Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3525

 

Sándor tettei büntetlenül maradtak. Semmi felelősség vállalás stb.

 

Sándor tette jó eséllyel beleesett az akkori amnesztiába - amennyiben "politikai bűncselekménynek" minősült

(mert, mitagadás, igencsak az volt - hisz nem állt haszonszerzés mögötte).

 

Így hát Sándor okés lett jogilag is... ami Móritzra nemigen mondható el.

.

Előzmény: ewfans (3523)
GPS Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3524

 

Igen, ez megható volt, Móric végre megkapta azt amire egész életében vágyott, az az apja szeretét... :-)

 

De a mi Móriczunk azt mondta, hogy megszökött - és nem pedig szabadult.

 

Volt ugyan egy nagy amnesztia 67-ben... de vajon az vonatkozott-e köztörvényesekre is?
Mert ugye ő maximálisan nem "politikai" volt.

.

Előzmény: bk_barát (3521)
ewfans Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3523

És az, hogy ki ölte meg a zsidó kereskedőt smafu? Nekem az monduj egyáltalán nem tetszett, hogy Sándor tettei büntetlenül maradtak. Semmi felelősség vállalás stb. Viszont kivakarózott, szép ruhát kapott, de ettől még ugyanaz a pökhendi, hőzöngő surmó maradt, mint volt. Károly jeleneteit én nagyon szerettem. Nála és Móricnál érhető tetten egyedül a jellemfejlődés. Amúgy, miert költözött be a báró Jozefin szobájába és miért írt neki leveleket? Érdekes. Lehet, hogy mégis szerette? 

Előzmény: Ilhilla (3516)
GPS Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3522

 

Ha már vers, akkor Sándor-barátunk inkább erre volt hajlamos:

 

nekem a kérés
nagy szégyen,
adjon úgyis, ha
nem kérem.

 

Mert ugye neki alanyi jogon jár, nem igaz?

.

Előzmény: bk_barát (3520)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -2 1 3521

Móric egy pillanat alatt elfelejtett mindent az apjának, látszott rajta, mennyire boldog, amikor az apja megsimogatta az arcát. 

Igen, ez megható volt, Móric végre megkapta azt amire egész életében vágyott, az az apja szeretét... :-)

Előzmény: Ilhilla (3491)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3520

Nem kell ide korszerűsítés! :)

Pedig még Petőfi, a nagy magyar forradalmár költő (akit egyébként mindig is imádtam), is nagy híve volt a vasútnak, gondolom, a számítógép meg az okostelefon is kedvére lett volna... :)

 

"Száz vasútat, ezeret!

Csináljatok, csináljatok!
Hadd fussák be a világot,
Mint a testet az erek."

Előzmény: Kr.Kr. (3510)
Apádfüle Creative Commons License 2020.04.24 -4 2 3519

Anna határozatlan volt, de nem kétszínű.

Katica sokkal "életrevalóbb", ahogy írod. Tény, hogy az az életrevalóbb, sokszor sikeresebb, aki áskálódik, árulkodik, helyezkedik, pletykás, kavarja a szart. Ha valakinek ez szimpatikus, lelke rajta.

Azért hadd emlékeztesselek, hogy Annát itt sokan kvázi lekurvázták, mert az istállóban csókolózni merészelt Sándorral. Egy akkor még független lány egy független parasztlegénnyel. Katica máris szaladt árulkodni és száműzetni Annát, csak azon az alapon, hogy bele volt esve Sándorba, és a guta ütögette, hogy az nem vele smárol, hanem a kisasszonnyal.

Anna még csak nem is tudta, hogy Katica szerelmes (reménytelenül!!) Sándorba. Katica viszont Anna eljegyzett vőlegényével kezdett ki. Véletlenül mindig összefutott vele, arra járt, amerre tudta, hogy felbukkanhat. Úgy tapadt rá, mint egy kullancs, és valóban olyan "természetesen", rámenősen viselkedett, viháncolt vele, ahogy egy jól nevelt lány sosem tette volna.

Előzmény: Ilhilla (3511)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.24 -3 0 3518

...és ez volt az eredeti: 

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bossz%C3%BA_(telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat,_2011)

 

Bocsánat az off-ért!

Előzmény: Ilhilla (3517)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.24 -3 0 3517

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bossz%C3%BA_(telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat,_2013)

 

Most adják majd ezt a sorozatot, a Bátrak földje ismétlésének helyén, ami annyira lehetetlen időpontban lesz (15 óra), hogy csak a nyugdíjasok és az önkéntes  karanténban lévők nézhetik. 

