Keresés

Részletes keresés

janderka Creative Commons License 2022.06.06 0 3 937

Bizonyára addikt vagyok, hogy panaszolom, de pünkösd hétfőn ugyan miért nem lehet leadni egy futó sorozatnak az épp aktuális epizódját, ha helyette egy akció-animációs gyerek sci-fi-t minden további nélkül igen? Az pünkösdibb?! Vagy attól, hogy a nézők többsége ma nem dolgozott, este már nem is akar sorozatot nézni, mert az csak munkában megfáradt idegszálak kisimításához jár?! 

janderka Creative Commons License 2022.06.05 0 1 936

Igen.

Valószínű, hogy ez tipikusan a több bőr lehúzásának esete ugyanarról a veszett rókáról... 

Előzmény: Mazsola0070 (935)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.06.05 -2 2 935

Ha jól láttam a stáblistát, a két sorozat főbb alkotói ugyanazok (Kapitány Iván, Kapitány-Diószegi Judit, Búss Gábor Olivér) és ugyanaz a cég gyártja mind a kettőt.

 

Így teljesen jogos, amit írsz, lassan a Doktor Balaton is egy alternatív Mi kis falunk lesz, eltérő környezetben, karakterekkel, de hasonló motívumokkal (mindkét sorozatban fő helyszín a kocsma, a polgármesteri hivatal, a kisbolt, és most már lett orvosi rendelő az MKF-ben is, mindkét sorozatban ott van a korrupt falusi polgármester, az (állat)orvos, az alkesz falusi naplopók, stb.)

 

Végül is gyakorlatuk már van benne és ugyanazt a témát más köntösben el lehet adni az RTL-nek és a TV2-nek is. 

 

Lehet, hogy majd lesz olyan is, hogy a Pap buszos kirándulást szervez Balatonmeggyesre és egész Pajkaszeg odautazik Leó strandjára csodavízben fürdeni, ezt a részt be lehet illeszteni mindkét sorozatba...:)

Előzmény: janderka (932)
janderka Creative Commons License 2022.06.04 0 0 934

Az. Bár néha egy igazán banális vagy bugyuta szituációt is fel lehet plánozni izgalmasan - érzelmes oldalpillantásokkal, gesztusokkal elemelve a helyzet egyszerű valóságától.

Előzmény: gombóc63 (933)
gombóc63 Creative Commons License 2022.06.04 0 1 933

Petya és az olimpia...bugyuta és értelmetlen, hiába forgatták volna jól, maga a téma is gáz.

Előzmény: janderka (932)
janderka Creative Commons License 2022.06.04 0 1 932

Szerintem egy ellen "Mi kis falunkat" akartak csinálni belőle, ezért térhettek el az alapszáltól, a víztémtól és András aktív kicsinálásának erőltetésétől és mentek el egyre jobban a falu ügyes-bajos (de sajnos inkább bajos) lakóinak és közös dolgaik taglalásaiba, mint volt a falunap, bibircsók Lajos uzsora biznisze, Petya szerelmi baromkodása, vagy ez a suta olimpia. Amikkel egyébként nem lett volna akkora  baj, ha jól forgatták volna le őket. De értelmetlenül összecsapott lett az összes. Pedig ügyesen megvágva még ebből a legutóbbi kacsakő versenyből is lehett volna izgalmas 2 percet forgatni. De itt? Lóbálgatva a kezeiket kvázi a semmi körül kóvályogtak a szereplők. Miközben egyre több szereplőből csinálnak dűhítően nagy barmot. 

Előzmény: gombóc63 (931)
gombóc63 Creative Commons License 2022.06.04 0 1 931

Már egy ideje ott van:-(

Előzmény: janderka (930)
janderka Creative Commons License 2022.06.04 0 1 930

Megy a föld felé megint a sorozat...

Előzmény: Magdi60 (927)
lolkalolka Creative Commons License 2022.06.04 0 1 929

Az tényleg elég béna, hogy a szereplők egy része egy időre eltűnik. A múltkor Pákaiék nem voltak vagy 2 hétig. Most meg már KIspákai szinte túlteng. Ami mondjuk nem baj. :) 

 

Azért érdekes, hogy hová fajult a sorozat a kezdeti csodavíz mizériától.

Az olimpia után szerintem rendezhetnének nemzetközi bogártalálkozót, Tufa hasonmásversenyt, és Nagypákai szervezésében egy hétvégi zsákbanfekvést is.:)

Előzmény: Mazsola0070 (926)
Apádfüle Creative Commons License 2022.06.04 0 1 928

Remélem, az ellenőrök nem úgy dolgoznak, mint ez a két balfék tegnap. Hogy nem sz@rják össze magukat attól, hogy egy pápaszemes, tudálékos liba általuk ismeretlen szaknyelven hablatyol valamit, amiből egy kukkot sem értenek, közben a saját doktori címére, meg a magas beosztású mentorára hivatkozik. Csoda, hogy Lottika szakdolgozata nem volt a farzsebében, nagyon életszerű, hogy minden fontos papírt ott hord nyáridőben, a strandon.

