Keresés

Részletes keresés

zlotyi11 Creative Commons License 2021.05.07 0 1 170591

No meg TT azért sehol sem töltötte ki a szerződését, talán ez sem véletlen. Szakmailag amúgy sosem mondtuk, hogy baj lenne vele, inkább emberileg ugye.

Előzmény: agymosott09 (170590)
agymosott09 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 170590

Klopp és Tuchel egyaránt a BVB-s költségvetés sokszorosából dolgozik, amióta leléptek. Tuchel esete persze örökké vita tárgya marad már, de Klopp menni akart, mindig mondta, hogy nem akar örökké a BVB-nél maradni. 

Előzmény: w.ullrichfun (170586)
w.ullrichfun Creative Commons License 2021.05.06 0 0 170589

Ha csak egyikükről lenne szó, mondanám, h igazad lehet.

De itt 2/2 eset, látványosan, nagyot szólva ... tehát lehet a vezetőség magyarázkodása, h így-úgy összetett probléma, meg nem jó a kapcsolat, meg nehéz természet, a tényként csattanó válasz: 2+2=4, azaz 4 komoly eredményt (minimum!) dobtak ki az edzőkkel Dortmundból ... persze hogy egyszerű, nem is kell túlbonyolítani, mert értelmetlen, csak bla-bla, magyarázkodás, kifogások, meg lózung, mint szezonok elején a salistál célozgatások.

 

Előzmény: Sammer97 (170588)
Sammer97 Creative Commons License 2021.05.06 0 2 170588

Ez azért így egyszerűsítés, mert Kloppo is mondta, elfáradt a kapcsolat, TT meg nagyon nehéz természetű ember állítólag. Ha nincsen meg az összhang, akkor kb semmi sincsen, bármennyire jó az edző és a keret is.

Előzmény: w.ullrichfun (170586)
w.ullrichfun Creative Commons License 2021.05.06 0 0 170587

Erősödik a pad, végülis valahol el kell kezdeni a "stabilitást" :))

 

Előzmény: Sarq_ (170585)
w.ullrichfun Creative Commons License 2021.05.06 -1 0 170586

Azért mennyire növelheti Watzke esetleges skizo hajlamait, h a két elküldött dortmundi tréner egyaránt dupláz CL döntőben, és bajnokságot nyer új csapataival?

 Mert amit mutatott Kloppó Liverpoolban, és TT Párizsban, ill. Londonban most .... nos teljesen egyértelmű lett minden BVB szimpatizáns számára, hogy nagyon nem az edzőkben volt a hiba, hanem Aki elküldte Őket .. :(

 

Előzmény: zlotyi11 (170584)
Sarq_ Creative Commons License 2021.05.06 0 0 170585

Úgy tűnik, a szélsőhátvéd problémára low budget megoldást sikerült találni, Passlack kapott egy kétéves szerződést...

zlotyi11 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 170584

Őt is "mi" neveltük ki/fel. :)

Előzmény: Sarq_ (170579)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.05.06 0 1 170583

Igen, volt egy rövid idő, amikor úgy nézett ki, hogy lehet valami, de akkor is az volt a(z egyik) fő gond, hogy nem volt a kispadon alternatíva. Nagyon fontosnak érzem (évek óta),hogy egy biztos kapust hozzunk, akire a védelem támaszkodhat és persze fordítva is. Ki tudja, talán idén nyáron érkezik valami használható kapus (is).

Előzmény: tillA (170566)
Racilaci Creative Commons License 2021.05.06 0 1 170582

Tűpontos meglátás, de mit akarsz vele közölni?

 

Senki nem állította, hogy a világ láthatóan gazdagabb és gondtalanabb felén nem használnak ilyen kifejezéseket. Azt állítottam ellenben, hogy arrafelé ezen azért fennakadnak. Errefelé meg azon akadnak fenn, ha arrafelé olyanokon fennakadnak.

Előzmény: GombozoIII. (170580)
GombozoIII. Creative Commons License 2021.05.06 0 0 170581

Szerintem is seggfej egyébként.

Előzmény: GombozoIII. (170580)
GombozoIII. Creative Commons License 2021.05.06 0 0 170580

A díszpinty - a pinty bármivel helyettesíthtő -  mindenki számára érthető kifejezés.

Lehmann is   "a világ láthatóan jómódúbb és gondtalanabb felén"  éldegél és ismeri, használja a kifejezést vagy egy szinonímáját.

Előzmény: Racilaci (170576)
Sarq_ Creative Commons License 2021.05.05 0 1 170579

Tuchel 2 egymást követő évben CL-döntős.

négyévszakos Creative Commons License 2021.05.05 -2 2 170578

Meglep hogy ennyire nagy távolságból is tudsz azonosulni a német társadalom agymosott, holokauszt miatti bűntudattal terhelt lelki világával. A nyelvészkedés mesterkedésed nem hoz lázba. Számomra annyi a lényeg, amit egy tbc-s angol leírt már majd' 70 évvel ezelőtt.

