell elküldeni nekik. De hátha lesz ingyenes megoldás is hamarosan.

Nézd már meg légyszi hogy az M0-ás új szakasza rajta van e, az M5 és az 51-es út közötti ami pár éve lett kész. A 6.19.3-nál még nem volt.  TMC működik az új térképpel itthon?

Előzmény: AudiA6 (20663)
a8lang Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20664

D4-re gyárilag bosch-t szerelnek. Lecseréltem szintén bosch-ra ami pontosan ugyan olyan kinéztre mint a gyári ami rajta volt, a gyári cikkszámot kivéve.

Előzmény: Stetten (20662)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20663

Természetesen a legújabbat. :D

Előzmény: a8lang (20658)
Stetten Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20662

Egyszer vettem Bosch-t, egy szezont nem birt ki rendesen. Az ara majdnam a gyari arszinten van. A legjobb az a gyari, /az SWF gyartja/ de az meg szerintem tul draga. A gumit meg ki lehet cserelni 5 perc alatt, es evente van egy "uj" jo minösegü ablaktörlöm kb 7-8€-ert.

Előzmény: Stetten (20661)
Stetten Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20661

En csak a gumit cserelem. Azt meg az SWF-töl rendelem.

Előzmény: NeO.hu (20633)
a8lang Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20660

A gpsunderground fórumot keresd, ott van link meg minden más is ami kellhet.

Azért nem árt tudni jelenleg milyen map-od meg mmi fw-d van. Friisíteni kell először az fw-t K0257-re és utána jöhet a map felrakás, aztán az aktiválás ami sima 3g-n jóval egyszerűbb mint 3gp-n.

Előzmény: rolanda6 (20659)
rolanda6 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20659

Sziasztok! Hogy tudom otthon házilag frissíteni a 3g gps térképet? Honnan lehet letölteni? Köszönöm a segítséget.

a8lang Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20658

 

Térképet milyet teszel fel?

Nekem 6.19.3 van. De már van két újabb is, most jön a 3.

6.21 -em van de nincs hozzá jó aktivátorom.

Előzmény: AudiA6 (20655)
Isti424 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 20657

Köszönöm a segítséged .

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20656)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20656
Előzmény: Isti424 (20653)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20655

Van 2016 

Elég ropogós :D

Előzmény: TurboLeva (20654)
TurboLeva Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20654

Helló, van esetleg új, friss, ropogós verzió? :) Ha igen, mi látható változás van? (gondolom semmi )

 

Köszi,

Levente

Előzmény: AudiA6 (20652)
Isti424 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20653

Sziasztok !

Új vagyok az A6 fórumon

Ma hoztam el a nekem új A6 .Valaki a fórumon írta,hogy gyorsan lemerül az akkuja és válaszként az elakadásjelző világítás kialvási idejének  ellenőrzését javasolta .ezt a hozászolást nem találom.Valószínű nálam is gond lesz ezzel. Ha esetleg van tapasztalat szívesen olvasom. Köszi a segítséget. István

AudiA6 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20652

Frissül a 3G :D

TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20651

Ja ugrott a vezerlesem

Előzmény: r314 (20649)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 20650

Igaz itt nem vezerlesrol van szo

Előzmény: a8lang (20648)
r314 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20649

Na mi? Bekakilt valami?

Előzmény: TIGER-RS6 (20646)
a8lang Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20648

Szerintem meg felesleges görgő is cserélni, ha hagtalan jelenleg akkor lehet hogy elmegy még egy cserényi km-t. Ez nem egy vezérlés,hanem csak egy külső szíj. Bármikor ki lehet cserélni azt a görgőt ha hangos lesz, addig meg felesleges, lehet előbb tökermegy az új min a gyári.

Én a régi autómon(már az új tulaj költségére), csak a hosszúszíjat cseréltettem, a vezérlésnél meg mindent, mert azt nehéz kicserélni, szét kell bontani hozzá, csak termosztát nem lett cserélve, mert az előtte 1-2éve lett cserélve(az is bent a vezérlésnél van ennél a motornál.

125e km-nél még tök jó állapotban volt mindkét szíj pedig bő 10 évesek voltak.  

Előzmény: TIGER-RS6 (20646)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20647

Jo hogy idobe kirakta a hozzaszolasom :D

Előzmény: TIGER-RS6 (20646)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20646

Gorgot is cserelj....elozo tulaj nekem se cserelt és mi lett a vege

Előzmény: r314 (20639)
Donibcsi Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20645

Nem

Előzmény: rolanda6 (20640)
saválló Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20644

Nálam a J1-es csinálta ugyanezt, de ott ugye nincs kulcslyuk.

Őskori zsigulátoros módszerrel belülről átnyúlva tudtam kinyitni az ajtót ha megmakacsolta magát a kp. zár.

 

Én márkaszervizbe vittem javíttatni, vmi kp.zár javítás + diagnosztikáért fizettem akkor 98 ezer Ft-ot.

Azóta semmi gond vele.

Előzmény: manifa520 (20637)
Rebellisch Süss Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20643

Hello. 

 

 Na nálam nincs olyan szelep helyette van a gumicsövön egy lyuk ott kell légtelenítenem a rendszert ....

 

Üdv. Gabriel

 

Előzmény: KimiA6 (20629)
r314 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20642

Ott a pont. Hogy erre miért nem gondoltam hirtelen?! :)

Még ha most nincs is bajuk, még egy szíj élettartamot lehet nem húznak ki gondolom, nyilván ezért is szokták inkább egyben cserélni. Túl van tárgyalva, azokból megveszem az eredetit. A pumpából már úton van a Febi Németből, a gyári túl lett volna bonyolítva ezzel az "add le az eredetit meg még fizess is betéti díjat, stb." szindrómával, úgyhogy remélem nem lesz gond az utángyártottal!

Előzmény: bigjohni (20641)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20641

"de a görgőkön mi tud annyira elhasználódni?! "

A csapágy.

Előzmény: r314 (20639)
rolanda6 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20640

Sziasztok! Érdeklődnék hogy Audi a6 4f szívósor Csere után alapbeállítást kell diagnosztikával csinálni? Előre köszönöm a segítséget.

r314 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 20639

Ő a bűnös pumpa elvileg:

A többin meg nem tudom mit látsz/láttok. Azt se, hogy volt-e már valami cserélve ezek közül.

A szíjat még értem is, hogy nyúlik, repedezik..., de a görgőkön mi tud annyira elhasználódni?! Nem látom, hogy vállasra kopott volna vagy ilyesmi. Persze, ha azt mondjátok, ajánlatos kicserélni a szíj mellett a görgőket is, akkor kicserélem, csak nyilván felesleges műveleteket se akarok végeztetni rajta, ha egyelőre nem indokolt.





Előzmény: mica-r (20638)
mica-r Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20638

Juj :-)

Elvileg sokkal többet elmennek a szíjhajtás elemei, ha nem szükséges egyéb, akkor csak szíjat meg vízpumpát kell cserélni.

Szerintem gyári új vízpumpát vegyél (nem tudom miért lenne 1 hét a gyári cseredarab). Szerintem azonnal adják a cserét.

Előzmény: r314 (20631)
manifa520 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20637

Sziasztok.

Audi a6 4f kombi bal első  ajtózárral van olyan problémám,hogyha kintröl távirányítóval becsukom az ajtót csukódik de ha nyítom már nem nyit ki csak a kulcsal.Más jelenség nincs.Talán az ajtózárral lehet baj (mikrokapcsoló?)De már a bal hátsó is szarakodott de ez egy jó ideje megjavult.

Avant1 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20636

Elég jól néz ki! Ára is van, de tényleg szépnek tűnik. A motorral nem egy rakéta, és a hangjától sem áll fel a szőr,  de talán a leginkább megbízható választás, kéziváltóval.Nagyon ritka motorverzió az A6-ban, az 1,8T gyakoribb. Passatokban és A4-ben van még ez a (VW-csoportos?) motor.  Megj:  szövegben írják, hogy nincs kéttömegű lendkerék. Könnyen lehet, hogy mégis van. Lehetőség szerint szervízben át kell nézetni, hibakódolvasást végezni, hogy van-e.  Pontos-e a kormány, vannak-e motortérben, kormányműnél szivárgások valahol, koppan-e a futómű. Az   extrákat érdemes végigpróbálgatni (ablak, ülésállítás, ülésfűtés, klíma - rostélyállítás különösen a kis nyilakkal).  Próbaúton ne rezonáljon nagyobb sebességnél (féltengelycsukló). Összességében technikailag - összevetve a többi A6-al - nem egy űrtechnika, közben szép és praktikus, szerintem!

 

Előzmény: Pádár Zoli (20632)
saválló Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20635

Én nem esküszök egyikre sem, SWF-et használok évek óta, nekem bevált.

Előzmény: NeO.hu (20633)
skt15 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20634

Gyári emblémás! Nekem kizárólag csak az jöhet szóba, többféle típus, többszöri próbája eredményeképpen.

Előzmény: NeO.hu (20633)
NeO.hu Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20633

Sziasztok!

 

Ti milyen ablaktörlő lapátra esküsztök?

Megéri a gyári Bosch-t venni?

Pádár Zoli Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20632

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok itt. Most szeretnék kocsit venni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/a6/audi_a6_avant_2.0_business_16v.bor-ulesfutes-17-es_alu-9618987

Ez lenne a kinézett darab. Dániából van a kocsi. Ismerős volt ott megnézni, azt mondta, hogy csodaszép mindene.

