Keresés

Részletes keresés

goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 559
No, én megyek is, sajnos nincs több új kép a tárhelyemen, de mihelyt lesz lehetőségem, feltöltöm a következő adagot.:-)

Sziasztok!

ladyzso Creative Commons License 2003.03.17 0 0 558
Oké-oké :)
Előzmény: goldfinger (555)
goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 557
Igen, Alice már leírta a maga feltételezéseit.
Én nem teszem, mert több lehetőség is van, és nem vagyok időmilliomos.:-)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.17 0 0 556
Összefoglalója? Még csócsáljuk egy darabig, de szvsz. éppen elég az a legendamennyiség, amennyire a google-ban ráakadtam... :-))
Előzmény: kaviat (554)
goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 555
Nos, az előbb leírtam, hogy szerintem mi micsoda, de azt nem összefoglalónak szántam. Szerintem nem is fog menni.:-)
kaviat Creative Commons License 2003.03.17 0 0 554
bakker, tényleg :))

na és akkor mi az összefoglalója a képnek?

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: AliceCsodaországban (550)
goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 553
Azt nem tudom, hogy az egy varázsbalta-e, de hogy le lehet vele egy fejet vágni, abban biztos vagyok.:-)
Előzmény: AliceCsodaországban (546)
goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 552
Ez így már nem számít...
Úgy veszem, hogy senki nem látta meg, ergo ismét milyen jó képet tettem be.:-PPP
Előzmény: AliceCsodaországban (550)
goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 551
Jáájj, elcsesztem a saját magam által előkészített poénom???

Azzal akartam bejelentkezni, hogy lám, ezekre a képekre mindig figyelni kell, és milyen jó, hogy még nem vettétek észre.:-))

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.17 0 0 550
Közben megtaláltam, a kőkapu bal oldali oszlopához húzódik, egész kicsi és távoli.
Előzmény: kaviat (547)
ladyzso Creative Commons License 2003.03.17 0 0 549
Én se látok semmiféle alakot a háttérben..
Előzmény: kaviat (547)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.17 0 0 548
Még egy kis legendaszerű adalék:

"Mi tehát akkor a Stonehenge? A Stonehenge egy hüllő király leírásai alapján épült, aki olyan régen tartózkodott a Földön, hogy az emberek még alig jelentek meg. Mégis az építmény arra lett szánva, hogy egy jelentést hordozzon a felbukkanó emberek számára, amit meg is tett, a mai napig. Szubliminális üzenetek hatalomról és szadista bánásmódokról a feláldozottak felé. Az emberek felnéznek a Stonehenge-re és elképzelik, amint az ártatlan küszködik az asztalon a kés alatt. Mi másért lenne ott az asztal? Elképzelik, ahogy egy ördögi gyülekezet veszi körbe őket. Mi másért lenne ott a kör? Elképzelik, hogy nincs olyan erő, ami meg tudná menteni az áldozatot. Mi másért lenne mindez kint a szabad ég alatt? A Stonehenge azért épült, hogy betöltse rendeltetését, hogy bekússzon az emberiség tudatalattijába, nyugtalanná téve azt. Ezt az önmagát-szolgáló népség követte el, akik áttérteket reméltek nyerni az ember megjelenő lelkei közül. Vannak olyanok az Univerzumban, akik terrorizálnák az emberiséget, és így nyernének hódítást a lelkei felett. "

kaviat Creative Commons License 2003.03.17 0 0 547
én se látok hátul settenkedni senkit [még a monitorom mögött se]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: AliceCsodaországban (546)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.17 0 0 546
Most lehet, hogy hülye vagyok? Semmiféle titokzatos alakot nem látok hátul, hol van????

Szerintem most éppen egy szertartáshoz készítenek jegyzeteket. Talán az a varázsbalta vagy mi az arra való, hogy valakinek levágják a fejét amúgy druida módra nem?

Előzmény: goldfinger (544)
goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 545
A nőt papnőnek nézem, a férfiról nem tudom biztosan megállapítani, mivel egy varázserejű bot van a kezében, az övébe tűzve pedig fejsze virít. Pedig neki is nagyon kalandor-pap kinézete van.
Persze az is lehet, hogy az "írnok" botját fogja éppen.
goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 544
Azt a fehér krikszkrakszot a földön pentagrammának hívják a fantasy-t ismerők. És biztos nem csak ők.:-)
De a mi szempontunkból most ez az elnevezése a lényeges-
Szerintem itt vagy egy mágikus szertartáshoz kapcsolódó jegyzetelés folyik, vagy már magát a szertartást látjuk.
Előbbit az támasztja alá, hogy túl nyugodt a környezet és túlontúl jegyzetelés-szagú a dolog.:-)

Utóbbi mellett van az, hogy egy pentagrammában helyezkedik el az írnok és apró sárga villámok futnak fel a sírkőre (vagy le onnan).

