Keresés

Részletes keresés

azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.13 0 1 1439

Így voltam én a tonic-kal, de ezek nem tiszta vizek, hanem édesitett, stb folyadékok. S attól lesz au ember még szomjasabb!

Előzmény: Törölt nick (1437)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.12 0 0 1438

Azt írtad, hogy nem tudják mindet beazonosítani, egyesek pedig tagadják és csak felesleges szemétnek tartják a DNS ismeretlen részét. Erre reagáltam, hogy a matematikai módszer elvileg adott. Persze nem feltétlenül hárommilliárd bázispárral kell kezdeni. De például a koronavírus egyes részeiről már megállapították, hogy a mutáció mit okoz.

Előzmény: azértmertcsak (1435)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.12 0 0 1437

A szervezet a szomjúság érzet révén tudatja a víz szükséglet pótlásának igényét, ergo annak kell hitelt adni s nem annak amit innen-onnan olvasni/hallani lehet!

 

Ezt mondtam én is. A szervezetem jobban tudja, hogy milyen tápanyagokra van éppen szüksége.

De mivel nem vagyok orvos, ezt senkinek nem javasolhatom.

 

Azért időnként vigyázni kell. Évtizedekkel ezelőtt karácsonykor azt vettem észre, hogy egyik pohár kólát iszom a másik után, miközben egyre szomjasabb leszek. Akkor tudatosan abbahagytam a vedelést.

Előzmény: azértmertcsak (1436)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.12 0 1 1436

Komplex kérdés, mivel a szervezet sejten belüli és kívüli víztartalma nem, kor, testtömeg, táplálkozás és tevékenység viszonylatában változó érték. Az egyensúly fenntartása érdekében az elvesztett (vizelet, széklet, izzadás, stb révén) vízet kell pótolni  folyadék és táplálék bevitellel. Az elvesztett/ vízmennyíség túlsúlya elsősorban a vér és nyirok besürüsödését (kiszáradást) okozza, ami keringési problémákkal járhat. Magát a vízháztartást elsősorban az agyalapi mirigy hormonjai szabályozzák (az elülső lebenyben az ACTH a mellékvese hormonokra hatva, mig a hátsó lebeny vasopressin-je a vesében a víz visszafelszívódásért felelős). A mellékvese kéreg mineralocortikodijai az ásványi sók és víz anyagcseréjét szabályozzák, de a vegetatív idegrendszer is részt vesz benne. 

A szervezet a szomjúság érzet révén tudatja a víz szükséglet pótlásának igényét, ergo annak kell hitelt adni s nem annak amit innen-onnan olvasni/hallani lehet! A feleslegesen bevitt folyadékkal csak megerőltetjük a szervezetet. Csak hát, a sok ilyen-olyan kúrák (egyik neves szinészünk egy ilyen lé-kúra következtében halt meg idejekorán!), dietétíkusi marhaságok, több kár okoznak, mint hasznot! . 

Előzmény: Capricornus. (1432)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.12 0 1 1435

Miért, mit írtam? A többgénes tulajdonságok nm a sztrukturális génekre jellemzőek.

Előzmény: Törölt nick (1434)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.12 0 0 1434

többi mind u.n. "kis gén", vagy szabályozó, vagy másolat. Az olyan tulajdonságainkat mint pl. a képességek, hajlamok, stb.  több kis gén együttes hatása fejti ki s ezért a genetikusok nem igen tudják azonosítani sem őke

 

Vannak több génes tulajdonságok.

(Matematikailag bázistranszformációt jelent.)

Előzmény: azértmertcsak (1429)
Capricornus. Creative Commons License 2023.05.12 0 1 1433

Szerintem a keringésem nagyon rendben van, 

120-as pulzuson normál a légzésem, ami azt

mutatja hogy jó az oxigénfelvétel. 

Ebböl a szempontból nagyon trottyon voltam

10 évvel ezelőtt, zihálás, izzadás, izomgörcs, 

...... lehető legjobb döntés volt a kerékpársportot

választanom. 

 

Voltam szívultrahangon hogy biztos legyek benne

hogy nem dobom fel a pacskert egy hegyi szakaszon, 

mert volt már a pulzusom 184-en is, ami 57 éves

korban elég kritikus, de a doki azt mondta nem

lát meszesedést az erekben. 

Mostmár tartom magam ahhoz, hogy 150

fölé ne menjek. 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (1424)
Capricornus. Creative Commons License 2023.05.12 0 0 1432

Akkor jól sejtettem, és köszi ezt szőlőcokor

tippet. 

 

És szerinted, amit most nyomnak folyadékbevitelröl, 

napi 3-4 liter, az igaz? 

