Keresés

Részletes keresés

amanibhavam Creative Commons License 2003.09.17 0 0 296
ez már akkor is volt, mikor még phoenix volt a firebird
Előzmény: best sunday dress (295)
best sunday dress Creative Commons License 2003.09.17 0 0 295
hoppá, mik vannak manapság már :)) ez jó hír, hogy megadott képpont fölött kezdi csak az élsimítást.
egyébként van egy olyan extension, amelyik az about:config helyettesítője, kirak egyx advanced preferencies menüpontot a tools alá, lehet benne keresni is
Előzmény: amanibhavam (289)
amanibhavam Creative Commons License 2003.09.16 0 0 294
én többnyire firebirdöt használok, megy
Előzmény: Aewyn (293)
Aewyn Creative Commons License 2003.09.16 0 0 293
Ok, megsasolom.

Akkor neked megy az antialiasing?

Előzmény: amanibhavam (292)
amanibhavam Creative Commons License 2003.09.16 0 0 292
nézz körül a mozdev.org-on meg a texturizer.net-en, van olyan extension, ami kitesz egy olyan kis urlsor-törlő ikont a toolbarra, mint ami a konquerorban van
Előzmény: Aewyn (290)
Aewyn Creative Commons License 2003.09.16 0 0 291
A mozilla egyébként pompásan kezeli a fontjaimat, csak az antialiasing nem megy. De menni fog, majd nem nyugszom.

A mozilla felületének (menük, stb) fontjainak beállítása is elég heurisztikusan sikerült csak. Bár mindent beállítottam (ha jól emlékezem, a chrome állományaiban) sosem ment úgy, ahogy szerettem volna. Végül az segített, hogy minden fontot kitöröltem és csak a legfontosabbakat telepítettem vissza.
Most jó, alapból.

Előzmény: amanibhavam (289)
Aewyn Creative Commons License 2003.09.16 0 0 290
Köszi, bár a fontok beállításaival alapvetően nincs gondom. Ez a mozilla, ami piszkálgat.

A mozilla about:config-jában beállítottam mindent, de mégsem működik (de legalább tudom, hogy megoldható).

Alapból leszedtem minden fontszervert a gépről, lehet, hogy ez áll a hiba mögött. Mélyebben igazából nem terveztem beletanulni a fontvarázslatba, mert a kedvenc truetype fontjaim antialiasing-al gyönyörűen mennek KDE alatt.

De mostanában kezdek rossz viszonyba kerülni a Konquerorral, szóval a jelek szerint nem úszom a hibakeresést. :(

Nos, újabb konqueror baki:

- ha be van kapcsolva az animációk folyamatos lejátszása, akkor számos tab után belassul és kifagy...

Tényleg, a mozillában hogyan lehet a címsort egy mozdulattal kitörölni (mint a konq-ban)? Ha kijelölöm és delete, akkor közben kicseréli a vágópadot, ahol pedig figyelne az új link.

Előzmény: best sunday dress (288)
amanibhavam Creative Commons License 2003.09.16 0 0 289
mozilla és klónjaiban úgy tudod bekapcsolnia az antialiasingot, hogy beírod az uri sorba, hogy about:config, a feljövő konfig állományban megkeresed a fonts. bejegyzéseket, a truetype-ra vonatkozó bejegyzéseket true-ra állítod értelemszerűen, megmondod neki, hogy kb. 12-es pontméretnél kezdje az antialiasingot, mert az alatt rondák lesznek a betűk, és ugyanott megadsz neki pár ttf könyvtárat, hogy legyen hol keresnie
best sunday dress Creative Commons License 2003.09.16 0 0 288
te, a pite most hamarabb fog menni, mint az antialias bekapcsolása, mozillával nem próbáltam (imho ttf-eket nem szükséges élsimítani, különben a gyagya portálok 0,5pt-nyi hírei nem elék élesen látszanak, nekem kifolyik a szemem), de itt egy link, amelyik valószínűleg megoldja ezt a gondot.

egyébként a js-ben tárolt config file-ok turkálása nagyon sokat javít, elég komolyan át lehet szabni a mozilla viselkedését. a firedird használóknak "kötelező olvasmány" ez az oldal.

Előzmény: Aewyn (287)
Aewyn Creative Commons License 2003.09.16 0 0 287
A Konquerornak van két (három) idegesítő tulajdonsága:

1., a tab-ok fix méretűek, túl nagyok és nehezen kezelhetőek, így sok oldalt megnyitva, azok között csak kényelmetlenül lehet navigálni.

