A cégvezető köteles lojálisnak lenni a tulajdonosához. Ez az elvárható minimum. Ráadásul az FKF egyszemélyes zrt., ahol a tulajdonosnak közvetlen utasítási joga van. Nézz utána, ha nem hiszed.
Ha ezt a vezető megszegi, az fegyelmi következményekkel jár. Teljesen egyértelmű a helyzet.
Ahogy már írtam, nem is ezzel vitáztam, hanem pacsepa hozzászólásában azzal, hogy kell-e a szerződéshez közgyűlési jóváhagyás. Nem kell.
Én a magam részéről helyesnek tartanám, ha bizonyos magas összegű és/vagy hosszútávú szerződéseket - aláírás előtt - előzetesen egyeztetnének képviselőkkel, ezért javasoltam a közgyűlés szakbizottságát, mint gyorsabb és rendszeresebben ülésező testületet.
Egyébként azokba is szálljon be, amennyiben fontos számára a város által termelt GDP (és ahogy írtam, az adó is, mégpedig szja, szocho és ÁFA ezekből eredően).
Abban a Tanácsban egyébként a közlekedés ügyét kellene prioritásként kezelni. De még a stadionnál is ezt kellett volna, mert az állam így is alig-alig járul hozzá a budapesti közlekedéshez, ami Európa egyik nagyvárosára sem jellemző (mindenütt fontosabbként kezelik az ügyet), és korábban nálunk sem így volt.
Az az 1/3-1/3-1/3 arány, amit már sokhelyütt megfogalmaztak, helyes lenne.
„Nem azért rúgtuk ki, mert aláírta szerződést, hanem azért mert nem szólt. Nem akarom, hogy bármelyik fővárosi cég úgy értelmezze, hogy szabadon lehet értelmezni a főpolgármesteri utasítást.”- mondta Karácsony, hozzátéve, ha Mészáros Lőrinchez kötődő cégen kívül bármilyen más céggel írt volna alá szerződést, akkor is ezt teszi.
A színházak ügyet fel akarja hozni a hamarosan felálló Budapest Fejlesztési Tanácsban, melyben több miniszter is részt vesz- bár ez elsődlegesen fejlesztésekről szól, Karácsony erre is ki akar térni.
„A budapesti színházakba több ember van, mint nekem szavazóm. A pletykaként terjedő javaslatról, nem tudom elképzelni, hogy ez ne rontaná el a főváros és a kormány bizalmát. Különösen ilyen időben, amikor az atlétikai VB-ről beszélünk”
Értem én, és helyeslem is Karácsony intézkedését, ahogy írtam, ez nagyon barátságtalan lépés volt. De nem is ezzel vitáztam, hanem azzal, hogy kell-e közgyűlési jóváhagyás vagy sem.
Egyébként hozhatna a Közgyűlés olyan döntést - a jövőre nézve -, hogy x összeg feletti, vagy y időtartamra szóló szerződéseket legalábbis bizottság elé kelljen vinni.