Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2002.11.29 0 0 897
Az L való 300mm fölötti obikhoz, az S lejjebb.
Minőségben mind remek, nincs difi.
Az L-lel van egy olyan gond, hogy mivel "belelóg" az objektívbe, nem minden típussal használható!
Előzmény: kloroform (896)
kloroform Creative Commons License 2002.11.28 0 0 896
Nem tudjátok, mi a különbség a Pentax 1,4x és 2x-ezők L ás S típusai között? Az, hogy milyen lencséhez használhatók? Ha igen, hol a határ? 300mm? Vagy a minőségük? Az L az jobb? (mert drágább.)
MZ5 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 895
Kösz az obi véleményt.
Azért a fixekkel már el vagyok,de még mindig van egy kisördög a nagyobb zoomok iránt amatörként.
200-as jupiterem van a legnaygobb és már egész jó képeket is sikerült vele készítenem a kis nyakba akaszthatós egylábú állványkám segítségével,még lovasversenyen is.
Elbirta a 18X24-et.
Előzmény: Hét (864)
MZ5 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 894
Senki nem tudott hozzászólni ,és rettentően sajnáltam,mert gyönyörű volt,de Hamar bácsinál kötött ki .
Előzmény: Venyerin (893)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.28 0 0 893
No igen...
Ha bedöglenek, akkor viszont rendesen. Az én K2-m is egy ilyen sztori.
Előzmény: MZ5 (892)
MZ5 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 892
ja ja csajk az az átkozott panelhiba ne lenne ,amelyet még a sza/k/ szervizben sem tudtak 1,5 év alatt megjavítani ,nos ezzel kezdődött a pentaxos jelenem.
Előzmény: Venyerin (875)
kloroform Creative Commons License 2002.11.28 0 0 891
Sziasztok!

Ha jól számolom a kilencedik ebay-es vásárláson vagyok túl. A tapasztalatok: amennyiben a csomag értéke 120 euro alatt van, vámot NEM KELL fizetni. Mindig mesélnek rémtörténeteket, hogy ez a vámos jókedvétől meg az aznapi emésztésétől függ...én ilyennel eddig nem találkoztam, a csomag szépen jött, kibontják (eddig mindig), ellenőrizik, visszaragasztják, rajta papír: VÁMMENTESEN VÁMKEZELVE. Szerintem az is mese, hogy ezután még öt évig kérhetik a vámot. Na ne, itt a papírom, hogy vámmentes! (Papírt el kell tenni!)

120 EUR vagy megfelelő dollár felett vám + áfa fizetendő. Ilyen cuccom most jön az első, majd meglátjuk. Vám szerintem 15% + az egésznek a 25% áfája.

Persze, ki is lehet menni érte kocsival, de ez nem biztos, hogy megéri, legfeljebb drága holmi esetén.

Cucc egyszer nem jött meg (Ukrajnából, naná), az ottani szállítások/licitálások kerülendők.

Ha te nyered a licitet ált. kérheted biztosítva vagy anélkül. Anélkül olcsóbb, azzal biztosabb.
Üdv. kloroform

Előzmény: Hét (890)
Hét Creative Commons License 2002.11.28 0 0 890
Na itt pontosan még nem tartok, de remélem, hogy erről nem is lesz tapasztalatom. Elvileg a csomag biztosítva van, és ha elvész, akkor kifizetik az árát, vagy megtalálják neked. Persze, ha rongálódik, akkor is kifizetik.
Előzmény: K2DMD (888)
bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 889
akkor vámolják)))
vagy elkezdesz ékes németséggel elektronikusan reklamálni :-(

K2DMD Creative Commons License 2002.11.28 0 0 888
Szia Hét!

Kösz, vettem!
(És mi van, ha nem jön meg a csomagod?????)

Hét Creative Commons License 2002.11.28 0 0 887
Igen nyertem két licitet. Az elsőnél éppen No-ba készültem, és nem volt gond a személyes találkozással. A másodiknál, ami most van, a pénzt elküldtem, de az ellenérték nem érkezett meg még.

