Keresés

Részletes keresés

fecske+ Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3183

Szerencsére a résztvevők számára sem tér ki...

Előzmény: euonymus (3178)
euonymus Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3182

De legalább fent van:)

Előzmény: fecske+ (3181)
fecske+ Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3181

Hm, csak nem egy kiadványt ötvöztek össze a kettőből??! Elég idétlen, ha igen.

Előzmény: euonymus (3180)
euonymus Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3180

Hogy miért rakták fel egybe????

Előzmény: euonymus (3179)
euonymus Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3179
euonymus Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3178

A cikk sajnos nem tesz említést tenyésztőtársunk kiváló kecskesajt kóstolójáról, illetve az előadás után elfogyasztott cikta juhból készült igen kitűnő gulyásról sem.

Előzmény: euonymus (3177)
euonymus Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3177

booerang Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3176

Jelentem Barack elérte az első pihenő tábort a sümegi hegyek lábánál,az út nem viselte meg,végig feküdte,nem foglalkozott vele,mi van.

Sőt az új helyen sem illetődött meg,gyorsan belakta.

Egyébként a negyedik kecskeszerző utunkat eső nélkül éltük meg.Hurrá!

Úgy látszik,mindig van remény!

Igaz az indulás nem volt sima,defektet kapott reggelre az utánfutó,próbált már valaki pünkösd vasárnap gumit szereltetni?Nekünk sikerült,köszönet érte!

Előzmény: fecske+ (3164)
tilták3 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3175
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3174

" Pünkösdölés
" Elhozta az Isten piros pünkösd napját ,
   Mink is meghoztuk a  királykisasszonykát ,
   Nem anyától lettem , rózsafán termettem ,
   Piros  pünkösd napján hajnalban születtem ."

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3173

Üdv!! Ennél sokkal bizarabb törvényeket olvastam, ha jol emlékszem Texas àllami-s mivel elfelejtették törölni- igy még ma is élnek.. :)))

Előzmény: MG Petimester (3171)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3172

Szia! Làtod mindig eltàrcsàzod a szàmot, mert ha engem hivtàl volna!!! :) én bizony megtapsoltalak volna és egy szivböl jövö mosolyt is küldtem volna az éter hullàmain... :)))))

 

Ez illik legjobban a pacsirtàs rekedt hangodhoz-na majd legközelebb ha, nem mellé tàrcsàzol-szoval addig is gyakorold a fürdökàdban.... :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=DfzUjVjhk-U

 

 

Előzmény: MG Petimester (3170)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3171

:-)) Ma már értem ,hogy Öreganyám miért is döntött úgy ,miszerint marad és nem hajózik ki az egybesűltbe, mind a többi testvérei tették anno. (ez valóban így volt , elmondása szerint).

Tanítónőkre  vonatkozó szabályok 1910 - es évekből az államokban :

1. Nem mehet férjhez , amíg a szerződése érvényes .
2. Nem tarthat férfival kapcsolatot .
3.Este 8 és reggel 6 között kötelező otthon tartózkodnia , kivéve ha iskolai rendezvényen vesz  részt .
4. A belvárosi fagylaltosoknál nem tartózkodhat .
5. Nem hagyhatja el a várost , csakis a polgármester  engedélyével .
6. Nem utazhat automobilon férfi társaságában , kivéve ha az illető az apja , vagy fivére .
7. Nem dohányozhat .
8. Nem viselhet élnék színű ruhákat .
9. Semmilyen körülmények között nem festheti a haját .
10. Legalább két alsószoknyát kell viselnie .
11. A szoknyája hossza maximum  két arasszal érhet a bokája fölött .
12. A tanterem tisztántartása érdekében kötelező :
naponta egyszer sepregetnie ,
hetente egyszer felsikálnia  a padlót ,
naponta egyszer letisztítania a táblát ,
reggel 7-kor begyújtania a tanteremben , hogy 8-ra meleg legyen .

Üdv.  :-))

Előzmény: fecske+ (3165)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3170

:-)) Szerbusz.

Felbátorodtam és bizony nem is tagadom a fürdőkádi próba után ...azonnal tárcsázni kezdtem (talállomra)..persze.. Zsófika számát,...és kicsöngött.

Mielött bár mi szóváltás történt volna , harsányan elkezdtem pacsirta rekedt hangomon a "Két szál pünkösdi rózsád " nyomatni elég harsonyáán.

A végén egy nagyon kedves hang,....mit kedves ?? ...mondhatnám akár egy bársonyos és igen erotikus női hang közölte, miszerint téves volt a hívott szám.

Némi zavart pillanat után, szabadkozni kezdtem, hogy.."párdon"..meg elnézést és "suúldigung"..ecetra..