Illesztések ugyanúgy állnak mindenhol.

Motorja csöndes, nem remeg, nem csattog, halk, alig van hangja.

Nektek mi a véleményetek?

Idáig Fordjaim voltak, nem ismerem a márkát.

Miket kell megnézni rajta?

Kérlek, segítsetek ebben.

Előre is köszönöm.

 

r314 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20631

 

Hi!

úgy néz ki nekem is vízpumpa. Ezt kompletten görgőkkel, szíjjal szokták cserèlni, ugye? Gyári pumpát tettem volna, de ahhoz mindenhol elvileg le kell adni a régit és egy hétig áll a szerelőnèl a kocsi. Febi gyártmànyú lenne elérhető, amit javasoltak. Szerintetek jó? 

Szíj Gates / Dayco márkájú, görgők RUVILLE / INA márkàjú lenne cégre netto 150€-ért egy német cègnél, ahonnan a pumpa jönne netto 51€-ért (míg itthon brutto 42000-et mondtak ugyanerre). Ezeket a màrkákat ismeritek, be merjem rakatni?

Tudom hülye a kérdés, de vezérlés csere a vezérműlànc és esetleg egyebek cseréjét jelenti, nem pedig a pumpa, görgők meg a kapcsolódó szíj cseréjèt, ugye? Ne tessék jujjogni! :)

Előzmény: TIGER-RS6 (20549)
Rebellisch Süss Creative Commons License 2016.01.13 0 0 20630

Köszönöm !

 

Uraim valaki akinek olyan a vasa mint az ehyém egy kis segítséget kérek. Köszönöm,!

Előzmény: KimiA6 (20629)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20629

Szia!

 

Nálad nem tudom hol van. A hozzászólásomban 4F-esről linkeltem.

 

Gábor

Előzmény: Rebellisch Süss (20626)
eagle_10 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20628

Az mitől másabb, hogy az okmányirodai ügyintézők ugyan úgy látják a km adatokat, de még szólni se kötelességük ha alacsonyabb km-es adásvételit viszel be, nemhogy hivatalból intézkedni. 

Előzmény: Tibor8787 (20624)
peri77 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20627

Miért mit kellene csinálniuk ? Nem rendőrség. Amikor majd el akarja adni az autóját és valaki lekérdezi a történetet akkor nyilván ez majd megnehezíti az eladást és értékcsökkentő tényező lesz.

Előzmény: Tibor8787 (20624)
Rebellisch Süss Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20626

Szia !

 

Kösuönöm a  gyors választ , most már csak a kérdés , hogy hol találom meg ezt a kütyüt ?

97.évj . 2.4 audi a6

 

Köszönöm Gabriel

Előzmény: KimiA6 (20623)
zozo555 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20625

Köszi a válaszokat. Igen beraktam és mást mutat mint ami nekem volt. Külön tárolja az óra és azt mutatja ami benne volt.

Tibor8787 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20624

Most ez komoly? :D Hihetetlen.. Csinálnak egy fotót a műszerfalról, látják, hogy kevesebb a km mint volt és szarnak rá??? Hát akkor nagy a baj..

 

(a motorvezérlő és az óracsoport külön tárolják a kilómétert. Az óracsoport annyit mutat amennyit ő tárol)

Előzmény: eagle_10 (20620)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20623

Szia!

 

Nézd meg a 20614-es hozzászólást.

 

Gábor

Előzmény: Rebellisch Süss (20622)
Rebellisch Süss Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20622

Köszönöm a válaszod , bocsi hogy csak most reagálok rá eddig nem volt rá időm .... a vas az még mindig ugy van ahogy hagytam .... fűtéscsap ? azt merre találom meg?

Köszönöm .

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20351)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20621

meg valahol olvastam hogy mind1 mennyit mutat a masik km ora amit beleraksz akkor is a tiedet fogja kiirni mert nem a km ora tarolja...vagy mar beraktad?

Előzmény: zozo555 (20618)
eagle_10 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20620

Le se szarják... úgy ahogy az okmányirodákban sem. 

Előzmény: Tibor8787 (20619)
Tibor8787 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 20619

Bármelyik normális autovillamosságis beírja neked a kért kilómétert egy perc alatt. Miért röhögne ki? Nyilván megérti, hogy műszakin dádá járna a kevesebbet mutató óracsoportért. 

Előzmény: zozo555 (20618)
zozo555 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20618

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy vettem egy A6 C5 ös audit és a km óra mutatói kiakadtak meg ugrált a fordulatszámjelző és sebesség mutató....elvittem óra műszereshez ő mondta, hogy gyakorlatilag minden rossz inkább ki se számolja mennyi lenne javítani bontóba keressek. Találtam bontóban jó is csak, hát a km óra állással van gondom az enyémben 280.000km volt ebben az órában meg csak 198.000 van. Ha érdeklődök valahol, hogy nem állítanák be nekem a régi km-t mindenki hülyének néz, hogy előre akarom tekerni, nem tudok valakit aki megoldja ezt nekem?? előre is köszi a választ

KimiA6 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20617

Szia TIGER-RS6!

 

Írtam e-mail-t a kormányról.

 

Gábor

Előzmény: TIGER-RS6 (20616)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20616

bal felen van elol hatul nekem (C5) es a hatso volt eltorve mikor hibat jelzett...10 euroert vettem bontottat

Előzmény: H__G (20609)
gorat1 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20615

Köszi szépen, megprobalom

KimiA6 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20614

Szia!

 

Fűtőcsap probléma, gyári új 70e körül van, bontott 30e körül.

 

 

Takarítást meg lehet próbálni:

 

 

Gábor

Előzmény: gorat1 (20613)
gorat1 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20613

Sziasztok!ismét egy kis segitsegre lenne szükségem, a6 4f röl van szó, az a gond higy hiaba állitom a höfokot barmilyen ertekre csak a meleget nyomja esznelkül, vagyis a kozepso ket fuvokan a hideget de olyan meleg van az autoban hogy folyamatosan az ablakot le kell huzni. Esetleg van valakinek ötlete hogy mit kellene csinalnom. A segitseget elöre is köszönöm.3

H__G Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20612

Na, ez jó hír, nem kell mindig hinni a német fórumoknak...

Még a szokásos kontakthibákat írják odakint, na, azok tényleg el lehetnek dugva :)))

Előzmény: mica-r (20610)
H__G Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20611

Egy régi, "faék" V6-ot ma már én is csak gázosítanék. (persze csak ha jó állapotban van..., de ezek sokat bírnak)

Ez nem vallási kérdés, baromira megéri, és nincs dízel kerregés...

Előzmény: mikro10 (20608)
mica-r Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20610

Nincsenek eldugva a szintmérők, emelőn pont az orrom előtt vannak :-)

Előzmény: H__G (20609)
H__G Creative Commons License 2016.01.11 0 0 20609

Ugyanazt, azt a sárgát amelyik azt mutatja, hogy rossz az állítómotor. Viszont az meg tökéletesen működik.

 

Adaptive light defective, ugye?

 

nekem is van néha, majd ha a szerelőm felé járok, gépre dugjuk, ezek legyenek a legnagyobb hibák, amikkel egy tinédzser autónál együtt kell élni.

 

nekem indításkor szépen bólint a fényszóró (látom a garázs falán a fénycsóvát), külföldi fórumokon azt javasolták, húzza ki az ember a 10-es (?) biztosítékot, akkor nem lesz ilyen random hiba, nem dolgoztatjuk az állítómotort (csak éppen mindig világít majd a hibajelző :-))

 

szintén külföldi fórumon olvastam, hogy ha nem az állító motor szar, akkor jó eséllyel a szint jeladó(k valamelyike), amik viszont elöl és hátul is csúnyán el vannak dugva a futóműben, így nehéz (é: drága) hozzáférni.

azt nem is kerestem meg, mennyi az ára...

 

Előzmény: E61bumer (20596)
mikro10 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20608

Nekem volt egy 92-es kombi, 10-11 l volt hosszabb utakon, de telen  helyben 6-8km-nel nem messzebb volt hogy 20l lett a fogyasztasa, majd egy tankot kijartam igy. Aztan hengerenkenti gazzal 12l lett a fogyi.

Előzmény: Prémium Restaurátor (20603)
E61bumer Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20607

Ha a 174 lovas akkor elvileg Euro 1,
ha a 193 lovas akkor pedig Euro 2.

De nem biztos, viszont több netes oldalon ez van, szóval....

Előzmény: KimiA6 (20606)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20606

Passz.

Előzmény: Prémium Restaurátor (20605)
Prémium Restaurátor Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20605

Köszönöm!

 

Az nem kevés, főleg,hogy most dieselem van 140 lovas....

 

Még 1 kérdés:

 

Euro 1 vagy Euro 2-es motor?

 

Regadó miatt.....

Előzmény: KimiA6 (20604)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20604

Szia!

 

12-16 liter/100 km!

Előzmény: Prémium Restaurátor (20603)
Prémium Restaurátor Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20603

Évjárat: 1994

 

Ezt elfelejtettem...

Előzmény: Prémium Restaurátor (20602)
Prémium Restaurátor Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20602

Üdv mindenkinek!

 

Kérdésem a következő lenne:

 

A 2.8 v6 fogyasztása? Főleg városban használnám! Manuális váltó, Quattro hajtás.... Avant...

 

Van egy TDi-m és ahhoz vettem donornak egy 2.8 v6-ot, de olyan joo állapotnak örven,hogy szívesen megtartanám!?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!!