De az USA-ból akartam rendelni dolgokat, és akkor elolvasgattam, hogy honnan fúj a szél a vámolásnál. Szóval a vámtétel alapvetően nem vészes, de a 25% áfa már megdobja.

FDG7

Előzmény: bogár51 (884)
Kistván Creative Commons License 2002.11.28 0 0 886
Nos remélem a vámosok nem nagyon olvassák a fórumot:-)))

Két változat jó neked (nekünk):
a, Kimész érte és viszed a pénzt. Ekkor meg tudod nézni, ki tudod próbálni és kevés rizikó van benne.
Haza felé a határon meg imádkozol, hogy ne szúrja ki sehogy a vámos. (Ez 100-ból 99-szer össze is jön, főleg, ha nem hozol drogot mellette).
Ha észreveszi, akkor még 2 dolgot tehetsz:
1. Váltig állítod, hogy ez a tiéd, és csak fotózni voltál kint. (Ez ott sántít, hogy kifelel elvileg kell írni egy nyilatkozatot, hogy mit vittél ki, de lehet hivatkozni, hogy te nem tudtál róla.)
2. Előre gondoskodsz róla, hoyg legyen nálad egy papír, amin látszik, hogy 25.000,- Ft-nál olcsóbban vetted. Hál istennek (hacsak ki nem fogsz egy műértő vámost!), nincs olyna könyvük, amiből megmondanák mit is ér a cucc (nemúgy mint a kocsiknál).

b, Előre utalod a pénzt és jön a csomag. Utalással nincs gáz, mert senkinek semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz a pénzeddel. A lényeg, hogy a küldött csomagról az "derüljön ki", hogy nem volt több, mint 25.000,- Ft (de lehet, hogy csak 20.000,- Ft, ebben nem vagyok biztos.)

Más megoldásnál nincs kibúvó a fizetés alól. A vám attól függ, hogy hol gyártották (és bizonyítani kell, hogy eu-ban, ahhoz hogy vámmentes legyen) de kb. annyi amit írtak 8 %. Majd a vámmal növelt értékkre jön az áfa, ami 25 %, a kettő együtt pedig 35%!!! Ja és ehhez hozzá jön még "némi" vámoltatási költség (ha nincs ismerősöd, akkor kb 5-10.000,- Ft), úgyhogy lehet takarozni.

kistván from tatabánya
Ui: Szerintem ezeket a vámosok is tudják, csak nem a kishalra vadásznak. Perzse, ha 10 db EOS 1D akarsz így behozni, akkor az már gázos:-)))

bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 885
meg tudnátok mondani, a sima ME, amelyik nem super, ugyanúgy használható? valaki szokta MANUÁL-ban korrigálni az automatát? vagy erre ippeg elég a +-2 korrekció?
bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 884
Ja, azt hittem 2 licitet megnyertél...
vagy csak a pénzt küldted ki?...:-)
Hét Creative Commons License 2002.11.28 0 0 883
Sajnos ebben nekem még nincsen tapasztalatom. Ami biztos: ha az ember fennakad kifizettetnek vele 25% import áfát. Az nem jó annyira. A vámtétel pedig 7 vagy 8% inkább 8%. De sajnos tapasztalatlan vagyok, és ezt leginkább csak a jogszabályokból tudom.
Üdv

FDG7
Előzmény: bogár51 (882)
bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 882
Kedves Hét, ha már itt vagy, megmondanád, hogyan megyen a vámolás ilyen ebaj ügyleteknél?
Hét Creative Commons License 2002.11.28 0 0 881
Na ez kezd vérfertőzéssé válni.

