Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2002.11.14 0 0 817
Azzal a lappal van valami bibi, ugyanis én Z1P-n használom a 32CT7-emet SCA372-vel gond nélkül, pedig szerintük ott sincs megoldás...
Előzmény: Hét (816)
Hét Creative Commons License 2002.11.14 0 0 816
ÉRDEKES a Metz honlapján azt írják, hogy az MZ sorozatú gépek nem működnek (szerintem dedikáltan) együtt a 32CT1, CT7, CT3 modellekel. De ha jól értettelek Venyerin Te használtad őket együtt, nem?
Előzmény: Venyerin (815)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.14 0 0 815
Igazából nem tudom, hogy mit jelent, de úgy figyeltem meg, hogy az új, SCA3000 modellek MZ-sek, míg az SCA300-asok voltak CT-k. Persze semmisem biztos...
Előzmény: Hét (814)
Hét Creative Commons License 2002.11.14 0 0 814
Szia Venyerin!

Az lenne a kérdésem, hogy mit jelent az a két betű, amit a Metz vakuk után biggyesztenek pl CT, MZ ja és mit jelentenek a számok?

Köszi

7

Venyerin Creative Commons License 2002.11.14 0 0 813
A honlapomon van pár eladó cucc Pentaxosoknak...
Venyerin Creative Commons License 2002.11.14 0 0 812
A Z1P kezelése csak leírva bonyolult, kézben magáért beszél.
Nem egyszer volt úgy, amikor még gőzöm nem volt a masináról, hogy egy adott helyzetben úgy gondoltam: de jó is lenne, ha most ez a gomb azt csinálná, hogy..., erre tényleg azt csinálta!
Előzmény: whitefulu (811)
whitefulu Creative Commons License 2002.11.14 0 0 811
Csábítóan hangzik hogy Ámerikában 800$, igy nem kéne 'sokat' ráfizetnem ha eladnám az 5n-t.

Persze az elemtartós markolat és a többi tartozék ára kicsit elriaszt, valamint az is hátha lesz egy MZ-Sn, vagy egy digi SLR.

Nézegettem a Z1p user manualt, hát ki kell nyomtatnom a kezelését hogy fel tudjam fogni:)
Elhiszem hogy nagyon jól kezelhető gép, de szerintem csak ha megtanultad:)
(vagy csak leírva bonyolult? az MZ-Sé, leírva sem)

Decemberben megyek Bécsbe, kiváncsi vagyok milyen árak lesznek, bár amennyire tudom onnan nem nagyon érdemes gépet hozni (annyival nem olcsóbb)

Előzmény: Venyerin (810)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.13 0 0 810
Te meg miben töröd a fejed? Kinőtted az 5N-t? ;-)

Amúgy nyers tudásban még a gyorsabb motor ugrik be, amúgy a többi difi kezelőszervi.

Előzmény: whitefulu (809)
whitefulu Creative Commons License 2002.11.13 0 0 809
Hahó!

Meg tudnátok azt mondani hogy mi az amit a Z-1p tud és az MZ-S nem?
(leszámítva a 1/8000s záridőt, 1/250s vakuszinkront, a power zoom funkciókat)

Köszi: Wf

Izom Creative Commons License 2002.11.13 0 0 808
Hali!

Tud valaki segíteni, hova vigyem kitisztíttatni Pentax objektívemet?

Üdv,
Péter

Izom Creative Commons License 2002.11.13 0 0 807
Köszi Látó Szög, megtaláltam.
Peter
Látó Szög Creative Commons License 2002.11.11 0 0 806
Angolul jó lesz a leírás? Klatty ide.

A vakudat saját nevén, az MZ-50-et ZX-50-ként találhatod meg. A két gép ugyanaz, csak az Államokban más a neve.

Kérdés: használ itt valaki MZ-5-ös (nem 5n!) vázat? Milyenek a gyakorlati tapasztalatok?

Előzmény: Izom (805)
Izom Creative Commons License 2002.11.11 0 0 805
Hali,

szeretném komolyabban használni az AF280T vakumat MZ-50es vázzal, de sajnos nincsen hozzá részletes leírásom.
Segítsen valaki legyen szíves!

Üdv,
Péter

Venyerin Creative Commons License 2002.11.11 0 0 804
A szokásos Pentaxos válasz: http://www.bdimitrov.de/kmp/

Amúgy ami rendesen tudja, az az AF200T, AF400T, AF360FGZ, AF500FTZ.
Ezen kívül van pár, amik egy-egy csökkentett erejű módot tudnak: AF280T, AF080C, AF240FT, AF33FTZ, AF400FTZ.