Előzmény: azértmertcsak (1428)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.11 0 1 1431

Bocsi, 3 milliárd bázis párból...

Előzmény: azértmertcsak (1429)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1430

Például?

Előzmény: Helem 5 (1422)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.11 0 1 1429

Nem véletlenül a sok milliárdnyi DNS szekvencia (nukleotid)  közül csak vagy 20-25.000 a fehérjét kódoló  u.n. sztrukturális gén, a többi mind u.n. "kis gén", vagy szabályozó, vagy másolat. Az olyan tulajdonságainkat mint pl. a képességek, hajlamok, stb.  több kis gén együttes hatása fejti ki s ezért a genetikusok nem igen tudják azonosítani sem őket (de az már hülyeség részükről, hogy egyesek tagadják ezek genetikai kódoltságát is). Vagyis röviden: azok a jellegek amelyek mindannyiunkban jelen vannak azokat a " nagy gének+ kódolják, az egyedi eltéréseket viszont a "kis gének" csoportjai. Ezért nem vagyunk, lehetünk teljesen egyformák, még egypetéjű ikrek esetében sem!

Előzmény: Törölt nick (1426)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1428

igen s vércukor csökkenés. Erre való a szőlőcukor tabletta + folyadék pótlás..

Előzmény: Capricornus. (1423)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1427

Eddig rendben van, de ez még csak általános magyarázat. Az ördög a részletekben lakozik.

 

El szoktam mondani, hogy a varázslat és a módszer között egy apró, de lényeges különbség van.

Ha megmondjuk pontosan, hogy milyen (ténylegesen elvégezhető) elemi lépések sorozatából áll egy módszer, az többé már nem varázslat. (Persze valahol meg kell állnunk az elemi lépésekre bontásnál, és azt a varázslatot tényként kell elfogadnunk.)

 

A kérdés tehát ott válik izgalmassá, hogy a fehérje szintézist ténylegesen hogyan szabályozza a sejt.

 

A másik dolog, amit el szoktam mondani: van az embernek a naptári életkora.

És ettől majdnem független a biológiai, értelmi, érzelmi fejlettsége.

Előzmény: azértmertcsak (1419)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1426

Mit értesz testi sejt alatt?

 

Nekem úgy tűnik, hogy a sejtek specializálódása több lépésben következik be.

Kezdetben vala a svájcibicska őssejt, amiből még bármi lehet. Aztán elkezd szakosodni valamilyen szöveti sejt irányában.

(Szerintem itt érdemes megkülönböztetni az eredeti szövetek kialakulását és az elhalt sejtek utólagos pótlását. De ezt csak halkan mondom. Néhány növénynél megfigyeltem, hogy ahol elvágták, új rügyek jelennek meg. Sajnos elmulasztottam lefényképezni.)

Előzmény: azértmertcsak (1420)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1425

Azt eszem, ami jól esik.

A tudatalattim azt jobban tudja az okoskodó tudatos énemnél, hogy milyen tápanyagokra van éppen szüksége.

Előzmény: Capricornus. (1423)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1424

Az erek visznek elég oxigént és tápanyagot? Meszesedés? Más is említett hasonló tüneteket.

Előzmény: Capricornus. (1423)
Capricornus. Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1423

Kb. Így étkezem én is, de most a bicikli szezon elején, 

már visszaveszen a kaja mennyiségét, a cukrot a tésztát

és inkább fehérjében gazdagabb ételt viszek be,

mert sokat számít a kerékpársportban 4-5kg minusz.

 

Szerinted az mitöl lehet hogy nagyobb terhelések után, 

/100 km dombos terep/ másnap olyan tünet jelentkezik,

hogy a gondolkodás belassúl, és a látás is homályosabb?

Én a kiszáradásra gondolok. 

 

Előzmény: azértmertcsak (1400)
Helem 5 Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1422

Minden sejt ami a csíravonalon kívül van.

 

Előzmény: azértmertcsak (1420)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.05.11 0 0 1421

Igen.

Előzmény: Törölt nick (1413)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.10 0 0 1420

Mit értesz testi sejt alatt? 

Előzmény: Helem 5 (1418)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.10 0 1 1419

A kromoszómákon belül a kromoszóma fehérjék, vagyis a hisztonok fontos szerepet játszanak a DNS stabilitásában, szerveződésében. Ez a kompakt struktúra ad útmutatást a DNS és más fehérjék között, segít abban, hogy mely DNS részek íródjanak át."

"gének olyan nukleinsav-szakaszok a DNS-ben vagy az RNS-ben, amelyek a szervezet működését és növekedését befolyásoló fehérjék szabályozásához és előállításához szükséges információkat tartalmazzák."

