Keresés

Részletes keresés

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.22 -1 0 169706

Sancho még mindig nem jött ki a gödörből. Inkább azt látni nála, hogy megtanul lassan együttélni a gödörrel. Többet küzd, visszaszerzi az elpattanó, elpöckölt labdákat, viszont továbbra is rengeteg a hibás döntés, és a célzóvíz sem a régi.

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169705

Na, Bürki megint villant egyet. És magyaráz a társaknak, miközben ő állította fel a sorfalat, és a középre küldött labdát nem tudta fogni / rendesen kiütni. 

agymosott09 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169704

Ha eddig nem voltak mentális problémák, most már biztos, hogy vannak. Ahogy kijöttünk erre a meccsre, ezzel a tétova fos bizonytalankodó erőlködéssel, miközben meg a Gladbach céltudatosan megy előre, ez valami siralmas. 

négyévszakos Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169703

Szokta valaki követni a Marseille meccseit? Mit mutat Balerdi?

Datsyuk Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169702

négyévszakos Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169701

Te nagy döntetlen párti vagy :))

Előzmény: zlotyi11 (169700)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169700

Ma vajon a Gladbach ellen mire számítsunk? Illetve az átlag 0-30 perc foci amit nyújtunk az vajon mire lehet elég? Esetleg ha ma az első félidőben is méltóztatunk majd focizni, az már magában meglepetés lesz. :)

Ha kikapunk akkor oda a 4. hely is, bár a döntetlennel se lesz sokkal jobb, max csak a Gladbach nem előz be (még) minket.

zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169699

Nah igen, ez is azért sokat elmond....lehet ezt csűrni csavarni, de igenis elférne kapus poszton is egy erősítés.

Előzmény: Sarq_ (169698)
Sarq_ Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169698

Egyébként igen, valahol gáz, hogy a BVB-nak a svájci válogatott második kapusa az elsőszámú opció.

 

Itt asszem még nem volt szó róla, hogy Tiggesnek profi szerződést adott a BVB.

Előzmény: agymosott09 (169696)
Racilaci Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169697

Timo Horn. Szerintem valami olyasmiről beszéltek, mint ő. Ő is megfogja, amit Bürki, van, amit beenged nyilván, emellett nem csinál annyi pluszt, mint Neuer, de ezzel együtt egy "emberállat", akiről mindig tudod, hogy ott van mögötted. Akkor is, amikor támogatás kell, meg akkor is, amikor leüvölti a fejed, mert hülyeséget csináltál.

Előzmény: agymosott09 (169696)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 169696

Amikor pár éve a Benficával játszottunk, messziről lerítt, hogy Edersonból is nagy kapus lesz, és az is lett. Szerintem ő is simán ott van a világ legszűkebb elitjében.

 

De én azt hiszem, hogy ennél azért több árnyalat van, nem csak az, hogy jó, megy hogy zseniális. Pl. Yann Sommerről évek óta tudni, hogy jobb és megbízhatóbb kapus, mint Bürki, nem véletlenül áll évek óta a svájci válogatott kapujában, Bürki meg nem. Szerintem Bürki bundesliga-szinten alsó-közép kategória. Van egy sor erősebb kapus, nem csak az egy szem Neuer. 

Előzmény: zlotyi11 (169690)
négyévszakos Creative Commons License 2021.01.21 0 0 169695

Ha csak ennyi lenne, akkor legyen. De egy karakteres kapus ritkaság. Egyrészt biztosan olyan áron menne és olyan fizuért, amit a BVB nem engedhet meg magának, másrészt egy ilyen kincs miért választaná a mi csapatunkat? Semmi logikus magyarázat nincs rá. Egy fiatal, tehetséges kapusnak meg megint csak annyi a baja, hogy nem lenne tekintélye. Szóval szerintem egyszerűbb a csapat többi részét gatyába rázni.

