Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1393

Az is lényeges hogy milyen a szivattyú. Egy centrifugál szivattyú mehet folytás mellett napokig is és levegőn is. Egy membrán szivattyú se így se úgy, csak rövid ideig. Egy klasszikus búvár gond nélkül birja a pár másodperces fojtást, és az újabbak szívónyílása a tetején van, vagyis nem tudja magáról leszivattyúzni a vizet. A relé azért jó, mert ha a szivattyú úgy megy tönkre hogy zárlatos lesz, vagy a kábelje lesz zárlkatos, akkor tönkre mehet a vezérlőbe épített relé. Viszont ha relé van kötve a vezérlőre és arra a szivattyú, akkor egy ilyen hiba esetén a külső relé megy tönkre (ha tönkre megy) a vezérlőé nem. Ráadásul ha jól emlékszem ez a vezérlő nem 230V-ot kapcsol, hanem 12 vagy 24 voltot. Majd ha a kérdező már ott tart, megnézem.

Előzmény: Törölt nick (1392)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1392

Nekünk kb 9 éve megy az automata öntözés a füves részen (konyhakert nem). Valóban van pár másodperc szünet a körök váltásakor, illetve az első kör indításánál, de eddig nem volt belőle gond, pedig simán szivattyút indít az automata, nincs közbeiktatva semmi. Még az sem rendítette meg a rendszert, amikor a kút hibája miatt rendszeresen elejtette a vizet, így ha nem voltunk otthon, a szivattyú üresen járt, míg észre nem vettük. Persze a szivattyút pár évente javíttatni kellett, hol csapágy, hol  ez, hol amaz, így most van két működő gép, választhatunk, melyik menjen.

Előzmény: tp329 (1390)
gergerg Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1391

"Szivattyú csatlakozása
Ne csatlakoztassa a szivattyú indítót közvetlenül a vezérlőhöz. A szivattyúindítót úgy kell beszerelni, hogy egy megfelelő
relé tekercsének egyik oldalát csatlakoztassa a Master Valve/Pump Start (mester szelep/szivattyú indító) és a másik oldalát
a közösbe.
Szivattyú indításos rendszer esetén, a nem használt zónákat vissza kell kötni az utoljára használt zónához, hogy kizárja a
lehetőségét, hogy a szivattyú vízelvétel nélkül működjön. Ez rongálhatja a szivattyút."

 


Előzmény: tp329 (1390)
tp329 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1390

Megfontolásra javaslom, hogy ilyen vezérlőknél csak valamilyen víztartályos szivattyút (házi vízmű stb.) használjatok, mert az rendben, hogy öntözés indulásakor pár máspdperccel az első kör szelepe előtt indítja a szivattyút, de a körök átváltása közben, amikor éppen minden szelep zárva van, hova nyomja a vizet a szerencsétlen? Előbb utóbb (inkább előbb) tönkre megy :-(

(Bocs, ha mellé nyúltam, nem olvastam még el a linket, de a vezérlők jó része kb. ennyit foglalkoznak a szivattyúval)

 

Előzmény: gergerg (1344)
tgwh3 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1389

Nem tudom, nálunk úgy megy, hogy ha 60 fok fölé megy a víz, a keringető bekapcsol. Egy felfűtött házban ha hiszed ha nem, ugyan úgy be fog kapcsolni 60 foknál :D cserébe egy óra alatt leég, viszont ha ügyes vagy, fél óra alatt elindul a melegvíz - kiakasztod a termosztát védelmét (lánc, ami szabályozza a kazánajtón bejutó oxigén), kazánajtó kitár, több oxigén :D -.

De ez a 12 óra rohadt jól hangzik, legalábbis jobban, mint hogy óránként kelljen rohangálni a kazánhoz :D mire odajutok, a végén még a passzívházig jutok...

Előzmény: gergerg (1387)
gergerg Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1388

Melyik vagyok én a történetben?

Előzmény: Mi pálya hello! (1385)
gergerg Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1387

Nem semmi hogy mennyi mindent nem tudsz! :-) 4-12 óra egy töltéssel. Begyujtáskor elkezd tüzelni mint a bolond mert hideg a víz és a termosztát is kéri a meleget. Így az első töltet a fa kalóriájától függően 4 óra alatt is leéghet, viszont egy felfűtött házat, x minőségű szigetelés mellett, y kalóriájú fával, egy töltettel 12 órát is képes működni. Capito?

