Keresés

Részletes keresés

Mazsola0070 Creative Commons License 2023.05.03 -2 0 8249

Most ismétlik az MKF 6. évadát a Coolon (napi két részt), a legfrissebb (7.) évad pedig megy szombat esténként az RTL-en.

 

Úgyhogy "már megint"-ről szó sincs, inkább "még mindig, kifulladásig"...:)

 

DE ezek szerint megtehetik.

Előzmény: Mlle. Grenelle (8242)
Noirette Creative Commons License 2023.05.02 -2 1 8248

Az elmondottakról eszembe jutott, hogy a BK-ban Berényi Ági volt ugyanilyen ciníkus, gátlástalan, szociopata női szereplő (nála amúgy nagyrészt magyarázatot adtak rá, miért lett ilyen). Akár ő is inspirálhatta Stefi karakterét, bár Hámori asszonyság tudtommal a BK-ban pont nem működött közre (persze attól még ismerheti a sorozatot). A KA'-ban pedig Mirella volt hasonló, bár ő inkàbb romlott és provokatív volt, mintsem velejéig gonosz.

Előzmény: Szapszi (8223)
barby03 Creative Commons License 2023.05.02 -3 0 8247

Nekem is rögtön ez ugrott be, bár korábban én egy háztartásbeli kisgyerekes anyukát képzeltem, aki naivan várja haza a férjét.

Jelenleg ez a szerelmi 4 szög ami egyedül szórakoztató a mostani történetszálak között. 

Előzmény: Mazsola0070 (8235)
Noirette Creative Commons License 2023.05.02 -3 1 8246

A BK szerintem alapvetően nem zavaros volt (legföljeb helyenként), inkább túlbonyolított, és a vége felé egyre idegesítőbb, főleg bizonyos karakterek túlzott szerepeltetése miatt (lásd Feketéék). És enlékszem, sokat boncolgattuk az itteni fórumon is az életszerűtlenségeket, de utólag visszatekintve a BK inkább egyes részleteiben volt életszerűtlen, a Hámori-féle sorozatok viszont alapból ilyenek, és most már normális történetvezetés sincs, "a "jólvanazúgy"-szemlélet uralkodik. Az MKF is tele van blőd sztereotípiákkal, de a történetvezetése így is sokkal életszerűbb a Hámori-univerzumhoz képest.

Előzmény: Mlle. Grenelle (8238)
luci87 Creative Commons License 2023.05.02 -2 0 8245

Az uj részek már mennek pár hete,de az heti sorozat..

Előzmény: deluigi (8243)
Elhaym1 Creative Commons License 2023.05.02 0 0 8244

Hétköznap az 5. évadot ismétlik majd. Új rész belőle csak szombaton van.

Előzmény: deluigi (8243)
deluigi Creative Commons License 2023.05.02 -1 0 8243

remelem, mar az uj reszekkel

Előzmény: Mlle. Grenelle (8242)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.05.02 -3 0 8242

MKF már megint...?????

Előzmény: Elhaym1 (8241)
Elhaym1 Creative Commons License 2023.05.02 -1 0 8241

Tippelj és vidd el. 9 után meg A mi kis falunk. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (8240)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.05.02 -2 0 8240

Mi lesz helyette...?

Előzmény: Elhaym1 (8239)
Elhaym1 Creative Commons License 2023.05.02 -2 0 8239

Elvileg már csak 9 rész van az évadból. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (8172)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.05.01 -3 1 8238

Még a BK sem volt ennyire zavaros.

Előzmény: Szapszi (8237)
Szapszi Creative Commons License 2023.05.01 -3 3 8237

Egyetértek! Minden szinten, szinte minden és mindenki! 

Belekeveredik az ember (és talán követhetetlen is?), ha végig akarja kísérni, hogy eddig ki kivel, milyen kapcsolatban volt, van és lesz is?! (A sok felesleges, jelentéktelen karakterről már nem is beszélve!)

Nem tudom, hogy jól gondolom-e, hogy anno a belterjes BK-tól is belterjesebb ez a "Drága Örökösök Keresztanyja Közt" sorozat?! 😀😉

Előzmény: Mlle. Grenelle (8236)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.05.01 -3 3 8236

Amit sosem fogok megérteni, hogy miért kell egy ennyire összekötözött, "minden és mindenki összefügg mindennel és mindenkivel" mini-univerzumot alkotni...

