Keresés

Részletes keresés

mathgery Creative Commons License 2010.11.17 0 0 295

Az alábbi gépek közül valamelyiket tudjátok ajánlani?Első varrógépnek, hobby célokra, otthoni varrogatásra:

Singer Mercury 1507

Singer Classic 8280

Singer Tradition 2250

Singer Promise 1408

Singer Promise 1409

 

Vagy esetleg valami más típust?Én ezeket gondolnám jónak(keretbe is ezek férnek bele), de egyáltalán nem értek a varrógépekhet.

Előre is köszönöm!

szepga Creative Commons License 2010.11.17 0 0 294

tömör válasz :)! köszönöm!

most szeretnék megtanulni varrni. tudnál ajánlani nem túl drága, de azért megbízható gépet? ill. érdemes használt varrógépet venni?

Előzmény: Kaoka (293)
Kaoka Creative Commons License 2010.11.16 0 0 293

Nem.

Előzmény: szepga (292)
szepga Creative Commons License 2010.11.16 0 0 292

Üdvözlet!

singer pixie varrgép. olcsó, az biztos, de szerintetek jó -lehet-???

köszönöm!

jucco Creative Commons License 2010.11.13 0 0 291

Érdeklődj itt,telefonon, segítőkészek és hozzáértők: http://www.varrovilag.hu 

Keress olyan gépet aminek több fém alkatrésze van,mert az tovább bírja.

Ha mondjuk hobbi ruhavarrásra kell, olyat nézz ami 1lépésben varr gomblyukat,van rajta rugalmas öltéstípus a rugalmas anyagokhoz.

 

Vásárlás előtt előbb talán érdemes lenne kifürkészned pontosabban mire is kell. Érdemes lenne utánajárnod milyen funkciói vannak egy varrógépnek,mert már ebben is nagy különbségek vannak (különféle dolgokhoz,más-más funkciók hasznosak).

Ez azért is fontos,hogy tényleg örömét lelje benne, és hát az ember nem vesz minden nap varrógépet...

 

Előzmény: mathgery (290)
mathgery Creative Commons License 2010.11.11 0 0 290

Sziasztok!

Barátnőmben szeretnék karácsonyra varrógépet!

A keret olyan 30e ft körül van, szeretném, ha ajánlanátok valami megbízható gépet, csak otthoni "varrogatásra" hobbiból fogja használni!

Előre is köszönöm!

drea74 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 289
Sziasztok! Most kaptam egy régi varrógépet: Sanda típusú. Kezdő vagyok a varrás terén, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni. Leírás sajnos nem volt a géphez, ezért
kérem, segítsetek, honnan lehetne hozzá szerezni leírást. A varrógépszerelő beállította, megmutatta hogyan kell befűzni. De azért - mint utóbb kiderült - lenne még néhány kérdésem. Köszi!
SMAMA33 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 288
Sziasztok ! Nem tudom illik ide  a téma vagy sem,csak gondoltam próbálkozom .Van egy alig 1 éves eladó Singer 2259es gépem sok-sok talppal,amiket pluszban vettem,mert gyárilag kevés volt benne.Ha valakit érdekel esetleg dobjon mailt,küldök képet stb.A gép tökéletesen működik,csak komolyabbat szeretnék.(ami már ki van nézve):D
nenca Creative Commons License 2010.09.20 0 0 287
Szia L.!
Én eredetileg a Horizont néztem ki,gondolván arra,hogy ez a jobb,mert újabb kiadás.Ugyanígy dilemmáztam a 2 között,mint Te .A telefonbeszélgetés meggyőzőtt.
Hívd fel őket, itt most nem szeretnék negatívumokat írni a Horizon MC 7700-asról.Elmondják Neked.
Már "beüzemeltem" és máris imádom.Nagyon könnyű a kezelése,érthető a leírása.
Én csak ajánlani tudom.
Előzmény: levendula1982 (286)
levendula1982 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 286

Szia Nenca!

olvastam, hogy most vásároltál varrógépet. A Janome Horizont ajánlották a részedre? miért pont az MC 6600 választottad? Én nagy dilemmában vagyok , hogy mc6600 vagy horizon varrógépet vegyek. Nálad esetleg szóba került a horizon? Előre is köszi!