Előzmény: tgwh3 (1386)
tgwh3 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1386

Nem vagyok öreg, de nagyon le vagyok maradva... én azt hittem az ,,ótómatika'' elég drága - pl. csak gazdagéknál láttam, vagy nagy cégek előtt a kétszer két méteres virágágyást négyszer négy méteren öntözni... -. De azért a vezetékek drágábbak - jó, neki vannak -, kíváncsi lennék hogy lehetne eszkábával, pl. a 2-5 literes föld alatti csepegtetőt ezzel működtetni. Esőérzékelőt leásod akkor mi van? :D

Ha már ott jártam, eljutottam a kazánokhoz is :D az összes gazdaságos, mindegyikre ráírták... azért kíváncsi lennék, hogy 4-12 óra égési idő - faelgázosító - hogy jött ki, mert azért nem mindegy. Micsoda modern technológia :)

Előzmény: gergerg (1379)
Mi pálya hello! Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1385

Előzmény: gergerg (1372)
gergerg Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1384

A maradék 2900Ft kell a vezetékre és egy relére, ha aktuális lesz, abban is segítek.

Előzmény: gergerg (1383)
gergerg Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1383

Előzmény: gergerg (1382)
gergerg Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1382

Szivesen, erre való a topic. Mielőtt megrendeled írd le mit akarsz rendelni, és átnézzük minden stimmel-e.

Előzmény: baby-lon (1381)
baby-lon Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1381

Nagyon köszönöm az önzetlen segtséged. Remélem tudom majd viszonozni!

 

Valószínűleg jövök még, mert a csepegtetéshez nem jó, amim van...

Előzmény: gergerg (1380)
gergerg Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1380

Készen persze sokkal szebb, nem ilyen girbe-görbe. :-)

 

 Ezen azt feltételezem hogy mindenhova 3/4 collos hollandereket használsz.

 

Előzmény: gergerg (1377)
gergerg Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1379

Olvass! Lejjebb linkeltem, a vezérló (6 zónás) 11 valamennyi.

Előzmény: tgwh3 (1378)
tgwh3 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1378

Érdekesen hangzik, és a vezérlőket mennyiért dobják utánad? Most lehet hülyeség, de nem érné meg jobban kettő-négy ruszki szivattyúval próbálkozni? Az olcsóbb? Csak több víztároló kellene.

Előzmény: gergerg (1377)
gergerg Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1377

Hogy értsd az elvet:

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/634-menetes-muanyag-idomok

 

 Itt vannak az idomok. A mágnesszelepek mindkét vége 1" belső menetes. 4 felé akarsz ágazni Kell egy db T-idom BM, ebbe két oldalról beletekersz 2db T-idom KM-et, a középső lyukba meg egy közzcsavart, erre fog a szivattyú csatlakozni. Amennyiben a szivattyúd hollandere nem 1 collos (1"), akkor egy Szűlítő KB 1"-3/4", majd abba egy 3/4-es közcsavar és már mehet is rá a 3/4-es hollander. A többi külsőmenetes ágra rá tekered a mágnesszelepeket. A mágnesszelepek másik végébe is kell egy közcsavar, amihez szintén kelhet szűkítő, ez attól függ milyen hollanderrel szeretnél leágazni a körök slagjaival. De mindjárt le is rajzolom.

Előzmény: baby-lon (1376)
baby-lon Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1376

Köszönöm az eddigieket, úgy tűnik, ez lesz az én rendszerem.. :-) Még azt szeretném kérdezni, hogy mivel fogom négyfelé "osztani" a kijövőt? Ha nincs jobb tipp, megvenném az általad javasoltakat..

Előzmény: gergerg (1344)
tgwh3 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 1375

A gond egyedül a fűvel van. A beton szegély jó megoldás, de nem a legolcsóbb (~300-500 Ft / db, és kb. méter hosszúak).

A jól ledöngölt kavicson ugy nem nő át a fű, és ha alacsonyabban van, mint a fűnyíró alja, akkor elvileg nincs vele baj, kérdés mennyire nő rá a fű...

Gyepráccsal meg mindegy.