Előzmény: Mazsola0070 (8235)
Mazsola0070 Creative Commons License 2023.05.01 -3 1 8235

Ebben szinte biztos voltam, hogy Benedek lesz a férj, különösen, amikor mondta Kitty, hogy a férjéhez tartozik Ökörfos.

 

 

 

 

Előzmény: Magdi60 (8230)
Apádfüle Creative Commons License 2023.04.30 -4 0 8234

Nem, ő Marosi Gitta ügyvédnő szeretője. Az asszonyt is emlegetik időnként egy-egy félmondat erejéig, épp csak annyira, hogy nyilvánvaló legyen, Benedek "Marci" nem független ember, és tilosban jár az ügyvédnővel.

Előzmény: Mlle. Grenelle (8233)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.04.30 -1 0 8233

Ő nem a KA szereplője volt?

Előzmény: Magdi60 (8230)
Apádfüle Creative Commons License 2023.04.30 -3 0 8232

Megint bebizonyosodott, hogy milyen kicsi a világ. Minden mindennel összeér, mindenki mindenkinek az ismerőse.

Vicces lenne, ha Mónika összefutna a panzióban Benedekkel, és rákérdezne, hogy Gitta is itt van-e.

Előzmény: Magdi60 (8230)
Magdi60 Creative Commons License 2023.04.30 -3 0 8231

Ni! Két hasonló korona a Kossuth téren:

Magdi60 Creative Commons License 2023.04.30 0 0 8230

Kitty férje Benedek alezredes/államtitkár!

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.04.30 -2 1 8229

"A kábítószerterjesztést és különösen a súlyos alkoholizmust meg valami olyan kedélyes dolognak mutatják be a Drága örökösökben, hogy néha csak tátom a szám."

 

Ebből a szempontból simán rosszabb, mint anno volt a Bűnözők közt.

Előzmény: Mazsola0070 (8227)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2023.04.30 -3 2 8228

"Akkor ez most hányadik szakma is, amelyet degradálnak, megsértenek?!"

 

Á, nem számít, minden el van intézve azzal, hogy "ez csak fikció ".

Előzmény: Szapszi (8224)
Mazsola0070 Creative Commons License 2023.04.30 -3 1 8227

Mivel Mónika elzavarta a Tibi által sütni odahívott asszonyokat (vajon milyen alapon?), azt mutatták, hogy Szamóca és Babettka hozták a furgonnal valahonnan a süteményeket.

 

Az nem derült ki, hogy a sütemények már eleve romlottak voltak-e (mert ha igen, az a hibás, akitől rendelte Tibi, de ennek már biztos nem mennek utána), vagy túl sokáig álltak ott és azért romlottak meg. (A krémeseket nem célszerű sokáig tárolni, de ettem én már háromnapos franciakrémest, nem lett semmi bajom tőle.) 

 

A kábítószerterjesztést és különösen a súlyos alkoholizmust meg valami olyan kedélyes dolognak mutatják be a Drága örökösökben, hogy néha csak tátom a szám.

Előzmény: Szapszi (8224)
Mazsola0070 Creative Commons License 2023.04.30 -3 1 8226

"De a legfelháborítóbb az, hogy minden tette következmények nélküli!"

 

Stefi mellett ez teljesen jellemző a két tolvaj alkoholistára is, akik bármit megtehetnek, semmilyen szemétségüknek nem volt semmi következménye. (Jó, a cukrászda megnyitóra nem kaptak meghívást, de azzal még jól is jártak.) 

 

Ebben az évadban nagyon sok a szemétláda, tenyérbemászó karakter.

Előzmény: Szapszi (8223)
luci87 Creative Commons License 2023.04.30 -2 2 8225

Egyetertek veled.

Szamomra már szinte félelmetes volt mikor  Dani szamonkérte,hogy miért hazudott neki a terhessegrol,es a vetelésröl.A felelete: te meg miért hitted el? Vagy vmi ilyesmi .

 

Sajnos Lali  számára csak ló nincs,szamár is jo esete volt.

Diat en is hiányolom.

A sok felesleges szereplö helyet őt hozhatták volna vissza .

Előzmény: Szapszi (8223)
Szapszi Creative Commons License 2023.04.29 -2 4 8224

Visszanézve a pénteki adást, már semmin nem csodálkozom! Még azon sem, hogy lassan már minden sztori, jelenet szürreális. 

