Keresés

Részletes keresés

Látó Szög Creative Commons License 2003.01.08 0 0 987
A 25-ös FF film f/2,8-as objektívekkel (főleg ebben a hófehérségben) simán enged 1/125-tel fotózni, azt meg még az öreganyám is megtartja remegés nélkül :)))))))

Próbálgatom a filmet portréra, épületre, makróra, álvánnyal, kézből, vakuval és anélkül, és hossssssszú expozícióval, aztán majd meglássuk, hogy mi sül ki belőle.

Asszem 4,95$ volt (kb. 1140Ft).

Ha acc két Z1-p-t, akkor már nem sokat kell ráfizetned, hogy vihesd :-)

Előzmény: Venyerin (986)
Venyerin Creative Commons License 2003.01.08 0 0 986
"Ráadásul enged fotózni a fókusz megtalálása elött is,"

Nyílván mert követő AF (AFC) módba kapcsoltad (bal oldalt elöl a bajonett mellett). Az élességprioritásos AF mód az AFS.

"Kodak Technical Pan, ISO 25-ös FF film van az MZ-S-ben. Nagyon kiváncsi vagyok... Sose fotóztam még fekete-fehérben, de még ilyen felbontású színesre sem."

Első FF filmnek kicsit fura ötlet, de te tudod. Semmilyen szempontból nem "rendes" FF anyag, plusz az ISO 25 igen nagy önszivatás, plusz mindez kegyetéen sokért...
A felbontását csak igen jó fix obikkal, jó állványról van esélyed kiaknázni.

Ja, ha nem tetsz a masina, bármikor Z1P-re cserélem neked... ;-P

Előzmény: Látó Szög (983)
Látó Szög Creative Commons License 2003.01.08 0 0 985
Jóvanna! :)

Szóval... Ki a fene az a debreceni fotós bácsi??? :)))

Azt nem nagyon hiszem, hogy útlevelem felmarkolva leutazom 1000km-t Pestről Decemberbe :), oszt ott megkérdem az első pödrött bajszú vén zsiványt, hogy aszongya: "Urambátyám itt a végeken, monnya már meg énnékem, hogy hun találom meg a fotós bácsit?" az meg fejből tuggya majd és megmonnya! :)))

Előzmény: MZ5 (984)
MZ5 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 984

DEBRECEN!!!
de ki a fene az a szegedi fotós bácsi? :-)))
Előzmény: Látó Szög (983)
Látó Szög Creative Commons License 2003.01.07 0 0 983
Tudom, hogy én csak egy fővárosi aszfaltbetyár vagyok :), de (asszem) Tuskó Hopkins nyomán:

Köpjetek le és rúgjatok meg, de ki a fene az a szegedi fotós bácsi? :-)))

Sz'al egy címet, ha kérhetek...

Képtelen vagyok megszokni az MZ-S fókusz/expozíciós gombját. Ráadásul enged fotózni a fókusz megtalálása elött is, bár asszem ezt lehet Pentax Function-ből állítani.

Kodak Technical Pan, ISO 25-ös FF film van az MZ-S-ben. Nagyon kiváncsi vagyok... Sose fotóztam még fekete-fehérben, de még ilyen felbontású színesre sem.

Előzmény: K2DMD (980)
MZ5 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 982
Igen ,szerintem én is jártam ott,elképesztő dolgai vannak ,bár csepegtetve adja elő és szerintem közel sem mindet,jó szándékú,én sajnos nem vettem tőle amit akartam,de talán szegecs vásárolt nála.
Szép állapotu dolgai vannak.
mikes
Előzmény: Venyerin (981)
Venyerin Creative Commons License 2003.01.06 0 0 981
A nevezett LX-et láttam tavasszal, gyönyörű darab!!!

Amúgy jó fej az a bácsi, nagyon jó képei is vannak, no meg hihetetlen sok gépe, úgyhogy érdemes elidőzni nála egy keveset...
(Én amúgy a Kiev4 készletét vettem meg.)

