Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2002.11.19 0 0 853
Csak az MH-RB67-et láttam eddig, az menetes; meg PH-RBB67-et, ami bajonettes.
Előzmény: Lacerta (852)
Lacerta Creative Commons License 2002.11.19 0 0 852
Én ugyan mással nyomulok, de hadd kérdezzek egy Pentaxosat szükségem okán.
Létezik egy MH-RE 67 nevű napellenzô a 20/2.8-as manuális Pentax obihoz. Nem tudja valaki véletlenül, hogy ez menetes, vagy kívülrôl rászorítós?
Venyerin Creative Commons License 2002.11.19 0 0 851
Piszok mázlista!!!
Előzmény: kloroform (845)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.19 0 0 850
Már hogy ne lenne D-s? Minden Pentax AF obi az 1987 óta...
Előzmény: K2DMD (849)
K2DMD Creative Commons License 2002.11.19 0 0 849
Üdv Kloroform!

40 pénzt nagyon megért és ne keseregj, nekem 330 FTZ van és az is csak 85 mm-en tud 33-at! (A géppel (Z-1) együtt viszont nagyon fájin TTL-es képeket csinál, pedig semmi többmezős vakumérés, + D-optika, + méhsejtrács vagy miafene hókuszpókusz!

Hét Creative Commons License 2002.11.19 0 0 848
Fényképeztetek hullócsillagokat, vagyis meteoresőt ma reggel?
Venyerin Creative Commons License 2002.11.19 0 0 847
Tokina RMC 8/500 mirror + Vivitar 2X TC Macro (6 elemű?), Kodak Supra 400
Előzmény: Látó Szög (844)
kloroform Creative Commons License 2002.11.18 0 0 846
Hét: köszi

K2DMD: Igen, Z1P-vel. Most próbálgatom a slave funkcióját vezeték nélkül. Azért van csalódás is: azt hittem 50-es a kulcsszáma, de ez csak 85 mm-es állásnál ennyi.

Előzmény: Hét (840)
kloroform Creative Commons License 2002.11.18 0 0 845
Kemény 40.000 pénzt fizettem érte, használt, de alig vették elő a tokjából. Már éppen akartam külföldön érdeklődni, ott mennyi.
Előzmény: K2DMD (841)
Látó Szög Creative Commons License 2002.11.18 0 0 844
Venyerin, a holdfogyatkozás képei milyen filmmel és obival készültek?
Előzmény: Venyerin (827)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.18 0 0 843
Nem lehet, hogy vékony menetkonverterrel jobban jársz? (Néáha látni ilyesmit, pl. nekem van 49/58W; jóval olcsóbb az extra vékony szűrőknél.)
Elvben a Cokin P pont jó még rá, de tesztelni kéne.

Teszt: végtelere fókuszált, teljesen nyitott blendés obira rápakolsz mindent, amit akarsz, a géppel nyitott hátfallal B-t exponálsz és a film síkjába helyezett pauszon nézd meg, hogy mondjuk egy (a gépbe néző) asztali lámpa képe ki tud-e emnni minden sarokba rendesen.

Előzmény: K2DMD (841)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.18 0 0 842
Cosina obik: vannak közte mindenfélék az erős közepestől a holtgagyiig.

Amit én használtam/használok: 2.8/135 (Chinon néven) és 2/28. Minkettő határozottan jó, különösen ha az árukat is beleszámolom...

Ugyanakkor a 19mm-esüknek meg a zoomjaiknak nincs jó híre, hogy finom legyek.

Voightlander néven is dolgoznak mostanság, és ez alatt a név alatt hoztak ki pár igazán "nyálcsorgatós" darabot. Persze hozzájutni szinte lehetetlen ezekhez...

Előzmény: MZ5 (837)
K2DMD Creative Commons License 2002.11.18 0 0 841
Üdv Mindenkinek!

Szia Kloroform! Mennyiért jutottál hozzá a vakuhoz? Z-1p-hez használod?

És még egy kérdés a Nagyérdeműnek:

Hagyományos (becsavarhatós)polárszűrővel a 24-es optikám vignettál (pedig az 52-es átmérőjű objektíven 58-as szűrő van.). Meg tudja valaki mondani, hogy érdemes-e befektetnem egy Cokin szűrőbe (P-re gondoltam), vagy ott is lesz majd hasonló jelenség??? Használ valaki ilyen - vagy még szélesebb - nagylátón Cokin rendszert?

Hét Creative Commons License 2002.11.18 0 0 840
jaj bocsánat. Kloroform Neked pedig gratuálok.
Hét Creative Commons License 2002.11.18 0 0 839
Én is szereztem végre egy vakut. Az e-bayen tegnap egy AF 200T-t. Remélem T és nem S. Már alig várom, hogy megérkezzen.

