Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8980

Néztem Standox lakkot. Voc Easy Clear. Ez a legolcsóbb Standox lakk. Rész vagy egész fényezéshez 2 teljes rétegben. Szerintem elég jó ára van. Ami rossz, hogy nincs belőlle 2.5literes edző ezért venni kell belőlle 5+1 liter lakkot és hozzá 3liter edzőt.  Leírásban a standox nem írja, hogy jól polírozható míg a prémiumnál és a platinumnál igen de az kétszer annyiba kerül.

 

Lehet, vagy valószínű hogy semmivel se jobb mint egy Mobihel vagy Carsystem lakk de ha valaki Standoxal dolgozik az mégis ad egy preztizst. 

Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8979

Nekem nincs ipari áram sajna. 

Előzmény: mareczy (8978)
mareczy Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8978

Nekem van egy 4300 3m/h-s axiál ventim. És éppen nem használom... ha érdekel valakit. a lapát átmérője 400mm a beépíítési mérete pedig 510x510mm. 400v 550W, igen jó szívó teljesítménnyel, régen ez volt nekem beépítve még a fűtés kiépítése előtt.

Előzmény: Jet 4000 (8975)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8977

Itt nálunk a helyi festékbolt DEEBER festéket árul úgy tudom avval van szerződése. Most pontosan nem tudom,hogy ez milyen árfekvés közé tartozik, de itt szoktam találkozni a nagyértékü festővel. Van a városban egy két "felkapott" mester akinek annyi a munkája ,hogy nem győzi és tud válogatni belőle nekünk meg jut a szar.

Előzmény: Jet 4000 (8972)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8976

Az sajna nem lessz jó,neked ehez  a projekthe centrifugál venti kell.

később elmondom hogy miért.most siettek..

Előzmény: Jet 4000 (8975)
Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8975

Én ehhez a hatékony befúvás kiépítéshez nem sokat értek csak azt látom hány m3/h a légszállítás. Az a megoldás működhet, hogy a mennyezeten több helyen csinálok szűrővel ellátott szellőző panelt. A mennyezet felett a tetőtérbe rakok egy ilyen mennyezeti ventilátort. A tetőtérbe csinálok szellőzést hogy jöjjön be friss levegő.

 

http://ventilatorbolt.hu/index.php?page=shop.product_details&product_id=344&category_id=45&option=com_virtuemart

 

Ennek lenne elég nyomása, hogy a menyezeti szűrőkön keresztül letudja nyomni a ködöt a földre amit kivezetek a szabadba?

 

 

(Elég hülye megoldásnak tűník.) Azért néztem csak mert 13200m3/h elég jónak tűnik. Néztem még falba építhető 230V-os ventilátorokat 400-900m3/h az 20-30e ft és abból minimum 4 db kellene a menyezetre, azt flexibilis csővel kivezetni a a falon át szűrővel fedve.

 

ahhoz, hogy csináljak egy gyűjtő dobozt rá egy ventilátort és onnan flexibilis csővel elvezetni 4helyre ahhoz többszázezerforintos ventilátor szükséges gondolom.

 

Milyen fajta ventilátor/ventilátorok a leghatékonyabb és hol elhelyezve?

Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8974

Az már elég nagy pofátlanság.

 

 

Előzmény: vasascnc (8973)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.19 0 0 8973

Tapasztalatom szerint,akár maszek akár sszerviz ,csak az árak miatt mondják:

"Szerintem az ügyfél csak azt látja hogy itt ennyiér festik le az autóját ott meg anyiért. Pedig pl. metál fényezésnél egy standox,ppg,spies hecker,glasurit lakk 3x annyiba kerül mint egy mobihel,novol,carsystem, bázis is jelentősen drágább stb... De ezek a márkák nem mondanak semmit a hozzánemértőknek.

 

Fillerrel is valahol telibefújják az egész autót máshol csak a javított részen foltban.

 

Valahol leszedik a lökhárítókat, fényszórókat, tükröket, kédereket , valahol csak maszkolják.

 

Valahol igényesen a falcokat is alaposan megcsiszolják, máshol meg csak ahol géppel hozzáférni."

 

Közben meg semmi alaposság,semmi drága anyag,és mégis megkérik az árát,akár töbszörösen is a valósághoz képpest..hisz az ügyfél úgysem konyit hozzá...........

 

Ez a szabad piac! Ez van...

Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8972

És a nagyértékű autókat javító fényező milyen anyagokat használ?

 

Szerintem az ügyfél csak azt látja hogy itt ennyiér festik le az autóját ott meg anyiért. Pedig pl. metál fényezésnél egy standox,ppg,spies hecker,glasurit lakk 3x annyiba kerül mint egy mobihel,novol,carsystem, bázis is jelentősen drágább stb... De ezek a márkák nem mondanak semmit a hozzánemértőknek.

