Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2019.12.20 0 0 13619

Szia,

 

az a gond, hogy a menőnek látszó, de a színfalak mögött problémákkal küzdő cégeknél sokszor még arra is sajnálják a pénzt, hogy a többéves kiült, felpuhult kiállítási matracokat újra cseréljék, így előfordulhat, hogy a megérkezett termék jelentősen keményebb, mint a boltban próbált. Valamennyi keménység-különbség egy boltban próbált és egy újonnan érkező matrac között mindig lesz, kérdés hogy a természetesen bekövetkező felpuhulás mértéke elegendő lesz-e ahhoz, mint amilyet a boltban próbáltatok.

 

Próbáld meg garanciában elintézni, hiszen ha jelentős különbség van egy bemutatott és egy leszállított matrac között, akkor az -akár a Fogyasztóvédelem előtt- hibás teljesítésnek minősül. Persze ezt igazolni kell, alá kell támasztani valamilyen méréssel. Profibb cégeknél (vagy azoknál akik ezt bevezették) van minden terméken gyártási dátum (Magyarországon ez nem jellemző), de ha a bemutató darabon lenne ilyen, az már nagyban segítené a további ügyintézést.

 

Egy birtokba vett, így használt matrac értékcsökkenése szerintem nem 20%, hanem jóval magasabb, de ezt majd úgyis kitapasztalod, hogy milyen érdeklődés van 20% árcsökkentés mellett.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: proger82 (13617)
Alváskultúra (X) 2019.12.20 0 0 13618

Kedves Gábor,

 

sajna ez egy ilyen időszak és a gyártók véleményét ilyen esetben azért illik megvárni.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: deli.gabi (13616)
proger82 Creative Commons License 2019.12.19 0 0 13617

Tegnapi napon meg erkezett a Cardo Therapy hard matrac 160x200 asom :-/
Hat nem is tudom nekem boltba valahogy puhabbnak tunt azt hiszem nekem lehet h nem ez lesz a megfelelo :( 

Felesegemnek is lehet h jobb lenne kicsit ettol puhabb :) azt hiszem felkemeny kellett volna. Pedig 6x voltam szalonba probalni...
Ma delutan jott kollegam es levittuk egy ures szobaba...... Lehet h meg vallnak tole , vagy en vagyok turelmetlen, irtak valahol hogy tan megpuhul :-/ En azt hittem haza hozom es rogton jon a megvaltas :( 320e ft :-/ de lehet h egy 20% bukast meg be is nyelnek .......

 

deli.gabi Creative Commons License 2019.12.19 0 0 13616

December 10-én küldtem be az utolsó papírokat. Lehet hogy decemberben inkább az értékesítésre fókuszálnak az illetékesek, a garanciális ügyintézés pedig januárban pörög fel?

 

Talán az a jó taktika, ha kb január 10ig várok türelmesen, és utána érdeklődök majd az üzletben.

Előzmény: Alváskultúra (13615)
Alváskultúra (X) 2019.12.19 0 0 13615

Kedves Gábor,

 

amennyiben beérkeztek a szükséges dokumentumok, úgy jellemzően viszonylag hamar szokott választ jönni. Tekintettel a Karácsony előtti időszakra -ami kereskedelmi szempontból eléggé rumlis időszak az évben- elképzelhető, hogy egy kicsit több időt vesz igénybe mindenhol.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: deli.gabi (13614)
deli.gabi Creative Commons License 2019.12.19 0 0 13614
Sziasztok!

Isbir garanciával van valakinek tapasztalata? A hypersense matrac fél év alatt eléggé kigödrösödött, jeleztem az üzletnek, és lassan két hete a gyártó válaszára várunk. Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi ideig tart egy ilyen folyamat?

Köszi
Gábor

Alváskultúra (X) 2019.12.19 0 0 13613

Szia,

 

szerintem ez a gyakorlatban nem ennyire egyszerű. Én Pestből indulok ki és a társasházakból. Nem mindenki szereti heteken át kerülgetni bárkinek a lepukkant matracát és nem gondolnám, hogy ősztől tavaszig ki lehetne tenni a ház elé az utcára (amiért szintén pampognak a lakók és a közterület meg a házat bünteti meg)

 

LOmtalanítás egy évben egyszer van, vidéken már sok helyen lomtalanítás sincs csak ha kéred hetekkel-hónapokkal előtte...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: ÁsítóSárkány (13612)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.19 0 0 13612

Lakásba beengedni meg miért kellene? A lakásajtóig, kapuig való eljuttatást megszervezni azért nem egy ördöngösség, ha az ember nem veszett össze az összes szomszédjával (vagy nem költözött szándékosan olyan helyre, ahol nincs szomszéd egyáltalán).