Nyilván nem Petyáék ellen drukkoltam, de nagyon feldühített ez a jelenet, pontosabban a "problémamegoldás" módja.

Magdi60 Creative Commons License 2022.06.04 0 0 927

Nem nagy hiba, de mégis, az odafigyelés hiánya, hogy a kacsázás szabályát úgy mondta András, hogy 3 dobásból a legtöbb pattanó lesz a nyerő. Aztán meg összeadták a 3 dobás pattanásait, úgy számolták.

Mazsola0070 Creative Commons License 2022.06.04 -1 1 926

A héten is nagyon sok volt az időkitöltő, sehová nem vezető üresjárat.

 

Lili, Elemér és a szarkavaró kislány hirtelen eltűntek a semmibe (Bodrogival és Voithtal együtt),  van helyettük "meggyesi Olimpia", ami úgy baromság, ahogy van.

 

(Érződik a színésztakarékosság, például az "Olimpián" ott lehetne Lili a doktorral, a kislány nézelődni, vagy Bodrogi is.)

 

De nem igazán tudom, mit akarnak kihozni a bogarász Lottika és Petya románcából (Petya elég gyorsan tudott váltani Szilviről Lottikára).

 

Laci bácsi sem mondta el azt az infót Andrásnak, hogy Lili Elemér unokája, pedig lehet, hogy Andrásnak is jobb lenne, ha tudná kitől akarják megvédeni és ebből akár érdekesebb szálat is ki lehetne hozni, mint Zsoké és Tufa marhulásai.  

Magdi60 Creative Commons License 2022.05.31 0 0 925

De még a barátait is, akik segítenek neki!

Előzmény: luci87 (923)
janderka Creative Commons License 2022.05.31 0 0 924

A furmányos (simlis) magyar hozzáállás bemutatása mellett érzek benne én egy kis megkésett romkocsma kritikát is. 

Előzmény: luci87 (923)
luci87 Creative Commons License 2022.05.31 0 2 923

Ez a példája a" csináljunk pénzt még a szarbol is"..,hogy lehet lehuzni az embereket..!:(

Tipikus penzsovar hozzaallas...Ahelyett hogy dolgozna valamit...

Mazsola0070 Creative Commons License 2022.05.31 -2 0 922

Ez kb. egy az egyben olyan, mint az egyik kollégám hétvégi telkén volt a 80-as évek elején....:)

(Volt neki egy hasonló kerti medencéje is.)

 

De a mai részben láttam, már megvan a "strand" neve is: Leoland......

 

Nem tudom, az ütődött Leónak arra van-e valamilyen koncepciója, ha a strandjára egyszerre 8-10 vendégnél több jön, mert azok már nem fognak elférni, se a medencébe, se a nyugágyakon.... 

Előzmény: Magdi60 (921)
Magdi60 Creative Commons License 2022.05.30 0 0 921

Azért ennyire Leo sem lehet elvakult, ez nem strand!

És még itt akar elkérni a nyugágyakért több pénzt ha közelebb van a medencéhez :-)))

Most meg kitalálta a pókerezést mint plusz szolgáltatást...

lolkalolka Creative Commons License 2022.05.29 0 1 920

Igen, nagyon erőltetett a szerepeltetésük.

 

De Tufáék jelenetei is nagyon "töltelék jelenet" érzetűek, ahogy már mások is megjegyezték korábban.

Előzmény: Mazsola0070 (919)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.05.29 -1 2 919

Igen, nagyon érződik, hogy őket inkább húzónévnek hozták be a sorozatba, a karaktereiknek sok funkciója nincs.

 

Az első évadban pár megjelenés után a történet szerint el is mentek valami öreg csotrogánnyal egy külföldi utazásra és hosszú ideig nem lehetett látni őket (csak a főcímben Bodrogit).

Előzmény: gombóc63 (917)
lolkalolka Creative Commons License 2022.05.29 0 1 918

Igen, én is csodálkoztam, hogy minek súlyzózik ott. Jó, hogy nem tört el a karja! :)

Viszont tök jó beszólásai voltak, pl. Mikor nem tudta a másik, hogy milyen a zsákbafutás, mondta, hogy "akkor majd megtudod, hogy milyen a zsákban fekvés". Meg az tetszett nagyon, hogy "Minél hamarabb nyrlak ki, annál tovább lehetsz halott" vagy valami ilyesmi.