- Semmi gond. - Szólt ismét az ágybacsalógató bársonyos hangocska...megnyugtatóan.

Azért,...ahogy végig halgattam :"egy kis továbbí próba"... még rámférne. Biztatott és letette a kagylót.

A másik két további próbálkozós esetet, inkább megtartom magamnak mély titoként.

:-))

Szív. üdv. mindenkinek.

 

Előzmény: ez-Ben (3169)
ez-Ben Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3169

 

 :)                                Tincses- kecske- fejés közbeni dúdolgatás...

 

                                          " Két szál pünkösdrózsa

                                            Kihajlott az útra

                                            El akar hervadni

                                            Nincs ki leszakítsa

 

                                            Nem ám az a rózsa

                                            Ki a kertben nyílik

                                            Hanem az a rózsa

                                            Ki egymást szereti..."

 

 Na ha ezt eldúdoljátok, majd meglátjátok a tejminőségen... ( kézi fejés előnyben !:)

 

ez-Ben Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3168

 

 :)) Bizony ! még sokféle fejezet lehetséges. Bevallhatom, hogy azon a mesélős estén, nemcsak a gyerekek de én is Fecske Katival aludtam el.

   ( Álmomban aztán ketten... jól megfegyelmeztük a macskát !:)

 

Előzmény: fecske+ (3162)
fecske+ Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3167

Nem tudom, mennyire jött át a tincses társaknál az akác íze a tejbe, de tekintve, miket nyomnak le a mieink a torkukon, eltekintek ezek aromájának megjelenésétől... csalán, ragadós galaj, szamártövis, iringó, brrr.

 

Múltkoriban egyik kiskecskénk,( a különös barnás színű, naná) fosott, kóválygott, dülöngélt és rángott is, szóval remek mérgezéses tüneteket produkált, pár napig igen bágyadt is volt, de kiheverte. Senki más, csak ő. Na, mit látok a minap? Ez a lütye az akác törzsén növekedő sárga gombát rágcsálja elmerülten. Még ő volt felháborodva, hogy mit szekálom a bottal?! Most vagy táltos-kecském van vagy egyszerűen hül.e. 

fecske+ Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3166

Ben, az Többsincs királyfi... bár úgyis az egyediségen na meg a koronán a hangsúly... :) Itt idézem egyik kedvenc íróm mondatát: " A férfi a teremtés koronája. A nő fején. " ;)) 

 

Előzmény: ez-Ben (3152)
fecske+ Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3165

:))) Jó a képzelőerőm... :))

Előzmény: MG Petimester (3146)
fecske+ Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3164

Itt is esik: az eső, a teljesítmény, az akácvirág (kecskék örömére itt-ott ágastul, nem mintha nem ehetnék akárhol kétpofára!) és a hangulatom. Jómagam eddig még megúsztam, a pásztorbot sokfunkciós kellék!

Előzmény: booerang (3153)
fecske+ Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3163

Az hagyján, hogy a járók-kelők-legelők megáznak (persze teljesen át tudom érezni a helyzetet, testközeli tapasztalat, ugyebár), de a fekvők... az a kár...

Előzmény: euonymus (3158)
fecske+ Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3162

:) Következő fejezet címe lehetne a "Fecske Kati és a záros határidők", esetleg a "F.K. és a kórházba került kolléga" vagy "Miért várja Fecske K. a júniust?" .... 

Előzmény: ez-Ben (3161)
ez-Ben Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3161

 

 :) Tincses életkép ! ( mese szárnyán :)

 

...egy családi összejövetelen az egyik anyukát nem hagyta élni három óvodáskorú gyerkőce. A jó tündér képében kézen fogtam őket és kimentünk az udvarra mesét mondani. A Szomszéd ház villanydrótján egy fecske csicsergett.  No, mindjárt ő lett a mese főszereplője. Persze nevet is kellett neki adni a gyerekek követelésére, mert a Bogyó és Babócában is mindenkinek van neve. Így lett Fecske Katinak elkeresztelve. ( Tincses vonatkozás :)

 ... az udvaron egy macska ballagott keresztül, nosza a mi Katink azonnal hangosan csívitelve rá-rá csapott elijesztésül fészke közeléből. Az apróságok tágra nyílt szemmel hallgatták a jelenethez tartozó mesét. ( Megjegyzem mesélni tudni kell !:)

 Fecske Kati mindig győztesen került ki a különböző kalandokból és a gyerekek azonnal szívükbe zárták. Jól elvoltunk.

