Keresés

Részletes keresés

Hét Creative Commons License 2002.09.16 0 0 670
Köszönöm nektek a segítséget. Nagyon jól érzitek, hoogy miért szeretnék megválni az MZ-50-t?l: sajnos régebbi objektíveket nehezen tudnék vele használni, másrészt nincs benne spot fénymérés, és az utóbbi 5 tekercs film ezt igencsak megszenvedte. Azért szeretnék minél olcsóbban vázat venni, hogy végre komoly optikákkal is felfegyverkezhessek. Az alapzoom csak azért kell nekem, hogy a családtagjaim tudjanak lövöldözni vele. Köszi a segítséget még egyszer.

Ez a Pentaxos fórum két dolog miatt is jó. Mindig tudtok segíteni, és szerencsére nincs anyázás, mint máshol sok helyen.

Köszi

Hét

Venyerin Creative Commons License 2002.09.16 0 0 669
Teljesen egyetértünk.

Mondjuk Hét helyzete annyiban rosszabb a tiednél, hogy az MZ-50 nem használható a régi K és M szériás objektívekkel, csak az A, F, FA szériákkal, ami igencsak megdrágítja és megnehezíti az objektívek próbálgatását. Egy jóféle régi váz (ami akár ME-F is lehet, de az általad említett K1000 se rossz) ezen sokat lendítene...

Előzmény: kandor (668)
kandor Creative Commons License 2002.09.15 0 0 668
Szia Hét!

Ha szeretnél megtanulni fényképezni és van egy kis pénzed amit fotózásba fektetnél akkor inkább új optiká(k)ban gondolkozz (amilyened még nincs, nem tudom, hogy pontossan milyen fotóscuccaid vannak) vagy csak fényképezz minél többet és nyersanyagra, kidolgozásra költs. Az MZ-50 vázzal nagyon sok minden megoldható, és szerintem ehhez képest egy ME-F egyáltalán nem lenne előrelépés(hacsak nincs feltétlenül szükséged 1 második vázra, vagy a modern plasztikcsodák után egy fémvázas gépre).
Az MZ-6-ost én is nézegettem egy darabig, szerintem tudásához képest kedvező áron kapható, és ezzel a vázzal már meg lehet tanulni a spot fénymérés alkalmazását is, ami az MZ-50hez képest azért előrelépés. A vakuelektronikája is jobb, de ahhoz hogy teljesen kiaknázd a tudását elég húzós áron kapsz csak vakut.
Ha már egyszer elkötelezted valamilyen szinten a Pentax márka mellett magad, akkor én azt javaslom hogy inkább először optikákat, kiegészítőket vegyél a vázadhoz, és ha már nagyon zavarnak a gépváz technikai korlátai csak akkor válts. Mert
váz és váz között sokkal kevesebb a különbség mint két optika között(ha egyáltalán össze lehet ezt hasonlítani)
Én is csak 3-4 éve fényképezgetek komolyabban, egy MZ-M-et használok és a fent leírt utat követtem.
Úgy érzem hogy többet ér ha van többféle optikád, közgyűrűd, szűrőd stb. és pl egy MZ-50 vagy teszem azt K1000-es vázad mintha lenne ugyanannyi pénzből egy top állapotú LX-ed vagy Z1-p-d de csak egy 35-80-as alapzoomod.

Szia: Andor

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.15 0 0 667
keresek Pentax MZ-5-öst v. MZ-5N-t eladót!
Hét Creative Commons License 2002.09.13 0 0 666
Igazából nem teljesen tudom, hogy mit akarjak. A F? célom, hogy megtanuljak fényképezni komolyabban. Most van egy MZ-50-esem. A tanulás szempontjából szerintem nem fontos az autofókusz, és most láttam egy ME-F vázat 25e-ért. Persze már goldoltam az LX-re is, meg korábban az MZ-6-ra, és mindkett? még játszik. De dönteni nem nagyon tudok. De korábban ezt már írtam, és biztos emlékszel is rá.
Előzmény: Venyerin (665)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.13 0 0 665
1 évvel az LX utáni, 1981-es.
Gyakorlatilag egy ME Super, csak van benne egy kezdetleges AF modul is. (Az elso szeriaban gyartott AF SLR volt a vilagon!!!) Egyetlen AF obi készült hozzá, egy 2.8/35-70 zoom, ami azon tul hogy ritke, igen nagy es nehez is lett.
Viszont a fokuszvisszajelzo megy manuális obikkal is.

