Keresés

Részletes keresés

Johnny4 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 124738

Sziasztok!

 

Tudna esetleg valaki segíteni, hogy a minimax gépek használatáról hol találok valami infót? Van egy gépem, amit sürgősen be kellene üzemelnem, de használati útmutató persze sehol......

Incubator Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124737

Sziasztok Fórumozók,

a segítségeteket szeretném kérni. Van egy román keltetőm (ha sikerül képeket is mellékelek), amivel tyúktojásokat keltetek, de állandóan 38,5-38,6 fokon keveri a levegőt. A papírja szerint lehet csökkenteni a hőmérsékletet, de nem írja le, hogyan.

Arra szeretnélek kérni titeket, hogy aki tudja, hogyan lehet kezelni ezt a gépet, az legyen szíves írja meg. Öt napja vannak bent a tojások, remélem még nem főttek meg.

Van rajta három sárga gomb, de az annyit csinál, hogy bármelyiket nyomom, vagy Celsius-ban, vagy Farenheit-ben írja ki a hőmérsékletet. Segítségeteket előre is köszönöm.

Íme a képek:

inmi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124736

Hahó, Gabi! Végre nem csak lefotóztam a kakaskát, hanem fel is tudom rakni:) Nida, milyen szép!

 

Előzmény: sz.k.gabi (124690)
imihb Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124735

Szia!

 

Szerintem az egyik legjobb kotló a brahma!

Most is van belőle nálam,nem is 1-2 sajnos,de ha már megvan vannak csirkéi is és olyan odaadással nevelgeti őket,mintmég egyik sem,de nőnek is hála a csirkék.

Előzmény: Garvil (124730)
kishármas Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124734

A brahma nagyon jó kotlós.

Előzmény: Garvil (124730)
kishármas Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124733

Én azt szeretem és gondoltam a kedvemért azt csinálsz belőle..................

Előzmény: Krizsok (124732)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124732

Ki mondta, hogy pörkölt lesz belőle? :D

Előzmény: kishármas (124678)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124731

1,5-2 kilósakat már szoktuk vagdalni mi legalább is.

Előzmény: daminka (124729)
Garvil Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124730

Mikor brama keltetett nálunk is volt ilyen. A brama tapasztalataim szerint nem túl jó kotlós, nálam már kettő keltetett idén, de nem túl jó arányban. Elsőnél 21-ből 12 maradt meg, a másodiknál 23-ból 8. Tudom nem szép dolog, de én óvatosan le szoktam szedni a sárga szik maradványt és a helyét bekenem timsóval, így eláll a vérzés és össze húzódik a seb, a csibe pedg életben marad. Az első csibéim most voltak 2 hónaposak.

Előzmény: hierholczandi (124725)
daminka Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124729

Ekkorákat meg szoktak már enni?? Egy hónapja vannak nálam kb. nem tudom meddig érdemes őket etetni? Nem akarok melléfogni, nehogy tyúkocskát együnk meg, ezért is kérdeztem.

Szegények, ők még nem tudják, hogy anyósom már feni a kést:(

Előzmény: capricorn18 (124728)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124728

Közelítsd meg a másik irányból a dolgot:P Van 6 db rántani való kakasod:P Máris jöbb nem?:)

Előzmény: daminka (124727)
daminka Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124727

Köszi, de én is erre gondoltam, bár élt bennem némi remény, hogy hátha lesz a 7 "tojójércémből", legalább kettő, ami nem kakas :(

Előzmény: capricorn18 (124726)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124726

Én nem akarlak elkeseríteni, de ez is kakasnak néz ki. Most nőnek a csillogó nyeregtollai.

Előzmény: daminka (124724)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124725

Szeretnék tanácsot kérni, vagyis inkább csak kérdezni:

Brahma tyúkokat tartunk, és elég sok kispipi kel ki úgy a tojásból, hogy nincs rendesen kifejlődve, a "fenekén rajta van a sárgája" -ahogyan anyósom találóan mondta.

Ez mitől lehet?

Ők törik ki magukat a tojásból, a tyúkanyók egyáltalán nem foglalkoznak velük, sőt a csipogó tojásokat kilökik maguk alól. 

Lehet valamit tenni ellene, vagy lehet valamit csinálni az így világra jött kiscsibékkel, hogy életben maradjanak?

 

daminka Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124724

Sziasztok! Segítenétek? Már 5 tyúkomról kiderült itt a fórumon (meg az életben is), hogy

kakas, de ezt az egyet nem tudom még hova soroljam!

vejne Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124723

Olyan 20 tyúkja lehet, nem számoltam. Szóltam neki, hogy figyeljen, de ő még csak észre sem vette,

hogy büdös a tojás. Igaz, nem is szagolgatta... 

Előzmény: subigalamb (124717)
japipapa Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124722

Igen, igazad van. Ma reggel történt, hogy libám elfoglalta a tyúkok tojó helyét, -tojásokkal együtt- ő is bele tojt egyet és nem akar elmenni. Nem baj, adok neki még 12 tojást, had keltessen. A kakas pedig kapart egy fészket telepakolta szénával és kotyokva hívta a tyúkokat, hogy oda tessenek tojni. Oda is mentek, ott van a tülekedés most.

 

Előzmény: Béla1984 (124704)
japipapa Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124721

Ez mint tojás tartás hibára utal. Én úgy szoktam, hogy 10 -es tartóban teszem és ráírok egy cetlire a dátumot. Így nem keveredik, igaz mindig a régebbit hassználom, de a "régebbi" sem több, mint egy hetes, persze hűtőben. Amit keltetni akrok, hűvös helyen, 15-18 C°, faládában, amiben gabona van. A gabona engedi levegőzni és viszonylag áálandó a hőmérséklet. Szerintem kíméletesen mond el ezt a hallományt, talán átveszi a módszert.

 

Előzmény: vejne (124716)
j ó z s i Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124720

Sziasztok!

Az ilyen kakast kasztrálták ki régen. Állítólag jó csibenevelők. Én ugyan még nem láttam kasztrált kakast csibét nevelni, de régen biztos csinálták. :)

Előzmény: Komondortanya (124707)
Minizsarnok Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124719

Sziasztok Monort érinte megy valaki közületek a szombati Kecskeméti börzére minden alternatív megoldás is érdekel 1 db pulyka kakast szeretnék eljuttatni oda. 

iricc Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124718

Köszi :-)

A szememhez nem kellett nagy bátorság, egyszerűen muszáj volt megcsináltatni. Egyáltalán nem volt vészes, és most élvezem, hogy látok, mint a sas :-)

 

A gyerekek rengeteg hagymát megesznek, nem győzöm duggatni, szinte minden nap kapnak a pipik hagymaszárat, imádják. Ezen kívül nő egy hatalmas bokor citromfű, azt is szoktak kapni, szabályosan verekednek érte :-)))

Van az udvaruk felett egy nagy cseresznyefa, most érik, hullik le nekik, vagy ami kívül esik le, bedobálom nekik. Ha csak meghallják, hogy jövök, már ott toporognak a kerítésnél, remélik a finom falatokat :-) nem mondhatnám, hogy sanyarú a sorsuk :-))))

az itatójukra különösen odafigyelek, 2-3 naponta alaposan elmosom nekik, mindig tiszta víz van előttük. Elmondhatatlan, hogy mennyi örömöm van bennük, hát még ha tojni is elkezdenek majd nyár végén. :-)

Van egy kommandós különítmény közöttük, a három rafkós kendermagos kakaska, azoknak mindig a szökésen jár az eszük, a ház mögötti részen ki szoktak néha törni, pár élelmes jérce pedig megy utánuk. Résen kell lenni, mert nagyon leleményesek :-)

Már az összes ismerősöm eljött megnézni őket, meg a kisnyulakat, akik most 5 hetesek, és elképesztően cukik. A barátnőim már mondták, hogy lassan belépőt szedhetnék, igazi kisállatsimogató vagyunk, pipik, nyuszik, kuyta, macska, tengerimalac, patkányok. Én élvezem, és biztos vagyok benne, hogy a gyerekeim sok pluszt kapnak attól, hogy sok állat van körülöttük. Az egyik ismerősünknek van egy csomó törpekecskéje, mesélt róluk, a férjem már pedzegeti, hogy esetleg mi is vehetnénk egyet, kettőt, van a kertünk elején egy eléggé elhanyagolt rész, ott kiválóan meglennének. Lehet, hogy beadom a derekam :-)

 

Raksz majd fel képet a kislibákról?

 

inmi köszi :-) A hétvégén megejtem a nagy méretzkedést :-) Az én pipijeim elég kis félénkek, úgy kell őket elcsípni, akkor is sikoltoznak, aztán mikor ölben vannak, akkor meg panaszkodnak. vannak bátrabbak, akiket könnyebb elcsípni, és nem kapálóznak annyit, de vannak nagyon félénkek, akiket szinte lehetetlen elkapni. Próbálom őket szelidíteni, remélem, hogy előbb-utóbb azért elég kezesek lesznek.

 

 

Előzmény: hatvanhárom (124699)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124717

Változni nem változott!De a gondok megoldása az orvosolható!Először is ,mennyi tyukja van jó apádnak?Milyen régiek a tojások !Esetlegesen van egy szervibeteg tyukja (ami kivülről nem látszik a tyukon)ami azt az ominózus büdös tojást tojja?(Sajnos egyszer nálam is akadt egy ilyen!)Meg kellene figyelni melyik tojások büdösek és melyik tyuk tojja azokat .Azt aztán hidegvas kezelés alá venni!Meg meg kellene őszintén jó apáddal ezt a dolgot beszélni!Meg még lehet ez a dolog a takarmányozásuk következménye is!Ezért én a helyedben megbeszélném a dolgot !

Előzmény: vejne (124716)
vejne Creative Commons License 2012.05.25 0 0 124716

Sziasztok! Olvastam régebbi hozzászólásokban a friss büdös tojásról, de megoldást nem találtam.

Fejlődött már a tudomány azóta? Apám ellát minket friss tojással, de szinte minden negyedik büdös, mikor feltöröm.

Meg se merem neki mondani, olyan szívesen adja, még megbántódna...

Szóval van elképzelés az okokról? Köszi!

 

inmi Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124715

Én nem cicózok a méréssel, kiviszem a digitálist (konyhai), bekapcsolom, lemérem, kikapcsolom, és visszaviszem a csibét (tikot) a helyére:) A mérleg nagyon könnyen tisztítható, így nem ver a víz, hogy milyen lesz a csirkétől. A csirkéket meg szürkületkor kell mérlegre tenni, amikor már álmosak, akkor nem nyüzsögnek. Kicsit gajdolok nekik, és megmaradnak, nyugodtan ülnek a mérlegen. Igaz, anyám módjára én is elhülyítem a baromfijaimat, amikor megyek kifelé hozzájuk, mind a "nyakamban", lábam előtt, úgy kell vigyáznom, rá ne lépjek valamelyikre. Simán fel szoktam venni egyet-egyet, megbabusgatom. Legnagyobb bánatomra jelenleg az a legkezesebb növendékem, amelyiket szombaton levágom....

Előzmény: iricc (124689)
szabokucsma Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124714

Nálam az egyik kakas rendszeresen beugrott az elkerített neveldébe a kiscsibékhez. A kotlósokat nem zavarta, sőt ugyanúgy tanítgatta a kicsiket enni, mint a tyúkanyók. Még a jellegzetes hang sem maradt el, aztán estére megunta és vissza ment a többi tyúkhoz, de napközben többször kiszökött a kicsikhez.

Előzmény: Komondortanya (124708)
892.2 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124713

üdv.

ma nálunk is megjelentek a tyuktetvek valószinű a kotló terjesztette el az ólban.

chemotox bolhairtó port szórtunk a szalmára meg a kotlóra , ez kiirtja vagy hova kell szórni?

másik: 18 ezüst itáliai csibéből 2nek világosabb a háátán a középső folt, ez mire utalhat és kb hány kakasra kell számitani?

mazsyné Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124712

sziasztok vasárnap 27.-én győrben kisállat vásár lesz esetleg ha valakit érdekel az árkád mögött piactéren.

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124711

Már nem kelnek, de vannak most kicsik, igaz, 10-nek már van gazdája, a második gumborós leitatás után viszi el. Marad még itthon is, de most még nem tudom megmondani a nemüket. Tényleg csinik, csak olyan nehezen nőnek, van aki ugyanakkor kelt és már kétszer akkora mint az orpik.

Előzmény: Komondortanya (124710)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124710

Hát, ha kakas, akkor még jó, hogy nem hoztam el:):):) Így is vennem kell egy idegen kakast melléje. Meg egy-két jércikét. De csak majd...Most kecskékből vásároltunk be, valamiből élni is kell, amíg a farmok nem indulnak be a tojással.

Nálad fognak még az idén kelni pikkelyesek? Olyan csinik:):)

 

Előzmény: hatvanhárom (124709)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124709

Szia! Szegény kis kiközösített. Látod, ha ezt előre tudjuk, akkor simán elvihetted volna vele a tesóját, már ő is formálódik, egy nagyon szép sötét kakaska lesz. A gödölyés orpiról pedig kééééépet kéééérünk...DDD

ui: nálam is szokott így csinálni a kakas,  csak én olyankor letoltam, hogy húzzon onnan, mert összetöri a tojásokat. Sőt volt olyan kakasom is, aki beült a tyúk mellé mikor tojt.

Előzmény: Komondortanya (124705)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124708

Némelyik kakas igen gondos apukának tűnik:)

A szóban forgó kakasom tavaly egyáltalán nem viselkedett így. De az idei tevékenysége eddig nagyon szimpatikus.

Előzmény: passerdomesticus (124706)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124707

Természetesen tudom, hogy nem kotlós.

De eddig egy kakasom se viselkedett így, ezért nekem elsőre megdöbbentő volt látni. Másodszorra meg vicces.

Előzmény: Béla1984 (124704)
passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124706

Nálam még nem kotlott, de a fészket tojásrakás előtt rendszeresen elrendezi és csak az Ő "jóváhagyása" után megy fel a tyúk tojást rakni. A mostani kotlósómat meg mintha sürgetné a mielőbbi fészekre való visszatérésre az eü. séták idején.

Előzmény: Komondortanya (124703)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124705

Szia!

Itt egyáltalán nem esik egy csepp sem, napok óta. Bár tegnap reggel a híradó láttán nem is nagyon vágyom már rá... A szél nagyon fúj, nem győzök keresztet vetni, hogy csak szombatig bírja ki a cseresznye a fán, addigra beérik rendesen.

A kis csibuszok viszont napközben kint vannak. Hát ezek a japók valami elképesztően szépülnek!!!

Orpika továbbra is magányosan ül a tyúkól kerítésén kívül és bánatosan nézeget befelé. De ha beteszem, a többi azonnal tépni kezdi. Pedig tök cuki...Egyedüli játszótársa a másfél hetes gödölye. Na, vele megértik egymást:):):) Együtt alszanak. A kiskecsó hátán orpika:):)

Előzmény: hatvanhárom (124702)
Béla1984 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124704

Az nem kotlós.

A kakas nem kotlik.

A tyúkot hívta volna  a fészekre tojni,azért adta ki azt a hangot és azért rendezgette a szénát maga körül.

Ez természetes viselkedés,már sokszor láttam ilyet.

Előzmény: Komondortanya (124703)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124703

Sziasztok!

 

Láttatok már kakast kotlani???

AZ előbb meg akartam nézni a kotlósaimat, erre döbbentem látom, hogy az egyik kotlós lent kapirgál, a kakas meg fent ül a tojáson és kotyog, rendezgeti maga körül a szénát. Mire beszaladtam a gépért, addigra lejött. Fogalmam sincs, mióta ült ott, de reggel még tuti a kotlós volt a tojásokon:):):)

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124702

Szia Csabi! Sivatag?Pedig annyira nem is laksz messze tőlünk. Itt napok óta nem tudom kirakni a kislibákat mert zivatar zivatart követ. Tegnap este is akkora felhőszakadás volt, hogy még a telefon és a kábeltévé is kiment, az áram is rendetlenkedett. Persze én is bőrig áztam, mert rohantam le megnézni, hogy az új tyúkjaim ugyan beültek-e, de szerencsére mind egy szálig az ólban voltak. A csirkéket már korábban bezártam. Most is lóg az eső lába, fülledt, meleg és párás nagyon a levegő.

Előzmény: Xaxonos (124698)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124701

Most lett vége az 5órás áramszünetnek. Háááát, a keltetőben lement 33.8-ra a hőmérséklet. Kíváncsi vagyok mennyien sínylették ezt meg. Be volt bugyolálva polár plédekbe, elvileg talán kibirták. Épp ma voltak a tojások benne két hetesek, legalább is a nagyrészük.

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124700

Szia Subi! Nagyon szépek!!!!

Előzmény: subigalamb (124696)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124699

Szép napot Mindenkinek!

 

Szia Jutka! Nagyon szépen fejlődnek, igen, azt a szürke bubit meg akartam tartani, de mivel láttam, hogy Neked is nagyon bejön, odaadtam. Legyen sok örömed benne és a többiekben is.

Sajnos való igaz, a legtöbb állatorvos így városon inkább a kutyákra, macskákra specializálódik. Aki hozzánk jár a kutyát oltani igaz, hogy tehenészetben is dolgozik és a disznókhoz is ért, de bevallotta őszintén, hogy baromfi ügyben ne őt kérdezzem. Végül is, legalább elismerte, hogy nem ért hozzájuk és hülyeséget meg nem akar mondani. Itasd le őket néha kamilla teával, főleg időjárásváltozáskor, ha nagy meleg vagy nagyobb hideg jön. Tegyél a vizükbe almaecetet hetente két alkalommal. Szoktam még nekik adni kakukkfű és különféle gyógynövényekből álló teát is. Leginkább azokat a gyógynövényeket használom, amiket saját részre is megfázásra vagy annak megelőzésére. Sőt, ha saját részre főzök ilyen telát akkor a zaccot kiöntöm a baromfiaknak. Hagymateát, hagymaszárát, fokhagymát szintén bármikor nyugodtan adhatsz nekik. Főleg télen szoktam összegyűjteni a hagyma pucolékát, leforrázom és mikor kihűlt akkor mindenestül megkapják.

Mérni pedig igen jó ötlet valóban a zárható ketrec. Én is így mérek, ha rá kerül a sor. Most megmondani nem tudom, hogy milyen súlyban vannak, csak annyit tudok, hogy a testvéreit Jolika mérte azt hiszem a múlt héten és kiló fölötti eredményt kapott.

A szemedhez pedig én is gratulálok és egyben irigyellek is bátorságodért.

Előzmény: iricc (124685)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124698
szia! Szépek ezek a kaktuszok pláne az a rebutia. Irod hogy nálad szép idö van,hát itt az ország másik csücskén már sivatag kezd lenni,sirokkóval párositva. Aszály ezerrel,már az állatok is érzik. Nyugtalanok,csipognak a kaja se kell nekik.minden esö elkerül minket ugyhogy lehet kaktuszra kén átálni itt is.
Előzmény: subigalamb (124696)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124697

És a 2,3.képen levő kaktusz (Rebutia)az egy tő!Semmi csalás nincs benn!Majdnem minden sarj más szinüt virágzik!

Előzmény: subigalamb (124696)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124696

Ha már ilyen szép az idő dobok egy-két képet !Igaz nem tyukos de érdekes és szép!

iricc Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124695

ú, ez remek ötlet, köszi szépen :-)))

Előzmény: passerdomesticus (124694)
passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124694

Tedd be őket macskaszállítóba, baromfiszállítóba vagy akármibe ahonnan nem tudnak kijönni a mérés alatt, majd a kapott adatból vond le a doboz, láda, ketrec vagy akármi súlyát.

Előzmény: iricc (124689)
iricc Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124693

Egyébként nem láttam őket egy hétig, anyukám gondozta őket, amíg szemtelenkedtem, és egészen döbbenetes volt, hogy mennyit nőttek az alatt a kis idő alatt is. Tudom, hogy nem szabad nekik nevet adni, meg ilyenek, de bizony vannak köztük komoly egyéniségek.

Előzmény: sz.k.gabi (124690)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124692

Hát én bizony a konyhait használom... Végül is azt is el lehet mosni!:))

Előzmény: iricc (124689)
iricc Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124691

Fogalmam sincs, de a tyúkokról nem sok fogalma van, mikor kérdeztem, hogy mit javasol? akkor csak hümmögött, hogy hátizé. Erre mondtam neki, hogy akitől kaptam a pipiket, már leitatta őket gumboró ellen, de még féreghajtót javasolt, csak akkor még kicsit voltak hozzá. Erre ő, jaaa, hát féreghajtót az lehet, erre adott egy zacsit, hogy olvassam el a használati utasítást, de ez nemtom, 200 kg tyúkra van, méricskéljem ki...

Valahogy nem tűnt a szakma csúcsának abban a pillanatban :-)

Előzmény: japipapa (124688)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124690

Nagyon szépek a csirkék, látszik, jó kezekbe kerültek!:)) Sajnos manapság sok állatorvos nincs a helyzet magaslatán, náluk az állat fogalma kimerül a kutyában és a macskában. Ha van módod lemérni egy átlagos nagyságú pipit, tedd meg és szorozd fel a darabszámmal, igy kb. megkapod az összsúlyt, okosabbat ajánlani én sem tudok.

Szerintem sok minden mást nem kell tenned értük, jó helyük van (hála a férjednek!), adj nekik zöldet bőven és foglalkozz velük sokat, meglátod, meglesz az eredmény!:))

Ja és az sem hátrány, hogy most már tisztán és élesen látod őket, amihez szívből gratulálok!

Előzmény: iricc (124686)
iricc Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124689

Vili, hogy mérleg, de milyen mérleg? Van egy fürdőszobaim, az nem mér pontosan ilyen kis súlyt, és van egy konyhaim, arra meg nem raknék rá állatot. Egyébként sem hiszem, hogy nyugodtan egy helyben maradnának, amíg méricskélem őket... Más mérlegem meg nincsen...

Előzmény: japipapa (124687)
japipapa Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124688

Tényleg, komolyan kérdezem: állatorvosod levelezőn végzett, vagy átképzős bányász? :-)

 

 

Előzmény: iricc (124686)
japipapa Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124687

De jó! :-))))) A műszert úgy hívják, hogy MÉRLEG! :-))) Ha együtt nem sikerül mérni, akkor lehet egyenkénti és súlyuk összeadható! :-))) Bocs.

