Keresés

Részletes keresés

kandor Creative Commons License 2002.10.09 0 0 730
Szia Kisistvan!

Szerintem a tükrösobi nem a legjobb megoldás, mert a képminőségük nem mindig nevezhető kifogásolhatatlannak, persze ez típusfüggő is.

Nemrég volt egyébként 100 ropogósért egy SMC M-es Pentax 400/4, de az sajnos nem passzol a gépedhez.

400,500 mm-es fix obik egyébként nem nagyon pörögnek a használt piacon. 500-as ból néha felbukkanik 1-1 tükrös de az sem éppen valami neves gyártótól.

Andor

Hét Creative Commons License 2002.10.09 0 0 729
Az MZ-6 test német árakon 75000 Ft. Az a kérdés, hogy menyiért tudsz megszabadulni az 50-estől. Persze szerintem érdemes kivárni Venyerin véleményét, mert én csak egy kezdő vagyok ebben a témában, ő pedig eléggé otthon van.
Előzmény: Kistván (728)
Kistván Creative Commons License 2002.10.09 0 0 728
Általában a tükrős obik milyenek?

Mennyért lehet máshogy megoldani?

Mibe kerülne nekem csere mz-6-ra, kb?

kistván from tatabánya

Előzmény: Venyerin (726)
Hét Creative Commons License 2002.10.09 0 0 727
Azt hiszem, hogy az Mz-50 ilyen szempontból mindenképpen korlátoz, mert egy Mz-5(n), Mz-6 tudja a mechanikus visszajelzést, és azt hiszem nagyobb az obiválaszték. De ilyen szepontból szerintem régi teljesen manuális gépekkel könyebben tudnál választani. Én részben ezért váltok most MZ-6-ra, meg teljesen manuálisra.
Előzmény: Kistván (725)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.09 0 0 726
A Tamron SP 8/500-as tükörobjektív adapterrel kijön a keretedből (60eFt?), más nemigen.
Előzmény: Kistván (725)
Kistván Creative Commons License 2002.10.09 0 0 725
Ez azt jelenti, hogyha megveszem ezt a konvertert, akkor vannak még obik, amiket meg tudok venni? Vagy így sem leszenk olcsóbb obik elérhetőek számomra.

Összeségében számomra egy 500-as használt obi, aminek normális vagy jó fényereje van megérhet úgy 80-100 e Ft-ot. Így van esélyem, vagy tegyek le róla.

Ha nem Pentax Mz-50-esem lenne, akkor könnyebbdolgom lenne? Tudnék olcsóbban obit venni?

kistván from tatabánya

Előzmény: Venyerin (724)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.09 0 0 724
Egyetlen konvertertípust tudok, amiből van KA-ra végződő: Tamron Adaptall2. Sajna ebből mindenhez van, tehát az árak is e szerint (nikonosaokkal, canonosokkal vagy egy piacon) alakulnak...
Előzmény: Kistván (723)
Kistván Creative Commons License 2002.10.09 0 0 723
Nálam a nagy jelenleg 400-500 mm-ert jelent.
És mi a helyzet az átalakítókkal?

kistván

Előzmény: Venyerin (722)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.09 0 0 722
"Pentax MZ-50-es gépem van. Szeretnék hozzá nagy gyújtótávolságú obit venni, akár manuálisat is."

Nem ártana tudni, mekkora nálad a "nagy".
Amúgy cikis a dolog, mert az MZ50 csak elektromos rekeszvisszajelzésű (PKA) manuális vagy AF objektívekkel megy, amik igen drágák "nagy" gyújtótávoknál.
Úgy 300mm környékéig vannak olcsóbb zoomok, utána egy autó ára.

"Ha nagy az obi, akkor szokott rajta lenni állványcsavar hely. Ez azt jelenti, hogy a mostani állványomon nem a gépet fogatom be, hanem az obit? Igy az obi visszi a gép súlyát és nem fordítva?"

Így van. Az alátámasztás ugyebár annál jobb, minél közelebb van a gép-objektív páros súlypontjához. Könnyen látható, hogy "nagy" objektívvel, pláne ilyen könnyű gép mellett, ez hamar az objektívre kerül.

