Keresés

Részletes keresés

Evita85 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 34

Sziasztok! Még csak fedélzeti jegyellenőr vagyok. De állitólag küldenek minket tovább jegyvizsgálóira! :) Szóval várok egy két biztató szót hogy nem olyan rossz a dolog, s hogy 30 éves fiatal nőként megtanulható.

alutttej Creative Commons License 2015.01.22 0 0 33

Sziasztok!Bocs, hogy ilyen későn válaszolok,de csak ritkán tudok leülni a gép elé. Názmin én nem járok a keleti felé így nem tudom ott mi a helyzet.A szabályok amiket eddig leírtam általánosságban igazak,de helyi eltérések vannak a rendszerben. Ha minden képen érdekel még a dolog írj az ügyfélszolgálatra ők utána néznek és válaszolnak a kérdésedre.

Kedves krikori igaz, hogy én öreg vasutas vagyok, de annyira azért nem.Én a 90-es évek elején kezdtem a pályát, így nem tudok neked válaszolni a 80-as évek vasúti helyzetére.Sajnálom!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 32

Miért kerül a topicom fekete dobozba?

Ha nem írnak bele egy idő után lejjebb rangsorolódik.

Ebben semmi különös nincs.

Mikor indul legközelebb jegyvizsgáló tanfolyam?

Miért nem tesz a cég a lemorzsolódásért, hogy ne csak a vasút iránti szerelemből jöjjenek be ide dolgozni? Anyagilag, se erkölcsileg nem vagytok megbecsülve, ennyi pénzből nehezen jön ki bárki is, az osztott munkaidő a laktanyáztatás miatt igen sokat van mindenki távol a családjától. Akik távolabb laknak, azok bemennek előző nap, hazamennek a következő nap. Nem túl családbarát munkahely....

Előzmény: alutttej (29)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 31

Konkretizálom a dolgot nem tudom te merre jársz remélem a Keleti felé is az Apmz 10-71 kocsirol van szó ami 10-76-ig másod osztályú,decembertöl oda már másod osztályú helyjegyet ad a rendszer de én novemberben megváltottam december 13-ra és akkor még elsö osztálynak adta azt a helyet!Erröl szerettem volna igazolást kérni amit a hölgy megtagadott azok után hogy a Gyseves jv adott igazolást Győrig ö tovább nem adhatott mert onnan már Máv szolgáltatási terület!

Előzmény: alutttej (28)
krikori Creative Commons License 2015.01.12 0 0 30

Tisztelt alutttej!

 

 nagyon egyszerű az ok, amiért kerestem, diplomamunkámat az állampárti időszak vasúti utazásáról írtam. Kutatásaim során igyekeztem a jegyvizsgálók oldaláról is megnézni az utazást, néhányan voltak szívesek és megosztották velem emlékeiket, tapasztalatait.  Ha jól értelmeztem szavait, akkor az 1980-as években Ön már jegyvizsgálóként dolgozott. Mivel továbbra is kutatom a vasúti közlekedés történetét, örülnék ha tudna rám szánni egy órát, hogy megossza régebbi élményeit, emlékeit az 1980-as évekről, ill. a rendszerváltás utáni egy-két véről. Ezt szerettem volna inkább privát e-mailben megbeszélni.

 

 

Ui.: bocsánatot kérek az elírt megszólításért.

Előzmény: alutttej (22)
alutttej Creative Commons License 2015.01.12 0 0 29

Van egy kérdésem.Miért kerül a topicom fekete dobozba?Nem is beszéltünk csúnyán.Ha valaki tudja a választ írja meg.Köszi!

alutttej Creative Commons License 2015.01.12 0 0 28

Szia názmin!Még egy probléma! Az intercity vonaton, ha 1. oszt.-ról átülsz 2. oszt.-ra az a gond, hogy a helyjegyed is 1.oszt.-ra szól és így egy 2. oszt.-ú utas helyét foglalod!Ha 2. oszt.-on akarsz utazni oda kell megvenni a menetjegyet és nincs ilyen gond!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 27

"Ha az utas alacsonyabb kocsiosztàlyon utazott mint amire a jegye szólt,a jegyvizsgáló igazolása alapján kérheti a menetdij-különbözet visszatéritését.A vasuti társaság a visszatéritendö összegböl az Üzletszabályzatban meghatározott mértékü kezelési költséget vonja le."

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 26

Köszi,akkor a mávnál máshogy van mint a Gysevnél,ott úgy van hogy a jegyvizsgálonak KÖTELESSÉGE ADNI ha az utas kéri és kezelési költség levonása mellett vissza lehet igényelni a különbözetet!

