Keresés

Részletes keresés

balazs2008 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 546
Én úgy tudom, hogy a DKV nem kommunikálja, hogy menetrend és útvonalváltozás lesz. Ha az eszaon-os cikkre gondolsz, akkor az az információ állítólag a városfejlesztéstől származik és egyáltalán nem a DKV-tól, bár a végén tényleg meg van említve a DKV is. :)
Egyébként a válaszok arra az 1-2 kérdésre, amelyekre talán tudom a választ! :)

2. Hamarosan. Ha jól tudom most van feldolgozás alatt.
6. Idén nem. Leghamarabb 2010-ben.

Amúgy remélem, hogy pl. a 15-ös Diószegi útig való meghosszabbítása nem lesz végleges. Ugyanis amióta onnan indul a 15-ös azóta teljesen kiszámíthatatlan forgalmasabb időszakban a menetrendje, ugyanis néha nem kis időbe telik kihajtani a Diószegiről jobbra. Amikor a Borzán Gáspárról indul, akkor az esetek többségében pl. a Dienesnél +/- 1 perc az eltérés a menetrendhez képest. Ez most néha 5-10 perc körül is van sajnos :(
Előzmény: Garficicus (545)
Garficicus Creative Commons License 2009.09.29 0 0 545
A DKV folyamatosan azt kommunikálja, hogy hamarosan menetrend és útvonalváltozás lesz. Engem azonban az alábbiak érdekelnének:
1, Menetrend és útvonalváltozást megelőzte-e valami felmérés?
2, Mikor lesz végre tisztességesen kiírva a troliknál a pontos indulási idők?
3, Trolivonal-bővítés: mikor/hol húznak ki végre drótot?
4, 2-es villamos kivitelezési munkái mikor kezdődnek, milyen forgalmi változásokkal járnak majd? Ütemterv?
5, Mikor lesz végre törzshálózat és ráhordó járatok szerepének kialakítása???
6, Mikor lesz az Elektromos buszok valamint Midi-buszok forgalomba állításának ideje?
7, Mikor jön rá a DKV, hogy a Széchenyi-Kossuth tengely nem alkalmas ennyi buszjárat elvezetéséhez???
8, Mikor lesznek végre éjszakai járatok?
9, Mikor állítják vissza a 4-es trolit?
10, Mikor hosszabbítják meg a lakosság kérésére a 45-ös (Kéknyelű utcáig), a 41-es (Külső Létai úton), 44-es (Mikepércsig) járatok útvonalát???

unikumi Creative Commons License 2009.09.28 0 0 544
OFF Láttalak :) ON
Előzmény: balazs2008 (543)
balazs2008 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 543
Egy kis beszámoló a mai villamospótlásról. Este 6 körül értem a Nagyállomáshoz. Ahogy már más is írta, az "VILLAMOSPTÓLÓ AUTÓBUSZ MEGÁLLÓHELY" a totem oszlop mögötti gyalogos átkelőhely táblára lett felszerelve. :)

VILLAMOSPTÓLÓ AUTÓBUSZ MEGÁLLÓHELY tábla



Direkt olyan villamospótlón akartam utazni, amin fel vannak töltve a villamospótló megállói. Így aztán egy kicsit várnom kellett, hogy egy ilyen villamospótló érkezzen. Két villamospótlót is el kellett engednem, mert mindkettőn az "1 VILLAMOS-PÓTLÓ" kiírás szerepelt.

1 VILLAMOS-PÓTLÓ


1 VILLAMOS-PÓTLÓ



És mindkettőn volt "VILLAMOSPÓTLÓ" tábla a szélvédő mögött. De nem akármilyen ez a "VILLAMOSPÓTLÓ" tábla.

VILLAMOSPÓTLÓ tábla a buszon



Ez egy valamikor nagyon régen készült VP-s tábla. Gondolom most gyorsan előkapták a DKV raktárból. Még abból az időből való, amikor a hv végezte villamospótlást. A hátulján ott szerepelnek a megállóhelyek, és hogy melyik megállóban mire lehet átszállni. Ahogy emlékszem, elég régen készült ez a tábla. :) (Remélem valamennyire látszik a képen a hátulja.)