Előzmény: Kistván (721)
Kistván Creative Commons License 2002.10.09 0 0 721
Több kérédsem is lenne hozzátok.

Pentax MZ-50-es gépem van. Szeretnék hozzá nagy gyújtótávolságú obit venni, akár manuálisat is.

Mi az, ami ajánlható?
Esetleg valamilyen köz"akármi" beiktatásával lehet olcsóbb obikat venni?

Ha nagy az obi, akkor szokott rajta lenni állványcsavar hely. Ez azt jelenti, hogy a mostani állványomon nem a gépet fogatom be, hanem az obit? Igy az obi visszi a gép súlyát és nem fordítva?

kistván from tatabánya

Venyerin Creative Commons License 2002.10.08 0 0 720
Á, akkor te voltál az...
Előzmény: Hét (719)
Hét Creative Commons License 2002.10.08 0 0 719
Sziasztok!

Megoszotom veletek első tekercsemről alkotott véleményem, amit az új beszerzésű ME-F-fel készítettem.

A kontakt alapján úgy tűnt, mintha túlexponáltak lennének a képek, de a nagyításokon már nem nagyon láttam erre utaló jeleket. Pontosabban valószínűleg Esztergomban a nagy páratartalom és a kezdődő szürkület miatt, mintha tényleg lenne egy kis túlexpo.
A pécsi képeim, mind verőfényes napsütésben készültek és a kompozíciós problémákon kívül szinte tökéletesek.
A belső világításnál készült képeken sokkal jobban lehet látni, hogy benn készültek, ilyenkor kellene ugyebár egy jó kis szűrő vagy vaku. Mondjuk a vaku hiánya már égető, mert ezt a gépet a zoommal, amelyet kölcsön kaptam, már nem tudom kézben bemozdulás nélkül tartani, akár 1/15 másodpercet sem. Lehet, hogy az 1/30-ot sem.
Szerintem nagyon jó vétel volt a gép, de közben kiárusítottam a régebbi cuccaimat, és most egyetlen optikám sincs.

Sajnos ebből a szempontból a börze sem hozott újat, mert nagyon kevés fix k bajonettes optika volt kinnt, és ami volt, azért sem szívesen fizettem volna ki az árát, mert nem voltak jó állapotban.

Kedves Venyerin!

Találkoztam Veled kinn a vásáron. Nézegettem egy kicsit a 350-es Soligorodat, azt hiszem Te voltál, csak sajnos ahhoz a szép obihoz mindenképpen állvány kell, ami most éppen nincs, és kézben megtartani teljesen képtelenség. Sajnos csak később jutott eszembe, hogy Te lehettél. Na mindegy.

Mostanra ennyi.

Üdv.

whitefulu Creative Commons License 2002.10.04 0 0 718
Utánanéztem a vaku ügynek:
Lásd ezen topic 8-as hozzászólását SLR kollegától.
whitefulu Creative Commons License 2002.10.04 0 0 717
>SuperA-n nincs külön vaku korrekció lehetőség, viszont a normál exp. korrekció vonatkozik a vakura is. (A Z1P kivételével minden Pentax váz ilyen. Az új AF360FGZ vakun is van korrekció állítás, de az nem jó SuperA-ra, csak AF gépekre.)

Én mintha az index fórumon azt olvastam volna régebben, hogy pl az Mz5n exp. korrekciója hatástalan a vakura automata üzemmódokban, viszont ha M üzemmódban használjuk az exp. korrekció tárcsáját akkor a vakura fog hatni.

Előzmény: Venyerin (685)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.04 0 0 716
Jól érted. MF obi + AF váz AF módban a titok.
Előzmény: Kistván (715)
Kistván Creative Commons License 2002.10.03 0 0 715
Tehát MF obi kell hozzá?

Nagy kár:-((

kistván from tatabánya

Előzmény: Venyerin (714)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.03 0 0 714
Van.

Manuális, "A" szériás objektívvel megy, ha AF-ben hagyod a vázat.

Előzmény: Kistván (713)
Kistván Creative Commons License 2002.10.03 0 0 713
Bocsi, tud valaki segíteni, hogy Pentax MZ-50-es gépen van-e élességcsapda, és ha igen, akkor hogyan kell használni?

