Keresés

Részletes keresés

Kannibál Kovács Creative Commons License 2003.02.10 0 0 206
Az Octopussy jó film volt, bár azért messze nem a legjobb Bond-mozi. Az én kis különbejáratú listámon a hatodik helyre kerül, azaz a Goldfinger mögé és a Die another day! elé.
Ami tetszett benne:
-többnyire élvezetes volt a film humora, helyenként önironikus, helyenként burleszkszerű, a jobbnál jobb morbid - helyenként már-már Rejtő Jenő-i - ötletek többnyire jól sültek el; például a motors riksás (?) üldözés a Delhi utcáin, majd a remekül megkomponált verekedés a mutatványosok között (az a jelenet például szenzációs volt, amikor kirántott a kardnyelő szájából a kardot...)
-a Maud Adams által alakított Polipka a Live and let die jósnőjéhez (Pasziánszhoz) hasonló nőalak volt, csak lényegesen jobban sikerült beilleszteni a történetbe
-kiválóak voltak az akciójelenetek (megint egy-két kivétellel), még a szemmel láthatóan öregedő Roger Moore sem volt annyira illúzióromboló; amúgy bárki bármit mond, a maga módján Moore remek színész, hiszen közel a hatvanhoz (és közel sem kiemelkedő fizikai adottságokkal) is tudta hozni a figurát; ne felejtsük, hogy a film igen szép bevételt hozott, bár a For your eyes only színvonalát nem érte el
-a film nyitánya (most már tudom, pre-title sequence-je) klasszis munka, az ötletességében és a képi hatásaiban a Goldfinger vagy a Thunderball lenyűgöző kezdő perceit idézte
-nincs vita, annak idején remek húzás volt John Glenre bízni a rendezést, gondoljátok el, hogy míg a hatvanas években még szinte vetélytárs nélküli volt a Bond-ciklus az akcióműfajban, addig 1983-ban már hatalmas tülekedés volt az Indiana Jones-filmektől kezdve a Stallone-Schwarzenegger-Mad Max-filmekig, nem vitás, hogy a Bond-filmek mai szemmel sokkal élvezetesebbek, mint a Rambo vagy a Commando

Ami nem tetszett:
-a film mélypontja az a rész volt, amikor a alotti lepelből kiszabaduló Bond menekülni kezdett a zsungelben: a tigrises jelenet (Feküdj!), vagy a Tarzan-módjára történő ugrabugrálás inkább való egy Leslie Nielsen-filmbe, de nem egy Bond-opuszba, amelyik lehet extrém és mulatságos, de nem lehet nevetséges
-a film gonoszai sem nyűgöztek le, Louis Jourdan Kamal Khanja sótlan volt, Steve Bekoff Orlov tábornoka viszont túlságosan rajzfilmszerű, kicsit elvétették az arányokat, Kabir Bedi bérgyilkosa ezzel szemben kiváló volt
-a film vége felé a vonaton zajló verekedések műfaji remeklések, a repülős zárójelenet megint nagyon Leslie Nielsen-es lett, főleg az a képsor, amikor Kamal Khan a feje tetejére fordította a gépet, és Bond lazán ott csimpaszkodott a gép alulra kerülő hátán (csak azt nem tudom, mibe), éppen a For your eyes only mutatta, hogy nem kell túlzásba vinni az extremitást

Még egy gondolat: jó tíz éve már láttam a Halálvágtát, nem volt rossz film, de Moore ott már tényleg nagyon öreg volt, jobb lett volna az Octopussy után visszavonulni, az általam korábban bemásolt bevételi lista is mutatja, hogy az Octopussy sikere után a következő Bond-film már meredek bevételi zuhanást hozott.
Ezzel együtt várom az A view to a kill-t.

