Keresés

Részletes keresés

FantomKommandó Creative Commons License 2023.04.06 0 0 1052

A nagyon régi kártyáknál még ad, de hosszú évek óta az újabb igénylésűek már nem, ha jól tudom.

Előzmény: similis (1051)
similis Creative Commons License 2023.04.06 0 0 1051

Igen erre. Gondolom visszatérítés nem jár persze.

Előzmény: FantomKommandó (1050)
FantomKommandó Creative Commons License 2023.04.06 0 0 1050

Vásárlásnak, nem kp. felvétnak, ha erre irányult a kérdés.

Előzmény: similis (1049)
similis Creative Commons License 2023.04.06 0 0 1049

OTP mastercard bonus gold államkincstári vásárlás minek minősül? Tudja valaki?

FOMA Creative Commons License 2023.03.30 0 0 1048

Próbáld itt megnézni, elvileg itt megtalálod a már nem értékesített hitelkártyákra vonatkozó hirdetményeket is:

 

https://www.cetelem.hu/segedlet/dokumentumok

Előzmény: Pnbtk (1045)
Wiles Creative Commons License 2023.03.30 0 0 1047

Van valakinek hitelkártyákról összefoglalója? Az érdekelne, hogy a társaságoknál (ha megvan a megfelelő fizetés) mekkora kezdőhitelkereteket adnak. Jól tudom, hogy az OTP 750e-rel kezd, a Cetelem meg csak 230-al? Illetve költséget össze szedte már valaki? Ha jól néztem a Cetelem a legolcsóbb, a további sorrend hogy van?

Valahol 500e - 1m ft közötti hitelkeretet szeretnék és az sem baj, ha nem kp felvételnek tekintik az államkincstáras vásárlásokat.

kapasz Creative Commons License 2023.03.28 0 0 1046

De ad.

Előzmény: Pnbtk (1045)
Pnbtk Creative Commons License 2023.03.28 0 0 1045

Sziasztok. A Cetelem hitelkártya már nem ad visszatérítést?

Telefon azt mondták, hogy decemberig volt akció. Azóta nem is kapok vissza semmit. Még a régi Euronics hitelkártyám van.

 

you&me Creative Commons License 2023.03.15 0 0 1044

Köszike. 

Jópárszor átfutottam mire felfogtam ezt az erste forint témát, hogyan tudom felhasznanálni, mit hogy célszerű csinálni a jobb kihasználás miatt. 

Az is érdekes, hogy 200k-ig figyeli csak a költéseket. 

Előzmény: edkedk (1042)
sanse79 Creative Commons License 2023.03.13 0 0 1043

Sziasztok! egyik ismerosom, most mondta fel a wizz kartyajat es szeretne uj hitelkartyat igenyelni. En mar nagyon reg kiestem ebbol a temabol..nekem anno meg porogtek a hitelkartyak de miutan megszabdaltak oket, csak egy maradt a regi BB upcs...ami ugye most mkbs...

 

A kerdesem az lenne, hogy mi  most a legjobb hitelkartya visszaterites szempontjabol? 

elore is koszonom a valaszokat

udv

b.

edkedk Creative Commons License 2023.03.11 0 0 1042

Te tudod, hogy melyik kategóriában a legmagasabbak a költéseid. Nekem benzinkút, utazás, szórakozás van kiválasztva.

 

Utazás: Repülőjegy, hotelek, utazási irodák, autóbérlés, vonatjegy, távolsági busz, városi közlekedés, taxik

Szórakozás: Könyvesboltok, mozik, színházak, éttermek, gyorséttermek, pubok, jegyirodák, koncertjegyek

Előzmény: you&me (1041)
you&me Creative Commons License 2023.03.10 0 0 1041

Sziasztok!

 

Úgy néz ki, hogy erste-s leszek, akkor már legyen ott is hitelkártya. 
Erste max kiaknázására vannak valami tippek jobb kihasználással kapcsolatban? Illetve érdemes kiváltani, annyira nem tiszta ez a pont téma, de írjatok. :)

 

Kössze. 

Ványi Norbert Creative Commons License 2023.02.28 0 0 1040

Köszi (bobby342-nek is)!