No meg persze a jobb Metzek...

Előzmény: kloroform (803)
kloroform Creative Commons License 2002.11.11 0 0 803
Venyerin!
Tudom, hogy nem vetted tőled a börzén semmit, viszont a 2,0/35-ből elsőre felismertelek :-)

Szóval: melyikek azok a Pentax vakuk, amelyiknek manuálba leosztható az energiája? Az FTZ500-at tudom. Kéne még valami kisebb is. Létezik Pentaxból?

Előzmény: Venyerin (801)
Hét Creative Commons License 2002.11.11 0 0 802
Venyerin mail ment.
Venyerin Creative Commons License 2002.11.11 0 0 801
Ne bánd, az AF220T amúgy se jó manuális gépre, csak AF vázakkal és csak TTL-ben hajlandó dolgozni.

Javaslataim:
Pentax AF280T: mindent tud, 28-as kulcsszam, 20-25eFt
Pentax AF200T: csak előre villant, 20-as kulcsszam, TTL, A, M módók + teljesítményoszó!, 20eFt alatt kell legyen
Metz 32 (CTvalahány) + SCA372 talp: kb. mint az AF280T, kicsit olcsóbb; vannak kétlámpás, zoomos felű változatok is (32CT7); ehhez egyszerűbb/olcsóbb TTL kábelt szerezni (SCA307A)

Előzmény: Hét (800)
Hét Creative Commons License 2002.11.11 0 0 800
Bocsánat, hogy bevezetés nékül kérdezek, de nagyon aktuális számomra egy vakuvásárlás az MZ-6 ME-F-hez, és nem tudom mit lenne érdemes választani. Most volt egy 220-as számú Pentax vaku a börzén, de 20e Ft-ot soknak tartottam érte a 20-as kulcsszámért. Javasoljatok valamit, ha tudtok.
Köszönöm előre is.

Üdv
7

Százbolha Creative Commons License 2002.11.10 0 0 799
Ajaj, más topicban már sok szó volt eről.

Én csak a személyes tapasztalataimról tudnék beszámolni....
Mindig szidom a Goldot, de 2-3 éve nem töltöttem gépbe. Aztmondják tévedek mikor szidom, de ki tudja???
Viszont a FORTE tuti nem javult az utóbbi pár évben!

Én ezeket használom a legtöbbet.

Színes Nega:
Reala 100
Supra400, NPH400

FF:
TMAx100, HP5 (400)

Dia:
Velvia50, E100VS

Százbolha

Előzmény: csimcsam (797)
kandor Creative Commons License 2002.11.10 0 0 798
Sziasztok!

Kéréssel fordulnék valamelyikőtökhöz, aki debreceni, vagy gyakran meg szokott ott fordulni (K2DMD ha jól vettem ki a hozzászóláasidból, akkor talán te vagy az én emberem)

A Tenno fotónál van 20eFt-ért egy K bajonettes Vivitar makro-telekonverter, pont olyan amire már régen fáj a fogam. Én ezt utánvéttel tudnám megvenni, viszont az eladó azt mondta telefonban , hogy az MC rétegen pár tűhegyni kopás van, ez még nem vészes, ha tényleg csak ennyi a hiba.

Ha valaki személyesen meg tudná nézni nekem, hogy valóba milyen állapotban van, érdemes-e megvenni, az nagy segítség lenne.
A jövő hét végéig elrakták a nevemre: Kovács Andor.

Remélem meghallgató fülekre találok.

Előre is köszi a segítséget:
kandor

csimcsam Creative Commons License 2002.11.06 0 0 797
szazbolha, milyen filmet erdemes hasznalni. Melyek jobban bevaltak, vagy eppen kozismerten rosszak, mert en ilyen teren O.
Előzmény: Százbolha (791)
csimcsam Creative Commons License 2002.11.06 0 0 796
kosz fiuk a sok hozzaszolast, megnyugodtam hogy nem egy gagyi objektivbe ruhaztam be, mar kattogtatom a masodik filmet, Superiat tettem bele es mas laborba viszem, majd jovo heten megirom hogy mi az eredmeny.
Előzmény: kandor (793)
Kistván Creative Commons License 2002.11.06 0 0 795
Az, hogy nagy a csend, azt jelenti, hogy senkisem tud eladó Z1-P vagy MZ-S típusú használt gépet?
Ha korábban volt ilyen, akkor milyen áron futottak?

Obikat milyen áron lehetett kapni hozzájuk?

kistván from tatabánya

alien1971 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 794
Hallott valaki a Pentax Optio 330GS digitalis geprol? Milyen minoseget kepvisel a Pentax a digitalis kategoriaban?
kandor Creative Commons License 2002.11.06 0 0 793
Szia csimcsam!