Előzmény: K2DMD (980)
K2DMD Creative Commons License 2003.01.06 0 0 980
Üdv Mindenkinek!

Bár itt már mindenki MZ-S-sel fotózik :-))), azért egy infót közreadnék:

Egy debreceni fotós bácsi árulja Pentax LX gépét, motorral és a normál prizma mellett egy felső betekintős prizmával.

Állapot: mint az új.

Ha valakit érdekel, megadom a telefonszámát.

Ecs Creative Commons License 2003.01.06 0 0 979
Sziasztok!

Karácsonykor betörtek hozzánk, és elvitték a négy hónapos Sigma APO-Macro 400/5,6-os teleobjektívemet (K-bajonettes). Ez már a belső fókuszálású változat volt.

Ha esetleg valahol láttok egy ilyen eladó obit, kérem, hogy dobjatok meg egy emillel!
e.cs@freemail.hu

Ennél boldogabb új évet mindenkinek!
Ecs

Látó Szög Creative Commons License 2003.01.03 0 0 978
Az MZ-S-sel nem lehet infravörös filmet használni, mert egy infra leddel figyeli a filmtovábbítás pontosságát.

Micsoda veszteség... :-)

toth.ati Creative Commons License 2003.01.03 0 0 977
Sziasztok!
En epp most partolok el a Pentaxtol, a regi cuccokat pedig eladom.

Ha erdekel valakit: Pentax MZ-50 Tamron 28-80-nal, osszes gyari tartozekkal, gyari dobozban, karcmentesen (tenyleg!): 65000 Ft

Pentax FD 37244 távkioldó. (67, 67II, 645, 645N, régebbi gépek, MZ-gépek, kivéve MZ-S, MZ-6) Júniusban vásárolt, gyári dobozban, karcmentesen, kb 20 exponalashoz volt hasznalva: 9000 Ft

Ha valakit erdekel, kuldjon emilt:
toth.ati@freemail.hu

Látó Szög Creative Commons License 2003.01.03 0 0 976
Igen, megtaláltam! :)

Nem, az elemtartó külön $140+TAX = kb. 36K Ft. volt (itthon 67K Ft). Van még a csomagban egy TS-110 távkioldó-időzítő (szintén 36K/67K Ft) és egy Sigma 28-105 F2,8-4 (kb. 53K/110K Ft).

Tegnap láttam egy hirdetést a Fotómozaikban, ahol 318K-ért kínálták az MZ-S-t, de csak akkor, ha objektívet is veszel hozzá.

Egy-két cuccnál utánaszámoltam az árnak és úgy látszik, hogy a Pentax objektíveknél nincs ekkora különbség az amerikai és az itthoni árak között. Ha pl. az 50mm F/1,4-es obit nézzük, és rászámolunk minden terhet (kinti ÁFA, itteni vám, ÁFA, $-szorzó), akkor a Slach ára csak kb. 2.000Ft-tal van odébb a kintitől.

Előzmény: whitefulu (974)
Látó Szög Creative Commons License 2003.01.03 0 0 975
Feleim,

Van egy Pentax alap autofókuszos zoomom (35-80 f/4-5,6), első-hátsó sapkával, Skylight 1A szűrővel.

Kép: klikk ide.

Én 0 képet lőttem vele (az MZ-5-ömre volt akasztva), ránézésre 100%-os állapotban van (szerintem egy 0km-es gépről tehették át).

Úgy gondolom, hogy ebből annyi van a piacon, mint égen a csillag, ezért nem is annyira eladásra, mint cserére kínálom. Leginkább 72mm-es színszűrők érdekelnének (pl. kompenzációs szűrő fénycsőhöz, halogénhez, stb), illetve bármilyen más, hasznos pentaxos cucc (pl. egy 50mm f/1,4-es obi :-).

Ha valakit érdekel, írjon egy mailt.

Ps: most néztem Pentax árlistát. Egy 28-70 (f/2,8)motoros zoom objektív 540.000,- Ft!!! Gyémántból csiszolják a frontlencséjét???

whitefulu Creative Commons License 2003.01.03 0 0 974
Hali!