 

- Zizi mama önmagát adta most is! De már immunis vagyok rá, mint Subiczra!  Vali azt mondta az anyjának hogy vegye tudomásul  ő jóban-rosszban, akár a sírig is Tibi mellett marad, Zizike pedig odavágta neki, hogy akkor már "nem sok időd van hátra!" Ez bizony nagyok gusztustalanra sikeredett kedves Zizi mama! :( 

Hogy jöjjön rád a szapora hazafelé a hátsó ülésen! 😀

 

- Tibi olyan amilyen, de most jót akart!  Annyira szerette volna visszakapni a feleségét, hogy tényleg mindent megtett érte, kitett magáért! (persze a maga ravasz módján természetesen. ) De az biztos, hogy nem direkt okozta a szalmonella fertőzést. Bizonyára hanyagságról lehet szó, de nem rosszindulatról. Szerintem.

 

- Ami végképp kiverte a biztosítékot,  az Urbán doktor és Csomós doktornő kábítószer terjesztésről szóló biznisze!  Most tényleg a két orvos kábítószer terjesztő lesz?!  Ilyet felvetni, még viccnek is rossz! Akkor ez most hányadik szakma is,  amelyet degradálnak, megsértenek?!

Szapszi Creative Commons License 2023.04.29 -2 4 8223

Stefi pénteki viselkedése megbotránkoztatott és az alábbiakat gondolom:
Nekem már az első perctől kezdve  nem volt szimpatikus. Pedig az elején még nem is volt ennyi szemétség a lajstromban.

A karaktert alakító színésznő nem szimpatikus. Sem a stílus, sem pedig a külső.

Amikor örökössé vált - "hála" anyja hathatós közreműködésének - és  elsőnek megkapta a ráeső 102 milliót forintot, elszabadult vele a világ, kiábrándítóan viselkedett anyjával főleg, de mindenkivel. 

 

Azóta annyi sok stikli, lopás, csalás, hazugság, pofátlanság  van a rovásán,   hogy ilyen egy szereplőnek sincsen! Stefi gonoszsága Dani és Kata felé nem csak idegesítő, hanem az mindennek a csimborasszója! De a legfelháborítóbb az, hogy minden tette következmények nélküli! Amikor belenevet a számonkérők arcába, kinyílik az ember zsebében a nem létező bicska! Semmiféle megbánást nem tanúsított soha! Csak félelmetesen nézett a kissé nagyra sikerült fejéből a megbántottak arcába. Akármilyen nagy bajt okozott  is, soha nem húzta be fülét-, farkát, hanem pofátlanul támadott?! Vagy sértődötten távozott. Mindig neki állt feljebb!  Stefi karakterével még a showrunner asszonyék sem tudnak mit kezdeni már.  Stefi bizony teljesen kilóg a sorozatból, szerintem.

Kár, hogy nem őt felejtették ki a sorozatból menet közben! Jobban örültem volna ha az egyik kedvencem Dia maradt volna Stefi helyett. (Palágyi Diána Sándor lánya, Lali testvére, Stefi legjobb barátnője, Józsi, majd Szláven párja, a kisbolt egykori vezetője, majd fodrász)

Apropó Lali! Anno szerelmes volt Stefibe. Igazán visszajöhetne érte és kivihetné magával Dániába! Igaz, Lali is rendes, szimpatikus srác volt, nem akarok neki rosszat. Stefi még a fúrótornyokat is eladná...............

Mazsola0070 Creative Commons License 2023.04.29 -3 0 8222

Nem evett semmit, sőt azt sem értettem, hogy miért tolta oda hívatlanul a képét, ha ilyen engesztelhetetlenül gyűlöli Tibit?

 

Ha mindenképpen szerepeltetni kell Molnár Piroskát, mutathatták volna a lakásán is, ahogy bámul maga elé dühös képpel.

Előzmény: Ilhilla (8221)
Ilhilla Creative Commons License 2023.04.29 -3 1 8221

Sajnáltam tegnap Tibit, hogy nem sült el jól a megnyitó és ismét ez a szemét vénasszony kerekedett felül! Még jó, hogy Vali maradt!

Remélem, a "cukra" ellenére az öregasszony is evett a sütiből és "vonalkódot húzott" a taxi ülésére! :D

triola2 Creative Commons License 2023.04.29 -3 1 8220

Ezeket nem értettem én sem. Az jutott még eszembe, hogy szerencsére Katának lesznek tanúi, hogy ott volt a cukrászda megnyitóján. 

Előzmény: Mazsola0070 (8219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!