VILLAMOSPÓTLÓ tábla hátulja



Aztán végre jött egy olyan busz, amelyen az "1V EGYETEM VILLAMOSPÓTLÓ" volt kiírva. Ez is érdekes volt, mert a sofőr a leszállást nem a 22 emeletes ház előtti megállóban végezte, hanem a leszállás és a felszállás is a Nagyállomás előtt történt! :)

1V EGYETEM VILLAMOSPÓTLÓ



Felszállva a buszra a belső kijelzőn a "Csokonai Színház" megálló szerepelt.

Csokonai Színház a Nagyállomásnál



Aztán az első lámpánál újra elindult a rendszer és egészen a Szent Anna utcáig működött is a rendszer. Ekkor viszont valami miatt lefagyott. A Szent Anna utca megálló után a rendszer nem léptette tovább a megállóhelyeket, pedig automatára volt állítva és nem kézi vezérlésre. Innentől kezdve egészen addig, amíg nem értünk vissza a Nagyállomásra a "Szent Anna utca" szerepelt a belső kijelzőn. Viszont, amikor a Nagyállomáson a végállomáson kinyílt az ajtó, Aurél megszólalt és bemondta: "Csokonai Színház". Így aztán megértettem, hogy felszálláskor miért "Csokonai Színház" volt kiírva. :)

Aztán megvártam egy másik buszt, amin fel voltak töltve a megállók. Egész hamar jött is egy ilyen szerencsére. (ahogy láttam összesen három sofőr használta ma az újonnan feltöltött viszonylatot "1V"-s viszonylatot). Ezen a buszon már végig működött az utastájékoztatás, sőt a Debreceni Egyetemnél automatikusan át is állt a külső kijelző "1V NAGYÁLLOMÁS VILLAMOSPÓTLÓ" feliratra! Azért ez már nem semmi! :) Ez ügyesen meg lett csinálva, csak jó lenne, ha mindegyik buszon használnák! Sajnos a buszon a hangos tájékoztatás túl halk volt, így nem hallottam a megállók bemondását, így sajnos a "Weszprémy utca"-t sem, amit ugye valaki más mond be. :(

És végül még egy kép, hogy hogyan vannak a villamos megállók letakarva a fehér zacskóval! :)

Nagyállomás villamos megállóhely



Bocsi, ha egy kicsit hosszúra sikerült... :)
unikumi Creative Commons License 2009.09.25 0 0 541
a szélvédőre belülről rá van tapasztva egy kis akasztó, és azon lóg egy kis tábla, amin szép, nagy, dizájnos számokkal rajta, hogy "32"
Ezt hívják úgy, hogy sufnituning. A konzorcium pedig ezt nem nagyon hagyja, mert a buszoknak egységes külsővel kell közlekedniük. Szvsz teljesen igazuk van.
Előzmény: balazs2008 (540)
balazs2008 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 540
Az LMG-128-ason ma egy teljesen új dolgot láttam. Bár a külső kijelzője tökéletesen működik, mégis kint van a szélvédő mögött is a busz száma. De nem ám az eddig megszokott módokon: nem tábla, amin a busz száma és a végállomások vannak, és nem is papíron. Hanem a szélvédőre belülről rá van tapasztva egy kis akasztó, és azon lóg egy kis tábla, amin szép, nagy, dizájnos számokkal rajta, hogy "32". Nem tudom, hogy ki csinálta ezt a táblát?! Maga a buszsofőr??? De érdekes volt! :)

Egyébként ritka az olyan busz, mint az LMG-022-es. Ma utaztam rajta, mint 10-es busz. Ezen teljesen jó a belső és a külső utastájékoztatás is. Működik a külső kijelzője, mindkét belső kijelzője, belül a hang teljesen jó, egyáltalán nem halk, és nem is hangos, és teljesen tisztán lehet érteni, hogy mit mond Aurél. Jó lenne, ha minden buszon így működne az utastájékoztató rendszer. De szerintem ez egyelőre csak álom marad... :(