...este aztán csörgött a telefon az emlitett anyuka hívott, hogy milyen mesét mondtam, mert a gyerekek semmi másra nem hajlandók elaludni, mint Fecske Katira. Így aztán, a kihangosított telefonon én mondtam el az esti mesét is. Az anyukának is nagyon tetszett és így a következő esténként, Fecske Kati is szárnyra kelt a mese szárnyán... ( Üdvözlettel Fecske+...Katinkának !:)

 

 

Előzmény: MG Petimester (3155)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3160

Nagyon igaz a mondàs!!-bàrcsak sok nagyszerü ember volna... :)) Hàt ugorj ide SW-be-szerintem 3 cuppanos màr megéri!!! :)))))))) füzfa nincsen-igy arra nem tudsz ugrani...na arrol nem beszélve, hogy nem vagy te levelibéka.... :))))

Előzmény: ez-Ben (3159)
ez-Ben Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3159

 

 :))                            " Királlyá lenni csak születés kérdése

                                   Nagyszerűvé válni azonban az emberségé."

 

        ui: A három cuppanostól már ugrani tudnék, mint a béka... ( de nem ám a fűzfára ! ;)

 

 

                       

Előzmény: Törölt nick (3156)
euonymus Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3158

 Kököjszi megázva,

 

 és Hunor. A legeltető sem nézett ki jobban:(

 

 Bodza a tanya állatainak őre.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3157

Tetszett a mese!!! :) :))))))))))))) milyen szinü a béka szeme????? ;)

 

Ime folytattam a kis versikét... :)

 

"Azt mondod rám, csúf vagyok,
mert a bőröm nem ragyog,
mert, hogy nincsen derekam?
A hócipőm tele van!!!

Én vagyok a rusnya béka?!
Gondolj arra, - kérlek, - még ma
tükör előtt magad is, -
amíg meg nem haragítsz, -.

hogyha arról, mi a szép,
ítélkezne békanép!
Milyen lenne csöppnyi szátok?!
Kurta lábbal ugrálnátok?!

Én bizony a te helyedben -
véssed mélyen az eszedbe! -
legfeljebb így szólnék néha:
NEM EGÉSZEN SZÉP A BÉKA!

NEM EGÉSZEN SZÉP A BÉKA,
ám ki okos és nem léha,
békánál is szebb lehet,
hogyha engem megszeret!

Nálamnál is szebb lehet,
aki engem megszeret!"

 

Na még egy!!! :)

 

"Brek, brek, elbújhatsz,
a kútból ki nem juthatsz!
Egy légynek zizzenése,
békalencse sűrűsége
bujtasson,
ipiapacs ugrasszon,
huss!
Aki bújt, bújt,
aki nem, nem,
bárhol vagy is,
meglellek
"

 

A mesét azt nem idézek, mert akkor màr tul hosszu lenne a hozzàszolàsom..... :))))))

 

Üdv: Zsofia :))))))

Előzmény: MG Petimester (3155)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3156

Hali ez-Ben! Köszönöm szépen kedves töled... :) hiszen a dàtum az ujjàszületésem napja.. :) Na meg Pünkösd elsö napja is most..:) én hàrom cuppanosat küldök, mert màr àtvettem az itteni szokàsokat.. :)

Előzmény: ez-Ben (3152)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3155

Szia Zsófika én egy elvarázsolt brekusz vagyok..de csak a mesében . :-))