Előzmény: Alváskultúra (13611)
Alváskultúra (X) 2019.12.19 0 1 13611

Sziasztok,

 

sajna még ez sem igaz. Mármint ami az ingyen elvihető dolgokat illeti. Jellemzően aki rászorulna egy ilyen elhasznált matracra, ők egy részt nem mobilisak, nincs autójuk, nem tudnak kifizetni egy fuvarköltséget. Ami ennél is rosszabb szerintem, hogy a legtöbb ember inkább kidobja, elviteti a szeméttelepre semmint hogy olyan embereket beengedjen a lakásába, akik egy ilyen matracra rászorulnának. A világ már csak ilyen.

 

Hollandokkal tárgyaltam a múltkor (ott egy kicsit más dimenzióban jár a környezetvédelem, az újrahasznosítás, a megújuló energia, a kerékpározás, stb), ott pl. a jövőben bevezetik, hogy egy gyártó KÖTELES a vásárlótól befogadni az általa gyártott használt matracot, ágyat.

 

Ettől persze mi fényévekre vagyunk (mint ahogyan Hollandiától is), de legalább látni egy olyan trendet, ami a következő 500 évben talán Magyarországra is elér. Persze előtte tízmilliárdért még felküldjük farkasbercit az űrbe nézelődni, hatvanhárom-milliárdért megcsináljuk a biodómot a vidámpark helyén:-) Persze francba a hullámvasúttal, úgyis csak rosszul lesz rajta az ember és azok a nagyzási hóbórtban szenvedő angolok a 167, meg a kocka németek a 153 hullámvasútjukkal meg csak szédelegjenek össze-vissza... Szóval be kell látnunk, hogy vannak fontossági sorrendek is:-)

 

A környezet meg több százmillió éve itt van már, ezt a pár évszázadot meg csak kibírja valahogy...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: ÁsítóSárkány (13610)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.18 0 1 13610

Ilyenkor szokta az ember ingyen elvihetőnek meghirdetni a dolgot...

Előzmény: Tharkus (13609)
Tharkus Creative Commons License 2019.12.18 -5 0 13609

na ez az. inkább megpróbálom eladni akkor, hátha valaki örül neki. egyszerűen zavar a tudat, hogy kihajigálunk javítható dolgokat :( (persze a világ meg olyan lett, hogy nem javítja senki)

Előzmény: Alváskultúra (13608)
Alváskultúra (X) 2019.12.18 0 0 13608

Szia Tharkus,

 

amennyiben cég intézi és hivatalos igazolás kell a megsemmisítésről, akkor az Pesten a palotai szemétégetőben köt ki. Amennyiben magánszemély -és bárki is- az köbméter árban lerakhatja valamelyik szemétbányában is. Ezek nem e recycling programjukról híresek, elég csak megnézni, hogy Dunakeszin az évtizedek alatt mekkora "hely" épült. Matracból, sittből, kommunális hulladékból...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Tharkus (13607)
Tharkus Creative Commons License 2019.12.17 -5 0 13607

ezt a bányabelépő részt nem értem, mi történik a régi matraccal?

Előzmény: Alváskultúra (13605)
Alváskultúra (X) 2019.12.17 0 0 13606

szegény bolygónk:-)

Előzmény: Brikk stone (13604)
Alváskultúra (X) 2019.12.17 0 0 13605

Szia Tharkus,

 

ugye nálunk pl matracvásárlásnál a kiszállításnál bizonyos díj fejében (külső szállítók, velük kell megállapodni) elhozzák a régi matracot és hivatalosan bányabelépővel gondoskodnak a régi matrac elhelyezéséről.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Tharkus (13602)
Brikk stone Creative Commons License 2019.12.17 0 0 13604

Az égető műben tökéletesen elég minden !!

Előzmény: Alváskultúra (13601)
_MrB_ Creative Commons License 2019.12.16 0 0 13603

Cserét időzíteni lomtalanításhoz (ok, Bp-en) aztán jó erőben lévő brazil gépsor ajtótól viszi. Fémrugók miatt örömmel.