Egyébként "szeretném megvédeni az ITK-t"! :) Egyáltalán nincsenek könnyű helyzetben. Szinte mindegyik problémás buszon más-más a probléma. Azért ezt nem könnyű követni. :P Egyiken halk a hang, a másikon hangos és torz. Egyiken jó a külső tájékoztató, de a belső nem, vagy a belső jó, de a külső nem, vagy az egyik belső utastájékoztató képernyője lilás-rózsaszínen mutatja a dolgokat, vagy 2 másodpercenként elmegy a kép, ha a buszsofőr egy kicsit hepehupásabb úton megy. Vagy valamelyik buszon egy-egy megálló egy-egy szótagját ordítva mondja be. Vagy le van csúszva egy kicsit a kép a képernyőn. Szóval ezt tényleg nehéz követni.... Csak hát ugye mindezeket a problémákat már július 1-re meg kellett volna oldani, azaz a rendszer jól működően kellett volna beállítani eddigre. Persze előjöhetnek utána is problémák, de azért ennyi??? Lassan 3 hónap telik el a szolgáltatóváltás óta, és még mindig sok buszon vannak problémák. Persze a leírt problémák közül van 1-2, amelyek a sofőrök hibája és nem az ITK-é, de azért a többség szerintem az ITK-é. Továbbá elég groteszk, hogy mindezek mellett a belső utas utastájékoztatókon (már amelyiken működik) az ITK önmagát fényezi, hogy ők milyen ügyesen készítenek utastájékoztató rendszereket, stb.

Remélem előbb vagy utóbb megoldódnak a problémák, és mindegyiken úgy fog működni az utastájékozató, mint pl. az LMG-022-esen!
balazs2008 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 537
Villamospótló buszok fognak járni az érintett napokon kora estétől:

Villamospótló autóbuszok 2009. szeptember 26-án, 28-án és 29-én

Ennyire jól állunk busszal, hogy simán az egész villamosvonalon kora estétől buszok menjenek? El sem hiszem! De biztos menni fog...!
balazs2008 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 536
Ez Debrecenben a 31-es buszon történt. Elég szörnyű, hogy ilyen megtörténhet...
Bántalmazták és leköpték, mert köhögött a buszon
1190 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 535
köszi
Előzmény: unikumi (534)
unikumi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 534
Köszönjük.
A HV-s topicot itt találod meg.
Előzmény: 1190 (533)
1190 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 533
sziasztok!

egy pár hszoboszlói kép,mert hajdú volán topicot nem találtam...


Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 532
A hajdúszoboszlói HDA-015 (Rába Premier), illetve GXW-441 (Ikarus 260) lehetett. Mivel szerinted Rába volt, inkább az első.
Előzmény: villamos1 (531)
villamos1 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 531

A hadjú volán topikban ezt irták még:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=93139340&t=9147982

 

Amúgy ma Püspökladányban is láttam egy városi buszt hogy milyen tipus nem tudom mert nem ismeres a tipust lehet rába de nem hiszem kék sárga fényezése van csak a hátulja látszodott.

Előzmény: Törölt nick (529)
villamos1 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 530
Nem tudom. 2 busz a II. Rákoczi általános iskolásokat visszi. Gimnáziumot is csinálják a negyedik iskola nem tudom melyik de az összeset el lehetne kapni reggel 7:00-9:00 között a tejporgyárnál mert utánna nem sokkal válnak szét Mezősas és Bakonszeg irányába.
Előzmény: Törölt nick (529)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.19 0 0 529
Vagy IEB-718 volt,vagy '719.
Lehetett akár IEV-409 is,de ő inkább Hencidára járkál,ha jól sejtem.

Nem tudod véletlenül,hogy BPY-167-en és GMY-261-en kívül mely gépek sulibuszoznak még?
Előzmény: villamos1 (528)
villamos1 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 528
Ma látunk egy városi Man buszt Biharkeresztesen rendszámra nem emlékszek de I-vel kezdödőtt ha jól emlékszek és sárga szinű volt. Fehér szinű 3 ajtós kék sárga csikkal.
villamos1 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 527
Sokan használják a vészjelzőt is mikor nem nyilik az ajtó.
Előzmény: balazs2008 (526)
balazs2008 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 526
Szörnyűek ezek a szóló buszok. Hogy mennyinek nem működik normálisan a leszállási szándékot jelző fénye. Egyiken a hátsó ajtó lámpája nem működik, másiknak villog, ha jelez az ember, de tegnap az LMG-062-esen pl. nemhogy az utolsó nem működött, hanem az összes. Bármelyik ajtónál nyomták meg a gombot, egyiknél sem világított a zöld fény... És így persze mindenki nyomogatta a gombot, aki le akart szállni, mert azt hitte, hogy még senki nem nyomta meg előtte.

