Keresés

Részletes keresés

nézek Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1700

biztos van valahol tudományos magyarázat, de én a tisztelt fórumozóktól szeretném megtudni, mi is az a hangos hűtő?(jó, ez nem definíció, de talán..)

Mostanában szeretnék egy Siemens  A+++  39dB jelzésű hűtőt vásárolni, és kicsit megzavart néhány vélemény..az ára igencsak húzós, ezért aggódom, hogy belefutok valami gebaszba..

 

azt bevallom, hogy délelőttől vagy a rádió, vagy a tv, vagy az edények, vagy a nejem, de valami háttérzaj mindig van..amikor egyedül vagyok(tehát csend van) akkor hallom, hogy a hűtő néha kluttyog, sziszeg, meg akármi..  a mostani egy Ardo, de nagyon únom..

 

szóval, ha valaki esetleg ilyen Siemenset használ, legyenszíves..

köszönöm.

chunter Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1699

Én azért nem fognám az országra. 

A lényeg, hogy most saját pénzen tanultam azt meg, hogy a mai nofrostos hűtők nem olyan halkak, mint a régebbi hűtők. :S

Előzmény: ANONYMOUS (1698)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.25 0 0 1698

Hát igen ez jellemző erre az országra,a hangjára panaszkodsz miért is vinne magával mérőt a szerelő.

Attol,hogy azt mondta mind ilyen még bőven lehet több 39dB-nél.

 

Én majd egy éve probálom megszokni,de nem megy:)

Előzmény: chunter (1697)
chunter Creative Commons License 2014.04.25 0 0 1697

mérő nem volt. Meghallgatta, azt mondta, hogy az összes ilyen. 

 

Ami infót megtudtam még: 

 - inverteres kompresszoroknak mindnek van hangja valamennyi

 - sokat eladnak ebből, eddig 2 kompresszorhibával találkozott, ami elég kevés

 - LG inverteres kompresszor hangosabb (bár lehet ha az LG-től jönnek, akkor azt mondják, hogy a SAMSUNG hangosabb :P)

 - talán beépítve kevésbé zavaró a hangja... 

 

Most nincs sok más választásom, megpróbálom megszokni. 

Még valami akusztikai szövetet tervezek a hűtő mögé tenni, hátha egy részét a zajnak nem veri vissza a fal (konyha közepén hangosabb, mint mellette állva). 

 

 

Előzmény: hbbst (1693)
mcsbha Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1696

Sziasztok,

 

Nincs valami ötletetek erre: valami design hűtőt szeretnék, mert nagyon szem előtt lenne. kellene hogy legyen benne fagyasztó is, de a smegek megfizethetetlenek nagyobb méretben. bárkinek bármi? :)

H_G Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1695

Nem vagyok a legilletékesebb, mert nekünk még egy éve sincs meg a Gorenjénk, de eddig nem adta jelét, hogy eltörnének az üvegpolcok. Egyébként is jól működik és csak éjszaka ad kis vízzubogás-hangokat, ha nem állsz épp mellette, nem zavaró.

 

Előzmény: czuczaitamas (1691)
hbbst Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1694

Én azért vettem Gorenje-t, mert 3 év gart adnak rá. No frostos fagyasztó, másfél éves, gyári baja az volt, szorult a venti benne. Javítás után azóta is teszi a dolgát, nincs vele gondunk.

Előzmény: czuczaitamas (1691)
hbbst Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1693

Mit mondott? Ezzel együtt lehet élni? Vagy hozott egy hekkelt mérőt? :)

Előzmény: chunter (1685)
hbbst Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1692

óóó igen... :) Magyar, többgyerekes átlagcsalád ilyet nem vesz...

Előzmény: SCJ428 (1689)
czuczaitamas Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1691

Üdv Mindenkinek!

 

90e környékén vásárolnánk hűtőt a napokban. 2 típust néztünk ki:

 

Gorenje RK 6191 AX

http://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/gorenje/rk6191ax-p156198211/

 

Indesit BIAA 14 X

http://www.mall.hu/eco-huto/indesit-biaa-14-x?v=532030

 

Mindkettő szürke, 330 liter körüli, a hűtőterük automata leolvasztós, 1 kompresszorosak, A+-os mindkettő nagyjából 40dB, szóval teljesen ugyanaz.

 

Az Indesitről több rosszat lehet olvasni, de minél több oldalt nézek meg annál több a rossz márka....

A Gorenje-ről kevesebb az infó.

No Frost-os Samsungra sajnos nincs pénzünk, de az tényleg hűha.

Erre van most, a kérdés hogy melyik legyen.

Élőben megtapogattuk már mindkettőt, a menyasszonyomnak jobban tetszik az Indesit (szép fiatalos a fromája, szebb a belseje).