 

Fillerrel is valahol telibefújják az egész autót máshol csak a javított részen foltban.

 

Valahol leszedik a lökhárítókat, fényszórókat, tükröket, kédereket , valahol csak maszkolják.

 

Valahol igényesen a falcokat is alaposan megcsiszolják, máshol meg csak ahol géppel hozzáférni.

 

Ezek a dolgok jelentősen befolyásolják az árakat. És ezek nem látható dolgok. A végeredmény a laikusoknak egyforma. És csak ezután jön,hogy még olcsobban kell fényezni nem baj ha már a végeredményben is látható a különbség.

Előzmény: Steven 68 (8970)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8971

Itt még meg is akarja várni amig megcsinálom,hiába mondom nekik,hogy én nem tudok a vizen járni mint JÉZUS!

Előzmény: Mafia05 (8966)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8970

Visszatérve a helyi fényezőre akiről írtam ,hogy csak nagyértékű autókat javít az igen kemény árakkal dolgozik, és alku nincs! Annyi munkája van ,hogy már  a festékboltos szerint is, szét van egy kicsit esve.

Előzmény: Mafia05 (8968)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8969

Természetesen emberfüggő, de most már legjobban pénzfüggő. Én hiába nyalom fel a műhelyt, ha a másik jobb árat mond. Engem megőrit ha piszok kerül bele ,a Tákolóművész barátom lefestett egy autót, a menyezetről a tetőre esett egy vakolat darab és mégis jó volt, mert olcsón vállalta.

Előzmény: Jason88 (8962)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8968

Hát igen vannak olyanok akik nem azt nézik hol dolgozol hanem a végeredmény számít! Gondolom nincs is elszálva az árakkal meg meg is csinálja a megbeszélt időre és normálisan!

Előzmény: Steven 68 (8967)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8967

És van még egy fényező egy helyen lakunk neki sincs fényezőkabin és láss csodát külföldről hozzák neki a munkát. Csak nagyértékü autókat javít,ezt meg onnan tudom,hogy a haverom szokott nála dolgozni.

Előzmény: Mafia05 (8960)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8966

Hát nekem szokott benne szemét lenni rendesen! Hát én egy hetet nem tudok várni a festéssel mert mindenkinek már "tegnapra" kész kellene lenni nem sűrűn van olyan hogy mondanák hogy ráérek megcsinálni :D úgyhogy sokat segítene ha rátudnék fűteni én is rendesen! Azt az elválasztót hogy tudod feltekerni?

Előzmény: mareczy (8965)
mareczy Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8965

Unokatesóm Faterja is hasonló módon fest egy szuteringarázsba, se elszívás vagy befújás se semmi, még olyan hű de nagy tisztaság se... elég régóta csinálja már én tőle tanultam nagyon sokat...valahogy mindíg eltalálja hogy mikor ideálisak a körülmények ahhoz, hogy ne legyen poros... igaz van hogy 1hetet vár a festéssel mert nem jó az idő...

Előzmény: Mafia05 (8963)
mareczy Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8964

Külsőhőmérsékletfüggő, de átlagosana  20-25fok az olyan 15-20perc aztán autómata üzemben megáll...a venti is aztán ha esett kb 2fokot a hőmérséklet akkor újra elindul és tartja a beállított értéket.

Előzmény: Mafia05 (8959)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8963

Hát ebben igazad van végülis! Én arra lennék kiváncsi hogy hogy nincs tele szeméttel az egész?

Előzmény: Steven 68 (8961)
Jason88 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8962

Ez ember függő teljesen. Van aki szeret normális és  tiszta helyen dolgozni,és gondolj bele milyen ciki hogy ha egy ügyfél megy aztán mindenhol pókháló meg társai. Akit nem érdekel a végeredmény azt nem érdeklik ezek a dolgok. Akit meg igen,az úgyis hátat fordít.

Előzmény: Steven 68 (8957)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8961

Egy baj van a dologgal! Persze, tudnék feltenni képet csak mit mondjak a mesternek,hogy miért akarom lefotózni az építményt, mikor semmi közöm hozzá.Amúgy meg elég sértődékeny.Én is szeretném megfejteni a" titkot",  az biztos,hogy érti a dolgát mert állítólag fényezőversenyt is nyert.

Előzmény: Mafia05 (8955)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8960

Igazad van teljesen én is így vagyok vele hogy azért sok pénzt nem akarok beletenni mert ez nem lesz jobb szerintem egyre jobban nem lesz pénze senkinek! De tényleg csinálj már képeket ha tudsz nem szemétkedésből írtam kíváncsi vagyok!