Előzmény: Kannibál Kovács (180)
LeMon Vox Creative Commons License 2003.02.10 0 0 205
Nya, ezek a részek nekem is bejöttek, főleg az üldözés meg ahogy jamesbond zenét fütyürészett a kígyóbűvölő, de összességében nem jött be. A végére teljesen beunalmasodott nekem :/ De azért megérte megnézni :)
Előzmény: közt-es állapot (204)
közt-es állapot Creative Commons License 2003.02.10 0 0 204
sztem az Octopussy az 1ik legjobb Bond-film!
zseniális az a vadászatos & utcai menekülés, kész burleszk, meg a körfűrész-yoyo, és a karakterek is (Sandokan rulez!), tetszik, hogy Q is az 1. vonalban van bevetésen!
sidespin Creative Commons License 2003.01.31 0 0 203
Sziasztok!

Megnéztem die another day-t, igaz nem moziban, hanem otthon a gépen stereo hanggal.

hát nemtom kinek mi a véleménye, alapjában élvezhető film volt, de nekem valahogy nem eléggé letisztult. Kicsit szemetes maradt, ha értitek mire gondolok. Ráadásul a matrixos lassítások gyorsítások nekem nagyon nem jöttek be, ezn divat majmolás és semmi keresni valója egy jamesbond filmen.

Kannibál Kovács Creative Commons License 2003.01.22 0 0 202
Előzmény: Gruppo Atletico (200)
LeMon Vox Creative Commons License 2003.01.22 0 0 201
na az oktopuszi már nem jött be annyira. A fűrészes csávó rendben volt...
Előzmény: Gruppo Atletico (200)
Gruppo Atletico Creative Commons License 2003.01.22 0 0 200
nem,
de tetszetos volt a "007" kiiras logo gyanant.

tv2 insider forrasbol:
a kovetkezo film (amint varhato volt) az Octopussy lesz. de hogy mikor...

Előzmény: LeMon Vox (199)
LeMon Vox Creative Commons License 2003.01.22 0 0 199
logó sem volt benne?
Előzmény: Kipper (198)
Kipper Creative Commons License 2003.01.22 0 0 198
A jogdíj egyharmada csak a forgatókönyvre vonatkozott, a zenére, a 007 logóra stb nem.
Előzmény: LeMon Vox (197)
LeMon Vox Creative Commons License 2003.01.22 0 0 197
Hát nemtom... nekem a Moonraker az első 007 filmek között volt amit láttam, még a harmadik Pun háborúk idején, lehet hogy ezért szeretem. Jawszal, űrcsatával mindennel... És kifejezetten tetszett, hogy a vasfogú visszatért :)

A NeverSayNevert is már régen léttam, de most feltünt hogy, egy darab Jamesbondos zenét nem hagytak benne :/

Előzmény: Kannibál Kovács (194)
Kannibál Kovács Creative Commons License 2003.01.21 0 0 196
Találtam egy érdekes statisztikát a Bond-folmek bevételeiről. A Die another day! még nincs benne:

1962 Dr No (PG - original release rated A) Sean Connery US $59.6 million
1963 From Russia With Love (PG) Sean Connery $78.9 m
1964 Goldfinger (PG) Sean Connery $124.9 m
1965 Thunderball (PG) Sean Connery $141.2m
1967 You Only Live Twice (PG) Sean Connery $111.6 m
1969 On Her Majesty's Secret Service (PG) George Lazenby $64.6 m
1971 Diamonds Are Forever (PG) Sean Connery $116.0 m
1973 Live and Let Die (PG) Roger Moore $126.4 m
1974 The Man with the Golden Gun (PG) Roger Moore $97.6 m
1977 The Spy Who Loved Me (PG) Roger Moore $185.4 m
1979 Moonraker (PG) Roger Moore $202.7 m
1981 For Your Eyes Only (PG) Roger Moore $195.3 m
1983 Octopussy (PG) Roger Moore $183.7 m
1985 A View to a Kill (PG) Roger Moore $152.4 m
1987 The Living Daylights (PG) Timothy Dalton $191.2 m
1989 Licence to Kill (15) Timothy Dalton $156.2 m
1995 GoldenEye (12) Pierce Brosnan $351.3 m
1997 Tomorrow Never Dies (12) Pierce Brosnan $343.3 m
1999 The World is Not Enough (12) Pierce Brosnan $350.0 m
2002 Die Another Day Pierce Brosnan Opens November

