Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.01.20 0 0 439

Nincs ember a világon, aki az új élet (új élőlény) keletkezésekor meg tudná mondani, hogy most ebből mi lesz. Egyetlen sperma és egyetlen petesejt hordozza az összes infót, amiből aztán 9 hónap múlva egy emberke láthatja meg a napvilágot és kb 75 miliárd sejtje lesz, majd mindegyik más feladatkörrel........

Előzmény: Dorien (438)
Dorien Creative Commons License 2012.01.19 0 0 438

Mi köze van a DNS láncnak az idegi ingerület továbbításához?

A gének "csak" a sejtek fejlődését kódolják.

Előzmény: ghepard (437)
ghepard Creative Commons License 2012.01.18 0 0 437

Ez rendben is volna. De a kémiai átvitel nagyon lassú, csigalassú. Mondjuk pár éve már ismert, hogy a DNS lánc majdnem pontosan 2 méter hosszú. Ez 75 miliárd sejtnél kb 145 millió km (kb a Nap Föld távolság). Ezt letapogatni kémiai átvitellel kb 50 évig tartana. A kérdés az, hogy a kémia indítja el a kémiát? Csak úgy magától mennek ide oda a jelek, vagy valami felügyel, hogy mi, mikori hova menjen?

 

"Kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy létünket két alapelemből kiindulva kell
megmagyarázni. Az agy egy számítógép, és olyan valami programozza, ami rajta
kívül van.”

Dr. Wilder Penfield, kanadai sebész, négy évtizednyi agykutatás után

Előzmény: Dorien (436)
Dorien Creative Commons License 2012.01.17 0 0 436

A gondolatok alapvetően idegsejtek (neuronok) tüzelése révén jönnek létre. A kémiai reakcióból elektromos jelátvitel lesz, majd a fogadó idegsejtnél ismét kémiai változás jön létre. A gondolkodás révén bizonyos idegpályák megerősödhetnek, míg mások elvékonyodhatnak vagy akár meg is szűnhetnek. Az agy vérellátása nyilván nagyon fontos szerepet játszik a gondolkodás minőségében. Az egész testet idegek hálózzák be, ezért az idegrendszer működésének, a gondolatoknak, az ember lelkiállapotának hatalmas szerepe van a szervek, az immunrendszer, a hormonrendszer, a vérkeringés, a nyirokrendszer, az izmok, az emésztés, az anyagcsere, a regeneráció... az egész test működésében.

 

 

"Main article: Neurons

A neuron (also known as a neurone or nerve cell) is an excitable cell in the nervous system that processes and transmits information by electrochemical signaling. Neurons are the core components of the brain, the vertebrate spinal cord, the invertebrate ventral nerve cord, and the peripheral nerves. A number of specialized types of neurons exist: sensory neurons respond to touch, sound, light and numerous other stimuli affecting cells of the sensory organs that then send signals to the spinal cord and brain. Motor neurons receive signals from the brain and spinal cord and cause muscle contractions and affect glands. Interneurons connect neurons to other neurons within the brain and spinal cord. Neurons respond to stimuli, and communicate the presence of stimuli to the central nervous system, which processes that information and sends responses to other parts of the body for action. Neurons do not go through mitosis, and usually cannot be replaced after being destroyed,[dubious discuss] although astrocytes have been observed to turn into neurons as they are sometimes pluripotent." (Wikipedia)

Előzmény: ghepard (435)
ghepard Creative Commons License 2012.01.17 0 0 435

Hát igen, én is irogattam már többször (s összefoglalómban is), hogy gondolataink is valami  elektromágneses hullámok, rezgések lehetnek. Persze ez csak amolyan elméletféle - de a gondolatok is valamik és kihatnak a testünk működésére, mégpedig lehet jobban mint gondolnánk.......

 

Hát én is azt gondolom mostanában, hogy kezd összeállni a puzzle - az élet puzzleja. Sok dolgot meg lehet egyszerűen magyarázni ezekkel a dolgokkal. Most valahogy úgy néz ki, hogy a szemem is már innentől rutinmunka. Tudom mit hogyan, csak rajtam múlik.........