Előzmény: alutttej (24)
FOMA Creative Commons License 2015.01.11 0 0 25

... illetve ha nincs üres ülőhely az 1. osztályon, vagy a kocsit egyéb okból le kell zárni (pl. világítás hiánya).

Előzmény: alutttej (24)
alutttej Creative Commons License 2015.01.11 0 0 24

Szia názmin!Ha van a vonaton 1. osztályú kocsi a kalauz mondhatja,hogy ülj oda.Igazolást csak akkor adunk,ha vettél 1. oszt. jegyet,de a vonaton nincs ilyen kocsi.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 23

Tisztelt alutttej én kérdeztelek de nem válaszoltál! :)

Előzmény: alutttej (22)
alutttej Creative Commons License 2015.01.10 0 0 22

Tisztelt krikori!A nevem alutttej három t-el nem kettővel!Nem kereslek meg! Ha mondani vagy kérdezni akarsz valamit, hajrá itt a legjobb felület!

krikori Creative Commons License 2015.01.07 0 0 21

De jó is lenne, ha főnök lennék, biztos több zseton nyomasztaná a bukszámat :)

Előzmény: hu manus2.0 (20)
hu manus2.0 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 20

Alutttej légy óvatos és ne adj ki magadról semmilyen személyes infót. Meglehet valamelyik főnököd szeretné tudni ki vagy te.

krikori Creative Commons License 2015.01.06 0 0 19

Tisztelt "Aluttej" topictárs, meg tudna keresni a nyilvános e-mail címemen, mivel az Öné nem publikus. Előre is köszönöm!

FOMA Creative Commons License 2015.01.06 0 0 18

A vagyonőrök frissen bevezetett vizsgáját közelről volt szerencsém látni. Jutott vagy 2 perc 1-1 főre.:-) Persze az igazából csak a kiesett kamarai bevételek pótlására volt hivatott, ezt nem hasonlítanám az időszakos hatósági forgalmi vizsgához, ami - főleg az utóbbi időben - "véresen" komoly.

Előzmény: lautnermark (15)
FOMA Creative Commons License 2015.01.06 0 0 17

"a Bátaszék - Komlói vonalon (ha van ilyen egyáltalán)"

Nincs, de Vass Zoltán idejében felmerült a gondolat. Az biztos, hogy lenne pár alagút rajta.:-)

lautnermark Creative Commons License 2015.01.06 0 0 16

A Máv kórház helyett már a first class Honvéd kórház van alapból.

Előzmény: hu manus2.0 (3)
lautnermark Creative Commons License 2015.01.06 0 0 15

Nézd már, még egy meló ahol rendszeresen, mindenből újra kell vizsgázni. A gkv-nek és a vagyonőrnek is 5 évente komplett újra vizsgázási kötelezettsége van.

Előzmény: alutttej (-)
hu manus2.0 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 14

Utasként azt tapasztaltam, hogy mióta a MÁV Start Zrt. átvette a vonatok üzemeltetését, azóta valamit javult a helyzet. Tisztábbak lettek a vonatok (Bp. elővárosi járatok), a WC-k ajtaján kifüggesztve a takarítási lista, a kallerek is keményebbek a kreolbőrű bliccelőkkel szemben. Ti jegyvizsgálók éreztek bármilyen pozitív változást? Nem elsősorban a fizetésre gondolok, hanem jobb munkaszervezés, egyszerűbb ügyintézés stb.

 

+ érdekelne, hogy aki nem nemzetközi vonalon dolgozik annak van valamilyen kötelező idegen nyelv tudása? Mert pl. a Bátaszék - Komlói vonalon (ha van ilyen egyáltalán) is utazhatnak külföldiek. 

II. Tahó Süsü Creative Commons License 2015.01.06 0 0 13

mint írtam: "jellemzően normális emberek, egy-két kivétellel"

 

Egyébként ez a b@akodás a gyorsvonati pótjeggyel a döntéshozók vadbaromsága. Mi az ördögért kellett bevezetni egyáltalán? Addig is volt opcionálisan váltható helyjegy. 

 

Sajnos szinte egész Magyarországra jellemző, hogy majdnem minden államközeli szerv arra utazik és lobbizik, hogy büntetésekből komoly tételeket lehessen bevasalni, áll ez a MÁV-on túl a NAV-ra, parkolásra, forgalomirányításra, rendőrségre, és már az autópályákra is.