 

A cselekménye nagyon ismerős, pár éve volt egy ilyen című sorozat, arról koppinthatták (AZ nekem tetszett, izgalmas volt). 

Előzmény: füstikecske (3515)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.24 -3 0 3516

Az Anna-Imre eljegyzést nem kellett felbontani, az "felbontódott" magától, mert Anna elutazott/elszökött Sándorral.

 

Lehet, hogy azért éltek vadházasságban, mert Sándor nem kérte meg hivatalosan Anna kezét a bárótól? Most ezt majd valószínűleg megteszi (ha már Anna konkrétan megkérte a férfi kezét), de erre kár lett volna újabb részt pazarolni. 

 

Szerintem minden szálat elvarrtak, egyedül az izgatja az én fantáziámat is, hogy ki ütötte le a harangozót! :D

Előzmény: Kr.Kr. (3512)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.24 0 1 3515

adhatnák délután valamelyik török förmedvény helyett! "

Gondolom, ezek a legolcsóbbak.

A nép igénytelen részének meg pont megfelel.

Előzmény: Ilhilla (3507)
gombóc63 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3514

Meglátjuk. Simán tovább lehet gondolni hisz most már adott 3 pár akinek az életét tovább lehet göngyölíteni. De lehet abban igazad van, hogy legyen elég, így volt kerek.

Előzmény: füstikecske (3504)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.24 -3 1 3513

Ezt írtam korábban, hogy szerintem Szász Júlia végig azt játszotta, hogy: szép. És kb. ennyi. 

 

De egyik olvtárs szerint ennyi is elég a színészi mesterséghez. Legalábbis számára :))

Előzmény: Ilhilla (3511)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.24 -3 1 3512

Nem mellesleg a nagyarcú vigyori mekkora pipogya, hogy a szeretett nő kérte meg a kezét?? Nem volt bátorsága hozzá?

Addig vadházasságban éltek? 1865-67-ben?? 

 

Rózsa fehérben ment férjhez.. hm... az esküvőn miért nem voltak ott a szülők? Ez elég hippis esküvő volt így.. sehol egy cigány egy prímás.. elfogyott a büdzsé :)

 

Egyébként az Anna-Imre eljegyzést végül ki bontotta fel?

 

Jajjj, olyan sok a homályos folt :)) De részemről nem kell azért folytatás, hogy ezeket tisztázzák!!! :)) Túl leszek ezeken a kérdéseken gyorsan. Csak az a vigyorgó képűt is el tudjam felejteni mihamarabb. :)

 

 

Előzmény: Ilhilla (3509)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.24 -3 4 3511

Nekem Anna a bizonytalanságával, a kétszínűségével sokkal ellenszenvesebb volt mint Katica. Szerintem ő testesítette meg a szereplők "lelkiismeretét", sokszor kimondta azt is, amit mi nézők gondoltunk.

 

Életrevalóbb, természetesebb és szenvedélyesebb volt a karaktere (és jobban is alakította, mint Anna a sajátját).

Előzmény: Apádfüle (3502)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.24 -2 0 3510

És abban pedig már Sándor részvényes fia fogja felrobbantani a gépeket, mint a kapitalista hatalom jelképeit, had kapáljon/kaszáljon csak a paraszt kézzel. Nem kell ide korszerűsítés! :)

Előzmény: gombóc63 (3503)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.24 -3 2 3509

Anna azt mondta, nem beteg  bárónak sem a szíve, sem a tüdeje, erre tömény Nitroglicerint adott neki, mert az "erek betegek".

Nos, a mai napig vannak olyan SZÍV-re ható gyógyszerek, amelyekben van nagyon minimális nitroglicerin, de gondolom Annácska csak töményet tudott szerezni valahonnan (csak nem Sándor kutyulta neki, hiszen ért a robbantáshoz).

 

Apropó Sándor: nem tagadta meg önmagát, még utoljára odadörgölte a hadnagy orra alá: "a robbantót nem fogta el" és egyébként is ellenszenves maradt a figurája, semmit nem kupálódott a két év alatt a bárókisasszony mellett. ha olyan nagy borkereskedővé lett, akkor pénz lett volna esküvőre. Gondolom, "atyai áldás" nélkül nem akartak megesküdni, de akkor utalni kelet volna erre a tényre a filmben.  

Előzmény: Magdi60 (3506)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.24 -1 1 3508

De ki ütötte le a harangozót??? :)

Ilhilla Creative Commons License 2020.04.24 -3 0 3507

Hajnali 4 órakor ismétli a csatorna az "Ausztrál expressz" c. sorozatot. Ilyen rossz időpontot hogy tudtak kitalálni?

