Keresés

Részletes keresés

aivaek Creative Commons License 2017.06.16 0 0 235

Arról már nem is szólva, hogy végtelenszer mentheted a vesztes játékot, ha van elég pénzed - tényleg nevetséges az egész lista a helyezésekről. Ha nyerek a következő heti lottón, én leszek az első a heti helyezésnél.( Csak vicc, mert nem lottózok.)

Valamikor - amikor még hatvannyolcas voltam - ennyire nem ment a pénzre az egész játék. Még emlékszem rá, hogy Bimerke klánosodását milyen szankció követte. Aztán megjöttek a klánok. Akinek jó a szeme, az láthatja, hogy pl. egy 50-es szintű klánban a háttérben hány ember van valójában. Egyikben sincs 50. Csak azt kell megfigyelni, hogy a sor végén álló nevek hogyan változnak. Kilép - pár nap múlva belép és ezt folytatódik végtelenszer.

Nem is reménykedek abban, hogy ez megszűnik, mert ez hozza a pénzt.

Viszont maradtam hatvannyolcas, a honfoglaló bármennyit is változik.

 

 

68

Előzmény: Morningstar17 (234)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 234

Tamás, sajnos ez egy "ki tud több időt kérdésbetanulásra, majd kevesebb időt begépelésre fordítani, de legfőképpen több pénzt segítségekre pazarolni" verseny lett. Az intenció pedig így hangzik: "Fogyassz, fogyassz!!"

Előzmény: bintamas_matek (232)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.16 0 0 233

Valóban csalódtam , duzzogok még kicsit . 

Előzmény: Dodona_ (229)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.16 0 0 232

Ha a játék kitalálóinak intenciója az lett volna, hogy "ki tud gyorsabban a képernyő egy adott pontjára klikkelni az egérrel" versenyt rendezzenek, nem lennének a honfoglalóban kérdések! Ezért a gyorspapagájozás - ami a kérdés megtekintése nélkül történik - hekkelés.

 

Ugyanígy nincs kivédve egyébként a puskázás sem (amit paperking nagy tételben űz), mert túl hosszú a válaszidő. Lehet emiatt is bírálni a fejlesztőket, sok minden más mellett, de szerintem aligha célravezető.

 

 

Előzmény: Dodona_ (231)
Dodona_ Creative Commons License 2017.06.15 0 0 231

Miért próbálná "hekkelni"? Ha nem akarnák, h lehessen gyorspapagájozni, tennének a papagáj funkcióba egy mondjuk három másodperces késleltetést. Nem tettek, tehát szabályos a gyorspapagájozás. Nem szimpi? Nem szimpi. Mint ahogy nekem pl. a tematikus várazási lehetőség sem.

Előzmény: bintamas_matek (228)
aivaek Creative Commons License 2017.06.15 0 0 230

Tamás! Azért be kellene látni, hogy a honfoglalón előforduló buta kérdések és az azokra adott buta válaszok, nem jelentik az IQ maximumát. Ezért mosolygok ezeken a képeiden. És akkor mi van? 

Előzmény: bintamas_matek (228)
Dodona_ Creative Commons License 2017.06.15 0 0 229

A Lajossal beszélgettem. Tudod, aki a videóban beszél. Néha butaságokat.

Nagy lehet a csalódásod, megértem hát, hogy zokon vetted.

Előzmény: Törölt nick (226)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.15 0 0 228

Én sohasem gyorspapgájozom.

 

Aki azonban azt teszi, kikarikírozom ezután is. Nem azért, mert veszít, hanem mert - meglehetősen primitív, buta módon - hekkelni próbálja a játékot.

Előzmény: luxin (225)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 1 227

Barátom remélem hiányoztam :) A nagy honfi király birodalmának legjobb sőre a te ívódban lészen . Hűts be kérlek egy kriglivel :) És vendéged vagyok ! 

Előzmény: Csanád,a Csapos (213)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 226

Ha tetszik ha nem, a fórumozásnak vannak írott és íratlan szabályai . Pl törölt Nickkel nem beszélünk :) 

Előzmény: Dodona_ (224)
luxin Creative Commons License 2017.06.14 0 0 225

Meglehetősen szakmai kérdés ez a "tökéletes szám". Van egy definíciója, vannak kritériumai. Felesleges parodizálni, kigúnyolni azt, aki nem tudja mi is az (én pl. én sem tudtam, amíg utána nem néztem). Annál is inkább felesleges, mert nekem is van olyan témeköröm, amelyiket használom (mindenféle papagáj nélkül), 99%, hogy te is meglehetősen rövid úton repülsz - mint ahogyan az nem egyszer meg is történt. BTW néhány képernyőmentésem is van ezekről, csak nem tartom elegánsnak, hogy felrakjam. A játékostársat - IMHO - legalábbis minimális szinten tiszteljük meg!

 

Dixi.

Előzmény: bintamas_matek (220)
Dodona_ Creative Commons License 2017.06.14 0 0 224

Kiindulás: A helyzet az, hogy a hun hódításig soha nem uralták, pláne nem lakták be sztyeppei lovasnépek/birodalmak a teljes Kárpát-medencét.

