Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2014.03.07 0 0 4498

Ott leszel végig?

Előzmény: Laci/Zápolya (4497)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.03.07 0 0 4497

Szombaton magbörze Kispesten: http://wkk.kispest.hu/?q=node/266

Ha valaki találkozni szeretne velem, akkor a WEK-KERT asztalánál megtalálhat.

Rhéman Creative Commons License 2014.02.23 0 0 4496

A mag saját fogású Black Krim volt. (Kezeletlen.) Egyetlen bogyóból. A mélyebbre ültetést is megpróbáltam, szerrel, és nélküle, ne azt csak néhány palántánál, ezért nem írtam róla. A föld, vásárolt palánta föld. Remélem vegyszerek nélkül. Mindig azonost használok, és volt, hogy penészedett, ebből gondolom, hogy nincs vegyszerezve. Egyébként is ősszel kísérleteztem, és tavaszi vásárlású földet használtam.

Előzmény: Samubá (4494)
Samubá Creative Commons License 2014.02.23 0 0 4495

Jó kis lánckereskedelem. Az egyetem honlapján a telefonkönyvben biztos meg van az emil címe. 

Előzmény: Laci/Zápolya (4492)
Samubá Creative Commons License 2014.02.23 0 0 4494

Nem tudtam hogy konkrétan a paradicsomra is van már nekik. Az jutott eszembe hogy a mag nem volt e kezelve valamivel? Persze gondolom erre figyeltél volna.

Talán ha palántázáskor a szárát mélyebbre teszed és a száron kihajtó gyökerek közelébe vagy a szárra rakod a szert, hátha jobban egymásra találnak. 

Előzmény: Rhéman (4491)
Samubá Creative Commons License 2014.02.23 0 0 4493

Bocs valamit elnéztem 

Előzmény: Rhéman (4489)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.02.22 0 0 4492

Köszönöm a hozzászólásodat. Két észrevétel:

A "paradicsom és paprikához" ajánlott készitményt itthon nem forgalmazzák. Másik az ára: az univerzális termékből 750 g-os kiszerelésben Csehországban 180 CZK (pénteki MNB árfolyamon 2.045 Ft), Szlovákiában 7,95 EUR (2.476 Ft), idehaza 4.500-7.000 Ft között forgalmazzák. Nem kevés az árkülönbség!

 

A hölgyet valahogy meg fogom keresni!

Előzmény: Samubá (4486)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.22 0 0 4491

A szlovákoknál kifejezetten paradicsomhoz való kapható.

Előzmény: Samubá (4486)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.22 0 0 4490

Ja! És a cég javasolja paradicsomra is. 

 

Persze lehet, hogy rossz volt a készítmény, vagy én toltam el valamit. A symbivit maradékát felhasználtam a jelenlegi palántázásnál, itt már kontroll nélkül, de nem tapasztalok micélium fejlődést.

 

Van még egy csomagom, azt a palánták kiültetésénél fogom kipróbálni.

Előzmény: Rhéman (4489)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.22 0 0 4489

Több növény volt. Nem 1. Összesen 24. Ennyi fért el a szobai üvegházban.

Előzmény: Samubá (4488)
Samubá Creative Commons License 2014.02.22 0 0 4488

Hát igen. Ezek  a gombák növény fajspecifikusak. Van amin megtelepszik, de a legtöbb növényen nem, hacsaknem arra tenyésztik ki. Amúgy ne vedd kioktatásnak de legalább 10 növény kellet volna, hogy igazolódjon várható e valamilyen eredmény mert 100% hatású szer nincs. 

Megmondom őszintén engem is kiváncsivá tettél azért írtam javaslatot. 

Előzmény: Rhéman (4487)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.22 0 1 4487

Egy kísérletről van szó, melyet én végeztem. 

 

A kiindulás az, hogy a Symbivit előírt adagolása gazdaságilag értelmetlen a paradicsomhoz. Ezért vetéskor, a mag alá közvetlenül tettem egy keveset. A paradicsom 1 hétre kelt. Egy hónap múlva, a symbivites, és a kontroll közt nem volt látható difi.

 

Ekkor átültettem, és közvetlen a gyökér alá tettem ismét symbivitet. 

 

Egy hónap múlval sem volt látható differencia a gyökérzónában sem, és a fejlettségben sem.

 

A kísérlet tehát eredménytelen volt.

