Keresés

Részletes keresés

Szega Creative Commons License 2005.01.08 0 0 347
"Srácok köszönöm midndenkinek!"

Szívesen! :-)

"Következő lépés, az, hogy hozatok pestről a qvass féle cuccból."

Vigyázz, nem "qvass", hanem "gvass"! (Nem olvasol Kaliber magazint?) :-)

"Elgondolkodok a gázrevolveren is, de majd csak március fele ösztöndij után :D"

Érthető! :-) (Ha e mellett döntesz, előtte mindenképpen informálódj! Gázpisztoly topic, Kaliber magazin és évkönyv, Gunbox bolt)

"Meg kell ahoz még puhitani a szülőket, nekik a gázspré is fegyver és nem biztos, hogy eltűrnék a fegyvert, a házban...."

Sok sikert a puhításhoz! Próbáld elmagyarázni nekik, hogy a jogszabályok szerint (Kaliber évkönyv 2005) már szabadon tartható, sőt, ha áldozol rá 2000 Ft-ot, akkor még a viselésre is kaphatsz engedélyt. És hát nem macsóskodni kell vele, hanem szükség esetén (de csak akkor) használni!
Drukkolunk! :-)

"ui: tényleg tamponra gondoltam ;-)"

Na ugye-ugye! :-)
Előzmény: O.Z.P. (346)
O.Z.P. Creative Commons License 2005.01.07 0 0 346

Srácok köszönöm midndenkinek!

 

Következő lépés, az, hogy hozatok pestről a qvass féle cuccból.

 

Elgondolkodok a gázrevolveren is, de majd csak március fele ösztöndij után :D

Meg kell ahoz még puhitani a szülőket, nekik a gázspré is fegyver és nem biztos, hogy eltűrnék a fegyvert, a házban....

 

Még 1x köszi mindenkinek.

 

ui: tényleg tamponra gondoltam ;-)

 

 

petike23 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 345

"német chlorbenzylidenmalonsauerdinitri tartalmú illegálsian vásárolt gázsprével?"

 

Ha már magyar listán vagyunk:

orto-klór-benzilidén-malonitril

 

A kapszaicin tartalmú (Pfeffer) hatásosabb !

 

" Én kifújtam egy felhő Pepper-sprayt (Klever márkájút, akkor vettem újonnan, és próbálgattam), és utána beledugtam a képem."

 

IMHO ez az egyik legjobb..

 

Üdv: Petike23

Előzmény: O.Z.P. (323)
Szega Creative Commons License 2005.01.07 0 0 344
"Ha egy gyors fújásra kipróbázom, marad még benne?"

Persze! A 15g-os is kibír legalább 6-8 fújást!
Mindenképpen érdemes kipróbálni, hogy lásd a permet terülését, és hogy egyáltalán működik-e! Nehogy "élesben" érjen meglepetés!
Előzmény: O.Z.P. (338)
Szega Creative Commons License 2005.01.07 0 0 343
Csak a rend kedvéért: :-)

"De lenne vele némi bajom
a, akkora mint 2 intim betét."

Akkor jó nagy lehet (kb. 12x5x2 cm)! Bár, a kép alapján épn inkább két tampon méretűnek látom! :-) Úgy látszik nem vagy otthon az ilyen női dolgokban... :-)

"b, az van ráírva, hogy anti-dog"

Ez csak a német törvényi szabályozás miatt van, nem kell komolyan venni!

"c, az is rajta van, hogy 1 méter "

Csak biztonsági okokból kötelező ráírni, azért, hogy lehetőleg ne fújj túl közelről. Ezt sem kell túl komolyan venni! - Persze azért ne nyomd közvetlenül a delikvens szájába az anyagot! :-)

Egyébként Pesten tényleg könnyebben boldogulnál a beszerzéssel! - És ahogy Gvass is javasolta: Gondolkozz el egy jó gázrevolveren! (ld.: Gázpisztoly topic)
Előzmény: O.Z.P. (330)
gvass1 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 342

"Te melyiket ajánlod, ami  a legdúrvább utcán is hordhatom és ti forgalmaztok?"

 

Klever KO Pepper 20 grammos. 1200-

 

De ha komolyan gondolod, akkor vegyel egy jo gazrevolvert.

Előzmény: O.Z.P. (341)
O.Z.P. Creative Commons License 2005.01.06 0 0 341

Lehet félre értettem az első hozzászólásodat, mert nem pont a segítőkézség jött át. Azért gondolom az arconfújás az nem egyenlő a kifújás és beleépéssel...

 

Te melyiket ajánlod, ami  a legdúrvább utcán is hordhatom és ti forgalmaztok?