A Gorenje egyszerű fogantyús téglatest semmi ív semmi semmi lekerekítés.

A Gorenjében mintha gyengébbek lennének az üvegpolcok, kézzel is tudom "hajlítgatni", a neten mégis törött Indesit polcokról olvastam...

Nekem mindkettő tetszik, nem tudok dönteni, ezért kérném a tapasztaltabbak segítségét, iránymutatását.

Előre is Köszönöm!

SCJ428 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1690
Előzmény: hbbst (1687)
SCJ428 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1689

Amanát vegyél, és egy életre letudod a dolgot.

De komolyan!

Azokat 30+ évre tervezik.

Előzmény: hbbst (1687)
SCJ428 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 1688

Szia,

 

A mi gépünk is teljesen ugyanezeket a dolgokat csinálja, csak nem Samsung, hanem Hitachi, de tökmindegy.

Ha teljes csend van a lakásban, akkor valóban hallható ilyen zaj, de amúgy szerintem bőven együtt lehet élni vele.

Anyámnak Amana van (az a hűtők Bentley-e), az is ezt csinálja már vagy 15 éve, a szerviz ugyanezt mondta arra is, amikor kint voltak átvizsgálni.

Szóval ezzel együtt lehet élni, én basztatnám őket tovább, ez nem hiba. Szerintem.

 

Üdv,

 

Tamás

Előzmény: chunter (1682)
hbbst Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1687

Tök jó, pont most akarunk venni egy Samu RR82PHIS hűtőt.

Akkor mit vegyek? Interlevin! Te mit vennél? :)

Igazából egy RR92HASX jobban megfelelne az igényeinknek, italhűtő nem igazán kell, de M.O.-on nem forgalmazzák, tót számlával meg nem sokra megyek, nem tudom egyszerűen elszámolni.

ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1686

Na erre kiváncsi leszek/vagyok,főleg ha 39dB-nél többet mér.

Előzmény: chunter (1685)
chunter Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1685

na hívtak samuék, csütörtökön jön ki szerelő megmérni, hogy mennyire hangos. :S

Előzmény: chunter (1684)
chunter Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1684

Még nem tudom melyik szerviznek kéne írnom, mivel nincs garancialevelem. :S

Előzmény: ANONYMOUS (1683)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1683

Hát igen,kis zaj ami szerintem nem a venti mert azt van amikor lehet hallani amikor felpörög és tök más hangja van.

És a legjobb,hogy épp hosszútávon zavaró.

Azt hittem a szerviznek irtál.

Előzmény: chunter (1682)
chunter Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1682

Írtam Nekik egy levelet, amibe direkt beleírtam, hogy másnál halk a hűtő, tehát ennek valami BAJA VAN!

 

Kaptam egy sablonválaszt: 

 

"Néhány általános jelenség, amelyekre a Samsung NoFrost hűtőszekrény tulajdonosok felkeresik a Samsung Ügyfélszolgálatát: 

1. „Zajos a készülék”
A NoFrost technológiával működő hűtőszekrények a jegesedésmentességet biztosító belső légkeringető ventillátor egységegy miatt talán egy picit hangosabbak, mint az ezen NoFrost megoldással nem rendelkező társaik, de ez a kis zaj hosszú távon nem zavaró és nem jelent készülékkel kapcsolatos problémát. 

2. „Csöpögő hangot hallok a készülékből”
Ez a jelenség is a NoFrost technológia velejárója, teljesen normális működést jelent a jegesedésmentes készülékek működése esetén. 

3. „A hűtőszekrény motorja többet megy, mint amit megszoktam”
Valóban, a termék inverter motorja többet megy, azonban ez is a NoFrost technológia sajátja: a beállításoknak köszönhetően az erőforrás gyárilag szabályozott, alacsony fordulatszámon, optimális energiafogyasztással biztosítja az egyenletes hőmérsékletet a készülékben.Bízunk benne, hogy a jövőben is örömét leli termékünk használatában! 

Üdvözlettel,
Samsung Electronics Magyar Zrt."

 

Ez a mondat azért priceless: "ez a kis zaj hosszú távon nem zavaró és nem jelent készülékkel kapcsolatos problémát". 

Szerintem kurv@'ra szubjektív, hogy kinek mi a zavaró. Gyakorlatilag azt írják, hogy majd megszokom... 

 

Most akkor futok még egy kört. 

 

 

Előzmény: ANONYMOUS (1681)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1681

Majd ird már be ha jutottál valamire.

Előzmény: chunter (1679)
ANONYMOUS Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1680

Azt hiszem nem feltétlen kell a garancialevél,el kell fogadniuk a számlát.