Elemtartóval volt ennyi?
Itthon legolcsóbban 300ért tudok, persze elemtartó nélkül. (Mat-ker kft jó messze kinn az Üllői úton)

Infratávkioldó ügyben szerintem www.pentax.hu, letöltöd az árlistát és átnézed, benne kell lennie.

Üdv: Wf.

Előzmény: Látó Szög (972)
speeder Creative Commons License 2003.01.02 0 0 973
Sziasztok!

Két gép között viaskodom: Pentax MZ-6 28-80-as objektívvel ill. Canon EOS 300V 28-105-ös objektívvel. Tudtok mondani nekem érveket, hogy miért válasszam az MZ6-ot inkább? Miben jobb? És esetleg miben rosszabb? Megjegyzem, én amat?r fotósnak számítok teljesen...

El?re is köszi a segítséget!

Látó Szög Creative Commons License 2003.01.02 0 0 972
white, thanx! B&H Photo, New York, magyar pénzben 208e Ft, helyi adóval ($800+8% tax). Pálvölgyinél most láttam 378e Ft-ért. Jót röhögtem. :-)

Valaki!!! Segítség kellene! Van az elemtartón egy infravörös jelfogadó, és a leírása írja is, hogy 5m-es távból lehet infravörösen távirányítani. A gyári, bontatlan csomagolásban nem volt távirányító, és sehol az égvilágon nem találom, hogy hol és mennyiért lehetne beszerezni. Ha van egy kedvenc Pentaxos linketek, és meglátnátok rajta ezt a kütyüt (ami szerintem egyetlen gomb), lécci dobjatok meg egy méllel!

Köszönöm!

Előzmény: whitefulu (971)
whitefulu Creative Commons License 2003.01.02 0 0 971
Látó!
Gratu!
Hol és mennyiért szerezted be?

Wf.

Előzmény: Látó Szög (968)
peterssen Creative Commons License 2003.01.02 0 0 970
Köszi az infót. Egyáltalán nem bánom, hogy nehéz. Nagyon zavaró, amikor megfogok egy N/C/M százezres gépet és recseg-ropog a műanyag....
Most fogtam először a kezemben a Z-1P-t. Minden kézre áll, minden a helyén van! Csúcs! Szerelem első látásra! Ha a digitális világ nem fejlődik túlzottan mire összejön az ára, mindenképp ilyet szeretnék. Talán még feltűnik jó áron valahol.
Addig is Chinon CP-7m :-)

Üdv:

Előzmény: Látó Szög (967)
whitefulu Creative Commons License 2003.01.02 0 0 969
Kloroform!

Persze, leszedik a lábukról a (köz)gyűrűt, és a konverter és az obi közé rakják. Így szeretnék elüldözni az etetőről a falánk mezei verebeket :))

Bécsben voltam 2db Foto Soykaban, Oratorban, Leica shopban (itt is volt Pentax cucc, meg minden mas is), Sobotkaban, Media Marktban.
Tényleg utcáról beesett embertől nem vesznek az ilyen boltok hsznált cuccot? Mert nem is lenne rossz business a kinti árakat nézve.

Csináltassunk állványgyűrűt, még finomítok a rajzon, és viszem 9-én.

Wf.

Előzmény: kloroform (956)
Látó Szög Creative Commons License 2003.01.02 0 0 968
Feleim,

A boldog újév hozzám egy MZ-S-sel köszönötött be. Egyenlőre film nélkül tesztelem, mert a lehető legtöbb funkcióját szeretném készség szinten kezelni, mielött kiviszem terepre.

Sajnos van már negatív tapasztalatom: a vázon és az elemtartós markolaton (battery grip) ugyanolyan rossz az elsütőbillentyű. A gomb szimplán csak növekvő ellenállással dolgozik, így nincs határozott érzete, hogy mikor érem el a fókuszpontot és mikor lövöm el a képet. Az MZ-5-ös és a Z1-p gépeken megakad egy kicsit a gomb félúton, így pontos infót ad.

a gép fogása sem olyan jó, mint a Z1-p-é. Rövidre sikeredett az előre álló markolatrész és egy kicsit kellemetlen él van az utolsó ujjhajlatnál. Az opciós markolattal viszont pozitívan változik a helyzet.