nenca Creative Commons License 2010.09.19 0 0 285
Szia Juccó!
Én most vásároltam egy Janome MC 6600-ast. Kb. fél évig keresgéltem,gyűjtöttem az infokat a gépekről.Többen ajánlották ezt a gépet,végül rászántam magam és megvettem.Korrekt tájékoztatást kaptam a Varrógépcentrumban,tudomásom szerint a szervizelése és alkatrész pótlása is ellátott. Nagyon jó és érthető magyar nyelvű leírása van. Máris imádom. Ne habozz,vágj bele.!
Előzmény: jucco (279)
qzo Creative Commons License 2010.09.19 0 0 284
A varrógépekről a véleményem én a pfaffsmart 200 gépet tartom a legjobb választásnak. A pfaff gépeknek ugy tudom megoldott a szervízelése.
Előzmény: jucco (277)
qzo Creative Commons License 2010.09.19 0 0 283

köszönöm a választ és a fordítást. alább kérdezted a varrógépeket mindjárt utána nézek. De irtad hogy a hímzést is kiakarod probálni  azzal sztem várnod kellene, egy kisebb tanuló gépet kellen beszerezned, amivel az alapokat elsajátítanád. majd ha megszeretted a varrást utána kellene a himzésen gondolkodni más részt a hímző-varrógépek nem olcsók, 300eft nál kezdődik.

Előzmény: jucco (282)
jucco Creative Commons License 2010.09.19 0 0 282
erre jutottam:

A 2es (gondolom képen van jelölve 2essel) öltésállító/kiegyenlítő tárcsa, a rugalmas öltésminták és a gomblyuk program varrásképének változtatását teszi lehetővé. Abban az esetben, ha az előre beprogramozott mintán utánállítás szükséges, lassú varrás közben, a tárcsát az eredeti állásból el kell forgatni, nagyobb ill. kisebb öltéssűrűségre, a kívánalmaknak megfelelően. A varrás végeztével fordítsa vissza a tárcsát eredeti pozíciójába.
Előzmény: qzo (281)
qzo Creative Commons License 2010.09.18 0 0 281

Üdv a középső tárcsának a gomblyuk varró funkciónál van szerepe, mert ha lyukvarrást csinálom és sűrűre van állítva akkor szépen kivarrja a lyukat, ha a nagyobbra akkor a vissza felé oldalon nagyobb lépésben varrja a lyukat.- Nem tudom mi értelme van. Én azért szerezetem be ezt a gépet mert egy lépésben varrja ki a lyukat.

A másik hozzászólónak aki németből tud fordítani a használati utasításból a kérdéses középső tárcsára vonatkozó leírás:

"Die Funktion des Stichausgleichwählers 2 besteht darin, daß er den Vorteil bietet, das Stichbild von FLEXI-Stichmustern und Knopflöchern zu ändern. Falls eine Korrektur der programmierten Muster nötig wird, bei  langsamem Nähen den Wähler von seiner neutralen Stellung auf Weitere oder engere Stichdichte, je nachWunsch, drehen. Nach dieser Näharbeit den Wähler auf neutrale stellung zurückdrehen."

köszönettel ha letudod fordítani.

Előzmény: sssanyi65 (278)
jucco Creative Commons License 2010.09.13 0 0 280
Kedves sssanyi65!Ha el tudod küldeni scannelve a leírásnak azt az oldalát amit nem értesz,talán tudok segíteni.Varráshoz nem nagyon értek,de németből jó vagyok.Mail cím nevem alatt.
Előzmény: sssanyi65 (275)
jucco Creative Commons License 2010.09.13 0 0 279
Sziasztok!Megint én, esetleg van köztetek Janome dc2160 tulaj, vagy egyéb Janome gépet nyűvő?Mennyire megbízhatóak?Alkatrészellátottságot is próbálom kideríteni,de a gyártó honlapján kívül nem találtam semmit...
sssanyi65 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 278
Tisztelt qzo! Üdvözlöm!

