Keresés

Részletes keresés

sr1 Creative Commons License 2021.11.28 0 1 9558

https://www.bmj.com/content/375/bmj.n2756

ezt olvasd el, elég sok információt tartalmaz a kínai járványról.

Mellesleg furcsa, hogy 400millió ember oltatlan és hivatalosan nincs járvány.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/china/

 

Előzmény: JimmyQ (9557)
JimmyQ Creative Commons License 2021.11.28 -1 0 9557
Látó 62 Creative Commons License 2021.11.27 0 2 9556
12 voltos Creative Commons License 2021.11.27 0 0 9555

hirtv, covid tablettáról

https://youtu.be/JC3huaQHPpk

JimmyQ Creative Commons License 2021.11.27 -1 3 9554

Szalagavató.

Miért is ne, ilyenkor van a szezonja. Megy a műsor, beszédekkel, közben a diákok mindenféle műsorszámaival, ahogy kell. A hallgatóság ritkásan elszórva, maszkolnak is előírásszerűen. A mindenféle gimis poénok után már a kultúrát nyomják, nem is akárhogy, mert hát zenegimnáziumban volnánk. Erre aztán bemerészkedik két idősebb tanárnő is, meghallgatni a növendékeik produkcióját. De a járványra való tekintettel nem ülnek a közönség közé, hanem az egyik tanári páholyba, ott is maszkosan, és persze sutyorognak a zeneszámok között:

- A múlt héten hazajött volna Hollandiából a lányom, de nem éreztem jó magam, mondtam neki, hogy inkább maradjon, nehogy elkapjon tőlem valamit.

Itt lehúzza a szájáról a maszkot, s fojtott hangon közvetlenül a másik fülébe súgja:

- Tudod covidos voltam.

 

12 voltos Creative Commons License 2021.11.26 0 0 9553

egyre több hír van covid elleni tabláttáról amit a tünetek megjelenésekor kell bevenni és kb ugyanolyan hatásosak mint az oltás.

szerintem ez még jobb mint az oltás, mert csak annak kell bevennie aki biztos hogy megfertőződött.

viszont valahol olvastam hogy marha drágák lesznek, többszázezer ft...

JimmyQ Creative Commons License 2021.11.26 -1 2 9552

https://telex.hu/koronavirus/2021/11/26/unios-vakcinabeszerzes-magyarorszag-pfizer

 

A sokat ostorozott közös európai vakcinabeszerzésről Gulyás Gergely még néhány napja is megismételte, hogy a kormány bölcs és felelős döntése volt, hogy annak második körében Magyarország nem vesz részt.

Most meg:

"Az Európai Bizottság egyik szóvivőjének információja alapján az Euronews megírta, hogy Magyarország szeptemberben visszakönyörögte magát a szerződésbe. Ami egy csendes Canossa-járás volt, mert kellett hozzá a többi ország jóváhagyása is."

Előzmény: JimmyQ (9527)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.26 0 0 9551

Arról beszélt, hogy domináns gének születési rendellenességeket okoznak. (A bank csak példa volt.)

Előzmény: A teremburáját (9548)
NevemTeve Creative Commons License 2021.11.25 0 1 9550
JimmyQ Creative Commons License 2021.11.25 -1 1 9549

https://www.nyugat.hu/cikk/17_18_ember_van_lelegeztetogepen_a?fbclid=IwAR22HZZ72nMEaFaibnWpXX4eXNJGhCnZLGwbEEddMcU4zApnFoqdLO5jQ8U

 

"Az intenzíven fekvő betegek háromnegyede oltatlan, az oltott betegek mindannyian régen kapták meg az oltásukat, és többségben vannak köztük a kínai Sinopharm vakcinával oltottak – mondta."

A teremburáját Creative Commons License 2021.11.25 -1 1 9548

Nem a bankot menti, hanem az ügyfeleit! Egy nagyobb kárt előzve meg vele. Láthatná Mérő is a fától az erdőt!

Előzmény: Törölt nick (9546)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.25 0 0 9547

jaja, az is hasonló :D

Előzmény: Törölt nick (9546)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.25 0 0 9546

Mérő az egyik előadásában ezt ahhoz hasonlítja, mint amikor egy bank a felelőtlen hitelkihelyezések miatt megy csődbe - és az állam mégis megmenti. Helyes?