 

A Bank a számlakivonatot hivatalos értesítési formának tekinti, részükről lehet, hogy az a gyakorlat, hogy oda írják ezt előre. De azt is kinézem, hogy semmi értesítés nincs, csak a hitelkereten látszik, hogy már más az összeg.

Előzmény: polu (1039)
polu Creative Commons License 2023.02.28 0 2 1039

Igen, oda érkezik a fizetésem, 3-4 féle is, mindegyik emelkedik.

Online lépek be a netbankba és nem stimmelnek a számok.

Akkor látom, hogy levették a keretet. Nem használtam ki maximálisan sosem, nade ha épp most akartam volna mondjuk repjegyeket vásárolni, akkor fizethettem volna a kerettúllépést, holott a régi 1m-es hitelkeretbe belefért volna.  

Nem is az a fő problémám hogy levették, mert mint írtam nem használttam ki, de előtte ezt valahol jelezni kellene. Számltakivonatot ki néz mostanában? :D  Szóval az elektronikus számlakivonat nem tűnik hivatalosnak manapság. 

Oannantól kezdve számít hivatalosnak ha küldenek egy ajánlott tértivevényes levelet erről a módosításról, de minimum dobnak egy email-t, hogy paraszt, ne költsél, mert leverttük a keretedet.  

Előzmény: Ványi Norbert (1037)
bobby342 Creative Commons License 2023.02.27 0 1 1038

Én is tudok 2 példát, elég szürreális.

Mindkettő használta rendesen, az amúgy sem magas keretet (250-300)

Egyiknek se megy oda jövedelme, de mindkettőnek nőtt az utóbbi időben, az egyiknek jelentősen (de erről az otp nem tudhat)

Mindkettő rendesen vissza szokta fizetni, uh kamatot nem varrnak a nyakukba.

Lehet, h az ingyen kiadott pénzeket akarják visszavágni? Dehát pár 10e-es csökkentéssel ez se tűnik egy reális opciónak, még ha ezrek keretét vagdalják így le, az sincs 1 mrd Ft, szóval ennyire nem kellhet a pénz.

Előzmény: Ványi Norbert (1037)
Ványi Norbert Creative Commons License 2023.02.27 0 0 1037

Mástól hallottam már ilyet, de ilyenkor bennem mindig csak a kérdések merülnek fel, hogy vajon mivel lehet elkerülni  az ilyet. Időnként van felülvizsgálat a banknál, ami eredményezheti ezt, de nem nyilvános, hogy mit néznek.

 

Honnan tudod meg, hogy levették? Szólnak előre például előző havi számlakivonaton, vagy csak azt veszed észre valamelyik online felületen, hogy csökkent a hitelkereted?

 

Kihasználtad a teljes hitelkeretet, vagy töredékéből elvoltál, és azért vághatták vissza, mert úgysem használod?

 

OTP-hez érkezik jövedelmed, ami havi átlagban csökkent az elmúlt 3-6-12 hónapban, és esetleg azért csökkentették a keretet, mert szerintük most a jövedelmed alapján ennyi hitelkeret tudnak fenntartani?

Előzmény: polu (1035)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.02.27 0 1 1036

És hol a 20 ezer?

Nem mintha akkor rohannek a fatolvajbol aranyemberre kikupaszkodott kisköcsögnel számlát nyitni, de mégis!

Előzmény: tortabevono (1034)
polu Creative Commons License 2023.02.27 0 0 1035

OTP bonus(nem gold) hitelkártyánál másnak is levették 1m-ről 800ra a keretet? 

tortabevono Creative Commons License 2023.02.27 -5 0 1034

Nyiss számlát akár 0 Ft-os számlavezetési díjjal a GRÁNIT Banknál és fejenként 20.000+ 8.000 Ft jutalomban részesülünk. Fono, hogya számlán 3 trazaciót kell lebonyolítani.