Előzmény: Semmisem (434)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.17 0 0 434

De de bele tudunk. Az a quantum kommunikáció is erről szól ( mondjuk igaz ez nekem még filozofia :D ). De eléggé összecseng. Hogy a gének módosíthatóak és semmi sincs kőbe vésve, pedig azt hittük eddig, hogy igen. Én szerintem te jó uton jársz, és adjon erőt az ég neked, h belekóstolhass a finomabb anyagok "tudományába". Nem hinném, h lehetetlen.

Előzmény: ghepard (433)
ghepard Creative Commons License 2012.01.17 0 0 433

Igen, mindig saját tapasztalat után irogatom magyarázataimat, meg tapasztalataimat is. Ezek nem folozófiai kérdések. A gravitáció és az elektromágneses erő nem filozófia - ezek tények, eléggé ismert tények. Ezt a két erőt igyekszem használni minden tudásom bevetésével és legkisebb energia befektetésével. Ezt a két erőt tudjuk használni. Ezeken kívül még van kettő, amit ismer a tudomány (a gyenge és az erős kölscsönhatás), de ezek már atomi szinten vannak a természetben. Abba nem nagyon tudunk belepofázni, hogyha a hidrogég és az oxigén reakcióba lép - mi fog keletkezni......

Előzmény: Semmisem (429)
ghepard Creative Commons License 2012.01.17 0 0 432

Bizony bizony, így van........

Előzmény: babaji (428)
ghepard Creative Commons License 2012.01.17 0 0 431

Hatalmas erőfeszitéssel elértem ezen balagyféltekés egyoldaluságon változtatni,egyszer igy fekszem máskor amugy, legjobb forogni néha,azóta jobb az étvágyam,emésztésem,kigyógyultam a girhességből-székrekedésből :)))

 

Nagyszerű, így van. Én is ezt csinálom már jó ideje. Most a szemeim miatt egyre többet hason - hogy jobb legyen a közellátásom, nem feledkezek meg egyik irányról se. De a forgásoknál egy irányt azt hiszem lehet kihagytál, vagy nem is gondolsz rá. Ezt vesézzük most Semmisem-mel a másik topikomban, mely a szemekről szól...... 

Előzmény: babaji (427)
ghepard Creative Commons License 2012.01.17 0 0 430

Nagyon jó. Ott is lehet énekelni, még hangosan is. Ez az egyik oka, hogy azok az emberek, akik oda járnak egy kicsit jobban érzik magukat. Egy, hogy maguk is énekelnek, vagy éneket hallgatnak, vagy misét. Ettől jobb lesz a légzésük, lassúbb, hsszabb, nyugodtabb. A másik az, hogy oda is kell menni, ami néha több km is lehet. De az is igaz, hogy mostanában már autókkal mennek. De, ahogy elnézem - az öreg nénik, bácsik, még gyalog járnak most is. Inkább a fiatalok mennek autóval.

 

De nem mindegy, hogyan, mikor, mennyit stb énekelsz, rezegsz. Mert a rezonancia nagy erő és bajt is okozhat magának az emeber.....

Előzmény: babaji (426)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.16 0 0 429

KEvés filozófiával találkozhatsz itt szerintem. A fejemet rá, h gephard sem ir olyasmiről, amit ne próbálgatna ,D

Előzmény: babaji (428)
babaji Creative Commons License 2012.01.16 0 0 428

A hasonfekvés  jó masszázsa az emésztő traktusnak,ha az ember este kicsit többet evett ,akkor ez jót tesz :)) Lefekvés előtt egy kis hasi nyomkodás masszirozgatás,forgás balról jobbra,ez kimozgatja a szeleket és JOBBAN ALSZOL !

És ez nem filozofiai kérdés :))hanem praktikus,mert megtapasztaltam és beválik.