Rájöttem az a legtisztább ha felküldöm valamelyik ismerőst, pestre...

Ha lehet pontosan írd már le, típust, méretet és egyébb jet/nem jet jelöléseket.

Előre is köszi.

Előzmény: gvass1 (339)
gvass1 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 340

"Tudom, hogy itt most kis zavar van, de szerintem még mindig a "jet" felirat a spriccolást jelzi, a "fog" a felhőt "

 

Ezt jelenti valoban, bar az amerikai-angol szaknyelv a folyamatos sugarra a "stream" szagkifejezest alkalmazza.

 

Ezert irtam, hogy osszecsereltek a flakonokat.

Előzmény: telefongyula (337)
gvass1 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 339
"

Köszönöm a segítőkézségedet, gondolom te is így szoktad..."

 

Igen, valoban. Tovabbi kerdes?:-))

Előzmény: O.Z.P. (333)
O.Z.P. Creative Commons License 2005.01.06 0 0 338

Köszi a válszt, lehet kipróbázom majd, ezt azért meg kell gondolni :Đ

 

Azért vettem ezt mert 2 fajta közül lehetett választani

a, magyar aszem pajzs amóniás 800ft- mivel agyonfikázták a topicban nem kelett.

b, ez, de15ml es kivitel.

 

Rápróbázok a Kleverre, hátha látok valahol, de vidéken körülményes. :(

 

Ha egy gyors fújásra kipróbázom, marad még benne? Addig kell csak míg nem kapok Kevlert.

Még1x köszi a korrekt választ!

Előzmény: telefongyula (336)
telefongyula Creative Commons License 2005.01.06 0 0 337

Tudom, hogy itt most kis zavar van, de szerintem még mindig a "jet" felirat a spriccolást jelzi, a "fog" a felhőt (ha majd veszek és kipróbálom, akkor meggyőzhető leszek az ellenkezőjéről :)).

Mondjuk így is jó, töményebben kapja az ellen az "áldást" :)))

 

tgy

Előzmény: gvass1 (329)
telefongyula Creative Commons License 2005.01.06 0 0 336

Nem a legjobb márka, de nem is vészes.

Én a Klever PfefferKO-t javasolnám, igaz az kicsit nagyobb (40ml, 20g). Ha ragaszkodsz a kisebbekhez, akkor a Hoernecke TW1000-ből lehet kapni 10ml-es flakonnal, amekkorát vettél.

Ezek neves gyártók termékei, szvsz jobb minőségűek.

 

üdv

tgy

Előzmény: O.Z.P. (332)
telefongyula Creative Commons License 2005.01.06 0 0 335

Köszönöm a segítőkézségedet, gondolom te is így szoktad...

 

Gvass nem viccelt, télleg ez a legjobb megoldás a tesztelésre. Fújsz egyet és beleszippantasz.

Így kb. tudod, hogy hatásos-e, ha használni kell, és azt is, hogy mire számíthatsz, ha a szél kicsit visszahozza. Én is így szoktam. (Gázpisztolynál is kipróbáltam, bár ott várakozáson felüli volt a hatás, máskor inkább azt nem próbálgatom :-))

 

tgy

Előzmény: O.Z.P. (333)
malacgazda Creative Commons License 2005.01.06 0 0 334
Én kifújtam egy felhő Pepper-sprayt (Klever márkájút, akkor vettem újonnan, és próbálgattam), és utána beledugtam a képem. Hatásos!! Elképesztően rossz érzés. Azon felül, hogy hirtelen semmit nem lát az ember, egyszerűen _képtelen_ levegőt venni, bármennyire szeretne. Köhögésbe fulladnak a levegővételi kísérletek. Oxigén nélkül pedig elég körülményes tovább kötekedni, hát még verekedni.

Persze a régi, lejárt, vagy már újonnan is gagyi sprayknek nyilván nincs ilyen hatásuk.
Előzmény: O.Z.P. (330)
O.Z.P. Creative Commons License 2005.01.06 0 0 333

Tenap éjszaka végig olvastam az egészet, de nekem ez mind mind új dolog és sok minden kavarog bennem,nem teljesen egyértelmű, és nem akarok azért rábaszni mert elnéztem egy olyan aprósgáot, hogy pfeffer, vagy cs vagy co vagy valamit.

 

"Fujd magad arcon, es meglatod."

 

Köszönöm a segítőkézségedet, gondolom te is így szoktad...

 

 

Előzmény: gvass1 (331)
O.Z.P. Creative Commons License 2005.01.06 0 0 332
gvass1 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 331
"

De lenne vele némi bajom

a, akkora mint  2 intim betét.

b, az van ráírva, hogy anti-dog

c, az is rajta van, hogy 1 méter "

 

Es?