Előzmény: 12 voltos (9545)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.25 -1 0 9545

azt azért ne felejtsük, hogy sajnos ez az egészségtelen és felelőtlen élet, amiről írsz, pontosan AZ, amit a covid elleni harccal MEGVÉDENI akar a társadalom és az állam XD

Előzmény: Törölt nick (9542)
JimmyQ Creative Commons License 2021.11.24 -2 0 9544

"20 év alatt 2.5 millió magyar nagy része évekkel korábban, sokan 1-2 évtizeddel korrábban halnak meg mint az normális lenne európában"

Mennyi az a "nagy része"?

Mennyi az a "sokan"?

Mennyi év az az "1-2 évtized"?

Vannak ezekre tisztességes objektív mérőszámok, állj elő velük!

Mert ez így nem több, mint indulatos handabandázás, vádaskodás, a covid jelentéktelenségének hangoztatása.

 

"Sosem mondtam hogy a covid nem probléma"

Ugyan, ugyan!

Kezdettől fogva a közösségi média, a "celeb szakértők", a politikusok riogatásának nevezted.

42. problémának a gazdasági válság, s egyebek mögött.

Sőt a válságot is a "hisztériakeltők" nyakába akartad varrni.

Ez a bagatellizálás volt az alapfelütésed, a mondandód alfája és ómegája.

Nem lenne becsületes, ha most tagadni próbálnád.

 

"2020 49. hetét kiszemeled és rá koncentrálsz mint probléma"

Ez szemen szedett hazugság. Mindjárt az elején kiszámoltam neked 2020 37. hetétől 2021 19. hetéig. Rá se bojszintottál, hanem továbbra is azt állítottad, hogy járványtól függetlenül mindig kb. 350 ember hal meg naponta. Ezért megpróbáltam számodra is könnyebben feldolgozható szintre egyszerűsíteni a dolgokat.

 

Az pedig nagyon egyszerűen kikövetkeztethető volt a hozzáállásodból, hogy te aligha oltattad be magad. Miért lenne személyeskedés, ha figyelmeztetlek ennek veszélyeire?

Előzmény: Törölt nick (9542)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.24 -2 1 9543

jókat írsz! 90%-ban egyetértek

Előzmény: Törölt nick (9542)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.24 -2 1 9542

Pedig jobb lenne ha végre felébrednél, mert a valóság sokkal keményebben bünteti azt, aki sokáig semmibe veszi.

 

2000 és 2020 között nagyjából 2.5 millió magyar ember meghalt, nagy része szándékosan és kitartóan rombolta saját és környezete egészségét, illetve az egészségügyi kapacitásokat felelőtlenül lekötötték évtizedeken keresztül. Mostani covid járványban azért halt meg eddig 35 ezer ember, mert borzasztó alapbetegségekben élnek, és súlyosan el van öregedve a társadalom.

 

Én úgy látom hogy 20 év alatt 2.5 millió magyar nagy része évekkel korábban, sokan 1-2 évtizeddel korrábban halnak meg mint az normális lenne európában, és a kórházakat is nagyon megterhelik, ezért  ilyen az egészségügy amilyen, ezen felül semmilyen pénzügyi vagy egyéb áldozatot nem hoznának az emberek hogy ez megváltozzon (hiszen sok év múlva lenne eredménye)

 

Persze az is probléma hogy 35 ezer emberből meg lehetett volna menteni pár ezer embert, ha szigorúbb a védekezés, vagy 60% helyett már 65,70,75%-nál tartana az átoltottság.

 

Én milliók értelmetlen korai halálát látom problémának, te pedig egyetlen járvány 10ezres nagyságrendű halottait látod inkább, és az ezzel kapcsolatos felelőtlenséget. Sosem mondtam hogy a covid nem probléma, de miután ez lecseng hónapokon, 1-2 éven belül teljesen, az összesített covid áldozatok nem fogják átlépni az 50ezret sem, ez majdnem biztos. De a következő 20 évben szintén meg fog halni 2.5 millió magyar, és az égvilágon semmi változás nem fog történni abba az irányban hogy a társadalom szép lassan egy egészségesebb irányban fejlődjön, vagy legalább tartsa a szintet.

