Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

cápaFeri Creative Commons License 2022.05.06 0 0 1130

Sziasztok! Meg tudja valaki mondani, miért van az, hogy a hátsó kamera tükörképet rögzít? A készülék egy Abask Q40s és most a kártya lementésekor visszanézve látom, hogy ahol balra fordultam, ott jobbra mutatja, stb. A rendszámok is tükörben...elég nehéz így egy szitut elemezni, ha baj van. A menüjében sem látok lehetőséget, hol lehetne ezen állítani.

Polgár Attila Creative Commons License 2022.05.02 0 0 1129

Mivue 792 kameránál frissítés után nem működik az élő nézet a Mivue Pro androidos alkalmazásbanTalálkozott már valaki hasonló problémával?

universaltool Creative Commons License 2022.04.27 0 0 1128

Ezt azért ne feltételezd mindenkiről, vannak normális cégek is, mint a linkelt. Az autós kamera eleve házilag is telepíthető, nem kell hozzá szakember, inkább a kocsi védelme miatt javasolt. Értékeléseket meg kell nézni a google-ben, ha trógerek, biztos hogy lesz, aki reklamál ott. 

Előzmény: Octi19 (1127)
Octi19 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 1127

Senki nem fogja ezt leírni neked sehova, de egy forgalmazó legjobb mentsége (ha nem ő, vagy az általa javasolt szerviz telepített valamit), hogy szerelési hibára hivatkozva elutasítja a garanciális igényt... és akkor belekezdhetsz egy időt, pénzt és rengeteg streszt igénylő de mégis bizonytalan kimenetelű harcba, vagy fordulhatsz a fal felé a problémáddal...

Előzmény: universaltool (1126)
universaltool Creative Commons License 2022.04.26 0 0 1126

Nem kérhet senki már olyat, hogy velük szereltesd be a terméket, persze ha valami garis dolog van, a szerelő csak akkor csinálja ingyen a problémás alkatrész ki-be szerelését, ha így történik.

 

Persze meg lehet állapodni más szerelővel is, hogy a garanciaidőben ingyen szerelje ki és be a dolgokat, ez már egyéni megállapodás kérdése, de ha az eladó partnerével csináltatod, akkor ez alap, hogy a szerelést is lefedi a gari. Ez mondjuk egy egyszerűbb kameránál nem gond, de mondjuk egy parkoló móddal bekötöttnél már lehet tényező. (Ha nem szivargyújtóról van megoldva a táplálás, hogy vegyen a kamera parkolás közben is.)

 

Én is magamnak szereltem be több kamerát is, nem érinti a garit, ha nem vagdosok el kábeleket.

Előzmény: Octi19 (1124)
French Force Creative Commons License 2022.04.22 0 0 1125

Köszönöm a részletes válaszod, információkat!

Hm, mindenképp duo kamerát vennék, szerintem a sima első kamera egy esetleges konfliktus esetén problémás lehet, jobb a teljeskörű elővigyázatosság. Durva árak ezek, de mindenképp körülnézek még...

 

A banggooddal nekem is pozitív tapasztalatom van különben, bárkinek merném ajánlani. Ugyanolyan profi, mintha az ebayről rendelne bárki. (Egy BlitzWolf bluetooth adaptert rendeltem, végig trackelhető a rendelési folyamat, nagyon klassz.)

Előzmény: Octi19 (1124)
Octi19 Creative Commons License 2022.04.22 0 0 1124

Ez erősen függ az euró árfolyamától, de nekem eddig pozitív tapasztalataim vannak a Banggood-dal, de ott most csak az A119-es egy 1440p-s változata érhető el, ami csak szóló kamera: https://www.banggood.com/hu/VIOFO-A119-G-V2-Version-1440P-160-Degree-Wide-Angle-Car-DVR-With-Gps-Black-p-1068196.html?rmmds=search-bottom-lookingfor&cur_warehouse=HK&ID=224

de ezt nem ajánlom!