Ha visszaolvasnal itt ebben a topikban, akkor ezek mind ertelmet nyernenek.

 

"Ér ez emberen valamit?"

 

Fujd magad arcon, es meglatod.

Előzmény: O.Z.P. (330)
O.Z.P. Creative Commons License 2005.01.06 0 0 330

Hy all!

Ma voltam vásárolni és kaptam protect pfeffer-spray t 15 ml.

 

De lenne vele némi bajom

a, akkora mint  2 intim betét.

b, az van ráírva, hogy anti-dog

c, az is rajta van, hogy 1 méter 

 

az egés zteibe volt ragasztva egy hatalmas vonalkóddal :( az eladó meg annyira volt segítőkész hogy elémrakott 2db ot a másik valami magyar amóniás volt..

A magyar 800ft volt ez a német 1000ft.

 

Ér ez emberen valamit? Vagy sűrgősen, vegyek valami brutálisabbat. Igazából a pfeffer feliratra mentem :_(

 

Arra kérdésre, hogy szabályos-e magamnál tartani azt válaszolták:

- ha nem lenne szabályos akkor árulni se árulhatnánk.. No comment.

Nyíregyháza Harmóni vadász bolt.

 

Minden választ előre is köszi! 

gvass1 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 329

"Elmondása szerint a 20 g-os Peffer Ko Jet, amit a Gunnból vett , és akkor használt először, egy egészen rövid felhőcske után vízipisztolyra emlékeztető spriccolást produkált csupán. "

 

Ket dolog is lehet:

1. stresszhelyzetben nem nyomta tovig/felengedte a szorofejet

2. gyari hibas termek, ez ugye iylen nyomastarto edenynel nem kizart

 

Probald ki ujra. Ha tovabbra sem jo, akkor 1200 forintos beruhazas ujra. probafujas.

 

ha meg biztosra akarsz menni konnygazkiloves ugyebebn, akkor egy jo minosegu gazrevolver a hatekony megoldas.

Előzmény: gombavadász (326)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.06 0 0 328

"atombiztos német chlorbenzylidenmalonsauerdinitri tartalmú illegálsian vásárolt gázsprével"

 

Bocs, de az "illegálisan vásárolt" és "atombiztos" duma a gázspréknél két homlokegyenest ellentétes dolog. Az illegálisan vásárolt általában a hipergagyi kategória...

 

Atombiztos gázspré nincs, ahogyan csodák sem. Ha a fél világ rendőrsége szerint a leghatékonyabb a legálisan vehető pepper-spray, akkor valszeg neked is jó lesz.

Előzmény: O.Z.P. (323)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.06 0 0 327

"Másik kérdésem, ti nem blokoltok le amikor elkezdenek történni rajtatok körbe az események?"

 

Ezt személye válogatja. Valszeg kevésbé fogsz leblokkolni, ha lélekben előre felkészülsz egy hasonló eseményre. Találj ki erre egy egyszerű receptet. Pl. kötekednek veled. Nem hagyod, hogy körbevegyenek. Ha átlépnek egy képzeletbeli határvonalat (verbálisan, fizikailag), akkor figyelmeztetés nélkül lefújod őket (ne spórolj az anyaggal), a legnagyobb pofájúval, vagy a legközelebbi fenyegetéssel kezdve. Utána eltűnsz onnan. Semmi bunyó. Másnap veszel egy új sprét. Ennyi.

Előzmény: O.Z.P. (323)
gombavadász Creative Commons License 2005.01.06 0 0 326

Fura tapasztalatot osztok meg veletek, sajnos csak másodkézből, nem voltam ott.

 

A nagyfiam, (nyugi, már 18 :-) kényszerült arra, hogy kutyája védelmében leállítson egy kaukázusi forma nagy kutyát.

Elmondása szerint a 20 g-os Peffer Ko Jet, amit a Gunnból vett , és akkor használt először, egy egészen rövid felhőcske után vízipisztolyra emlékeztető spriccolást produkált csupán.

A kalandot így is megúszták, a támadó visszamászott a kerítés mögé, de azóta is kételyem van, hogy ez így OK lett volna.

 

A másik kérdésem, hogy a biztosító müanyag lapocskát letörjem-e zsebbe rendszeresítés előtt, vagy biztonságosabb úgy hordani?

Előzmény: gvass1 (320)
Szega Creative Commons License 2005.01.06 0 0 325
"biztosak vagytok benne, hogy valami paprikás gásprével jobban járok mint valami atombiztos német chlorbenzylidenmalonsauerdinitri tartalmú illegálsian vásárolt gázsprével?"

