Keresés

Részletes keresés

Nomadik3 Creative Commons License 2017.01.17 0 0 428

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok ezért ruháztam be elsőre egy geeetech i3 b nyomtatóba.

Nagyából egy napos szerelés után... 😂😂 sikerült összerakni.

Viszont még nem sikerült vele nyomtatni semmi értelmeset... 

És most jönne a gond.. az y tengely valamiért "berreg" és a stepper nem forog.

A másik gond, hogy mikor elkezdem a nyomtatást a második, harmadik réteg után az y tengely előre ugrik 2-3 centit és ott folytatja a nyomtatást amíg ki nem ér az asztal végéig..

Valami ötlet valakinél hogy ez miért lehet? 

Esetleg megoldás a problémára? 

 

 

hatodrangu Creative Commons License 2017.01.14 0 0 427

Köszi szépen. Lassan kapizsgálom, hogy hogyan is működik ez az egész. Aztán majd látjuk, hogy az enyémen milyen upgrade-et kell majd végrehajtani :)

Előzmény: baltech (426)
baltech Creative Commons License 2017.01.14 0 0 426

Hello!

 

Az eredeti adagolófejet szétszedtem, csak a darabjáról tudtam fotót készíteni, de a neten sem találtam pont ilyet.

A lényege az, hogy a motor végén van egy ricnis kerék, és az mellet egy kis hézaggal a támasztókerék, ami a képen is látszik, ami fix, tehát nem rugó nyomja.

A motor gyenge ahhoz hogy direktbe vigye a filamentet, főleg ha az néhol kicsit vastagabb.

Rendeltem a kínaiaktól egy adagolófejet, és nagynehezen nyomtattam hozzá egy fogaskerekes továbbítót:

Előzmény: hatodrangu (425)
hatodrangu Creative Commons License 2017.01.13 0 0 425

Köszönöm, már ez is nagy segítség. Idő közben találtam egy másikat kicsit drágábban, annak a vázszerkezete 8mm-es műanyag lapból van. Nem tudom az mennyivel lehet erősebb.

Az adagolófejről tudnál küldeni egy képet vagy linket? Ha csak ennyi baja van azt könnyen tudom orvosolni.

Előzmény: baltech (424)
baltech Creative Commons License 2017.01.13 0 0 424

Hello!

Csak a saját szubjektív véleményem:

Kb egy hónapja vettem én is egy ilyen masinát.Szerintem ár-érték arányban jó választás.

Félig összeszerelt állapotban postázzák, a hozzá adott SD kártyán van egy összeszerelési utasítás, de nem sokat ér. A neten kerestem én is rajzokat, bekötési ábrákat hozzá.

A váza rétegelt lemezből van, nem túl stabil, én egy bútorlapra raktam, és a talpai alatt kihézagoltam hogy a tengelyek derékszögűek legyenek.

A hozzá adott adagolófej gyakorlatilag használhatatlan(folyton elakad).

Én nagy nehezen kinyomtattam hozzá egy fogaskerékáttételes adagolófejet, azzal mostmár jól műkszik.

Nekem még a nyomtatás minőségével vannak problémáim, de tanulni kell ezt is mint sok mást.

 

ZS.

Előzmény: hatodrangu (423)
hatodrangu Creative Commons License 2017.01.12 0 0 423

Sziasztok. 

3D nyomtató vásárlására adtam a fejemet és kezdésnek ezt néztem ki:

 

http://www.ebay.com/itm/Duty-free-CTC-Prusa-I3-Pro-DIY-imprimante-3D-LCD-MK8-printer-ABS-PLA-WOOD-/351839561161?hash=item51eb45a5c9:g:zaoAAOSwLnBX2LwB

 

Szerintetek? Tudom, hogy ez nem az "eredeti" Prusa I3, de ennyiért megéri belevágni, vagy nagyon gagyi? Nem vagyok teljesen amatőr a dolgokhoz, egy hobby CNC van otthon amit az öregemmel raktunk össze, szóval ha valamelyik részét fel kell javítani az megoldható, de nem akarok olyat venni, amivel aztán csak folyamatosan szívnék.

 

gm32 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 422

Megoldódott a probléma. Biztosan az alaplapi chipsettel (nvidia) van gond, vagy legalábbis az alaplapi USB vezérlővel. Tettem bele egy USB kártyát, és hibátlan. Érdekes, mert eddig nem volt gondom az USB-s soros portokkal, ezeken a gépeken sem, pedig használtam másra már őket. Valamiért ez az FTDI chip viszont ezt nem szereti. De mindegy, így már rendben van.