 

Előzmény: iricc (124686)
iricc Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124686

Közben a szomszédból az összes tyúkot és kakast elvitte valami ragadozó, két körben teljesen kipucolta az udvarát szegényeknek, nagyon el vannak keseredve. Szerencsére hozzánk ha be is jött, nem tudta bántani őket, hála az ügyeskezű férjemnek, aki bombabiztosra csinálta az ólat.

 

Az állatorvos adott féreghajtó port, amit összsúlyra kell kiszámolni, de őszintén szólva halvány lila dunsztom sincs, hogy mekkora lehet a súlyuk. Ha ölbe is veszem őket, nem tudom megtippelni, mérlegre meg nyilván nem tudom őket rakni :-)

Szerintetek hogy lehetne ezt kideríteni? Tündi a nálad maradt tesók alapján tudsz nekem saccolni?

 

Féreghajtáson kívül mit kell még velük csinálni? Az állatorvosom nem nagyon van otthon baromfi-témában. jelenleg nevelőtápot kapnak, a bábolnásat, amiben van kokcidiosztatikum, a vizükbe vitamint, és néha almaecetet.

iricc Creative Commons License 2012.05.24 0 0 124685

Sziasztok!

Hozok én is képet a növekedő társaságról. Úgy néz ki, a 20-ból csak 5 kakas lesz, már amennyire én ezt meg tudom állapítani, ez felülmúlja minden reményemet, nagyon örülök :-))))

Az egyik kendermagos kakaska igazi komisz jószág, folyamatosan piszkálja a többieket, velem is megpróbált már kikezdeni, "büntetésből" minden nap megfogom pár percre és simogatom. De sajnos neki nincs maradása a háznál, nem szeretném, ha megtámadná a gyerekeket.

A kis fehér fodros, és a kis barna bubi (akit most nem tudtam lekapni) szerencsére jérce lesz, nagyon boldog vagyok ettől, mert imádom őket. Tündi emlékszel a nagyon világos szürkére, amit lábkarikával adtál oda (második kép)? Na ő kakas lesz, valószínűleg őt fogom megtartani a lányoknak.

Íme a banda:

 

jolaci Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124684

Köszönöm a sok jó tanácsot! A hétvégén takarítás,fertőtlenités.. A cobrat és a Neostomosant próbálom ki először.

Beszámolok az eredményről.

imihb Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124683

Szia!

 

Engem nem zaklatsz,ha tudok úgy is segítek:)

Előzmény: Komondortanya (124681)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124682

Szia!

 

Solyok a hivatlakók az ólban.

 

Azt tudom mondani, amit én tettem hasonló esetben. Totálisan kitakarítottam (tudod, mint a totális orgazmus) az ólat és alaposan több rétegben lemeszeltem.

Tyúkokat utána pedig lefújtam neostomosán oldattal.

Nálam hibátlanul működött.

Előzmény: jolaci (124675)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124681

Én is,  mert teljesen odavan értük....

 

Az előző hölgynek meg elküldtem az infókat sms-ben. Még csak annyit se írt vissza, hogy köszönöm. Na, én meg itt zaklatlak, hogy beszélj már az ismerősöddel. Egy kicsit bosszant...

Előzmény: imihb (124674)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124680

Szia!:) Solyok a hívatlan vendégeid. Cobra rovarirtót tudok rá szívből ajánlani. Havonta egyszer használd. Ja, előtte alapos takarítás. Kiirtani úgysem lehet, de annyira megszűnnek, hogy Téged békén hagynak.

Előzmény: jolaci (124675)
abotos Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124679

Ha jó a sejtésem -nem akarlak ijesztgetni, sem vészmadárkodni- és hasonlít a vörös madártetű atkára, akkor valószínűleg tartom, hogy az a madártetű, amivel a legtöbb tyúkos is küszködik. Vagy a 6 vagy a 8 lábú "verziója" lehet. Ezzel az a probléma, ha egyszer betette a lábát, féken tudod tartani, de kiírtani nem. Mert nagyon gyorsan szaporodik. Több száz, ezer petét is rakhat, amik egy hétre kelnek ha jól emlékszem és pár nap után már azok is raknak petét. Nekünk is lett, a tyúkólba pl használt tálcával is bekerülhet. Mi próbálkoztunk már taktikkal, neostomasannal, voltak ismerősnél kutatók, akik ingyen új szert próbáltak ki, de mindig visszajön, mert nappal elbújik és éjszaka a sötétben jön csak elő és ha egy marad az újra és újra szaporodik. Vásároltunk már ultrahangos írtót is, ami direkt erre van fejlesztve, eleinte ha valamennyit, de ideig óriág jó csak. Nekünk a No1 megoldás az az égetés, pörkölés volt (fém alkatrészek), de ez nem mindenhol megolható. Illetve nagyon jó volt még, ha étolajjal (gázolajjal) lekened őket. A legjobb ha többet kombinálsz.

Az még a baj velük, hogy a bogarak hátát (azt hiszem ezen keresztül lélegeznek), ha jól tudom egy valamilyen viaszos réteg borítja, amin viszonylag nehezen jut át a vegyszer. Az olaj pedig rátapad és megfulladnak, ráadásul a tyúkoknak sem árt, sőt szeretik. Ennek hátránya hogy avasodhat.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: jolaci (124675)
kishármas Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124678

A zúza pörire a vendéged lennék!!

Előzmény: Krizsok (124662)
stegere Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124677

Helló!

 

Takaritsd ki az ólat és 20%-os ecettel--pumpás ablaktisztitós flakonba szoktam önteni-- fújd ki az egészet kivűlről is meg belülről is---meg ha faetetőt használsz azt is......ismételd meg pár nap múlva ha még mászkálnak rajta....A tyúkokra meg invermectint vagy piretrin-piretmix port szórj még a szárnyuk alá is....

Előzmény: jolaci (124675)
passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124676

Valószínüleg nem a tyúkról kerültek rád a rovarok. Jó lenne egy fotó az állatkákról, mert így elmondás alapján kissé nehéz beazonosítani. Egy biztos: gyorsan kezdj hozzá egy komoly ól és állat fertőtlenítésnek. Még egy apró tanács: Elkóborolt majd visszafogott állatot soha ne rakj be a többi közé közvetlenül. Legalább 1 napra tarsd karanténban. Elég, ha vizet adsz neki, mert éhezve-éheztetve hamarabb kijönnek rajta a hozott betegségek. Az egészséges állat simán el bír egy nap éheztetést.

Előzmény: jolaci (124675)
jolaci Creative Commons License 2012.05.23 0 0 124675
Sziasztok! Este betettem egy elkóborolt tyúkot  az ólba. A fejemet  bedugtam Hamarosan azt vettem észre, hogy viszket a fejem, meg a kezem Hamarosan azt vettem észre, hogy viszket a fejem, meg a kezem Ahogy megnéztem mi lehet, azt észleltem, pici szürke valamik futkosnak rajtam. A zuhany segített, de még utána is észleltem egyet- egyet Napközben nem látom , hogy a tyúkjaim vakaróznának. Ép  a napokban takarítottam nappal, és akkor sem vettem észre, hogy elleptek volna ezek az atkák, vagy bolhák, vagy mik. Vörös madártetűatka nem lehet, mert azok gondolom vörösek Mik lehetnek ezek? Mivel védekezzem?
imihb Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124674

Szia!

 

Majd ha elkezdenek nőni,kiváncsi leszek mi lesz belőlük,hátha szerencséje lesz velük!

Előzmény: Komondortanya (124670)
holmogorov Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124673

Sziasztok!

 

Szia skyhawk007!

 

Írtam e-mailt, fontos lenne.

 

 

passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124672

Hypóval még az anyósom se mosnám le, pedig megérdemelné a mama. Puha, langyos tiszta vízzel  enyhén nedvesített ronggyal vagy szivaccsal töröld le a szennyezet tojásokat. Ha pedig már lehet hallani a csibék hangját, akkor hagyd békén a tojásokat. A kelés során úgy is érintkeznek egymással és egymás tojásmaradványaival.

Előzmény: figura75 (124671)
figura75 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124671

Ugy jártam, hogy összetört a kotlóm alatt tojás. Ezt elmontam haveromnak azt tanácsolta mosamle hipoval langyos vizel. Ezt most tutam meg és csipog a csirkék remélem sikerül. Vélemény a mosásról mert, hogy ne legyenek szalmonelásak a kicsik.

Komondortanya Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124670

No, csak megkérdeztem,milyen lett a kelési arány. 16 tojásból 15 volt szemes, egy nem olyan színű, amilyet kért. Szóval neki nem volt rossz tapasztalata az asszonnyal.

Végül is az érdeklődőt Monorra irányítottam, valaki említette, hogy több helyen is volt páduai. Hátha szerencsével jár. Azért köszönöm!

Előzmény: Komondortanya (124669)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124669

Szia!

 

Köszönöm szépen, továbbítom. A józsait tudom. Egy barátnőm csak vett tőle tojást, még nem tudom az eredményt....

Előzmény: imihb (124668)
imihb Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124668

Szia!

 

Beszéltem vele,de eladogatott mindent a háztól,így neki nincs sajna,de még tudni sem tud jelenleg senkit akinek lenne.

Józsán lenne,de inkább ne vedd meg,szerintem tojás is csirke is felnőtt is,de nem ajánlom!

Előzmény: Komondortanya (124659)
uvj Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124667

Növögetünk!!

Krizsok Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124666

Szia!

 

Jó sokszor szóbakerült már itt:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=116726182&t=9078284

 

Illetve most igyekzem egy kisebb kiadványt elkészíteni a fajtáról, ami feltehetően jövőre megjelenik és abban minden kutatási, mérési eredmény le lesz vezetve!

 

 

Előzmény: BLFarm (124665)
BLFarm Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124665

Szia ,a forumot olvasva nagyon megtetszett a zengő tyúk. Hol tudok róla többet olvasni, ahol tényleg hiteles info van róluk.

Köszi

Előzmény: Krizsok (124664)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124664

Örülök,ha tetszenek. Nem panaszkodik egy kissebbségi sem a súlyukra, pedig ők a legnagyobb kritikusok e tekintetben. Viszik mint a cukrot! Mondjuk ennyi pénzért nem is csodálom! Vannak kupecek is akik saját bevallásuk szerint élve 2500-ért  tovább tudják adni, hát egészségükre nekem a lényeg, hogy minél előbb eltűnjön a banda. :) A szomszéd faluból is tegnap jöttek a kockaladák és szólt belőlük a hosszú fekete haj, el is vittek 100 db-ot, biztos megjött a segély és összefogott a család, de bánom is én amit ezek elvisznek legalább a fazékba kerül! :)

Előzmény: hatvanhárom (124641)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124663

Nekem ne köszöngess semmit! Jöttél, láttál, vettél, mentél! :D Én örülök, hogy megszabadítottatok 150 db tyúktól meg 20 db gyöngyöstől! :) Azt sajnálom, hogy nem nézhettetek meg mindent, de majd ősszel! :)

Előzmény: sz.k.gabi (124638)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124662

Nem hagytam ott! Becsomagoltattam el lett hozva, mi megtisztítottuk külön pár ebédet kiad! ;) Az egyik asszony nagyon ráért felfogta az összes madár vérét, hát hallod azok is egy hétig eszik a vérpörköltet, mert egy teli vödör lett. :)

 

Előzmény: kishármas (124643)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.22 0 0 124661

Szép napot Mindenkinek!

 

Szia Csabi! Igaz, hogy keltetni már nem keltetek az idén,  az  utolsó adag most van a gépben, de ha erre jársz és benézel, a meglévő vegyes csirkéimből szívesen adok Neked.

Előzmény: Xaxonos (124660)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124660
nem mind szép csak föleg a kender bubik, amiken látszik a fajta jelleg /ara,lazac,mittommégmire hajazók/azok cseppebbek. Gabi hát sajnalom hogy nem keltetsz. Augusztus elött azért majd érdeklödök Krizsók urnál is. Hátha. Megtetszettek nagyon nekem is.
Előzmény: hatvanhárom (124649)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124659

Kedves Imihb!

 

Most kellene szólni a kis barátodnak, aki páduait tart. Nekem le kellett fújnom a vásárlást, de most egy fiatal hölgy égre-földre keres ezüst, és shamoi (ha jól írom) színekben. Az ónodi vásárban át tudná venni. Teljesen mindegy, hogy tojás, vagy csirke. Valami elérhetőséget tudnál adni, amit továbbíthatok?

Előre is köszönöm!

(Olyan megszállottnak tűnik, gondoltam segítek)

Előzmény: imihb (123940)
juhosttt Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124658

Nem áltudományról beszélek, ami a hiszékenységet illet, van a könyvben olyan, ami nekem sem "értelmes". De a könyv írója is a kotlót vette alapul és azt fejlesztette. Amúgy meg mért baj, ha nem elégedek meg a 100 cs.tojásból a 40 csirkével? A 40 csirke is sok, de ha 100 tojást teszek be, akkor legalább 80-90 csirkét várok.

Nekem mind1 hogy hibrid vagy sem. Termeljen és kész. Nem tápozom szarrá, így nem is eszek táposhúst. Mellesleg a táp alapja a szója. Ha nem lenne a szója gmo, nem lenne semmi gond. De ha nem lenne gmo a szója, itt nehezen lehetne megtermelni a rossz adottságok miatt, de ez másik téma.

Amúgy a szójától van "tápos" íze a húsnak, mert jellegzetes ízt ad neki. Vágás előtt etess fűvel, ezen belül is fűszerekkel akkor lesz még finom íze.

Amúgy a gmo!=hibrid, de ha igen akkor várom az alátámasztást.

Attól hogy hibridek a tyúkjaim, még nem feltétlen vegyszerezem őket, no meg mert tudom miből kereszteztem még nem jelenti hogy egészségtelen. 

Előzmény: japipapa (124645)
juhosttt Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124657

Én mondtam, hogy van egy tyúkom amelyik így tojt, és mondtam, hogy mi van most. Szóval ne vond össze a 2 külön tényt!

Előzmény: japipapa (124644)
passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124656

Akkor volt ez. Akkoriban a magyar lakosság 80%-a falun ill. falusias környezetben élt. Ma a lakosság közel 60%-a törvényekkel, rendeletekkel alaposan kistafírozott városokban él. Én el tudom képzelni a tizediken is a törpetyúkot mint gazdasági hasznot hozó állatot, de sajnos a helyi rendeletek olyanok, hogy míg simánt tarhatsz egy 70-80 kilós kutyát a 45nm-en addig 3-4 alig 60 dkg-os tyúkot nem, mert a helyi rendelet szerint az nem oda való.

Előzmény: japipapa (124654)
passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124655

A kérdésedre meg is adtad a választ. 4-5 tyúknál ne tarts többet, ha nincs helyed. Láttam már alig nm-es ólat remekül berendezve, minden kényelmi dologgal ellátva a tyúkok szempontjából.

 Láttam azonban hodály nagy ólakat is ahonnan még az egerek, patkányok is elmenekültek a tisztaság miatt. Minden a kreativitásodon és állatszereteteden múlik. 4-5 tyúknál még akkor se tarts többet, ha megkísért a bevétel orientáltság (tojás, hús, pénz) ártó szelleme.

 

Egy kis olvasni-látnivaló: http://www.backyardchickens.com/atype/2/Coops

Előzmény: 2319 (124651)
japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124654

.................. és kifelejtettem, épen fortdítva gondolom, minél kevesebb a pénzünk, annál inkább rákényszerülünk a saját, hagyományos kapirgálók termelésére., hogy tudjunk valamit zabálni, és miközben nevelketünk, nem foglalkozunk nyomorunkkal.

 

 

Előzmény: japipapa (124652)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124653

Szia!

 

Vetkőzenk ők maguktól is, a kakas csak besegít. Van aki most kezd vedleni, hát a fodros az szörnyen néz ki ilyenkor. Nem szoktam semmit csinálni a kakasokkal.

Előzmény: japipapa (124650)
japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124652

Bocsi! én is ezt mondtam a termeléssel kapcsolatban, csak "átkosnak" tituláltam a szocializmust. Nekem az a rendszer nekem egyáltalán nem volt átkos.

 

 

Előzmény: passerdomesticus (124648)
2319 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124651

Szép Napot!

 

Igyekszem rövidre fogni.

Megcsípett engem is a tyúktartás szelleme. Friss tojás az asztalra jelige :)

 

Az lenne a kérdésem, hogy mekkora hely kell egy tyúknak a tyúkólban? Persze egy tojófészek is kell tudom.

Magyarul, mennyi az elegendő alapterület?

Próbálnám a lehetőségeimhez mértem kialakírtani a helyüket.

Sajnos csak 4-5 tyúk fér el a portámon.

 

Köszönöm előre is a választ!

japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124650

Szépek!

Látom a kakas levetkőzteti rendesen a tyúkjaidat. Sajnon nekem is a fele ruhátlan, már nem tudom mit csinájak, minent megkapnak, a kakasokat gondolom ki kell pedikűröznöm! :-)

 

 

Előzmény: hatvanhárom (124641)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124649

Szia Csabi! Nagyon örülök, hogy ilyen szépen fejlődnek Nálad a csirkék a tyúkjaim tojásaiból. Meg nem mondom Neked milyen vérvonalúak, mert nálam van mindenféle kopasz, búbos, gatyás a Zengőkön kívül is és mivel együtt van mindenki mindenkivel, még ha akarnám sem tudnám őket tiszta vérben keltetni, sőt még keltetni sem igen tudnék, mert ennyi tyúkhoz ma estétől már alig lesz kakasom. Majd az idei kelésből fogok párat kiválasztani jövőre, leginkább keverék bubikat szeretnék. DE mivel a Zengők kizárólagos forgalmazási joga Krisztiánt illeti, ezért nem is szándékszom ezt tenni. Tojást szívesen adok bármikor, csak mivel a kakas kevés nem biztos, hogy olyan jól kelnek majd megint mint a múltkor.

Előzmény: Xaxonos (124646)
passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124648

Azért ez a hibrid és multi dolog nem egészen így van. A tojó és húshibrideket a tömegigény és a tömeg kereslet miatt állították elő. Anno még a szociácilizmusban nem egy bábolnai és sasadi tenyésztési kísérletben, eljárásban vettem részt. Akkor még közel sem volt "multi" és "multiőrület". A jól-rosszul elsült kísérletek célja mindig a magasabb tojáshozam vagy több és jobb húsarány előállítása volt mindenféle multi izé nélkül.

Manapság tény, hogy egyes kereskedelmi cégek sajátmárkás termékként állítanak elő tojást és bfi. húst az állatok, de sokszor ez emberek szempontjából is katasztrófális körülmények között. Egyetlen megoldás az, hogy az ilyen cégek termékeit bojkotáljuk.

Azonban a biztos megélhetésnek mondott havi 47 rugóból kevesen fognak olyan terméket vásárolni amelynek előállítása úgymond, humánus körülmények között történt.

 

Abban viszont teljesen igazad van, hogy a "normális" tyúk naponta ritkán, inkább más ill. harmadnapoként ad egy-egy tojást.

Előzmény: japipapa (124645)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124647

Szia!:) Hát én idén már nem szeretnék keltetni. Amúgy sincsenek külön téve, egyben vannak a saját tyúkokkal, meg a búbos kakasommal.

Előzmény: Xaxonos (124646)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124646
szépeket mindenkinek! Csao Tünde. Szépek a tyukjaid és A Gabi baratosnédéi is. Még lehet kunyizok majd tojást tőletek az idén. Tündi levágtam 2 csirkét tegnapra ami töled indult tojásba,bubos kenderest, 1,60 - 1,7 voltak,de akad 80dkg os is köztük még. Ezeket miböl hoztad össze? Nagyon kerek combjuk van meg mellük. Még sárgitani fogom öket de nagyon megvalék elégedve. Elseje körül kikapcsolom a gépet mer má unom,de agusztusra majd megkereslek. Esetleg az uj zengöitektöl nem keltettek? Közelebb volnátok mint Krizsók mester nekem.
Előzmény: hatvanhárom (124641)
japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124645

Tényleg, egy kicsit dobd már félre a sok "tudományos" nyomtatványt! A faluba nincs egyszerű öreg paraszt ember, akitől elhinnéd a valóságot? Már teljesen át mensz áltudományba, közben nem veszed észre, hogy esik az eső! Nem, bántalak, jóravaló, szorgalmas, törekvő, jó szívű srácot ismertem meg benned, de ne legyél ennyire hiszékeny, és maximalista!

A naponta tojó hibrid (két hétig) tyúkod nem normális egyed! Nevében is hordozza, hogy hibrid, genetikailag módosított, ne hasonlitsd a természetes állatokhoz. Vissza kellene térni a normális életre, mindenkinek. Az átkosba a tömegtermelés azért volt, hogy mindenkinek és lehetőleg olcsón tele tudják rakni a bendőket. Ma a tömegtermelés azért van, hogy a multik még jobban tudjanak gazdagodni, a saját pénztárcájukat tömik, bármi áron! Ott vannak a polcokon a szar, egészségtelen, agyon vegyszerezett "élelmiszerek"! Mi ez, ha nem más, mint megtervezett lassú tömeg gyillosság az emberiség ellen!

Szóval én nem tudom hogy hívják a tyúkjaimat, meg milyen fajta,nem is érdekel, azokat szaporítom tovább, amelyek ellenálók, nyugodtak, tojnak, húsosak. Barátaim tanyasi népnek hívják őket, nem ez elég és az, hogy jó ízüen kajáljuk meg, sokszor együtt.

Bocs, hogy megint ömlengtem.

 

 

 

 

 

Előzmény: juhosttt (124635)
japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124644

Hát nem erről beszélek? 15 tyúkodtól van naponta 8 tojás. Nálad ez nem azt jelenti, hogy minden másnap tojnak? Ne idejelj már barátom!

 

Előzmény: juhosttt (124635)
kishármas Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124643

Na és a belsőséggel végül mi lett?

Előzmény: Krizsok (124637)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124642

Na mondom én a tömegük .... és még tojnak is!!!!!!

Előzmény: sz.k.gabi (124639)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124641

Szép napot MIndenkinek!

Szia Gabi! A képeket nézve még inkább sajnálom, hogy nem tudtam Veletek menni. Legközelebb, ha törik, ha szakad, de nem maradok itthon. Ígérem, nem fogok végig beszélni, két mondat között bekapok majd egy-egy szendvicset.

Köszönöm, hogy elhoztátok az én madaraimat is.