Sem a szkíták, sem a szarmaták, sem mások. S egyedül belakni még a hunok sem, mindenféle germán és egyéb hódolt, de be nem olvadt népek is éltek itt velük.

 

 

Előzmény: Törölt nick (115)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.13 0 0 223

Ez gyors távcső volt azonos eredménnyel.

 

Morningstar17 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 222

Előzmény: Csanád,a Csapos (221)
Csanád,a Csapos Creative Commons License 2017.06.12 0 0 221

Az ivómban éppen most kért meg egy vendég, közvetítsem a kérdését / kérését:

 

"Arról mesélj, milyen az, amikor egy adatbázisrobot gyorspapagájozik?"

Előzmény: bintamas_matek (219)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.11 0 0 220

Már mindenki csinálja, még 171-es és 159-es szinten is. Én annyira nem bánom, gyűjtögetem a várakat ...

 

bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.11 0 0 219

Én sohasem gyorspapagájozom.

 

Nem kell hazudozni (álnéven)!

Előzmény: szilike1998 (218)
szilike1998 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 218

Nem értem miért kell erre topik?

Mindenki úgy használja fel a saját maga által megvett segítségeit, ahogyan csak szeretné. Szerintem elementáris, hogyha valaki használja, akkor úgy csinálja, hogy legyen belőle haszna legalább.

Gondolom azokat a fotókat nem mented le, ahol legyőznek a gyorsabb segítség lekéréssel..

Pár meccsünkben te is ugyanezt csináltad. Nem kell bort inni, és vizet prédikálni.

Előzmény: bintamas_matek (216)
Lev Yashin Creative Commons License 2017.06.11 0 0 217

Akkor látom nem csak velem fordult elő ugyanez.

Előzmény: bintamas_matek (216)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.11 0 0 216

Ez a hét poénja. Láttam, hogy gyorspapagájozik. A válaszról halvány sejtelmem sincs, ütöm a papagájt én is. Bejön: 1793. Nyilván ez van benn neki is, úgyhogy nekem nem érdemes ugyanazt ütni. Korábban, vagy későbben, ez itt a kérdés! Mivel tapasztalatom szerint a papagáj nagyon régi évszámok esetében felfelé csal, ezért lefelé mentem: legyen 1792. :) "Élesben" persze akár gondolkodhattam volna, mennyivel régebben, de gyorspapagájozó ellen minek? :)

 

bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.10 0 0 215

Volt 2. próbálkozó is, de ő is 2. lett.

 

Csanád,a Csapos Creative Commons License 2017.06.10 -1 0 214

mélyes-mély

Előzmény: Csanád,a Csapos (213)
Csanád,a Csapos Creative Commons License 2017.06.10 -1 0 213

Őszintén mondom, rettenetesen sajnálom, hogy mélyet-mély bölcsességről tanúskodó szavaid nem leltek meghallgattatásra.

 

És ha nem lenne blaszfémia, még hozzátenném:  "Akinek van füle a hallásra, hallja meg!” ...

Előzmény: Törölt nick (148)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.10 0 0 212

Mai próbálkozónk.

 

bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.09 0 0 211

Látod, ezért is utálom a gyorspapagájozókat. Még meg sem néztem a képet, már beütik a megoldást. Akkor hová siessek? 10-ből 9-szer mindegy, hogy akár 9 mp-nél ütöm be a megoldást, úgyis nyertem. A fennmaradó 1 esetben szintén mindegy, akkor ők nyertek. Akkor meg hová kapkodni? Demotiváló hatású az ilyesmi.

Előzmény: luxin (210)
luxin Creative Commons License 2017.06.09 0 0 210

Érdekes, hogy matekosként a 729 köbgyökét csak 3.98 mp alatt sikerült beütnöd. Világéletemben rühelltem a matekot, de ez egy elég egyszerű kérdi, simán megy mindig 2 mp alatt (és egyáltalán nem vagyok gyors, amikor matekról van szó).

Előzmény: bintamas_matek (208)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.09 0 0 209
Előzmény: bintamas_matek (208)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.06.08 0 0 208

Mai két próbálkozónk a szokásos "eredménnyel".

 

mivan9 Creative Commons License 2017.06.07 -1 0 207

Nos, elolvastad a kérdést, és mivel nem tudtad a helyes választ a sternumra, alig több, mint egy mp. alatt gyorsan beütötted a papagájt, ami pechedre rossz választ adott. De természetesen előfordulhat az első verzió is, hogy gyorsan melléütötted... nekem továbbra is úgy tűnik, hogy bizony bevágtad az általad oly gyűlölt gyorspapagájt:)

 

Ez kezd alakulgatni... lassan Orwell Állatfarmjának egyik kulcsmondata illik csak ide;)

Előzmény: bintamas_matek (200)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 206

Aki 1052 - szer megkapott már egy kérdést, az nem fog pl. etimológiai elemzést lefolytatni, hanem a kérdést felismerve - sokszor másodpercek töredéke alatt - beveri a pontos választ a klaviatúrán. Na ezzel versenyezzen egy 8 diplomás népművelő, aki még soha nem játszott a Honfin! Annyi az esélye kb., mint bagolyfiókának az erdőtűzben. Rajta csak egy gyorspapagáj és Fortuna segíthet. Átmenetileg. -:)

Előzmény: Törölt nick (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!