Előzmény: zlotyi11 (169694)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 169694

Ahogy írtuk, egy kapusnak már rég nem csak az a dolga, hogy védjen. Évek óta az megy, hogy a védelem szar, leszámítva pár rövid időszakot, amikor valahogy úgy összeállt a dolog, hogy jó volt. De a védelem a kapussal kezdődik, akinek nagyon fontos szerepe van a védelem irányításában. A védőknek is önbizalmat ad ha tudják, hogy egy biztos pont van mögöttük, aki szögletnél, kifutásnál, indításnál, ellenfél nagy helyzeténél, midig képes "csodákra". Nah, Bürki nem ilyen.

Én sem őt akarom bántani, nincs bajom vele, csupán annyi, hogy évek óta meg sem próbálunk egy vetélytársat mellé rakni....

Előzmény: négyévszakos (169693)
négyévszakos Creative Commons License 2021.01.21 0 0 169693

Persze nem Bürki a legjobb kapus a ligában, de én az idei szezont figyelembe véve nem emlékszem egyetlen olyan meccsre sem, amikor az ő hibája miatt vesztettünk volna pontokat. Tény hogy van néha hülye megmozdulása, rossz helyre ütött labdája, ami miatt szoktuk őt szidni. De egészen máshol szorít a cipő. A keddi 2 gólt én a középpályás helyezkedés, és a védelmi lyukak számlájára írom. Csak egy Neuer képes megfogni jobb napjaiban az olyan egy az egyben szembeni helyzeteket, amikből most a gólokat kaptuk. Az agyig feltolt védővonal mögé belőtt labdák életveszélyt jelentenek, ha a védelem lassú és rosszul zár, nincs összhang egy kurva lesreállítással se.

Előzmény: Datsyuk (169692)
Datsyuk Creative Commons License 2021.01.21 0 1 169692

Előzmény: zlotyi11 (169691)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.21 0 1 169691

Nah, örülök, hogy egyetértünk, amúgy meg minden szavadnál csak bólogattam! :)

Annyival még kiegészíteném, hogy nem csak a kapus posztra kell ilyen ember, de nagyon nem árt, ha a mezőnyben is van 1-2 ilyen egyén, aki már a jelenlétével is képes önbizalmat adni/sugározni a többiek felé. Nyilván nem árt ha a padon is egy ilyen ember ül, de ebbe már ne is menjünk bele.

De igenis kell a pályára ilyen ember, aki adott esetben képes motiválni is a csapattársakat. Reus lehetne akár egy ilyen, de hát ő sajnos ebben sem jeleskedik.

Előzmény: tillA (169688)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 169690

Azért Alisson is ide sorolható, de igen, kevés ilyen kapus van. De az, hogy Bürkivel "szenvedünk" még nem magyarázza meg ezt. Nem is akarunk ezen változtatni, így meg nem is lesz rajta változtatva. :(

Előzmény: Sarq_ (169689)
Sarq_ Creative Commons License 2021.01.21 0 0 169689

Nagyon kevés ilyen kapus van, a közelmúltból igazából csak Buffont és Neuert tenném abba a kategóriába, akik valóban előnyt jelentettek a mindenkori csapatuk számára. Az összes többi név, aki felmerülhet, "csak" jó kapus.

Előzmény: tillA (169688)
tillA Creative Commons License 2021.01.21 0 2 169688

Sajnos, ebben egyet kell hogy értsek. Úgy gondolom, egy bizonyos szintnél (a fölött) már nem az a kérdés egy csapat kapusát illetően, hogy "jó-e", illetve "elég jó-e". (Mert Bürki többé-kevésbé az.) A "jó kapus" valameddig elég a felfelé jutásban, de van egy pont, ahol már nem. Lásd Liverpool esete két évvel ezelőttig. Amelyik gárda az európai/világelit top10-ébe vágyik, annak elengedhetetlen egy (valamilyen szempontból) extraklasszisnak nevezhető kapus. Aki "egyéniség", akinek a konkrét védésein, a statisztikáin túlmutatóan is erőteljesen, kimutatható pozitív hatása van a közösségre és az eredményességre. Arra gondoljunk, amit egy Neuer a jelenkori Münchennek, Casillas volt a Realnak, Schmeichel a MU-nak, és lehetne sorolni, csak most hirtelen ezek jutnak eszembe. Valamennyire ilyen volt Klos, később Weidenfeller, megvolt bennük az a plusz adottság, hogy "tényezővé" válhassanak a pályán - nem véletlen, hogy az ő idejükben jöttek a BVB-nek is a top-sikerek.
Meggyőződésem, hogy az efféle karakterek hatása jóval túlmutat azon, hogy "hű de sokat kivéd", és hogy "hű de nagyokat kivéd". Az a plusz, hogy az előtte játszó védelemre, sőt, az összes többi tíz játékostársára azzal a megfoghatatlan hatással van, hogy megerősíti őket mentálisan, hogy "Iksz Ipszilon van mögöttünk, nem lehet baj".
Bürki barátunk nem ez a kategória, legyen bármilyen ügyes és szimpatikus.
Én évek óta azt várom, hogy a Dortmundnak akkor adok esélyt ismét feljebb lépni az elitbe, ha szerez egy ilyen kapust, aki köré lehet top-csapatot építeni. (ez időrendben persze történet fordítva is)