Krisz! Szívből gratulálok a kivételes állományodhoz! Ezek a ténsasszonyok még vedlés közben is gyönyörűek és micsoda tömegük  van....

 

Pár kép, bár szarakszik már megint az index.és a többiek

Előzmény: sz.k.gabi (124638)
juhosttt Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124640

5 óra alatt nem indul meg annyira fejlődés, hogy kárt tegyen az embrióban, így se a gondolatom, se a csirke nem fog sántítani. Javaslom B. Ferenc Keltetés kézikönyve címü könyvet szerezd be. Nem csak az öreges megszokott praktikák a jók, akad a világban 1-2 szakember is, aki nem a pénz miatt adott ki könyvet, hanem hogy megossza a tudást. Persze a könyv még nem jelent mindent, mert ismerősöm is könnyen van vele, hogy csak könyv. Persze hogy neki nem voltak olyan jó eredményei...

A te gondolatmeneted a vadkacsáról szól. Ott van olyan, hogy tojik/ül rajta, így szakaszosan kel ki, ott nincs periódikus felmelegítés.

Amikor leült kotlani, akkor a tojások egyformán kezdenek el fejlődni, mert a periódikus felmelegítés csak a tojás keltethetőségét javítja, nem pedig előkelteti, aztán a félkész embriót tovább kelteti.

 

Off:

Közben tegnap előtt kikeltek a párom csirkéi, 94 berakott tojásból kiesett 8 a lámpázáskor, és 7 db fulladt be, 2 kelésgyenge lett, így 77 egészséges húshibrid-keverék és egyéb keverék csibék lettek. Ettől volt már jobb eredmény is, csak a tyúkok már kiadták magukból a sok vitamint/ásványi anyagot, és mikor az enyém kikelt ők kevesebbet kaptak, no meg a meleg végett a tojások is kisebbek lettek.

Előzmény: japipapa (124633)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124639

Tegnap vágtunk is tavalyi kelésű zengő tyúkot, 3,6 kg volt pucolva, belezve.

sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124638

Sziasztok! Tegnap világot láttunk, átutaztuk a fél országot pár csodálatos zengőért!:)) Köszönet Krisz barátomnak, hogy bepillantást engedett a szentélyébe (bár a csibékig nem jutottam el), eddig is tiszteltem azért (is), amit alkot, de most, hogy ott jártam, emelem újra a kalapomat. Az állatok nagyon jó helyen laknak, szépek, egészségesek, tiszták. Szívből örülök, hogy ez a magyar fajta a leghozzáértőbb kezekbe került!!

Pár kép onnan és pár már itthonról.

 

 

Krizsok Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124637

Be bizony! Csodálatosan be lettek csomoagolva és irány a hűtőház! A tyúkok és a kakasok is fogynak elég szépen! Azt hittem lesz vagy 3-4 hét mire eladjuk azt a 3000 Zengőt, meg a búbos és kopasznyakú brigádokat, de úgy néz ki 2 hét is elég lesz.

Előzmény: kishármas (124630)
passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124636

Végy egy levesestányért és kezd el belepakolni a tojásokat. Meglátod, hogy hogyan helyezkednek el, ha párosan ill. páratlanul vannak.

A népi hihedelem szerint azért kell a páratlan számú tojás, mert a kotlós könnyebben rendezi azokat forgatás során.

Előzmény: japipapa (124634)
juhosttt Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124635

Nekem van egy húshibrid-sussex tyúkom, az mikor elkezdett tojni, 2 hétig minden nap tojt egy db tojást. Aztán rövid szünet, és újra tojt. Ez volt tavaly szeptemberben, de még most is tojik, persze vannak ciklusok. Igaz ha ezt megcsinálnánk 1000 tyúkkal, lehet nem lenne ilyen eredmény, de én örülök hogy van egy ilyenem.

 

Amúgy 15 tyúkunktól minden nap  van 8 tojás. Kihagyás nem szokott lenni. Nem kapnak tojótápot, sem tápot, csak a szokásos darát, meg mostmár füvet is, de fű előtt is tojtak szépen. A lényeg a jércekori nagyon jó tartás/nevelés. Ha akkor kapják rendesen a vitamint és tápanyagot, (nem feltétlen táp formájában, én sem táppal nyomattam végig, csak míg előneveltem) akkor jó erdményeket lehet elérni a kettős hasznúakkal is.

 

Visszatérve a keltetésre, majd leírom pontosan ezt a periódikus felmelegítést. Azt hozzá kell tenni, hogy nem az első naptól kell melegíteni, hanem kb a 7-10. naptól. 37.8 fokon, 5 órán át.  (5 óra a felmelegített keltető, szóval jó ha elő van melegítve). De majd leírom pontosan hogyan is van ez.

Amúgy én is keltettem már 21-24 napos tojást, csak kiváncsiságból tavaly, és egy db sem kelt ki. Semmi felmelegítés forgatás, csak simán tároltam mint a többit. A periódikus felmelegítésre meg nincs kapacitásom, meg most még szükségem sem. Ha majd egyszer lesz libám, kipróbálom, ott úgysem tárolható sokáig a tojás.

 

Előzmény: japipapa (124632)
japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124634

Régen rakni a keltelendő tojásokat gabonába, így azok hőmérséklete álandók. Nem írkálták rá, a dátumot, ha lekotlott a tyúk aláraktak 15-21 tojást. Lámpázták, úsztatták, ki hogy. Érdekes, mindig páratlant tettekn okát nem tudtam kideríteni.

 

Előzmény: japipapa (124633)
japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124633

...és azért is nem hiszem, hogy igaz, (minden nap rá űl és előmelegíti) mert melegíti naponta, beindul a csíra fejlődés, de mivel nem kap álandó hőt, közben leáll, az első napon. A második napon melegíti az első napit, közben tojik hozzá még egyet, másnap azt is melegíti, az is beindul, az elöző már érettebb min a második, és így tovább. Akkor, amikor leül álandóra a kotlós kelteni, és 21 nap-ra kikelt, melyik az erősebb pipi? Az első vagy az utolsó? Szóval valami sántít a gondolat menetedben.

 

 

Előzmény: japipapa (124632)
japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124632

Hát ezt még nem halottam, nem mondom, hogy nem így van, ki fogom próbálni. Van egy felesleges hőszabályozható bujtatóm, rákapcsolok egy időkapcsolót, és indítom. 21 nap után indítom a keltetést, ugyankkor indítom azonos időben a nem naponta előmelegített tojások keltetését.

Az pedig tuti igaz, hogy a tyúk, ha nem adtsz neki tojótápot, nem tojik naponta általában, hanem csak 2 naponként. Gondolt el, akkor miért tenyésztették ki az átkosban a tojótápzabáló tojó hibrideket? A háztályiban hagyományos etetés esetén nincs napota tojás. Én nem etetek tápot, nem kell a vegyszeres kaja. A liba sem tojik naponta, a fürj igen.

 

 

 

Előzmény: juhosttt (124628)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124631

Csak arra irok egy példát milyen kis dolgokom mulik egy keltető sikeres müködése!Általam csinált keltetőnek kilyukadt a párologtató tálcája!Beletettek egy magasabb és nem több részes tálcát(mondván hogy ez is jó)!Hát bizony olyan pocsék lett a kelési eredménye a srácnak hogy nem emberi!(ugyanis a megemelt magasság miatt nem tudott rendesen a levegő párologtatni)Eredetit körbe fujta a levegő!Kidobattam vele az álltala betett tálcát és csináltatott egy ugyan akkorát és olyant,igy most a fias tojások ujra 95-97%-ban kelnek!

Előzmény: subigalamb (124629)
kishármas Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124630

Vannak dolgok amikkel nem igazán érdemes foglalkozni! Csak időpocsékolás!Mint írtam ha valaki a kárörvendésben leli örömét ,hát legyen. Egyébként van erre (vagy hasonlóra )egy jó mondás. Amelyik probléma nem oldódik meg 3-4 nap alatt -magától- azzal nem is érdemes foglalkozni! Na erről ennyit. A gyönygyösök bevégezték?

Előzmény: Krizsok (124626)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124629

Na akkor örülök ,hogy tippem bevált nálad is!Egyébbként anno annak idején voltam az öregnél egy keltetőért(Vértesszöllősön)és ezt már akkor felvetettem az öregnek  mikor beinditott egy gépet (amit a haver azt meg is vett) át is alakitottunk!És bizony azóta tökéletesen müködik!

Előzmény: Aldric01 (124612)
juhosttt Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124628

A tyúk mikor ráül a tojásra, felmelegíti, ezzel növelve a tojás keltetésre alkalmasságát. Ha te gyűjtöd a tojást, nem teszed be a gépben 5 órára minden nap, hogy periódikusan felmelegítsd. (gondolom én).

 

A kotlós tyúk amúgy minden nap tojik (ha jól van takarmányozva), néha van 1 nap kiesés a tojások közt, ez saját megfigyelés (más is írhatja a megfigyelést). Nekem a kotló félretojt, kb az 5. tojásnál tartottunk, mikor már látszott, hogy kotyog, meg kotló lesz. Aztán szépen letojt, de amatőr lévén tojáscsere volt, de a lényeg hogy átlagosan minden nap egy tojás volt.

Előzmény: japipapa (124627)
japipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124627

Hát én ez a 10 napos határtban nem nagyon hiszek. Gondolt el egy tyúk tanyány (tapasztaltam) félre tojik egy kazalba és 21 db tojást letojik, -szerintem nem 21 nap alatt, hanem tovább, mert minden nap nem tojik- és egyszer csak eltűnik, mert kotlik, majd 21 nap múlva haza hozza a csibéket! Nem is tűnt fel hiánya, mert tanyán nem nagyon számolták a szárnyas jószágot naponta. Lehet, hogy nem 21 db-ot, de biztos, hogy a kétharmadot hozza. Akkor hogy is van ez a friss tojás mende-monda? Ha a tyúk és a kakas jól van tarva, biztos, hogy a 3 hetes tojás is ki fog kelni!

 

 

Előzmény: skyhawk007 (124625)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.21 0 0 124626

Teljes mértékben igazad van! :) Azért is nem panaszkodom én neketek barátoknak, hisz az ember a barátainak elmeséli minden örömét, hogy vele együtt örüljenek, az ellenségeinek meg a bánatát, hogy azok is boldogok legyenek! ;) Hát ha személyesen nem is tudom elmesélni az ellenségeimnek a "jó híreket" mindig gondoskodok róla, hogy megkapják! :D :D

 

Előzmény: kishármas (124617)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124625

Szevasztok!

Tettem egy kotlós alá 3 hetes tojásokat, 21 db-ot. Gondoltam kipróbálom mi sül ki belőle.

Pénteken kellet volna kelni a csibéknek, szombaton este stírölt kifelé az első a kotlós alól.

Aztán este 10-ig lett még egy, majd ma reggelre 6 db. Aztán ennyi.

Mivel este 8ig semmi több nem kelt, tettem újabb 21, de most már "friss" tojást a kotlós alá.

A 8 kicsi meg vidáman kajcsizik a ládájukban :))  Szerdán kelnek kis japik a japi kotlós alatt, majd azokkal, meg a kotlóssal összeteszem őket.

 

Legtöbben tudjuk itt a fórumon, hogy 10 naposnál öregebb tojásoknál már romlik a kelési arány és minőség. Na de azt nem gondoltam, hogy 3 hetes tojásoknál ennyire rossz lesz.

Persze lehetséges, hogy ez nálam egyedi eset, vagy a kotlós volt kevésbé gondos, számtalan oka is lehetett. Ám erősen gyanítom, hogy tényleg az öreg tojásoknak tudható be.

Mind e mellet egyáltalán nem biztos, hogy ha kipróbálnátok ti is így járnátok.

 

Jövő hónapban ismét teszek egy próbát, ha lesz még kotlósom. De most odafigyelek a tojások nagyságára, formájára is. Kiválogatom a kelésre legalkalmasabbnak vélt  tojásokat és azokat teszem félre. 

A kelés eredményéről akkor is írok majd ide.

 

vinbala03 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124624

capricorn18 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124623

Sziasztok

Lenne 9 db kis pulykám eladó. 3 sárga (tarkák lesznek), 3 bronz, 3 fekete (babosak lesznek).

Május 17.-én keltek.

 

Ha valakit érdekel a tollasfarm@citromail.hu címen lehet érdeklődni

OTTOazANDRÁS Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124622

Köszönöm szépen a tájékoztatást :) Még nem voltam soha, mert Temesvár egy kicsit messze van, de akkor szabin leszek.

 

Üdvözlettel, Ottó.

Előzmény: japipapa (124620)
CsendesB Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124621

Sziasztok lenne elado pulykatojásom 15db 200ft/db áron 1kakas és 3 tyuk árányban vanak. 06308536070

.

japipapa Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124620

Megnéztem, biztos.

Monori kisállatbörzeFrissítve a 2012 évi időponokkal! Börzék időpontjai: 2012. március 11, április 15, május 13, augusztus 12, szeptember 9, október 14. Telefonos információ: MGKSZ iroda +36 1/342-5538 begin_of_the_skype_highlighting +36 1/342-5538 end_of_the_skype_highlighting.


Belépőjegy ár magánszemély (vásárló) részére: 400 Ft (14 éves kor alatt a belépés ingyenes). Rokkant kártyával rendelkezők részére sajnos nincsen kedvezmény, mivel magánrendezvényről van szó.

Információ azoknak, akik eladni szeretnének: Monori kisállatbörze tájékoztató

Az őshonos magyar fajták tenyésztőinek ingyenesen biztosítunk internetes megjelenést! Jelentkezés itt

Gyakorlati tanácsok: aki még nem volt a börzén tapasztalni fogja, hogy a parkolás nagyon nehéz, a bejárathoz közel pedig egyenesen lehetetlen. A közelben lévő mellékutcákban lehet hagyni az autót. Ügyeljenek arra, hogy látható helyen semmilyen táskát, kabátot ne hagyjanak! A profik már korán reggel felmérik a terepet és megveszik ami tetszik nekik. Érdemes először végignézni a kínálatot (ami nem könnyű, mert százával vannak az árusok) és utána megalkudni rá. Az árusok többsége a tenyésztő, ha nem is vásárolunk, állattartási tanácsért nyugodtan forduljunk hozzájuk! Felnőtnek, gyermeknek nagy élmény elmenni!

 

Előzmény: OTTOazANDRÁS (124618)
tyukasz1997 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124619

Sziasztok!

Azt akarom megkérdezni hogy menyiér áruljam a parasztpulyka kakasomat tavaji

Menyi lene rá reális ár?

Csak azér eladó mert a róka megölte a pulykakotlót.

És csak keten voltak.

 

 

OTTOazANDRÁS Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124618

Sziasztok:)  Szeretném kérdezni, mikor lesz az augusztusi monori börze, hányadikán???

 

Szép napot :)

kishármas Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124617

Az életben elért sikerek számával egyenes arányban nől a "jóakarók" és irigyek száma! Ne félj még oda nem húztam sorszámot! Ha igen , ígérem Te tudod meg először! Egyébkénrt másoknak is legyen egy jó napja. Miért is vonnánk meg tőlük ez a kis örömöt. Hagy örüljenek! Csak nyugi!

Előzmény: Krizsok (124614)
kishármas Creative Commons License 2012.05.20 0 0 124616

Neked a jós hosszú, szép életet jósolt?

Előzmény: falcoivan (124613)
falcoivan Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124615

Nyugi fiuk! Az a kötél még jo lesz valamire?! Nem egymás nyakára!!!!

Előzmény: Krizsok (124614)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124614

A kutyát nem érdekeli, hogy hogy végzem, Hála Istennek akad, aki tapsolna is hozzá! Amúgy most ezen nevetnem kellett volna? Másik fórunom villogj az ilyen idétlenségeiddel!

Előzmény: kishármas (124611)
falcoivan Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124613

Te Ördög! A kakasokat sok helyen meg ill. kikötik! A viadoroknál bevett szokás! Több százas állománynál pláne.

A békjot meg minden állat fajnál lehet használni. Hozzá teszem a képet nem láttam. De csak nem valami szado-machzo iparbol kiszorult gazdája van???? :)

Előzmény: kishármas (124611)
Aldric01 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124612

Régi praktikákról jut eszembe, hogy nagyanyám a kotlósra rakott béklyót, ha zárt helyen volt a csirkékkel. Azért tette rá, hogy az etetővályúból ne kaparja ki a kukoricadarát a kotló. Láttam olyan kotlóját, aminek bevarta a szemét. Lazára varta a szemhéját a kotló látott csak rosszul. Ha jól emlékszem, akkor varta be, ha a kotlós verte a hozzá rakott idegen csibéket. Ezt tuti nem alkalmaznám soha, inkább infráznák.

A kannibál csirkéknek a csőrük velső részének az elejét vágta le. Azt a részt ami lefelé görbül. Ezt az egy módszert egyszer én is alkalmaztam, mert hiába adtam a tápot, a füvet, gazt óránként, vitaminos vizet, nagy almozott ólat. Szinte mindegyik csirke csípte a másik farkát és a lágy részeket. Mikor 2 nap alatt kettőnek húzták ki a belét, akkor én is levágtam a csőrüket. Nem nagyon csak annyira, hogy a felső csőr lefelé görbülő részét lecsíptem ollóval. Nem is vérzett nekik. Utána néztem az eredményt. Pár óráig próbálták egymást csípkedni, de a bőrt nem tudták kicsípni így másnap már próbálkozást sem láttam. Azóta sem volt ilyen miatt elhullásom.

 

 

Minimaxos keltetőről annyit subi, hogy a beszerelt második ventillátorral sokkal jobb lett a keltetésem. 69 tojásból 11 nem indult be, 9 elhalt, 1 bent fulladt, de 48 kikelt. Régebben, ha ebből a keltetőből 80tojásból 30 kikelt már örültem.

Előzmény: inmi (124604)
kishármas Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124611

És előbb-utóbb Te is így végzed! Csak vigyázz nehogy a nyakadon legyen!

Előzmény: Krizsok (124609)
samuelwx Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124610

Monoron ugyan ilyet akartak nekem brahmának eladni!!

Előzmény: corsa05 (124601)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124609

Szia!

 

Mint látod még sincsenek elfelejtve a régi praktikák van aki alkalmazza és van aki tudja mire jó. :) Én nem találok benne kivetni valót, marhánál is használják a gulyákban mind a mai napig.

Előzmény: inmi (124604)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124608

Ez a kötni-nem kötni örökké vitaalap lesz... Nem tartjuk egyformán az állatokat (nem csak a madarakról beszélek), és valóban nem is gondolkozunk egyformán. Mindenesetre törekszem, hogy ne kelljen kikötni senkit sem. De sajnos nekem sem jön össze mindig.

Most is van egy büdös kecském, aki a közelellős anyák hasát fejelgeti hobbiból. Hiába kötöttem már meg kínomban. Akkor is csinálja. Különzárni nem lehet, akkor azt a velőtrázó üvöltést nem bírom elviselni, amit produkál olyankor. Úgyhogy elérte, megy a füstre holnap....pedig nem egy kakas az ára....

 

De, hogy a kakasoknál maradjak: nemrég a Tündétől származó fodros kakaskával volt gondom, ha emlékeztek...Állítólag (hihi) rendkívül vérmes volt amíg meg nem érkezett hozzám, több helyen is. Hát nálam halálfélelme van a többi kakastól. És Subi elmondása szerint a jersey nem egy bunyós fajta, de nálam mégis az veri állandóan. Pedig nem bezárva vannak, hanem szabadon 2000nm-en. Frászt kapok tőlük.

Zárt térben simán kinyírják egymást, amíg a gazdi dolgozik. Szóval azért nem török rögtön pálcát. Max. meglepődök, mint most is.

inmi Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124607

Nem figyelem folyamatosan őket. Napjában kétszer megyek le hozzájuk, reggel, és este. Közben azt csinálnak, amit akarnak. Nem kell bocsánatot kérned. Egyszerűen nem egyformán gondolkozunk.

Előzmény: kishármas (124606)
kishármas Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124606

Ha folyamatosan figyeled őket ez soha nem történhet meg. Nem 5 perc alatt végez vele. Kergeti,stb mire oda fajul, hogy súlyiosan megsérti. Nekem viadorjaim is vannak, de nem fordult még ilyen elő. Bocs!

Előzmény: inmi (124604)
kishármas Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124605

Szemem ,mint a sasé  ( csak nem olyan éles, hanem olyan csipás)

Előzmény: Komondortanya (124602)
inmi Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124604

Direkt nem szóltam bele a megkötött lábba - napjainkra el lettek felejtve a régi praktikák. Ha több a kakas, vérmesebb valamelyik, agyonrúgja a gyengébbet. Mire legutóbb észrevettem, hogy hormonálisan "ott vannak" a  kakasaim, addigra egyet dögre rúgott, csak levágnom kellett, kettőt lesántított a fekete búbosom - aki szintén le lett vágva, nekem ne rugdalódzon...:)

Előzmény: Krizsok (124598)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124603

Hát, nagy bizony...

Tegnap jön haza a férjem, meséli, találkozott egy asszonnyal, aki már emlegeti egy ideje, hogy nagyon szeretne núbikat (lógó fülű kecske). A férjem előkapja a telefonját, mutatja a képeket, hogy nekünk milyenek vannak. Erre a nő felháborodva: hát ezeknek nagyon lóg a fülük!!! Neki ilyen nem kell!!! A férjem az első sokk után rávágta, semmi gond, akkor majd nem fognak lógni azok a fülek!

  Ez egyébként a fajta egyik jellegzetessége...

Előzmény: corsa05 (124601)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124602

Jaj, hát mindent észreveszel???? :):):)

Előzmény: kishármas (124595)
corsa05 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124601

Istenem milyen nagy az isten állatkertje!

Minek tart az ilyen baromfit,ha még nem is ismeri őket.

Előzmény: skyhawk007 (124597)
kishármas Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124600

Szép állású...........de legalább nincs kikötve!

Előzmény: skyhawk007 (124597)
kishármas Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124599

Szia Barátom! A modern fiatalok meg különzárják az ilyeneket (nem csak a kakasokat).

Előzmény: Krizsok (124598)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124598

Még nem láttál megbékjózott kakast? Régi öregek is így összekötötték a lábát a "nagylegények", hogy ne macerálják a gyengébbeket.

Előzmény: kishármas (124589)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124597

Csak, hogy szép napod legyen :))

http://aprod.hu/hirdetes/brahma-kakas-IDdKBd.html

Előzmény: kishármas (124595)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124596

Iszony sok ilyen van!

