Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hudozsnyik Creative Commons License 2019.08.13 0 1 398

Sziasztok!

Egy hete vettem egy GL+ Ignist.

Szeretnék bele mechanikus + elektronikus védelmet.

Pl. Diamond Lock váltózárhoz most ingyen beleszerelik az OBD blokkolást.

Ehhez valami riasztó kéne, de tudnom kéne, hogy van-e CAN-bus az autómban.

Kérem valaki világosítson fel ezügyben, de minden más ötletet, hozzászólást örömmel veszek.

Előre is köszönöm!

piesha Creative Commons License 2019.08.10 0 0 397
lufi bácsi Creative Commons License 2019.07.13 0 0 396

  Kerekek eladva

Előzmény: lufi bácsi (393)
eznemmentseg Creative Commons License 2019.07.09 0 0 395

Nincsen sajnos.

Előzmény: piesha (394)
piesha Creative Commons License 2019.07.09 0 0 394

Fájós a derekam,ezért kérdezem . A vezetőülésben van állítható deréktámasz?

lufi bácsi Creative Commons License 2019.07.06 0 0 393

80.000Ft-ot szeretnék érte kapni 210.000Ft volt, számla megvan 5000km-t futott 8mm profil,Budapest 14.ker.

üdv

Lufi bácsi

Előzmény: paister (392)
paister Creative Commons License 2019.07.05 0 0 392

Tisztelt lufi bácsi! Mennyibe kerül a 4db 175/65R15 négyévszakos Goodyear gumi? Helyileg hol lehet átvenni?

Előzmény: lufi bácsi (389)
lufi bácsi Creative Commons License 2019.06.22 0 0 391

Sajnos nem vált be azért adtam el, nem szeretném senkinek elvenni a kedvét az autótól de van egy két konstrukciós hiba ami engem nagyon zavart.Amit imádtam benne az a fogyasztása és a mérete, városban nagyszerű volt.

Autóbeszámítással adtam el nem volt gond reális áron ment el.

Előzmény: eznemmentseg (390)
eznemmentseg Creative Commons License 2019.06.22 0 0 390

Hogyhogy ilyen fiatalon eladtad? Könnyű volt amúgy eladni? Gyorsan találtál vevőt?

Előzmény: lufi bácsi (389)
lufi bácsi Creative Commons License 2019.06.22 0 0 389

Eladtam az ignisem, megmaradt 4db 175/65R15 négyévszakos Goodyear gumi felnivel,guminyomásmérő szenzorral disztárcsával, nagyon megkimélt állapotban fél ár alatt,ha valakit érdekel jelezze.

köszönöm szépen

Lufi bácsi

eznemmentseg Creative Commons License 2019.06.16 0 1 388

Azoktól kérdezem, akik panaszkodtak télen a féksípolásra és külön téli-nyári szettel járnak: nektek is elmúlt a sípolás?

 

Nálam ugyanis amióta visszarakattam az alufelniket, azóta ritkábban kezd nyivákolni a fék és akkor is tolerálható módon (nem annyira idegőrlően, ahogy télen).

 

Viszont, ha ez másnál is így van, akkor mi lehet az oka? Hogyan függhet össze a sípolás a felnivel? Vagy a külső hőmérséklettel lehet kapcsolatban?

Márton László 1977 Creative Commons License 2019.06.08 0 1 387

Előzmény: Márton László 1977 (386)
Márton László 1977 Creative Commons License 2019.06.08 0 1 386
Sziasztok 2018 as Ignisem van, normális e , hogy amikor vettem pótkereket, és becsavartam a leszorítócsavart, akkor alul a csomagtartó fenéklemezén, volt egy elvékonyított rész (mint a konzerveknél), és szépen kinyomott a leszorítócsavar csavar egy csavar méretű lemezdarabot szabályosan kör formába. És alul ha az autó alá nézek látszik a leszorítócsavar vége. Ennyit szerettem volna megtudni, köszönöm megtisztelő válaszotokat!
eznemmentseg Creative Commons License 2019.06.02 0 0 385