Kannibál Kovács Creative Commons License 2003.01.21 0 0 195
Csak írok még, hogy ne süllyedjen el a topic.
A Never say never again-ről sokféle véleményt hallottam már: egyesek szerint csapnivaló, mások szerint az egyik legjobb Bond-film. Szerintem egyik sem igaz: jó erős közepes film, amelyen erősen érződött, hogy nem hivatalos Bond-mozi. Elsősorban Connery miatt azért megvolt a maga sajátos hangulata. A kis ranglistámon a hetedik helyre teszem a Die another day! mögé.
Az tény, hogy az erősen öregedő Connery bizony nem volt jobb, mint Roger Moore. Fizikailag ugyan meggyőzőbb volt, viszont humor és elegancia terén gyengébb.
Az akciójelenetek elfogadhatóak voltak, a film gonoszai - főleg Max von Sydow Blofeldje - viszont elég zsengére sikeredtek. A mélypont azonban az M-et alakító Edward Fox volt.
Kim Basinger ideális Bond-girl, és Barbara Carrera is megfelelően domborított.
Hála istennek Rowan Atkinson csak pár mondatot kapott...
A technikai kivitelezésről annyit, hogy a Thunderball készítése óta 17 év telt el, mégsem látszott a különbség. (Ez elsősorban az Oscar-díjjal is jutalmazott Gömbvillám érdeme.)
Előzmény: Kannibál Kovács (194)
Kannibál Kovács Creative Commons License 2003.01.13 0 0 194
Csak egy-két apró megjegyzés a Moonrakerhez:
Ha kihagyják a filmből Jawst és egy új, eredeti bérgyilkosfazont szerepeltetnek helyette, illetve nem viszik ki a cselekményt a világűrbe, akkor az egyik legjobb Bond-film lehetett volna. A You only live twice-hoz hasonló remeklés.
Egyébként a ranglistám a bizonyság rá, hogy szeretem a Roger Moore-filmeket.
A Never say never againt még nem láttam, csak a tv2 rövid ajánlása alapján tudok róla véleményt mondani. Egyelőre nem biztos, hogy a jó filmek közé fogom sorolni, ha tényleg olyan lesz, mint amilyennek az első benyomás alapján tűnt. Amúgy nem szeretem a kalózfilmeket: mit szólnát egy nem hivatalos Star wars, Mátrix, Gyűrűk ura vagy Indiana Jones-filmhez?

Előzmény: Gofry (193)
Gofry Creative Commons License 2003.01.13 0 0 193
Pedig nem rossz a Never say... -önironikus, régivágású kalandfilm. Connery részben önmagát parodizálta. Mondjuk Brandauer nem igazán hihető gonosz.

DAD: Vicces, hogy úgy oldották meg Halle Berry eredetiségét, hogy nem CIA, hanem NSA ügynök..:) Nopersze, egy NSA ügynök, aki mindenkit lepuffant.
Nekem tetszett a film (de én egy aberrált Bond-rajongó vagyok, akinek a Moonraker ökörködése kifejezetten megfelelt), de jobb lenne már szakítani azzal a hagyománnyal, hogy minden második nő, akivel ügynökünk lefekszik, gonosszá válik a végére.

Előzmény: Kannibál Kovács (192)
Kannibál Kovács Creative Commons License 2003.01.13 0 0 192
Nem baj, ha leadják. Őszintén szólva a Never say never againt még nem láttam, de a bemutató alapján nem sok jóra számíthat részemről. (Elsősorban Kim Basinger szerepeltetése miatt várom...)
Azt nem tudja valaki, hogy milyen rendszerben fogja idén adni a kagyló2 a Bond-filmeket? Vasárnap esténként? És hány hetente? Remélem, nem hagyják abba a sorozatot, mert hülye dolog lenne pont a modern filmeknél leállni. Ne mondja már senki, hogy egy nyolcvanas évekbeli Bond-filmnek nem lenne annyi nézője, mint egy Van Damme-fekáliának!