 

Tök jó, hogy a héten visszatért végre a két Pákai! Sőt, bónuszként kaptunk még egy mini Pákait is, ő mondjuk annyira nem hiányzott. :)

Előzmény: nobolond (909)
gombóc63 Creative Commons License 2022.05.28 0 3 917

Bár szeretem Bodrogit de egyáltalán nem lendít a sorozaton vagy a történeten, ahogy Voith Ági se. 

Előzmény: Mazsola0070 (914)
triola2 Creative Commons License 2022.05.28 0 2 916

"Laci bácsi megtudta, Lili Elemér unokája és már szaladt is a hírrel Pákaihoz." Gondolom, hogy ez majd felgyorsítja az eseményeket. Mármint Pákai céljának elérését Elemérrel szemben. (Vagy nem.) És, kíváncsi vagyok, mikor jut el Andráshoz ez a tény.

Előzmény: Mazsola0070 (914)
triola2 Creative Commons License 2022.05.28 0 2 915

Lottika hogy megmondta: ő bogarakkal foglalkozik, férgekkel nem. :)

Mazsola0070 Creative Commons License 2022.05.28 -1 2 914

Most megint eléggé leült a sorozat, őszintén szólva a kislány körüli történések, meg az idióta Leó "retro" strandja körüli nyavajgás (amelyben egy kiszuperált kerti medencét akarnak "látványmedencének" és Leó semmi másban nem gondolkodik, mint hogy hogyan lehet a vendégeket lehúzni) baromi unalmasak, és ezen az sem segít, hogy ezeket a jeleneteket Bodrogival akarják feldobni.

 

Más meg csak elvétve történt, talán a legígéretesebb az volt, hogy Laci bácsi megtudta, Lili Elemér unokája és már szaladt is a hírrel Pákaihoz.

Mazsola0070 Creative Commons License 2022.05.27 -1 0 913

A stáblista szerint Sándor Rebeka, én nem találtam semmit, amiben korábban szerepelt volna.

 

Viszont engem is emlékeztetett valakire, aztán rájöttem: szerintem kicsit hasonlít a Csináljuk a fesztivált zsűritag Nagy Bogira. 

Előzmény: Magdi60 (911)
janderka Creative Commons License 2022.05.27 0 0 912

Akárki is szegény, de ilyen töményen már nem elviselhető a  tehetségtelensége.

Előzmény: Magdi60 (911)
Magdi60 Creative Commons License 2022.05.27 0 0 911

Ismerős a kislány, de nem tudom honnan?

Előzmény: Mazsola0070 (910)
Mazsola0070 Creative Commons License 2022.05.27 -1 1 910

A mai részben el is hangzott, hogy Zoli (Kispákai) a féltestvére.

 

Ma egyébként a kislány eléggé túltengett, egyenlőre nem tiszta,hogy pontosan mi volt a célja a felbukkanásának, netán hogy rendbetegye Kispákai életét?

 

De kíváncsi vagyok, hogy vajon exPákainénak is ennyi volt a szerepe, hogy odahozta a kislányt?

Csomor Csilla benne van az új évad főcímében így elvileg jelentősebbnek kell lennie a szerepének ennél.

 

 

Előzmény: luci87 (906)
nobolond Creative Commons License 2022.05.26 0 4 909

Én KŐSZEGI ÁKOS "Nagy-pákai" alakítását a sorozat (egyik) legjobbjának tartom - remek !

DE : miért kellett a színészt abba a nevetséges szituációba hozni, hogy a kifejezetten sovány karjaival súlyzókat emelget, holott az általa fogvatartott másik maffiózó (?) / bérgyilkos (?) sokkal izmosabb nála. Egy maffiafőnöknek nem feltétlenül kell kigyúrtnak lennie - arra ott vannak a "verőlegényei" - elég, ha tekintélyt parancsoló, és ezt a színész hitelesen "hozza". Tökéletesen elegendő lett volna csak a "szájkaraté" a fogoly és a főnök között, így azonban hiteltelen  - majd-hogynem kínos - volt a jelenet...  :(((

Előzmény: Apádfüle (908)
Apádfüle Creative Commons License 2022.05.26 0 1 908

Ez nem derült ki a történetből (vagy átaludtam az elején). Minden esetre a kislány és Kispákai kapcsolata elég szorosnak tűnik, nem olyan, mint egy alig ismert hugica a rég lelépett mama új kapcsolatából. Az is a szorosabb kapcsolatra utal, hogy a mutter rá merte bízni a kislányt a bátyjára.
Akárhogy is van, valahogy fölösleges és idegen ez az epizód.

Előzmény: luci87 (906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!