Tibor8787 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20601

Okés, köszönjük! :)

Nem baj ha nem mutatja éppen aktuálisan a hibát a műszerfalon, attól a szerelő ki tudja olvasni, mert el van tárolva a hibakód.

Előzmény: E61bumer (20600)
E61bumer Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20600

A szintező bontott. Nem tudom hány darab van, de a bal oldali lengőkaron lett cserélve. Gondolom jó, mert azelőtt nem bólintott.
Akkor a következő lépés az lesz, hogy ezzel a hibakóddal megyek egyből a szerelőhöz és kiolvastatom, remélem járó motornál is

lehet, mert különben nem fog hibát jelezni ha leállítjuk. 

Ha megvan a kód, természetesen leírom.

Kösz srácok.

Előzmény: TIGER-RS6 (20599)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20599

lengokaron a szintezok jok? nincs eltorve? inditaskor bolintnak a lampak?

Előzmény: E61bumer (20596)
Tibor8787 Creative Commons License 2016.01.10 -1 0 20598

1500km alatt nekem is csinálja ezt 1x vagy 2x az út során. Soha máskor csak is autópályán. Ennek a magyarázata nálam az lehet, hogy csak ilyenkor van leterhelve fullra a csomagtér. Sajnos a magyarázatra még nem jöttem rá. Ebben nagyban gátol, hogy a vcds -em nem kommunikál a xenon vezérlővel valamiért :(

Ha Te ki tudod olvastatni a hibakódot, leírod itt nekem? Köszi! :)

Előzmény: E61bumer (20596)
mica-r Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20597

Tudom a megoldás első lépését: diagnosztika.

Ha multitronic váltós, akkor a tuning érezhetően csökkenti a váltó élettartamát, ami egyébként is relatív rövid

Előzmény: E61bumer (20596)
E61bumer Creative Commons License 2016.01.10 0 0 20596

Sziasztok!

 

Probléma következő!
2002-es, A6 2.5 TDI.

Szóval mikor megvettem az autót nem működött a xenon lámpa állító motorja, bontóban vettem egyet, kicseréltettem és azóta működik szépen...
De! 
Mindegy milyen úton megyek, város, országút, jó vagy rossz minőségű, nincs semmi probléma.
Viszont ha autópályán és tényleg csak akkor veszem észre (lehet mert sima felületet érzékel) és ott is már az első 5 km-en belül mindig kapok egy hibaüzenetet.

Ugyanazt, azt a sárgát amelyik azt mutatja, hogy rossz az állítómotor. Viszont az meg tökéletesen működik. Mi lehet a baj, mit érzékelhet?!?!
Ha megállok,leállítom, beindítom, lámpa újra felkapcsol megyek tovább nincs semmi baj, viszont a következő 5 km-en belül újra ez van. De csak autópályán,

máshol soha nem jelez!
Azt is hallottam hogy lehet trafó probléma is lehet, de ott sem vettem észre hogy bármi baj lenne!

 

Tanács, ötlet, tapasztalat?!?!

 


A másik kérdésem, hogy szabad-e chipet rakni az autóba, érdemes-e van ezen a téren tapasztalat?!
155 Le-s, AYM motorkód.

                                                         Köszi

 

 

 

AudiA6 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 20595

Igazán nincs mit.

Előzmény: KimiA6 (20594)
KimiA6 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 20594

Bekerült az F1 füles kormány! Köszi!

Előzmény: AudiA6 (20483)
saválló Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20593

"Csak ugye nem mindegy hány fokra van állítva, mennyire megy a fűtőventillátor..."

 

Hm....nekem állandó 23 fokra van állítva, és automatára a hőfok télen, ettől függetlenül ugyanúgy visszahűl tartósabb utak után ha állok helyben, vagy nem éri el a 90 fokot a víz ha rövid távokon használom.

 

"Egész pontosan 3 nap mulva lesz kettő. Őszintén? Különösebben nem zavar, nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki, a példában írt előzményeket fókuszban tartva."

 

Szinén zenész....25 hónapja nem különösen zavar engem sem.:)

 

Majd ha vki elkezdi, és cseréli no akkor beindul a termosztát csere hullám.:-)

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20591)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.08 0 1 20592

A helyedben kezdeném egy autóvillamosságszerelővel, ha ő nem jut egyről a kettőre, egy Porschés látogatást tennék. Ők tudnak ugyanis vezérlőegységet vizsgálni. (Ha nem a rablásgázló merít)

Előzmény: steve198002 (20586)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20591

Igen télen általában megy a fűtés. Csak ugye nem mindegy hány fokra van állítva, mennyire megy a fűtőventillátor... 

Hogy hány éve? Egész pontosan 3 nap mulva lesz kettő. Őszintén? Különösebben nem zavar, nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki, a példában írt előzményeket fókuszban tartva. 

De tény, h ennek nem így kellrne működnie. De majd egyszer felfújom magam, oszt kicserélem azt is. Mint eddig mindent, ami rossz volt a kocsiban. Ez a legnagyobb (egyetlen) baja. (A sok kipipált hiba után).

Előzmény: saválló (20590)
saválló Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20590

",.. főleg, ha ment a fűtés."

 

Hidegben általában megy a fűtés, mert kell a meleg.:)

 

Eddig nekem sosem volt problémám a termosztát miatt, a visszahűlést csak úgy éltem meg ahogy leírtam, 4 hengeres dieseleknél is csak álló helyben hűlt vissza, és lett kevesebb  a 90 foknál.

Az A6-nál is csak rövid távú üzemmódban.

 

"Most az A6- on is ritkán látom (jóformán soha). Ki kéne cserélni a termosztátot, csak macerás helyen van. :("

 

Hány éve is?

Nagyon téged sem zavarhat ha még mindig nem cserélted ki a termosztátot.:)

 

 

 

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20589)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20589

Nekem 2 vadi új A3- asom is ezt csinálta, főleg, ha ment a fűtés. Télen nem sokat láttam 90 fokon a hőmérőt. Most az A6- on is ritkán látom (jóformán soha). Ki kéne cserélni a termosztátot, csak macerás helyen van. :(

Előzmény: saválló (20588)
saválló Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20588

Hamar vissza tud hűlni a motor, és vele a hűtővíz is, még pályázás után is ha leálltál telefonálni járó motornál, nincs terhelés, de a fűtés ugyanúgy ment igaz, az meg honnan jön?

 

Engem egyelőre nem zavar ami csak, és kizárólag hideg időben, és csak kizárólag rövid távú üzemmódban történik, de ha te kicserélteted a termosztátodat, és a jelenség mondjuk megszűnik én is rábeszélem magamat, hogy kicseréltessem:)

 

Az 1.9-es PDTDI-m is visszahűlt ha történetesen autópályán dugóban állva, baleset miatti várakozáskor álló helyzetben ment a fűtés, pedig az 4 hengeres volt, sosem volt gondja a termosztáttal, de az is visszahűlt.

Előzmény: szg307 (20585)
mica-r Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20587

Rendes minuszokban vissza tud hűlni kicsit. Nem kell hozzá sok idő. Esetleg kicsit átenged a termosztát, akkor főleg.

Előzmény: szg307 (20585)
steve198002 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20586

Köszönöm az információkat. 

Elakadásjelzőt megnéztem és elalszik a háttérvilágítása.

Továbbra is a rablásgátlóra gyanakszom.... valami tipp, hogy azt hogyan tudnám lelőni?

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20582)
szg307 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20585

Igazából az a része zavart a dolognak, hogy mentem autópályán 200km-t (-12fokban), megálltam a kapum előtt, és pár perc telefonbeszélgetés után már jóval a 90 fokos érték alatt volt a mutató.

Rendben van: nagy motor. Azonban ami nagy az nem csak lassan melegszik fel, hanem lassan is kell neki kihűlnie...

 

Előzmény: saválló (20579)
janosildiko Creative Commons License 2016.01.08 0 0 20584

Sziasztok audi a6 2.5 v6  van. Az a gondom a vákumm nem ér el a turbo vákummszelepig, van vákummom turbo vákummszelep csövét lehuztam és átdugtam a vákum pummpábol jövö elosztora ahol a fék rásegitö van  és ott jol müködik rögtön fölhuzza a kart  nem e gond hogy ott van? és mi lehet a baj? köszi a segitséget

AudiA6 Creative Commons License 2016.01.08 0 1 20583

Elalszik az elakadásjelző kapcsolón a lámpa?

 

Előzmény: steve198002 (20581)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2016.01.07 0 1 20582

Mérj egy nyugalmi áramfelvételt! Nekem is ez volt. Nekem konkrétan minden nyitás- zárás után 2 órán át 7-8A- el terhelte az aksit az MMI- kör. Nem aladt el. Nyugalmi áram mérésnél arra vigyázz, h a kocsi zárása után 10- 15 perc is lehet a fogyasztók lekapcsolása. Az ajtók legyenek becsukva, a csomagtérajtón a zárat váltsd csukottra (Csak mielőtt lecsapnád, nyisd vissza, mert törni fog) És így mérj! 0,1 A alatt kell lennie a felvett áramnak. Az ideális a 0,01- 0,02 A. Az MMI kör normál esetben zárás után 1-2 perccel alszik el. Ezt tudod chekkolni, az elakadásjelző kapcsolójának a háttérvilágítása el kell aludjon szintén 1-2 percen belül. 