Én kedveltem azt a sorozatot nagyon, minden van benne, kosztümök, romantika, izgalom. Szerintem anno sokan nem látták, így nyugodtan adhatnák délután valamelyik török förmedvény helyett! 

Előzmény: füstikecske (3504)
Magdi60 Creative Commons License 2020.04.24 -2 1 3506

"Azt hittem az öreg ott hal meg családi körben, de Anna az orvostan hallgató megmenti. Ő kellene most ide, két perc alatt lerendezné a koronavírust.. :D  - bizony, de jó lenne! Adott egy kis nitroglicerint értágítónak és a báró egyből felült és mosolygott. Ha most élne már biztos rájött volna mi lenne jó a mostani járványra. 

(Mondjuk mint a Támad a Mars! - ban a francia sanzonok...)

Előzmény: bk_barát (3488)
Apádfüle Creative Commons License 2020.04.24 -3 3 3505

Nem a báró volt a főszereplő. Még akkor sem, ha igen fontos, irányító szerepet játszott mindenki életében. A történet nem róla szólt. Pusztán az a tény, hogy él, nem indokolja a folytatást. Remélem, a készítők nem esnek kísértésbe, és nem lesz nyögve nyelős, több évados sorozat belőle. Azt ígérték, hogy nem. Talán betartják.

Előzmény: gombóc63 (3503)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.24 -1 3 3504

Szerintem meg nem kellene folytatni.

Mert akkor egy török szappanopera lesz belőle.

Ez a történet így volt kerek.

Viszont a kosztümös mozikat folytathatnák, van rá igény.

Előzmény: gombóc63 (3503)
gombóc63 Creative Commons License 2020.04.24 -3 0 3503

Nekem ez az utolsó rész nem tetszett, viszont mivel a báró nem halt meg biztos vagyok benne, hogy lesz folytatása. Kérdés mikor, hisz ezeket a részeket ősszel forgatták. 

Apádfüle Creative Commons License 2020.04.24 -5 3 3502

"Hát a befejezés tényleg abszolút meseszerű"

 

Hát ja. Mindenki mindenkivel kibékül, régi ellenségek borulnak egymás nyakába. A jó elnyeri méltó jutalmát. A rossz is. A báró is boldogan fog meghalni, de majd csak évekkel később, mert Anna majdnemdoktornő kézben tartja, figyel az egészségi állapotára.

A sunyi, szarkeverő kis cselédnek is sikerült felkapaszkodnia az uborkafára. Zsuzsanna asszony pedig mégis csak szert tett egy házi főszolgabíróra.

Nekem egy kicsit kevés volt a két év ehhez a hatalmas változáshoz, ami Rokoca város és a szereplők életében történt.  Persze a mai magyar állapotokhoz, építkezési tempóhoz, miegyebekhez vagyok szokva. Talán régen nem tököltek évekig egy 200 méteres út összegányolásával. De az biztos, hogy magam és családom ruhatára tíz év alatt nem változik olyan látványosan, mint amennyire itt mindenki ki volt cserélve. :)

 

Itt a vége, fuss el véle! Én nem bánom, hogy vége lett.

Tulajdonképpen csak Baba és Péter atya karaktere volt végig szimpatikus. Jakab, Rózsa, Zsuzsanna és a báró kis döccenőkkel. A többi vagy közömbös, vagy ellenszenves.

Nem várom a folytatást

Előzmény: bk_barát (3488)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3501

Van helyette zsírpárna.:)

Előzmény: GPS (3499)
NO HAB Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3500

Egyetértek

😁

Előzmény: GPS (3499)
GPS Creative Commons License 2020.04.24 0 1 3499

 

(na ezt a képet egyszer te is megcsinálhatnád....)

 

Sőt, még párna sem kell :-)))

.

Előzmény: NO HAB (3498)
NO HAB Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3498

(na ezt a képet egyszer te is megcsinálhatnád....)

Előzmény: Mlle. Grenelle (3497)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.04.24 -2 2 3497

#csakittcsakmostcsaknektek

költekező Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3496

CSak reménytkeltésül : olyan könyvet olvasok aminek szereplői a az előzőben egy nagy tusát vívtak, az egyik az óceánba zuhant, a másik egy kráterbe. 

És mégis lett folytatás.

 

A tengerbe esőt kihalászta egy csempészhajó, amely épp a szirtnél bujkált a kráterbe zuhanó pedig fennakadt egy peremen és KIMÁSZOTT!!

 

Ehhez képest itt simán lehet az a folytatás, hogy mi történt a 2 év alatt. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!