25eFt nem rossz, ha ilyen gepet akarsz.

Előzmény: Hét (664)
Hét Creative Commons License 2002.09.13 0 0 664
Bocs elütöttem ME-F, az LX el?tti gépe a Pentaxnak, ha jól tudom.
Előzmény: Venyerin (663)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.13 0 0 663
Az attól függ, hogy mi a nyavalya az az MX-F?
Előzmény: Hét (662)
Hét Creative Commons License 2002.09.13 0 0 662
Szerintetek érdemes beruházni egy MX-F-be 25k-ért?
kandor Creative Commons License 2002.09.11 0 0 661
Szerintem jobban jársz az olcsóbb zoommal(28-70/4), mert amellé ha veszel még egy fix 24mm-es manuális Pentaxot akkor is olcsóbb a vége mint a 24-90-essel.
Venyerin Creative Commons License 2002.09.11 0 0 660
... mégis megbotlik!
;-)
Előzmény: Hét (659)
Hét Creative Commons License 2002.09.11 0 0 659
Csak azért kérdezem, mert a 24-90 ára = Mz-6 test + 4/28-70 + 360 HS vaku, és eredetileg szerettem volna, ha a nagylátószögben kicsit nagyobb szögben lát, de nagyon kemény az ára. Erre mondja egy barátom, hogy a ló..sznak is van vége.
Előzmény: Venyerin (658)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.11 0 0 658
Attól függ...
Eleve a 24-90 és a 28-70 tartományok között is elég lényeges a difi, különösen a nagylátó végén számít. Másrészt építési és optikai minőségben ez a sorrend: FA* 2.8/28-70, FA 3.5-4.5/24-90, FA 4/28-70

Szerintem a 24-90 jó obi az igényesebb AF zoomok kedvelőinek (ez nem én vagyok!). Ezzel a tartománnyal már kényelmesen el lehet menni utazni...

Előzmény: Hét (657)
Hét Creative Commons License 2002.09.11 0 0 657
Szerintetek mit érdemes inkább venni.
Egy 24-90-es alapzoomot drágán, vagy
Egy 28-70-es alapzoomot jóval olcsóbban.
Venyerin Creative Commons License 2002.09.11 0 0 656
Az új FotoMozaikban hirdet egy ember egy KX-et, az nagyon jó megoldás lehet.

Nekem meg eladó lesz az SFXn-em, ha érdekel az ilyesmi... Talán K2 is lesz...

Előzmény: Látó Szög (653)
Hét Creative Commons License 2002.09.11 0 0 655
Én mintha most láttam volna 299-ért itthon S-t. Áfásan.
Előzmény: Látó Szög (653)
hepkag Creative Commons License 2002.09.11 0 0 654
Soós kirakatában láttam MZ-50-et meég a múlt héten. Nem új volt.
Előzmény: Látó Szög (650)
Látó Szög Creative Commons License 2002.09.10 0 0 653
Kösz' a tippeket!

Bárhol az országban. Sokat utazok.

Az MZ-6 kicsit drága nekem. Max. 60e Ft-ot tudok gépre kiadni, ha nincs rajta objektív. Arról nem is beszélve, hogy remélhetőleg második gép lesz belőle...

Ha Allah és Bin Laden is úgy gondolja, akkor január-februárban szolgálati okokból meglátogatom New York bűnös városát. És ha ez sikerült, akkor az elsőszámú gépem egy MZ-S lesz. Ha sörhabfehér lelekemet sikerül rávezetnem, hogy a vámon ne kezdjen el remegni a térdem a "Van valami elvámolnivalója?" kérdésre, akkor egy MZ-S-t kb. 200e Ft-ból meg lehet úszni. Sőt, akár 100e-ből is, ha a második darabra 300e Ft-ért találok vevőt itthon :-))) (377e a Slachnál).