- csak 30fps-t tud WQHD felbontásban,

- nincs hozzá GPS egység,

- nem támogatja a WiFi-t,

- és mindezek tekintetében még drága is a ~47 ezer ft-os árával,

- Kínából jön ami okozhat bonyodalmakat. (az én kameráim onnan valók, de még a szigorítások előtt vettem őket évekkel ezelőtt)

 

Szintén pozitív tapasztalataim vannak a Viofo.nl honlappal, ott elérhető szinte az egész kollekció, tartozékokkal és beépítési anyagokkal együtt.

Az A129 Plus Duo most €167,5 ami mai közép árfolyamon (371,04ft/€) ~62200.-Ft (a parkoló funkciókhoz szükséges vezetékköteggel!) Ehhez ha innen rendeled meg a biztosíték csapolókat (€4,95) és a memória kártyát is (SanDisk High Endurance 128GB: €29,95) az ~75-76 ezer Ft.

Ez teljes szett így, minden benne van ami a beépítéshez és a működéshez kell! (ezen felül persze lehet venni még extrákat: CPL szűrőket a kamerára, különálló nagy méretű SOS gomb amivel azonnal zárolható a felvétel, stb...

Az áron felül már csak a szállítás van, most nem tudom, hogy mennyi, de amikor én vásároltam tőlük egy vezeték köteget, akkor a szállítás 15 euróba került és pár nap alatt itt volt a cucc!

 

Vannak magyar beszerzési források is, pl.: https://www.detektorbolt.hu/viofo-a129-plus-duo-quad-hd-2k-fedelzeti-kamera?keyword=viofo itt a Plus Duo szett kábelekkel: 86800Ft, amihez még kell kártya, és biztosíték csapoló ez így kb még 13 ezerbe kerül, szóval egy százas nagyságrendileg. Itt gyorsabb a szállítás és talán a garis ügyintézés is egyszerűbb lehet*

 

Én személy szerint most a hollandoktól venném, nekem megér ennyit a körülményesebb esetleges garis ügyintézés. (két kamerát évek óta hibátlanul használva nem is számítanék ilyesmire, de az ördög ugyebár elég rossz alvó hírében áll)

Én a beszerelést is saját magam intéztem mindkét autómba, ha kicsit is értesz a műszaki dolgokhoz akkor nem nagy kihívás és ~3 óra alatt megvan mindenestől a dolog a kétkamerás szettnél is.

 

*: azért erre nem nagyon vennék mérget, mert a sima itthoni ügyintézésnek előfeltétele szokott lenni, hogy velük szerelteted be és ez még megint legalább ~30-40 ezerbe fájhat.

Előzmény: French Force (1123)
French Force Creative Commons License 2022.04.22 0 0 1123

Szia Octi!

 

Köszi a választ és a linket, eléggé meggyőző... Szerintem az A129 Plust fogom választani. Honnan érdemes szerinted rendelni? eBay?

Előzmény: Octi19 (1122)
Octi19 Creative Commons License 2022.04.22 0 0 1122

Most nézem és az A129 Plus és Plus Duo első kamerája nem is 2K-s hanem jobb, WQHD (2560*1440) felbontású!

 

...de csak óvatosan szabad hajszolni a felbontásokat, mert minél nagyobb a felbontás annál kisebb egy-egy pixel és annál kevesebb fény éri! Fényhiányos környezetben ez nagyon hamar vissza üthet! Egy megfelelően jó minőségű szenzor és fejlett feldolgozó rendszer mellett ez manapság már nem akkora baj, mert még 60fps mellett sem okoz gondot, Jó a kép, megfelelő dinamika tartománya van, és ha zajos is, de kivehetőek a részletek.

Viszont, ha a kamera olcsóbb szenzort és gyengébb processzort használ akkor ez már okozhat gondot!