De ha valakinek tökély az emésztése  viszont másutt van problematikája....hát ő meg keressen magának megoldást  a saját bajára !

Előzmény: Semmisem (424)
babaji Creative Commons License 2012.01.16 0 0 427

Milyen pózban aludjunk ?

 

Nos egyéni.

Én régebben csak baloldalon.Aztán olvastam hogy a bal agyfélteke az intellektusé.....ha tul sokat alszom a baloldalamon akkor TULZÁSBA viszem a gondolkodást és a testi-vegetativ-ösztöni funkcióim satynyulnak.

Hatalmas erőfeszitéssel elértem ezen balagyféltekés egyoldaluságon változtatni,egyszer igy fekszem máskor amugy, legjobb forogni néha,azóta jobb az étvágyam,emésztésem,kigyógyultam a girhességből-székrekedésből :)))

Előzmény: ghepard (425)
babaji Creative Commons License 2012.01.16 0 0 426

Ami a hang-filozofiát illeti és a vibrálást.....mostanában rászoktam a szentmisén harsányan énekelni. Na nem az indiai OM  !  kántálást , hanem ami a templomi rendbe szépen illeszkedik.

Az éneklés egészséges !

ghepard Creative Commons License 2012.01.12 0 0 425

Mondjuk, ha egész éjjel a hasadon alszol, az már nem nagyon jó. Legjobb alvás a forgásos, tehát, hogy bizonyos időközökben más és más testhelyzetben alszol. Tehát nem megvárni, míg elzsibbad a fél test. Én oldalt szoktam elaludni, többnyire bal felé fordulva. Na most hason próbálgatok s méghozzá jobb felén. Ha éjjel felkelek, akkor direkt 2-3 órát is nem alszom és változtatom félóránként a helyzetemet és figyelek. Így sok dolgot észreveszek. Aztán alszom tovább stb......

 

Azt hiszem, hogy nem csak elvileg, hanem gyakorlatilag is többet nézhetnéd a plafont vagy a felhőket. Tehát valahol nulla és 90 fok között tartani a fejet minél többször, tovább....... Nekem elég jó volt a távollátásom, de a 8 órás meló (a monitor mögött, amit már 35 éve űzök) után mindig gebasz, mert 8 órát közelre nézek ugye. Tehát amint vége a melónak, a távollátásom igyekszem helyrepofozni - mégpedig onnantól kezdve inkább felfélé igyekszem rakni a fejem. Még a TV-t is úgy nézem. Kb 30-45 fokos szögben (a 250-ik hsz szerint). Ezért látom kristálytisztán a TV-t 350 cm-ről......

 

Hát azt meg kellene vennem, magammal hordanom (ehhez semmi kedvem). Lakásban nem rezegtethetném a szomszédok meg a feleségem miatt se. Pont ezért hangszerrel se próbálkozom. A természetben mászkálok egyedül mindenféle pózokban és ott hangoskodom, rezgek, vibrálok magamnak. Na meg otthon is, csak csendben. Azt hiszem nincs jobb tanulási eszköz számomra a testemnél......

Előzmény: Semmisem (424)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.11 0 0 424

Azt mondta nekem enmrég valaki, h nem jó a hason alvás (én szinte csak ugy tudok), mert a hasüregnek nem tezs jót h össze van nyomva.

 

Viszont emlékszem amiket a poziciokrpl montál, nekem pont h háton kelelne emiatt aludni, mert elvileg hosszukásab kicsit a szemgolyo , nem?

 

Tudom, h ragaszkodsz a saját rezgésekhez, de midnenképp ér téged külső rezgés is, akkor már miért en rzékelhetnél egy hazsnosat is. ezeknek a hangtálaknak polifonikus a hanglyuk, azaz egyszerre több frekvencián is rezegnek, összeadodnak, kivonodnak, szerintem hazsnos tanulási eszköz volna, ez a benyomásom, de nem fogom erőltetni. 