Én az 1.4/50-es obival Pan100-ra fényképeztem, és egy fél negáról nagyítottam A4-es méretre és az még tű éles volt, úgyhogy vagy a nagyításnál szúrták el a képedet(ami szerintem valószínűbb), vagy tényleg vmi gond van az élességgel, élességállítással.

Venyerin Creative Commons License 2002.11.06 0 0 792
Nekem is van Pentax 1.4/50-esem (M széria, állítólag ebből ez a leggyengébb), de bőven elég éles szokott lenni méteresre kivetítve.

Mondjuk objektívet nem szokás megítélni színes negáról készült minilaboros szériaprintekből... Mondjuk a feliratos képet vidd el valami rendesebb laborba, és csináltass egy 13x18-at.

Előzmény: csimcsam (790)
Százbolha Creative Commons License 2002.11.05 0 0 791
A szemcséket nem az optika "csinálja"

Az AGFA100 negája (melyik is??) jó néhány érzékenyebb filmnél szemcsésebb.

Tegyél bele diát és készíts vakus képeket.
Nincs laborhiba, nincs bemozdulásos életlenség. Csak az obi és a film (pl. 100F)

Százbolha

Előzmény: csimcsam (790)
csimcsam Creative Commons License 2002.11.05 0 0 790
Nem bemozdulasos szeria, es azt sem mondhatom hogy eletlen, csak eppen nem borotva. Az objektivnek latszolag semmi baja, sem karcolas, sem levegobuborek, alig hasznalt. Az sem valoszinu hogy a gep ne allitana jol elesre, mert vannak olyan kepeim amelyek vegtelenen keszultek es kis rekesszel, es u.olyanok mint a tobbi. Most lovom a masodik filmet vele, ezt majd mas laborba viszem.

Az egesz azert zavar, mert elvileg egy jo objektiv kelene legyen. Egy feliratot akartam leolvasni egy keprol, nagyitot kezbe, rohadt szemcses minden, felirat nem latszik jol. Veletlenul az asztalon a baratnom szappantarto kepei, ra a nagyitot, szemcsek kisebbek ugyanolyan nagyitasnal. Rakerdeztem azota a filmre is, az oveben 200-as volt nem szazas. Az enyem normal 100 Agfa. Szoval meg gyanusabb. Tudom hogy vannak optikak amelyek kulonosen jora sikerultek es vannak amelyek gyengebbek. Gondoltam valaki tudja nem-e ilyen ez az 1.4 -es szeria. Nincs ahonnan kovetkeztetest levonjak mert elso kepeim ezzel a geppel, ezzel az objektivvel es ebben a laborban, szoval harom ismeretlenem van:(

Előzmény: Venyerin (787)
Kistván Creative Commons License 2002.11.05 0 0 789
K2DMD
semmi bajom a fix obikkal, sőt ha nem drágák akkor jöhetnek bőven:-))
Igazából csak az a kérdés, hogy általában mielyeneket lehet kapni, ilyen áron. Örülnék, ha tudnál válaszolni.
Még egy kérdés: Ezek a gépek tudnak élesség csapdát manuális obikkal? Akkor végkép tuti.

Még mindig áll a kérdésem a Z1-P és MZ-S gépekre: Lehet valahol használtan kapni? aki tud ilyet dobjon meg egy méllel.

Kierrekiarra:
Ez az amit említettem már. Sajnos szar volt az idő, és még 400-as filmen is ilyen bemozdulósak lettek. Pedig itt sem voltak gyorsak.
Amúgy a nagyjából bevállt taktikám: Mielött jön a vas befogom az aszfalt azon pontját, ahol fényképezni szeretném, élesre fogom (gomb félig lenyomva), majd amikor ott a vas, akkor továbbnyom.
80%-osan bevállt.
Vannak természetképeim, szerintem pont arra jók, hogy tudd te is, mire jó a gép.

Kistván

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.05 0 0 788
Az utolsó pontot én "állítólag" nélkül meg tudom erősíteni. Ugyanez volt a tapasztalatom, a Minolta szappantartóval lőtt (Párizsban kidolgoztatott) hihetetlenül éles képek után kiábrándítóan életlen képeket kaptam vissza a Fotexből. Ezeket a Pentax slr-emmel fényképeztem, és nagyon ki voltam akadva.

Bebizonyosodott, hogy a tűéles képekről képesek voltak életlen nagyítást készíteni. Egy teljes sorozatot. Másik laborban ugyanazt a filmet jóra nagyították.

Előzmény: Venyerin (787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!