Előzmény: Tharkus (13602)
Tharkus Creative Commons License 2019.12.16 -5 0 13602

így van. minket sem a forint tart vissza a cserétől már évek óta, hanem az, hogy mi a pélót csináljunk a régivel.

felemelni is alig lehet (cardo, zsákrugós), szóval nem az az átviszem ide-oda típus.

Előzmény: Alváskultúra (13601)
Alváskultúra (X) 2019.12.16 0 0 13601

Sziasztok,

 

nem szeretnék belekotnyeleskedni a témába, de egy 16 éves matrachoz lenne pár gondolatom. 

 

- a világ matrac-mércéjével mérve és az ilyen jellegű  felhasznált alapanyagokat figyelembe véve vett alsó kategóriás Cardo matrac esetében is 10 év során bár a rugótestben kisebb, de a felső komfortrétegekben inkább olyan deformitások, alak- és formastabilitás vesztések mennek végbe, ami már egy matrac jelentős avulását jelenti

 

- az avulás mértékének megállapítása nagyon nehéz, hiszen a folyamatot tartásvesztéssel, a fenekünk alatti fokozatos felpuhulással együtt kelünk-fekszünk, így az időben elhúzódó lassú, de biztos amortizációhoz egyszerűen hozzászokik az ember, észre sem veszi

 

- ennek a felismerése általában már csak a reggeli kicsit összetörtebb ébredésekkel vagy a már szemmel is látható alakváltozásnál kezdődik, de még ez után is jó időnek el kell telnie ahhoz, hogy az ember rászánja magát egy új matrac megvásárlására

 

- a kényelmi és/vagy optikai tünetek megjelenése azonban már egy sokkal korábban bekövetkezett anyagminőség romlást feltételeznek, így sok esetben hosszú évek is eltelhetnek úgy, hogy az ember nem veszi észre, hogy a matraca már nem tart megfelelően

 

és nem utolsó sorban általánosan a szakma egy matrac élettartamát ca. 10 évben határozza meg. Lehet, hogy formailag kibír többet is egy matrac, de a 3 500-4 000 éjszaka higiéniai szempontból egyszerűen egészségtelenné teszi a matracot, hiszen a matracmagban összegyűlő, lerakódó elemekkel folyamatosan érintkezünk az éjszaka során. Ezek jellemzően por, háziporatka tetemek, ezek ürüléke, elhalt hámsejtek, meg a fene tudja még milyen "apróságok"

 

- nem véletlen az, hogy a szakma számára különlegesen nagy kihívást jelent a használt matracok szétbontása, szelektálása és újrahasznosítása, hiszen ezek a feladatsorok a kiemelten egészségkárosító munkakörök kategóriájába esnek, Magyarországon pl. egy az egyben elégetik ezeket a matracokat vagy szeméttelepeken hagyják szétrohadni őket.

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Kata` (13600)
Kata` Creative Commons License 2019.12.15 0 1 13600

Kedves Borzosland, egy kicsit csodálkozom, hogy miért is nekem szól az írás, és rögtön arra gondoltam, hogy esetleg valami Cardo matrac (féle?), amit kinéztem? És akkor az jó? Mert mondjuk ha 16 évig jó egy matrac (ahogy számolom), nekem az szuper lenne! :) Azzal én tökéletesen megelégednék! :)

Előzmény: Borzosland (13598)
Kata` Creative Commons License 2019.12.15 0 1 13599

Úúúúú, ez de nagyon jó tanács! Kedves László! Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Az életben nem gondoltam volna, hogy így csomagoljam majd ki a matracot. Én nekiestem volna, csak, hogy minél hamarabb kint legyen, persze azért vigyázva, hogy meg ne sértsem, de ennyi. Pfuuú, tényleg nagyon köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (13597)
Borzosland Creative Commons License 2019.12.15 0 0 13598

A Cardo matracról egy vélemény... 2003 ban vettük, rugós, téli- nyári oldala van, nem volt olcsó. Ennyi amit tudok róla.

 

 

Viszont azon kivül, hogy porlik az a kerek bigyó, amik  a matrac külsején van, semmi baja. Most már azért tervben van a cseréje.