Előzmény: ezsolt74 (421)
ezsolt74 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 421

A CNC marógépeknél Mach 3-hoz nem ajánlják csak az intel chipset-es számítógépeket.

Nem lehet hogy ennél is valami hasonló lehet?

Előzmény: gm32 (420)
gm32 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 420

Szia. Sd -ről szoktam, főleg ha nagyobb darabokról van szó, de azért legyen már jó a szàmítógépről is. Az a furcsa, hogy a hib csak akkor keletkezik, mikor a G kód futni kezd. Sd kártyàról szépen végigfut a nyomtatás. Alapvetően csak 2 asztali géppel volt baj, gyanítom, hogy azoknak a chipsetével illetve usb vezérlőivel lesz baj. Annyira nem probléma, mert tudok nyomtatni, csak inkàbb kihívàs, hogy ezzela 2 géppel miért nem.

Előzmény: ezsolt74 (419)
ezsolt74 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 419

Miért számítógépről nyomtatsz, és nem SD kártyáról?

Előzmény: gm32 (417)
gm32 Creative Commons License 2017.01.01 0 0 418

Sziasztok!

 

Egy Repetier magyarosítás, ha valakit érdekel:

 

http://nattila.hu/htmls/letoltesek/Rep-hun/Rep-hun.exe

 

Csak telepíteni kell, és indításkor már magyarul fog menni. Nem tökéletes, de használható.

 

gm32 Creative Commons License 2017.01.01 0 0 417

Szia.

Sajnos igen, találkoztam. Én is hasonlóval szívok, de nekem eddig sem jut el, van, hogy a felfűtés elkezdése után kimered, van, hogy még a fűtést jelzi, és jön vissza a hőmérséklet adat, majd megáll, vagy van olyan, hogy belekezd a nyomtatásba, és megáll.

Kommunikációs hiba, egyenlőre két gépemnél is ezt csinálja. A laptopomnál nem jelentkezett a hiba, és egy másik asztali gépen sem. Próbáltam XP -n, és Win10 -el, tök mindegy, ugyanaz a baj. Most arra tippelek, hogy az USB vezérlőt nem csípi a VCP drivere. Holnapután hozok egy USB kártyát és meg fogom azzal próbálni.

Előzmény: Nooorbi91 (414)
Nooorbi91 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 416

Minden működik rendesen, nyomtat szépen aztán megáll. Újra csatlakoztattam(ezután már nem tudom fojtatni a nyomtatást) és kezdtem újra. A programon is finomítottam egy kicsit, de enne kellenére ugyan annál a rétegnél lefagyott.

 

Azután nyomtattam egy kisebb alkatrészt, ami viszont magasabb mint ez lett volna. Azt gond nélkül kinyomtatta.

Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 0 0 415

Szia, ha nem csinál semmit, akkor kommunikáció rendben?

ez alapján nincs kommnuikáció, port be van állítva, sebesség?

Előzmény: Nooorbi91 (414)
Nooorbi91 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 414

Sziasztok!

Ezzel  hibával találkozott már valaki?
http://indafoto.hu/norbi4567/image/24772723-4485398b/us

A Repetier-host közben nem csinál semmit, szerinte megy a nyomtatás. De ha szüneteltetem is a nyomtatót akkor se tudom megmozdítani, nem reagál semmire.


Persze ezt nyomtatás közben csinálta. Kétszer, ugyan ott...
http://indafoto.hu/norbi4567/image/24772725-fb4851f2/user




Valami ötlet?

 

Másik dolog:
Curában lehet valahogy másféle kitöltést használni? Mondjuk méhsejt?
Slic3r-t használtam, de az új, áttétes adagolóhoz nem bírom beállítani. Akármit állítok valami mindig rossz lesz...

Swejk1 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 413

Ezzel nem találkoztam még, amit néztem az 12e ft volt... :)

Már megvettem a pla-t de valahogy ez nem az igazi a másikhoz képest, vagy még állítanom kell a beállításokon.:)

Előzmény: ezsolt74 (404)
baltech Creative Commons License 2016.12.27 0 0 412

 A nyomtatón menüből lehet állítani két helyen is (flow, és flow0), de újraindításkor visszaáll 100-ra.