Köszönöm a segítőkész válaszát! Igazából a program választó gombok alatti három tárcsa közül, a középső tárcsa funkcióját nem tudtam még megfejteni! Még csak ismerkedem a géppel! Amit elsőre nehéz volt megszokni, az az volt, hogy bizonyos programoknál nem csak egy irányban mozgatja az anyagot, hanem előre hátra! Ilyenkor ugye oda kell figyelni, hogy ne tartsunk ellen az anyagtovábbító irányának, mert hát akkor csúnya lesz a varrásminta! Amit még nagyszerű dolognak tartok, az a szinkron talp! Hihetetlenül megkönnyíti a vékony, vagy nagyon rugalmas, nyúlós anyagok duplán varrását! Egyszerűen nem gyűrődik fel a felső anyag! Ezzel a korábbiakban sokat bosszankodtam!
Előzmény: qzo (276)
jucco Creative Commons License 2010.09.13 0 0 277
Sziasztok!Új vagyok a topikban,és a varrás öltögetés terén is:)
Amikor kislány voltam akkor varrtam utoljára anyukám Lucznik-ján.Most szeretnék varrógépet venni.Olyat ami megbízható masszív darab.Vannak hozzá alkatrészek hosszú idő múltán is.Leginkább "háztáji" varrásra használnám (nadrágfelhajtás,szakadások,öltéselengedések,huzatok,takarók varrása),nagyon szeretném kipróbálni a patchwork-özést is és a hímzést!Mit kipróbálni,ezekhez lenne igazán kedvem:D No meg ha aktuális lesz szívesen varrnék babaholmikat...
Szóval ezekre a célokra kell a gép.Topik olvasgatás közben rájöttem hogy ezeket nemigazán lehet noname tesco-s olcsó kategóriás géppel.Majd szűkítettem a kört új 60eFt körüli gépekre.De hamar rájöttem hogy nekem megfelel egy használt darab is.
Csak nemigazán találni ilyet.Leginkább a pfaff smart200/lidl veritas fogott meg. Ti melyiket ajánlanátok egy kezdőnek?A két gép alkatrészei kompatibilisek?Mi lenne a reális ár amiért megérné megvennem egyiket/másikat,vagy inkább egy újat javasoltok?Esetleg más gyártó gépeit ajánlanátok inkább a kezdéshez?
Minden segítséget köszönök!Üdv.j.
qzo Creative Commons License 2010.09.11 0 0 276
Üdv mindenkinek. Nos a singer futura 1000 ről annyit, hogy nekem is van egy ilyen gépem és használom. Oldalt a bekapcsoló gomb egy lassabb egy gyorsabb fokozat állítással. Felül az öltés típus választó fekete gombsor, lentebb a három tárcsa egyik a cikcakk oltés szélesség a másik az öltés sűrűség, ezek a gombok akor működnek ha a fölsősorban az egyenes öltéstípus van kiválasztva  az orsózás az tűről megy. az külön funkció gombbal történik. Szerintem nagyon ügyes gép az első lépések amig megtanulod a működését nehéz lesz.
Előzmény: sssanyi65 (275)
sssanyi65 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 275
Üdvözlöm a Tisztelt fórumozókat!

A napokban vásároltam egy használt SINGER Futura 1000 típusú varrógépet. A varrógéphez azonban sajnos csak német nyelvű használati útmutatót kaptam. Megpróbáltam lefordítani, de a sok speciális szakkifejezés miatt ez nem járt sok sikerrel, így vannak a gépen olyan, beállításra szolgáló kapcsolók, tárcsák, melyek használata nem tiszta a számomra. Az volna a kérdésem, hogy valaki ismeri-e ezt a géptípust? Tudna-e nekem valaki segíteni, hogy a rajta lévő beállító eszközöket pontosan mikor és mire kell használni?
Előre is köszönöm a segítséget!
sssanyi65 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 274
Üdvözlöm a Tisztelt fórumozókat!
A napokban vásároltam egy használt SINGER Futura 1000 típusú varrógépet. A varrógéphez azonban sajnos csak német nyelvű használati útmutatót kaptam. Megpróbáltam lefordítani, de a sok speciális szakkifejezés miatt ez nem járt sok sikerrel, így vannak a gépen olyan, beállításra szolgáló kapcsolók, tárcsák, melyek használata nem tiszta a számomra.
Az volna a kérdésem, hogy valaki ismeri-e ezt a géptípust? Tudna-e nekem valaki segíteni, hogy a rajta lévő beállító eszközöket pontosan mikor és mire kell használni?
Előre is köszönöm a segítséget!
tony snow Creative Commons License 2010.08.30 0 0 273
Sziasztok!