Előzmény: Kata` (13596)
Alváskultúra (X) 2019.12.15 0 1 13597

Kedves Kata,

 

szerintem nem érdemes aggódni, hiszen itt a 21. század elején a Vásárlóknak már vannak jogai, különösképpen az internetes vásárlások esetén. Bár a megrendelt matrac vákuumcsomagolt, annak ellenére a csomagolás jellemzően dupla fóliába történik. Amennyiben a legkülső fóliát az ember óvatosan vágja el, akkor a matrac majd úgy nyílik ki, hogy marad rajta egy fólia és még lapos a matrac. Amennyiben ezt a fóliát egy pár helyen a sarkoknál kiszúrja az ember, akkor egy bizonyos idő után az eredeti alakjára áll a matrac úgy, hogy a matracon lévő csomagolást nem vettük le. Érdemes lenne először fóliában kipróbálni a matracot, hogy egyáltalán és körülbelül... Amennyiben bármilyen kétség merül fel (meggondolná, jobbat talál, elbizonytalanodott, akkor 15 napon belül indoklás nélkül elállhat a vásárlástól, visszaküldheti a terméket és visszakapja a teljes vételárat.

 

Tekintettel, hogy a visszaküldés költsége a Vásárlót terheli, egy kibontott nagy méretű matrac szállítási költsége 5-6-8 000 forint is lehet, míg egy hengerbe csomagolt matracot (tehát egy bontatlan vákuummatracot) akár 2 000 forintért is el lehet küldeni országosan.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Kata` (13596)
Kata` Creative Commons License 2019.12.15 0 1 13596

Kedves László, elsősorban és mindenekelőtt, nagyon köszönöm a válaszát! - ami ráadásul nem akármilyen válasz!

 

Komolyan csodálom, hogy hogy van ennyi türelme, ideje, hogy ennyire alapos és lelkiismeretes választ adjon itt mindig mindannyiunknak és nekem is! Őszintén mondom, csodálom és megemelem a kalapom! Ami a tartalmat illeti, attól viszont kicsit meg is ijedtem, mert igaza van, mondjuk az ilyen "gerincsebész csoport", hát, igen, na ilyenre magamtól is felfigyelhettem volna. Meg, hogy nincs boltjuk. Szóval, megijesztett pár dolog. De végül most mégiscsak abban bízom és tényleg csak reménykedni merek, hogy annyira csak lesz/van jó ez a matrac is, amennyire egy nagyobb, közismert (pl. skandináv) áruházból/áruházakból vett matrac valamelyike lenne, mert már csak a 27cm mérete miatt is, anyag azért van benne. Szóval, azzal próbálom most biztatni (nyugtatni...) magam, hogy olyan ez, hogy úgyis kicsit "minden szentnek maga felé hajlik a keze", szóval, hátha egyáltalán nem rossz ez a matrac, készül ahol készül, végül is ezt úgyse nagyon tudnám a többiről se. De mégegyszer köszönöm szépen! Én ígérem, megírom majd, akármilyen is!

Előzmény: Alváskultúra (13595)
Alváskultúra (X) 2019.12.14 0 0 13595

Kedves Kata,

 

kicsit korán jött a kérdés, napokon belül elkészül a laborunk, ahol matracokat fogunk tesztelni, szétszedni, mérni különböző állítólagos tulajdonságokat és adatokat. Szerintem egy sor információ a termékoldalon egyszerűen nem igaz vagy nincs értelme, de ezek inkább csak azok a köretek, amiért nekem elmenne a kedvem a vásárlástól és csak néhány ergonómiai és logikai kifogás:

 

- alapvetően én szeretem ha egy internetes vállalkozásnak van üzlete, telephelye és nem csak úgy lóg a semmiben, bár lehet, hogy egy kicsit "old schuool" vagyok, de ha már van közel 100 olyan kisebb-nagyobb kereskedés, akiknek van legalább egy kis üzletük vagy bemutatótermük, akkor én valahogy inkább vásárolnák onnan, mint egy garázsból... Persze ez szubjektív... 

 

- gerincsebész csoport közreműködésével fejlesztve. Én nem tudom. Ca 15 éve tanulgatom ezt a szakmát és még soha nem találkoztam gerincsebész csoporttal. Találkoztam neves hazai és külföldi gerincsebészekkel (többek között a Levital matracok fejlesztése kapcsán is), de az a tapasztalatom, hogy ezek az emberek nem fejlesztenek matracot csak érdekeltség fejében megbízásra. Ilyenekből egy csoportot összehozni -hát nem tudom, hogy egy-két multinacionális nagyvállalaton kívül ez kinek menne még...