Ilyen alapon az is eszeme jött, h miért nem próbálkozol fuvos és ütős hangszerekkel. Nem zenélni megtanulni, ahnem a rezgés vizsgálatok miatt.

Előzmény: ghepard (423)
ghepard Creative Commons License 2012.01.11 0 0 423

Igen, minden újítás ismeretlen a testnek. A megfordulunk, akkor régi lerakódások mozdulhatnak el, amiknek el kell menniük - ezt érezzük. Jól próbálkozol, csak lassan lassan. Ne egyszerre sokat és soká. Én is csak keveset csinálom, de próbálok többet hason aludni, hogy a szemeim lefelé legyenek huzamosabb ideig. Ebből úgy néz ki, nagy dolog is lehet - mert fokozatosan érzem a javulást.

 

Hát én inkább a saját rezgéseimet akarom érezni. Most a hallgatóval bevittem jó kis rezgéseket, de megint nem lett jó a dolog. Csak fokozatosan fogok majd megint nekimenni.

 

 

Előzmény: Semmisem (422)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.11 0 0 422

Azt is észre vettem, h csinján kell bánni a kézen állással. Fokozatonként kell valoban. Én nekimentem bátran, egyenlőre negativuma nincs, de észlelemazért h a nagy nyomás miatt ez-az helyre kell h rázódjon.

Most azt csinálom, h torna közben jön a kézen állás, majd rögötn amit láttunk ricksontól. Ez azt hiszem szinte mindent felráz.

 

Napközben pedig, néha zümmögök azona  frekvencián ami intuitive jön, vagy kicsit megkongatom a hangtálam. Na én azt még mindig javaslom neked. Hátha a füldeben is segit valamit. De neked eleve fantasztikus volna, mert még én is érzékelem a rezgéseit ha a tenyeremben van.

Előzmény: ghepard (421)
ghepard Creative Commons License 2012.01.11 0 0 421

Az, hogy 16 órán át zúdultak rám a hangok - megtanították egy kicsit az agyamat, hogy milyen hang mihez tartozik. Mikor a távolban tisztán láttam az autót, az agyam előhozta a hangját. De akkor is azt hozta volna elő, ha az az autó, melyet láttam nem is búgott volna....

 

Igen, az érzékszerveink fejlődhetnek, ha teszünk nértük valamit. Még én a 60 éves fejemmel is fejlődhetek......

 

Nagyon jó, hogy van benned akarat. Lassan megtanulsz, megfigyelsz magadon olyan dolgokat, amik segíteni fognak a továbbiakban....

 

Én még mindig nem állok kézre, de már közel vagyok hozzá. Már csak az egyik lábam van a talajon, mikor reggel gyakorlok egy kicsit a vonathoz vezető úton - a másikat a legmagasabbra próbálom tenni.

 

Emlékszem azokra a mozdulatokra, nagyon jól csinálta Rickson. Én szinte mindig azt akarom elérni, hogy a testem részei mintha rongyként rezegjenek a legkevesebb energia befektetésével.......

 

A kézen állás eredménye: gond és minden orrtisztitó nélkül, kencék nélkül, ki tudom fújni a letapadt "csomagokat". Erre rátesz egy lapáttal egy könnyű kis futás kint a hidegben. ami nagyobb rázkódással és a könnyeztetés miatt a könny és nyál egyvelegével felold bűrmit.

 

Nagyon ügyes vagy, lehet ez még jobb is, bízz magadban. Ahogy többet megtudsz, könnyebben fogod tudni kezelni a dolgokat - fogod tudni és érezni, hogy mi lesz - és ez meg fog nyugtatni (tehát nem fogsz félni). A nyugalomtól meg felélednek sejtjeid.....

Előzmény: Semmisem (420)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.10 0 0 420

Én hiszek az ilyesmiben. Mikor az érzékek hiper érzékennyé válnak. Ijesztő lehet valakinek aki nem érti miér ttörténhet mássla ilyesmi. Szerintme jogos gyümölcse az erőfeszítéseidnek. Szuper lehet ilyet tapasztalni.