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.15 0 0 525
:) már megszoktam a fejüket egyik-másiknak szóval ha látom, már lehet is készülni... de amúgy, a csaj is ellenörzött már... olyan 1 éveb belül.. Hv-s időkben max 1-2 x ellenöriztek, vilamoson 4-5x.. .most DKV -s idszakban mindenhol látam, trolin is, ahol még sosem ellenöriztek...
Előzmény: villamos1 (524)
villamos1 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 524
Én régen találkoztam ellenőrel még a szolgáltató váltás előtt. De nem egyedül volt hanem 3-an 4-en vagy többen egyszerre. Pont akkor csaptak le mikor a Bengáli becsukta az ajtókat és szép lassan araszolgatott a Nagyállomásra ami már a végállomás volt. Észresem vettem őket csak felhúzták a karszalagot azt "Jó napot":)  
Előzmény: Törölt nick (522)
balazs2008 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 523
Az alábbi Debrecen és térségének tömegközlekedése-beli hozzászóláshoz:
BPY-083 hozzászólása

"ma az egyik szólón leghátul ültem és a könyökömet a motortérből áradó meleg majdnem leégett"

A múlt héten én is majdnem megégettem a bal kezemet, amikor a szóló buszon a "kakasülön" ültem leghátul. Főleg akkor jött nagyon meleg, amikor a busz fékezett. Lehet ugyanazon a buszon ültünk, de ez sajnos egyáltalán nem biztos, mert ez sajnos nem 1 buszt érint csak. Ezen a buszon "csak" egy elég nagy rés volt a fal és motor búrája között és azon áramlott ki a forróság. De azóta több szóló buszon is láttam, hogy a motor búrája teljesen el van válva a faltól. Ezeket mihamarabb ki kellene javíttatni garanciásan azokkal, akik összeszerelték.... Remélem hamarosan ez meg is történik majd, mert előbb-utóbb ebből baj lesz!
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.15 0 0 522
Nagyon sok ellenőr van. én aug. 20.-a körül.. majdnem mindenen leellenőriztek, de most is jönnek eléggé sokszor.
Előzmény: balazs2008 (519)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.15 0 0 521
Papír van kiragasztva? Az az első példányokon is volt, amikor megérkeztek a DKV telephelyére. Rajta volt a rendszám, biztosító, stb.
Előzmény: balazs2008 (519)
LoLkA Creative Commons License 2009.09.15 0 0 520
Én már legalább hétszer találkoztam ellenőrökkel. van közöttük igen dekoratív hölgy is. :P

Azt lehet tudni, hogy az LMG-097-es busz első ajtaján miért van kitéve a busz sorszáma, alvázszáma, stb. ???

Nem szedték le a "honosítás" alkalmával.

És ha jeleznek az utolsó ajtajánál, akkor nem zölden világít a leszállási szándékot jelző lámpa, hanem villog. Csak nem egy újabb hiba?

Valószínűleg az. A cívis12-k leszállásjelző rendwszere katasztrófálisan rosszra sikeredett. A buszok 90%-án valamelyik visszajelző lámpa biztosan rossz, sok buszon rossz valamelyik leszállásjelző. Vannak buszok amelyeken nem működik az engedélyezés, és van oylan hiba is, hogy csaka sofőrnek nem jelez vissza.
Előzmény: balazs2008 (519)
balazs2008 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 519
2 és fél hónap után ma találkoztam először ellenőrrel az új buszokon. Na nem mintha hiányoztak volna... :) De rendes, intelligens, illedelmes ellenőrök voltak, akiket amúgy még sohasem láttam ezelőtt.

Azt lehet tudni, hogy az LMG-097-es busz első ajtaján miért van kitéve a busz sorszáma, alvázszáma, stb. ??? És ha jeleznek az utolsó ajtajánál, akkor nem zölden világít a leszállási szándékot jelző lámpa, hanem villog. Csak nem egy újabb hiba?
ELS-245 Nexus Creative Commons License 2009.09.14 0 0 518
http://torqmatic.extra.hu/flothv.html
Előzmény: KSKs (517)
KSKs Creative Commons License 2009.09.14 0 0 517

Valaki leírná nekem h mely buszok kikhez kerültek? Mert lassan nehezen tudom követni a dolgot, sajnos keveset vagyok itthon.

 

Előre is köszönöm!

hajdubus Creative Commons License 2009.09.14 0 0 516
Tudomásom szerint "415.26C".
Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 515
Ja igen... Ő 1997-es. Típust tud valaki? (Ő is megvolt, de vmiért csak az E' rendszámokat néztem...)
Előzmény: Törölt nick (503)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 514
Ami DKV és cívsbusz, nehogymár tetszenvalakinek aki az ikarust is imádja :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!