Még egy-két szót a Die another day!-ről:
Jól összefogott, lendületes, akciódús mozi. Nem esett szét a szerkezete, mint a Diamonds are forevernek, és nem lett annyira komolytalan, mint a Moonraker. Ezért vettem jóval előbbre a ranglistán. Ezzel együtt néha bizony átlépi azt a határt, ami az extrém akciójelenetek és az infantilis rajzfilmes jelenetek között vannak. A másik probléma, hogy nem igazán eredeti: továbbra is állítom, hogy a Diamonds are forever remake-je, megspékelve más Bond-filmekben látott megoldásokkal. Félreértések elkerülése végett nem Halle Berry bikinis jeleneteére gondolok, hanem arra, hogy Halle Berryt egy soha nem látott Bond-hősnőnek állítják be, holott a Moonrakerben látott Lois Chiles utánzata.
Tegyük hozzá, hogy Zao is emlékeztet Red Grantre a From Russiából (ugyanolyan gépies gyilkos), mégis van benne valami eredeti és új. Berryben viszont nincs. Az pedig végképp nem teszi hősnővé az én szememben, hogy a film több jelenetében is fegyvertelen embereket akar lepuffantani - vagy puffant le - hangtompítós pisztollyal.

Ami viszont tetszett:
Az Aston Martin és Zao szuperkocsijának kergetőzése a jégen. Műfaji remeklés, na és technikailag is tökéletesen kivitelezett.
A hongkongi és a kubai jelenetek - ötletesség, izgalom és már-már vígjátéki humor. A Roger Moore-korszak legjobb filmjeire emlékeztet.
Jó volt Michael Madsen bunkó amerikaija is.
A vívójelenet Bond és Gustav Gaves között szintén pazar. Ebből is lehet majd sokszor idézett Bond-klasszikus. (Egyébként érdekes, hogy a film szerint a Rosamund Pike által alakított kettős ügynök Sydney olimpiai bajnoka volt párbajtőrben. Eszerint azonos Nagy Tímeával?)

Lehet, hogy írok még a filmről, mindenesetre konzervatív Bond-rajongó vagyok, ami miatt már most leírom, hogy az előző film, A világ nem elég jobban tetszett.)

Előzmény: LeMon Vox (189)
közt-es állapot Creative Commons License 2003.01.13 0 0 191
nem egészen értem, hogy a Polipkát miért nem adják/adták...pedig az még R.Moore-os volt...
Előzmény: Kipper (190)
Kipper Creative Commons License 2003.01.13 0 0 190
Ha arra gondolsz, vasárnap lesz a Never say never again a tv2-n.

A többséggel ellentétben a feleségemmel együtt nekünk nagyon ül a DAD, nekem utoljára a Licence to kill tetszett ennyire. Egyértelműen Brosnan legjobb filmje és kevés akciófilmre emlékszem, ami ilyen pörgős lenne. Ha listáznám a filmeket, valahogy így nézne ki:

1. For your eyes only
2. Licence to kill
3. Die another day
4. Never say never again
5. Goldeneye

Előzmény: LeMon Vox (189)
LeMon Vox Creative Commons License 2003.01.12 0 0 189
Wow! Leadják a "fekete bárányt"???
közt-es állapot Creative Commons License 2003.01.03 0 0 188
vazze, erről lemaradtam!
nem ismétlik esetleg??????
Előzmény: disp_ (187)
disp_ Creative Commons License 2003.01.02 0 0 187
Sőt tegnap éjjel a Viasaton volt egy órás film David Arnoldról és John Barryről a Shaken and Stirred lemez kapcsán...
Előzmény: közt-es állapot (186)
közt-es állapot Creative Commons License 2003.01.02 0 0 186
HBO-t senkise nézett Szilveszterkor?
The world is not enough- jó kis kampány az új filmnek! Amúgy még nem láttam és sokkal rosszabbra számítottam. Pierce bácsi tökjó Bond--
lassan megnézem már a Die-t is...