Sötétben jól látszik. Nekem nem aludt el. Az MMI vezérlőegység hibája miatt. Szóval nézd meg a kocsidon, zárás után pár percen belül elalszik- e az elakadásjelző kapcsoló világítása, ha nem, arra lesz a hiba. Aztán jöhet a nyugalmi áramfelvétel mérése, h tudd, mennyi az annyi, mekkora a fogyasztás.

Előzmény: steve198002 (20581)
steve198002 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 20581

Sziasztok.

2005-ös évjáratú Audi A6 3.0 tdi S-line autóm van.

A problémám, hogy állandóan lemeríti az aksit. Régebben néha, mostanra szinte állandóan.

Aksit bemérettem, jó. Töltés rendben.

 

Mi lehet az oka?

 

Van benne egy gyári rablásgátló, aminek minden ajtónyitásnál kódot kell ütni. Én erre is gyanakszom, mert mostanában vacakolt.

Ezt hogyan lehet lekapcsolni???

 

Válaszokat előre is köszönöm.

AudiA6 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 20580

Az MMI 2G ez mellett egy puruttya valami.

Sokkal egyszerűbb volt aktiválni a menet közbeni tv funkciót is.A kihangosítója is jobb szerintem, főleg hogy tudja a távoli szim módot. A navi is pontosabb 

Előzmény: peri77 (20577)
saválló Creative Commons License 2016.01.07 0 0 20579

Szerintem ez normális mivel csak hideg időszakban történik ilyesmi, és csak akkor ha nincs ideje bemelegedni a motornak.

 

Ha felmegyek a pályára pillanatok alatt beáll a mutató 90 fokra, én nem foglalkozok ezzel, sosem zavart, ha főúton megyek jó néhány km-t szintén ugyanez van.

Tudom ezt annak, hogy ez nem 4 hengeres diesel, az ca. 5 km után beáll 90 fokra, oszt úgy is marad városban, rövid távokon leállítva, újraindítgatva is.

 

Ha zavar cseréltess termosztátot, én ezért biztosan nem fogom kicseréltetni, de az én vagyok.

Előzmény: szg307 (20574)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 20578

ezek szerint eleg nagy ujitast hozott a facelift a 4f ben mmi teren

Előzmény: peri77 (20577)
peri77 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 20577

- 2x felbontása van a kijelzőnek (minden grafika szebb)

- jukebox (20 gb vinyó a fejegységben média fileoknak)

- navigáció jobb/szebb

 

Előzmény: TIGER-RS6 (20567)
Misikee07 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 20576

Szia!

 

P21w és T10 foglalatú 5w izzó van a fényszóróban a xenonon kívül.

 

Üdv.

Előzmény: Denesa6 (20571)
Tibi (Mr.T) Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20575

abszolut nem normális. 90 fokon kell lennie ha esik ha fuj!!! varosban, pályán, földúton ... termosztát kuka. ezt én is végig játszottam mikor még megvolt a 4F-em...

Előzmény: szg307 (20570)
szg307 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20574

Pontosan ezt tapasztalom én is.

Tavaly télen nem volt ennyire hideg, így nem tűnt fel.

 

Avagy meg kellene nézni a termosztátot?

Előzmény: saválló (20572)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20573

Nem 

Azért van benne a termosztát

Előzmény: szg307 (20570)
saválló Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20572

Igen,  ha nincs terhelés hamar visszahűl a hűtővíz, városban főleg.

 

Nekem sem megy fel (2.7 TDI)a vízhőmérséklet 90 fokra ha történetesen csak városban járok vele, de mihelyt autópályán megyek beáll, mint a cövek 90 fokra a mutató legyen akárhány mínusz is.

Nagy motor, nagy hűtőmaszk, kevés a felesleges hő...meg mittomén.

Előzmény: szg307 (20570)
Denesa6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20571

Sziasztok!

 

Tudna nekem segíteni valaki?

 

audi a6 avant 2.0 tdi (2009) 4F 

 

A csomagtér ajtaját lezárom azután jelzi a műszerfal hogy nyitva van...

észre vettem lezárt állapotban hogy a hátsó (belső) 3 kis lámpa világít. 

Fogalmam sincs hogy mi lehet, egyelőre most kiszedtem az izzókat.

 

A másik kérdésem az lenne hogy (nem értek nagyon hozzá) állítólag xenon Plus (bi xenon) lampa van benne és szeretnék cserélni benne izzót a fényszóróét tudja valaki hogy milyen izzó kell bele? Mert a bi xenon az tudom hogy d3s ehhez hozzáférel de a sima fényszóró izzót sehogy nem tudom megnezni csak kívülről és nem is tudom hogy kell kiszedni. 

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

üdvözlettel : Dénes 

 

 

szg307 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20570

Sziasztok,

 

 

Adott egy A6 4F 2010 2,7TDI.

Mínusz 2-4 fok körül észrevettem, hogy az egyébként üzemmeleg motor alapjáraton 2-4 perc alatt már a szokásos 90 fok alá hűl. Normális ez?

bzumike Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20569

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, van egy 95-ös audi A6-om,, de problémázik a klíma vezérlő konzol. jelenség? mikor hideg minden akkor működik, reagál gombnyomásra, mikor meg autó bemelegszik olyan mint ha lefagyott volna a konzol,, semmien gom nyomásra nem reagál :( mi lehet a gond? köszi a válaszokat.

AudiA6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20568

Nincs cd olvasási hiba 

Lehet rajta dvd nézni

SD kártyáról megy az mp3

Jobb a bose rendszer mert a 4G audijét tettem bele ott van szubvófer kimenet

Előzmény: TIGER-RS6 (20567)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20567

mivel jobb a 3g-s hogy megerte kicserelni?

Előzmény: AudiA6 (20566)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20566

Csináltam

Megildodott le van veve

Előzmény: peri77 (20565)
peri77 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20565

Gyártottál, vagy vettél egy 3g-s kábelkorbácsot ?

Előzmény: AudiA6 (20564)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20564

Komplett más a kábelezés

3 nap alatt benne volt

Előzmény: peri77 (20562)
peri77 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20563

Doni motors oldalán fent van a komponens védelem feloldás : http://audi-service.hu/

Előzmény: AudiA6 (20557)
peri77 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20562

Volt vele valami különösebb szívás ? Kábelezésen sokat kellett változtatni ?

Előzmény: AudiA6 (20561)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20561

De be ám :D

Előzmény: peri77 (20560)
peri77 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20560

Beraktad az MMI 3G-t ?

Előzmény: AudiA6 (20559)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20559

4F 2006

 

Előzmény: mica-r (20558)
mica-r Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20558

Igen, ha nem nagyon új autó

Előzmény: AudiA6 (20557)
AudiA6 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20557

Komponens védelem feloldásra tud valaki audi szervízt?

Stefano7643 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 20556

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy a gyárilag sportfutómüves a6 4f-be más lengéscsillapitó megyen mint a simába? Köszönöm

TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20555

ja nekem amugy 2.5 TDI V6 van

Előzmény: r314 (20551)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20554

apamnak nem tudom hol de nekem a tarcsanal eresztett...latni is lehetett hol szivarog mikor mutatta a szerelo a pumpat csere utan

Előzmény: r314 (20551)
Zsolesz76 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20553

Hali! Nekem mondták az egr hűtőt is! Valakinek a két fej közötti műanyag cső, de a tiéd még fiatal... A vízpumpán szerintem látszik ha ott megy el... Pláne ha sok... Az enyémben repedt volt a hengerfej... Gyári hiba... BMK... A szívó szelephez engedte be a fagyállót... Néha volt olyan hogy egyáltalán nem tudta áttekerni a motort az önindító!

Előzmény: r314 (20551)
saválló Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20552

Ez pl. hengerfejes volt....láthatóak a repedések, mégsem volt a hűtővízben olaj, hanem a tágulásiban vákuum, és víz is csak nagyon minimális fogyott.

Az, hogy egy V6-os TDI-nél mennyi egy hf. vagy a javítása nem tudhatom.

Én anno 90 ropiért vettem egy 2 éves tk-s A4-ből hibátlan hf-et, több 100 ezret még ki is bírt alattam, és még akkor sem volt semmi baja mikor eladtam.

 

Előzmény: r314 (20550)
r314 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20551

De szétmegy a pumpa vagy egy rácsatlakoztatott tömlő lejön róla vagy mi szokott előfordulni? Ha aknában alánézünk, látnom kéne valahol a pumpát? Felülről szivárgást nem észleltem.

Előzmény: TIGER-RS6 (20549)
r314 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20550

Ja hogy ha "hengerfejes", az ezt jelenti? :) Vagy ez több lehetséges hibábak a gyüjtőneve? 

Szerencsére még nem volt, de ha most nem úszom meg, akkor gondolom ennél fél guriga?!

Előzmény: saválló (20548)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20549

vizpumpa...nekem is ott fogyott es kis folt maradt is alatta es apamnak a 30000km-s 1.4 turbo Astran is ez volt csak neki fogyott a viz de foltot nem hagyott

Előzmény: r314 (20545)
saválló Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20548

"De én amatőrként nem is értem, hogy eheti a motor?! A hűtővíz egy zárt rendszerben kering, nem?"

 

Addig még nincs "rés a pajzson" addig igaz amit írtál, de ha valahol repedés van a hf-en akár az égéstér felé vagy az olajkörbe akkor már eheti a vizet, és fogy is.

 

Nem volt még hf-es autód?