„Molekuláris biológiai értelemben a gén a DNS olyan része, amelyet a sejt mRNS-be ír át, majd a fehérjeszintézis (transzláció) során, annak egy részéből származó információ alapján, fehérjét készít.”

A genomnak van egy önszabályozó rendszere, amely géneken, DNS szekvenciákon, (generátor és gátló, stb.) alapul. A rákos daganotok embrionális (osztódó) sejtjeinél pont ez a rendszer "bolondul meg"! Az osztódó megtermékenyített petesejtből kialakuló csiralemezek ennek a rendszernek alapján alapulnak ki a különböző sejt és szövettípusok, majd a szervek és szervrendszerek.  

 

Előzmény: Törölt nick (1417)
Helem 5 Creative Commons License 2023.05.10 0 0 1418

"Ide toltam egy előadást, hogy a sejt osztódásnál mindig hiba keletkezik."

 

Igen, de nem ez a fő probléma. Vellaiék szerint a testi sejtek DNS-én ugráló transzpozonok cseszik szét a genomot igazán. Ezt akarják blokkolni. Ez a DNS szétcseszés a csíravonal sejtjein nincs, blokkolva van. Ugyanezt akarják a testi sejteken is. Az evolúció nem foglalkozik eléggé a testi sejtekkel. Nem érdekli egy idő után. 

Előzmény: Törölt nick (1413)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.10 0 1 1417

Amit nagyon nem értek, az a sejtek specializálódása.

Elvileg minden sejtünkben ugyanaz a DNS kód van.

De akkor miből derül ki, hogy az egyikből gyomorsejt lesz, a másikból pedig tüdőszövet?

Előzmény: azértmertcsak (1406)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.10 0 1 1416

Évtizedekkel ezelőtt az akkori főnököm rácsodálkozott, hogy motoros csavarhúzóval dolgoznak az emberei, utána meg elmennek a konditerembe.

Előzmény: azértmertcsak (1404)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.10 0 0 1415

kiszűrje pár hetes korban a beteg egyedeket

 

Amerikában most tiltották be az abortuszt.

Előzmény: Capricornus. (1399)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.10 0 1 1414

Nagymamám azt mondta, hogy a szervezet nem hasznosítja, ha valamit nem szívesen eszünk meg.

Lehet benne valami. De azért a ciánkáli ellen ez sem véd meg, ha udorral eszi az ember. :o]

Előzmény: Capricornus. (1397)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.10 0 1 1413

Ez az amiben nem találok realitást!

 

Nagyjából egyetértek.

Ide toltam egy előadást, hogy a sejt osztódásnál mindig hiba keletkezik.

Egyesek nem nézték meg, vagy nem értik.

Ez egy olyan probléma, amit az evolúció középiskolai szintű ismertetése alapján nem lehet felfogni,

mert az ördögi részletekben lakozik.

 

Azért egy loop hole mégis elképzelhető.

Évtizedekkel ezelőtt gyorsított öregedési vizsgálatokból írtam a diplomamunkámat.

Hasonló dolgot a Csillagkapu egyik epizódjában is megfogalmaztak, ahol 100 nap alatt mindenki leélte az egész életét, és a goa'uld vizsgálhatta a gazdatest hosszú idejű (több ezer éves) változásait. Persze az emberen ez valószínűleg nem etikus. És a sejtmintából készített tenyészet alapján még csak nem is biztos, csak valószínűsíthető.

És akkor mi van, ha a vizsgálatból kiderül, hogy az alany például húsz évmúlva nagy valószínűséggel meghalna egy örökletes genetikai betegségben? Azt mondanák neki, hogy ne adja tovább a génjeit? Egyáltalán közölnék vele az eredményt?

Előzmény: azértmertcsak (1396)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.10 0 0 1412

Az igazi probléma esetleg később az unalom lesz.

 

Egy csomó dolgot megcsinálhatna helyettem a számítógép.

Erről az a vicc jut eszembe, hogy Zamekné nem akarja.

Előzmény: Helem 5 (1395)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.05.10 0 0 1411

Szerintem minden arra való, hogy javítson. Egy rosszul működő valamit is azért érdemes megismerni, hogy javítsunk rajta.

Előzmény: azértmertcsak (1410)
azértmertcsak Creative Commons License 2023.05.10 0 1 1410

A tudomány nemcsak arra való hogy javítson x, y életkörülményein, hanem hogy jobban megismerjük a világot! Annyit elárulhatok, hogy természettudományin!

Előzmény: Maketheworldabetterplace (1409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!