tv2-n jövő héten sincsBond... :-(

alibenkuka Creative Commons License 2002.12.31 0 0 185
BUÉK
LeMon Vox Creative Commons License 2002.12.31 0 0 184
I FEEL NUMB!
Előzmény: UPé (183)
UPé Creative Commons License 2002.12.31 0 0 183
Ehhez mit szóltok? Igaz vagy hamis?

Akcióban a békés egyesítés szelleme ellen
A legújabb James Bond film, a Halj meg máskor! a kémszéria huszadik, és eddig legsikeresebb darabja. Alkotói valószínűleg biztosra vették, hogy meghódítják a világot, de kiderült, hogy egy kis ország ellenáll a csábításnak: Észak-Korea hivatalosan is kifejezte, nemtetszését, sőt felszólította az Egyesült Államokat, hogy saját mozijaiban is azonnal függessze fel a film vetítését.

Az Anyaország Békés Újraegyesítése Bizottság ügyvivő testülete által kiadott közlemény szerint ugyanis a film újra csak azt bizonyítja, hogy az Amerikai Egyesült Államok a gonosz birodalma, a "fészek, ahonnan az abnormalitás, a degeneráció, valamint bűnös és romlott erotika szivárog szét az egész világba." A Bizottság egyébként többnyire a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságot vezető párt Dél-Koreával kapcsolatos közleményeit szokta nyilvánosságra hozni.

A kommunizmust és a buddhizmust is sikerült megsértenie

A Halj meg máskor! című filmben Bond az Északot Dél-Koreától elválasztó demilitarizált zóna aknamezőjén korrupt kommunista fegyvercsempészeket üldöz egy légpárnás járművön. A koreaiak elfogják és megkínozzák; Bond persze kiszabadul, legyőzi a génterápiával angol arisztokratává változtatott gonosz kommunista katonatisztet, és visszatér a helyszínre, de csak azért, hogy le ne késsen egy erotikus zárójelenetről, melynek egy buddhista kolostor a színhelye.

Ezen képsorok miatt egyébként korábban már a dél-koreai Jogye buddhista rend is tiltakozott, mondván az aktus sértő a buddhista vallásra nézve, amely 2700 éven át megtisztította a kultúrát és az emberiség szellemét, ráadásul a film hamis színben tünteti fel Észak- és Dél-Korea javuló kapcsolatait és tovább szítja a két Korea-közi konfliktust.




LeMon Vox Creative Commons License 2002.12.31 0 0 182
Sőt, ebben a filmben asszem lézer is volt az órájában! Erre én is rácsodálkoztam!
Előzmény: sixty (181)
sixty Creative Commons License 2002.12.31 0 0 181
Én is megnéztem a Day Another Day-t. Nem volt olyan rossz. Egy dolog viszont valamiért nagyon szemet szúrt. A mi James-ünk csípőfogóval vágta át a kerítést, mikor mindig teli van hiperszuper kütyükkel. Nem tudom miért, de ez annyira nem illet egy Bond filmbe. :-))

Üdv!

Kannibál Kovács Creative Commons License 2002.12.30 0 0 180
Tegnap megnéztem a Die another dayt. Meg kell mondanom, csalódás volt.
Ami tetszett:
-Eljött az ideje, hogy mátrixosítsák a Bond-filmek látványvilágát, különben menthetetlenül bukás a vége. Ez megtörtént, és helyenként nem is volt rossz.
-Brosnan jó formában van. Szerintem még egy Bond-film beleférne neki, úgy 2004-ben.
-John Cleese szuper. Minden mozdulata élvezet.
-A nyitány klasszikusan bondos. A börtönjelenetek sem lógtak ki igazán a sorból. (Az On her majesty's-ben fordult elő utoljára, hogy ilyen radikálisan változtattak a Bond-imázson. Akkor megnősült...)
-Zao az egyik legjobb Bond-villein. Ez tény.