 

2020 49. hetét kiszemeled és rá koncentrálsz mint probléma, előtte lévő évtizedek tanulságait persze nem vonjuk le, és a következő évtizedek meg majd lesz valahogy. Persze megértem hogy ilyen az emberi természet, a mai korszellem pedig kifejezetten ilyen, nincs múlt, nincs jövő, csak a mai nap. Meg sem szólalnék ha itt covid előtt az emberek, főleg a magyarok nem éltek volna totál felelőtlen életmódot. Az alapbetegségükbe halnak bele az emberek, ami olyan súlyos hogy egy nyavajás covid is végzetes lehet (aminek 85 éves korban is 90% feletti a túlélési esélye komolyabb betegség és oltás nélkül) Komoly alapbetegségekkel még az oltás sem sokat segít. Látom itt a problémát a társadalomban, kár hogy kevesen látják így.

 

Lesz egy kis változás, covid járvány után sokkal több lesz a pszichés beteg is, a lezárások és szociális eltávolodás, és a digitalizálódás miatt a jövőben pedig egyre inkább nőni fog ez a probléma. Itt még a felismerésnél sem járunk talán.

 

Épp a tények ilyen elvakult makacs tagadásából tudom biztosan, hogy te nem oltattad be magad.

 

Most már tudom hogy 3.9% a covid halálozási rátája, és hogy 1,034,989 ember kapta el a covidot, csak eddig tagadtam ezt makacsul, de aztán felvilágosítottál hogy csak egyfajta számítási módszert ismer a szakma.

 

Én nem megyek bele személyeskedésbe, ezt meghagyom azoknak, akiknek gyengék az érvei, és alulmaradnak egy vitában.

 

Előzmény: JimmyQ (9534)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.24 0 0 9541
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.24 0 0 9540

Hoppá, elfelejtettem átfordítani az ábrát.

Előzmény: Törölt nick (9539)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.24 -1 1 9539

Mivel a 70 fölöttiek körében sem a kivándorlás, sem a bevándorlás nem tipikus.

A mostani többlet halálozás kicsit később egy sikertörténet lesz.

Előzmény: JimmyQ (9538)
JimmyQ Creative Commons License 2021.11.24 -1 0 9538

De azt, amiről írtam, azt bizony a korona okozta. Nézd meg a heti halálozások görbéit a korábban linkelt oldalon, azon nagyon jól látszik, hogy az a több mint 26 ezer többlet bizony éppen a 2. és 3. hullám heteiben jött össze, az évek többi heteiben nem nagyon tért el az ötéves átlagtól.

Előzmény: Törölt nick (9536)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.24 0 0 9537

Ratkó miatt várható egy halálozási csúcs.

És azt megelőző évek átlagát pedig csökkenti a világháborús emberveszteség. Akik nem érték meg a természetes haláluk napját, mert a fronton elestek jóval korábban.

Tehát egy hullámvölgy után egy hullámhegy következik.

Előzmény: Törölt nick (9536)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.24 0 0 9536

Ne felejtsük el, hogy volt egy demográfiai csúcs (Ratkó-1).

Első közelítésben feltételezhetjük, hogy ezekre az emberekre is hasonló eloszlás vonatkozik.

Sajnos a statisztikákból elég nehéz kibányászni, hogy egy adott évben született emberek hány évig élnek/éltek. A halálozási statisztikák pedig a különböző években születettek konvolúciójából adódnak.

Az adott évben születtettekre vonatkozó születéskor várható életkor alapján várható egy halálozási csúcs a következő tíz évben. De elképzelhető, hogy ennek már a felszálló ágában vagyunk. (Nem biztos, hogy mindent a koronára kell fogni.)

Előzmény: JimmyQ (9534)
JimmyQ Creative Commons License 2021.11.24 -1 0 9535

Ezt a "szenteltvizet" először "szennyvíznek" néztem, s már épp lapoztam is volna, amikor észrevettem a félreolvasást. Úgy látszik nem csak freudi elszólás létezik, hanem ez is.

 

Előzmény: Törölt nick (9533)
JimmyQ Creative Commons License 2021.11.24 -1 0 9534

"már kevésbé aktívak a pánikkeltő emberek, bár majdnem ugyannyi ember hal meg naponta  covidban mint a legsúlyosabb hullámban, de végre elfogadták azt hogy idős korukra meghalnak az emberek, csak 2021 előtt nem számolták. Napi 350 ember, főleg feleltőlen életmódú társadalom miatt, évtizedek óta."

 

A sok éves átlag szerinti 350-en felül halt meg további napi 210 ember a 2. hullám csúcsidőszakában, vagyis  2020 49. hetében. És szintén az átlagos 350-en felül halt meg, további 270 ember a 3. hullám csúcsidőszakában 2021 12. hetében. A két hullán teljes időszakára összesítve pedig több mint 26000 volt az átlagos évekhez képesti többlet halálozás.

