Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7578

Ja, bocs, ebbe nem gondoltam bele, csak addig láttam, hogy itthon iszom naponta a kávém. 

De ezt szajkózom, hogy először is ezt kellene tudomásulvenni, hogy ez 10 év lesz akár tetszik akár nem és kialakítani a védekezés stratégiáját. De ennek tudatában, hogy nem 3 hónapig fog tartani.

Előzmény: marjori (7572)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7577

Nem neked terjesztem, kiixeled és probléma megoldva. (-:

Meglátjuk, szerintem ezen okokból ez a vakcinázás szélmalomharc les, de meglátjuk. 

Valójában nem elviselhetetlen betegség ez nem hasonlít pl a tüdőpestishez, tehát visszatérhetne az élet a korábbi nyomvonalára ha csak ez lenne a probléma. Lehet mondani, hogy legyőztük, lehet intézni a repülőjegyet stb... Legfeljebb a fertőzőosztályok hagyományosan csak egy kis részét tették ki egy kórháznak, az az arány megfordul, az lesz a nagyobb.

Előzmény: sszinténzenész (7574)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7576

Csupán csak hangyából megközelítőleg 1015  egyed él a Földön, azaz néhány százezerszer annyi, mint ember.

Nagyon eltérő hangyafajok élnek mindenhol.  Írod is: Eddig 14.000 hangyafajt írtak le

Ez egy sehová nem vezető beszélgetés. (-:

Előzmény: JimmyQ (7575)
JimmyQ Creative Commons License 2021.01.19 -1 1 7575

"Azt mondtam a legnagyobb egyedszámmal legelterjedtebb."

Így is hülyeség!

Csupán csak hangyából megközelítőleg 1015  egyed él a Földön, azaz néhány százezerszer annyi, mint ember. Elterjedtek az egész Földön, kivéve az Antarktiszt, Grönlandot, Izlandot és Hawaiit.  Eddig 14.000 hangyafajt írtak le, becslések szerint 24.000 fajuk lehet. Tehát még abban az esetben is, ha minden hangyafaj egyforma példányszámban létezne, akkor is, mindegyik fajból kb. 10-szer annyi élne, mint ahány homo sapiens. De hát nyilván nem egyforma, így a legnépesebb hangyafaj létszáma több százszorosa vagy több ezerszerese lehet az emberekének.

https://zoobudapest.com/uploads/articles/1267/file/A_hangyak_ELENA_2016_hu.pdf

Előzmény: zöldkomcsi: (7567)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7574

Ja, hogy nem akarsz. Az addig rendben, de hülyeséget ne terjesszél.

Előzmény: zöldkomcsi: (7570)
marjori Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7573

2020-ban 2019-ben

Előzmény: marjori (7572)
marjori Creative Commons License 2021.01.19 -1 3 7572

Nem, nem lesz elviselhető 10 évig. 2019- ben 91 ezer műtét maradt el. Nem fogják bírni az egymillió elmaradt műtétet.

Megvakul parszazezer ember. Munkakeptelen a gerince miatt, térde miatt, fekvőbeteg besült csipoizulet miatt, ilyen műtétek.maradnak el.

Akit nem akartak fogadni a " heresérve miatt" májusban a covidra hivatkozva, most kapja az utolsó lehetőség kemot, a 18 cm-es tumorát kikapták de már terjedt.

Kezelhetetlen a svéd rendszer is. 

Előzmény: zöldkomcsi: (7568)
marjori Creative Commons License 2021.01.19 -1 3 7571

Nem kéne megint a svédekrol ömlengeni.

Fenét fedeztek fel bármit, sodródtak az alsó hangon az eseményekkel ( ne csináljunk semmit abból nem lesz baj. Ja. Jogi háttér sincs hozzá, nahát...)

Egy évvel ezelőtti óta:

Bazartak a középiskolákat majd kinyitották majd bezárták.

Tesztelték februárban néhány hazatérőjuket aztán márciusban feladták.

Nem kell maszk vagy esetleg mégis (szeptember) aztán legyen ajánlott a buszon, de ha nincs akkor sincs semmi, kötelezni és betartatni úgysem.lehwt.

Tunetmentes fertőzés nincs.

Van, 24 órán át.

De nem jelentős.