Ha esetleg virágszegély van két oldalt, akkor ha nem is a legolcsóbb, de a betonszegéllyel nagyon sok munkát megspórolsz, pl. helyén marad a föld, nem nő át a fű, kiválóan elválasztja az ágyást meg a kavicsot/füvet.

 

Esetleg ha van feleslegbe pár zsák beton, önthetsz magadnak lapokat. A vicc az, hogy olcsóbb, de nem sokkal, mint ha megvennéd a boltban.

Előzmény: ArGa (1374)
ArGa Creative Commons License 2012.12.31 0 0 1374

Köszönöm a tanácsodat.

Nekem kb 2x 16m lenne.Félek nem lenne kis meló.

Gyepráccsal is kijönne pár 10e ből egy-egy csikba 390ft/db áron 25e amit számoltam.Kicsit gondolkodom még mi lenne a jobb.

Szerencsére most újra megfagyott a föld, így ki tudok jönni.

 

BUÉK mindenkinek! :)

Előzmény: Ali-bá (1362)
vighgabor Creative Commons License 2012.12.31 0 0 1373

jöhet mind a kettő.

Előzmény: autoitalia (1364)
gergerg Creative Commons License 2012.12.31 0 0 1372

Azt értem hogy jó hogy felülről lehet bele a fát pakolni, de hogy jön ki a hamu? :-)

Előzmény: Mi pálya hello! (1371)
Mi pálya hello! Creative Commons License 2012.12.31 0 0 1371

Tömegkályha - Index Fórum  

Egy kis melegség! :D

gergerg Creative Commons License 2012.12.31 0 0 1370

Ezt a tologatós sátras megoldást már a családom összes tagja, és az összes munkatársam ismeri. :-) Ali-bá-val együtt. :-)

Előzmény: Ali-bá (1369)
Ali-bá Creative Commons License 2012.12.31 0 0 1369

Ez is sk.  Sz.K.-ba. Mármint a kettős hasznosítású fóliaház. (Csak a fólia került pénzbe, a többi összejött itthonról és barátoktól.)

 

                                       

Ali-bá Creative Commons License 2012.12.30 0 0 1368

A virág nem de a zöld árnyékoló hálóval bevont melegház talptól tetőig az én SZ.K.-bám. 3x6 m-es. 2001-ben egy hétig hegesztgettem ég és föld között, Csollány elbujhatott volna mögöttem. Nyáron szándékozom meghosszabbítani megannyival.

Előzmény: gergerg (1366)
gergerg Creative Commons License 2012.12.30 0 0 1367

Igazából az lenne a furcsa ha Ali-bá egyszer egy olyan képet tenne fel ami nem tetszik. Akkor azt gondolnám valaki feltörte a jelszavát. :-)

Előzmény: gergerg (1366)
gergerg Creative Commons License 2012.12.30 0 0 1366

Azok bizony, (nem meglepő) csak azért nem jegyeztem meg mert az szerintem Frau Ali-bá érdeme. :-) Meg amúgy sem szabad mindig dicsérni valakit. :-)

Előzmény: Lora1213 (1363)
tgwh3 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 1365
Ha a kavicsot jól döngölik, nyugodtan rámehetsz fűnyíróval. Min. 5 centi vastagon, de inkább 10, és akkor a gaz sem nő közte.
autoitalia Creative Commons License 2012.12.30 0 0 1364

Én a garázsfeljárót csináltam meg, mert a ház előző tulaja nem használta garázsként, soha nem állt benne autó, és az udvarhoz képest volt kb. 20 centi szintkülönbség, ezt kellett egy rézsűvel kiegyenlíteni. Én bontott téglából csináltam, az volt kéznél, 0-4-es homok ágyba. Viszonylag gyorsan lehet rakni, ha a homokágy kész, és nagyon jól mutat. Az odáig vezető utat még nem csináltam meg, de azt is téglából szeretném, hogy illeszkedjen látványban. Téglát könnyű szerezni általában, de ha venni kell is 40 Ft körül megy darabja a tisztított téglának. Hátránya, hogy nyilván jobban kopik mint a kő.

 

Amúgy a kályhám kész, csak néhány apró simítás kell még holnap. Még idén befűtök vele :) És holnap képeket is dobok fel róla. Na meg ha kell, akkor a tégla feljáróról is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!