A számlanyitás csak pár perc és teljesen online, kezdd el az alábbi linken, ahol a feltételeket is megtalálod: https://granitbank.hu/onlineszamlanyitas/referral?referralCode=AD503

vagy a számlanyitás során az ‘Ajánlókód’ mezőbe írd be ezt a kódot: AD503

FantomKommandó Creative Commons License 2023.02.22 0 0 1033

Dúúúúrva. Mondom én, amióta Oney-val összebútoroztak, azaz tavaly tavaly november óta, elég komoly kihívásokkal küzdenek több fronton. És ez csak az, amit ügyfélként tapasztalunk, illetve olvasunk itt. Mi lehet házon belül? Talán jobb nem tudni.

Előzmény: flanaganflair (1032)
flanaganflair Creative Commons License 2023.02.22 0 0 1032

Ma beszéltem egy cetelem bankos ügyintézővel. miszerint netbankban nem lehet aktiválni a Hkártyát, tudnak róla más ügyfél is jelezte a hibát dolgoznak rajta. Telefonon tudta aktiválni.

Előzmény: flanaganflair (1031)
flanaganflair Creative Commons License 2023.02.20 0 0 1031

Cetelem kártyásoktól kérdezném hogy ha a régi HK lejárt 3 év után. neten és a papíron is írják hogy netbankban lehet aktiválni az új kártyát. De hol a francban melyik menüpont alatt? én 10 percig néztem és sehol nincs. segítsetek :) köszi

flanaganflair Creative Commons License 2023.02.20 0 0 1030

Szia. Ugyanígy cetelemnél, CIB-nél volt hitelkártyám és sberbanknál is volt egy  HK-m de ott már a bankról tudtuk hogy megszűnt és elutasították az MKB én postám HK-t. vittem egy igazolást hogy a sberbank megszünt és utána átmentem a telitalálaton Cetelem 500E, CIB 400E en postám, 350E-el kaptam meg. előfizetéses vagyok több éve  így nem tudom nálad miért utasították el, de próbálkozz, mert nekem akkor 2 HK-m volt egyszerre és engedték a 3. at :D. de lehet tanultak a dologból hogy aki így igényel egy fillért nem fognak rajta keresni :)mindig időben fizetek.

Előzmény: Merlini (1026)
berva1 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 1029

Én csak annyit tudok, hogy 1 hónapja még adtak ki Hk-t, 300 e Ft-s kerettel. Igaz, azt igérték, hogy fél év mulva lehet ezt a hitelkeretet emelni. Tavaly még, én hasonló jövedelemmel 1 m Ft hitelkeretet kaptam...

Előzmény: bobby342 (1028)
bobby342 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 1028

Szerintem az 1. tipped, h nemrég igényeltél másik kettőt.

 

A mobilt szerintem nem tudják megnézni, elhiszik , amit beírsz. (Uh, jah kb feleslegesen kérdezgetik)

 

Keret: Nem hiszem, 2 ismerősnek is megadták a 300-at.

 

Idő: Ha pár percen belül meg volt a bírálat, akkor azt esélyes, h automata csinálta , ha emberhez kerül, az tovább tart, ebből kiindulva úgy tűnik, h vm programozható vizsgálati szemponton akadtál fenn, ez is a másik 2 kártyára utal.

 

JTM-nél ők még belevesznek vm országrészhez kötött átlag megélhetés költséget is, de a 20% körüli kiterheltség esetén kizárt, h ez lett volna a gond.

 

Kérdés, h mostanában bárkinek adtak-e meg ilyen kártyát, az is lehet, h valamiért most szüneteltetik, de csak nemhivatalosan. (ez puszta spekuláció részemről)

Előzmény: Merlini (1026)
JeeEm Creative Commons License 2023.02.15 0 0 1027

Felesleges értelmes indokot találni rá, úgy sem fogsz. Próbálj meg másik kártyát igényelni.

Anno én 3x próbáltam meg limitet emeltetni az UPC kártyámra (500e->1M) nem ment.

Igényeltem a UPC mellé egy Arany kártyát 1M-el, az ment.

Előzmény: Merlini (1026)
Merlini Creative Commons License 2023.02.15 0 0 1026

Szeretem volna Én postám hitelkártyát igényelni egy-két hete, de elutasították.
Ezen a postán dolgozók is meglepődtek.


Talán mert utóbbi két hónapban kaptam hitelkártyát a Cetelemnél és a CIB-nél.