Ami viszont nem tetszett.
-Túlzásba vitték az észak-koreaiaik démonizálását. Nagyon sportszerűtlen és inkorrekt volt a film, főleg annak a tükrében, hogy a Szovjetuniót sem diabolizálták ennyire - még a legvadabb hidegháborús években sem. Amúgy sem hihető, hogy ez a nyomorult kis ország ennyire fenyegetné a(z angolszász) világot. Nagyon közelt került hozzá a film, hogy egy Rambo-színvonalú Blair-Bush-propagandafilm legyen belőle. (Hál'istennek, egyetlen amerikai zászló sem tűnt fel benne...)
-A két Bond-girl csapnivaló volt. Halle Berry és Rosamund Pike. Berry amerikai ügynöknője amúgy közel sem újdonság, mert Lois Chiles már eljátszotta ezt a szerepet a Moonrakerben. És tegyük hozzá, jobb volt, mint Berry.
-Több jelenet annyira irreális volt, hogy már a Moonraker ökörködését idézték. Amikor például Bond egy siklón menekül a jégmezőn, miközben egy lézersugár üldözi. Aztán lezuhan a mélységbe a sikló, de egy kampó megtartja. A sugár pedig elkezdi lemetélni a jéghegy szélét. Többet nem mondok, hogy ne lőjem le a poént azoknak, akik még nem látták a filmet. Azt viszont elárulom, hogy technikailag csapnivaló volt a kivitelezés, Bond menekülése pedig a rajzfilmeket idézi... De hasonló a helyzet a jégmező alatti úszkálásnál is. Mintha egy úszómedencében lenne. (Mennyire más volt Stallone a Cliffhangerben...) De a végén a lángoló repülőgép is trehány munka volt. A demarkációs vonalt felégető lézersugár az Independence day-t idézte, de annak a színvonala és drámaisága nélkül. Gyenge és irracionális volt a helikopteres menekülés volt. Bár nem süllyedt olyan blőd szintre mint a Moonraker, de sajnos megközelítette...
-Jó volt az az alkotói szándék, amivel tisztelgett a film a korábbi Bond-filmek előtt. Csak néhány példa: a zseblégzőkészülék (Thunderball), a tengerből előjövő bikinis nő (Dr. No), az Aston Martin (Goldfinger), Bond órái (több film is). A gyémántszatelit-lézer viszont, ami kulcselem a filmben, annyira hasonlított a Diamonds are foreverre, hogy ez már-már a remake gyanúját hozza elő. Mert sajnos ez lett az eredmény: Diamonds are forever+Moonraker+Goldfinger+Mátrix-látványvilág+Independence day-látványvilág=Die another day. Kicsit több eredetiséget is hozhatott volna a film.

Összességében csalódás volt, de a középmewzőnybe azért befér a film. Íme, az immár módosított listám (A tv2-ben eddig lejátszott filmek+Die another day)
Szuperfilmek!!!!
1. Thunderball
2. For your eyes only
3. You only live twice
4. The spy who loved me
5. Goldfinger

Erős közepesek!!!!
6. Die another day
7. The man with the golden gun
8. Dr. No
9. Diamonds are forever
10. From Russia with love

Gyenge közepesek!!!!
11. Moonraker
12. Live and let die
13. On her majesty's secret service

Jöjjön hát az Octopussy!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 179

OK:-)))
Előzmény: LeMon Vox (178)
LeMon Vox Creative Commons License 2002.12.29 0 0 178
még én is próbálkozom, várgyá a sorodra :P
Előzmény: Törölt nick (176)
LeMon Vox Creative Commons License 2002.12.29 0 0 177
:))))
Előzmény: Törölt nick (176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!