Egyébként a nyomtató menüjében van egy csomó dolog amit nem tudok hogy micsoda, de nem találtam még rá leírást.

Előzmény: Nooorbi91 (411)
Nooorbi91 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 411

Erre én is kíváncsi lennék.
Nekem 3mm-es ABS huzallal voltak ilyen gondok, szóval vettem szíjtárcsákat és csináltam egy tartót hozzá. 1:4-es áttéttel már bírja, de nem bírom normálisan beállítani...
repetier-host-ban beállítottam. De annak az értékeit felülírja az ami a programban van.
Ha Curával csinálom ott fel tudom venni, de ugye mindent sokszorosan számol.

Előzmény: baltech (405)
Feco37 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 410

Üdv köszönöm a választ :)

Előzmény: Csöwy a hegyről (406)
ezsolt74 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 409

Persze, már 3 tekercsem van belőle.

Nagyon bevált nekem.

Előzmény: Csöwy a hegyről (408)
Csöwy a hegyről Creative Commons License 2016.12.26 0 0 408

Rendeltél már? Kíváncsi lennék rá, hogy mit tud. Én most ESUN-ost használok, de az 12 rongy.

 

Előzmény: ezsolt74 (404)
Csöwy a hegyről Creative Commons License 2016.12.26 0 0 407

esetlegesen csal

Előzmény: Csöwy a hegyről (406)
Csöwy a hegyről Creative Commons License 2016.12.26 0 0 406

Cs+ Én 60 fokon nyomtatok PLA-t. Bár ez ugye függ attól is, hogy  esetlegesen csak egy kicsit a mérő, stb. Akkor érdemes a magasabb hőfok, hogyha a letapadó felületen sok az éles kugrás, akkor feltekeredhet, mint az ABS. Egyébként elég az 50 fok is.

Előzmény: Feco37 (402)
baltech Creative Commons License 2016.12.25 0 0 405

Sziasztok!

 

Bocsi hogy ide írok, de szeretnék regisztrálni a hobbycnc fórumra de nem sikerül.

Azt írja ki, hogy ez a funkció nem működik.

Már írtam többször is az adminnak, de semmi válasz.

Előre is köszi!

 

Egyébként nem rég vettem egy Prusa 3i klónt.

Most tanulok vele nyomtatni.

Az eredeti nyomtatófej használhatatlan volt, folyton elakadt a filament.

Nagy nehezen sikerült kinyomtatnom vele egy fogaskerekes áttételű adagolót, így már működik szépen,

de a curában állítottam a flow értékét 663%-ra,  így azonos a kiadagolt mennyiség, de így a cura 6.63-szoros mennyiséggel számolja a filamentet.

Hol lehet ezt máshol állítani?

 

Köszi.

ezsolt74 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 404
Előzmény: Swejk1 (401)
Feco37 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 403

Gondoltam dobok pár képet :)

Feco37 Creative Commons License 2016.12.22 0 0 402

Üdv! már sikerült nagyjából beállítani ,van pár sikeres nyomtatás, de még finomítani kell a beállításokon, és a fűthető tárgyasztal még beépítésre vár :) PLA val dolgozom jelenleg milyen hőmérsékletre érdemes beállítani a tárgyasztalt? 50-60 C jó?

Előzmény: Csöwy a hegyről (398)
Swejk1 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 401

Arról az anyagról még nem hallottam, de ahogy most rákerestem a duplája az ára a pla hoz képest, úgyhogy szerintem egyenlőre maradok a pla nál. :)

Az nekem bevált anyag. :)

Előzmény: ezsolt74 (400)
ezsolt74 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 400

Ne PLA-t vegyél hanem ha bírja a nyomtatód akkor inkább  PETG szálat.

Én azt használok és nagyon jó, olyan nyomtatási minőségra mint a PLA csak jobban bírja a meleget.

Nem 50 foknál lágyul mint a PLA, hanem csak 70-80 fokon..

Szinte ugyanolyan erős de nem törik úgy mint a PLA.

Előzmény: Swejk1 (399)
Swejk1 Creative Commons License 2016.12.21 0 0 399

Sziasztok. Érdeklődnék hogy valaki használt e már Devil desing pla szálat?  Ha igen, akkor milyen minőségű? Jóval olcsóbb mint a többi gyártóé, ezért gondoltam kipróbálom csak nem tudom megéri e azt venni. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!