MZ5: azt olvastam róluk, hogy a Cosina sok noname obit gyárt, és más név alatt is könnyen megtalálod a gyártmányait. De a minőségük enyhén szólva nem teljesen kifogástlan, állítólag.

kloroform Creative Commons License 2002.11.15 0 0 838
Megvettem!
Megvan végre az új 500FTZ vakum. Csoda gyönyörű darab, leosztható energia, stroboszkóp, második redőnyre szinkron, meg minden...
MZ5 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 837
Nekem az MZ5 bevált persze igény kérdése is.
Ki tud többet az uijjonnan a Fotomozaikban hirdetett COSINA objektivekrőL
Milyenek lehetnek?
Hét Creative Commons License 2002.11.15 0 0 836
Megadom magam! Nekem 5 évvel ezelőtt ez tűnt a leggyorsabbnak az MZ50 kategóriában. Mindegyiket próbáltam. Canont, Nikont, Minoltát. Most ebben a kategóriában az akkori ismeretekkel teljesen mást választanék, és biztosan nem a Pentax lenne az.
De a mostani ismereteimel a Pentax jött be legjobban. EOS5 nekem túl nagy, én még kisfiú vagyok. EOS33 meg eszméletlen gyors volt AF-ben, de iszonyat drága. Az MZ-6-ot most semmire nem cserélném le.

De 834

Előzmény: F707 (835)
F707 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 835
...az AF az nem az, de ezen nem veszünk össze. :)
Előzmény: Hét (834)
Hét Creative Commons License 2002.11.15 0 0 834
Ízlések, és pofonok.....
F707 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 833
Sziasztok!

Nekem volt MZ50-em. Használtam Mz5-öt. Most EOS5 van.
Nem akarok vitát indítani, - az eos5 nem is mz50 kategória - de nekem az MZ sorozatú Pentaxok nem jöttek be. AF-el sem voltam elégedett. + a fogásukat sem tudtam soha megszokni. Tk. más hátrányukat nem éreztem, de ez nekem elég volt arra, hogy váltsak.

Af terén szvsz canon jobb (az általam használtak), az MZ50 kategóriájában is.
Z1p,MZS eket nem ismerem, ott már markolat gondok nincsenek, biztos az AF is komolyabb, de jelenleg az eos5-tel 100% elégedett vagyok, nemcserélném le.

Most csak vázakról beszéltem, az obik(minőség/ár arány) egy másik történet.

Előzmény: Hét (831)
Kistván Creative Commons License 2002.11.15 0 0 832
Igen, alapvetően az a kérdés, hogy mennyire tudom elfogadni az MF-es obikat. Ha igen, akkor jó választásnak tűnik a Pentax. Bár őszintén én mindig több Canonos obit látok kínálatban, mint K bajonettest. És amiből több van, azt talán olcsóbban is mérik, de ez nem biztos. Mindenesetre nagyobb a választék.

Viszont hozzá kell tenni, hogy félek az MF-es obiktól. Nem igazán bízom abban, hogy én megfelelően be tudom lőni az élességet. Főleg sportfotózásnál, ahol időd sincs. És mivel még nem tudtam kipróbálni az élességcsapdát (écs), így arról sem tudok nyilatkozni, hogy azzal menne-e. Mf obivall és écs-vel viszont nem tudnám a "hibázásokat" fotózni, ami a rallynak igen érdekes részét képezi.

kistván from tatabánya

Hét Creative Commons License 2002.11.15 0 0 831
Sajnos nekem nincsen tapasztalatom sportfotózás terén. De esetleg elmondhatom, hogy én kb egy hónappal ezelőtt, miért maradtam a Pentaxnál. Én kevésbé Canonban gondolkodtam, hanem inkább Minoltában, de ami miatt a PK maradt, az még soxor a Nikonra is igaz. Mégpedig az, hogy nem kompatibilisek visszafelé minden objektívvel, de a K bajonett alapvetően nem változott. Így akár egy 15 éves, persze manuális objektívet is használhatok. Sőt. A Canonnál, ha jól tudom, ez nem teljesen így működik. Viszont egy jó fényerejű AF 200-as obi mindenhol borzasztó drága. Sokkal drágább, mint amit én költhetek és egyáltalán költeni akarok a fényképezésre. Viszont az ebayen, persze nem most Karácsony előtt, egészen kellemes árakon lehet néha hozzájutni a cuccokhoz. Persze általában manuálisak, de lehet pl. PentaxA 200/4-est szerezni, ha szerencséd van 20000Ft környékén. Ami azért számomra kellemes. És még AF-es obikat is lehet találni sokszor nem rossz áron, de az már kicsit keményebb kategória.
Most egy MZ-6-ot használok, hogy mim van hozzá azt a korábbiakban is elolvashatod. Egyébként jó fényviszonyok mellett szerintem a Pentaxnak is elég gyors az autófókusza. Amikor 5 évvel ezelőtt az MZ-50-et választottam, azért tettem, mert annak volt saját kipróbálás alapján a leggyorsabb AF-je az árában.
Előzmény: Kistván (829)
Bpeter Creative Commons License 2002.11.15 0 0 830
Venyerin!