A hatmezős autofókusz rendszert is kicsit másképp csináltam volna... Mind a hat mező a kép középső harmadára esik. Egy kicsit jobban szét lehetett volna húzni őket...

Egyvalamit még észrevettem: piszok gyors az autókókusz :)

Látó Szög Creative Commons License 2003.01.02 0 0 967
Peterssen, a Pentax Z1p überalles szupergép. Kicsit nehéz, de csak azért, mert ANYAGból van. A fogása kitűnő, a vakufoglalat nem az objektív fölött van, a kezelőszervek pontosan működnek, a használati logika elsőosztályú, a beépített programok pontosak.

Egy éve használok ilyet. Eddig az egyetlen negatív tapasztalat, hogy ha eget (felhőt, madarat, stb.) fényképezel vele, hajlamos az automata fénymérő bármely állásában alulmérni a fényt és ezzel túlexponálni a képet. A megoldás egyszerű: egy fényértékkel odébb kell lőni a képet és minden OK.

Előzmény: peterssen (966)
peterssen Creative Commons License 2003.01.02 0 0 966
BUÉK mindenkinek!

Láttam tavaly (tegnapelőtt) a Camera Optikában egy Z-1P-t használtan 140 pénz volt ráírva. Nagyon tetszett. Szeretném kérdezni valakinek van ilyen? És hogyan vagytok Vele (igen, nagybetűvel! :-))megelégedve? Mennyit ér szerintetek?

Üdv:

sz..zs Creative Commons License 2002.12.31 0 0 965
http://www.pentax.hu/slach/partner/partner.htm

Szeintem az itten felsorolt fotoszakuzletek vmelyikeben kellene megkerdezned...

Előzmény: Foto (964)
Foto Creative Commons License 2002.12.31 0 0 964
Szisztok. Elromlott egy kompakt Pentax gép zoom optikája (38-140mm). A Somogyi Béla u.ban adtak látatlanban egy 20-25e Ft-os ajánlatot a javításra, de egy kicsit ez soknak tartom, kb ennyit érhet a gép (megjavítva). Nem tudtok valami más helyet, ahol ilyennel foglalkoznak? Köszi előre is.
Látó Szög Creative Commons License 2002.12.30 0 0 963
'napot!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Karácsonykor ellőttem két tekercs filmet a családi eseményeken. A második tekercs elején elfogyott a betéria az 500FTZ vakuból, átálltam hát az MZ5-ös saját vakujára...

...ami olyan alacsonyan van, hogy a gépen lévő, végig 28-as feletti állásban használt Sigma 17-35-ös zoom teteje belóg a vaku fényébe. :(

Jó pap is holtig, szokják erre mondani. :)

sz..zs Creative Commons License 2002.12.23 0 0 962
koszke. megnyugodtam...
Előzmény: kloroform (961)
kloroform Creative Commons License 2002.12.22 0 0 961
...ez a Pentax, ez már csak ilyen...ez kijelzi.
Előzmény: sz..zs (959)
Hét Creative Commons License 2002.12.22 0 0 960
Igen
Előzmény: sz..zs (959)
sz..zs Creative Commons License 2002.12.22 0 0 959
szijasztok

az lenne a kerdesem, hogy normalis e ha egy pentax mz (film benne, elem benne) kikapcsolas utan kijelzi az LCDn, hogy hanyadik kepnel jarok?

Előzmény: kloroform (958)
kloroform Creative Commons License 2002.12.21 0 0 958
Aki esetleg megy fotózni mostanság, autóval, szóljon! Nincsenek havas-jeges képeim, de akarok!
Max. 1/2-1 napos útba beszállnék!
Előzmény: Hét (952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!