Keresés

Részletes keresés

WALacky Creative Commons License 2006.05.24 0 0 366

Köszi a tanácsokat. Minden esetre elég sok bajom van a vegassal. Valszeg a bénaságom miatt; renderelés után mindig fagy, van, hogy renderelés közben is. Nem tudom milyen alapbeállításokkal célszerű dolgozni. Melyik a legjobb (fileméret/minőség) render beállítás, stb.

Nincsenek nagy igényeim, csak az amatőrvideóimat szeretném megszerkeszteni, hogy átvegyem utána videóra, vagy DVD-re.

Már vagy 25x újratelepítettem, mégis mindig újabb és újabb hibaüzeneteket küld. Nem tudja megnyitni a már a program által korábban elkészített - nem renderelt - fájlokat, aszongya, hogy nem látja a megfelelő forrást, stb. Asztán, ha látja, minden megnyitáskor újra rendereli, de vagy 25x, aztán lefagy úgy, hogy ki sem tudok lépni belőle, csak resettel.

Szóval szívok rendesen. Vajon mééééé?

 

Előzmény: agyurma (361)
dredly Creative Commons License 2006.05.22 0 0 365
Hello egedeffekt,

Ugyan a konkrét VGA-kártyát nem ismerem, de a Vegas6 tudja kezelni a 'Windows Secondary Display'-t. Ha a kártyád valós dual-head-es, akkor a második kimetetet ki tudod választani a 'Preview device' menüben. Ha a második kimenet lehet SVGA vagy RCA, akkor közvetlenül is rádughatod a TV-re. Ha csak VGA (vagy DVI), akkor kb. 6000Ft-os befektetéssel (átalakítót kell venni) teheted ugyanezt.

Dredly
Előzmény: egedeffekt (363)
dredly Creative Commons License 2006.05.22 0 0 364
Hi Guaaa29,

Ugyan nem tőlem kérdezted, de engedelmeddel leírom a választ: egyik Vegas verzió sem tud közvetlenül DVD-t írni. Ehhez kell egy DVD-szerkesztő program (pl. a Sony DVD-architext), amivel a megszerkesztett DVD-menübe a Vegassal renderelt avi-t bele tudod illeszteni a megfelelő helyre.

Dredly
Előzmény: guaaa29 (362)
egedeffekt Creative Commons License 2006.05.20 0 0 363
Sziasztok!

azt szeretném megtudni hogy hogyan tudok kontrollmonitort (TV, másik monitor) kötni a géphez, vegas 6 ot használok. Videókártyám: NVIDIA geforce4 mx 440 with agp8x
Megoldható e ezzel??? előre is köszi
guaaa29 Creative Commons License 2006.05.20 0 0 362

Szia Agyurma.

 Azt szeretném tőled kérdezni, hogy a vegas4 ben szerinted van e  dvd iró szekcio. Nem tudom, mert nem értek hozzá. Avi a vége mikor rendereltem az anyagot. Most itt van a dvd iró a gépben, de nem tudok továbblépni.

Koszonom G

Előzmény: agyurma (359)
agyurma Creative Commons License 2006.05.16 0 0 361
Próbáld először az egyszerűbb változatát, a Vegas Movie Studio-t. Nem nehéz, csak rá kell jönni a logikájára és menni fog.
Előzmény: WALacky (360)
WALacky Creative Commons License 2006.05.15 0 0 360
Köszi a segítséget. Asszem valamelyik fórumon leírták az ok-t. Még nem tudtam kipróbálni. Minden estre nagyon béna vagyok ehez a progihoz. Sajnos.
agyurma Creative Commons License 2006.05.15 0 0 359
Ahhoz, hogy az elkészített filmedet DVD-re kiírd, kell egy DVD Author program. Használhatsz több félét is, pl a Sony-nál maradva, DVD Architect-et. Ebbe berakod a kis filemedt és akár szinte teljesen automatikusan megírja a DVD-t. Ha kell, tömöríti, átkonvertálja.
Ezen kívül jó egy CD-DVD író szoftver is, ingyenes pl: CD Burner XP
Előzmény: guaaa29 (358)
guaaa29 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 358

Szóval még egyszer én!

Csak néhány vezényszót kéne hogy írjatok, hogy merre és hogyan.

Tudom elég béna ez így láttatlanban és elég bonyolult megmagyarázni dolgokat,de ha adtok egy két főbb pontot talán rájövök magamtól is.

MÉg valami! Szóval írtam valami adat cd szerűséget,de a dvd lejátszó kiírta, hogy ismeretlen. Talán az is lehet, hogy az nem képes lejátszani. Jó, akkor legyen dvd. HOzzá viszont talán szükséges valami tömörítő progi. Vagy a vegas 4 hez kimondottan van e valami lehetőség. Azt megnyitva, ott is láttam valamit. MÁrmint hogy onnan lehetne valahogyan megírni azt a szerencsétlen dvd. Na jó. A kkor most kilépek, egy hét mulva viszont megnézem, hogy mit írtatok.

Köszi mégegyszer. g

guaaa29 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 357

Sziasztok!