 

Annak nincs sok értelme, hogy a kiültetéskor 100-200 forint ára symbivitet tegyen az ember palántánként a növény alá. Nem hiszem, hogy megtérülne. Még akkor sem, ha tényleg működik. 

 

Előzmény: Samubá (4486)
Samubá Creative Commons License 2014.02.22 0 0 4486

Kapható hazai boltban is

 

http://www.gazdabolt.hu/T07371-Symbivit-150-g 

 

itt van némi iránymutatás  http://www.biocont.hu/index.php?c=symbivit-297 

 

 

szerintem amikor palántázod a növényt akkor kell a gyökérre adni keveset mert, ha ott  a gomba a gyökéren lehet hogy kapcsolatba lép és működik, egyébként meg nem keresik egymást, mint a pl a tölgy meg a fenyő mikorrhizák. 

 

Ha jobban érdekel titeket a téma akkor a Szent István Egyetemen a Posta Katalin kutatási témája ez a gomba, tőle próbáljatok infot szerezni, de ha rákerestek a nevére akkor is kidobja cikkeit a kereső. 

Előzmény: Laci/Zápolya (4483)
gaabre Creative Commons License 2014.02.21 0 0 4485

Add át neki kérlek, hogy visszavárjuk!

Előzmény: Laci/Zápolya (4482)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.21 0 0 4484

Sajnos a kísérlet nem hozta meg a várt eredményt. Igazad van kellene a paradicsomhoz készített változat.

 

Annyi eredménye van, hogy sajnáltam kidobni a kísérlethez használt palántákat. Némelyik, már készül virágozni. Fél literes pohárban vannak.  A télen felnyurgult szárról leszedtem a levelek javát, és a szárat csavarmenetben betekertem a pohárba, már amennyire lehetett. 

 

Azt olvastam, hogy F1  paradicsomot érdemes ősszel dugványozni, és tavasszal kiültetni. Ezzel most azt nézem, hogy a téli sanyarú viszonyok után milyen növényt kapok.

 

1-2 tőnél meg fogom próbálni kiültetésnél, és nagyobb adagban a symbivitet. Az eredményről adok hírt.

 

 

Előzmény: Laci/Zápolya (4483)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.02.21 0 0 4483

A symbivit kisérleted befulladt?

 

Még mindig izgatja a fantáziámat: http://www.symbiom.cz/symbivit_rajce_paprika

Nincs valakinek cseh, vagy szlovák kapcsolata a megvásárlásához? (Mert csak ott lehet kapni!)

Előzmény: Rhéman (4481)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.02.21 0 0 4482

Nem is akar visszajönni! Ha túl leszek a sürgős munkáimon, akkor megkeresem az új helyen.

Előzmény: Gingko Blowjoba (4480)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.21 0 0 4481

Én máshol láttam.

Előzmény: Gingko Blowjoba (4480)
Gingko Blowjoba Creative Commons License 2014.02.21 0 0 4480

Ki van tiltva az indexről.  Azt nem tudom, hogy végleg-e vagy csak ideiglenesen.

Előzmény: Laci/Zápolya (4479)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4479

Gerg jársz erre?

Ez a komposztkazán lehet, hogy működne a palántanevelésnél a fóliaházban:

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4478

Egy nagyon szép 2 perces Time-Lapse HD videó .Very Nice:)

 

 

 

 

 

tgwh3 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4477

Estét. Mobil net egy katasztrófa :D Próbáltam rákeresni a Bauknecht KGN 5492 A2+ FRESH PT nevű csodára (A++, kijező nincs az elején, másik fajtánál van :) ), hát nem megy :D szerencsére ilyen név alatt több hűtő is fut, sőt, magyar oldalakon csak Bosh név alatt található ilyen :D azt hiszem nem keresgélem tovább az árát :D

kertlap Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4476

Ha friss kiskertész vagy, a tanulni vágyó kategóriából, akkor neked szól kiskert tanfolyamunk. Egyetemi oktatók tartják, minden kérdésedet megvitathatod, konzultálhatsz.

http://kertlap.hu/kertesz-tanfolyam/kiskert-tanfolyam/

tp329 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4475
Mariska néni Creative Commons License 2014.02.09 0 0 4474

:)))

Előzmény: Törölt nick (4473)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.09 0 0 4473

Pedig mennyi minden mennyivel egyszerűbb is lehetne.