Előzmény: r314 (20547)
r314 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20547

Kicsit fura szaga van a gáznak, de nekem rossz ehhez az orrom. Viszont azt nem mondtam, hogy a garàzsban kisebb tócsa szokott összegyűlni hűtővízből, tehát akkor nem a motor eszi, nem? De én amatőrként nem is értem, hogy eheti a motor?! A hűtővíz egy zárt rendszerben kering, nem?

Előzmény: mica-r (20546)
mica-r Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20546

Ha a motor issza meg, akkor a kipufogógázban talán érezhető lenne a fagyálló szaga. Szivároghat több helyen is, azt végig kell keresgélni.

Előzmény: r314 (20545)
r314 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 20545

Sziasztok!

BUÉK!

Mielőtt megkérdezi valaki, az indításkori csörgés a 7-esemen mondhatni majdnem teljesen megszűnt, miután 6-7.000 km-rel ezelőtt lecseréltettem az olajat. Ritkán csörren csak be egy picit. Viszont pár hete azt vette észre a computer (és sajna nem tévedett), hogy fogy a hűtővizem. Azóta meg öntögettem utána 1-2x, de mintha kezdene egyre gyorsabban fogyni. Az ünnepek alatt nem vittem sehova, a környékbeli egyetlen valamire való szerelő ma meg azt mondta fullon van. Vélemény, javaslat látatlanban? Valamilyen tömlő szivároghat vagy akár valami komolyabb dolog (hengerfej vagy tudomisén) is lehet? 2011-es A7, 3.0 TDI még mindig. 108.000 van az órában. Köszi.

TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 20544

jaja en is :)

Előzmény: bigjohni (20543)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.04 0 0 20543

Gratulálok az autóhoz.

Milyen színű lett végül?

Nézegetnék képeket is. :)

Előzmény: skt15 (20539)
mica-r Creative Commons License 2016.01.04 0 0 20542

Tisztításkor nézték diagnosztikával az élő adatokat?

Előzmény: Apolló86 (20540)
cs!rke Creative Commons License 2016.01.04 0 0 20541

Erre a 40 fokra én is felfigyeltem. Próbáld majd lemérni. A 40 fok azt jelenti, hogy 10méteren emelkedik vagy 9-et! Ezt kétkerékmeghajtással már nem nagyon tudod leküzdeni. Sok terepjáró összkerékben, felezőben tudja a 45 fokot.

Nem kevered véletlenül a 40%-kal? Bár az is durva, de mégsem 40fok. :)

Előzmény: E61bumer (20515)
Apolló86 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 20540

Üdv!

Van valakinek tapasztalata audi A6 DPF szűrövel kapcsolatban?Kétszer lett már tisztitva,de megint megjelent a müszerfalon a hibalámpa és megint szépen füstöl,tudtok ajánlani hozzáértő szervizt,szakembert?

skt15 Creative Commons License 2016.01.03 0 1 20539

Egy jól felszereltnél nekem nincs ilyen érzésem. Akárhova nyúlok, akármit tapizok, totál igényesnek érzem.

Előzmény: peri77 (20538)
peri77 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20538

Valahogy a belseje ennek az új Q7-nek is (mint az A6-nak) olyan, hogy "kevés a hús a csontvázon".

Előzmény: skt15 (20537)
skt15 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20537

Mivel nem ismerem az előző modellt, így nem tudom.

Hasonló felszereltség mellett kb. hasonlóan igényes, mint az A6.

Amit csak az A6-nál tudok, hogy a bőr nélküli autóban sok a pillepalack.

A Q-nál ezt nem tudom, mert ez elég jól felszerelt.

Előzmény: peri77 (20536)
peri77 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20536

Érződik a fogyókúra hatása ? Ez is így el van "hitványítva" ?

Előzmény: skt15 (20535)
skt15 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20535

Amúgy kényelemre A6 felett van. Minőségre kb. egy szint.

Előzmény: skt15 (20534)
skt15 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20534

Batár. :-)

Előzmény: peri77 (20533)
peri77 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20533

Értem. A Q7-es milyen ?

Előzmény: skt15 (20532)
skt15 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20532

Igen, arra gondoltam. 

Ez ugye 2 zónás. Teljesen automatán tartja a beállított hőmérsékleteket.

A 4 zónás digitális kijelzésű, de az üléshűtés nem jár hozzá, csak felárral.

Első ülésfűtés mindkettőnél széria (legalábbis nálunk)

Előzmény: peri77 (20531)
peri77 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20531

Üléshűtés és hátsó külön szabályozás nincs a három tekerősnél. Azt mondod a ventilátort és a hőmérsékletet szabályozza autómatikusan ?

Előzmény: skt15 (20530)
skt15 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20530

A digitális kijelzésű sem tud semmivel sem többet szabályozás terén.

Előzmény: skt15 (20529)
skt15 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20529

Mind a kettő automata...

(volt mindkettő nekem)

Előzmény: peri77 (20528)
peri77 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20528

Előzmény: peri77 (20527)
peri77 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20527

Nem, az így néz ki : 

 

 

Előzmény: skt15 (20526)
skt15 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20526

Ez (C7) automata klíma, mindkét oldalon külön állítható hőmérséklettel.

Előzmény: peri77 (20525)
peri77 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20525

Szerintem hiába vannak odaírva számok, attól még csak a meleg-hideg levegő keverési arányát állítod be az egyik tekerővel (két oldalon külön-külön, de nem mér az semmi hőmérsékletet) a másik tekerő (középső) pedig a ventilátor sebességét állítja :

 

itt van 2 példa : 

 

Előzmény: H__G (20517)
H__G Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20524

A 347 mm a V8-asok mérete, amikhez nem volt 16-os felni / gumi, de nem biztos, hogy a fékméret miatt, hanem mert hogy nagy teljesítményű, nehéz autók, amikhez nagyobb papucs kell.

 

Nekem 321 mm-esek a féktárcsák, és kényelmesen elfért a 16-os felni, mikor egy ideig az volt (és ami a gyári matricán is szerepel).

 

Rá kell próbálnod egyet, csak úgy dől el.

Előzmény: Kucupapa (20516)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20523

hat remelem egyszer sikerul venni egy C5 RS6-ot meg ha nem is plus lesz :)

Előzmény: bigjohni (20519)
saválló Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20522

Ha a matricán nincs jelölve a 16"-os méret akkor nem lehet rá felszerelni.

 

Itt utána lehet nézni a méreteknek:

 

http://audi.gumi.hu/

 

Nekem sosem fordult meg a fejemben, hogy 16"-os felnit tegyek rá, mondjuk az én meglévő felnijeim (téli/nyári) 18"-osak, így egyértelmű milyen méretet használok.

 

Esetleg a 17-es lehetne opció télre, de akkor el kellene adni a 18"-os téli garnitúrát, és venni 17-es felniket/gumikat, ennek meg nem sok értelmét látom.

Előzmény: bigjohni (20521)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20521

Az enyémen a matricán nincs 16-os.

Gyári alu pótkerék 17-es.

A féknyereg és a felni között néhány mm van csak.

 

Évjárattól vagy motortól függ? Esetleg mindkettőtől?

Előzmény: saválló (20520)
saválló Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20520

Motort nem írtál tehát általánosan....

 

- A vezetőoldalon a B-oszlopon vagy egy adatlap a felszerelhető kerék/gumiméretekről

 

- Milyen pótkereked van, ha van (nekem 16-os gyári alu), ha mondjuk 16"-os akkor egyértelmű

 

- Hivatalosan a 4f-re mehet a 16"-os felni

 

Előzmény: Kucupapa (20516)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20519

Én sem adnám el soha, de nyilván számít, hogy képvisel-e valamekkora értéket, vagy csak elkopott 10-15M az évek alatt.

Szerintem egyébként egy egyébként is ritka autó, 15 évesen 30e kilométerrel komoly kincs lenne.

Előzmény: TIGER-RS6 (20514)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20518

Az enyém 2010-es, arra már nem megy fel a 16-os.

Előzmény: Kucupapa (20516)
H__G Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20517

Szerintem az C6-tól felfelé csak manuálisnak látszó, tehát tekerőgombos, de automata hőfokszabályozású.

Előzmény: peri77 (20513)
Kucupapa Creative Commons License 2016.01.03 0 0 20516

Sziasztok.A6 C6-ra szerintetek felmegy egy 16os gyári felni?az autón a nagyobb féktárcsa van,347mm.

E61bumer Creative Commons License 2016.01.02 0 0 20515

Köszi a választ, akkor remélem nem a váltó vagy a kuplung adta meg magát! Bár ez is költség!

A 40 fokot pedig hidd el, mert majd felborul az autó rajta. Ráadásul spirálos az íve, sokan nem is mernek le illetve kiállni onnan.
Na meg a 2.5 TDI is bekéri a 2200-2400 es fordulatot, szóval.... :))))

Előzmény: Donibcsi (20509)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 20514

Mondjuk engem nem erdekel hogy mennyit fog erni mert el nem adnam az tuti

Előzmény: bigjohni (20512)
peri77 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 20513

haha, még C7-ben is van manuális klíma, csak szebbek kicsit a tekerői ...

Előzmény: TIGER-RS6 (20511)
bigjohni Creative Commons License 2016.01.02 0 0 20512

mica-r, TIGER-RS6

 

Ahhoz tényleg kicsit drága, hogy 10 évig tároljam egy garázsban, bár gőzöm sincs hogy alakulna az ára 30e kilométerrel. Igazi ritkaság lenne akkor az tuti.

Menyit fog érni majd abban a korban, ahol jó esetben háromhengeres motorkák lesznek majd az autókban, menüből választható motorhanggal, ami természetesen a hangszóróból jön majd.