Biztos lehetsz benne, hogy a megbízható helyen vásárolt (pl. Gunbox) "atombiztos német" pepper spray-vel jobban jársz! Nem véletlenül használják ezt világszerte a rendfenntartó szervek is (olvasgass vissza a topicban!)!
Egyébként a spray nem "valami paprikás", csupán a hatóanyaga (kapszaicin) ugyanaz, mint ami az erőspaprika csípősségét is okozza. Persze jóval töményebb koncentrációban, igen hatékonyan!

"Elhatároztam, ha újra belémkötnek, lefújom az egyiket + ha kér másiakt is, de én kiívom a rendőröket, hagy legyen belőle ügyük."

Csak arra vigyázz, hogy engedélyezett sprayt (max. 20g töltőtömeg) vegyél, nehogy neked legyen kellemetlenséged (szabálysértési bírság), ha "ügyet" csinálsz belőle! :-)
Előzmény: O.Z.P. (323)
Szega Creative Commons License 2005.01.06 0 0 324
Nekem a sárga kupakos "FOG" van, és az felhőben terít! Ez holtbiztos, nem egyszer próbáltam!
Előzmény: telefongyula (321)
O.Z.P. Creative Commons License 2005.01.06 0 0 323

Sziasztok

Volt egy kis afférom nem is olyan régen két harmadrangu félcigány tetüvel, belém kötöttek + a barátnőmbe éjjel egy szórakozó hely előtt.

 

Ezen felbuzdúlva átolvastam a topicot és beszerzek holnap egy peffer es gázsprét.

Eddig, ha paranoiám volt egy cs3000 reizgas cs man superdefence című gázséprével rohangáltam aminek 94/11 hókor járt le a szavideje. Igaz jön még belőle,de ez nem játék nem bízom benne (eddig fel se merült bennem hogy van szavideje) .

 

Lényeg lényege, biztosak vagytok benne, hogy valami paprikás gásprével jobban járok mint valami atombiztos német chlorbenzylidenmalonsauerdinitri tartalmú illegálsian vásárolt gázsprével?

 

 

Másik kérdésem, ti nem blokoltok le amikor elkezdenek történni rajtatok körbe az események?

Én valahogy amikor kezdődik a kötözködés, leblokkolok, hogy hogyfogok ebből kimászni meg mi lessz most,stb para jön rám...

 

Elhatároztam, ha újra belémkötnek, lefújom az egyiket + ha kér másiakt is, de én kiívom a rendőröket, hagy legyen belőle ügyük.Erre azért van szükség mert kisváros ahol lakok és nem a bújkálás a jótaktika...

 

 

malacgazda Creative Commons License 2005.01.05 0 0 322
Én egyszerű megoldást választottam: mindkettőből van nálam :) A kettő jó egymás kiegészítőjéül, árban és méretben meg még együttesen sem nagyon sok.
Ahogy én próbálgattam (nem ellenfélen, csak úgy), szvsz szélcsendben, kültéren, illetve kutya ellen a Fog lehet megfelelőbb, szelesebb időben, beltéren, illetve nagy hatótávolságú (pl. ütő-szúró-vágó fegyverrel felfegyverzett) ember ellen meg a Jet. Persze ez csak elmélet, ténylegesen használnom ritkán kellett sprayt, és mindannyiszor kutya ellen (mindig kapszaicin alapút, és mindig hatásos volt).
Előzmény: gvass1 (316)
telefongyula Creative Commons License 2005.01.05 0 0 321

Nemtom, én a kis lyukról vékony sugárban spricc-re asszociálok, nagylyukúm meg volt (még a fehér, egyféle), és az közepes sugárban permetezett.

Vagy nagyon átvariáltak itt valamit, vagy nemtom. :))

Ha lesz fölösleges 2x1200(?)Ft-om, kipróbálom :)

 

tgy

Előzmény: gvass1 (320)
gvass1 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 320

"Nem fordítva?"

 

Nem.

A szorofej a donto (kis luk = nagy terites), a flakon felirat pedig ossze van cserelve a gyarto altal :-))

Előzmény: telefongyula (319)
telefongyula Creative Commons License 2005.01.05 0 0 319

Nem fordítva?

 

Mintha a sárgán lenne a nagyobb nyílás és a "FOG" felirat, a piroson meg a kis lyuk és a "JET"...

 

tgy

Előzmény: gvass1 (316)
gvass1 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 318

"Szerintem a "terítő" FOG-FOAM az ultimate megoldás.."

 

Vagy a 9 mm K 120 mg Extra Stark Pfeffer:-))

Előzmény: petike23 (317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!