Előzmény: Steven 68 (8957)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8959

Hát az elszívó szűrődobozát meg tudod csinálni nagyobbra úgyhogy az nem nagy gond szerintem! És mennyi idő alatt fűt be mondjuk 20-25 fokra?

Előzmény: mareczy (8956)
mareczy Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8958

A becsületes munkát sehol sem fizetik meg... Se magán se céges melóba... és még hülyének is néznek... de én azért csinálom mert szeretem.

Előzmény: Steven 68 (8957)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8957

Mesterek! Tudom,hogy ha valaki igényes a munkájára az tesz is érte, én is így vagyok vele. Igaz semmi közöm hozzá de megéri beleölni a sok pénzt,időt, stb, ezekbe a dolgokba mikor a szállóige az,hogy: NEM AKAROK RÁ SOKAT KÖLTENI!  Vagy arrafelé ahol vagytok, megfizetik a becsületes munkát? Mert itt nem.

mareczy Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8956

Még annyit...én azért választottam a gázt mert tiszta (nem kell a fával szarakodni meg szemetelni) a PBnek elég jó a hatásfoka, valamint automazitálható ami a többi alternatíváról nem mondható el (remélem senki sem akar villanyal fűteni...). mikor elkezdem a maszkolást akkor szoktam elindítani először 15fokon nyitott légcsatornával... bármit is ragasztok el szoktam vele bíbelődni szóval minden rendesen felmelegszik minden mikor megvagyok feltekerem 20fokra bezárom a légcsatornát szóval szűrt levegő jön be fel locsolok aztán mehet az elszívás és a befúvóventit átkapcsolom manuálisüzemre szóval ha van meleg ha nincs fúja be a léget és mehet a munka mikor végetem és minden festékködöt kiszívott a venti akkor azt leállítom aztán lezárom a lukat a falban (van rá egy ajtó, egy mágneszárral van rőgzítev fent...párszor már fejbevert...) és feltekerem a fűtést csumára... ennyi. Ha olyan van kb 3-4óra alatt (lakk függő) megtudom szárítani teljessen de ilyen még nem volt :)

Előzmény: mareczy (8954)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8955

Tudsz róla képet felrakni hogy hol fest ez az illető nagyon kiváncsivá tettél!!! :) És még el sem szívatja  a festéket?

Előzmény: Steven 68 (8949)
mareczy Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8954

A gas nem fogy olyan gyorsan mint gondoltam, de azért ha igazán meleget kell csinálni akkor van fogyasztás. 2kispalackról megy ami kb. ha reggeltől estig fűtesz olyan 7-8nap 20 fokon. de csak akkor használom ha vizezek, vagy feteni kell. lakatolásnál meg max ha nagyon fázok akkor is max 10fokon úgy meg kb 8-10percet működik...olyan oránként. nyélgázon leponyvázva olyan 30-35 fokot tud folyamatos elszívás és befúvás mellet olyan 25 környéke de olyankor csak 20ra szoktam belőni aztán ha kész a munka akkor feltekerem nyélgázon 1óra után le lehet szedni a maszkolást és leállítani a fűtést. Az egyetlen gond hogy az elszívó venti szűrőfelülete kicsi...így sűrűn kell cserlni illetve higítóval végigfújni hogy kicsit tisztuljon...volt már hogy eldugult...

 

Előzmény: Mafia05 (8953)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8953

Nagyon jól megcsináltad a műhelyed tetszik!! Jó ez csak gondolom eszi is a gázt mint az állat! Nekem ez a fűtés a legnagyobb gondom mert legalább 2 órával festés előtt be kell gyújtani hogy egy kis meleget csináljak és25 fokot ilyen időben nem is tudok szinte még a 20 is nehézkes és ezt gyorsan kiviszi a ventilátor az a baj! Te gondolom simán tudsz akár még 40 fokot is csinálni gyorsan nem?

Előzmény: mareczy (8952)
mareczy Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8952

Gázos fűtés nem jó megoldás? Nekem is azzal megy. Nemsokára festeni fogok, akkor majd úgy is ki kell takarítaniom és majd csinálok több képet.

 

Valami hasonló van nekem is, csak kicsit kisebb...meg olasz  :D http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Nagy_teljesitmenyu_gazos_holegfuvo_6746048.htm

 

Előzmény: Mafia05 (8947)
diessel Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8951

nem nem lényeges nagyon,

  oldalon felül befuvatod és csinálsz valami terelőt neki, de ha csak az oladlán felülröl megy be már az is jó

Előzmény: Mafia05 (8946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!