Az öregotthonokban nem kell védőfelszerelés. Ja mégis..

Legyen látogatási tilalom.

Oldjuk fel - október.

Nem lesz második hullám ( Tegnele. Október 11) 

Oldjuk fel a látogatási tilalmat.

O már megint halnak basszus.

Oké akkor betiltjuk a temetéseken való részvételt. Hisztiznem. Oké, legyen 8 fő. Beleszámolva a személyzetet, papot. Síràsót.

Mi lenne ha be tudnánk zárni a plázákat? Jó lenne egy felhatalmazasi törvény, spongyát arra mit mocskoltuk többek között Orbánt emiatt. Na jó. Most már van, 2021 szeptemberig.

Oké. Legyen alkoholtilalom pár hétig.

Ne, a síterepeket ne zárjuk be csak a melegedőket mínusz 20 fokban, aki nem bírja menjen haza.

Vagy járjon a Kanári szigetekre melegedni mint a katasztrófavédelmi hatóság főigazgatója. 2x a novemberben és karácsonykor két hétig.. Pihennie kell a kis léleknek, nem de?

Viszont vonjuk vissza a nővérek szabijat, lusta disznók. Nem volt elég a nyári két hét , karácsonykor is otthon akarnak lenni???

Nem az általános iskolákat nem zárjuk be. 

A szülő ha otthon tartja a gyereket fizessen. Heti 1000 euró büntetés oké. Az hatni fog 

A.gyerekek nem terjesztenek. Bebizonyítottuk.

Ja nem, mégis lehessen bezárni a sulikat. Általánost is.

Hoppá nem járnak dolgozni a noverkek, otthon vigyáznak a tízévesekre. Nem kéne valami gyerekmegorzes?

Ne oké de akkor legyen oktatás is.

Jé. Nyissuk inkább meg, a felügyelők nem.birjak a terhelést.

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7570

Ebben, amit ideírtál egy darab tény nincs. Fantáziád szüleménye

Persze, hogy az. Mi más lenne?

Ezt mért nem tudod elfogadni?

Szerintem ez a tényállás. Miért kellene másítsak rajta?

Előzmény: sszinténzenész (7569)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7569

Ebben, amit ideírtál egy darab tény nincs. Fantáziád szüleménye. Ezt mért nem tudod elfogadni?

Előzmény: zöldkomcsi: (7568)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7568

Egyszerűen nem vagy hajlandó elfogadni, hogy nincs svéd módszer. Pont ők kezelték influenzaként (Tegnele saját fogalmazása) egy hónapig. Onnantól, mint bárki más.

Svéd módszer néven emlegetem mert úg vettem észre a köznyelv így emlegeti a módszert aminek lényege a korlátozások minimális még elégséges szintjének a megtalálása.  Mi ebben a nehéz?

És igen sok halottjuk van. Semmi jó nincs benne és semmi különös. Nagyot hibáztak kezdetben.

Ugyan azt a stratégiát viszik azóta is, taktikai korrekciók vannak a stratégia ugyan az, elviselhetőnek kell lenni 10-15 éven keresztül. Nem minősítettem jónak vagy rossznak mert ahoz kevés vagyok, én helyeslem, de ez szubjektív.

De van, aki számolja, tudjuk, hogy nem ebből van a legtöbb.

Egyszerre beszélek emberről és vírusról, nem, nem volt még erre precedens szerintem a Földtörténetben.

Az ember csinál érdekes dolgokat, mint a szén ciklus extrém felgyorsítása, ilyen az is, évmilliók alatt a szén hol fenn a nagy kék égben hol lenne a sötét bányában, ilyen gyorsan még soha nem váltott halmazállapotot. Meglátjuk, de most nem unokák, hogy mi kerekedik ki belőle.

Előzmény: sszinténzenész (7565)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7567

Azt mondtam a legnagyobb egyedszámmal legelterjedtebb. Ehez jön még, hogy lényegesen flülműlja a vándormadarakat is mint közvetítő. Nem hinném, hogy nem érted miről van szó.

Előzmény: JimmyQ (7566)
JimmyQ Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7566

Ugyan már! Messze nem az ember a legnagyobb egyedszámú faj a Földön, s nem is a legsűrűbben élő. Jobb lenne kicsit tájékozódnod, mielőtt beírsz valami bölcsességet!