„A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy. Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik.”

Előzmény: Racilaci (170576)
Datsyuk Creative Commons License 2021.05.05 0 0 170577

Én meg azt nem értem, hogy miért akadtál ennyire ki?
A "Quotenschwarzer" vagy "Quotenfrau"-nak van egy tudatos degradáló jelentése. Ő ezt egy kollégájára mondta. Akkor is kivágták volna ha egy nőre mondja ezt. Én sem vagyok híve a cancel hullámnak de itt nem érzem a túlkapást.
Ne kezdjük már el védeni meg sajnálni Lehmannt. Világ életében egy seggfej volt. Inkább örüljünk annak, hogy működik a karma :)

Előzmény: négyévszakos (170575)
Racilaci Creative Commons License 2021.05.05 0 0 170576

1. Alany kérdése

Ha te magadra mondod, hogy "én, hülye", meg ha én mondom rád, hogy "te, hülye", az neked ugyanaz? Ha igen, akkor oké, köszi - csak szólj, mert a többség az utóbbira "kicsikével" jobban megsértődik. 

 

2. Szavak használata

Igen, eléggé nem mindegy, hogy azt mondod valakire, hogy fekete vagy azt hogy néger / feka / nigga. 

 

3. Nyelvhasználatának a helye

Nagyon nem mindegy, hogy élőbeszédben vagy írásban; érzelmileg telített helyzetben vagy megfontoltan; privát használatra vagy nyilvánosan nyilvánulsz-e meg.

 

4. Nyelvhasználó személye

Nagyon nem mindegy, hogy te mint ismeretlen köznapi figura élsz a szólásszabadság jogával vagy közszereplőként sokak számára nyilvánulsz meg akár ugyanabban a témában is (az már nem is szólásszabadság, hanem véleményszabadság - ami egyébként ugyanolyan módon korlátos: mások emberi méltósághoz való joga korlátozza).

 

5. Nyelvhasználat célja

Most ez tökmindegy, de belekeverted, ezért akkor leírom: teljesen atipikus eset, amikor pl. egy filmben a valóság eltúlzott, vagy épp tökéletesen reális megmutatásának a szándékával, de mégiscsak mesterkélten használnak egy argót. Ez tök más, mintha te abból hétköznapi emberként vagy épp közismert személyként, de mégiscsak az adott közegtől teljesen függetlenül kiragadsz egy neked tetsző, de a célszemélynek sértő szót, kifejezést.

 

Ami viszont a jelenlegi témához szorosan kapcsolódik: ha kifejezetten a célszemély minősítése volt a nyelvhasználó (elsődleges vagy csak sokadlagos, de egyértelműen érvényesülő) célja, akkor bizony megsértette a másik méltóságát. Lehet, hogy ez neked nem tűnik fájdalmasnak, de ha a leggyengébb tulajdonságodra gondolsz, amire nem vagy különösebben büszke vagy amire ugyan büszke vagy (pl. küzdesz az alkoholizmus ellen, néha szép eredményeket is érsz el, erre én leiszákosozlak), de általában 100-ból 99-en sértő módon használják rád (pl. lehetsz te büszke "buzi" - de ha a buzizók 99,9999%-a ezt sértésnek szánja, akkor az sértő), s más ahhoz kapcsolja a teljes személyiségedet, akkor azzal a porba döngöl.

 

 

 

Most a legfontosabb elemeket választottam szét ebből, de még lehetne írni, mert a nyelvhasználatnak elég kiterjedt kultúrája van. Amit sajnos pl. nálunk olyannyira kevesen ismernek, hogy egyszerűen nem is értik, hogy a világ láthatóan jómódúbb és gondtalanabb felén miért is akadnak fenn ilyesmin.

Előzmény: négyévszakos (170575)
négyévszakos Creative Commons License 2021.05.05 -3 2 170575

Kurvára nem értem mi a baj. Dennis Aogo fekete bőrű? Igen. Akkor mi a baj, a valóságot miért nem lehet leírni? Ha látunk egy fehér bőrű és sötét bőrű embert egymás mellett menni, majd a néger seggre esik és jót nevet mindenki az eseten, egyik szemtanú se fogja azt mondani amikor tovább meséli a sztorit, hogy a két emberből mondjuk a kék cipős esett seggre. Mindenki úgy fogja tovább mesélni, hogy a nigga seggre esett. Mert ha két különböző rasszból származó embert meg kell különböztetni, akkor muszáj az első, leginkább szembe ötlő jellemzőt használni.