" Egyszer volt, hol nem volt , volt egyszer egy varangyos béka . No ez még nem csoda , hiszen nagyon sok varangyos béka ugrál , vánszorog a világon , de olyan béka , mint ez ,... nem volt több és talán nem is lesz . Ez a béka ugyanis tudott emberi nyelven beszélni ! Hogyan tanulta meg , hogyan nem , azt nem lehet tudni , de a tény tény , gyönyörűen beszélte szép nyelvünket ....  :-))
Mint ahogyan ez lenni szokott , sokáig nem derült ki róla  ez a képessége , mindaddig , amíg egy görönggyel fejbe nem dobta őt egy ember . De ne siessün csak a mesében..  , mert hiszen kezdődhetett volna úgy is ez a mese, hogy egyszer voót meg.., hol nem volt ,... volt egyszer egy embe r, akinek volt három gyereke (nekem négy is van). Ez az ember egy szép nyári napon - miért , miért nem, - egy nagy gödröt akart ásni a kiskertjében . Ásott , s' ásott szépen egyenletesen , néha megtörölte verítékes homlokát hatalmas kockás  zsebkendőjével , néha kortyolt egyet a gödör mellé tett üvegből és ásott , csak ásott , dobálta ki a földet , mindaddig, amíg egy görönggyel fejbe nem kólintotta a varangyos békát .
Lehet , hogy ettől az ütéstől szólalt meg , - valószínűbb , hogy már korábban is tudott beszélni , - de az tény , hogy most kiabálni kezdett :
- Hé !! Nem tud vigyázn i ! Kérem , nézzen már körül , ...mielőtt dobálózni kezd !!
Az ember persze megállt az ásásban, körülnézett , de senkit sem látott , ezért felnézett a hevesen tűző Napra , mert azt hitte, napszúrást kapott a nagy hőségben és ettől képzelődik.
Elővette nagy kockás zsebkendőjét , a négy sarkára csomót kötött , az üvegből  is vizet öntött rá , majd a vizes zsebkendőt a fejére tette és ásott  tovább rendűlettlenül .
- Ez aztán a felháborító !! - hallotta az ember az első ásónyi föld kidobása után . Engem dobál ezekkel a nagy göröngyökkel és a saját fejére teszi a vizes borogatást ! Pedig szépen kértem már, vigyázzon a dobálással !
Az ember most már ijedten nézett körül . Nagyon nagy lehet a napszúrás, ha a vizes zsebkendő ellenére is képzelődik , hiszen senki sincs a közelében , ha csak az a béka nem szólalt meg , amelyik ott üldögél azon a napsütötte kövön.
- Jézus - Mária !! - kiáltott fel az ember ... Ez a béka ...dörzsöli a fejét !!
- Nekem nincs kockás  zsebkendőm , hogy a fejemen nőtt púpra tegyem - szólalt meg a brekusz . Anyukámtól azt tanultam , csökkenti a fájdalmat , ha megdörzsölgetem az ütés helyét ...
Az ember tétova mozdulattal  fölvette az üveget és csorgatni kezdte a vizet a fejére . Jajjj ! Nagyon nagy lehet a baj ,... ha már nemcsak hangokat  hallva hallucinál , de a szeme is káprázik . ...
- Nem , az nem létezik, hogy egy csúnya , rusnya béka beszélni  tudjon...  motyogta .
- Na ez már több a soknál ! Fejbe dob a vacak göröngyeivel , saját fejére teszi a vizes borogatást és még sérteget is !
- Emma! Emese ! ...MG.Peti ! Gyertek ide gyerekeim ! Találtam egy csúf s' rusnya békát , de ez beszélni tud !
- Nem hagyná abba a sértegetést ? Én is tehetnék megjegyzéseket önre ! Mit szólna , ha például egy ronda hosszú lábú gólyához hasonlítanám ?
A varangyos béka még akkor is dohogott  , amikor már a gyerekek is a napsütötte kő körül nyüzsögtek .
- Tisztára mint a gólya - morgolódott a béka . Csak kelepel, csak kelepel , mondja a magáét vég nélkül , a fejemen meg itt van a púp !
A gyerekek csodálkozva hallgatták a békát .
- Tényleg tud beszélni ! ...hmm..Nem is olyan csúnya ! A szeme kifejezetten szép !
- A te szemed is szép , - mondta a béka Emesének. és a tied is , fordult Emma felé .
MG.Peti ettől egy kicsit megsértődött .
-  Ezt mond ki , ha igazán tudsz beszélni ! ...Egy meggymag, meg egy meggymagy , az két meggymagy...
A béka megcsóválta volna a fejét, ha a nyaka engedte volna , de mivel nyaka nem is volt , így csak tanító bácsis hangsúllyal tanítani kezdte MG.Pétert.
- Először ne mond gyorsan , hanem csak szépen lassan . Így : Egy meggymag , ...meg egy meggymagb , ...az két meggymag . Amikor már jól begyakoroltad , akkor lehet ilyen gyorsan : Egy meggymag , meg egy meggymag az két meggymag !
- Nem akartalak sem bántani , s'..sem sértegetni , de , - mit kerteljek - ha nem is vagy csúf és rusnya , azért egészen szép sem vagy ! - mondta az ember , miközben a frissen megvizezett zsebkendőt összehajtogatta és a béka fejére tette szeretően .
A béka újabb meglepetést okozott , mert a zsebkendő alatt énekelni kezdett .
Nézd a számat , milyen széles ,
bőröm ragyás , szemem éles !
Nézd az izmos pompás lábam ,
látsz - e vajon szebbet nálam ?   :-)))  
"....stb... Szív. üdv.

 

ui. folytassam...vagy nem ide való ??  ,-))

Előzmény: Törölt nick (3150)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.23 0 0 3154

Ez csupán egy tévedés, mert lehetséges ,hogy van egy királyfi, csak éppen el van varázsolva és "Zsófika" cuppanósára várakozik... xDD  :-)))

De figyeljünk csak ,mert nem mese az a mesketeg !

Szív. üdv. ez- Ben mester.

Előzmény: ez-Ben (3152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!