 

Előzmény: Mariska néni (4471)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.05 0 0 4472

Minden normális helyen a fekvőbeteg a vizsgálatoknál elsőbbséget élvez.

 

A minap együtt ebédeltem, egy középiskolai osztálytársammal. Szoktam ilyenre vetemedni, hogy a régi kapcsolatokat ápoljam, meg a lelkemnek is használ a régi idők felelevenítése.

 

Nos, szóval a barátom, most 74. évében, távozott munkahelyéről, ahol még szívesen, és eredményesen dolgozott volna. Végkép nyugdíjba kényszerült, mert az engedélyét, hogy nyugdíj mellett dolgozhat megvonták.

 

Azt meséli, hogy fájdalmas szakember hiány van. Hiányzik az asszisztensi, betegápolói létszám jelentős része, a képzettek, és vállalkozó szelleműek, külföldön vannak.

 

A nyugdíjas korú orvosok megtizedelésre kerültek, és szerinte a legnagyobb baj, amit lehet, hogy évtizedek alatt hever ki az egészségügy, hogy hiányzik az a középkorú réteg az orvosokból, mely iskola teremtő képességgel rendelkezik, és a kezdőket meg tudja tanítani.

 

A gyógyítást ugyanis, rendesen csak praxisból lehet megtanulni, tehát a diploma megszerzése után még 10-15 év míg egy orvos igazán beérik.

 

És a dél-pesti a jobbak közzé tartozik. Mégis a betegek valójában mindenféle megaláztatáson esnek át.

Előzmény: Mariska néni (4471)
Mariska néni Creative Commons License 2014.02.05 0 0 4471

A hétköznapi zsarnoksághoz: Dél-budapesti kórházban ambuláns vizsgálatra várunk. CT, UH, röntgen, csontizotóp, közös, viszonylag szűk folyosón, ruhatár nincs, utcai ruhákban, latyakos cipő stb. Jön a beteghordó, eredetileg fehér, de inkább már szürke ruhában, rajta jobb napokat is látott koszos piros melegítőfelső, az egész ember ápolatlan, udvariatlan... Hozta a mamikát vizsgálatra egy ilyen tolóágyon. Harsányan helyet kér,  betuszkolja  rakományát közénk valahogy. A nénin egy lepedő van, de mivel nincs magánál, le-le rúgja, fedetlenül marad sok mindene. Szólok neki, hogy takarja már be. Azt mondja: minek, úgyis állandóan lerúgja, nem bír magával! Azért betakarja. Jön a "kollégája", ő tolószékben tol két beteget, benavigál velük közénk, aztán elkezdik kitárgyalni jó részletesen, hogy hova mindenhova kell még vinni ezeket, tükrözés, előtte beöntés stb. Egész kis előadást látunk, amelynek mondanivalója az akarna lenni, hogy millyen nagyon bennfentes emberek is ők! Kérdezem, miért nem kopognak be, hogy soron kívül bevigyék  a "rakományt", ne kelljen itt végig várni a sorukat. Jónéven veszik, látom azt gondolják, hogy őket sajnálom, amiért itt kell tölteni a drága munkaidejüket. Be is kopognak, be is mennek. Na, majdnem megvertek a várakozók, a legenyhébb amit kaptam az volt, hogy a magam nevében beszéljek, ha annyira ráérek itt várni... Aztán bent a rendelőben a doki kezet fog, bemutatkozik, a vizsgálat kulturált módon lezajlik.

Előzmény: Rhéman (4441)
-balu28- Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4470

A tesco elkezdte még anno.... a válság előtt, hogy minden nagyobb bokornál épít egy üzletet, nem hipert, nem szupert, csak olyan kis mezeit. Épült egy Lacháza határában is, mit ad isten, a Pest felőli végében, nem az ellenkezőn.

Nos, tavasztól őszig péntek délután-szombat délelőtt áramlik a nép a fővárosból a dunaparti üdülőkbe. Mi a legelső hely, ahol megállnak? Hát a tesco, bevásárolni hétvégére. Nem-e a helyi kiskereskedőktől vették el eme nem kis bevételt? Ja, és arról már ne is beszéljünk, hogy a kis tescók árai a cba-éval vetekednek.

Előzmény: tgwh3 (4468)
tgwh3 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4469

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!