Akár 24 órán keresztül pakolhatnám fel ide. Tényleg.

Előzmény: kishármas (124595)
kishármas Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124595

Viszont az atkás láb extra tartozék és feláras! Hogy a húgy egye ki ennek is a farát! Vannak még ilyenek?

Előzmény: skyhawk007 (124593)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124594

Megjegyzem a kokas tényleg gyönyörű

skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124593
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124592

Tényleg ott a madzag...hát....

Előzmény: kishármas (124589)
kishármas Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124591

Lehet, hogy rúg(?) vagy a tulaj tényleg -ahogy írod- ilyen baromarcú! Monoron láttam ilyeneket. Mindent (libát, baromfit,stb) kikötve lábánál egy karóhoz. Aki kiköti azt kéne karóba húzni!

Előzmény: skyhawk007 (124590)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124590

Baszki! Ezt eddig észre sem vettem. Mi a francnak kötötte össze a baromarcú!?

 

Előzmény: kishármas (124589)
kishármas Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124589

Igen! És azért van a lába madzaggal összekötve! A tulajnak kéne! A f@szára meg a nyakára!

Előzmény: skyhawk007 (124588)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124588

Szerintem meg a tulaj a gyanú minden féle árnyáka nélkül meg van győződve róla, hogy ezek tényleg brahmák. Nyilván ő is annak vette őket és teljes nyugalommal brahmaként is árulja. Talán még büszke is rájuk. Azt is el tudom képzelni, hogy talán még meg is sértődne, ha valaki felvilágosítaná. Persze tévedhetek is és tényleg egy slendrián alak.

Előzmény: microdrive (124585)
seriff72 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124587

Üdv mindenkinek!Ez már sajnálatra méltó! Itt az eladónál nagy gáz van a fejben!

Előzmény: microdrive (124585)
stegere Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124586

Szégyen---gyalázat..................

Előzmény: microdrive (124585)
microdrive Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124585

ha valaki még esetleg keresne szép brahma kakast  akkor itt vannak :DDDDDDDDDD 

 

http://www.expressz.hu/allat_noveny/madar/hirdetes-31436628/

japipapa Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124584

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Előzmény: Törölt nick (124579)
japipapa Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124583

Megkerestem a lapot! Nincs mód regisztrálni, akkor meg minek a lap.

 

Előzmény: Rugovics úr (124577)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124582
üdv. Nem értem mit kén ezen megcáfolni hogy én hogyan tartom az állataim?? Erre van lehetöségem,én igy tartom jónak. Elismerem hogy ketrecbe is lehet jól nevelni állatot. Nincs pénzem 20fakkos volierre,de ha lenne se biztos ugy tartanám. Nekem az nyujt öremet mikor kiülök a teraszra és látom a tájat,a felvidéki hegyeket,érezem a közeli folyó illatát a szélben. Hallgatom a természet hangjait és közben bámulgatom a baromfijaim ahogy önfeledten élik napjaik. Sohasem érdekelt az anyagi értékük,az nekem másodlagos. Rövid életük éljék igy ha rajtam mulik. Meg lehet kövezni mert több ezres csirke is annyit ér nálam mint egy vaksi tanyasi tyuk. Ha panelba élnék lehet csak egy verebet tartanék,hogy megfigyeljem hogyan él. A fórumról meg annyit hogy én tudok örülni bárkivel ha öróme van,de sirni is ha veszteség éri. Tanacsokat rengeteget megfogatam hasznomra is vált sok. Szal a cáfolatra is nyitott vagyok
Előzmény: skyhawk007 (124574)
Stefan82 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124581

Akkor reméljük, hogy "soha" nem is lesz rá szükséged!:) Tudtommal nincs korhoz kötve a felhasználása (de azért minél később annál jobb), csak egyszerűen ki kell számolni testsúlyra a dózist és kész. Amúgy meg ha olyan betegség van, ami indokoltá teszi gyógyszer használatát nem is érdemes azzal foglalkozni, hogy mennyi idős..

 

A szőlőcukor valóban nagyon jó hatással van a frissen kelt csibékre, mert "gyors" energiához juttatja őket. Én csak a kelés utáni max. 3 napig szoktam szőlőcukros kamillát iatatni velük és utána még egy hétig gastrofermes (végül is ebben is van szőlőcukor) kamillát adok nekik. A továbbiakban vizet kapnak, de abban is mindig van valami okosság..:)

Előzmény: 892.2 (124569)
Stefan82 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124580

Szia,

 

Na mi újság a "farfekvéses" csibével? Nagy reményt nem szabad fűzni az ilyen csibékhez, mert nemigen tudnak kikelni. Nem is baj, ha nem kel ki, mert amelyik nem veszi fel a rendes kelési pozíciót azzal amúgy sem stimmel valami.

Előzmény: mazsyné (124576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.19 0 0 124579

Rugovics úr Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124578

20-án vasárnap délelött

Rugovics úr Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124577

Kisállatbörze Zeg Dózsa Iskola udvara! www.állati.hu 06 70 380 1557

mazsyné Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124576

sziasztok kérdésem lenne, most kelnek a csibék és egyik rossz helyen törte át a tojást, a csúcsa felől az oldalán...szerintetek ki tud jönni??tuléli??

corsa05 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124575

Szia!

 

Örülök hogy tetszenek. Legyen sok örömöd bennük!

Előzmény: Komondortanya (124572)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124574

Tökéletesen egyetértek veled.

De megnyugtatlak hamarosan lesznek majd itt többen is, akik minden erejüket összszedve igyekezni fognak mindezt megcáfolni. És általában ezeknek a tamáskodó embereknek az életben nem voltak még igazi, a szó nemes értelmében vett szabad tartású tyúkjaik.

Ettől függetlenül azért "meghallgatom" őket, mert mindenkitől lehet tanulni valamit.

 

 

Előzmény: Xaxonos (124570)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124573

Ui: természetesen nem a hirdetésben szereplő csoda kakasokról beszéltem, hanem a kis japikról, amiket hoztál.

Előzmény: Komondortanya (124572)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124572

Szia!

 

Ezek a csirkék már úgy repülnek, lassan háló kell nekik:):) És nagyon szépek:)

Előzmény: corsa05 (124547)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124571

:):):)

Előzmény: Ottoo80 (124555)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.18 0 0 124570
saját tapasztalatom is az hogy ezek a ,,vidéki szabadon mászkálós csirkék' sokkal egészségesebbek. Lehet picit lassabban nönek,de hamar behozzák a lemaradást és tényleg nincs betegség. Volt himlö de észresem vették,mig a bezártakat megtörte picit. Saját vélemény hogy nem éri öket stressz,odamenennek ahova akarnak,azt kapirgálnak magukba ami jó nekik. Ugy gondolom hogy ez a termékenységükre is nagyon kihat. Mig bevoltak zárva a kopaszok karámba akadt záp tojás, mig a többiektöl egy sem. Peg a karámba biztos többet kufircoltak mint kint a telken meg a réten. A kakasaim nem sportfutók elég bantuk ugyanis. És feltünt évek óta hogy az igy tartott tyukjaimnak a tolla nem törött még vedlésre sem nagyon. Talán boldogabbak igy szerintem mint a karámba zártak.
Előzmény: skyhawk007 (124568)
892.2 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124569

nem betegek csak kérdeztem.

de úgy tudom hetes korúkig szőlőcukrot is érdemes nekik adni.

Előzmény: Stefan82 (124545)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124568

Néhány hete írtam, hogy tyúkjaim egy része vidéken van nagynénimnél, ahol tégla tyúkólban "laknak" és úgy kb. 1 holdnyi füves, gyümifás területen kapirgálhatnak. Évek óta híre-hamva sincs tetveknek. De nem csak tetvek nincsenek, hanem betegség sem kapja ott el őket. Valójában búzát-kukoricát-napraforgót kapnak vegyesen. Semmi mást. Ezt is reggel gyorsan betólják, aztán már mennek is kapirgálni. Este ugyanúgy esznek keveset mielőtt beülnek. Makk egészségesek.  /Egyedül télen kapnak még takarmánykiegészítőt, meg vitamint. Meg szójás tyúkdarát (Farm takarmány, Bóly ZRT gyártja) kapnak még hozzá./

Tojnak is szorgalmasan.

 

Itthon meg mindenféle vitamint, takarmány kiegészítőt, meg mindent megkapnak, amit a nagykönyvben leírnak, nem beszélve a gyógyszerekről. Aztán mégis minden évben megküzdök a betegségekkel. Minden évben 2-3 elhullik. Pedig ugyanaz a kotlósalj, csak egy részük itthon marad, egy részük pedig kerül ki vidékre.

 

Arról nem is beszélve, hogy a vidéken lévőknek lényegesen nagyobb lesz a súlyuk, meg a termetük is. 

 

Egyedül a tojástermelési hajlam és képesség, meg a sárga bőrszin azonos mindkét helyen.

 

Itthon egy bekerített, kb. 200 négyzetméteres udvarban vannak és fa ólban laknak.

Esténként engedem ki őket 1 órára a gyepes, gyümifás kertbe. És mégsem ugyanaz!

cochinos Zoli Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124567

Üdv!

 

Ezt a szert hol lehett beszerezni?

Vényköteles?

Kb milyen árban?

 

Elöre is köszi a álaszt.

Előzmény: kuku21 (124476)
viktor1990 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124566

Üdv.

Páva kakast keresek!! Tavalyi páva tyúkom mellé keresek tavalyi páva kakast. Leginkább fekete szárnyú érdekel mivel a tyúk is az. Reális áron!! Esetleg cserébe tudnék adni 1 pár gyémánt fácánt a tyúk már tojik vagy röppostákat indiai futókacsákat. Győr, Fehérvár, Komárom, Tatabánya körzetéből.

Jelentkezést képpal a   galamb111@citromail.hu   -ra várom

 

Eladó 1 pár gyémántfácán 15000ft-ért Már tojik

Eladó futókacsák 3500ft/db Azok is tojnak

Eladó brahma kotlósok csibékkel de még egyenlőre ülnek a tojásokon 4000ft/kotlós 550ft/brahma csibe 450ft/araucana-kopasznyakú keverék csibe. Kotlósok 1 évesek.

Brahma tojás 40 db de napi 10-15 db van tudok még gyűjteni ha kell 150ft/db

 

0670/2243247

 

Képek a viktor.5mp.eu-n

 

mepisz Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124565

Börze !

 

 

 

babilonok Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124564

Köszi mindenkinek a választ :)

Gyöször Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124563

Köszi a tanácsot neked és Zolinak is!

Holnap 'tán jobb idő lesz, bodzavirágot úgy tudom napsütésben legjobb gyűjteni, legalábbis magunknak úgy szoktuk, és a tyúkot is mi esszük, szóval kapnak egy nagy főzetet majd párszor :)

Előzmény: hatvanhárom (124562)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124562

Szia! Nyugodtam levághatjátok. A többieknek pedig vágjatok be jó sok vöröshagymát és fokhagymát is valamennyit. Akár megelőzésre is jó. Néha kamilla, kakukkfű, hársfa  teát, vagy most a bodza levelét virágát, később a teáját is főzzetek nekik, aztán ha kihűlt cakumm pakk mindenestül öntsétek be nekik.

Előzmény: Gyöször (124557)
G.Zoli Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124561

:) Ez jó!  Semmit ne csinálj vele! Még le sem kell szedned majd lejön ha akar, forgatni meg saját magának forgatja.

Előzmény: babilonok (124554)
G.Zoli Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124560

Nyugodtan vágjátok le, nem valószínű hogy rendbe jön. Nekem is volt ilyen, levágtuk és megettük, nem lesz semmi bajotok tőle.

Előzmény: Gyöször (124557)
Sanke33 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124559

Hali, én vittem a mintát, a venti 1,8w os van benne 1,7 eset kaptam az még belefér. biztosítékot is minta alapján. Azt még nekem is bekell szerezni,de haver kapott hozzá ugyanott.

Előzmény: stegere (124553)
japipapa Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124558

Ahogy mondod! :-D

 

Előzmény: passerdomesticus (124556)
Gyöször Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124557

Sziasztok!

Van körülbelül 30-40 baromfi az udvarban, tyúkok, kakasok (2), pulykák , gyöngyök.

Az egyik kakasom tél óta nehezen veszi a levegőt, hörög. Akkoriban ebben a betegségben többen szenvedtek, hörögtek, prüszköltek. Vitamint adtunk nekik, 1-2 nagyon gyenge példány el is hullott, a többiek "kinötték" gond nélkül.

Viszont a kakas nem gyógyult meg, ugyan úgy hörögve veszi a levegőt. Nincs lefogyva, kukorékolni ugyan ritkán szokott, de kergeti a tyúkokat, és eszik is rendesen. Jó nagy. Alapból már a fagyasztó mélyén töltené a mindennapjait, míg a fazékba nem kerül, de így nem merjük levágni. Mit kellene neki adni? Sajnálnám, ha elhullana.

passerdomesticus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124556

Hagyd békén!

Több százezer éve tudja mi a dolga.

 

Nem mellesleg üdv mindenkinek!

Előzmény: babilonok (124554)
Ottoo80 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124555

Kotlós és kotlós között is vannak különbségek fajtán belül is... Ha jó a kotlós, csak enni, inni, szarni, porfürdőzni kell levenni a tojásokról naponta legalább egyszer, minden mást csinál ő. De én biztos ami biztos alapon, mindig összekeverem a tojásokat, amikor leveszem, a szélsőket középre teszem, stb.

Előzmény: babilonok (124554)
babilonok Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124554

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni. Ha egy orpington kotló alá orpington tenyésztojásokat rakok 15darabot, akkor a kotló alatt azokat forgatni kell naponta?

Köszi

stegere Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124553

Helló!!

 

Ird már le légyszi milyen cikkszámú ventilátor és biztositék kell a pl.-es fütőegységhez..

 

Kössz...

Előzmény: Sanke33 (124551)
holmogorov Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124552

Sziasztok!

 

Szia seriff72!

 

Írtam e-mailt.

Sanke33 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124551

Ventit kapsz elektronikai boltban kb egy ezres, jó ha van othon tartalékban. No meg biztosíték is.

A legjobb ha egy tartalék gép van, csak nehogy egyszerre muljonak ki.....

Előzmény: spalét (124543)
Sanke33 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124550

4500 volt póstaköltséggel,csak számlát köldött,azon nem tér ki rá,de én is magátólérthetőnek gondolom.

 

Tetszik ez a szöveg a számla alján: Késedelmes fizetés esetén a jegybanki alapkapat kétszeresét számítjuk fel.

 

A fogyasztó védelem szerint erre a javításra 15 napon belül sort kellett volna keríteni, akkor én most mennyit számítsak fel?!

Előzmény: imihb (124542)
Stefan82 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124549

Nagyon komoly!:D Igazi gyöngyszemre bukkantál!:D

Előzmény: corsa05 (124547)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.17 0 0 124548

Hogyne szoktak volna tojni!Csak épp görbét!Azt meg egye,meg keltesse ki aki hirdeti!

Előzmény: corsa05 (124547)
corsa05 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124547

Sziasztok!

Ez nem semmi hírdetés.

Nem is tudtam hogy a kiskakasok is szoktak tojni.

http://www.expressz.hu/allat_noveny/madar/hirdetes-31412263/

Stefan82 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124546

Tiszta sor.:)

Előzmény: imihb (124538)
Stefan82 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124545

Szia,

 

Persze, hogy érdemes kamilla teát itatni! Az első héten én is kamillával itatom a csibéket.

Kakasport miért akarsz nekik adni? Betegek?

Előzmény: 892.2 (124544)
892.2 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124544

üdv.

azt szeretném kérdezni hogy érdemes kamillateát adni napos csibének?

és kakass port mennyiidősen lehet nekik adni?

spalét Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124543

Sziasztok!

 

Bocsi ,hogy csak így írok nekem is volt velük garanciális ügyem én éjfélkor hívtam fel mert akkor adta meg magát a ventilátor közepe!

Fe lis vette és mondtam neki mi a problémám probálta telefonon orvosolni de nem ment ezért reggel 6 kor már nálam volt pedig 200 km a távolság!

Meg is csinálta minden anyagi juttatás nélkül!

Üdv

imihb Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124542

Ha tett bele pénzért fűtőszálat,akkor adnia kell rá garanciát,

kutya kötelessége!

Előzmény: Sanke33 (124541)
Sanke33 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124541

Ezeknek az egy éves már rég letelt. Szerinted a fűtőszál /ill mostmár valami más van az újjakba építve/ cserére ad garanciát?

 

/Valami csoda folytán ma megérkezett a gép!!/

Előzmény: imihb (124539)
imihb Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124540

És mi van azzal a példával amikor ők jönnek nálad?:)

Elárulom,tényleg barátságos,amig azt nem mondod nekik,garanciális és nem fizetsz:)

Előzmény: subigalamb (124537)
imihb Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124539

Szia!

 

Ennyivel hosszabb lesz a garanciád,igaz én is azért zajgattam már ezt a jó embert,mert lassan kifutunk a szezonból,és működő gépem sehol.

Az időt nagyon el tudja húzni az tuti

Előzmény: Sanke33 (124535)
imihb Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124538

Szia!

 

Mindezek ellenére át fogok térni külföldi gép(ek)re,mert nem nagyon vagyok hülye a garancia érvényesitéséhez,hanem utálok vitatkozni,feljelentgetni stb,de nem is érdekel,jó pár ezresem bánja a dolgot,de talán megnyugtatom magamat azzal,hogy én sem és aki érdeklődik gép után azokat sem hozzájuk küldöm,és nem tőlük vásárol,vagy ha mégis akkor viselje a következményeit.

 

Előzmény: Stefan82 (124534)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124537

Persze mert a garancia nagyobbik részét (a szállitást,utazást )megoldottad helyettük!Igy csak ténylegesen a javitás maradt a számukra!De szerintem ez igy nem garancia!Egyébbként meg tényleg a háztályi körülmények közé a legjobb gépeket ők csinálják,és ha mész hozzájuk olyan barátságosak mint mondod,irod!Mert már voltam én is náluk !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Előzmény: Stefan82 (124534)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124536

Gratulálok mindegyik csibéhez, örülök, hogy jó lett a kelés!:))

Előzmény: janikiraly (124514)
Sanke33 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124535

Hogy folytassam...

Nem kéthete, hanem három hete van nálla a második gépem a postai elismervény szerint ugyanis 04. 25-én adtam fel!!!

De mi az a három hét kérem!!!

Legutobb azzal csillapított hogy most nem ér rá feladni mert monorra készül.... és hát ezt iggazán megérthetném, nem???

Előzmény: Sanke33 (124517)
Stefan82 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124534

Szia,

 

Érdekes, hogy homlok egyenest más a tapasztalatom a PL-esekkel, mert velem mindig barátságosak és segítőkészek voltak. Amikor elvittem javíttatni hozzájuk a fűtőegységemet 2 nap alatt megcsinálták és nem kellett a nyakukra járnom... Ma Mo-on egyelőre ők gyártják a legjobb gépeket.

Ezzel együtt természetesen elhiszem amit leírtál és, ha így volt az tényleg elég szomorú...

 

A külföldi gépek közül a Bruja és Heka gyárt csúcs gépeket ill. asztaliban a Brinsea is nagyon jó. Több külföldi ismerősöm is azt használ. Az áruk azért jóval többe kerül, mintegy PL-es gépé és garanciát érvényesíteni Mo-ról Németországba szintén nem egyszerű.

Előzmény: imihb (124523)
imihb Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124533

Szia!

Köszönöm ez jól néz ki,ismerős a kivitel.

Én a Midi f500s helyett,ilyet akartam,csak r-com maru 380-ast,teljesen ugyan ez,csak más a gyártmánya,meg az ára is mostmár egy kicsit,de ha jobban belegondolok nem sok a 600-800 euro érte,mert a midi gép jelenlegi ára is 340.000 Ft és szerintem nem lehet őket egy napon emlegetni.

Ráadás,hogy a midi gépnél automata szellőzéssel hirdetik ezt a tipust,és az ajtót ha nyitod az az automata szellőzés benne:)

Előzmény: Vkoza (124528)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124532

Szép napot Mindenkinek!

 

Szia Jolika! Igen azok, és tündériek, imádom őket. Igazi kis dömperek.

Előzmény: inmi (124521)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.16 0 0 124531

Tudod!Csodák, vannak,és lesznek is!De sajnos nem ez a jellemző!Nekem is csak 400km lenne oda-vissza!

Előzmény: atti69 (124512)
kishármas Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124530

Nem,nem! Fekete bakancshoz ,fehér cipőfűző.................

Előzmény: Krizsok (124486)
kishármas Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124529

Kirááály csávók! Tetszik a szinük és a mentalitásuk. Ilyeneket még nem ettem...............

Előzmény: Krizsok (124484)
Vkoza Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124528

Brinsea 190 vagy 380! 2 ismerösnek van és tökéletesk! csakhát 600-800 euro:-)

Előzmény: imihb (124503)
RobyTmiklós Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124527

Szia!

Nem tudok olyan oldalt de ha ez segít akkor én tartok selymeket,gyöngyszürke kakasom mellett fehér tyúkok.Az utodóknál szürkétől a bogárfeketéig kb 4 színárnyalatot különböztettem meg.Üdv:Robi

Előzmény: Branta (124447)
imihb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124526

Ilyen is előfordúl,reméljük majd minél többször

,hogy óriási mennyiségeket keltet a géppel,és megcáfolja majd a rossz véleményeket a gépről.

Előzmény: zotyapeti74 (124516)
imihb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124525

Az a két állat sem egyszerű,bár remélem

engem jó darabig elkerűlnek még!

Előzmény: zotyapeti74 (124515)
imihb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124524

Szia!

 

Úgylátom meleg helyet a kormos kályhában biztositottál nekik,attól lettek ilyen feketék!:))

Minden esetre nagyon szépek!

Előzmény: janikiraly (124514)
imihb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124523

Szia!

 

Akkor ezek szerint,attól is függ,hogy milyen kedve van a gyártónak.Nálam vagyis a velem való beszélgetéskor csak akkor van jó kedve ha pénz is szóba kerűl,pedig nem 1-2 meg még sajnos nem is 10-20 embert küldtem nekik,hogy náluk vegyenek gépeket,nade tanúl az ember.

Sajnos akiknek ajánlottam,azok közűl is jártak már így,és pénzes javitás lett a garanciálisból,nade ez már csak ilyen.