Megnéztem a honlapodat. Esetleg a 28-as Vivitar érdekelne, de még nézek eredeti SMC-t. A Super-A váz is jó lenne, ha meglesz még januárban, lehet, hogy megveszem.:-)

Előzmény: Venyerin (827)
Kistván Creative Commons License 2002.11.15 0 0 829
Hét:

Igazából még nem döntöttem.
Bár sikerült regisztrálnom magam (végre valahára) az e-bay-on, és ezen örömömben már licitáltam is, azonban az csak játék volt. Véletlenűl sem licitáltam már, amikor éles lett a dolog.
Másrészt onnan is gondolhattad ezt, hogy aktívan kérdezősködöm a eos fórumon, de ez csak kiváncsiság. Kérdezni itt is szoktam, csak itt nincs itt nem jut eszembe annyi. Igazából az most elkeserített, hogy nincs elemtartó a Z1-P-hez, csak valami "műanyag vacak". azért az még normális vertikális markolat vagy tényleg vacak?
MZ-S-t pedig sehol sem találok eladót, csak újba (ami köszi, de nem ócsó).

A gépcserémen alapvetően 2 dolog miatt gondolkoztam el:
Elöször is a jelenlegi (MZ-50) katasztrófális vakuzási lehetőségekkel bír. Ez indokolja főképpen a fejlesztést fesőbb kategóriás gép felé.

A második dilemma viszont az, hogy emellett viszont olyan obikat is kellenne találni, amik kellő fényerővel rendelkeznek. Mivel hiába van nekem egy gépem, ami tegyük fel 1/8000 zárral tud dolgozni, ha olyan "gagyi" az obi, ami miatt ez nem megy.

Tehát felmerűlt, hogy mihez lehet általában elfogadható áron, normális fényerejű obikat kapni (persze használtan), amik lehetőleg af-esek (sportfotót szerintem kevesen csinálnak mf-fel, de van rá példa). Felteszem ezt a kérdést nyilvános megvitatásra, sőt szinte azt lehet mondani, hogy indítsunk egy Z1-P vs. EOS 5 beszélgetést a rendszer infókat is figyelembe véve.

Várom mindenki hozzászólását.

kistván from tatabánya

Hét Creative Commons License 2002.11.15 0 0 828
A kérdés tulajdonképpen Metz32 MZ/CT8 versus Pentax 200T, 280T
Előzmény: Venyerin (826)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.15 0 0 827
Szerintem ha csak teheted, eredeti Pentax SMC objektíveket érdemes venni. Persze azok relatíve drágák.

2.8/28: 20eFt felett kezdődik az SMC-s. A Pentax 3.5/28-ak és a 2/28-ak egyértelműen jobbak. 3.5-öst némi mázlival 15eFt körül találni néha.
Más gyártók is elég jókat csináltak, "szép példánnyal" nagyot hibázni nem tudsz. Élességben alig lesz difi, inkább az SMC hiányát fogod észrevenni.

2.8/135: Ebből az eredeti Pentax modell nem igazán jó, inkább a 2.5/135 (25-30eFt) és a 3.5/135 (15eFt?) a nyerők.
A Chinon/Revue/Cosina 2.8/135-ök meglepően jók, max. 15eFt-ért megkapod őket.

(A honlapomon valóban kínálok most PK objektíveket, szerintem érdemes odanézned.)

Előzmény: Bpeter (820)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.15 0 0 826
Szerintem a manualis teljesitmenyszabalyozas fontosabb (különösen többvakus világításoknál), de alapvetően mindkettő nélkül elvan az ember.

A zoom azért jó, mert mindig csak az éppen szükséges területet világítod be, így tele állásoknál jelentős teljesítménytöbblet érhető el. Az a baj vele, hogy érthető okokból csak direkt, diffúzor nélküli vakuzásnál hatásos, azt meg ugye kerüli az ember fia...

Előzmény: Hét (825)
Hét Creative Commons License 2002.11.15 0 0 825
Meg lenne még egy kérdésem.
Egy vakunál mi fontosabb, ha tud zoom-ot, vagy, hogy manuálban lehet kisebb erőséggel villantani. És egyáltalán miért jó a zoom.
Hét Creative Commons License 2002.11.15 0 0 824
Szia Kistván!

Régi kérdésere most az e-bayen van két Z1-p
1. Z1-p
2. Z1-p

Előzmény: Kistván (789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!