2., nagy méretű képek esetén hosszú percekbe telik, míg megjeleníti azokat, ráadásul közben csonttá fagyasztja a rendszert.

3., túl sok tab esetén képes rettenetesen lelassulni (nem a net sávszélessége miatt), adat nem jön, de a proci terhelés 100% és közben csonttá...

4., A cookikat elég körülményesen lehet szabályozni.

Egyébként nagyon szépen tudja alapból a KDE antialiasing-jét, így nagyon szépek a fontok.

Ezt nekem még nem sikerült a mozillában bekapcsolni, de majd best sunday talán elárulja, hogyan kell (ha pitét nem is küld mellé ;-)))

Előzmény: Siphersh (283)
Strong Bad Creative Commons License 2003.09.16 0 0 286
Konqueror neha siman elhasal trivialis Javascript dolgokon, idegesito.
Nekem Linuxon a Galeon jott be, habar a legujabb verzioibol kigyomlaltak par kenyelmi funkciot, nem tudom miert.

Windows alatt pedig Thunderbird/Firebird, teljesen jok.

SB

Előzmény: Siphersh (283)
best sunday dress Creative Commons License 2003.09.16 0 0 285
A Mozillában még nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan csinálhatnám meg a fontokat.

például beállítod a fontokat :))

komolyabban: a süsü8.2 is vmilyen jóféle fontszervert használ, most lényegtelen, hogy pontosan mit, de van valahol a az /usr-ben (pl. redhat alatt /usr/X11R6/lib/X11/fonts/) pár könyvtár, s mint speedo, misc, truetype stb. ide települnek az új fontok, aztán az /etc/X11/-ben valahol van egy xfree86 config file, amelyben benne kell szerepelnie az elérésnek (pl. ha berakod a ttf könyvtárba az m$ core fontokat), és persze az /usr/..../fonts/ttf könyvtárba (ha iléyen nevűt csinálsz) kell lennie egy fonts.dir és egy fonts.scale file-nak, ezeket a ttmkfdir progival lehet legenerálni

minden szép és jó, akkor az X (de nem a gép!) újraindítása után a mozilla beállításoknál ugyanúgy használhatók a debil kids stílusú fontok. én pl. a talpas fontnak a Georgia nevűt szeretem a sans serifnek pedig a Tahomát.

és crocklnak maximálisan igaza van, a MozillaFirebird (ha csak böngésző kell) a legpengébb böngésző. amúgy win alatt is

Előzmény: Siphersh (283)
crockl Creative Commons License 2003.09.16 0 0 284
talan csak annyi, hogy a legjobb bongeszo :) De ha csak a bongeszo resze kell neked, akkor ott a firebird.
http://www.mozilla.org/products/firebird/
http://texturizer.net/firebird/
Előzmény: Siphersh (283)
Siphersh Creative Commons License 2003.09.16 0 0 283
Nos, úgy döntöttem, hogy a Konqueror-t használom. Ez a KDE saját mindenes böngész?je, és ráadásul a font package-ek installálásával egész olvashatóak lettek a html oldalak. A Mozillában még nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan csinálhatnám meg a fontokat.

Van valami olyan különleges el?nye a Mozillának, amit most így hirtelen nem látok, de a kés?bbiekben érdemesnek bizonyulhat most inkább mégiscsak arra koncentrálnom?

crockl Creative Commons License 2003.09.16 0 0 282
nem, ez nem olyan:)) Peldaul alapvetoen egy windows-s ize.exe-t sem tudsz lefuttatni linux alatt igaz? Namost, ez is olyan. Sajna sokan nem a szabvany szerint irogatnak, avagy az m$ fele sajat szbvanyuk szerint amit az IE ertelmez ertelmem szeruen csak.
A js amugy mar az 1.5-os verzio-nal tart, mar ami az eredeti js-t illeti, amit az NS hozott letre. IE pedig csak 1.3-ig ismeri ezen szabvany egy reszet :)
Kis leiras: http://www.jimparshall.net/javascript/javascript_history.aspx , http://www.mozilla.org/js/

Amugy nem azt jelenti, hogy ne lehetne ugye crossbrowser cuccokat irni js-el, csakhat ki mennyire igenyes, ki mennyire kepes, ez szurodik le 1-1 ilyen oldalon.