Én egyet tudok tenni a dologgal,hogy nem vásárolok többet tőle és nem ajánlom tovább.

Előzmény: atti69 (124512)
imihb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124522

Sajnos ez a probléma mindennel,hogy Magyarországon vagyunk,itt bárkivel bármit meg lehet tenni,és bármire rá lehet fogni,hogy nem garanciális.

Ugyan ebben az árban mint vettem a midi gépemet,kaptam volna,igaz nem 500 csak 380 darabos angol gépet,ami 1000-szer komolyabb cucc,és mindezt a komoly dolgot feladtam azért,hogy ugyebár az itthonihoz garancia,hát már most látom,nagyon nagy kár volt!

Előzmény: subigalamb (124511)
inmi Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124521

Ennyire nem értek a takarmányhoz, mint amit kérdezel. Az biztosra veszem, hogy a kiegyensúlyozott eledel garancia sok mindenre: egészségre, hízásra, tojástermelésre. Amit vásárolok, abban mindig van borsó és napraforgó is, meg egyéb magvak is a gabona és kukoricán kívül. Igazán sosem volt panaszom a tojástermelésre, néha még a leghidegebb januárban sem. Volt, hogy leálltak évente egyszer néhány hétre - ennyi szünet nekik is jár...:)

 

Hátha jön tőlem okosabb is:))) és megírja a frankót.

Előzmény: falusisanzon (124487)
kishármas Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124520

Nagyon kevés látszik belőlük. Próbálj képet készíteni majd kicsit később (1-2 hét múlva) . Hátha akkor több minden és jobban látszik.

Előzmény: lali33333 (124509)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124519

az állítva keltetés alapból +5%-ot jelent kelésnél tanulmányok és keltetős szakember ismerősöm szerint

Előzmény: zotyapeti74 (124516)
inmi Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124518

Nagyon aranyosak! Már tetszenek! Jól szórom az igét, hogy landesziek? Mert már boldog-boldogtalannak elpötyögtem, hogy landeszi liba gyün a házhoz....

Előzmény: hatvanhárom (124499)
Sanke33 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124517

Én is pont a Pl szervizzel kinlódok már hetek óta..

Első telefonos érdeklődésre néhány napon belüli javítást ígér/ fűtőszál  meghibásodás/..A második héten se érkezik meg. Pekkemre a másik gépnek is ugyan ez a baja lessz. Kb 3-4 évet mentek tavaszonként.

De ígéri mostmár a kettőt eggyütt küldi,hogy legalább egy postaköltséggel megusszam... hát nem küldte...erre jött a 4 napos ünnep,majd az eggyiket küldte.

A másik mos van két hete nálla... talán az idén ideér!!!

Arról nem is beszélve hogy az én kontomra hülyéskedik a telefonba...

Már én is dánom hogy néhány embernek őt ajánlottam...

zotyapeti74 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124516

A gépekkel kapcsolatban egy érdekes történet.Egy gyermekkori barátom anyukája nyugdíjasként új hobbi szintjén elkezdett megszálottan baromfizni idén.Megkérdezte kijöhet-e megnézni a keltetőmet mert akar venni .Megnézte Pl.kockám van kézi.Mondtam neki kezdöknek bőven jó,nekem eddig bevált.Megyek hozzá egy pár hét múlva mutatja vett egy három fiókos Mini-Maxot.És most figyelj.Mindjárt elsőre elment és vett bele egy régi keltetőstől plymuth keverék tojást.Belerakott állitva 178db tojást!!!Forgatás közben eltört 9db-ot közben folyamatosan cserélgette a fiókok helyzetét,új páramérő teljes beleélés.És kikelt 155!!!!csirke elsőre.Azt mondta meg van elégedve,én mondtam szerintem ilyen többet nem lesz.Ha nem látom nem hiszem el.Hát ennyi.Ja és nem követte a gyári leírást teljesen ,hanem kombinálta az öreg keltetős által leírtakkal.

Előzmény: imihb (124503)
zotyapeti74 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124515

Szia.

Nem volt még ilyen csapdám,csak annyira dicsérték a leírásban azért mertem ajánlani.Szerencsére engem egy pár éve elkerültek a patkányok.Én csak mivel közel az erdő rókával és héjával küzdök minden évben.Üdv:Zoli.

Előzmény: imihb (124488)
janikiraly Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124514
janikiraly Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124513

Sziasztok!

Szia Gabi!

 

Kikeltek a csibék elég jó lett a kelés, van pár búbos is a csapatban.

Samulu jól keltek a törpe cochinok is, 15 bent maradt tojásból 11 kikelt. Sajnos nem nagyon volt időm képet feltenni róluk, most pótolom.

atti69 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124512

Szia!Erre egy ellenpélda.Garancia lejárt,fűtöegység nem fűtött csak 27 fokig.Keltetés közepén.Irány Tárnok,szemrevételezés,és adtak másikat egy év garanciával.

Előzmény: imihb (124503)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124511

Igy ahogyan irod igazad van!Sajnos ma MO-n a garancia az annyi mint a nagy "O".Uram bocsá de egy termék az utolsó ellenállásig garancia alá tartozik!De akár melyik gyártónál is reklamálsz az mind ezt csinálja!Eladni jó de a felelősség vállalás az egyenlő a nullával!Azért ha igy csináltak  volna velem, én a Kereskedelmi Felügyeletre egy levelet bküldtem volna!Ugye ez olyan dolog mikor veszer egy gáztüzhelyet valahol akkor még hogy garanciád is legyen hozzá bizony vagy 15 ezret elkér a szerelő mert kicseréli a négy vagy az öt fuvókát!Na én utána jártam ennek és bizony jogtalan!Mert az ár tartalmazza a min 1 éves garancia diját!(természetesen ami ingyenes)

Előzmény: imihb (124503)
kiskakaska88 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124510

Amig ment,és nem romlott el,addig nekem sem volt gondom vele.Kitűnő kelési arányt produkáltam vele.De a javítás,és a szervíz nem egyszerű.

 

Előzmény: kishármas (124507)
lali33333 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124509

sajnos nem haggyák magukat lefotózni :) ezek alapján?

Előzmény: kishármas (124508)
kishármas Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124508

Jobb kép?

Előzmény: lali33333 (124506)
kishármas Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124507

93-tól vannak Pl gépeim. Több is ,gond nélkül mennek azóta is.

Előzmény: kiskakaska88 (124504)
lali33333 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124506

vélemény?

 

Előzmény: lali33333 (124505)
lali33333 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124505

kiskakaska88 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124504

Részemről detto.Mentek rendesen 2-3évig a PL gépeim az egyik elromlott.Meghibásodott gépet visszaküldöm.1hét múlva kérdem mivan?

-Nem volt benn a műhelyes kolléga

-Nincs alkatrész

-De nem is javítható.

-Vegyek nála újat

-Azt iscsak 2-3hét múlva küldi

A javítás nem nagy üzlet,csakeladni valamit azt megy amíg megy. Vagy 10 havert,ismerőst küldtem hozzá gépér,lehet nem kellett volna majd azok is engem szidnak.

 

Előzmény: imihb (124503)
imihb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124503

Szia!

 

Igazándiból én meg csak hallomásból ismerem a Mini-Maxot,sok negatívumot írtak róla,így ezt kihagynám a sorból.

Ezzel ellentétben van 2 pl kocka gépem és 1 midi nagy gépem a pl-es.

Minden ok a gépekkel amíg jól működnek,de mi van ha hibásodik?Papiron van garancia,nem véletlen írtam a papirt!

Van egy kocka géphez való emu tojás forgatóm,első szezonban leállt nem fordított sehová,16 tojásra van tervezve,csak 10-et tettem bele,az ára ujonnan 25.000 Ft,elküldtem garanciális javitásra,mire közölte a gyártó,hogy a forgató motorral van a hiba,nem garanciális probléma.Könyörgöm mi más van még a motoron kívűl amire garancia kellene?A fém szerkezetre?Talán arra is,erre is van példám.Vettem a midi gépembe is emu tojás forgatót,nem alacsony összegért,és alig pár nap elteltével kiderűlt,hogy az összehegesztett pálcák,amelyek a bölcsőt alkotják,elengedték egymást,ezálltal a tojások közül is zuhanás veszélyben volt pár darab,átkerűltek kis gépbe(kocka).Telefonálásomra közölte a gyártó,hogy hegesztessem meg valahol,mert pénzért tud küldeni másik bölcsőket hozzá,vagy megoldják,de a posta többe kerűl mint a hegesztés.Ez nem is akkora nagy problem,hozzáállás kérdése a dolog,csak nem akartam,külön foglalkozni 5-6 tojással.

És itt jön a java ahol azt mondtam,nem kérek több pl gépet,amikor is bő 1 éve megvettem a midi gépemet.Már a teszt üzem során kijöttek a hibák,mivel elektromos ember vagyok kaptam hozzá alkatrészt,a gyártótól engedélyt arra,hogy kicseréljem a forgató motort ami hibás lett pár nap után.Nem is sokat keltettem 2 csapat kacsát akkor vele.Az idén bekerűltek az emu tojások,előtte érdeklődtem,hogy mennyire gyors a garanciás javitás ha ne adja isten romlana,nagyon gyors válasszal gondoltam kihuzom ha hibásodik,a kis gépekben 2-3 napot.48. napon besütött 38 csibét a tojásba a gép,ekkor kerűlt elő a kisfejsze,persze csak gondolatban,merthát csak nem a leg alacsonyabb árfekvésű gépről van szó.Jeleztem a gyártónak a problémát,mondta,hogy ne keltessek vele,küld hozzá zavarszűrőt az lesz a probléma.Elfeledte elkűldeni,rászóltam 3 hét múlva,ja igen megérkezett küldi.Jó pénzért leküldte,sajnos,hogy nem én voltam itthon mert át sem vettem volna garanciás gépnél pénzért.Teszt járatás,problém ugyanúgy jelentkezik a zavarszűrőjével,jeleztem neki.Másnap pont jön erre,és megnézi mi van a géppel.Jött is,előlap csere,merthát nem tudja mi lehet,mindezt úgy gondolta kiszállás munkadíj fejében,ugyanis az nem tartozik a garanciába bele.Itt jött a kérdés,hogy mi az hogy nem tartozik bele ha már kifizettem az árát?Mivel nem közvetlen tőle vettem a gépet,hanem egyik emberétől,ezért közölte valmai félre értés lhet ugyanis akkor nincs garancia!Felhívtuk az emberét,lezsírozta vele,hogy igen tőle vettem a gépet,de azért mégiscsak belekerűlne abba a pénzbe amibe küldte a zavarszűrőjét abba a 15 kemény ezresbe,közlöm belenéztem van benne egy 1500 Ft-os zavarszűrő,és ezen kívűl távozott rossz szájizzel,mert,hogy ő eljött a világ végére ezért.

Igaz Hajdúböszörmény nem Budapest meg Tárnok mellett van,de akkor mondja azt,hogy 150 ezerbe kerűl a gép és nincs garancia rá egy perc sem,nemde?

Eddig nagyon sok embert küldtem hozzá,hogy az ő termékeit vásárolják,részemről ezt mostmár nem fogom tenni!

Talán így érthetőbb mi szól a Pl gépek ellen részemről,és ez nem azt jelenti,hogy általános dologról van szó,csak személyes tapasztalat!

Bocs mindenkitől,hogy kicsit hosszura sikerűlt!

Üdv.:

Imi

imihb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124502

Szia!

 

Nem idegenkedem a külföldi gépektől sem(itt persze nem a műanyag román csodát értem),de lehet akkor én leszek a tesztelője valamelyiknek,vagy egynémelyiknek.:)

Előzmény: Krizsok (124491)
Maneater69 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124501

Sziasztok!

Keresek fogoly színű törpe welsum tyúkokat vagy jércéket.

70/526-8927

 

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124499

Kikeltek az orpik és a kislibák is!!!!!!

corsa05 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124498

Üdv!

Küldtem emailt a kisjapikkal kapcsolatban!

Várom a választ!

Köszi!

Előzmény: Komondortanya (124399)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124497

Szép napot Mindenkinek!

 

Szia Gabi! Hogy ezek már mekkorák!!!! Lassan tojni fognak, igazán jó vérvonallal rendelkeznek!!!

Előzmény: sz.k.gabi (124496)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124496

Jó reggelt! Mi a baj a PL gépekkel?? Lehet, hogy létezik náluk jobb masina, de én meg vagyok elégedve velük. Íme pár PL-es csibe, tegnap voltak pont 2 hónaposak.

Előzmény: imihb (124489)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124495

A PL-es körgépek jók !!!Nekem elhiheted!Vagy amit én csináltam,azok is tökéletesek!(de már nem csinálok mert nincs anyagom hozzá)

Előzmény: imihb (124489)
japipapa Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124494

Ez jónak tűnik, nem is drága, igaz ezzel is kíméletesen kell bánni. http://www.heatcontroll.com/product_info.php?cPath=24&products_id=32

 

Előzmény: imihb (124489)
Stefan82 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 124493

Szia,

 

Egy részükkel már végeztem, de van még egy 5 hetes és egy 1 hetes csapatom akikkel "kűzdök".:) Van már néhány ígéretes madaram, de azért nagyon várom már, hogy tollasodjanak a kicsik is, hogy lássam mire számíthatok.

 

Előzmény: Krizsok (124492)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124492

Szia!

 

A kérdés bennem is megfogalmazódott! :)

Miújság a csibékkel? Vakcinázásokon túlvannak? :)

Előzmény: Stefan82 (124490)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124491

Ki is merítetted a hazánkban forgalomban lévő gépek tárházát! :) A házi gyártmányokról kaphatsz már csak tapasztalati információt!

Előzmény: imihb (124489)
Stefan82 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124490

Szia,

 

A mini-maxot megértem, de mi a gondod a PL gépekkel?

Előzmény: imihb (124489)
imihb Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124489

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem ajánlani valamilyen keltetőgépet,ami stabilan működik?Lehetőleg ne Mini-maxot,mert sokan nem ajánlották,a hőeloszlás stb okok miatt,és főleg ne Pl maschint!

Ha ezeken kivül van valmai jól bevált,arról szívesen venném a tapasztalataitokat!

Üdv.:

Imi

imihb Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124488

Szia!

 

Használtál már ilyen csapdát?Ha igen,hogyan működik,hogyan vált be nálad?

Megírom miért kérdezem!Talán az elsők között voltam akik kipróbálták ezt a "remek" találmányt.Nálam az jött le a dologból,hogy az elmélete jó,elképzelés tuti,hogy így kellene működjön,de nálam okos patkányok vannak sajnos.Mégpedig következő ok miatt,ugyanis a nagyobb patkány,amely a ravaszt elnyomja és ezálltal az a nyakára lövi a gyűrűt,nem megy bele a csőbe a kajáért,helyette,beküldi a kicsit ami kihozza neki a kaját és pont átfér a ravasz alatt.Így a kaja eltűnt mindig a folytó csapdából,de patkányt soha 1 darabot sem fogott,most használaton kivülinek minősitettem egyelőre,míg el nem tűnnek a környékemről az okos patkányok.

Előzmény: zotyapeti74 (124426)
falusisanzon Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124487

Kedves Fórumozók!

Már leszoktattam a fehér 6 hetes csibéket a tápról.1/3 búza és 2/3 kukoricadarát kapnak.A tápboltban javasoltak borsót és borsós pelletet is,hogy ne legyen nagy a súlyveszteség.Van tapasztalatotok ezügyben?Nem ez az első de lehet, hogy nem is utolsó kérdésem felétek.Tavaly csak néma olvasó voltam,sokat tanultam...

Krizsok Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124486

Pedig a fehér kabátjához fehér zokni illik! :D :D :D

Előzmény: falcoivan (124485)
falcoivan Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124485

Ez az igazi triumvirátus! Ha a fönök üt, üt mindenki! Kérdés nincs. Ezt várom Tölletek én is! ;)

Csak Tibinek szolunk, hogy ne vegyen fehér zoknit! :D

Előzmény: Krizsok (124484)
Krizsok Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124484

Tibi, Falco! Ez az igazi barátság! :D

 

 

böki73 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124483

Szia!

Érdekelne a táblázatod, átküldenéd privátba? Köszi

Előzmény: juhosttt (124371)
holmogorov Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124482

Szia!

 

Volt egy sejtésem, hogy te lehettél az.

Esetleg privátban megírnád, hogy mennyiért adod a növendékeket a lazacokból? Mindhárom színből. A fehér kakasod nagyon tetszett, hatalmas.

 

 

Előzmény: n.k.14 (124480)
OTTOazANDRÁS Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124481

Szia :)

 

Írtam levelet, rögzítendő a már megbeszélt dolgokat.

 

Üdv :)

Előzmény: n.k.14 (124480)
n.k.14 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124480

Üdv:

 

Én voltam Takács Lajossal. Ő árulta a felnőtt és csibe selymeket én pedig a lazac felnőtteket, csirkéket.

 

A tömeg legtöbbször ez eső elől menekülők miatt alakult ki, bár volt aki nézegetett 5-6fős kis családjával...kérdezgettek,tanácskoztak 10 percet aztán leléptek.

 

Volt aki mesélte hosszú időn keresztül, hogy a színvonal nem javul, mert más helyen, helyeken próbálnak 4 lábujjú és 4,5-5 lábujjú lazacokat eladni, ami még kisebb is mint kellene. Aztán volt aki azért "reklamált", mert a rengeteg nyúl, csirke, felnőtt madár sza..á ázott és úgy próbálják olcsóbban rádumálni az embert hogy vegye meg.

 

Nálunk szerencsére ilyesmi nem fordult elő. Mi azon kevés emberek voltunk akik szárazon átvészelték a börzét.

 

Előzmény: holmogorov (124475)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124479

Köszi :)  Ez nekem is megfordult a fejemben. Csak azt gondoltam esetleg van valami tudományosabb magyarázat is :)

A tények nagyon makacsak tudnak lenni és én szeretek hinni nekik.

Előzmény: Xaxonos (124478)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124478
üdv mindenkinek,szia. Ha a saját tojasait hagytad alatta az lehet a magyarázat hogy ahogy sorba tojta ugy mindig elömelegithette a már lerakott tojásokat. Ilyen nálam is gyakori volt ha saját,de megpróbáltam ugyis hogy mikor tojt rögtön kicseréltem nagytojásra és azokat hagytam a fészekben. Ritka volt ha belement a 21 napba a kelés. Ezt a 2 nappal korábbi kelést kacsatojással is eljátszotta a japim. Pontos okát én sem tudom.
Előzmény: skyhawk007 (124477)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124477

Sziasztok!

 

"Törpe tyúk" tartók, tud valaki szakértelemmel segíteni?

Japán törpe kotlósom alatt a tojásai 19 napra keltek ki. Meg tudnátok mondani miért?

Ilyet még nem tapasztaltam.

kuku21 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124476

Hello...legközelebb próbálkozz ezzel....

Előzmény: skyhawk007 (124448)
holmogorov Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124475

Sziasztok!

 

Valaki tudja, hogy ki volt a monori börzén, aki egy fedett sátorban selyem csirkéket és fehér, columbián és lazac színben lazacokat  árult? Akkora volt ott a tömeg, hogy be sem tudtam menni.

 

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124474

Szia! Inkább a Ferit viselte meg a szülinap utóhatása. Ha itthon van, nem nagyon érek rá netezni, na és hétvége is volt, nekünk már ünnep ha itthon van mindkét gyerekünk. Igaz, Gergő szombaton megszívta rendesen a vonattal, mert a kisiklott tehervonat miatt, az egy órás út 4 és felesre sikeredett. Újszásznak jött a vonat Pestről Hatvanba.

Ma reggelre már kikelt egy kislibám is, az arany orpik is kelnek, a kacsák is a román gépben. A körgépemben, hú most akik szigorúan betartanak minden szabályt ne figyeljenek ide, van 14 füjr, 12 gyöngy, 16 vendég tyúk (Krisz, tegnap mind a 4-en megtojtak)  35 saját tyúk, 7 fodros liba tojás és még ma bekerül 10 bubi sárga kakas apától 10 vörös tyúk tojás. A gép tyúktojásra van beállítva.

 

Előzmény: kishármas (124472)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124473

Szép napot Mindenkinek! A vihar szerencsére felénk nem volt nagyon durva, eső is esett, és a fagyos szengek önmagukat meg nem hazudtolva jó hideget hoztak. Szerencsére nem fagyott.

kishármas Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124472

Merre jártál ahol még a madár sem jár? Már a különleges mentőkkel kezdtelek keresteni erdőben, folyókban. Vagy a szülinap( vagy utóhatása)  húzodott ennyire?? (bocs)

Előzmény: hatvanhárom (124469)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124471

Szia Márk! Nagyon szépek!! Gyönyörű az a kakas is és a tyúkok hmmm,  biztos sokan megcsodálják a nagyid udvarában őket. A picik most is az albiban születtek?

Előzmény: microdrive (124443)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124470

Szia Zsuzska!

 

Köszönöm szépen!

 

Nagyon sajnálom őket, hát nincs áldás a fodrosokon Nálad.

Előzmény: Komondortanya (124397)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.14 0 0 124469

Szia! Nagyon szépen köszönöm!!!

Előzmény: kishármas (124392)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124468

Borús idő volt, elég sokat szemerkélt az eső, de azért majdnem mindent eladtunk. A sorok nem voltak olyan tömöttek, a kis részben most nem voltak árusok /talán 1-2-en voltak/.

Előzmény: uvj (124464)
kikifeny Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124467

Sziasztok! Tetűs téma: Én ezt szoktam használni- SH-Ivermectin spot on 5 ml féreghajtó madaraknak. Az ólat nem mentesíti a tetűtől, de én a 3-4 hetes csibéimet is tudom vele kezelni, amit fürdetni nem lehet. Van erősebb és nyengébb változatban is és külső-belső hatású. 

pyrogalamb Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124466

Üdv

NEm tudja valaki hogy a Nyíregyházi börze időpontja változik-e a Pünkösd miatt?

rhava Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124465

Üdv!

Már régebben is nagyon tetszettek a baromfiaid. Megkérdezhetem hogy hol laksz?

Előzmény: microdrive (124443)
uvj Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124464

Volt valaki a Monori bőrzén? Milyen volt? Milyen volt a felhozatal?

japipapa Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124463

Ha frisset használsz, attól még nem jobb! Az égetett mész vízzel vegyítve tökéletes oltott meszet kapsz, magas hő fejlődés közben. Minél régebbi, annál jobb, csak ne fagyjon meg és ne száradjon ki! Hypót minek? Az hígított klór. Az oltott mész egyedül is tökéletes fertőtlenítő, mindent megöl. Nem kell túl variálni, mert esetleg roszabb hatásfokkal segítessz.