Talán mert nem előfizetéses a mobilszámom, hanem feltöltős? Cetelemnél és a CIB-nél nem volt ilyen kérdés. A szerződésbe az került, hogy 3 évnél régebben van nálam ez a szám. De utána gondoltam bele, szűk 2 éve hordoztam utoljára (30-as számot a Vodafone-hoz). Le tudnak/szoktak olyat kérdezni, hogy mióta van adott telefonszám a jelenlegi szolgáltatónál?

 

Talán mert csak 320 eFt hitelkeretet kértem? (300eFt költés a visszatérítés plafonja + egy kis ráhagyás.)

Talán 18 óra előtt 10-15 perccel már nem mélyedtek el teljesen a bírálatban.

Tudom nem kell indokolniuk, lehet még sok oka.

 

Vittem a posta oldaláról letöltőt MKB-s munkáltató igazolást (1,5+ év határozatlan) és Én postám hűségkártyát. JTM: a Cetelem és a CIB-nél lévő hitelkeretem 5%-ka, az 500eFt alatti jövedelmem 40%-nak felét sem éri el. Más hitelem nincs.

Lehet ősszel újra igénylem (ha még piacon lesz). Elvileg tavasz végére lezajlik az MKB és Takarékbank egyesülése. Remélem őszre már kiforrott lesz a Magyar Bankholding hitelkártya bírálata.

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.02.05 0 0 1025

A hitelkártya erre való. Megelőlegezi a pénzt, amit az áru vagy szolgáltatásra kifizetsz.

 

Az nem szerencsés és mindenkit óvnék attól, hogy ezt szó szerint rendszeresen így használja, mert ez esetben ha bármilyen okból kimarad a jövedelme és határidőre nem fizeti a hitelt vissza, az brutális kamatot fog fizetni.

 

Sokkal inkább a tudatos kártyahasználónak való a hitelkártya konstrukció, aki a kártyahasználattal járó kedvezményeket ismeri és ki is használja. Neki a vásárlásokhoz mindenkor szükséges fedezet rendelkezésre áll, mindössze annyi a különbség, hogy nem betéti kártyával fogyassza a folyószámláját.

 

Kérdésedre az a válasz, hogy minden hitelkártya szerződésben ott van, hogy a záráskori könyvelt egyenleget meddig kell visszafizetni. Ez általában a zárást követő 10-15 napra esik. Erre kell odafigyelni, esetleg beállítani egy automatikus fizetést, ha feledékeny vagy.

Ha a határidőig visszafizeted hitelt, nincs kamat.

 

A visszafizetést a banktól függően azonnal, de legkésőbb 1-3 napon beül jóváírják a hitelkártya számlán. Onnantól ismét rendelkezésre áll a keret. A keret mindenkori aktuális állását ellenőrizni lehet az SMS értesítésekből, vagy mobilos banki alkalmazásokon keresztül. Ez azért hasznos, mert a visszafizetéskor nem a teljes összeg fog rendelkezésre állni, ha a zárás és visszafizetés között már használtad a kártyát. Utóbbi használat már a következő hónapodat terheli.

Előzmény: Charx007 (1023)
kapasz Creative Commons License 2023.02.05 0 0 1024

Nem kell kamatot fizetned.

 

Az a lényeg, hogy a számlazárást követően a megadott napig mindig visszafizesd a kimutatott tartozást, akár már aznap újra el is költheted. Sőt, azt is lehet, hogy már a számlazáráskor elköltöd újra és csak utána fizeted meg (határidőn belül!) az előző havit, így átmenetileg 200e tartozásod is lehet, kamat nélkül. Ezért jó a nagy hitelkeret.

Előzmény: Charx007 (1023)
Charx007 Creative Commons License 2023.02.05 0 0 1023

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni hogy mi van akkor ha:

Első hónapban vásárolok a hitelkártyámmal 100e forint értékben, a hó végén tehát van 100e forint tartozásom.

Ezt a következő hónap elején vissza is fizetem mind, a megadott 15 napon belül.

De ekkor újra elköltök 100e forintot róla. Akkor 15.én megint van 100e tartozásom de ez már nem ugyanaz mint előző hónapban volt, mert be is lett fizetve.

Ilyenkor kell kamatot fizetnem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!