Hátul, a titokzatos alakra nem hinném, hogy holt, túlságosan eleven az észjárása ahhoz (bújkál).
Inkább valamiféle kém, bérgyilkos stb. lehet más szolgálatában. Vagy magányos farkas, ezt ugyan meg nem fogjuk tudni a kép alapján.:-)

goldfinger Creative Commons License 2003.03.17 0 0 543
Hihi, pedig már azt hittem, nem vettétek észre, de aztán rájöttem, hogy Alice-nél az eltemetett hős jelenti azt az alakot.:-)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.17 0 0 542
Na találtam valamit, ami talán megmozgatja a fantáziát...

"Habár e rejtélyes "templomot" kb. 3000 évvel ezelőtt lerombolták, a romok varázsa nem tűnt tova. A környék népe sokáig hitt a kövek gyógyító erejében, amely mindenféle bántalmat meggyógyított. Egy XIV. századi kézirat Merlint, a varázslót ábrázolja, amint könnyedén a helyére emel egy hatalmas kőgerendát.

A druidák különleges jelekkel rendelkező papi kasztjának tagjai, 20 éven át készültek feladatukra, a szent tan elsajátítására. A mágia mestereinek számítottak, akik képesek befolyásolni a természetfeletti erőket. Papi funkcióik mellett ők irányították az igazságszolgáltatást és erőteljesen befolyásolták az uralkodó kelta törzsfők, illetve Britannia, Írország és Franciaország királyainak intézkedéseit is. A druida név kelta nyelven annyit jelent, "a tölgyfa ismerője"; híveik gyakran sűrű erdőségekben végezték szertartásaikat. Fehér köntösükben számos hadistent és hadistennőt tiszteltek, akiknek az évszakokhoz kapcsolódó ünnepségeken állat- és emberáldozatokat mutattak be. I. e. az I. században,Julius Caesar részletesen írt a druidák tevékenységéről, különösen a félelmetes áldozati rituálékról, amelyek rémületet keltettek a kelták között.

A kelták, akiknek hite szerint a lélek a fejben lakozik, féltek, hogy a levágott fejet - amely megőrizte az illető tudatát - esetleg majd mágikus célokra használják. Tudták, hogy a druidák levágott fejeket konzerválnak; néhány ősi druida lelőhelyen találtak is zsugorított fejeket…

Évszázadokon át Stonehenge-nél gyülekeztek a falusiak, és az utóbbi 80 évben a modern druidák, akiknek egyébként semmi közük sincs az egykori kelta papokhoz, itt ünnepelték a nyári napfordulót, fesztiválokat is tartottak több ezer résztvevővel, mígnem 1985-ben a hatóság betiltotta a rendezvényt, hogy megóvja a köveket és a környéket a pusztulástól..."

Előzmény: komancs (540)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.17 0 0 541
Na igen, de én nem ismerem a legendáját... :-(((
Előzmény: komancs (540)
komancs Creative Commons License 2003.03.17 0 0 540
Arra gondoltam én is csak nem voltam biztos benne hogy kell írni.
Azok a sziklák valami varázslással kapcsolatosak, ha jól emlékszem.
Előzmény: AliceCsodaországban (539)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.15 0 0 539
Hátul nem a Stonehenge sziklák vannak???????

Akkor ez egy viking vagy angol mese részlete.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.15 0 0 538
A mandala az a fehér kör, aminek a közepén ül az ifjabbik férfi. Előszeretettel alkalmazzák a feng sui szerint is. Mondjuk úgy, hogy varázserejű kör.
Előzmény: komancs (537)
komancs Creative Commons License 2003.03.15 0 0 537
Mandala-az mi ?
Tipikus, hogy nekem mindjárt az ugrott be, hogy bezzeg Sidney Fox professzor meg az ő tanársegédje rögtön el tudná olvasni ezeket a különös betűket. Nekem hieroglifának tűnnek, de a táj meg inkább Skóciára emlékeztet, ott vannak ilyen kőépítmények mint itt a háttérben.

Tényleg klassz kép, van mit nézelődni!
Előzmény: AliceCsodaországban (536)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.14 0 0 536
Azért nem olyan izgatottak. Van még idő. Az a fiatalabb fiú (bár kissé koravén) valami mandala közepén ül, annak is lesz jelentősége.
Előzmény: kaviat (535)
kaviat Creative Commons License 2003.03.14 0 0 535
a baltás pasas lehet, hogy pont emiatt nézelődik olyan gondterhelten

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: AliceCsodaországban (534)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.14 0 0 534
Ja! És lehet, sürget az idő, míg azokat a hierogrifákat megfejtik!
Előzmény: kaviat (533)
kaviat Creative Commons License 2003.03.14 0 0 533
vagy valami gonosz megidézett géza készülődik feléledni és széthalálkodni a földi halandókat

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: AliceCsodaországban (532)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.14 0 0 532
Lehet, hogy ott örök tél van?
Avagy onnan figyeli a szereplőket egy eltemetett ős?
Előzmény: kaviat (531)
kaviat Creative Commons License 2003.03.14 0 0 531
jólvan.. nekem pl. az az érzésem, hogy annak a kékes ködnek a kövek kötött ott hátul lesz még valami jelentése

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: AliceCsodaországban (530)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.14 0 0 530
Nincsenek, nyugi. Ehhez a képhez ki kéne találni az előzményt - meg tán az utózmányt, mindenesetre egy történetet.
Előzmény: kaviat (529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!