 

 

Előzmény: japipapa (124462)
japipapa Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124462

Az ecet minek? Lug és sav? Együtt pont semmi.

 

Előzmény: stegere (124461)
stegere Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124461

Sziasztok!!

 

Én is meszet használok--csak frissen vásároltat és nem bontottat!!--csak rakok bele még atkaőlő cuccokat-decis...stb...-- meg hipot-ecetet.....

Előzmény: skyhawk007 (124448)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124460

A magam részéről nagyon örülök, hogy megosztottad a tapasztalatodat!

Köszi szépen, megfogadom a jó tanácsot, kezdőként aranyat ér!:-)

Előzmény: skyhawk007 (124448)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124459

Ez kb. 20-22 tyúkra elég. De tapasztalni fogod, ha használod.

Előzmény: jojcye44 (124458)
jojcye44 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124458

és ez a mennyiség kb mennyi tyúkra elég?vagy az a dobozon rajtavan?

Előzmény: skyhawk007 (124457)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124457

Igen. Be szoktam keverni a 2l vízbe egy kézi permetezőben, majd egyenként alaposan befújom vele a tyúkokat. Alul-felül. Különösen a szárnyak alját és a kloáka környékét. Ha nem túl sok a tetű akkor egyszer is elég, de invázió esetén, mint ahogy nálam is volt, többször kell ismételni. De arra figyelj oda, hogy csak a kifejlett tetveket pusztítja el, a petéket nem!!! Tehát megelőzésre nem alaklmas, csak akut kezelésre. Ezért akkor is érdemes ismételni, ha láthatóan már elpusztultak a tyúkon. Én is hétfőn megint permetezem őket és jővő hét végén ismét.

Előzmény: jojcye44 (124456)
jojcye44 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124456

és ezt rá kell fújni a tyúkra valamiből?(bocs nem használtam még ilyet.)

Előzmény: skyhawk007 (124455)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124455

Ampulla. Egy ampulla/2l víz. Ára 400 Ft körül van.

Előzmény: jojcye44 (124454)
jojcye44 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124454

és egyébként ezt milyen formátumban lehet kapni??????

Előzmény: skyhawk007 (124452)
jojcye44 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124453

köszi

Előzmény: skyhawk007 (124452)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124452

Neostomosan. Mint ahogy írtam is, a tyúkokat kipucolta.

Előzmény: jojcye44 (124450)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124451

Na ezt most én is egy életre megtanultam.

Előzmény: corsa05 (124449)
jojcye44 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124450

és miután ezek megvanak a tyúkokat mivel lehet kezelni?több variát is halottam....

Előzmény: corsa05 (124449)
corsa05 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124449

Szia!

 

Én minden tavasszal,és összel meszelem az ólat. A más fajta írtószerek szerintem semmit,vagy csak keveset érnek.

Szerintem az üllőrudakat is érdemes évente elégetni,és újat rakni helyette. Megér annyit a dolog.

 

Előzmény: skyhawk007 (124448)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124448

Kedves fórumos barátaim!

Kiemelten ajánlom figyelmetekbe az alábbi mondandóm! Vélhetően sokotoknak lesz segítségére.

 

Néhány nappal ezelőtt volt itt téma a tyúktetű, mint "áldásos barátunk".

Én magam is írtam a jól bevált, eddig hatékony írtó-megelőző módszereimről.

Nos, az elmúlt másfél hétben ezek a módszerek sorra becsődöltek, gyakorlatilag semmilyen szinten sem adtak hatékonyságot. Tehát, másfél hete vettem észre néhány tetűt az ólban és a tyúkokon. Meg is tettem a megfelelő lépéseket. Igen ám, de másnap reggelre millió szám hemzsegtek a tetvek az ólban és a tyúkokon. Sőt, kettőt le kellet vágnom, mert el akart pusztulni. Hihetetlen számban tele voltak tetűvel. De csak az a kettő. Többin is volt, de "normális" mennyiségben. Egymás után 3 reggel alapos neostomosán permetezés a tyúkokra, ami végül hatékonynak bizonyult. Csak, hogy az ólból nem tüntek el, sőt iszony mennyiség tobzódott. Teljesen elkeseredtem. Végül átmentem drasztikusba. Hypót, sósavat, 20% ecetet összekevertem, bele a permetezőbe, álarc felkötés és nekiestem az ólnak. Taknyom- nyálam folyt, könnyezett a szemem, végül már szédültem is. Az ól meg sercegett, füstölt, volt ott  minden. Aztán mikor elfogyott a keverék, egy edénybe szintén öntöttem a keverékből, majd szórtam bele mészhidrátot. Azonnal intenzív gázképződés kezdődőtt. Ajtót bezártam 2 órára. Majd 3 órányi szellőztetés. Basszus, másnap reggel ugyanúgy tetű invázió. Tényleg egy hajszál választott el a szétrobbanástól. Végül pénteken utolső mentsvárként úgy döntöttünk a feleségemmel, hogy centiről-centire szó szerint kiglancoljuk az ólat. Spaklikat ragadtunk és fokozatosan haladva valamennyi koszt, ráragadványt, száraz tyúkszart stb. lekaparásztunk. Ne tudjátok meg mi volt a ráragadt szennyeződések alatt!!! Tetűország. Maszkot kellet húznunk, mert még a szánk is tetves volt. Aztán, mikor végeztünk, oltott mésszel alaposan, 5 rétegben kimeszeltük az ólat. Fa ólról van szó. Bitang nehezen akart rátapadni a mész. Mindent, még az ülőfákat, meg a tojó ládákat is kimeszeltük. Kívülről is lemeszeltük az ólat. Visszapakoltunk, beengedtük a tyúkokat. Szombat reggel megyek kiendedni a csibéket, nézem, vizslatom az ólat. Éljeeeeeeeeeeeeen! Egy darab tetű sincs. És ma reggel sem volt tetű az ólban. Eltüntek. Az orrom előtt volt a megoldás. Sosem gondoltam volna, hogy ennyire hatékony egy egyszerű fertőtlenítő meszelés. Pedig ennyire.

 

Tehát a tanulság: MESZELNI MESZELNI MESZELNI

és nincs tetű.

Branta Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124447

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani olyan oldalt, amely a selyemtyúkok színöröklődésével foglalkozikl?

Köszönöm!

erzsi724 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124446

2 db gyöngytyúkot szeretnék vásárolni,kérem akinek van,hívjon,vagy írjon!Készültem Monorra,de a gyerekekkel nem indultunk el!

Köszönöm!06-20-555-7242

uvj Creative Commons License 2012.05.13 0 0 124445

Majd Monorról irjatok hogy milyen volt!! Sajnos az idő miatt nem mentem!!

microdrive Creative Commons License 2012.05.12 0 0 124443

 

sziasztok,

 

a képen látható szülőktől holnap viszek monorra kb 3o-4o db naposcsibét!

 

kettőshasznú, többnyire kék kendermagos sárga bóbitás,  kopasznyakúak!

 

ár 300 huf per db ha valakinek egyben kell !!

 

akit érdekel szolhat itt vagy telón 06 70 59-4-19-16

 

ja és lesz tojás is kb 70 db 15o huf per db!

 

 

 

                      

zsóti a kiskertész Creative Commons License 2012.05.12 0 0 124441

Szia!

 

Melyik tyúké barnul? Nálam a sárga tyúké sötétedett be a keltetés során. A 3 tojásából 1 terméketlen volt (lámpázásnál kivettem) 2 ma kelt ki.

Amúgy a 20, kotlós alá rakott araucana tojásból 14 kelt ki végül, 3 elhalt még az első lámpázás előtt, 3 pedig terméketlen volt.

Előzmény: Törölt nick (124438)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 124440

Sziasztok

Monorra még van 40 db keltetni való kettős hasznosítású tojásom (búbos, gatyás, kopasz nyakú, sima több színben) Több fórumos is vett tőlem idén tojást, jó arányban keltek náluk is. 80 ft/db Ha egyben elviszi valaki akkor 70 ft/db

 

Illetve van még kb 25-30 db 5,5 hetes előnevelt csirkém vegyes ivarban és színben küllemben. 2 alkalommal voltak gumboro ellen itatva. 500 ft/db.

 

Monorra viszem őket.

Képeket az adás-vétel topicban láthattok.

 

E-mail: tollasfarm@citromail.hu

Tel: 06/20-384-7711

piteman Creative Commons License 2012.05.12 0 0 124439

Sziasztok

Tyúk tetvek ellen mit ajánlotok.

mazsyné Creative Commons License 2012.05.12 0 0 124437

szagold meg h záp akkor érzed a büdös szagot.

Előzmény: Törölt nick (124434)
Aldric01 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 124435

Azt nem tudom, hogy miért barnul, de nekem még egy sem barnult be, még a záp sem. Az erős lámpa, amivel például a gyöngyös tojst nézem, az aracuána tojást is átvilágítja. Tény, hogy a sima tyúk tojást könnyebben átvilágítja.

Előzmény: Törölt nick (124434)
3.kerület Creative Commons License 2012.05.12 0 0 124433

Sziasztok

Érdeklődnék,hogy holnap Monori átvétellel lesz e valakinek sárga zengő előnevelt 4-5-6 hetes csibéje eledó pár darab?

Z00mBye Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124432

futókacsákat viszek monorra .

e-mail: kacsacsapat@freemail.hu

Tel: 06 20 20 1 50 30

jojcye44 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124431
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124430

Minden Ferenc nevű fórumosnak boldog névnapot kívánok!

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124429

Szia menyiért adod a tojást?

Előzmény: jonas73 (124410)
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124428

Ja és szégyen, nem szégyen a kegyelmlövés a puskával tiszta kéjmámor volt nekem.

Előzmény: kishármas (124427)
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124427

Szereztem egy csomó andaxint. Azt nyomtam beléjük úgy, hogy cinke golyóval és cukorral  összekevertem. Ették mint a mannát! Reggel meg billegtek mint szarka a dögön.

Előzmény: subigalamb (124425)
zotyapeti74 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124426

www.toxofor.hu Fojtócsapda egérre és patkányra.

Előzmény: Törölt nick (124412)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124425

Zseretik a finom lejáratos inzulint is!!Csak olyan kajába amir megesznek,szeretnek!

 

Előzmény: kishármas (124421)
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124424

Mindegy már olyankor,csak nagyon fájjon neki! És jó sokáig!

Előzmény: subigalamb (124411)
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124423

Sajnos még egy másik is elment, annak a lábát rágták meg reggelre.

Előzmény: sz.k.gabi (124420)
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124422

Figyelek a részletekre!

Előzmény: lacipapesz (124415)
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124421

Méreg, lejárt szavatosságú gyógyszer, légpuska ,kutya. Egy hét alatt az összes eltűnt és azóta se látok többet.

Előzmény: BLFarm (124413)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124420

Sziasztok! Nagyon sajnálom a tyúkodat!:((

Elárulod, hogy irtottad ki őket?

Előzmény: kishármas (124419)
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124419

Sajnos ezt már nem láttad csak a lányát. Viszont kisértetiesen hasonlít rá.

Előzmény: lacipapesz (124416)
kishármas Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124418

Szia! Köszi ,már nincs szükségem rá. Kiirtottam őkegyelmeiket.

Előzmény: figura75 (124409)
juhosttt Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124417

Ezt milyen eszközzel végezted? Méreg, halvfogó? Élvefogó? Hurok? Kutya, macska? Én múltkor egeret fogtam villával. Sajnos előtte meg 3 szökött el tőlem. Olyan lyukat csinátak, hogy azt hittem patkány. Tettem le hurkot. Minden nap néztem hogy van-e fogás. Aztán kiderült, hogy 3 süldő pocok volt.

Előzmény: kishármas (124406)
lacipapesz Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124416

Mikor történt ez az eset? Mikor negyedikén ott jártam még meg volt a madár,vagy tévedek? 

Előzmény: kishármas (124408)
lacipapesz Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124415

Jó a főcím!

Előzmény: kishármas (124405)
iricc Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124414

Sziasztok!

Ma éjjel nálunk is járt valami a tyúkudvarban, széttépte több méteres szakaszon a madárhálót a kerítés mellett, és a tyúkólnak döntött radiátort is eldöntötte. Talán azon próbált felmászni, nem tudom. Mindenesetre az összes állat, tyúkok, nyulak rendben vannak. Lehet, hogy az eldőlő radiátor hangja ijesztette el. Bele sem merek gondolni, hogy a nyulak hogy megijedhettek, pont a fülük mellett csattant (anyanyúl 9 párhetes picivel).

BLFarm Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124413

Hogy sikerült kinyirni öket, sajnos nálam is van belöllük :-((

Előzmény: kishármas (124406)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124412

Szia!  Nem semmi milyen pusztitást végeztek ezek a rohadt dögök!

A multkori Monori börzén árultak valami új talámányt ami egész hatásosnak tünt.

Egy gumi gyűrű szorúl a nyakára miközben a kihelyezett táplálékot igyekszik megszerezni

és miután rászorúl a nyakára a gyűrű már nincs  sok ideje menekülni. Pár méter megtétele után elpusztúl.

Szerintem nézz utána mert  egész jó és az ára sem vészes. Ha jól emlékszem 4-5 ezer.

Előzmény: kishármas (124406)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.11 0 0 124411

Bocs,hogy beleszólok!De nem kiszurni hanem kiégetni mind a kettőt és visszaengedni(tenni)a járatukba!Nálam anno ez vált be!

Előzmény: kiflee83 (124404)
jonas73 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124410

Sziasztok

 

 

 

Fogply színűorpington tojások eladóak!!!

 

 

 

figura75 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124409

Toxofor Kft        fojtócsapdák keresd meg 100%-s irtás.

Előzmény: kishármas (124408)
kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124408

Ez az öreg kékfogoly tyúkom volt. Az árát le sem merem írni és ami a fontosabb volt, hogy sajnos egyéb tulajdonságai miatt pótolhatatlan.

Előzmény: kishármas (124407)
kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124407

Itt olyan átjáróház volt,( és annyi kárt csináltak) ,hogy ha Én élve elfogom a fogammal téptem volna apró cafatokra, nem a szémét szúrtam volna ki. De hát látod így végzi minden és mindenki aki velem kezd...............Egy papíron kiterítve..........

Előzmény: kiflee83 (124404)
kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124406

És ezek csak töredékei a kinyúvasztottaknak!!!

Előzmény: Komondortanya (124399)
kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124405

Egy kis kedvcsináló!

Előzmény: Komondortanya (124399)
kiflee83 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124404

Én 6! azaz hat doboz pépet etettem meg a patkányokkal a télen és a kora tavasszal mire elpusztultak, vagy elköltöztek... A leghatásosabb módszer az lenne hogy elkaptok egyet élve, és keresel egy elvetemült embert aki kiszúrja az egyik szemét a patkánynak, majd elengeditek... sivalkodik egy ideig aztán eltűnik, és a többi is jó hosszú időre....

Előzmény: Komondortanya (124399)
kiflee83 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124403

Nagyon baró az önetettőd.. :)))

Előzmény: Sárközi István (124386)
kiflee83 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124402

Köszi mindenkinek a választ a gyöngyi keltetéssel kapcsolatban... Még a fürjeket lehet én is kipróbálom 1 hónap múlva.. :)

Előzmény: hatvanhárom (124370)
samuelwx Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124401

Üdvözlet

 

Van egy oroszlánfejű törpenyulam és el szeretném adni vagy cserélni pannon fehér nyúlra vagy valamilyen kapirgálóra (napos csibe, előnevelt egyéb), takarmányra, galambra.

 

Köszönöm

892.2 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124400

üdv.

valaki tudna képet mutatni napos ezüst itáliai csibéről?

Komondortanya Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124399

Szia!

 

Hát az a helyzet, hogy meguntam a banánt. Egy hétig már nem is raktam ki pépet. Aztán hirtelen dögszagot éreztem...aztán találtam egyet a napon is....

Néhány napja viszont egy újabb kaparást is találtam. Ma pedig egy raklap alól rémüldözve ugrott ki egy, amikor Apus odébbrakta. Sajnos nem sikerült agyonütni. Szóval este újra kezdem az etetést.

 

Tanulság: mindenkinek igaza lett. Ugyanakkor a patkányok maradtak.

Lehet 2-3 naponta rakni, lehet minden nap, lehet hetente.

 

Ha ez a doboz pép is elfogy, megyek egy kisállatkereskedésbe és elkunyizom az almot a görény alól.

Előzmény: kishármas (124398)
kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124398

Szia! Mi újság a patkányokkal?

Előzmény: Komondortanya (124397)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124397

Szia!

 

Isten éltessen sokáig:):):):)

 

 

Gyászhír:

A nudi tyúknak vége...egy hete tettük zsákba. Pedig a tojás-szülés után látszólag rendbejött. Aztán üres beggyel, belekkel távozott. Azt az egy darab tojását ma tettem be a kotlós alá. Hátha...

Elpusztult a héten egy fehér fodroska is. Az orpikát pedig megtépte az a hülye bóbás kakas. Persze mindez akkor történt, amikor kórházban voltam, apus meg épp nem az állatok miatt idegeskedett.

A fodrosnak nyilván annyi, de orpika némi tuning után már megint kint kapirgál. Nem bírok rájönni, hogy 150 baromfinak miért pont ő baxa a csőrét???? Még a törpék se szeretik, pedig aztán velük majd egy méret. Szegénykém igazi Black Bari.

Előzmény: hatvanhárom (124369)
kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124396

A malájok elég masszívak alapból ,a gatyás pedig majd kiderül mi lesz. Kapott tojásból kelt, de hogy milyen fajta az kérdéses.

Előzmény: japipapa (124395)
japipapa Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124395

Nagyon szépek, gratu.! Látszik, hogy jól tartod őket, csodálom a maszív lábukat, na és a "gatyás" ?

 

Előzmény: kishármas (124394)
kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124394

És pár kép az indítótáp gyilkosokról.

kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124393

Egy pár kép a nevelőtáp gyilkosokról.

kishármas Creative Commons License 2012.05.10 0 0 124392

Elnézésedet kérem kicsit behavaztam és nehogy kimaradjak: BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!!!!!!A dal kissé melankólikus, de ez ne vegye kedved! Remélem sokáig fórumozol még itt és sokáig segítesz  mindenkinek!!!

Előzmény: hatvanhárom (124369)
Ottoo80 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124391

Én 9-et szoktam az átlag (nem túl nagy-nem túl kicsi) japik alá tenni, majd figyeljétek időről időre nincs e közöttük a többihez képest hideg tojás, mert amikor forgatja előfordul, hogy odébb ül és nem tudja betakarni. Ha van, akkor lehet, hogy a 11 is sok.

Előzmény: BLFarm (124389)
böki73 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124390

Sziasztok!Eladóvá vált a fogoly színű orpi kakasom. Ha kell Monorra tudom vinni. Ára: 3000.-ft.

BLFarm Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124389

Köszi 11db van alatta!

Előzmény: uvj (124381)
BLFarm Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124388

11 tojást tettünk alá !

Előzmény: uvj (124381)
BLFarm Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124387

Köszi a választ . Kivittünk alá 13-at de végül csak 11-t tettünk be mert az is bőven elég lett alá

Előzmény: jojcye44 (124379)
Sárközi István Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124386

Sziasztok!

 

Eltelt egy év, hogy baromfival foglalkozom. Ez már a saját szaporulat. 86 tojásból

62 csibe.

 

 

Sussex-kendermagos.

Kendermagos

Sussex

Tetra-SL

Lúd Ludmilla Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124385

Sziasztok!!!

 

 

CSEPEL-VÍZ!

 

másik topikon írtam egy ötletet neked!!!!

Előzmény: csepel-viz (124368)
Lunni Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124384

köszönöm! megyek is munka után az állatpatikába... mert hogy itt a környéken semmilyen gazdabolt sincs, borzalom. a kisállat klinikát meg felhívom, hogy egyáltalán lehet-e oda csírkét vinni vitamin oltásra mielőtt beállítok fele a hónom alatt és körberöhögnek :)

Előzmény: abotos (124383)
abotos Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124383

Nekem is volt hasonló féloldalra dőlt házi kedvencem, két napig feküdt, adtam neki szelént, lisovitot és nutrafort 3-at, kapott az állatorvostól valami vitamin injekciót, pár nap múlva felállt. De tapasztalatból tudom legjobb ha félreteszed a többiektől, hamarabb gyógyul.

Remélem neked is sikerül!

Előzmény: Lunni (124380)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124382
hát hely gond nálam is akad de eddig még megoldottam,még kelnek a pulykák,gyöngyik ,kacsák de remélem megoldják a kotlósok. A gép félig tele azzal már bajba leszek biztos. Idén azért elörelátó voltam és olyan 1- két, párcsirkés csapatok nincsenek,azokkal van a legtöbb gond mindig. De jövöre lesz nagy gáz hogy fogok én ennyifajtát külön rakni fogalmam nincs :D
Előzmény: hatvanhárom (124369)
uvj Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124381

Függ a tyúk méretétől! Én 11 db szoktam alá tenni rendes tyúk tojiból!!

Előzmény: BLFarm (124378)
Lunni Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124380

és ha elkezdem ezzel itatni akkor meggyógyulhat még?

Előzmény: szélvészszarvas (124377)
jojcye44 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124379

amit be tud rendesen takarni.mérettől függő

Előzmény: BLFarm (124378)
BLFarm Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124378

Segitséget kérek!

 

Egy japán tyuk alá hány db brahma tojást tehetek be?

 

Elöre is köszi a segitséget!

szélvészszarvas Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124377

Szia!

 

Nekem is volt ilyen csirke ami nem birt lábra állni, de egyébként egészséges volt. Borult elfele. Érdeklődtem mi lehet vele , és azt mondták hogy szelén hiányos. Az izmaival van a baj.

Találtam egy készitményt , amit ajánlatos itatni ez ellen.