 

Itt egy videó a három A129-es változatról: https://www.youtube.com/watch?v=c7eIiJJswIY

A felvételek alapján én a WQHD A129 Plus változatot választanám! A 4K képei elég elmosódottak, főleg sötétben! Ennek oka lehet a magasabb felbontás is, de ahogy látom, inkább a 30fps miatt elmosódottabb képkockák okozzák a bajt. Sőt ezt a nappali kimerevített képeknél is észre lehet venni.

Előzmény: Octi19 (1119)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.04.21 0 0 1121

Egy-egy 8k cam előre, hátra.

Előzmény: universaltool (1120)
universaltool Creative Commons License 2022.04.21 0 0 1120

Nagyin kevés kamerának nagyobb FullHD-nél a hátsó kamerája, pl. Thinkware U1000, az 4K+2K. Mást nem is tudok ilyet, hogy lenne.

Előzmény: Octi19 (1119)
Octi19 Creative Commons License 2022.04.21 0 0 1119

Szia!
Bocs, hogy nem vettem észre, de akkor most: Minél nagyobb a felbontás (egy bizonyos mértékig!) annál jobb. A 4K képei és éjszakai teljesítménye (YT videók alapján) egész jók, szóval szerintem ennél a márkánál(!) a 4K a jobb választás! Nekem most az autóimban "csak" FullHD változatok vannak, mert amikor vettem, akkor még a fájdalomküszöb feletti ártöbblete volt a 4K-nak.
Egyébként van 2K-s verzió is, már annak is nagyságrenddel jobb a képe mint a "sima" FullHD verzióé, de az ára lassan annyi mint a manapság már szinte alig kapható FullHD változatoké.

 

sima A129 vagy Duo: FHD

az A129Plus és Puls Duo: 2K*

az A129Pro és Duo Pro: 4K*

 

*: a Duo szetteknél a hátsó kamera tudomásom szerint "csak" FullHD felbontású

 

Előzmény: French Force (1115)
universaltool Creative Commons License 2022.04.14 0 0 1118

Az A129 PLUS Duo 80eFt itthon, ebayen meg 72, igaz, nem Full HD, 2K az, jó képe van. Persze ha elkapja a vám, akkor drágább lesz. De persze lehet eu-ból is rendelni biztosan, de ha garis gond van, akkor macera.

Előzmény: French Force (1117)
French Force Creative Commons License 2022.04.13 0 0 1117

Köszi, máskor is ajánlottad ezt a boltot, de szerintem indokolatlan a hazai beszerzés ennyiért. Maradok alighanem a Full HD-nél. Durván a fele az ebay-ről rendelve.

Előzmény: universaltool (1116)
universaltool Creative Commons License 2022.04.12 0 0 1116

Nem engem kérdeztél, de én a pro-t venném. (4K) Ugyanitt a duo 80eFt, és ha valami nem jó, cserélik rögtön.

Előzmény: French Force (1115)
French Force Creative Commons License 2022.04.12 0 0 1115

Szia Octi!

 

várnám a tanácsod (lásd lent), köszi!

Előzmény: Octi19 (1113)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.04.12 0 0 1114

Kösz. Csak azért kérdeztem, mert (a csomagleírás tartalma ellenére) én csak egy darabot kaptam. És gondolkodtam, mi van, ha felragasztom, és használat közben derül ki, hogy akadna alkalmasabb helye is a kamerának a szélvédőn.

Előzmény: Octi19 (1113)
Octi19 Creative Commons License 2022.04.12 0 0 1113

Állítólag, ha kell akkor erről könnyebben eltávolítható a ragasztó, de komolyan nem hiszek a dologban...

Előzmény: In Lak'ech (1112)
In Lak'ech Creative Commons License 2022.04.10 0 0 1112

Kérdezném, hogy mi a funkciója annak az átlátszó sztatikus fóliának, amit a szélvédő és a kameraplatform közé kell "ragasztani" a kamera felszerelésekor?