 

Előzmény: schlumbergerrrr (11)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 12

Volna egy szakmai kérdésem ha én IC vonaton másod osztályon utazom elsö osztályú jeggyel a jegyvizsgáló köteles e erröl igazolást adni vagy mondhatja e azt hogy menjek át az elsö osztályra mert ö nem ad ilyen igazolást!

Előzmény: alutttej (-)
schlumbergerrrr Creative Commons License 2015.01.06 0 0 11

Tavaly nyáron találkoztam Komáromban egy olyan kalauzzal, aki folyékony németséggel búntetett szarrá egy német utast, aki Túlkomáromból jött át, volt érvényes jegye, de nem volt gyorsvonati pótjegye a MÁV büdös, késő gyorsvonatára. Szerény német nyelvtudásom szerint senki fel nem világosította, hogy előző utazása óta változás történt. Kéjes örömmel vágta meg egy súlyos összegre (már nem emlékszem, de sok eurót gombolt le róla).

Másik esetben egy kislányt adtak rendőrkézre, mert elhagyta az iratait, és ment haza Tatára a nagymamájához.

Tatabányán rendőrökkel szedették le a vonatról, később a rendőrök elengedték.

Forgione, egyikük szép szőke, mosolygós csaj volt (olyan fuckable kategória), a másik egy tetovált hülye.

 

A népes család meg jegy nélkül utazott Biatorbágytól Bicske alsóig, nekik nem kell jegy. Vagy nem merik kérni.

 

Szép szakma...

Előzmény: II. Tahó Süsü (10)
II. Tahó Süsü Creative Commons License 2015.01.05 0 0 10

Hát azért ezt nem PR-kodtad széjjel. Nem hinném, hogy nagyon sok embernek jönne meg a kedve.

A kallerekkel mindig is szolidarítottam, jellemzően normális emberek, egy-két kivétellel, nem irigylem a munkájukat, ezt a rendszertelenséget én sem tudnám megszokni, anno barátnőm heti váltású kétműszakos volt, már az sem tett jót a bioritmusának, ez azért hatványozottan lehet nálatok érvényes. Ráadásul vannak olyan bliccelők, ahol azon csodálkozom, hogy eddig hogy-hogy nem került elő valami szamurájkard.

 

Szóval riszpekt. Cirka 150 nettóért nem csinálnám, még úgy sem, hogy járna az egész családnak a vonat ingyen.

Előzmény: alutttej (-)
Sanyi a pók Creative Commons License 2015.01.05 0 0 9

Üdv, itt Sanyi a pók!

 

Új topikot lát mind a 8 szemem. :-)

Na mi van itt? :-)))

 

Sok szerencsét a topiknak, kitartást a kalauzoknak.

FOMA Creative Commons License 2015.01.05 0 0 8

" veszélyességi stb pótlékokkal"

 

Néhány vonalon megérdemelnék, de nincs ilyen.

Előzmény: Törölt nick (5)
FOMA Creative Commons License 2015.01.05 0 0 7

Valóban a nettó a lényeg, de az egyéntől függ. Ugyanazzal a bruttóval három dolgozó akár háromféle nettót kaphat. Be kell írni egy netes kalkulátorba az egyéni jellemzőket, és máris bárki megtudhatja a rá vonatkozó nettót.

Előzmény: Törölt nick (5)
alutttej Creative Commons License 2015.01.05 0 0 6

Igen, jól tippeltél, kb. 150 jön össze havonta úgy, hogy két gyermek után én kapom az adókedvezményt.Természetesen a bértáblában bruttó összegek szerepelnek.Ruhapénz nincs, ruhát kapunk, MÁV kórház sincs ferencék beolvasztották a Honvéd kórházba, a MÁV üdülőket szétlopták.Azért hogy a családom ingyen utazhat nem olyan nagy dolog, főleg ha busszal kell járnod, mert a vonatközlekedés nem jó.Persze ez is fontos dolog, de én a családommal együtt évek óta nem utaztunk vonattal!Örülök, ha nem látom.

Hát ennyiért szállok szembe a bliccelőkkel, nem csak nap mint nap, hanem éjszakáról éjszakára.Az előző írásomban már említettem, hogy ez a legkeményebb, nem csak az ébren töltött éjszaka miatt, hanem ilyenkor több a gyanús és veszélyes alak is.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 5

Pedig pont a nettó a lényeg amit utalnak, ilyen-olyan esti délutános veszélyességi stb pótlékokkal plusz egyéb juttatások, mondjuk kajajegy, amiket lentebb is írtak,ezekkel a másfélszerese is összejöhet.

Mindegy is ,de ha már felhozta írja le rendesen.

Előzmény: FOMA (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!