Belinkelem ide is, szóval van egy Pfaff márkájú antik varrógépem és szeretném tudni, hogy körülbelül mennyit érhet. Lehet rossz helyen járok, mivel ez nem régiség topik, akkor bocsánat, de talán itt találok legnagyobb eséllyel hozzáértő embereket.

Elvileg tuti működik, csak én abszolút nem értek hozzá, így kipróbálni sem tudom. Le kellett volna törölnöm, mielőtt lefotózom, biztos jobban nézett volna ki, mostmár mindegy.

Herbster Károly Budapest jelzésű, az utolsó képen látszik.

Szóval azt szeretném tudni, hogy hozzávetőlegesen mennyi lehet az értéke?

Előre is köszönöm!










bucsko Creative Commons License 2010.08.27 0 0 272
de szorakozott lehetek, hiszen a legfontosabbat nem irtam be,ZUNDAP-rol lenne szo,bocsanat
bucsko Creative Commons License 2010.08.27 0 0 271
ismer-e valaki hagyomanyos varrogepet? es ha igen,akkor egy tanacsot kerek, szabad-e foglalkozni vele, illetve megvasarolni?
nyercapo1 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 270
Remélem, hogy sikerrel jársz!

Üdv: Nyercapo
Előzmény: odree (269)
odree Creative Commons License 2010.08.16 0 0 269
Kedves Nyercapo!
Nagyon nagyon szépen köszönöm az infót megpróbálom hátha sikerül!Már nagyo nnagyon régen volt használva a gép,ezért remélem csak ennyi lesz a bibi vele:O)))szétszedni semmi féle képpen nem szedném szét már tanultam egygszer belőle:O))
még egyszer köszönöm a segítséget!
üdv.:Odree
Előzmény: nyercapo1 (267)
nyercapo1 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 268
Szia!

Műanyagból, nem lehet varrógépet gyártani! Sőt! Műanyagból csak dizájnt lehet előállítani, más semmit!

Előzmény: labkat (263)
nyercapo1 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 267
Szia!
Természetesen, nem a tűrúd van megszorulva. Ugyan távol áll tőlem, hogy távjavítással próbáljak varrógépeket szerelni, de ez a típusú hiba leginkább akkor jelentkezik, ha már rég óta nem volt használva a gép és bármennyire hihetetlen a kenőanyagok bele tudnak kövesedni.
Minden varrógép egy rendkívül precíziós műszer, amit igenis gondozni kell. Borzasztó szutykos gépeket szoktak hozzám hozni szervizelés céljából. NO COMENT!
A másik probléma ami gyakran okozza az általad vázolt jelenséget (feltéve, hogy körforgós rendszerű a géped) hogy a felső szálat be tudja kapni a greifer (hurokfogó) és nagyon megtud szorulni az egész gép. Ezt a bizonyos szálbekapást nagyon egyszerűen ki lehet védeni, csak egy kis odafigyelés kell hozzá. Soha ne indítsd el úgy a gépet, hogy a felső szál be van fűzve a tűbe és véletlenül elfelejted bele rakni a bobint (orsótartót) A mechanikájából adódóan, nagyon be tudja szorítani a szálat. Viszont! Ha már megtörtént a baj, ne erőltessed elindítani, sem motorikusan sem kézzel. Ha óriási szerencséd van akkor ki lehet szedni úgy is, hogy befújod WD 40-el (szerintem a kerék óta, ez a legnagyobb találmány!) vársz vele néhány percet és elkezded nagyon finoman kézzel oda-vissza tekergetni a tárcsát, amíg esetleg az első fordulatot meg nem csinálod rajta. Ha ez sem segít, akkor jöhet a "táskás embernek" való telefonálás. Óvlak tőle, hogy neki állj szétszedni a greifert, mert valószínű, hogy soha nem rakod össze. Minden varrógép egy kifinomult műszer, tehát a legnagyobb ellenségük a por és ha NEM HASZNÁLJÁK. A kettő kombinációja, óriási károkat tud produkálni.
Előzmény: odree (264)
odree Creative Commons License 2010.08.11 0 0 266
Kedves Kaoka!
Szia!
Köszönöm a gyors infot és segítséget de sajnos nem járok pesten:O(vidéki vagyok.
Egyébként igen az amiben a tű is elhelyezkedik,egyszerűen beállt és nem mozdul semerre sem:O(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!