 

Ezt már korábban is elmondtam, de te láthatóan nem akarsz róla tudomást venni. Arról, hogy a covid járványban az átlagos halálozást lényegesen meghaladó számokról van szó. Pedig jobb lenne ha végre felébrednél, mert a valóság sokkal keményebben bünteti azt, aki sokáig semmibe veszi. Épp a tények ilyen elvakult makacs tagadásából tudom biztosan, hogy te nem oltattad be magad, amit most az itteni rögeszmés működéseddel próbálsz önmagad előtt igazolni.

Előzmény: Törölt nick (9532)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.24 0 0 9533

Mit gondolsz a szenteltvíz szerepéről a középkori járványok terjedésében?

Miért jó az, ha egy ember az egész falut megfertőzi?

Előzmény: JimmyQ (9531)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.24 -1 1 9532

Szerintem jobban járnál, ha további dühöngés helyett te is elmennél szépen, és beoltatnád magad.

 

Nem írtam ilyet hogy nem oltottam be magamat, és azt sem hogy igen. Teljesen irreleváns magánszemélyek életét boncolgatni egy fórumon. Én közszereplőket, döntéshozókat és a társadalmot kritizálom, teljesen érdektelen ki oltatja magát is ki nem. Hidd el van mit kritizálni bennük, ezek nem kirohanások. Magyarországon nagyon is szükséges kritikákat megfogalmazni, ha változást szeretnénk elérni, és megannyi problémát kéne megoldani, a covid kb. a 45. helyen van súlyosságban.

 

Mindegy is, most már kevésbé aktívak a pánikkeltő emberek, bár majdnem ugyannyi ember hal meg naponta  covidban mint a legsúlyosabb hullámban, de végre elfogadták azt hogy idős korukra meghalnak az emberek, csak 2021 előtt nem számolták. Napi 350 ember, főleg feleltőlen életmódú társadalom miatt, évtizedek óta. Évente pár cikk megjelenik hogy jaj jaj egészségetelen életmódon folytat a magyar, de ez van, nincs megoldás, de pánik sincs.

 

Egyetlen különbség van, hogy lassan szenvedve meghalni betegségekben társadalmilag elfogadott, ezért nincs pánik. Gyorsan meghalni egy némileg új betegségben már pánik, elfogadhatatlan.

 

Mindenki azzal járna a legjobban ha mások életmódjába nem szólna bele, mindenki a saját életét irányítsa és uralja (ha tudja), ne másokét, így lesz béke.

Előzmény: JimmyQ (9523)
JimmyQ Creative Commons License 2021.11.23 -1 0 9531

https://telex.hu/kulfold/2021/11/23/romania-ortodox-papok-beoltott-hivek-maszkviseles

"A beszámolók szerint a helyi papok a maszkviselés ellen buzdították a híveket, elszedték a maszkokat a templomban ülőktől, sőt, volt, akiről szó szerint letépték azt. Olyan panasz is érkezett, miszerint

azokat, akik beoltatták magukat, elküldték a templomból."

Törölt nick Creative Commons License 2021.11.23 0 0 9530

Tételezzük fel, hogy a harmadik dózis az oroszoknak is problémát fog okozni, ha majd eljutnak odáig.

Ha tudtak csinálni két különböző hordozót, a harmadik sem jelenthet gondot. Csak ki kell várni...

Előzmény: JimmyQ (9529)
JimmyQ Creative Commons License 2021.11.23 -1 2 9529

Épp ugyanúgy, mint a Janssen, ami szintén vektorvakcina. Amit Gulyás Gergely meg Merkely Béla is beadatott magának harmadikként. Ami persze így, a vektoros szputnyik után hatástalan. De legalább szabadon utazgathatnak vele a világban, miközben a vírus röhögve fertőzi őket. Mint a többi magyart is, akik ezzel a kombinációval csak a nyugati hatóságokat akarják kijátszani, ha már idén tavasszal belefutottak ebbe a zsákutcába, amikor hittek a kormányzati propagandának. A nyugat pedig úgyis menthetetlenül rothad.

Mennyivel értelmesebb lenne, ha engedélyeznék egy kétdózisú mRNS oltás beadását a Sinopharmosoknak és a Szputnyikosoknak!

De az egy beismeréssel érne fel, amitől rettegnek.

Előzmény: Törölt nick (9528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!