Előzmény: zöldkomcsi: (7560)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7565

csak úgy látszik okosan felismerték, hogy sok évben kell gondolkodni, csak olyan stratégiát venni fel amit be is tudnak tartani. Mások, mi is még mindég úgy gondolkodnak mint ha egy influenza járvány lenne, majd 1-2 hónap és eltűnik, vagy kap mindenki egy szurit és lehet foglalni lefele a szálláshelyet teneriffén.

Egyszerűen nem vagy hajlandó elfogadni, hogy nincs svéd módszer. Pont ők kezelték influenzaként (Tegnele saját fogalmazása) egy hónapig. Onnantól, mint bárki más. Mi ebben a nehéz?

És igen sok halottjuk van. Semmi jó nincs benne és semmi különös. Nagyot hibáztak kezdetben.

hm...hm... bevallom 1 millárd évvel ezelőtt nem voltam itt, sőt most se számoltam, de szerintem te se, csak azt lenne okod írni, hogy nem tudod.

Akkor viszont minek teszel ilyen kijelentést, mért nem írod: "nem tudom"? ))))

De van, aki számolja, tudjuk, hogy nem ebből van a legtöbb.

Előzmény: zöldkomcsi: (7564)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7564

hm...hm... bevallom 1 millárd évvel ezelőtt nem voltam itt, sőt most se számoltam, de szerintem te se, csak azt lenne okod írni, hogy nem tudod. Meglátjuk az eredményét, szerintem közel jövőben jelentősen fog növekedni a problémás covid mutációk gyakorisága.

A svéd módszer nem csodálatos, csak úgy látszik okosan felismerték, hogy sok évben kell gondolkodni, csak olyan stratégiát venni fel amit be is tudnak tartani. Mások, mi is még mindég úgy gondolkodnak mint ha egy influenza járvány lenne, majd 1-2 hónap és eltűnik, vagy kap mindenki egy szurit és lehet foglalni lefele a szálláshelyet teneriffén.

Előzmény: sszinténzenész (7561)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7563
Előzmény: sszinténzenész (7562)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7562

:-) Épp most írják:

A tanulmányt készítő 17 szakember úgy véli, hogy a bolygó sokkal rosszabb állapotban van, mint ahogyan azt a legtöbben - köztük kutatók is - gondolják 

A probléma kezeléséhez messzire mutató változtatásokra van szükség a globális kapitalizmus, az oktatás és a nemek közötti egyenlőség terén.

A jelenleg helyzet alapján a világ nagyjából egymillió faja kihalhat a következő évtizedekben egy ENSZ-jelentés szerint.

Úgy veszem észre, hogy a fehérember pl. idetartozik. Amiatt soha nem aggódnak.

sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 7561

De ez nem igaz. Már sokan írták neked. Leragadsz ennél is, mint a csodálatos svéd módszernél, ami nem létezik?

Előzmény: zöldkomcsi: (7560)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.19 0 0 7560

Az se, de más faj, egér, pocok stb... az lehetett. Csak arra gondoltam, hogy egy faj egyedszáma nem volt még soha ennyi és főleg nem ekkora területen elterjedve.

Előzmény: sszinténzenész (7558)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.18 -1 0 7559

A környezet befogadóképességének határát és a populáció természetes kontrollját, nem tudom, hogy fogjuk átugrani.(nem biztos, hogy meg szeretném tapasztalni)

Ha a jelenlegi prognózisoknak hihetünk, egyelőre sehogy, népességcsökkenést jeleznek. Lehet, hogy a kisvadak szeretnének tevékenyen résztvenni ebben a folyamatban.

Előzmény: RegisztráltamTehátVagyok (7556)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.18 -1 1 7558

nem is volt ennyi ember sem még

Előzmény: zöldkomcsi: (7557)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.18 0 0 7557

A Földtörténetben nem volt még ennyire elterjedt kisvad egy se mint ez a covidos, meglátjuk mi lesz belőle, nem próbálkozik az semmivel, csak szaporodik. Minél több van belőle a selejt másolata mutánsa is annál több.

Előzmény: RegisztráltamTehátVagyok (7556)
RegisztráltamTehátVagyok Creative Commons License 2021.01.18 -1 0 7556

Ééérted?