Előzmény: Siphersh (280)
Siphersh Creative Commons License 2003.09.15 0 0 281
De mondjuk nemrég telepítettem a firebird legújabb milestone verzióját, és az sem igazán értékeli az alant említett script-et. Úgyhogy akkor inkább hagyjam annyiban a dolgot?
Siphersh Creative Commons License 2003.09.15 0 0 280
És nem lehet javasript-et frissíteni, másmilyent feltenni? Találtam egy olyat, hogy js-1.4-2.tar.gz a mozilla internetes oldalán.

Adtam neki egy tar kicsomagolást, de az eredménnyel nem tudom, mit kell kezdeni.

Előzmény: crockl (279)
crockl Creative Commons License 2003.09.15 0 0 279
Ez javascript nem java. A masik, hogy tools menupont web development almenu Javascript console, es ott meglatod a js hibakat. Sajnos az oldal szerkresztoi szar js kodot irtak, csak IE alatt megy. Ez van:(
Előzmény: Siphersh (272)
e_laca Creative Commons License 2003.09.15 0 0 278
Igen.
A mozilla kell hozzá, semmi más, abban eleve benne van. Max. ki van kapcsolva a Preferences-ben, de itt más lehet a baj, mert a mondott funkció a mondott lapon nálam sem működik.
Előzmény: Siphersh (277)
Siphersh Creative Commons License 2003.09.15 0 0 277
Ez azt jelenti, hogy a java runtime environment meg a javascript, az két teljesen független dolog? De akkor mi kell a javascript-hez?
Előzmény: e_laca (275)
Siphersh Creative Commons License 2003.09.15 0 0 276
Kösz.
Előzmény: e_laca (275)
e_laca Creative Commons License 2003.09.15 0 0 275
Ez az, hogy javascript - a jávával hiába züziztél, mert ez két független dolog.

Azt mondja: language="JavaScript1.2" - lehet, hogy 1.2-es javascriptül nem tudnak a böngész?ink?

Szerintem jobban megmondják a Javascript segítség-kérés topikon.

Előzmény: Siphersh (272)
Siphersh Creative Commons License 2003.09.15 0 0 274
Hűha... hehe... Arra hirtelen nem gondoltam, hogy idevarázsolja a képet, ha beírom a kódot. Na mindegy...
Előzmény: Siphersh (273)
Siphersh Creative Commons License 2003.09.15 0 0 273
Konkrétan így néz ki:

aztán meg

Gallery

Valaki mondjon valami okosat!

Előzmény: Siphersh (272)
Siphersh Creative Commons License 2003.09.15 0 0 272
Heló, evribádi!

Mondjátok el nekem a segítséget, mert különben nem tudom:

Beaplikáltam a jáva runtime envájronmentet a Mozillába. Tényleg züziztem vele egy csomót, és megszenvedtem a megszenvedni valót. Működik. És képzeljétek el: pont az nem működik, amiről eszembe jutott, hogy be kéne üzemelni a jávát. Van egy olyan, hogy www.shroomery.org, és annak a menüje olyan, hogy ha fölötte van a kis nyilacska a menüpontoknak, hogy "Community", vagy "Gallery", meg ilyenek, akkor valahogy legördül az almenük listája. És nem. Megcsináltam a jávát a Konqueror, meg a Mozilla Firebird alá is, és azok se látják. Miért van ez, vajon... Lehet, hogy nem is java script?

crockl Creative Commons License 2003.08.12 0 0 271
http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=143687
Előzmény: Hülyesamu (270)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.08.12 0 0 270
Sziasztok,

tudtok-e olyan beállítást a "prefs.js"-ben, hogy a bookmarks-nál a címsor kis ikonja legyen elmentve, nem pedig a "könyvjelző" ikon? Ez régebbi (1.2) körüli Mozilláknál még megvolt, utóbb vették ki, gondolom, csak alapbeállításban.

Aewyn Creative Commons License 2003.07.17 0 0 269
Nagy vagy!

Álmomban sem jutott volna eszembe, hogy a megoldást a másik oldalon kell keresni!

:)

Előzmény: crockl (268)
crockl Creative Commons License 2003.07.17 0 0 268
Elvileg ie-bol tudsz favoritokat menteni html formaba kifele. Na, az nagyjabol jo is lesz mozillanak is. Amit ajanlok, hogy mozilla-bol mond azt bookmark manager-be, hogy import :)
Előzmény: Aewyn (267)
Aewyn Creative Commons License 2003.07.17 0 0 267
Az nem is varázslat :)

Csak sajnos én eddig Explorert használtam és van millió jól berendezett könyvjelzőm.

Előzmény: crockl (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!