Előző generációs Swift - új Ignis gyorsulási verseny

https://www.youtube.com/watch?v=mjUqn5-RC6g

paister Creative Commons License 2019.05.26 0 0 384

Gyári Swift polírfelni

paister Creative Commons License 2019.05.26 0 0 383

Eladó 4 db új gyári polírfelni,új 185/55r16 Bridgestone gumival,Tpms szenzorral.Ára:150000FT/4db  Érdeklődni: zoltech@freemail.hu                                                                   

KsLaca Creative Commons License 2019.05.23 0 1 382

Hello mindenkinek..Szép napot...Egy olyan kérdésem lenne hogy ma amikor hazafelé tartottam leállt a km óra és sebességmutató...Mi lehet az oka ..olvastam hogy biztosíték vagy áramkör vagy jeladó hiba...Ha a biztositék az hol helyezkedik el..mert nem találom melyik az...Elöre is kösz a válaszokat..Üdv.mindenkinek..

 

Relsign Creative Commons License 2019.05.16 0 1 381

Hát nekem semmivel nem lassabb, mint a normál váltás. Tény, hogy ha tojáshéjjal a lábad alatt vezetsz, akkor gyorsan fölvált, de ha normálisan tolod, akkor kihúzza jóval tovább. Ha még egyszer venném, ugyanilyen lenne. Meg kell tanulni vezetni vele. Ráadásul valamennyit tanul az elektronika is, mivel ha sokszor tolod neki, akkor az óvatos vezetésnél is jobban kihúzza egy darabig. De elég korlátozott lehet a memória, mert viszonylag hamar el is felejti. Mentem CVT-vel, nem igazán volt különbség. Illetve azt nem tudom, hogy az miért fokozat nélküli, mivel kb. ugyanolyan váltásérzete van. Mintha átlépnél egy másik lépcsőfokra. 

 

A régi Toyota robotizáltnál klasszisokkal jobb. De azt még a Lada robotizált váltója is nagyon megveri. Hozzáteszem, az sem rossz.

Előzmény: Dualjet (380)
Dualjet Creative Commons License 2019.05.12 0 0 380

Négy hónap alatt el is készült a cikk.

https://www.blikk.hu/auto/teszt/igy-kell-hasznalni-a-suzuki-ignis-automatajat/4pby6sb

 

Most nézem, hogy volt egyetemi évfolyamtársam írta. :) Ahogy olvasom, nem volt elragadtatva az automata váltótól.

Előzmény: Relsign (366)
a.k. Creative Commons License 2019.05.06 0 0 379

Természetesen elnézést ide írom az újakhoz, de hátha valaki segítene pár gondolatban. 

Előzmény: a.k. (378)
a.k. Creative Commons License 2019.05.06 0 0 378

Helló!

 

Egy ilyen autó vásásrlásán gondolkozom. Esetleg tudna valaki adni jótanácsokat mit nézzek rajta mire figyeljek oda esetleg tipusbetegségek vannak? Érdekelné még az átlagfogyasztás is(láb függő persze de egy átlag körüli érdekelne ami elfogadható)? 4x4 lenne számomra a legideálisabb így elsősorban. Ezeknek a váltója mennyira megbízható érdemes ilyet választani? Magyul minden érkelne róluk amit érdemes megemlíteni hibáktól kezdve minden pár mondatban. Természetesen használtban kellene elrohangálósnak, óvatos horgászatra, stb. 

Ha valaki segítene ezekben azt nagyon megköszönném előre is!

bauci Creative Commons License 2019.04.26 0 0 377

Ja, igazad van. És ráadásul nagyon kicsi tartály férne be, tehát sokat kellene gázkúton lógni. Nagyobb tartálynál meg nem marad csomagtér. Én korábban Grand Vitarát gázosítottam nagytartállyal, de később szívtam a fogam, mert az elvette a fél csomagteret, ami néha hiányzott. A nagytartály kb 450 km-re volt elég. Tudom, más a fogyasztás az Ignis vs GV esetében, de a beszerelhető gáztartály méretek is.