Ha valami barom holnap kitalálja hogy meleg egy sértő szó, akkor nem szabad majd a nap nevű égítestre azt mondani, hogy meleget ad? Ne legyünk már se állszentek, se ne használjuk a gondolatbűn és az újbeszél fogalmakkal való játszadozást. Akkor mi a helyzet amikor a gettós filmekben a fekák hívják magukat/egymást niggerner, fekának, stb? Ezen sose hallottam még senkit kiakadni. Vagy nekik lehet? Akkor meg ez a rassziszmus, amikor egyes emberek használhatnak bizonyos szavakat, mások meg nem. Pont a zsidózás. Ha egy zsidó nevezi magát zsidónak, azzal semmi baj nincs, ez a normális. De ha egy nem Ábrahám törzséből való mondja rá hogy zsidó, akkor ott az antiszemitizmus. Borzasztó ostoba emberek élnek ebben az ostoba világban. 

Előzmény: Datsyuk (170573)
Racilaci Creative Commons License 2021.05.05 -2 0 170574

Azért szeretnék én a berlini szólásszabadság-szinten élni. 

Előzmény: négyévszakos (170570)
Datsyuk Creative Commons License 2021.05.05 -1 0 170573

Szólásszabadság nem egyenlő azzal, hogy bármit mondhatsz. Illetve mondhatod, csak lesz konzekvenciája. Lehmannért nem olyan nagy kár.....nem éppen, egy szimpatikus karakter.

Előzmény: négyévszakos (170570)
négyévszakos Creative Commons License 2021.05.05 0 0 170572

Akkor Palinak ez a nagy szerencséje, hogy nem a ketrec előtt ugrált fiatal korában :)

Előzmény: Sarq_ (170571)
Sarq_ Creative Commons License 2021.05.05 0 0 170571

Avagy volt kapusként jobb, ha kussolsz :)

Előzmény: négyévszakos (170570)
négyévszakos Creative Commons License 2021.05.05 0 1 170570

Berlinben nagy a szólásszabadság :D

Előzmény: Sarq_ (170569)
Sarq_ Creative Commons License 2021.05.05 0 0 170569

Lehmann petryzett egyet, őt is kibaszták a Herthától :).

 

Azért a City némileg simábban jutott túl a PSG-n, mint a BVB-n.

Sammer97 Creative Commons License 2021.05.04 0 0 170568

Az a baj a felsorolt védőkkel, hogy kb. csak Hummels megbízható, Akanji rendkívül bizonytalan sokszor, Cant szintén láttuk pár meccsen (ld. City), Zaga pedig többet van kórházban, mint a pályán. Erre nem lehet építeni.

Mindemellett a szélsővédő kérdés nincsen megoldva évek óta, Schulz és Meunier is életveszély védekezésben, támadásban pedig csak szimplán használhatatlanok.

Nem tudom, hogy Rose milyen felállásban gondolja majd játszatni a csapatot, de az biztos, hogy a hátsó alakzatban - kapussal együtt - kell a vérfrissítés és az erősítés, mert anélkül nem lehet komolyabb célokat kitűzni (akár marad Sacho & Haaland, akár nem).

Előzmény: Sarq_ (170562)
tillA Creative Commons License 2021.05.04 0 0 170567

(akarom mondani: Diallo)

Előzmény: tillA (170566)
tillA Creative Commons License 2021.05.04 0 0 170566

Ha jól emlékszem, amikor - sajnos csak rövid időre - elkezdett összeállni egy új védelem a frissen érkezett Diarra és Akanji köré, az nagyon imponáló volt, és biztatónak tűnt.

Előzmény: zlotyi11 (170563)
tillA Creative Commons License 2021.05.04 0 0 170565

Egyszer egy Európa-bajnokságnak már volt a legjobb védője, az nem kevés.

Előzmény: négyévszakos (170564)
négyévszakos Creative Commons License 2021.05.04 0 0 170564

A kis portugál sose lesz jó védőjátékos. Szerintem a portugál válogatottban is csak azért ő játszik azon a poszton, mert ő a leginkább védekezni képes támadó szélsőjük :) Kiváló támadásban a srác, de a védőmunkája nem elég jó, nem csoda hogy több edző is valami megmagyarázhatatlan okból MS29-et preferálta szélső védőnek, miközben Guerreiro is a pályán volt, valami egészen más poszton.

Előzmény: Racilaci (170561)
zlotyi11 Creative Commons License 2021.05.04 0 1 170563

Lényegében felsoroltad, akik használhatóak, de 3 védő az édes kevés egy egész szezonra, de még egy meccsre is....Évek óta megy a szenvedés a védelemmel, és még toldozásnak sem nevezhető igazolások jönnek.

Szélre és középre is kell ember, a kapus poszt pedig még ennél is fontosabb lenne, hogy végre megpróbáljuk rendezni.

Előzmény: Racilaci (170561)
Sarq_ Creative Commons License 2021.05.04 0 0 170562

Ha az a cél, hogy a BVB-nak klasszisokból álló, feltörhetetlen védelme legyen, akkor tényleg kuka az egész.

Szerintem Hummels, Can, Zagadou, Guerreiro mind használható játékosok, én Akanjit sem látom borzasztónak. Meunier és Schulz azok, akiktől azonnal megválnék. De még így is kell új ember mindkét szélre és egy középre is.

Előzmény: Racilaci (170561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!