 

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=477

Előzmény: juhosttt (124374)
Lunni Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124376

ezt a csirke az első ami kikelt nálunk, saját nevelés, de ha rájönnél az okára elvinném állatorvoshoz, hátha tudna rajta segíteni, én biztos hogy nem tudom megölni :/

Előzmény: juhosttt (124374)
csepel-viz Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124375

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Pénteken kikeltek az első keltetőgéppel keltetett kiscsirkéim. Vasárnap láttam, hogy 2 -nek csipkedik a többiek a lábát. A lábukat felmelve tartják, olyan mintha görcsben lenne, ezért bántják őket. Mitől lehet ez ?

juhosttt Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124374

Ez nálam is előjött a mástól vett tojásokból kelt csirkéimnél... Már 2 db volt ilyen. Én személy szerint nem vártam meg, hogy megdögöljön... Olyan mintha Ca hiánya lenne és nem lenne elég erős a csontozata, de mivel másnál is előfordult, így majd utánanézek már mi okozza pontosan. Mondjuk nálam csak a fogoly színű keverékek és a bhrama keverékekből fordult elő.

Előzmény: Lunni (124372)
jojcye44 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124373

Üdv.Dabason , kondoroson mikor lesz kiállítás?

Lunni Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124372

Az egyik csirkém megbetegedett, tudok érte valamit tenni? Tegnap óta a fészekben fekszik féloldalasan, nem tud lábra állni, mintha nem lenne egyensúlya... fogalmam sincs mitől lehet ez vagy mi baja lehet :(

Valakinek valami ötlet? Házikedvencként tarjuk, így nagyon sajnálnám ha elpusztulna :(

juhosttt Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124371

 

Én így keltettem régen.

Előzmény: kiflee83 (124365)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124370

Szia! Mint a tyúktojást, csak egy héttel később kel, bár ezt biztos tudod. Amúgy én is elég szabálytalanul, kutyulva szoktam keltetni, van minden a gépben csak éppen a strucctojás hiányzik belőle. Azért a libát már nem merem összerakni a fürjjel. xdxdxd

Előzmény: kiflee83 (124365)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124369

Szép napot Mindenkinek!

 

Nagyon szépen köszömön, és gratula a Te kelésedhez is. Tudod még hová tenni a sok csirkét? Én lassan kifogyok az ötletekből, mindenhol vannak már. Pedig még most fogom berakni az összegyűlt fürj, gyöngyös, kacsa, és fajtyúk tojásokat. Vasárnap még jönnek fodros liba tojások is, hát azokat már majd a másik gépbe kell tennem a kacsákkal.

Előzmény: Xaxonos (124364)
csepel-viz Creative Commons License 2012.05.09 0 0 124368

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Pénteken kikeltek az első keltetőgéppel keltetett kiscsirkéim. Vasárnap vettem észre, hogy 2 -nek csipkedik a többiek a lábát. A lábukat felmelve tartják, olyan mintha görcsben lenne, ezért bántják őket. Mitől lehet ez ?

mazsyné Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124367

szia én ugyan ugy csinálok mindent mint a tyuknál....sőt ha tudnád mennyi mindent keltetek egyszerre...

Előzmény: kiflee83 (124365)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124366

egyenlőre nem lesz most 6.-án még mindig nincs meg az engedély.most olvastam a weblapon.

http://allati.hu/forum/viewtopic.php?f=87&t=49

Előzmény: hardstyle86 (124363)
kiflee83 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124365

Üdv!

 

Gyöngysi tojások keltetése során mennyivel kell másként bánni mint a tyúk tojások esetében...? Nagyon nem találok róluk különösebb infót...

Xaxonos Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124364
szia! Elöször is Boldog szülinapot,kapirgálj még köztünk legalább 63 évig! Örülök hogy kikeltek azok a ,,nagy tojások'' teljen bennük örömöd sok és majd jó étvággyal fogyasszátok. Nálam is kelés volt ma. Jol keltek a sussexok,lett jersey,austorp meg még primuc. Monort jártak ezek is.
Előzmény: hatvanhárom (124357)
hardstyle86 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124363

hali sziasztok: hol lesz a pontos helyszíne: a Győri: Állat és Növénybörze, Gyermeknapi Kisállatbörze Ingyenes pónilovaglás és állatsimogató
Győr          2012/05/27
Magyarország

 

 

valami információt tudnaavagytudnátok esetleg mondani forumos barátaim !???

 

 

 

ken81 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124361

Jó napot mindenkinek!

 

Szivesen,máskor is!!!

Előzmény: kishármas (124351)
fejes bálint Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124360

Üdv törpe welsumer kakas fogoly színben helyszüke miatt ajándékba ingyen elvihetö

Equerry Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124359

Equerry Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124358

 

 

Baromfi gyűrűk eladók:

 

2010-es: 25db 20mm-es,

                  6db 22mm-es,

                17db 24mm-es,

                  4db 28mm-es

 

2011-es: 2db 18mm-es,

                 7db 24mm-es,

                 7db 28mm-es

 

A 2010-es gyűrűk ára 60ft/db,a 2011-eseké 100ft/db.Monori börzére is viszem!

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124357

Szia Csabi! A 20 tojásból 17 csirke kelt ki. Gyönyörűek és elevenek, lett kopasz is!! Köszönöm szépen őket!!!!

Előzmény: Xaxonos (124303)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124356

Drága Gabi! Nagyon szépen köszönöm!!!

Előzmény: sz.k.gabi (124354)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124355

Szép napot Mindenkinek!

 

Szia Jolika! Jövő héten kelnek, majd küldök sms-t ha kint lesznek.

Örülök, hogy szépen fejlődnek a csirkék, legyen sok örömöd bennük!!

 

Tegnapi csapatom végleges létszáma 75 és 6 fürj (no amikor a Feri meglátta a fürjeket, már meg sem tudott szólalni. Lassan megszokja, hogy állatkertet csinálok az előszobából, (vagy repülök én is velük együtt ha megelégeli...DDD)))

Még egyszer köszönöm szépen Mindenkinek a fürjes segítséget!

Előzmény: inmi (124348)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124354

Hatvanhárom Tündinek ezúton is kívánok nagyon boldog születésnapot, legyen köztünk minél tovább a jó szívével és határtalan segítőkészségével!:))

sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.08 0 0 124353

Jó reggelt!:) Ennek szívből örülök, hidd el, nem a selejtjét adtam, csak mindig vannak, akik lassabban nőnek és vannak, akik gyorsabban. Nálad nem volt akkora konkurencia az evésnél, mint nálam, ezért szépen kifejlődhetett. Szép kis kakas volt, én is sajnáltam volna levágni (amúgy is mindig mindegyiket sajnálom), de úgy érzem, minden a lehető legjobban alakult így.:)))

Előzmény: inmi (124349)
kishármas Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124352

Hajrá a tollasokkal!!!Köszi neked is a segítséget!

Előzmény: Sanke33 (124322)
kishármas Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124351

Köszi szépen megkaptam. Megpróbálom, talán jó lesz.

Előzmény: ken81 (124319)
kishármas Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124350

Drága Barátom! Én csak stílszerűen így köszöntelek! Isten éltessen még sokáig!!!!!!!!!!

inmi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124349

Kedves Gabi, valamelyik nap csinálok pár fotót a kiskakasról (akit adtál a tyúkokkal), nem néztem volna ki, hogy ekkora szép állat lesz belőle... hallod, amilyen semmilyen formát mutatott januárban, úgy kikupálódott. Pedig akkor csak sajnáltam levágni, most meg ragaszkodom hozzá, olyan kis helyre fikakas lett:)

Előzmény: sz.k.gabi (124336)
inmi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124348

Szia:) Mizujs libafronton?

 

A csirkék gyönyörűen növekszenek, lesz hálistennek egy búbos jércike is, ha jól szaszerolom őket... Övék jó 600 nm kert, mint az őrültek, úgy jönnek-mennek benne...

Előzmény: hatvanhárom (124337)
holmogorov Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124347

Ja lemaradt: árat, elérhetőséget és képeket kérne.

 

 

holmogorov Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124346

Sziasztok!

 

Egy jó barátom keres hamburgi pettyes tojást vagy csibét. A májusi monori börzén tudná átvenni. Legyetek szívesek e-mailbe írni nekem.

 

Köszönöm

OTTOazANDRÁS Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124345

Abból kell kiindulni, hogy a tyúk fészekhagyó madár. Legjobb elvenni tőle a kikelt csibéket s mikor kész a kelés vissza lehet tenni. Ez biztos módja annak, hogy tovább üljön nyugodtan.

 

:)

Előzmény: norci32 (124342)
Gina68 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124344

A kotlósok sem egyformák.Az első kotlósom evett,ivott,üritetett,ment vissza a tojásra.Reggelre kelt a csibe egy része,de még ült a többi tojáson.A mostani két kotlósom nézelődik,tollászkodik,több időt tölt kint,az elsőhöz képest velük nehezebb.

Előzmény: norci32 (124342)
norci32 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124343

amúgy köszönöm a választ,és mindenkinek aki hozzászólt a feltett kérdéseimhez-azt hiszem itt igazi fanatikusok vannak ha csak hobbiszinten is.

Nekem igy lassan negyvenfele ez kikapcsolódás a  munkahely után -még a gyerekem is csak nevet rajtam :)

Előzmény: Ottoo80 (124341)
norci32 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124342

betudható ez annak,hogy első kotása-még rutintalan?

Ottoo80 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124341

El szokták venni a kikelt csibéket a kotlós alól, és amikor már mind kikelt, akkor engedik össze, de a csibék nem lehetnek 3 napnál idpsebbek. Amúgy szerintem nem te rontottad el, hanem a kotlós. Van ilyen. :(

Előzmény: norci32 (124340)
norci32 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124340

A hétvégén japán kotlósom alól kikelt 8 tojásból 4 kiscsibe.Sajnos a többi négyröl lejött,nem kotlott tovább.két tojás terméketlen volt a másik kettőben bent volt a csibe de a tojások teljesen kihülve kotlós a csibéivel a láda sarkában. miért nem  kotlott tovább szerintetek??

 A tojásokat feltörtem az egyik csibe még kicsit mozgott. miért nem ült végig valamit elrontottam?

 

mazsyné Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124338

mondtam én hogy türelem :D gratula és legyen sok örömöd bennük :D

Előzmény: hatvanhárom (124337)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124337

Jelentem már 73-an vannak.

 

Köszönöm szépen a segítséget Mindenkinek! Ezek a kis mügyürök már esznek, isznak, szaladgálnak és csuda hangokat adnak ki magukból.

Előzmény: sz.k.gabi (124336)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124336

Megszaporodtál rendesen!:)) Szépek, nőjenek nagyra! A helyzetjelentésre üsse kavics, várok holnapig.:))

Előzmény: hatvanhárom (124324)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124335

Krisz! A jó Isten éltessen sokáig erőben, egészségben!:)))))))

 

skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124334

Kedves Krisztián!

 

Boldogat kivánok. És még csupán annyit, valamennyi sikered, vágyad és eredményed teljesüljön, amit a következő 80 évedre terveztél :)

Krizsok Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124333

Drága vagy, hogy nem felejtetted el. Köszönöm szépen!

Előzmény: hatvanhárom (124325)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124332

Én szines üdítós kupakot szoktam tenni. Egyszerű, mindenkinek van otthon.

Érdekli a fürjet a színe miatt és így megtalálja a vizet.

Előzmény: hatvanhárom (124327)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124331

villanyszerelő szaküzletben vegyél kötésdobozt könnyen vágható a teteje rendesen le tudodzárni nem folyik oldalt a viz belőle ésa fejecskéjük is belefér. hivatalos nevén obo doboznak hivják nekem is az van.

Előzmény: hatvanhárom (124327)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124330

Egy olyanba amiben a második képen áll a kisfürj!Csak tegyél bele egy kis kavicsot is ,nehogy feldöntsék!(vagy nagyon megfürödjenek!!)

Előzmény: hatvanhárom (124327)
j ó z s i Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124329

Nagyon szépek a pipik. :)

Előzmény: Ottoo80 (124326)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124328

Szia mazsolatulaj:D
írtam neked face-n

Előzmény: hatvanhárom (124327)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124327

Kikeltek a mazsolák is..DDD)))) Mibe adjak én nekik inni amibe nem is fulladnak bele?

Ottoo80 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124326

Növögetünk. :)

 

 

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124325

Drága Krisz! Isten Éltessen még legalább háromszor annyi ideig mint amennyi évet eddig megéltél, erőben, egészségben, kitartásban és szeretetben!!!!!

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124324

Szép napot Mindenkinek!

 

Kelnek a csirkék, létszámjelentést csak holnap tudok írni,hogy kitől mennyi kelt ki. Előzetesben pár kép a kicsikről és a nagyobbakról is.

 

Sanke33 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124323

Bezony:-)Jól mondi kolega:-)

Előzmény: ken81 (124319)
Sanke33 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124322

Az eggyik legjobb a tápanyag felvétele az árnyékolás és ülepítő szerepe miatt.

Ha túlszaporodik könnyen ritkitható de akkorra a víz tükörtiszta már.

Koik most szaporodtak, majd az őszire viszek, addig a tollasoké a főszerep.

Előzmény: kishármas (124312)
Burst.chow Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124321

Szia! Bocsi csak érdeklődnék,hogy mennyiért adták a csírkéket amiket jércének vettél?

Előzmény: daminka (124309)
abotos Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124320

Köszönöm a segítséget! Még mindig tojik, hagytam alatta 5 tojást, várok. Nemsokára indul egyik ismerősömnek keltetőgépe üres hellyel, bekuncsorogtam magam a tojásokkal. Meglátjuk mi lesz.

Köszönöm a választ.

Előzmény: Z00mBye (124255)
ken81 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124319

Jó reggelt mindenkinek!

 

Elküldtem az infót,a hínár azért jó mert jól szűri a vizet,de az árnyékolás is nagyon fontos.

Ha egész nap éri a tűző nap a vizet,nagyon nehéz kezelni.A leírásban azthiszem nem szerepel,de van még egy jó dolog az úgy nevezett bio szűrő.

Amit úgy kell elképzelni hogy a tó mellé kell ásni egy kb 30cm mély gödröt úgy mintha egy másik tavat csinálnál,csak meg kell tölteni sóderral és beültetni nádassal.Azon keresztül kell a vizet forgatni úgy hogy a visszafolyója alacsonyabban legyen a sóderágy tetejétől hogy ne fölötte hanem azon keresztül folyjon a víz.A sóder megszűri a vizet a növényzet felszívja a trutyit és már meg is van a biológiai körforgás.

 

Sok sikert hozzá!

Előzmény: kishármas (124314)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124318

Szerintem próbáld meg valami sötét helyre ,tojásokra bezárni!(de csak próba tojásokra)Azt ha megül akkor mehetnek alá a rendes tojások!

 

Előzmény: mazsyné (124317)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124317

sziasztok segítsetek ha tudtok nekem. van egy kottyogo tyukom (mezei paraszt tyuk) mit kell csinálnom vele hogy megüljön? a tojásokra nem ül be csak kottyog, de már kb 1 hete .jo lenne ha meg is ülne.

subigalamb Creative Commons License 2012.05.07 0 0 124316

Szerintem a fehéres fejü!A tiszta feketefejüek szoktak a normál kendermagosoknál is tyukok lenni!Ez ugy 95%-ban biztos!(kipróbált dolog!)

Előzmény: Xaxonos (124278)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124315

Bocsi.

Nem március 13. hanem május 13.

Előzmény: capricorn18 (124305)
kishármas Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124314

Köszi ,küld át minden megoldás érdekel! Még a vajákolás, ráolvasás is ha hatásos.......Próbáltam már pár dolgot de a jó megoldást még nem találtam meg.

Előzmény: ken81 (124285)
kishármas Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124313

Oké! Holnap válaszolok.

Előzmény: kiflee83 (124293)
kishármas Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124312

Szia! El vagy tűnve! Hal már nincs sok( ugye az egész állomány elpusztult) . % kis koi és 10 kis aranyhal van. Eddig szép volt a víz azt hittem ilyen is marad. de a meleg miatt szépen pár nap alatt "beállt".A hínárt megpróbálom van erre pár patak hátha van benne. A növény sajnos még csak a tavirózsa a többit ültetni kéne. A hínár miért jó?. Egyébként a koidat tedd rá a brahma hátára és küldheted.............

Előzmény: Sanke33 (124299)
daminka Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124311

Nem veszem okoskodásnak, csak annyira kezdő vagyok, hogy nem mertem belevágni kicsi csibékbe. A pipiket két hete vettem, és egy héttel ezelőtt kezdtek el a kakastollaik nőni. Ez volt a tanulópénz.

Úgy gondoltam, hogy van egy jércém, meg 6 kakasom, egyet megtartok (ha a szomszédok nem nyírják ki a családomat miatta :))megpróbálok majd keltetni. De valóban igazad van, jó helyről kellene venni az elsőket. Majd meglátom, mennyire jövök bele, meg persze keresem a szakértőket, akik segítenek tanácsokkal ellátni.

Meglátom mennyire leszek bátor, hogy kis csapattal induljak. :) Addig is nem lenne baj, ha lenne tojásom. Közben vettem 3 Brahmát, most kezdtek tojni, de gondolom nem lesz tojásmérgezésünk attól a mennyiségtől, amit ők fognak termelni. De olyan cukik voltak....:)

Előzmény: karibaba (124310)
karibaba Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124310

Nem akarok beleokoskodni, de vannak tojóhibrid ill. kettőshasznú fajták, amelyek naposan szexálhatók, így eleve csak tojótyúknak való kerül hozzád. Naposan ezek olyan 200-250 Ft körül vannak és garantáltan jól tojó TYÚKOK lesznek belőlük. /Ezt csak a "méregdrága" kakasok miatt írtam./

 

Ilyenek pl.: a Goldavisnél kapható Avicolor (vörös a jérce, cirmos a kakas), vagy ott vannak a "Bábolna-termékek": Pl.: Harco, Tetra SL.

 

Legjobb eleve olyan helyen venni napos korban, ahol a keltetés történik, így vakcinázott, életerős kis csapatot kapsz, amit magad nevelhetsz - így (szerintem) kevésbé rizikós, mint az előnevelt -esetlegesen elrontott- csirke...............ami felcseperedve ráadásul kakas lesz! ;o))

Előzmény: daminka (124309)
daminka Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124309

Köszönöm, nagyon jó szemed van, a kendermagos az valóban egész biztos kakas. A kopaszokon próbálok eligazodni, mert sajnos vettem jóhiszeműen 7 db méregdrága tojójércét, és ami biztosan nem kakas, az összesen 1 db.

Előzmény: capricorn18 (124308)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124308

Szia.

A 2 kopasz nyakú az tuti kakas, meg ami bal felső sarokban kendermagos besuhan az is annak tűnik. Ami le van hajolva vörös az jérce.

Előzmény: daminka (124307)
daminka Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124307

Jó estét mindenkinek!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy a feltett képen látható tyúknak vett jószágok farktolluk alapján valóban tyúkok-e? Kíváncsi vagyok a véleményekre, mert nem értek hozzá még sajnos :(

Köszönöm!

BLFarm Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124306

Köszönöm!

 

Előzmény: BLFarm (124294)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124305

Sziasztok

Jövő hét vasárnapi Monori börzére (március 13.) következőket viszem.

 

- 2011-es brahma félvér kakas

 

- 2011-es kopasz nyakú foglyos vörös kakas (csak ha kell valakinek akkor viszem)

 

- 40 db jelenleg 4 hetes kettős hasznosítású csirke(Monorra már több, mint 5 hetesek lesznek)

 

- 14 db pulyka több színben (Monorra 3 hetesek lesznek)

 

- keltetni való kettős hasznosítású tyúk tojás

 

- fekete babos törpe cochin tojás 2 külön vérvonalból

 

Érdeklődni lehet a tollasfarm@citromail.hu e-mail címen és a 06/húsz-384-771egy-es telefonszámon.

További képek megtekinthetők a www.tollasfarm.gportal.hu oldalon.

harCI BAnyulka Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124304

Köszönöm a válaszokat. Ma lámpáztam, a kiesettek mennek a tyuki alá. Keléskor kap pár "csipogós" tojást, meg a csibéket.

Xaxonos Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124303
az pont ideális. Rakj át alá pár gépes tojást,akár a kilámpázottakat és mikor kopog a csibe kicseréled. De simán rakhatod alá majd a kelö csibéket is. Nálam volt olyan hogy 2 napja ült a tyúk és kapott 72 csibét, szépen elfogadta.
Előzmény: harCI BAnyulka (124300)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124302
mihez képest világos? Ez mind tök egyforma árnyalat.
Előzmény: Vkoza (124291)
skyhawk007 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124301

Csak saját tapasztalatom tudom megosztani veled. Kéretik szubjektíven kezelni!

Én is voltam egyszer hasonló helyzetben. Kölcsön keltetőben voltak a ojások 10 napja, mikor kotlósom lett. 2 napig hagytam ülni, utána a keltetőből alá raktam a tojásokat. 21-ből 18 kelt ki. 

Előzmény: harCI BAnyulka (124300)
harCI BAnyulka Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124300

Sziasztok!

Ha gépben kelt csibéket akarok kotlós alá tenni, akkor a kotlónak muszáj kiülni a három hetet, vagy kevesebb is elég? 1 hete indult a gép, ma kezdett kotyogni a delikvens...

Sanke33 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124299

Ha van a közeledbe tó vagy csatorna ahonnan hínárt tudsz szedni akkor két három vödörrel, zuh bele. Csobogó is mehet folyamatosan.

És a hármas szabály: kevés hal sok víz, sok növény.

A csirkéknéll is kell élettér a halaknál is. Jobb néhány halat nézegetni mint százat elképzelni...

No és adni neki időt hogy beáljon.

Bocs ez OF

 

Azért van tollas is.

 

Előzmény: kishármas (124283)
uvj Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124298

Kakasaim nagyon fotégen voltak ezért csináltam pár képet!! :-) Úgy milyen jó fejek???

uvj Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124297

Ők nagyobbak és élevezik a szabadságott!!

Porfürdő Nanával a japi kotlival!!!

ken81 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124296

Szia!

 

Ellküldtem,sok sikert hozzá!

Előzmény: BLFarm (124294)
uvj Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124295

Mint már irtam pulykáim 60 tojáson ültek meg vagyok elégedve az erednény 54 db. pipi!

Masterek, itáliaiak, vegyesek!

 

és a kis kedvencem!!!

 

BLFarm Creative Commons License 2012.05.06 0 0 124294

Szia

Kérhetném a leírást én is . blfarm@blfarm.hu címre .

köszi

Előzmény: ken81 (124285)
kiflee83 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124293

Ment egy frímél! :)

Előzmény: kishármas (124283)
petya009 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124292

Köszönöma  segítséget! 