Előzmény: BOCI-&-PIPI (376)
BOCI-&-PIPI Creative Commons License 2019.04.21 0 0 376

Nekem van lpgs kocsim. Nagy kocsim. De ebbe a játék autóba gázt? 4 literes benzin fogyasztáshoz? Ember ...normális vagy??? Egy jó gáz szett 350eft. És ugrik a garancia....ennyire rosszul megy!? 4 milláért új autó,de tankolni nincs pénz??

Előzmény: Évszakok (375)
Évszakok Creative Commons License 2019.04.19 0 0 375

Várhatóan még emelkedni fognak a benzinárak, mi a véleményetek LPG lehetőségről? LPG most 240 Ft körül van, kicsit többet fogyaszt mint a benzinből. Lehet-e illetve megéri-e beépítetni, ha igen, akkor mennyibe kerül, és hol?

Dualjet Creative Commons License 2019.04.10 0 1 374

Nem hülyeség azért a hátsó ülések tologathatósága. A 16-os nyári szettet simán bepakoltam a csomagtartóba az ülés előredöntése nélkül. Nyilván persze ilyenkor nincs hátul lábtér és meredekebbre kellett állítani a támla dőlését.

csiriprelek Creative Commons License 2019.03.17 0 0 373

Yaris szerintem messzebb van a 4 métertől

Előzmény: eznemmentseg (372)
eznemmentseg Creative Commons License 2019.03.17 0 0 372

Kíváncsiságból megnéztem a méreteket (hosszúság x szélesség x magasság mm-ben): VW Up 3600 x 1645 x 1504 /

Toyota Yaris 3945 x 1695 x 1510 / Suzuki Ignis 3700 x 1660 x 1595

 

Azaz hosszúság alapján jól belőtték a Yaris és az Up közé, de az tény, hogy az Uphoz van közelebb. Ami szerintem nagyon hasonló méret, az a Fiat Panda - 3653 x 1643 x 1551.

 

De igazából nehéz mihez hasonlítani az Ignist, mert eléggé különc autó.

 

Előzmény: csiriprelek (370)
R. Scherbotsky Creative Commons License 2019.03.16 0 0 371

A Suzukinál gyakori, hogy a modelljei kategóriák közötti átmeneteket fednek le. Az általad említett VAG-kisautók (vagy bármely hasonló kategóriás városi modell) olcsó alapkiviteleit vásárlók számára a márka a Celerio-t kínálja (ahol kapható), az erösebb motorral, gazdagon felszerelt kiviteleket keresöknek pedig az Ignist.

Az utastér térkínálata összemérhetö a Yaris-éval (vagy tetszöleges B-szegmensbe tartozó autóval), a kidolgozás, menetkomfort stb. már véleményes lehet.

Előzmény: csiriprelek (370)
csiriprelek Creative Commons License 2019.03.16 0 0 370

Sziasztok.valamelyik tesztben azt hallottam, hogy az új Ignis aVw up, és skoda city go vetéytársa,pedig szerintem inkább Yaris méret. Ti ezt hogy látjátok?

eznemmentseg Creative Commons License 2019.03.12 0 1 369

Ma sikerült találkoznom egy hülyével. Zöld pickup, lakott területen jött szembe és ahogy meglátott fel-le kapcsolgatta a ködlámpáját, meg villogtatott, amikor pedig a elment mellettem, akkor gyűlölködő arccal mutogatott. Kizárásos alapon - nem volt a közelben traffi és azt amúgy sem szokták ennyire érzelemgazdagon jelezni - az nem tetszett neki, hogy ragyogó napsütésben nappali menetfénnyel megyek, amit gondolom ő ködlámpának nézett és ezt sérelmezte.

 

Még szerencse, hogy viszonylag ritka az Ignis, mert agyvérzést kapna szegény, ha ez ennyire felzaklatja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!