" Nem biztos, hogy még egyszer vennék samsung hűtőt. :S"

Biztos,hogy nem vennék még egyszer samsung hűtőt:)(hacsak nem garantálják,hogy kurva halk:)

Előzmény: chunter (1679)
chunter Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1679

Köszi a tippet, írtam Nekik. 

Az csak hab a tortán, hogy mediamarktból van, és nem küldték ki a garancialevelet a hűtővel, így most azt is pótoltatom, közben hívnám ugye a szervizt is... Nem biztos, hogy még egyszer vennék samsung hűtőt. :S

Előzmény: interlevin (1678)
interlevin Creative Commons License 2014.04.20 0 0 1678

Nekem ugyanilyen hűtőm van és nem hangos, szerintem hívd ki a szervízt, hátha csak a ventillátor hangos. Lehet, hogy tud állítani rajta.

Előzmény: chunter (1675)
interlevin Creative Commons License 2014.04.20 0 0 1677

Ha csak gáz feltöltés a hiba akkor nem lesz drága olyan, 8-10e Ft, de ha már ahogy írod 20?20x éves akkor mindenképp lecserélném, mert már nem költenék rá, és egy új fele annyit fogyasztana.

Előzmény: BXtwelve (1673)
chunter Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1676

Jah és bár nyilván nem hiteles/pontos a mérés, de okostelefonos decibelmérő 41dB-t mér ha odateszem a hűtő mellé... 

Amúgy szerintem a 39dB is sok, a másiknál azt se hallottam ha beindult a kompresszor.  

Előzmény: chunter (1675)
chunter Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1675

Üdv Urak!

 

 Vettem egy SAMSUNG RB29FERNDSA NO FROST-os hűtőt, amit tegnap ki is szállítottak.

Előtte egy A+-os Zanussi volt, aminek nem volt ugyan fagyasztója, de legalább csendben volt és hűtött ahogy kell. Ha rajtam múlott volna, akkor veszek mellé egy fagyasztót, de asszony azt mondta, hogy ilyen samsungot akarok venni.... 

Kérdésem, hogy volt-e már olyan, akinek hangos volt a samsungja és a szerviz meg tudta neki oldani ezt a dolgot. 

Én most ott tartok, hogy van egy 135ezres hűtőm, ami szép is, hűt is, de olyan érzésem van a konyhában, mintha egy gyárban lennék... 

A hűtő stabilan vízszintben áll, volt hogy megfogtam a kompresszort hátul, hogy az rezonál-e, de nem. Cserébe olyan forró volt, hogy tojást lehetett volna rajta sütni. 

Nekem ez a hűtő így ebben a formában nem kerek. :S Valakinek hasonló tapasztalat megnyugtató lezárással? 

Gábor Garfield Demeter Creative Commons License 2014.04.19 0 0 1674

Tudnátok segíteni van egy ilyen ARISTON MBA 4042c hűtöm?Abban kellene a segítség hogy valaki fotozale a kis tábláját a hűtőbe mert nekem takarításnál véletlen lejött és nincs már meg nekem a Compr.Kompr.Syst. kellene főkepén. Ezeket az információkat a hűtőrészben alul balra elhelyezett, a készülék tulajdonságait tartalmazó kis papír vagy fémtáblán találják meg. A segítséget ellőre is köszönöm.

BXtwelve Creative Commons License 2014.04.14 0 0 1673

Sziasztok!

 

Tudom a hozzászólásom nem a topik címével kapcsolatos. De jobb híján ide írok, hátha itt tud valaki tanácsot adni.

Adott egy Bosch licenc Lehel fagyasztó szekrény, 2x éves. Valószínűleg elszökött belőle a gáz.

Érdemes-e megjavíttatni, ha igen mennyibe kerülhet?

Berill74 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1672

Sziasztok!

 

Oldalt mennyi helyet érdemes hagyni a szabadonálló hütőszekrény mellett? A boltban azt mondták, h a régi tipusú (nem no frostos) hütők esetében felül és hátul adta le a hőt, így ott kellett helyet biztosítani, ellenben a no frostos hütők esetében oldalt adja le a hőt, így ott kell a hely.

Nekünk hátul/fölül van hely, ellenben oldalt csak 1-1 cm, lehetséges, h ez okoz problémát? A mostani hütőnk (electolux kb 5 éves, no frostos) állandóan müködik, zúg. Mi azt hittük, h lassan felmondja a szolgálatot, és már készültünk a vészforgatókönyvre (új hütőt kell vásárolni). Erre most kiderül, h lehet, h az a baj, h egyszerűen nincs megfelelő tere oldalt, és az új hütővel is hasonló problémánk lesz...

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1671
Liebherr CUP 3021 vagy Liebherr CUP 2721
Előzmény: Törölt nick (1670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!