FDG7
bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 880
jaj, nem szeretnék megválni tőle)
SMC 4/100
anyuci kellene neki, amibe pásszol)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.28 0 0 879
100-as makró a szekrényben? Hol is laksz? ;-)
Előzmény: bogár51 (878)
bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 878
még szerencse, hogy nem a 100-as macro volt rajta...
szegényke azóta is vár egy vázat a szekrényben...)
Venyerin Creative Commons License 2002.11.28 0 0 877
Nem kell tengerbe ejteni...
Előzmény: bogár51 (876)
bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 876
Köszi, köszi
és egy ilyen 20 éves elektronikát hogyan kell dédelgetni? vagy nem szorul rá?
(az enyim sajnos velem együtt bezuhant a tengerbe és zárhibás lett...(((
Venyerin Creative Commons License 2002.11.28 0 0 875
Az ME Super igen megbízhatóra sikeredett, szerintem még sok lehet bennük. A keresője meg lazán ver minden mait....
Előzmény: bogár51 (873)
bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 874
egy ilyen külföldi vásárlásnál a vámon mit fizet az ember? van számla a csomagban? tapasztalatotok?
köszi a választ
bogár51 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 873
Szerintetek szabad ma még kiválónak mondott me-super holmit venni? meddig bírják ezek a nyúzást?
volt nekem egy, nagyon szerettem, de ...:-(
Hét Creative Commons License 2002.11.28 0 0 872
Szia K2DMD!

A német honlap címe www.ebay.de
A fizetés általában úgy zajlik, ahogy fel van tüntetve az aukciónál, lehet átutalással, pénzküldéssel, néha bankkártyával vagy más bankkártyás fizetéssel, mint pl. PayPal vagy BidPay. Ezt mindig az eladó mondja meg. Németországba leginkább a pénzküldés működik. Borítékban, vagy nemzetközi postautalvánnyal lehetséges.
Általában az van kiírva, hogy csak Németországba szállít, de nekem eddig minden német aukcióról válaszolt az eladó, hogy Mo-ra is szívesen elküldi. Bár eddig csak 2 nyertem meg.
Ha az eladó megkapta a pénzt, küldi a csomagot postán, biztosítva neked.
A licitálás a legkeményebb rész, mert minden cucc az aukció végére megdrágul. Lehetőleg a legutolsó pillanatban kell megadni azt a licitet, amiért még hajlandó vagy megvenni a tárgyat. Nem érdemes trükközni, mert időd egyészt nem lesz, másrészt a legtöbb esetben kilicitálak, ha még van rá idő. Az ebayen maximális licit van. Tehát a licit, amit megadsz az az összeg, amennyit maximum hajlandó vagy fizetni. Az ebay szoftvere meg automatikusan licitál. Mindig az aktuális licithez adja hozzá a legkisebb összeget, amivel még megnyered a licitet.
Ez az angol lap:www.ebay.co.uk
Ez pedig az amerikai:www.ebay.com

FDG7

Előzmény: K2DMD (871)
K2DMD Creative Commons License 2002.11.28 0 0 871
Üdv!

Valaki magánba leírná nekem, hogy hogyan zajlik egy E-bay-es vásárlás (a fizetésre gondolok)?
És hogy hol van ez az európai aukciós oldal?

Kösz!

Venyerin Creative Commons License 2002.11.28 0 0 870
No igen, a 77mm-es tényleg jó. Az áránál vedd figyelembe, hogy ez a ma is gyártott FA Limited széria, azaz a legújabb AF technológia + exkluzív kidolgozás... Amúgy az ezüst és a fekete változata 100%-ban azonos.

TAKUMAR (BAYONETT) 1:2.5 135mm: A bajonettes Takumarok mind olcsó turistalencsék voltak, ennek megfelelő minőséggel. Pl. az SMC-t is lespórolták...

Előzmény: kloroform (868)
kloroform Creative Commons License 2002.11.27 0 0 869
Ja, és az ÉN vakum tök jól működik...
kloroform
Előzmény: pz1p (858)
kloroform Creative Commons License 2002.11.27 0 0 868
Hali Mester! :-)

Már megint csorgott a nyálam: van a neten egy 1,8/77 Limited Pentax obi (abból a jobbik ezüst házasból), de már most 400 EUR fölött jár, pedig még van vagy két nap hátra....

Az az obi, amin a felirat a következő:
ASAHI OPT. CO. JAPÁN TAKUMAR (BAYONETT)1:2.5 135mm
ez most a mérsékelt vagy a jó obik közé való.
Nem találom a neten, ez melyik. Segíts lécci!
Köszi, kloroform

Előzmény: Venyerin (860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!