 

- a Dinamic, Dinamic+ nevet a Swiss Tech matracok esetében, a Vario nevet (Exclusive Vario) a Swiss Dream termékcsalád esetében ca. 10 éve használjuk, így egy dynamic termékcsalád névadása egy 2016-ban bejegyzett oldal esetén talán nem a kreativitás csúcsa

 

- variálhatóság mesterfokon? A Signum és SenZone Memory matracokkal ezt már 10 éve megvalósítottuk, a termékek azóta is futnak, így a 21. században feltalálni a kereket -hát nem is tudom

 

- ha már variálunk, akkor lehet érdemes lenne átgondolni, hogy mi értelme van annak, hogy egy kétoldalas megfordítható matrac egyik oldala hideghab, másik oldala emlékezőhab. 15 éves tapasztalatom, hogy valakinek vagy ez tetszik vagy az, soha nem találkoztam olyan vásárlóval aki naponta vagy hetente váltogatna memory és hideghab között.

 

- valamit 203 ezerről 93 ezerért adni tartósa szerintem egy kicsit, hogy is mondjam... Hú de át lett verve valaki aki 203-ért vette a matracot. Valószínűleg ilyen azonban nem fordult elő, hiszen nem gondolnám, hogy ez a termék valaha is 2003 000 forintba került. Minden esetre csábító...

 

- ez egy tipikusan szláv matrac, ami annyit jelent, hogy nagy valószínűséggel Szlovákiában, Lengyelországban vagy Csehországban készül.

 

- de ez a kedvencem a termékoldalon. Lehet értékelni terméket Facebook, Google értékelés, egyes oldalak saját termékértékelési rendszerén keresztül, na de olyat, hogy és beteszek grafikailag 5 csillagot és utána írom azt, hogy "minőség" -talán több, mint megtévesztő

 

- az, hogy nem derül ki a gyártó és hogy ezek a termékek honnan származnak (legalábbis számomra nem derült ki) egy másik kérdés, lehet, hogy a bizalomépítéses ötcsillagos trükkök helyett fontosabb információ lenne...

 

- nem ismerem a matracot, nem próbáltam. Ránézésre a kialakítás szerint meglehetősen keménynek tűnik, bár bármi IS megeshet

 

- a matracból mindkét oldalon 100%-ban hiányoznak az ergonómiai zónák, a két oldalon található habok felületi mintázatai ugyan nagyon látványosak (már akinek ez bejön), de szinte nulla ergonómiai hatásuk van.

 

- nem értem a legfelső réteg alatt található "Tehereloszlató hab" mibenlétét. Egy 2cm vastag bármilyen habnak önmagban soha nem lesz tehereloszlató hatása (valamennyi persze biztos), de közel sem annyira, hogy ezt agyonmarketingelve érdemes lenne kiemelni. Itt egyébként megjegyezném, hogy az 50kg/m3 HR hab ebben a 2 centiben kicsit fura, hiszen a komforthab üzletágban -akár Magyarországon, de Nyugat-Európa is beletartozhat- felhasznált HR habok közül szerintem nagyon ritka HR 35-40 haboknál nagyobb tömegsűrűségű habok gyártása használata, a magyarországi Eurofoam gyártónál pl. (ez majd az új Levital Smart matracokban megjelenik) az R43 a legnagyobb tömegsűrűség. Normál habokból természetesen a csillagos ég...

 

- 6 in 1. Ez a legmenőbb. A korábban már említett RelXx Medical Concept Signum termékeivel tizenvalahányfélképpen:-) lehet berendezni egy franciaágyat. 10 éve nem csinálunk ebből (sem) nagy cirkuszt, mert a Signum matracok kialakítása, minősége és egyéb szolgáltatása hozzáadott marketing-maszlag nélkül is megállnak a lábukon.

 

 

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a terméké nem jó vagy nem használható vagy nem minőségi. Lehet, hogy ezek mindegyike igaz rá. Lehet.

 

Sok sikert!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Kata` (13594)
Kata` Creative Commons License 2019.12.13 0 1 13594

Szép napot az itt lévőknek! Szeretnék én is véleményt kérni, hogy ez a Dynamic Vario Memory matrac jó választás? 27 cm-es matrac, a hideghab rétege 40kg/m3, a memóriahab 70kg/m3  benne. Most akcióban (a 90x200-as) 209.480 Ft helyett 96.662 Ft. László tanácsait olvasgattam itt, azok után és alapján azért merészeltem ezt megrendelni, mivel fel voltak tüntetve ezek a /m3 adatok. Így aztán látatlanba veszem ugyan, de reménykedem, hogy nem lőttem mellé. Bár igazság szerint, ha ezen nem is, de feküdtem már ugyanígy hideghabos-memóriahabos matracon boltban, és a sokféle, többféle matrac közül az ilyenen volt a legkényelmesebb feküdni, és az csak 22 cm-es volt. 