 

Nekem olyan emlékeim is vannak, h nézem a tv-t... beszél egy ember benne, bizonyos távolságból bizonyos modon látom és hallom őt, hétköznapian. Egyszer csak nagyon közel "jöna  kép" legalább is azt érzem, és a hang is más lesz. Ez az érzékelésnek egy lehetséges módja szerintem. HA így vesszük innen nincs messze a telepátia. De most h ezt leirtam mindneki el is könyvelt őrültnek. Pedig szerintem csak a "készülék" finomhangolsáán múlik, amit persze nem ahangyák fognak összehordani, kemény munka.

 

Akartam modnnai neked, h kisérletezem. Emlitettem h a családban vannak fertőzők, és h boldogulok ezzel. Nos valamilyen léguti fertőzésem lehet. Érzem h le van tapadva. Ilyenkorra már elterjedt volna a garat alá is (torok, légcső esetleg tüdő), de 2 féle képpen védekezem:

- amikor kint vagyok megy a könnyeztetés, azzal szépen kimosom az egész fejet.

- kézen állok 10-15mp-ekre

 

ja és van még valami, emlékszel mutattam neked azt a videot a Ricksonról. Van egy mozdulata a tengrparton. kisterpeszben áll, kezeit pedig rongyként rázza. Na azt is szokom csinálni. érdekes módon főleg a mellkasban hat, ha a légzést is változtatom, vagy igazitom hozzá, felszakit bármit a tüdőből, légcsőből.

 

A kézen állás eredménye: gond és minden orrtisztitó nélkül, kencék nélkül, ki tudom fújni a letapadt "csomagokat". Erre rátesz egy lapáttal egy könnyű kis futás kint a hidegben. ami nagyobb rázkódással és a könnyeztetés miatt a könny és nyál egyvelegével felold bűrmit.

Előzmény: ghepard (419)
ghepard Creative Commons License 2012.01.10 0 0 419

Számomra is nagyon értékes, de úgy néz ki, hogy le kell fújnom az akciót. Most már rengeteg dologra figyelek, nem úgy mint 2004-ben. Akkor 12 nap után figyeltem fel, hogy baj van és már nem tudtam kivédeni - le van írva az összefoglalómban. Most csak 5 nap hallgattam és még annyit se, mint akkor és még nem is teljesen a füleimen voltak a hallgatók. Vasárnap (új év napja), hétfőn, szerdán, pénteken és megint most vasárnap. De már kedden a megfigyelések alapján éreztem (!), hogy valami nem stimmel, este nem is tettem fel a hallgatót (mindig csak otthon, melóban nincs is). Azt hiszem, hogyha most meg is vizsgálnának a legkorszerűbb eszközökkel - semmit se tudnának kimutatni. Én viszont érzem, hogy ha folytatom, megint nagy baj lehet.

 

Nagyon jól figyeltél. Most én is rögtön észrevettem: rajtam a hallgató: becsuktam a szemeim, ugyanazt hallottam (hisz a hallgató nem mozdult el) - de szinte semmit nem tudtam kivenni, hogy mit mondanak, mit énekelnek (de a rezgést továbbra is nagyon jól éreztem). Most levettem a hallgatót és hiába láttam, mit mondanak nem értettem szinte semmit - egy két szavat azért kivettem, pláne ha szemben volt az egyén. Most feltettem a hallgatót és a szemeim  is nyitva - mindent tökéletesen láttam és hallottam is (tehát minden szavat értettem). Sőt az volt az érzésem, mintha jobban is láttam volna. Na ezért próbálkozom a hallgatóval. De most lefújom, az egészségem mindennél fontosabb.......