Régebb óta vágom filmeimet vegas programmal, és most jutottam el oda ( eddig más

csinálta) hogy vettem egy dvd írót. (LG) és a csomagban benne volt a szükéséges program: a mellékelt cd ez áll: Nero exepress.

A gondom az , hogy egyszerüen nem tudok dvd formátumban írni, mert rögvest arra hivatkozik, hogy nincs hozzá program és menjek ide vagy oda és vegyem azt meg.

A másik ,hogy jó, akkor írok adat formátumban. A dvd lejátszómon ez áll: dvd. cd. cd--R/ rw. mp3, szóval hogy ezeket játsza le.

MIt tanácsolnátok nekem?

Előre is köszönöm Gábor .

 

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.05.12 0 0 356
Dvd Architect 3-hoz tud valaki magyar nyelvű leírást?
agyurma Creative Commons License 2006.05.11 0 0 355
Ne viccelj. A kérdésért sohase kellene szégyellnie magát senkinek sem.
1. Megfogod a klip végét ctrl lenyomásával és a kívánt hosszúságra nyújtod = sebességcsökenés.
2. Insert -> event velocity -> és a kivánt klipet a kis zöld vonalat a kívánt mélységig húzod, vagy jobb egér gomb, és számmal beírod.
Előzmény: drobee[] (354)
drobee[] Creative Commons License 2006.05.10 0 0 354
Sziasztok.
Eléggé szégyellem magam a kérdésem miatt, de egyszerűen nem jövök rá :)
Egy event lejátszási sebességét hogy tudom felére csökkenteni? Vagy egyéb értékre?
Köszi szépen,
drobee.
agyurma Creative Commons License 2006.05.08 0 0 353
Láttam már a másik topicban is a kérdésed, de hatahatós segítséget bnem hiszem, hogy tudok adni.
Ha szerkesztés közben egy bizonyos részt szeretnél továbbszerkeszteni, akkor a legegyszerűbb, ha csinálsz egy mentés másként-t és kicsipkeded belőle a nem kívánt részeket. Ez azért jó, mert ha több féle formátum (divx, mpeg, jpeg, stb) van az idővonalon, nem kell, hogy valamilyen formátumba rendereld a következő feldolgozás előtt. Remélem, érthető volt az utolsó mondatom. :)
Előzmény: WALacky (352)
WALacky Creative Commons License 2006.05.06 0 0 352

Sziasztok!

 

Látom, egy ideje senki sem látogatja a topicot, mégis megpróbálom, hátha segít valaki.

 

Nem jövök rá, hogy a Vegas 6.0-ban hogyan lehet vágólapra tenni egy-egy snittet és onnan új fájlban megnyitni. Pl. ctrl x vagy ctrl c; és ctrl v kombináció nem működik. Hogyan kell????

Segítség!!!!!

 

Köszönöm. W. A. Lacky

agyurma Creative Commons License 2006.04.21 0 0 351
Hello,
Nekem is van egy gondom. Újratelepítettem a gépet, csak az alap szoftverek vannak rajt, a Vegas + DVDA3 és Media Player Classic és az ffdshow kodek.
A gondom az, hogy az eddigiektől eltérően capture közben, már néha magától is berecseg a hang, vagy ha mozdítok a képernyőn valamit, akkor még a frame-eket is dobálja. 2 vinyó van, mindkettőn csinálja, bármelyikre veszi át az anyagot.
Valami audio kodek hiba lehet? Mit próbáljak?
Előre is köszi a segítséget!
agyurma Creative Commons License 2006.04.06 0 0 350
Elvileg a Vegasban bent van a Mainconcept kódoló alapból. Én a 4-es verzió óta csak frissítem, nem tudom, hogyan települ most fel. Anno, az első használatkor oda is regisztrációs kód kellett és azóta fut.
Régen, egy külföldi fórumon én is megkérdeztem, hogy az idővonalról avi-ba mentsem inkább vagy egyszerre a kívánt tömörített formátumba, és - logikusan - azt tanácsolták, hogy egyszerre a végső formátumba kell menteni, és akkor érjük el a legjobb minőséget.
Előzmény: Ladiladida (349)
Ladiladida Creative Commons License 2006.04.05 0 0 349
Nem tudom agyurma melyik topicot nézed meg először, ezért ide is írok: a vegasnál azért nem tudok 2passt beállítani mainconcepttel valószínűleg, mert rosszul van felinstallálva, illetve a vegas nem látja korrektül. Honnan lehetne ilyen plugint szerezni? Vagy lehet hogy az én mainconceptem régi? Eddig külön programként használtam átkódolásra elsősorban, ott remekül ment. Végül is úgy is jó lenne, ha elmenteném vegassal dvaviba a vágott filmet, s utána aztán külső cce-vel vagy mainconcepttel csinálnám az mpeget, csak kérdés hogy vegassal hogy tudom elmenteni ilyen aviba és vajon gyors-e ez a megoldás?
ködkürt Creative Commons License 2006.03.13 0 0 348

nagyon köszi mindenkinek.