Ha akarom,

s mint a barom, melyet igába hajt.

Természetesen a Római Birodalom nélkül is egészen jól elvan a sárgolyó.

A nagy vadakat levadászás útján már ki tudjuk irtani, kényünk-kedvünk szerint. Most a kis vadak próbálkoznak, mikroorganizmusok.

Előzmény: sszinténzenész (7552)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.17 -1 0 7555

Annyit jegyeztem meg a cikkből, hogy saját kútfőből nem jól gondoltam, hogy a legbiztonságosabb a betegségen természetes úton átesés, de annak annak is lehet mellékhatása. Amúgy ez is csak egy cikk, tettem a többi közé.

Nem tán még tényleg az lenne a legtutibb, amit nem komolyan mondtam orvos ismerősnek, el is küldött a francba, hogy szerezzünk vírust és növekvő adagokban addig fog majd szurkálni míg meg nem jelennek az antitestek. Végül is kellően kicsi adag az ugyan az mint az a formalinozás.

D ez nagyon nem etszik, hogy készült egy oltási terv, megegyeztünk, hogy gazdasági helyzetétől függetlenül minden eu polgár ugyan úgy részesül majd belőle, aztán most meg még se úgy, hanem mindegy akkor jó a kínai is, ha azt lehet most kapni. Kezd gyanús lenni, hogy mindegy már csak valami szúrni belefel mindenkibe, lehessen feloldani a zárásokat. Aztán meg úgy is mindegy.

Előzmény: sszinténzenész (7554)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.17 -2 0 7554

Kedves Komcsikám!

Nem kell, hogy nekem bármit is elhiggyél, sőt az a szerencsénk is van, hogy Duda Ernő bácsi még véleményezi is magát. És van olyan fórumtárs, aki ezt pont megnézte:

Trafi Pax  most    0 0 186346

Nem tudom megítélni, Duda Ernő szerint:
"A beoltott, elpusztított vírus ugyanis ottmarad a szervezetben, és potenciálisan autoimmun folyamatokat képes kiváltani. Ez azt jelenti, hogy az elpusztított vírus később is kiválthat olyan immunválaszt, ami során a szervezet önmagát kezdi el támadni."
Ez igaz lehet?

Duda Ernő épp egy hónappal ezelőtt, élőszóban: 

https://www.facebook.com/SzegedTV/videos/907187663386293/

Gyakorlatilag önmagának mond ellent, amikor a videó vége felé azt bizonygatja, hogy a 40-50 éves technológiával készült oltások (tehát ami inaktivált víruson alapul) már bizonyították a megbízhatóságukat, hiszen túlnyomó többségük a világon semmi mellékhatással nem rendelkezik.

-------

És ez még csak most kezdődik. Ami xarral fogják kenegetni egymást meg egymás termékeit a gyártók, nyilván többnyire hiteles tudósokon keresztül...

Előzmény: zöldkomcsi: (7553)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.17 0 0 7553

Ismerős kereskedő újabban lemorzsolja a főtt kukoricát és kis eldobható műanyag pohárkában műanyag kiskanállal árulja, veszik.

Előzmény: sszinténzenész (7552)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.01.17 -1 2 7552

Amerikai humorista:

Tudod vannak a természetvédők, meg a Föld barátai, nagyon aktívak, magyarázza, ők megmentik a Földet.

A Földet nem kell megmenteni!!! Teljesen jól ellesz, nájlonzacskókkal a tetején, az ember, na az, az embernek baxott be. Ééérted?

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.17 0 0 7551

reméljük, hogy nem éppen azt teszi? )-:

Előzmény: RegisztráltamTehátVagyok (7550)
RegisztráltamTehátVagyok Creative Commons License 2021.01.17 0 0 7550

nem tudja kezelni a természet.

De tudja. Csak ezt nem éppen a mi igényeinknek megfelelően teszi.

Előzmény: zöldkomcsi: (7549)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.17 0 0 7549

Az ember elterjedtsége nem lenne pedig önmagában probléma, ha nem mozogna ilyen sokat, nem hordozna mindenféle fajokat egyik élőhelyről a másikra, nem tudja kezelni a természet.

Előzmény: zöldkomcsi: (7547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!