 

Nemrég láttam az Auto Motor und Sporton egy tesztet, amiben a tesztelő teljesen ki volt akadva, hogy menüből/hangszóróból jön a V8, Subaru, vagy akár japán sportmotor hang.

Előzmény: TIGER-RS6 (20490)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 20511

Ilyet meg nemis lattam....ugytudtam hogy alap volt a digitalis

Előzmény: H__G (20510)
H__G Creative Commons License 2016.01.02 0 0 20510

Nem is gondoltam volna, hogy A6 C5-ben még volt ilyen klíma...

 

Donibcsi Creative Commons License 2016.01.01 0 0 20509

Széthullott a féltengelycsukló....bár azt 40fok meredeket nem nagyon hiszem el:)

Előzmény: E61bumer (20508)
E61bumer Creative Commons License 2016.01.01 0 0 20508

Sziasztok!

2002-es, 2.5 TDI, 6 sebességes Audi! Probléma a következő!
Hidegen beindítottam, járt vagy 1,5 percet és elindultam ki a kapu felé a szokásos módon.

Lejtős térkőn (kb. 40 fokos meredekségű) teljesen betekert kormánnyal mentem fel a kapu
felé mint mindig, de most mikor már majdnem felértem, egy erőteljes kattanás kíséretében

megállt az autó, majd visszagurult. Olyan volt, mintha a kuplung leoldott volna.

Ha sebességbe raktam 1-6-ig és felengedtem a kuplungot, akkor egyre erőteljesebb súrlódásba

kezdett valami, ez a hang hátramenetben abszolút nem volt hallható. 

Mikor vontatni kezdtem, járó motorral üresben is lehetett kattogásokat, súrlódásokat hallani!

  Mi lehet a baj szerintetek?!?!

 

  Köszi és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :)

bigjohni Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20507

Boldog Új Évet Kívánok!

Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20506

Ja, igen! Boldog új évet kívánok minden fórumtársnak! 

Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20505

Nincs mit. Na csináltam képet is, ott a lyukacska a kulcsnyilás alatt. Azt nyomd be!

 

 

 

Előzmény: Zsolt Ladics (20504)
Zsolt Ladics Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20504

Köszönöm szépen, holnap megprobalom

Előzmény: Szkálywóker Alajos (20503)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20503

A gyújtáskapcsolón van egy vészkireteszelő erre az esetre, egy kis lyukacskát keress a kulcs mellett (alatt), egy toll hegyével benyomod és ki tudod húzni a kulcsot!

Előzmény: Zsolt Ladics (20500)
saválló Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20502

B.U.É.K.! Mindenkinek !

 

 

 

 

 

merijo1 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20501

köszönöm a segitséget.

Zsolt Ladics Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20500

Ok. Köszönöm megprobálom

AudiA6 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20499

A kulisszánál van egy mikrokapcsoló az halt el.Próbáld az ajtón megnyomni a zár kinyitó gombot szokott segíteni

Előzmény: Zsolt Ladics (20495)
KimiA6 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20498

És biztosan P-ban van? A műszercsoporton mit ír?

Esetleg egy diagnosztika segíthet.

Előzmény: Zsolt Ladics (20497)
Zsolt Ladics Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20497

Ugen csak "p" ben de nem engedi sajnos

KimiA6 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20496

Szia!

 

Úgy tudom, hogy csak "P"-ben lehet kivenni a kulcsot. Lehet, hogy nem érzékeli, hogy parkoló állásban van a váltókar. Lehet ott van valahol a probléma.

 

Gábor

Előzmény: Zsolt Ladics (20495)
Zsolt Ladics Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20495

Sziasztok a segitsegeteket szeretnem kerni, van egy a6 4f 3000tdi autom es az a problemam hogy leallitas utan nem engedi kivenni a kulcsot, ilyenkor mi a teendö es mit kell rajta megjavitani. A valaszokat elore is köszönöm

H__G Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20494

Pontosan, gyakorlatilag a legkeskenyebb "nagymamás" olvasószemüveg fér csak bele, de abban meg nem szokás vezetni...

Egy mindig a kocsiban lévő napszemüvegnek kéne a hely, de arra sansztalan.

Előzmény: aulack (20493)
aulack Creative Commons License 2015.12.31 0 0 20493

Csak szemüveg nincs ami belefér!

Előzmény: eagle_10 (20492)
eagle_10 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20492

Jól mondják, gyári szemüvegtartó helye 

Előzmény: merijo1 (20487)
eagle_10 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20491

"Talán úgy kellene viselkedni a közterületen hogy ne kelljen szégyellni magamat. Nekem ez ilyen egyszerű..."

 

Hát ez a mercis aztán tényleg olyan dolgot tett, amiért szégyellnie kéne magát...nagyon

Előzmény: Stetten (20488)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20490

hat egyszer biztos viszont a C5 RS6 Plus ha jol tudom mar most kezd dragabb lenni es 999 darab keszult....nagy almom egy :)

Előzmény: bigjohni (20485)
Stetten Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20489

Egyébként pont ez a nagy névtelenség, arctalanság, azonosíthatatlanság a táptalaja a bunkóságtól a bűnözésig mindennek. Megteheti, mert úgysem lehet tudni ki teszi. Ezek a fene nagy személyiségi jogok.

Előzmény: eagle_10 (20473)
Stetten Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20488

Kezdeném azzal hogy engem nyugodtan feltehetne bárki arccal rendszámmal a világhálóra. Talán úgy kellene viselkedni a közterületen hogy ne kelljen szégyellni magamat. Nekem ez ilyen egyszerű... A másik pedig az, hogy egy dashcam felvételeit nem feltétlenül muszáj a világhálóra feltölteni. Viszont jól jönne sok baleseti helyzet tisztázásában.

Előzmény: eagle_10 (20473)
merijo1 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20487

Sziasztok.  Egy 97-es AUDI A6 4b gépem van.A képen látható helyröl hiányzik valami.Sokan azt mondják egy zárt szemüvegtartó való oda.Én nem tudom még képet sem találok hozzá.Most egy bolti szemüvegtartó van feltéve Ha valakinek van eredeti eladó szivesen megvenném Elöre is köszönöm.

mica-r Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20486

Szerintem kicsit drága, de fene tudja. Aránylag ritka autó, az biztos. 

Még el kell telni egy kis időnek, amíg ezeknek értéke lesz, azt meg nem lehet tudni hogy mekkora értéke. Azért BMW, Merci vonalon inkább keletkeznek klasszikus értékek.

Előzmény: bigjohni (20485)
bigjohni Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20485

Ez vajon kincsnek számít?

Arra gondolok, hogy tartani fogja az árát?

Esetleg többet fog érni 10 év múlva?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/rs6/audi_rs6_plus-9663994

 

KimiA6 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 20484

Köszi!

Előzmény: AudiA6 (20483)
AudiA6 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 20483

Lehet

Előzmény: KimiA6 (20482)
KimiA6 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 20482

Szia!

 

Erről (sima):

Erre (F1):

 

Gábor

Előzmény: AudiA6 (20481)
AudiA6 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 20481

Attól függ milyen a kormány amire akarod

Jó lenne egy kép.

Előzmény: KimiA6 (20476)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 20480

Ok koszi

Előzmény: KimiA6 (20478)
multiJETI Creative Commons License 2015.12.28 0 0 20479

Sziasztok.

 

Minap csatlakoztam az Audi tulajdonosok táborához. Az autó egy 2012-es A6 C7 2.0 TFSI Avant. Érdeklődni szeretnék, hogy magyar vagy angol nyelvű leírást honnét tudnék letölteni hozzá, mert amit kaptam az német (Németországból hoztam az autót) nyelvű és nem értem. 

 

Üdv..

KimiA6 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 20478

Szia TIGER-RS6!

 

Szólni fogok, ha aktuális lesz.

 

Gábor

Előzmény: TIGER-RS6 (20477)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 20477

Ha elado lenne a kormanyod lehet erdekelne

Előzmény: KimiA6 (20476)
KimiA6 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 20476

Sziasztok!

 

Cserélt már valaki 3 küllős multi kormányt 3 küllős F1 füles multikormányra 2004-es 4F-ben?

Kell valamit kábelezni? Vagy csak csere és fel kell tanítani?

 

Köszi!

 

Gábor

combi27 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 20475

én nem látok ebben semmi hatalmas problémát...2 hely volt ahova tudott volna állni az tény, de ettől még nem volt bunkó a csávó sztem...

Előzményt semmit nem látni ergo feltételezem hogy mikor a gyereket készült felvenni akkor mögötte nem jött semmi..ha jött volna biztos félreállt volna a két hely valamelyikére... (alátámasztja ezt a tényt hogy nem állt mögötte autó, plusz a kamerás kocsi sem állt 15 másodpercnél többet mögötte) , intett is a sofőr hogy "köszi a türelmet"....

 

Ha egyszer lesz időm csinálok egy videót az igazi bunkó buszsofőrről aki nálunk a cégnél teszi le a melósokat a bejáratnál, de úgy hogy a parkolóba vezető utat teljesen elzárja, és nem képes 10 métert előrébb menni és ott megállni a járda mellett...ehelyett beáll az elágazóba a 45 személyes szarral keresztbe...

Előzmény: eagle_10 (20473)
mica-r Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20474

Ezen én simán túllépek, nem éri el az ingerküszöbömet. Teljesen mindegy mi a komment alatta. Viszont ha ugyanilyen belső kamerás felvétel van egy súlyos baleset tisztázására, akkor sokkal több előnyét látom, mint hátrányát.