French Force Creative Commons License 2022.04.09 0 0 1111

Még valami: szerinted a 4K a jobb vagy a Full HD? Te ma melyiket vennéd inkább?

Előzmény: Octi19 (1109)
French Force Creative Commons License 2022.04.09 0 0 1110

Hello Octi!

 

Korábban vettem egy Viofo A129 Duo kamerát GPS-szel, 2019-ben volt kb. 140 EUR összesen. Az autót eladtam, vele a kamerát is. Vennék újra, újat. Hol a legolcsóbb szerinted, honnan érdemes?

 

Köszi a segítséged!

Előzmény: Octi19 (1109)
Octi19 Creative Commons License 2022.04.02 0 0 1109

Próbáld meg közvetlenül a saját tápjával üzemeltetni, ha akkor is ezt csinálja akkor nem a hw kit, hanem a kamera. Most van hozzá friss firmware, esetleg érdemes lehet frissíteni: https://www.viofo.nl/en/pages/viofo-a129-plus-duo-firmware

Előzmény: xxx777 (1108)
xxx777 Creative Commons License 2022.04.01 0 0 1108

Sziasztok.

A129 duo plus indulás után pár órát megy, utána már bekapcsolni sem lehet. Esetleg van ötletetek mi lehet a baja? A beszerelő műhely szerint a hardwire kit.

universaltool Creative Commons License 2022.03.20 0 0 1107
universaltool Creative Commons License 2022.03.12 0 0 1106

Már olcsóbb Magyarországról rendelni a Viofo kamerát is, és a többit, az árfolyam miatt, míg nem emelnek árat a kereskedők

universaltool Creative Commons License 2022.03.09 0 0 1105

Jó cikk a memóriakártyákról autós kamerákhoz itt.

universaltool Creative Commons License 2022.03.04 0 0 1104

Estit is mutass.

Előzmény: Kroy Prince (1103)
Kroy Prince Creative Commons License 2022.03.02 0 0 1103

Sajnos a nagy méret miatt ide sem tudtam feltölteni a videót. Az inda videó-ra is csak nagyobb tömörítéssel.

Ezért igazad van, az ott látott képminőség valóban nem az eredeti.

Hogy a valóságról látható legyen valami, ezért próbáltam a videóból képeket kivágni, amelyek jobban visszaadják a valóságot.

Íme: 

Előzmény: Octi19 (1101)
Octi19 Creative Commons License 2022.03.02 0 0 1102

...már úgy értem, hogy egy pár ezressel többért...

Előzmény: Octi19 (1101)
Octi19 Creative Commons License 2022.03.02 0 1 1101

...hát...
Ez így eléggé vérszegény, sőt egyenesen semmire sem jó! Amikor nappal, tökéletes fényviszonyok között szinte az autó márkája is nehezen kivehető, akkor milyen lesz szegélyesebb fényviszonyok között, esetleg éjszaka? Így ez csak azokban az esetekben jó, amikor a másik mozgásképtelenné válik, minden egyéb esetben esélyed sincs... Remélem csak az internetes tömörítés miatt ilyen silány a képminőség, mert ellenkező esetben ez a kamera sokkal kevésbé éri meg a 15 ezres árát mint egy ~5-ször ennyibe kerülő, két csatornás, QHD Viofo szett.
...de már egy pár ezresért is sokkal jobbat lehet kapni...

 

A TC-n van egy összehasonlító cikk ahol ~10 kamerát hasonlítanak, ott emlékeim szerint nem volt ennyire silány képe a 70mai kameráknak, emlékeim szerint több is volt benne.

Mindezek dacára azért bízom benne, hogy csak valamilyen tömörítési galiba van a dolog hátterében és nagyságrendekkel jobb a képe valójában. Használd egészséggel, illetve soha ne kelljen használnod!

Előzmény: Kroy Prince (1099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!