Sokat segítenétek vele.

köszi: kistván from tatabánya

stgellert Creative Commons License 2002.10.02 0 0 712
Kedves Pentax Lista!
Miután örömmel használom a pentax auto 110-met, lenne egy kérdésem... van e valakinek esetleg eladó 70mm+soligor 1,7x-je...?
Magyon érdekelne.
Akár külön külön is, csak legyen:-)
Venyerin Creative Commons License 2002.09.27 0 0 711
Sajna már megelőztek, de semmi sem 100%, még bizakodhatsz.

Mechanikailag/kinézetre amúgy tényleg kellemes, képem visont nincs vele, egy barátomé volt. A kétszerező nem tűnik komolynak, de egy tesztet megér...

Előzmény: kandor (707)
pz1p Creative Commons License 2002.09.27 0 0 710
Sziasztok!

Keresek hibátlanul működő, megkímélt Pentax Z1p vagy Z1 vázat és a következő (csak!) Pentax vakukat: AF280T, AF400FTZ, AF500FTZ!

kandor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 709
Még egy utolsó kérdés.
A kétszerező is az optika mellé "jár", vagy az csak teoretikus, hogy azzal akár 700mm-es fókusztáv is elérhető? (f11 mellett)
A.

kandor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 708
Venyerin még valami, valószínűleg csak a jövő héten tudom megnézni a válaszod, addig jegeld az optikát, mert a nyáron sajnos nethiány végett lecsúsztam a makro-telekonverterről.

Egyébként itt egy kis nézegetni való, amit én csináltam: www.fotokor.ktk.bme.hu

Várom a hozzászolósokat, kritikákat, módosítási javaslatokat a honlappal kapcsolatban.

Sziasztok!

kandor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 707
Szia Venyerin!

Első megközelítésben a honlapodról engem a Soligor 5.6/350 érdekelne.

Mi szépet tudnál írni, képet mutatni róla?
Érdekelne hogy milyen élesen rajzol, az életlent hogy mossa el és a kétszerezővel csinált képeknél még lehet-e egyáltalán "képminőségről" beszélni. Ezeknek a régi optikáknak elég jó mechanikája szokott lenni, gondolom ennek is ilyen van.
Lehet-e félblendéket állítani?

Most ennyi. Üdv mindenkinek: Andor

Venyerin Creative Commons License 2002.09.26 0 0 706
A honlapomon hirdetek némi pentaxhozvalót (meg mást is), nézzétek meg!
Dev Null Creative Commons License 2002.09.26 0 0 705
E-bay. Azért tetszett meg, mert Anglia, mégsem USA. Eredetileg azt hittem, hogy a postát megspórolhatom teljesen, vagy legalábbis helyire, de nem jött össze, hogy ismerős hozza be.

A vám korrekt volt (illetve szerencsére nem volt) és gyors. Péntektől szerdáig ide is ért!!

Viszont az átutalás nem volt olcsóbb, hogy a barátom fizette ki odakint, legfeljebb az árfolyamon nyertem valamit, mert középen fizetem ki, nem vételin.

Előzmény: Hét (704)
Hét Creative Commons License 2002.09.26 0 0 704
Az elég korrekt. Honnan rendelted?
Előzmény: Dev Null (703)
Dev Null Creative Commons License 2002.09.26 0 0 703
Akkor Angliából 35-ért - postával együtt - nem volt nagyon drága az enyém!?
Előzmény: Hét (701)
Dev Null Creative Commons License 2002.09.26 0 0 702
Tényleg... ezt az 1-esre állást nem lehet kikapcsolni? Megszoktam volt a Praktica-nál, hogy 24-esre 26-27-et lehet kattintani.

Hű de furcsa, hogy fel kell húzni! Kell egy MotorDrive! ;-))

Árt ennek, ha fel van húzva sokáig? Eléggé rááll a kezem, meg eléggé elfelejtem felhúzni mikor előveszem. És mi van, ha mégsem tetszik, amit a keresőben láttam? Előbb-utóbb csak felhúzva marad.

Előzmény: Venyerin (697)
Hét Creative Commons License 2002.09.26 0 0 701
A gép obival 45000 Ft volt + postaköltség, mert vidéken volt.
Előzmény: Dev Null (698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!