Előzmény: eagle_10 (20473)
eagle_10 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20473

Pl ez szerinted a világhálóra való? 

Teljesen kivehető a tulaj arca, persze rendszámmal együtt hogy a lehető legjobban beazonosítható legyen.

Mivel nem közszereplő egyáltalán nem vehetnéd fel, felhasználnod a felvételt meg pláne nem lehetne.

0:13-nál én úgy látom megköszöni a kezével, hogy ezt a prémium autó fóbiást kemény 10 mp-ig feltartotta. Valóban megállhatott volna a járda mellett, de sokkal szégyenletesebb hogy emiatt a 10 mp miatt valaki úgy begurult, hogy mindenképp megérte az idejét arra szánni, hogy ezt a felvételt feltegye a világhálóra. 

Ilyen felvételektől hemzseg az internet, vannak önkéntes kis rendőrpalánták, akik csak más szemében veszik észre a szálkát. 

Gondolom fel lennél háborodva ha magadat látnád a fent belinkelt videóban és azonnal leszedetnéd a youtube-bal. 

Előzmény: Stetten (20461)
Veres Norbert18 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20472

Köszönöm a tanácsot. :)

 

Előzmény: Tibor8787 (20471)
Tibor8787 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20471

Ezek a "tuning" lámpák igen csak elmaradnak a gyári búrák fényteljesítményétől. (persze egy rommá mattult gyáritól jobb..) Én nem áldoznék pénzt ilyenre biztos. Vidd el mégegyszer polírozni, aztán azonnal fóliáztasd le és örök élet lesz :)  (nekem is visszamattult fólia nélkül)

Előzmény: Veres Norbert18 (20469)
Sandrix26 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20470

Köszönöm szépen!

Előzmény: mica-r (20467)
Veres Norbert18 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20469

Hello mindenkinek.  Kérdésem  lenne és értelmes választ szeretnék nem kioktató jellegűt...szóval adott egy 2002 es a6 avant 2x már polirozott  de ujra és ujra bemattulo gyári nem xenonos fényszorokkal, és találtam bele utángyártott xenonnal szerelt autoba valo angel eye-os lámpákat elfogadhato áron. A kérdés tehát az lenne bele lehet e valahogy faragni ha nem is házilag de van e rá lehetőség ugy értem villamosságilag?

Komolyan megköszönném a normális válaszokat!!!

TIGER-RS6 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20468

na az komoly lehetett :0

Előzmény: Stetten (20463)
mica-r Creative Commons License 2015.12.27 -1 0 20467

Villanyszerelő megmondja. Kábelhiba, érzékelő hiba, bármi...

Előzmény: Sandrix26 (20466)
Sandrix26 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20466

Sziasztok!

 

Van egy igen érdekes problémám az autómmal. Hidegen nem akart rendesen indulni. Ki lett olvasva és kiderült, hogy a hűtőfolyadék hőmérséklet érzékelő fals információt küld. A szenzor ki lett cserélve, tökéletesen indult is az autó, de az alapjárat iszonyat magas, ráadásul a diagnosztika szerint a hűtőfolyadék -9 fokos, holott alapból 10 fok volt. Kapott egy másik szenzort, és ezzel is ugyanezt a jelenséget produkálja. Szerintetek mi okozhatja a problémát?

2.5 V6 tdi, AFB

 

Köszönettel: Sanyi

saválló Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20465

Nálam akkor éppen minden fordítva történik.:)

 

A6 ilyenkor a karácsonyi ünnepek előtt-után pihiben van a garázsban, sosem töltöttem még az aksiját.

Nyáron sem szoktam azután ha történetesen több hétig áll egy helyben (elrepül valahová több hétre).

 

A szaladgálós autó aksijához sem nyúltam még sosem (nálam  3 éve), indul mindig, legyen bármilyen hideg is.

 

Van töltőm, több is, de csak a port fogják.

Előzmény: bigjohni (20464)
bigjohni Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20464

Az A6 nincs napi használatban, ezért főleg télen folyamatosan töltőn van.

Néha feltöltöm a napi használatos autó akkuját is, mert különösen télen nem tud annyit tölteni mint amennyit a sok fogyasztó elfogyaszt.

Az utóbbi mostanában inkább elmélet, mert a Golf 1 éves sincs.

Az A6 garázsban állva többet fogyaszt mint a Superb, ezt még nyáron is észreveszem, ezért  töltöm. (a szulfátosodás bizonyos feszültségszint alatt indul meg)  

 

Előzmény: saválló (20456)
Stetten Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20463

Igen. Csaknem értem miért. Illetve egy magyarázatot tudok elképzelni. A jogászokat zavarná ha egyszerübbek lennének a balesetek körülményeinek kibogozása. Nekik ebben qurva nagy pénz van. Ne tudd meg milyen jogi kálváriát csináltak amikor egy tök egyszerű balesetnek vétlen résztvevője voltam. Egy ilyen felvétellel még a helyszinen bizonyítani lehetett volna ki a hunyó, erre egy évvel később jogászokkal telicseszett /útlezárás, rendőri biztosítás, út mellett telepített tárgyalóterem (egy tárgyalóbusz)/ bizonyítási eljárás keretein belül újra elmondtam amit a baleset idején a helyszínelő rendőröknek...

Előzmény: TIGER-RS6 (20462)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20462

igen olvastam hogy akar 10000 eypo is lehet a buntetes

Előzmény: Stetten (20459)
Stetten Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20461

Mesélj, mi minden titkosat vehet fel egy kamera közterületen? Példákra lennék kíváncsi.

Előzmény: eagle_10 (20460)
eagle_10 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20460

Szerinted csak a rendszám miatt van? Mást nem vesz fel egy kamera? 

 

Sokan visszaélnek a felvételekkel, nem kell úgy felháborodni a törvényi szabályozás miatt, nem véletlenül nem engedik. 

Előzmény: Stetten (20459)
Stetten Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20459

Rettentően sérti az osztrák utakon haladók személyiség jogait ha digitális eszkőzön rögzítik a rendszámukat.

 

A videomegosztón láttam egy kamionos oktatófilmjét, amig Ausztriában ment ahányszor megelőzte a kamiont egy auto annyiszor letakarta a kamerát. Szerinted? :-)

Előzmény: TIGER-RS6 (20454)
ioci6 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 20458

Üdv mindenkinek.....

Sikerült hozzájutnom egy 2000 évjáratú 1.9 TDI-hez...

Szokásos vezérléscseréhez a Rüdiger féle szerelési útmutatója pdf-ben nincs valakinek?

Mailem publikus...

Köszönettel...

saválló Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20457

"Elképzelhető hogy savállónak valami jó minőségű utángyártott felnije van..."

 

Alessio, tehát olasz Replikák, 2006-ban vettem a garnitúrát újonnan számlával gumis kereskedőtől 37 ropi/db áron, annak idején a gyári Ramses 18"-os felniket használtan 500 ezer körüli áron kínálták, annyit én nagyon sokalltam ezért lett új Replika.

 

18"- os Ramses Replika+ zsír új Fulda gumik még mindig a használt gyári garnitúra felénél voltam,azt pedig nem új gumikkal árulták.

 

Fél miskát még most sem adnék gyári felnikért, pedig már nem 2006-ot írunk.

Előzmény: Stetten (20443)
saválló Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20456

"Talán elfogyott az ötlet. :)"

 

Egy idő után már valóban nehéz olyan ajándékot kitalálni ami Audis, és hasznos is.:)

 

Én sem kaptam az idén autós ajándékot konkrétan (végül is igen), de már annyi minden Audis "ereklyém" van (bögre, bőr öv 4 karikás csattal, ingek rövid-hosszú újjal, sapkák......,) hogy nekem tényleg nehéz ajándékot kitalálni.

 

Akku töltő: nekem még sosem volt szükségem azoknál az autóknál töltőre ami személy szerint csak én használok, valószínűleg a hosszú távok miatt hosszabb ideig bírják az aksijaim.

 

Az előző offosom gyári akksiját 10.5 évesen cseréltem ki, de akkor is csak azért mert -18-19 fokok voltak hosszabb ideig reggelente, és nem akartam valahol "ottmaradni" gyenge akksi miatt.

Előzmény: bigjohni (20441)
saválló Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20455

Az is autós ajándék.:-)

Előzmény: TIGER-RS6 (20440)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20454

Mert nem?

Előzmény: Stetten (20446)
Stetten Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20453

Annyival volt szerencsém hogy az RS6 felniket jó áron el tudtam adni.

Előzmény: Stetten (20452)
Stetten Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20452

kb 500€ egy szett, (persze használtan)  anyit még megért, de ezreket nem adnék érte.

Előzmény: skt15 (20451)
skt15 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20451

Ebay

Előzmény: Stetten (20450)
Stetten Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20450

Kérdés hogy mitől. En is a gyári minőségben hiszek, de az áraik nagyon magasak. Ha ujonnan kellene megvennem tuti nem adnék ki 1050 €-t egy ramses felniért. Akkor inkább a gyári beszállítói utángyártottat vennék. Én használtan vettem 5 db gyári ramses felnit, és az egyiket görgőzni kellett. Szóval bármilyen felnit el lehet görbíteni. Akár a gyárit is.

Előzmény: skt15 (20448)
Stetten Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20449

Pedig biztos van ebben is logika. :-)

Előzmény: bigjohni (20447)
skt15 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20448

A MAM is görbült valakinek.