 

köd

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.03.13 0 0 347
Jól érted. Én csak kiegészítettem a mondandódat, nehogy valaki meglepődjön, ha nem az lesz a képernyőn, amit akart;)
Előzmény: agyurma (346)
agyurma Creative Commons License 2006.03.13 0 0 346

Nekem nem nyújtja meg függőlegesen a képet (ha NTSC esetén erre gondolsz). Pan/Crop-pal lehet nagyítani, vagy kitakarni belőle részeket, stb klipenként. Ha jól értem, amire gondolsz....

Előzmény: szenyor Lopez (345)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.03.13 0 0 345
Na igen, csak ha nem passzol az arány (pl.720x576 a végleges felbontás, az egyik video meg 720x480), akkor valamit tenned kell, hogy ne nyújtsa a képet. VAgy ha jó nyújtva, akkor ok. Nem okoskodni akarok, mert az igaz, amit írtál, de nem feltétlenül kell a gépre hagyni ezt a konvertálósdit, mert esetleg nem lesz megfelelő a végeredmény.
Előzmény: agyurma (344)
agyurma Creative Commons License 2006.03.13 0 0 344

Ja, és nem okoz gondot a különböző felbontású, típusú videók, hangok elegyítése, hiszen a végtermék már csak egy formátum lesz, arra lesz minden átkonvertálva.

Előzmény: agyurma (343)
agyurma Creative Commons License 2006.03.13 0 0 343

Aztán a Project Media-ba importáld be a szükséges képeket, hangokat, különböző videókat. Ezután feldobálod az idővonalra. Ez után bármilyen formátumba renderelsz, a source videótól eltérő formátumokat újra fogja tömöríteni.

Ha szerk után avi-ba tömöríted, akkor bizonyos videókat kétszer tömörítesz. Ha innen rögtön MPEG2-be, DVD Architect Pal Video Stream-be tömörítesz, akkor az már 100%-ig elő lesz készítve a DVD-hez, az után a hangot is PCM-be, vagy AC3-ba tömöríted. Ez után a DVD Architect-tel már csak a menüt kell megszerkeszteni és tömörítés nélkül kiírja Neked DVD-re (ott is át kell állítani a projectet PAL-ba).

Előzmény: agyurma (342)
agyurma Creative Commons License 2006.03.13 0 0 342

 

Előzmény: ködkürt (337)
agyurma Creative Commons License 2006.03.13 0 0 341
Javaslom, hogy a Vegas megnyitásakor a a következő beállításkota mentsd el, valamint azt, hogy ezzel induljon minden alkalommal.
Előzmény: ködkürt (337)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.03.13 0 0 340
PAL, ha Magyarországon lax;)
Előzmény: ködkürt (338)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.03.13 0 0 339

A miniDV kamerád 720x576-ban rögzít. Az dvd felbontás, tv-n tökéletes. Ha egy 720x480-as videot akarsz hozzápasszintani, akkor mindenképpen variálni kell. Vagy alul-felül fekete csík lesz, vagy kinyújtod a képet és kicsit hosszúkás lesz.

A vegas elvileg tud dvd formátumot létrehozni valami mainconcept pluginnal asszem, de erről sajna nincs konkrét infom... Én egy 720x576-os avit csináltam és abból egy másik progival (talán Divx2DVD) a dvd formátumot.

Előzmény: ködkürt (337)
ködkürt Creative Commons License 2006.03.10 0 0 338

Ja, és mégegy kérdés. A csatolt képen a Template-nél mit célszerű kiválasztani???

PAL, vagy NTSC??

 

köszi

ködkürt Creative Commons License 2006.03.10 0 0 337

Segítség kellene nekem ismét.

Kicsit összetett lesz a kérdésem, elég sok minden nem világos ezekkel a felbontásokkal kapcsolatban.

 

 

A képen látható, hogy ha nyitok egy új projectet, a properties-ben be tudom állítani a felbontást. Ha jól sejtem, ez majd a leendő, kész video felbontása lesz. Első kérdésem mindjárt ezzel kapcsolatban:

 - Mi az a minimum, amit egy nagyképernyős tévén még élvezni lehet?

 

  Elmondom nagyjából, hogy mit tervezek, aztán kérdezek mást is. Egy JVC DV kamerával veszek fel dolgokat, ezt fogom majd avi-ba digitalizálni(egyéb avi file-ok is bekerülnek mellé) ezzel dolgozok majd a projectben. Következő kérdésem: Ennek a felvételnek a felbontását mikor/hol tudom beállítani?  A kamerán nem találtam ilyen beállítást, jól sejtem, hogy a digitalizálás során a szoftverben kell ezt beállítani?

Továbbá: Gondot okoz-e, ha a projectbe illesztett avi file-ok felbontása nem azonos? (Történetesen a 20th Century Fox intro-ját szeretném a filmem elé tenni, de ami nekem megvan, az csak 720*480-as. Mi történik, ha az én felvételem meg jobb/rosszabb, befolyásolja a végeredményt??)

És egy utolsó: Milyen formátumba célszerű a végeredményt renderelni, ha később azt DVD formátumra szeretném alakítani. Jól tudom ugye, hogy a Vegas nem tud közvetlenül DVD-be renderelni???

 

Hát asszem ennyi, bocs a sok kérdésért.

 

köd

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!