 

De mit zólsz ehhez? Most vasárnap kint voltam és a síneken a távolban tisztán láttam (pontosan 5.5 km-re van onnan az átjáró), hogy egy személyautó megy át a vonatsíneken (olyan tisztán láttam, hogy szinte mellbevágott). De ami még jobban mellbevágott - tisztán hallottam (ez képtelenség, csak az az érzésem volt), hogyan megy át a síneken tudom milyen hangot adnak ki akkor az autók (mert odafelé nekem is át kell mennem egy átjárón). S még azt is hallottam, hogyan megy le a dombról (hogy ad gázt, hogyan gyorsít stb) - ezt már onnan nem is láthattam, de tudom hogy megy le a dombról, mert sokszor voltam ott is bicajon.......

 

Na azt hiszem, ezt majd átteszem a szemes topikba is........ 

Előzmény: Semmisem (418)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.09 0 0 418

Ez ritka értékes megfigyelés! LE a kalappal. Itt vannak új összefüggések, el is gondolkodtatott.

 

NEm tudom, h megosztottam e már miként figyeltem én meg 1 évig a tv hatását. majd h igen vagy nem, és akkor leirom ha kell.

 

Rögtön ez jut eszembe a tvnek rád felismert hatásáról: felfogjuk a sok embert mint készülék. MEgkapják a tv-t h ez nagyszerű nézzétek. Nézik/hallgatják is ahogy "kell". Közben a természetes rezgés összességük átalakul. Mint mikor a árdiót hangolod. Szépen beáll mindegyik egy frekvenciára... későben elég neki egy képet mutatni, vagy ujságcikket, és csak annyit fog megérteni belőle, amennyit az ő "rezgése" enged. Mit gondolsz?

Előzmény: ghepard (417)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 417

Számomra az sokkal veszélyesebb, amibe belekezdtem pont Új Év napján.

A szilvesztert még hang nélkül néztem. Új év napján megyek a túrámon és olyan erős késztetésem lett, hogy 7 év után megint nekimenjek a TV-t nézni és hallgatni. 2004-ben majdnem az éltetembe került a dolog. Most több az ismeretem és megpróbálom kivédeni, hogy ne csináljon az az óriási rezgés kárt az agyamban (lerakódásokat, amik elzárnak utakat), 2009-ben 92.9% halláskárosodást állapítottak meg, amin azt hiszem javítottam egy kicsit.

 

Most nem a füleimre teszem hanem mellé és hallok tökéletesen mindent. Mindjárt az első nap 5 órát hallgattam, de közben egyensúlyoztam (gravitációval, lefelé stb). A mai napig kb 16 óra óriási rezgés van a füleimben és az agyamban. Fáj is a fejem egy kicsit, de igyekszem korrigálni és egész jól megy. Nekem az akkora rezgés, mintha egy normálisan halló ember mellett tank menne.... Ha hárommal több lesz a pulzusom percenként a használat után, akkor abbahagyom. Most már kettővel több azon az éjjelen, mikor használom (eddig minden másnap). Nem tudom, mi lesz ebből de belekezdtem - a szemeim miatt is........

Előzmény: Semmisem (415)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 416

Igen, tudom. Ezt az egyet csak azért tettem be pénteken, mert magam se tudtam a pontos métert. Máskor csak 2 lehetőségem van és az is csak olyan könnyed. Ez nem olyan mint a mélymerülők. Kint vagyok a szabadban és ugyanannyi a légnyomás. De a vízben hatalmas a különbség a víz nyomása miatt, ahogy mennek lefelé majd fel. Azt hiszem így se károsító, hisz csak bizonyos szintig megyek. Ezt meg lehet érezni. Na, ez a szint valahogy nő azoktól a dolgoktól, amiket csinálok - vagyis most nagyjából a gravitációtól.....

Előzmény: Semmisem (415)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.09 0 0 415

NEm szabad erőltetni. A hypoxiás állapotok nem egészségesek, finman szólva. Ha javítani akarsz, de még egyensúlyban, akkor oszd fel másképp, menj a rekordod 30-50%-ának megfelelőt.

Tehát ne 1-2× 1 nagyot és olyat ahol megnő az oxigéna dósság, hanem 10-20× negyed annyi távot pl. így nem ér el károsító szintet a széndioxid mennyisége, plusz edzeni tudod kicsit a "takarítókat" és kapacitásokat.