számok Creative Commons License 2019.12.08 0 0 13593

Én is köszi előre is. Hasonló súlyban vagyok én is, de majd puding próbája az evés alapon én is próbálgatok, egyenlőre itthon a padló a legkényelmesebb , az ulőgarnitúra szép de x..r a legócskább matrac valami van benne, de a lényege a szépsége volt..nem nekem.. a hálós matrac pedig ikeás akciós 20 éves ami a nejemnek tökéletes, így szerinte kidobott pénz a fájós hátam miatt venni, ha már a főd ingyen van. Ha 100 e veszek matracot szerintem kiátkoz de talán nekem jobb lesz

Előzmény: proger82 (13591)
Alváskultúra (X) 2019.12.06 0 0 13592

Szia,

 

hajrá, köszi az infót.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: proger82 (13591)
proger82 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 13591

Hello

Akkor majd en leszek az elso aki meg osztja majd a velemenyet 

ma megredneltem a  Cardo Therapy hard matracot, a Serenity -vel az volt a gondom h szoktam hason is fekudni es 1-2perc elteltevel mar szinte enyhen fajt a mellkasom hason fekve . Hozzateszem 5x mentem a boltba fel orakat probalgatni mire vegul el donottem mit szeretnek! 103kg /178cm vagyok gondolom az is szerepet jatszik.

Az elozo matracom IMemory Silver matrac 160x200 as 6eve vettuk , mondjuk akkor 20-25kgvel kevesebb is voltam. Meg azota gerinc serv problemaval is kuzdok.Mult evben voltam lezeres porckorongserv muteten is ami jo is meg nem is azota (inkabb nem, de jobb mint volt)
Nekem ez a matracunk mar puhanak bizonyult es szinte elzsibbadok rajta  , mar 1eve mind2 gyerek agyat kiproblatam nappali kanape egy ideig jobb volt de azok is tul puhak nekem!  Jenleg IMemory S Plus a kislanyom matracan alszom o meg az en helyemen :) ez valamennyire jobb de meg messze nem jo :(  De a csaladba mindnekienk megfelel minden ami otthon van csak nekem nem. Azert cserelem a nagy matracunkat Cardo Therapy hard, 3-4 nap hasznalat utan meg osztom velemenyem hogy milyen ,remelem karacsonyra megerkezik!

 

Ami a sikeres teszt eredmenyet mutatja majd szamomra

amikor meg a sajat matracunkon fekudtem a gyerekek sajat agyukban, valamelyik el nyosszetette magat h szomjas en rogton ki szoktam pattani az agybol ( az ut kb. 7-8meter a szobajukba az agyukhoz erve. Erre kellett majdnem 30-40 Mperc mire oda tudtam vanszorogni.

Amikor a foldszinten aludtam egy kihuzhatos kanapen amin jol alultam ez a tavolsag mar kb. 15meter , meg emelet 25 lepcso kb. 

nem kellett 10 masotperc h a nyafogasuk utan ott legyek ( tegyuk hozza hogy en eberen alszok :-) Nagyon ritka ha nem eberdek fel valami szosszenetre es azonnal keszen allok nem kell nyuzni magam (az orat se allitom be soha hogy szundi mod mert attol szet ver az ideg ha megegyszer meg szolal, csorog es en abban a pillanatban kelek vagy esetleg 1-2percel elotte es kezembe tartom ha megszolal rogotn lenyomjam :)

 


Szoval ha az agy bejott nekem es pillatok alatt fajdalom mentessen ugrani birok akkor Nyert ugyem van :)
De ez majd csak az en velemenyem lesz , ami masikra nem biztos h igaz!
Na majd meglatjuk par het mulva ha megjon es leteszteltem eloben !
Megosztom majd!


elnezest ha helyes irasi hibakert!

 

Alváskultúra (X) 2019.12.06 0 0 13590

Szia Számok,

 

amennyiben visszaolvasgatsz, úgy én pl. kiemelten mindenkinek nagyon megköszönöm, ha tapasztalatokkal visszalátogat a fórumba és megosztja velünk.

 

Sajna nem jellemző.

 

ÜDv,

 

Pálinkás László

Előzmény: számok (13588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!