Másik (vágyálom) példa: 645N2+75/2,8 obi kint: 644.800, itthon 1.060.000,-, míg csak a 645N2 váz: 500e vs. 900e Ft. Horribile.

Előzmény: Hét (651)
kandor Creative Commons License 2002.09.10 0 0 652
Három helyet tudok ahol általában sok gép van:

Soós Kereskedés, Bp. Hercegprímás utca 2.
Optiform Bt., Bp. Ferenc körút 31
Optika-Camera Kft., Bp. Bajcsy-Zsilinszky út 20.

Hét Creative Commons License 2002.09.10 0 0 651
Én nem sokat ismerek, de pl. melyik városban keresed? Bp. Soosfoto.hu

De most hirdet valaki egy MZ-6-ost a mozaikban és ma délután még megvolt neki. Szerintem eladja csak a vázat is. MZ-5N-t akar venni 20-4266205

De ma láttam manuális(azt hiszem) vázat is a Mozaikban.

Előzmény: Látó Szög (650)
Látó Szög Creative Commons License 2002.09.10 0 0 650
HELP! Hol vannak fotós bizományik? Kellene vennem egy középkategóriás Pentaxot, mert a gépem az Örök Fénytörés mezejére vándorolt, de sajna csak azokat ismerem, akik a Fotomozaikban meg a Fotó/Videóban hirdetnek. Ott a Pentaxok előfordulása 0,0db/év + néhány MZ50-es :(((
kandor Creative Commons License 2002.09.10 0 0 649
Ajánlott irodalom:
Általános:

* Dr. Sevcsik-Hefelle: Fényképezés (nagyon ajánlott)
* Sárközi-Sevcsik-Kun: Fotósok könyve (nagyon ajánlott)

Portrézáshoz:

* Iczkovits-Hefelle: Portréfényképezés (nagyon ajánlott)

Nagyításhoz:

* Csillag-Baricz: Első nagyításaim

Egyéb:

* Dékán István: Képmódosítások, labortrükkök
* Dékán István: Fantázia és fényképezés

Hét Creative Commons License 2002.09.10 0 0 648
Venyerin

Azt szertném megérdekl?dni, bocs az állandó kérdezésért, hogy milyen az FA 28-90-es Zoom lencséje a pentaxnak, mert err?l semmilyen információt nem találtam még. Az FA 24-90 már megvan, de FA 28-90-nel még nem találkoztam.

Hét Creative Commons License 2002.09.10 0 0 647
Azt szeretném még kérdezni, hogy Ti milyen fotós könyvet javasolnátok, ha tanulásról van szó.
Hét Creative Commons License 2002.09.09 0 0 646
Kedves Venyerin és mrwolf!

Ti azt hiszem félreértettetek engem. Nekem valószín?leg mindig is álom marad, hogy egy MZ-S-sel fényképezzek, mert sohasem leszek olyan jó, hogy egy ilyen klassz gépet ki tudjak használni. Egy percig sem akartam fikázni az S-t, csak azt próbáltam leírni, hogy miért gondoltam azt (tévesen), hogy az MZ-5N továbbfejlesztett változata, és miért nem a Z1p-é.

Egyébként nekem nem kell profi gép, és remélem csinos képeket fogok a jöv?ben esetleg egy Mz-6-tal csinálni. 1/2000 secnél pedig azt hiszem életemben nem fogok gyorsabban exponálni.

A Minolta (Dynax5) jó gép, de szerintem a MZ-6 egyértelm?en nyer az optikák miatt.

Hét

Előzmény: mrwolf (645)
mrwolf Creative Commons License 2002.09.09 0 0 645
Hát szerintem se bántsd azt az MZ-S-t, ha több pénzem lenne rá azt vennék.
:)

Egyébként szerintem az üzletpolitika sokkal jobban meghatározza az árazást. A Pentaxok jóval olcsóbbak mint a hasonló képességű Nikonok, Canonok, mert a piac ezt az árat fogadja el.

De pl. a Minolták elég hasonlóak, pl. ez a Dynax 5 is egy csililvili szuper gép, az MZ-6 mellett én leginkább az obik miatt döntöttem.