Na, pont ezek miatt maradok mindig mindennél a gyári.cuccoknál.

Előzmény: Stetten (20445)
bigjohni Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20447

Én már nem keresek logikát semmiben. Mert nincs.

 

Éreztem, hogy valami kimaradt az előzőből,

A Golfon is Ronal felni van (most néztem meg), de az lengyel, az autó pedig német.

Előzmény: Stetten (20444)
Stetten Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20446

Azt én is szeretnék, de nálunk nem szabad használni. :-(

Előzmény: TIGER-RS6 (20440)
Stetten Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20445

Tudtommal volt többféle Replica is.

 

Hogyne lenne? Minden árszinvonalat kiszolgálnak, csak a legolcsóbb nyilván szar is. Az emberek szeretnek hinni abban hogy olcsón is lehet jó minőséget kapni, ezt használják ki. Az olcsó olasz replika ramses felni ára kb 100€/db. A MAM és jobb minőség már 250€/db A Ronal 500€, ha meg a rablóktól veszel gyári felnit 1050€/db.

Előzmény: skt15 (20435)
Stetten Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20444

 

 

http://www.ronalgroup.com/de/HauptseiteFelgen/Standorte/

 

Gondolom hogy a cseheknél gyártott autókra a legolcsóbb ha a cseheknél gyártott felnik kerülnek. Persze ez nem mindig megoldható.

 

Előzmény: bigjohni (20442)
Stetten Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20443

Több országban is van Ronal gyár, svájctól az USA-ig. Még a lengyeleknél is. Az RS-6 felniket a lengyel Ronal készíti. (Ezt csak onnan tudom hogy ilyen felnkkel vettem az A8-at) A téli "utángyártott" felnim meg Ronal Italy. Elképzelhető hogy savállónak valami jó minőségű utángyártott felnije van talán éppen Ronal. Azzal biztos hogy nincs gond, gyakorlatilag gyári felni.

Előzmény: rage. (20437)
bigjohni Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20442

Nekem eddig az összes gyári felnim Ronal gyártmányú volt.

Octavia I, a gyárilag felszerelt és az utólag szervizben vásárolt is,

Superb gyárilag szerelt felnije,

A6 gyárilag szerelt, és az utólag vásárolt szinte teljesen új (szerintem a szalonból egyből a gumishoz mentek) A4 felni is Ronal. Arra nem esküdnék meg, hogy az összes cseh gyártmányú, de az első három, és az utolsó tutira ott készült.

bigjohni Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20441

Eddig mindig becsúszott a fa alá egy kis autós ajándék, de idén először elmaradt.

Talán elfogyott az ötlet. :)

(Én viszont megleptem magam még karácsony előtt egy normális töltővel.

Feltétlenül olyat szerettem volna amit hosszabb ideig is rajta tudok hagyni.

Tavaly vettem egy Aldis XS töltőt, amit két hete rátettem a gépre. Szépen mutatta a feszültséget és a töltést, majd két nap szuttyogás után teljesen feltöltött akkut jelzett, ebben az üzemmódban nem mutat feszültséget. Természetesen rámértem. 15.8V-al "rotyogtatta" az akkut.)

Előzmény: saválló (20428)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20440

nem Audis de abban lesz...egy dashcamot kaptam :)

Előzmény: saválló (20428)
xlgabi Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20439

megoldódott,nehezen megtaláltam: 

Előzmény: xlgabi (20431)
skt15 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20438

Nekem az olcsó Replica ütés nélkül is alakult.

Előzmény: rage. (20436)
rage. Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20437

A Ronal szerintem német felni. Még gyári si van belőlük.

Előzmény: Stetten (20426)
rage. Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20436

Nekem MAM felnim volt és majd 3évig használtam. Minden szezonban görgőzni kellett. Utána vettem egyel nagyobb méretű gyárit és azt nem kellett többet.

Persze ennek is van hátránya. Ha nagyobb ütést kap akkor reped. Míg a puha "csak" alakul:)

Előzmény: skt15 (20435)
skt15 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20435

Tudtommal volt többféle Replica is. Én a legolcsóbbat vettem meg. Jó szar volt.

Kb. 20-25%-kal drágábban volt hasonló kinézetű Replica is, lehet, hogy azok jobbak voltak.

A drágább - ha jól emlékszem - MAM gyártmány volt.

Előzmény: Stetten (20432)
saválló Creative Commons License 2015.12.26 0 0 20434

Én csupán arról írtam ami a valóság (száraz tény) azt pedig nem hinném, hogy az előző hozzászóló, és én vagyok kizárólagosan elégedett a Replika felnikkel, mivel nekünk semmi gondunk (eddig) nem volt velük.

 

Az egészet ezekhez hasonlítanám :

 

Castrol olaj: hamisítják...pfújj nem szabad venni....senki sem bizonyította eddig.

 

Quattro nélkül nincs élet: de bizony összkerékhajtás nélkül is lehet közlekedni még télen is, igaz sokkal jobb ha van, de ha nincs azért még nincs világvége.

 

Replika felni : egyenlő a hulladékkal, görbül, puha, pfújj nem szabad venni, ettől függetlenül sokan használnak nem kizárólag csak originál felnigarnitúrát.

Előzmény: Stetten (20432)
BEEP-TFSI Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20433

Nekem amíg megvolt az Audim nyáron replika RS6 felnit használtam 17" méretben (fogalmam sincs milyen típus, újonnan vettem rá) a megtett kb 80000km alatt sosem görbült el, felszereléskor volt csak gumisnál, csak itthoni utakon futott. Amikor eladtam a kocsival együtt hibátlan volt. Télire gyári 16" volt rajta azzal se volt gond.

Előzmény: Stetten (20432)
Stetten Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20432

Akkor te vagy az egyetlen kivétel, csak a többiek szívnak a gagyival.

Előzmény: saválló (20427)
xlgabi Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20431

segitsetek légyszi!!!!  Gondom lenne: lemerült az akkumlátorom,feltöltöttem és nem működik a távirányitóm a kocsihoz,a központi kulcsra reagál,de távirányitóra nem!!! Mi lehet a gebasz??? 2003-as c5 avant

Köszönöm! 

Tibor8787 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20430

 

Előzmény: Tibor8787 (20429)
Tibor8787 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20429

Hogyan ne :D

Előzmény: saválló (20428)
saválló Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20428

Ha már karácsony van.....

 

Hozott valakinek esetleg a Jézuska Audis ajándékot?

saválló Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20427

"Nehany katyut megugrasz vele es dobhatod el."

 

9 év alatt még nem sikerült olyan kátyút kifognom ami miatt "elgörbült" volna  felni, igaz autópályán nem mindennapos, még banánisztánban sem, a mély kátyú.

 

Volt már jónéhány alufelni garnitúrám, de sosem görbült el még egyik sem, pedig régen mikor autópálya sem igazán volt mindenfelé csak főutakon közlekedtem, ott azért előfordultak kátyúk.

Előzmény: Stetten (20426)
Stetten Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20426

Nekem is olasz utangyartott felnim van. Ronal...  A gyenge minosegü felnik tönkrementelehez nem kell szantoföldön jarni. Nehany katyut megugrasz vele es dobhatod el.

Előzmény: saválló (20410)
Szkálywóker Alajos Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20425

Kellene ott hibának lenni a hibatárban, ha már van ABS és ESP hiba. 
Ha ABS vezérlő, azt tudják olcsó pénzért javítani Pesten. De előbb kéne tudni, azzal van- e a hiba. Ahhoz meg ugye kéne hibakód, v valami.

Előzmény: janosildiko (20423)
TIGER-RS6 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20424

abs kocka haldoklik szerintem

Előzmény: janosildiko (20423)
janosildiko Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20423

Sziasztok. Audi a6 2.5. 2000 évjárat az a gondom vele, hogy az ABS lámpa világít, de olyan 5-10 km után gyullad ki ,vagy ha az autót leállítom a második indításnál, de mikor már melegszik. A keréknél átnézettem, az érzékelőket azok jók, kipörgésgátló is bevillan menet közben, valamikor az  ABS elalszik kipörgésgátló kigyullad aztán indításnál világít újra az ABS és nem is működik. Voltam már számítógépen nem mutatott semmi hibát,  ez már féléve igy van. 5 nappal ezelőtt voltam műszkin és ott azt mutatta a gép nem kommunikál a müszerfallal, de hideg motorral minden rendesen működik vagy valami relle volna ha bemelegszik, ha valaki tud segítsen köszönöm!

Zoli Abt Creative Commons License 2015.12.24 0 0 20422

Sziasztok!

 

A karàcsony èrdekes dolgot hozott..

Az auto Audi a6 4f 3.0tdi. A problema az hogy az automata vàltò csak "D"  fokozatban ad ki halk "daràlo" hangot. Azt se minden alkalommal,es csak akkor ha kùszik vagy fèkkel megfogom! Ha àll az autò szintèn előjön ez a hang. "N" fokozatba rakva azonnal megszünik a hang.

Magasabb sebessègnèl (10km/h)

Nem ad hallható hangot,pontosan vàlt. Valakinek van ötlete vagy tapasztalata hogy mi lehet ez?? 1ève volt olaj+szűrő cserelve. Köszönöm 

aulack Creative Commons License 2015.12.24 0 0 20421

"Vagy milyen kábel a neve?Hogy keresek rá?"

Ne szivas már, kb ötször le van irva AMI kábel (Audi Music Interface)

Előzmény: rolanda6 (20418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!