Előzmény: zlotyi11 (169687)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.21 0 1 169687

Nekem ne is mond Bürkit, évek óta minden nyáron felteszem a kérdést, hogy kapust nem akarunk esetleg igazolni?

Értem én, hogy máshol nagyobb a gond, meg Bürki azért nem olyan szar, de nah....ahogy az edző kérdésben is, Favre sem volt olyan szar, mégis váltani kellett, mert szükséges volt. Nah kb így vagyok a kapus kérdéssel....

Előzmény: agymosott09 (169684)
Datsyuk Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 169686

Én úgy tudom, hogy a fizetésemelést azért kapta, hogy a szerződését idő előtt meg tudják hosszabítani 2023-ig (ez még 2019-ben történt), tehát nem most és nem azért, hogy nem tudott eligazolni. Ugyan így bepróbálkoznak majd Haalandnál, hogy AK-t vegyék ki. És továbbra is egy mentális problémáról van szó nála. Hiába fizetsz 3 vagy 33 milliót valakinek az nem tűnik el automatikusan. Kellet neki egy 1-2 hónap.
Most már kezd a régi lenni. 

Előzmény: négyévszakos (169685)
négyévszakos Creative Commons License 2021.01.20 -2 2 169685

Az "álszent megközelítést" megmagyarázom. Ha annyira menni akart és a BVB csak rákényszerítette a maradást, akkor nem szívesen van itt. Ebből a szempontból érthető lehet a teljesítménye. De ha a BVB felajánlja hogy emel a fizun, amit ő elfogad, akkor logikusan magasabb teljesítményt is várunk el. Nem vagyok 20 éves, Sancho bőven a fiam lehetne. De én nem is kerestem ennyi idős koromban akkora összeget, amiből évente vehetne egy magyar falut magának. Én buliztam, züllöttem 20 évesen, de ezeket az éveket nem is támogatta egy gazdasági társulás, ellenben Jadon igen komoly anyagi ellentételezést kap azért, hogy a fiatal és bohém éveit eltolja 35 éves kora utánra. 

Előzmény: Datsyuk (169683)
agymosott09 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 169684

Kékekre Zorc még akkor sem nyomul rá, ha annak lenne értelme. (Pl. Nübel, Matip) Az ilyen ex-sztárokkal meg szerintem befejezte a dolgot Schürrlével. 

 

Amit viszont el tudnék képzelni, hogy Sokratist visszavegyük az idény végéig ingyen, mivel ma szerződést bontott vele az Arsenal. Mondjuk ő sem lenne megváltás, de ha Zagadou sérülése nem oldódik meg, akkor szükség lehetne rá. 

 

Még visszatérve Nübelre, Neuer 34 éves, 3-4 évig biztosan nem vonul vissza. Ha Nübel nem kíván addig a padon rohadni, akkor meg lehetne próbálni elhozni. Nekem kicsit elegem van Bürkiből. Mindig mentegeti mindenki, tegnap is, hogy mennyi labdát fogott. Hát bravúr nemigen volt közöttük, ellenben 2 vagy 3 alkalommal is kipattant róla, csak nem volt ott senki, aki elvette volna tőle. Az első gólt meg már beszéltük. 