Előzmény: ghepard (414)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 414

Hogy ne csak saccoljak. Pénteken (mivel szabad volt) lemértem pontosan, hogy mennyit tudok elmenni egy lélegzettel. Nehéz volt rátalálni a legjobb sebességre, meg mindenre, mert nem ideális az a hely erre (de le van mérve a szemeim miatt a távolság, ott szokok egy órát is próbálgatni ezt azt). A talaj köves, tehát nagyon rossz rajta menni (sínek között). Egy szó mint száz - egész fejbevágott. Legjobb, amit elértem 113 méter volt. Nagyon érdekes, hogy hogyan. Mikor már mindent kipróbáltam 91 méteren álltam. Mindig visszamentem az oszlophoz ahonnan mértem. Olyan 1 óra próbálkozás után mondom, már eleget gyalogoltam ide oda, már nem lesz több ezen a talajon, ebben a bakancsban stb. Most akkor megpróbálok a mérés előtt fejjel lefelé lélegezni pár másodpercet. Rögtön az első próbálkozás 101 méter. Puff. Visszamentem, megint lefelé lélegeztem pár mp-t. Második próbálkozás 113 méter. Puff amindenit. Aztán már az se lett jobb. Azt hiszem, hogy egyenes aszfaltos talajon, sportos rugalmas cipőben - bennem van a 125 méter is egyetlen légzéssel (lehet több is)...... de azt hiszem ezt nem fogom gyakorolni........

Előzmény: Dorien (412)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 413

Hát olyan 180-190 méterre saccolom. Pontosan, szinte cm-re tudom, hogy hol van a rekordom, de azt csak saccolhatom, hogy az mennyi méter. Tehát kiszállok a buszból és mindig pontosan ugyanazon a helyen veszek mély lélegzetet és megyek, majd még 2-szer veszek levegőt (persze közben ki is kell fújni). Tavaly májusig kb 130 méter volt (ezt 2009-ben értem el), amire eddig kb 60 métert tettem, ami elég drasztikus növekedés. Szinte minden reggel tekerem a fejem, hogy hogy a francba mehetek ennyit, közben cipelem a 94-95 kilómat. Az első levegővel megyek a legtöbbet a másodikkal már kevesebbet, de a harmadikkal kb megint annyit mind a másodikkal. Pedig gyakorlatilag semmit se teszek az ügyben, most csak azokat dolgokat csinálom egy kicsit, amiket emlegetek - tehát gyakorlatilag csak hagyom, hogy hasson a gravitáció. Tehát abszolút nem edzek semmiféle külön módszerrel, hogy növeljem levegőkapacitásomat, meg ilyeneket........

Előzmény: Dorien (412)
Dorien Creative Commons License 2012.01.04 0 0 412

Hány méter a rekordod 3 légzéssel? :)

Előzmény: ghepard (409)
ghepard Creative Commons License 2012.01.04 0 0 411

Hát igen, ez van. Már utánanézhetnének ennek a hibának. Nekem is sokszor nem küldi el. Néhány ilyen eset után már automatikusan azt csinálom, hogy mielőtt elküldöm, lenyomom a  CTRL A majd CTRL C kombinációt. Ha nem küldi a gép, akkor aztán újból a válaszra, majd CTRL V kombinációval beteszem az elmentett szöveget. Más fájlba meg nincs kedvem írni. De ez is elveszhet, ha pont akkor kikapcsolódik valami miatt a villany, vagy bedöglik a gép, de ez még elkerült eddig. Igen, nagyon bosszantó, ha elveszik amit ír az ember..........

Előzmény: Semmisem (410)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.04 0 0 410

nagyon sokat irtam válaszban, elküldés gombra nyomtam és eltünt. :( bő háromnegyed órán át írtam. elveszett. hát ez van. :(

Előzmény: ghepard (409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!