A Pentaxnak a Minolta árképzését kell figyelni, és a Dynax 4-nek, és az 5-nek is nagyon agresszív ára volt.

Amúgy az MZ-6 jó kis gép. Érezhetően különb az alsóbb kategóriánál. Tudhatna még egy-két kényelmi funkciót, de nekem egy darabig most biztosan megfelel. Az ára pedig jelentősen alatta van a kb. hasonló MZ5n-nek. Biztos hogy jóval kevesebb MZ5-ot, és pláne kevesebb MZ7-est adnak el most.

Ár érték arányban -legalábbis számomra- legfeljebb a Dynax 5 közelíti meg...

mrwolf

Előzmény: Hét (642)
kandor Creative Commons License 2002.09.09 0 0 644
Halihó mindenkinek!

Újra netközelben vagyok. Néhány képemet felraktam a FotóVilág képtárába (Kovács Andor név alatt). Várom a véleményeket, hozzászólásokat, meg ha van valakinek, akkor 1 eladó makrotelekonvertert.

Venyerin Creative Commons License 2002.09.09 0 0 643
"az MZ-S-ben csökkent a záridő, a vakuszinkron"

1/2-del. Még így is gyorsabb, mint bármi vele egy árban levő.

"eltűnt a vaku expozíció kompenzáció"

Kirakták az új vakura.

"csökkent a motor sebessége"

Ez stimmel. Viszont cserébe odaírja minden expo után a film szélére az expo. adatokat, az legalább annyit ér nekem.
Mire nem elég a 2.5 fps, amire a 4 már jó? Tényleg nem tudom...

"a vaku sokat fejlődött"

Így van, nagyon sokat.

"nyugaton nem tekintik profi gépnek"

Valóban, igazi profi gépe (amit tényleg tömegesen használnak profik) a Pentax nak 35mm-ben sose volt. 6x7-ben és 6x4.5-ben annál inkább...

Amúgy minek neked profi gép? A profik jelentős része is amatőr gépekkel dolgozik e hazában...

Szerinted profi gépek-e:
Minox 35
Hasselblad Xpan
Nikon FM2, FM3a

"Az MZ-6 (...) fénymérésben eddig nekem úgy t?nt, mintha gyengébb lenne az 5n-nél."

Pontosan ugyanaz a műszer, csak máshogy kezeled.

"Azt nem tudtam, hogy a 3 korábbi modell, mint az 5n, de akkor minek kellett csökkenteni a záridőt?"

Olcsóbbá kellett tenni a gépet. Le is tarolták vele a piacot...
(Életemben nem exponáltam még 1/2000s-nél rövidebbet, pedig lenne mivel.)

Előzmény: Hét (642)
Hét Creative Commons License 2002.09.09 0 0 642
Ez mind igaz, amit írsz, de az MZ-S-ben csökkent a zárid?, a vakuszinkron, elt?nt a vaku expozíció kompenzáció, és csökkent a motor sebessége is a Z1-phez képest. Persze a vaku sokat fejl?dött, de ha jól tudom nyugaton nem tekintik profi gépnek.

Az MZ-6 pedig pontosan azért amit írtál kicsit hibridre sikerült. Valóban sokkal jobb a 7-esnél, de vannak dolgok amiben jobb az 5n-nél, de vannak, amiben elmarad. Pl. ugyanarra a képre több felvételt is lehet készíteni, de a fénymérésben eddig nekem úgy t?nt, mintha gyengébb lenne az 5n-nél.

És még egy furcsaság. Azt nem tudtam, hogy a 3 korábbi modell, mint az 5n, de akkor minek kellett csökkenteni a zárid?t?

Hét

Persze én laikus amat?r vagyok, úgyhogy lehet, hogy butaságokat fecsegek.

Előzmény: Venyerin (638)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.09 0 0 641
A Mozaikban hirdeti egy emberke... Az 1.8/85-jét már lecsaptam.

Ja, és van nála egy SMC 5.6/400 is, potom 100 egységért...

Vetítés elvileg OK, de az én képeim nem lettek valami nagy számok.

Előzmény: whitefulu (640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!