Előzmény: zlotyi11 (169681)
Datsyuk Creative Commons License 2021.01.20 -1 4 169683

Szerintem az utolsó mondatod egy kicsit álszent megközelítés....miért fogadta el a fizetés emelést? Én nem ismerek olyan embert aki elutasított fizetés emelést. De tényleg nem, te utasítottál már el? Persze ezt a populista, ha ennyi pénzt zsebrerak akkor szedje össze magát megközelítést ismerem de Sancho 20 éves. Nem tudom, te mennyi idős vagy, de gondolj bele mit csináltál 20 évesen. Illetve, hogy milyen egy 20 éves felfogása az életről. Egyáltalán nem csodálkozom azon, hogy egy kölyöknek (mert az) a pszichijét befolyásolja egy hónapokon keresztül zajló herce-hurca, kvázi megegyeznek, hogy megy "haza" majd az egész kipukkad mint egy lufi+ Social media + normál media nyomás.
Nem egy példát lehet felhozni ahol csak simán hozd a teljesítményedet nyomás alatt képtelenek voltak játékosok egyik szezonról a másikra teljesíteni.

Persze értem, hogy sok embernek csalódás ez a szezon, nekem is. Maradjunk annyiban, hogy még mindig nagyon magas szinten lehet BvB szurkolóként panaszkodni. Lehet, hogy  csak 4 helyen zárja a bvb majd a szezont.
Kb mint amikor Leslie Nielsen a csupaszpiszolyban börtönlázadást szít mert 68-as Chateau le blanc nincs jól behűtve.

Előzmény: négyévszakos (169682)
négyévszakos Creative Commons License 2021.01.20 -1 1 169682

Nem a csapatot akarom megszüntetni, nem a pályát beszántani. Csak annyit látok, hogy papíron ahogy zlotyi is írja, a legjobb keretünk van az elmúlt 2 évtizedet figyelembe véve. Erre nem rímel valahogy sem a látvány, se az eredmények. Mivel azt gondolom ezt a szintet hozni kéne MS29, Dahoud, Passlack, Schulz, szintű játékosokkal, így logikus lenne eladni azokat, akikre van érdeklődés. Egyrészt a sztárok nem hoznak eredményt, de viszik a pénzt a magas fizuval, másrészt inkább akkor vigyék amikor még jó áron történne és ne járjunk úgy mint a Jadon gyerek esetében. Tényleg azzal lehet magyarázni pl az ő lószar teljesítményét, hogy nagyon menni akart angliába, aztán a BVB maradásra késztette mert az united nem fizetett annyit, amit kértünk, és ezért van ilyen kis lelki baja? Egyem a szívét, miért fogadta el akkor a BVB fizetésemelési ajánlatát?

Előzmény: Datsyuk (169677)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 169681

Csodálom, hogy Özilre nem robbantunk rá, hogy "hazahozzuk" németbe..még egy (volt) nagy név, válogatott spíler nyomhatta volna nálunk....:))

next2 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 169680

Ezt a taktikát jól betanulták Favréval. Nehéz tőle szabadulniuk. Az első 5-6 percben próbáltak váltani, aztán beütött a kaja kóma, biztos sok tésztát ettek.

Előzmény: zlotyi11 (169679)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 169679

Arra vajon mi lehet a racionális magyarázat, hogy a csapat a meccsek 95%-ban az első félidőben csak nyomozza a labdát, gólokat elvétve lövünk de még helyzeteket is alig dolgozunk ki és látható játék/akarat is csak nagyítóval fedezhető fel?

Nyilván van meccs, amikor ez mondjuk egy taktika része, na de minden meccsen kb mindenki ellen?

zlotyi11 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 169678

Mindezt úgy, hogy az utóbbi évek egyik legjobb keretével rendelkezünk....:(

Előzmény: négyévszakos (169674)
Datsyuk Creative Commons License 2021.01.20 -1 0 169677

De mi volt ezzel a kommenttel a bajod? Miután " eladtál minden piacképes játékost meg bárkit jó pénzért" a pálya besózása már túlságosan radikálisnak tűnt? 

Előzmény: négyévszakos (169676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!