Nos gondolkoztam, és úgy határoztam,hogy kipróbálom azt a fajta keltetést, amikor friss tojást rakok a tyúk alá. :-) Így a ma tojt tojásokat os aláraktam. Korábban hallottam azt is,hogy 1 napot kell pihentetni, olyat is,hogy elég, ha megvárjuk, amíg kihűl, ugyanis akkor alakul ki a "légpárna". 05.26-án meglátjuk, hogy alakult a dolog. :-)

Vkoza Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124291

a világosabbak a kakasok

Előzmény: Xaxonos (124278)
Márkó1995 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124290

oké köszi

Előzmény: capricorn18 (124289)
capricorn18 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124289

Szia

nekem bevált kotlónak a brahma is, orpington is.

Előzmény: Márkó1995 (124288)
Márkó1995 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124288

helló azt szeretném kérdezni hogy az Óriásbrahma jó kotló fajta ? ha nem tudnátok olyan nagy testü fajtákat írni köszi

lacipapesz Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124287

Az igaz,hogy a kotlós se vár egy napot,de pl. nem is hord a fészekben kialakított vályúkba vizet,meg nem is fertőtleníti a tojásokat,az infra lámpáról,meg a kamillatea főzési tudományáról ne is beszéljünk! De szerintem a kotló sem rögtön az utolsó tojás lerakása után ül el azonnal.

Előzmény: seriff72 (124286)
seriff72 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124286

Üdv mindenkinek! Rakjad alá nyugodtan  a kotló se vár egy napot! Én ha elindítom a gépet és másnap tojik még pl a liba nyugodtan berakom és ha fias ki is kel .Rászoktam irni + egy nap  de nem szokták megvárni.

Előzmény: petya009 (124279)
ken81 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124285

Sziasztok!

 

Ha jól értelmezem a zöldalgával küszködsz?

Van egy leírásom az ilyen dolgokról hogy hogy lehet minimális ráfordítással megoldani az alga és más problémákat.

Ha érdekel elküldhetem neked,sok hasznos dolog van benne.

 

Előzmény: kishármas (124283)
lacipapesz Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124284

A tojást mindig pihentetni kell egy napot,lehető legtisztább környezetben.Ekkor" szívja" magába a levegőt a légzsákba.

Előzmény: petya009 (124279)
kishármas Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124283

Lehet, hogy marad a múlt évi módszer. Nézzük a piszkos, büdös, zöld vizet........

Előzmény: sz.k.gabi (124272)
kishármas Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124282

Én mindig "pihentetem" a tojást legalább 1 napig. Azt hiszem így is kell.

Előzmény: petya009 (124279)
hobbityukos Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124281

Szia!Nyugodtan alárakhatod a friss tojást is,ha fias ki fog kelni.Üdv.Zoli

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124280

Sziasztok!

 

Eladó 10  darab törpe páduai tojás! Ezüst és chamois színekből vegyesen. 2500 a 10 darab.

A  tojások Pesten átvehetők. 

istvan.x@freemail.hu

 

                  

 

                  

petya009 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124279

Abban tudnátok nekem segíteni,hogy van-e valakinek tapasztalata,hogy aznap tojt tojást alá lehet rakni a tyúk alá? Mert én azt hallottam,hogy legalább 1 napot várni kell a tojással, míg a tyúk alá tesszük, bár nálam előfordult,hogy 1-1 "aznapi" tojást beraktam a keltetőbe, és mégis kikelt. Nem szeretnék holnapig várni a tojások  kotlós "élesítésével", mert szombati nap lenne ideális kelés szempontjából. 

Xaxonos Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124278
üdv nektek. Szeretném tudni,kérdezném,a sávos plymouthoknál melyk a him? A fehéres fejü vagy a feketefejü? Illene tudnom de már bekavarodtam. Mindnek kakasosan rövidke a szárnytolla sajnos.
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124277

Én alátenném a többit is. Nagyon úgy néz ki, hogy szépen elült.

Előzmény: petya009 (124274)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124276
csá! Vegyél fel valami harci szerelést,ismertesd a jogait meg mutass neki egy nagy kést hogy tudja mik a lehetöségei. )) szép kis pulykeszok ám. Sztem a kotlót tedd át a fészekröl oda ahol nevelni fog,vagy egyszerüen csak az udvarra és egyesével engedd oda neki a piciket. Ne alá rakd mert akkor ha dilis megtaposhatja. Ha meglátja a csibéket lenyugszik.
Előzmény: capricorn18 (124273)
petya009 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124275

A "kivehetem" alatt azt értem,hogy elkülöníthetem-e  többiektől,ahol majd ülni fog. :-)

Előzmény: petya009 (124274)
petya009 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124274

Üdvözletem! 

Az egyik tyúkom, ami tavaly két alkalommal is kotlott, 3napja lábon kotyog. Ma délelőtt betettem 2 tojást, amire ráült, és azóta is ül. Ha a közelébe mennek a többiek, hangos "visításba" kezd, és felborzolja a tollát. Nemrég adtam a tyúkoknak "zöldséghulladékot", és erre sem jött ki a fészekről. Ha délután is bent marad, este kivehetem, és alá rakhatom a tojásokat, vagy várjak még vele? 

capricorn18 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124273

Sziasztok

Ma reggelre kikeltek a kék pulykám alatt a kis pipék.

17 tojással indítottunk, 13 kötött be és 11 kelt ki.

Az anyjuk olyan vad, hogy egy kommandós egységnek kell bemenni hozzá, hogy valamit is lehessen csinálni. Most elszedtem tőle a pipéket, de még nem jöttem rá, hogy és mikor kellene őket visszatenni neki.

sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124272

Ha találsz valami épkézláb megoldást, oszd meg velem kérlek! Én sem adom fel a keresést.

Előzmény: kishármas (124270)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124271

Én két éve,mikor az a rengeteg béka volt mindenfelé,azzal etettem a baromfit.A legtöbbet a pár hónapos növendékcsirkék nyeltek le belőlük,semmi bajuk nem lett.Viszont ahogy nőttek a békák,úgy ment el tőlük a csirkék étvágya is.Szerintem pont a bőrsejtek méregtartalmának növekedése miatt,de volt olyan,ami annyira falánk volt,hogy megette ezután is.:)

Előzmény: hatvanhárom (124216)
kishármas Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124270

Nekem szűrőm van (uv-s) . Ilyenkor már sajnos nem jó és ráadásul non stop megy. Más megoldás keresek.

Előzmény: sz.k.gabi (124267)
egriani Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124269

Nevelőnő, valamint csibéi egyrésze. Japi keverék tyúkocska, simán elfogadta a gépből keltetett csibéket.

Előzmény: egriani (124268)
egriani Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124268

Köszönöm, hogy megírtad a véleményedet!

Annak is igazat adok aki a 100% kölelébe törekszik,annak a keltetőgép ára nem ennyi,(!) de szerintem akinek évi 1-2 keltetésre van szüksége, ill csak kizárólagosan család ellátására ez is megteszi! Még ami mellete szól, 700Ft -nyi energia felhasználás egy keltetésre.

Előzmény: vihogó (124260)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124267

Jó reggelt! A link:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=120&na_step=30&t=9014189&na_order=

 

Ajánlom figyelmedbe az 57605-ös hsz-t.

Előzmény: kishármas (124264)
subigalamb Creative Commons License 2012.05.05 0 0 124266

Csodák pedig igenis vannak!A példád azt mutatja!

Előzmény: vihogó (124260)
jakabszállási Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124265

Elméletileg megyek monorra. Látom mély nyomot hagyott benned az a széna bála:))) Most nem azzal a kocsival megyek.

Előzmény: Z00mBye (124241)
kishármas Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124264

Szia! Írd már meg a tippet vagy tedd be a linkjét! Nálam egyre szarabb a helyzet.

Előzmény: sz.k.gabi (124173)
corsa05 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124263

Sziasztok!

 

Akit érdekel a Penyben a fél literes almaecet akciós!

200ft/db.

Bau88 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124262

Eladó a képen látható sávozott plymouth rock kakas!!

érd: 0620/256-2640 A kakas Veszprémben van.

 

fejes bálint Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124261

Helló Esztergomban vanak ha érdekel hijfel a 06305369722

Előzmény: mazsyné (124258)
vihogó Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124260

Én már irtam egyszer hogy nálam jól működik,de letorkoltak.Az enyém 38,1c megy,nem állítható hőmérsékletű,70% kelést produkál.Keltettem vele fürjet,fácánt gyöngyit,tyúkot.Most is megy,pedig van még 2db PL masine is.

Előzmény: egriani (124259)
egriani Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124259

Szép napot mindenkinek!

A román keltető alól kikeltek a kiscsibék, na nem dicsekedni szeretnék, de a tartós 38.7 C hőmérséklet mellett , 42%-os kelés sikeredet. Tudom, ennél jobb eredmények vannak, de ahoz képest amit jósoltak, hát mégis eredmény!

Egy topiktárs nagy egyszerüséggel egy szóval leírta "pörkölt" volt igaza, valóban lesz egy kis csirkepörkölt.

30 kiscsibe elmúlt egy hetes, japi gondózónőjük vigyázz rájuk, nagy büszkeséggel tereli az udvaron őket.

Felhívtam a gyártót,nagyon készségesek voltak, kicserélik a vezérlőegységet!

 

Köszönöm mégegyszer, hogy segítségemre siettél.

Előzmény: hatvanhárom (123181)
mazsyné Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124258

Szia merre felé laksz?én győr és csorna között...

Előzmény: fejes bálint (124257)
fejes bálint Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124257

Üdv cserélnék egy welsumer családot 2 paraszttyúkra vagy gyöngytyúkra

abotos Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124256

A selymek és a hollandok teljesen külön vannak, zárt helyen belül is kialakított, hálóval védett helyen. (a foxi kutyákat minden érdekli-ezek is!) A holland kakasom elég agresszív, első nap jól elverte a fiatal selymemet, ezért külön raktam őket. Készül a kinti kifutójuk, de kell még pár nap. A fészke szerintem nem túl hideg és nem is túl meleg, faforgáccsal bélelt kis házikó. Ragadozó nem fér hozzá, de rágcsálók (inkább csak egerek, mást még nem láttam) biztos szaladgálnak, egyet tettek már el láb alól.

Kérdésem még, ilyenkor ki kell venni a tyúkot a kakas mellől? El tud bújni, a házikóba csak a tyúkok férnek be, a kakas nem. Állítólag ezt a fajtát még csak le sem kell takarni kosárral mert kikeltené magától.

Szóval akkor inkább tegyek be alá több tojást? Bekuncsorogtam magam néhány tojással más keltetőjébe, mert ezt már nem tudja úgysem megoldani egyedül, de először a célom a tyúkkal való keltetés lenne.

A válaszokat előre is köszönöm!

Előzmény: Z00mBye (124255)
Z00mBye Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124255

én majd okoskodok, pedig én nem is vagyok annyira tyúkos, inkább kacsás. , de a keltetés az keltetés.

Szóval ha másik nem tojik abba a fészekbe és jó helyen van a fészke (nem túl meleg és nem túl hideg, és nem eszi meg semmi rágcsáló ill. ragadozó) akkor a legjobb ha otthagyod mert akkor minden nap felmelegíti a tojásokat természetes módon.

De ha más tojást akarsz vele ketetni akkor haggy ott neki 6-8 palozsna (felénk polozsna) tojást és elkotlik. de van akinek 1tojásra is kotlik. Azt mondják azért jobb a több tojás mert amikor tojik ingerli a kotlásra a sok alatta levő tojás.

Előzmény: abotos (124254)
abotos Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124254

Üdvözlök mindenkit!

Már régóta követem a fórumot, most szeretnék csatlakozni. 

Régebben és most is tojótyúkokkal foglalkoztunk, de idén kaptam ajándékba selymeket is. Két selyemtyúkom és egy kakasom van, két törpe holland fehérbóbitásom és egy megmentett házi kedvenc Lohmann Brown. A monori börzén szert tettem 5 selyem kiscsibére, mára már szépen növögetnek. A tojótyúkban otthon vagyok, de sajnos (pedig biztos nem olyan bonyolult) ehhez nem nagyon értek.

Tojik az egyik selymem (nem tudom pontosan melyik, mert az egyik szeptemberi szerintem ő még nem, a másik tavaly áprilisi-ő már tojt) és a hollandom, de nem akar elülni. Nagynénémtől kaptam a tojót, azt mondta eddig 10-12 tojt és elült. Most 17nél tart. A holland 5nél.

Sosem csináltam még ilyet, mindenki mást mond: ki kell venni, nem kell kivenni? Azt mondták ha kiveszem nem ült el, a másik azt mondja, hogy ez ösztön elég ha palozsnát hagyok alatta. Meddig jó egy tojás? (a tojótyúknál sokáig, de az más...)

Ha valakinek van tapasztalata, mindent szívesen fogadok!

Garvil Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124253

Köszönöm a választ. Ígyekszem majd nekik eleríteni a kifutóból, ha nagyobbak lesznek.  Egyenlőre 4 hetesek, 49-en van vannak a fűzfa alatt elkerített kb. 12nm-es területen.

Előzmény: Burst.chow (124141)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124252

Ugyan nincs mit. Szász kacsa ügyben Anaterráékkal beszélj. A Jani tudott valakinek tojást.

Nekem ma reggelre kikelt a tyúk alatt már 3 gyöngyi, ahogy elnézem mindhárom püspöklila mellényes lesz és két kacsa. A többi tojás is likad. Majd a tyúk alá suszterolok a gépből pár tojást és akkor ha kikeltek, a gépes csirkéket is megkapja. Ő az aki mindenkit elfogad válogatás nélkül is, jó öreg 2008-as tyúk, de örök kenyere van. Sárga orpi.

Előzmény: Xaxonos (124251)
Xaxonos Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124251
szia köszi. Van már mindenem de aranyos vagy. Van az egy rodi csirkém ami 60ból kelt ahhoz akartam fajtársat. Hátha kél még egy. A szász kacsa meg mint a nikem is jelenti a szivem csücske lenne ha lenne. Az elsö rendelésemböl még csirke is kélt. A maradék szép meg jo csak épp nem szász lett. Nem vok elkeseredve én,nálam az csak pár percig tart. Kiirom ide néha a bánatom és utána carok rá. :D Remélem szép csibéid kelnek. Tegnap vittek el naposakat ,picit sajnaltam is mert tele vót kék kopinyakuval. Ugyhogy megraktam még a gépet. Kel a gyöngyim,pulykám,bütykös liba is tán,meg a monoros féle fajok is tán hftfón. Gond egy szál se csirke ügybe de jol esik a felajánlásod.
Előzmény: hatvanhárom (124248)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124250

Nálam sem az enyémek, de a vedég kannibál, mint már írtam mindent felfal ami él és mozog. ..)))

Előzmény: sz.k.gabi (124249)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124249

Nem írtam, nem írtam, mert nem tudom! Nálam nem esznek varangyot a szárnyasok.:))

Előzmény: hatvanhárom (124234)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124248

Szép napot Mindenkinek!

 

Szia Csabi! Nagyon sajnálom hogy így jártál. Bizony vannak értetlen emberek. Tudnék én is mesélni. Ha gondolod, nagyon szívesen küldök Neked kacsa, fürj, gyöngy  és tyúktojást is, vagy bármiben tudok segíteni csak szólj.

A tojásaid még most is mind bent vannak, kíváncsian várom a kelést, amint lesz eredmény megírom.

Előzmény: Xaxonos (124245)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124247

Erre nem tudok mit mondani, nagyon sajnálom, hiába, a hülyék is csak egyre többen lesznek!:(( Milyen tojások voltak? 

A fenébe is, legalább eső volt...

Előzmény: Xaxonos (124245)
falusisanzon Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124246

Jó reggelt!

Itt, Tolnában 12 mm eső esett éjszaka!Előtte egész hónapban volt ennyi!Nagy öröm!

Xaxonos Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124245
jo reggelt,itt is eseget valami végre.Több napos esö talán életet lehelne még ebbe a kopár tajgába.Na megint meglöttem a pénztárcám ugy hiszem. Ugy jártam,mult szerdán rendeltem tojást mégis ujra én őkör. Megkértem a manust csak akkor adja fel ha tutira megkapom egy naposba. Oké hivott hogy a csomi a postán,a kedves neje /tuti szőke lehet/ feladta. Várom csütörtökön,posta sehol. Na tegnapra ide ért. Fűrészporba, 2db müanyag tojitartónak nevezett szarba rakva a tyuktojik. Fele törve,másik fele bepállva. A szász kacsa tojik papirba,tán ott maradt remény. Föttek a postán az ünnepek alatt. Gondolom a nőci nekem akart spórolni vagy nem is tom,a csomag alapdijjal feladva,még egy törékeny jel sem rajta. A postán is okosak lehetnek ott. Tehát még reklamálni se tudnék. A manus külföldön van azért öt majd megdicsérem. Beraktam azért a maradékot hátha. Szem volt a tojiba mert a törötteket megskubiztam. Tanulság hogy jövőre csak személyesen veszek tojást ha egyáltalán veszek még. De örülök mert szépek a növendékeim,az eső is megjött ugyhogy szép napot nektek is.
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124244

Szia! Szépek ezek az állatok, az orpi tyúk meg szakadt, na bumm, akkor mi van?:)) Attól még szép ő is! A bubi nagyon jó fej!:))

Előzmény: orpington98 (124240)
sz.k.gabi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124243

Jó reggelt!:) Vihar az itt nem volt. Körben körülöttünk láttam, hogy villámlik és valami dörgésfélét is hallani véltem, de ennyi. Reggel locsoltam. Marad az ima és esetleg az esőtánc.

Burst.chow Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124242

Sziasztok!

A képeken látható,import állományomtól,fogoly szinű plymouh előnevelt csibék még korlátozott számban(7-8 db) kaphatók. A monori börze időpontjára lesznek 17 naposak. Monorra tudom vinni.

 

Z00mBye Creative Commons License 2012.05.04 0 0 124241

na este 10re megérkezett a zivatarocska, hajnali 1ig nyomta rendesen, kell is ide a sivatagba.

Akkor Jakabszállásról ,-ami kb légvonal 50-60km- 2óra alatt ért ide hozzánk. nagyon nem sietett. :-)

 

Monorra jössz? bálát hozod? :-)

Előzmény: jakabszállási (124239)
orpington98 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124240

Sziasztok!

 

Hoztam pár képet a jelenlegi tyúkjaimról! Nincsenek túl sokan...Összesen 1 kakas és 4 tyúk,de remélem azért tetszenek! :))

 

Orpington kakas:

 

 

 

Orpington tyúk (Gabi! Mondtam hogy szegényem elég "rondán" néz ki...ő a kakas "kedvence" és ez sajnos meglátszik a tollazatán) ://

 

 

 

A bubi-gatyás tyúkom és  2 darab fogoly színű araucana keverék tyúk:

 

 

 

Most sajnos csak ennyi az állományom! Ők maradtak meg az öregek közül (A többiek egy résza a mamámnál,a masik részük pedig a fagyasztóban "díszeleg")idén még jön hozzájuk pár fiatal,de 8 tyúk és 1-2 kakasnál többet nem tervezek... :))

jakabszállási Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124239

Nálunk még most is esik, bár már nem annyira mint egy órával ezelőtt. Jó nagy zuhé volt. Ugye nem kell bemutatnom hogy hol lakom... :))

Előzmény: Z00mBye (124237)
harCI BAnyulka Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124238

Én az ország északkeleti csücskében lakom. Hatalmas csörgés-csattogás volt, de víz nem sok jött vele.

Előzmény: Z00mBye (124237)
Z00mBye Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124237

Merre laktok ti ,h vihar van? Nálunk semmi még. de akkor várom a vihart én is.

 

 

ken81 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124236

sziasztok!

 

Szombaton kellene kelni a csibéimnek és már van 5db,egy pár kép róluk.

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124235

Szia! Épp ma paráztam én is, bár csak a szélét kaptuk a viharnak, sajnos az esőnek is, épp addig tartott míg úton voltam a boltból. Semmiképpen se nyitogasd áramszünet esetén. Takard le , bugyolád be alaposan a gépet olyankor. Valami meleg polár, meleget tartó dologgal. Pár órát ki kell birnia  a tojásoknak, főleg a keltetés vége felé. A hungarocell gép amúgy is elég jól tartja a hőt, a románról már ez nem mondható el.

Előzmény: harCI BAnyulka (124232)
hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124234

A varangyra nem írtatok semmmit, senkinek semmi tapasztalata??? Jó tudom hogy a baromfi alapból nem eszi meg azt ami számára mérgező, de ez egy kannibál kakas, mindent felfal ami a szeme elé kerül és mozog.

hatvanhárom Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124233

A felnőtteknél én sem szoktam túlzásba vinni a meszelést, csak évente egyszer, Cobrázni pedig takarítás után, mikor még nincs bent az új forgács, de a kicsiknél muszáj, főleg, hogy most a nagycsoport abba az ólba került, ahol évekig a kacsák és a libák voltak. Ott drasztikus fertőtlenítést és Cobrázást kellett végeznem. Hétfőn kel a következő nagy csapat, akik ráadásul reményeim szerint még tyúkkal is lesznek, őket teszem a most már nagycsoportosok helyére. Ott ezért kellett meszelnem. Közben kerítettem ls kapukat is csináltam, mostanra végeztem, holnap remélem már eljutok odáig, hogy képeket is készítsek.

 

harCI BAnyulka Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124232

Sziasztok!

 

Nagyon aktuális kérdés foglalkoztat (ej, de finoman fogalmaztam, parázok ezerrel) : megy a keltető, kint pedig embertelen vihar dúl! Mit kell csinálni áramszünet esetén? Nálunk max pár órán át szokott tartani, de nem árt felkészülni, legalább tudjam, mit tehetek.

Érdemes költöztetni rokonokhoz, vagy a rázkódás csak rosszabb?

Tartsam melegen, amíg tudom? Gondolom nyitogatni tilos, még ha a forgatás ki is marad...

 

Van valakinek ez ügyben tapasztalata?

capricorn18 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 124231

A klórmészről csak annyit, hogy mikor nálam először jelentek meg a solyok, ezt ajánlották, mert, hogy ennél hatásosabb fertőtlenítő nincs. Ez eplusztít mindent ami érintkezik vele.

Be lettek szőrva vele a soly telepek és másnap nem hogy elpusztultak a mocskok, hanem csak arrább költöztek. Azóta sem vettem ilyen cuccot nem is fogok, teljesen kiábrándultam belőle.

Mi tömény ipari hypóval szoktuk az ólak felait teddy hengerrel végigkenni. Eddig bevállt.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!