Keresés

Részletes keresés

Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.14 0 0 83

Szerintem nem, erre van a "pedagógus példányok" fül a menüben. Ez legalább tavaly tényleg jól működött, automatikus volt, bravó, idénre el kellett barmolni...

Előzmény: Zarya (81)
Anele Creative Commons License 2016.04.13 0 0 82

Igaz minden, amit írtál! Köszönöm! Sajnos 300 ezerrel túlléptük a keretet és most  alkudozunk, ki mennyit enged. Brrrrrrrr!!!!

Előzmény: Call_me_Al (57)
Zarya Creative Commons License 2016.04.13 0 0 81

Újabb kérdés: egy osztályszintű tankönyvrendelés után kérés (rendelés)nélkül kapjuk a tanári példányokat?  

Zarya Creative Commons License 2016.04.13 0 0 80

Elakadtam. Segítsetek, kérlek!

  • "A pedagógus példányok a könyvtári rendelési felületen rendelhetőek, a rendszer a következő szabály szerint engedi a rendelést:"- most akkor a könyvtári rendelésnél rendeljük meg a ped. példányokat, vagy a 'pedagógus példányok' -nál. 

Ingyen kapjuk a példányokat, (osztályszintű rendelés után) , vagy azt is beleszámoljam a költségbe?

Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.11 0 0 79

Betöltötted már az osztályokat, megvan az aktuális névsorod? Hol akadtál meg?

Előzmény: Edina Kósáné Kósa (74)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.11 0 0 78

Mi azt kaptuk a saját klikünktől, hogy

1-2. évf. 5000

3. évf. 9000

4-6, 8., 10., 12. évf. 12000

7., 9., 11.  évf. 15000

 

Előzmény: Balázs Molnos (76)
Kolléga Úr Creative Commons License 2016.04.11 0 0 77

Itt van az aktuális tankönyvjegyzék, ezt dugd a kollégák orra alá:

 

http://www.oktatas.hu/kozneveles/tankonyv/jegyzek_es_rendeles/kir_tkv_jegyzek

Előzmény: Edina Kósáné Kósa (75)
Balázs Molnos Creative Commons License 2016.04.11 0 0 76

Tisztel Kollégák!

 

Valakinek van PONTOS információja az 1-3 évfolyamos diákok tankönyvtámogatásának normatív összegéről?!

Edina Kósáné Kósa Creative Commons License 2016.04.10 0 0 75

A kollégáknak mit kell megnézniük?

A tankönyvjegyzékből válogassanak a Kello honlapján?

Eddig az előző évek listájából dolgoztam és csak akkor váltottam, ha új osztály volt (először 1, majd 2, 3, 5,6,7), vagy nem volt már rendelhető.

Segíts!!!

 

Előzmény: Call_me_Al (57)
Edina Kósáné Kósa Creative Commons License 2016.04.10 0 0 74

Kérve kérek valakit, hogy segítsen!

3 éve én rendelem közel 500 főnek, 5 telephelynek a tankönyvet.

Az ellenőrzésen mégsem mentem át.

Az elejéről írjátok le mit kell csinálnom és megpróbálok tanulni!!!

Üdv.

annaaa2 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 73

larnakosz: Az ingyeneseknek vagy saját nevükre rendelhetsz könyvet, VAGY a könyvtári rendelésen keresztül, összesen, amennyi kell. Arra figyelj, hogy annyi tanuló után kapsz pénzt, amennyinek van rendelése. Ha pl. egy ingyenestől elveszed az összes berendelt könyvet, mert mind megvan már a könyvtárban, akkor utána nem kapsz pénzt. És a szállítás után a könyvtári rendelést is meg az ingyenesek könyvét is bevételeztük a könyvtárba, aztán kapták meg az ingyenesek. (Én most osztályszinten berendelem a könyveket, aztán az ingyenesektől törlöm majdnem mindet, jó mulatság, csak az angol-német marad, mert abba beleírnak, meg a vadiúj könyvek. Ami már van a könyvtárban, irodalom, töri stb, azt elveszem. És így beleférünk a keretbe, egyébként egy fizetős csomag 19-20 ezer most.)

Zarya Creative Commons License 2016.04.09 0 0 72

Szia! Az ingyeneseknek nem a "Könyvtári rendelés" -ben, hanem az " Évfolyamok és  osztályok" - nál rendelek tankönyvet.  

Előzmény: larnakosz (71)
larnakosz Creative Commons License 2016.04.08 0 0 71

Sziasztok!

Egy fontos kérdésem lenne - még új vagyok! Úgy tudom a normatív támogatásban részesülőknek - egyszerűbben ingyenes - könyvtári állományba kell rendelni a könyveket. Ettől függetlenül rendeljem hozzá diákszinten is a tanulókhoz a könyveket vagy csak a könyvtári rendelésbe kell rögzítenem a rendelést és majd szétosztani az ingyenesek közt? Ha nagy butaságot kérdeztem akkor elnézést!

Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.07 0 0 70

Iszonyatosan helyfüggő minden, értem ezalatt, hogy mit lép a helyi Klikk. Mi ma kaptunk egy levelet tőlük, hogy ha olyat szeretnénk, ami nincs a listán, akkor tárgyaljunk. Valamiért nekem egy Petőfi idézet jutott az eszembe: a Helytartótanács sáadt vala és reszketni méltóztatott... Szóval nálunk menni fog a Mozaik. És fenn vannak a listán, csak nem "új" kiterjesztéssel, ha olyan a széljárás, le tudjátok nyomni a helyi Klikk torkán.

Előzmény: Zarya (68)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.07 0 0 69

Ez tipikus Kelló, buherálnak a rendszeren, de elsőre sosem sikerül nekik....

Előzmény: Zarya (67)
Zarya Creative Commons License 2016.04.07 0 0 68

Érdekes lesz az ez évi rendelés! A Mozaik Kiadó könyveit áhítják kollégáim, de azok hiányosan lelhetőek fel a listában. ( Kello).

 

A  következő értesítést kaptam ezzel kapcsolatban:

 

"A Tankönyvi jóváhagyást 2013 decemberében leállították. Így azóta új 
tankönyv nem kerülhet fel a tankönyvjegyzékre, a már fent
lévő tankönyvek engedélye pedig nem hosszabbítható meg.
Minden olyan könyvet amit nem talál a tankönyvjegyzéken, közvetlenül a 
kiadótól kell megrendelnie.
Szerencsére erre továbbra is van lehetőség. Bármely raktáron lévő 
kiadványunkból nyugodtan rendelhet akár nagyobb mennyiséget is.
Tankönyvcsomagjainkról, kedvezményeinkről a következő oldalon 
tájékozódhat:
 http://www.mozaik.info.hu/tankonyvrendeles_2016"

 

Már csak az a kérdés, kinek a számlájára rendeljünk:

- az ingyenes gyerekére? (TILOS)

- az iskoláéra? ( válasz: " Rendelj, ha te kifizeted, de a sulinak nincs pénze.)

 

Előzmény: annaaa2 (65)
Zarya Creative Commons License 2016.04.07 0 0 67

Nem hallottam róla, de érdekes dolgok történnek. A "statisztika" szerinti támogatás összege egyik napról a másikra  600 ezerrel csökkent  úgy, hogy az adatokon nem változtattam. 

Előzmény: Call_me_Al (64)
annaaa2 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 66

Keretösszeg: A Kello felületen rákérdeztem a statisztikára, és az ingyenesekre még 12000 ft-tal számolt, nem vette figyelembe a 11 évf. 15000 ft-ját.

annaaa2 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 65

Én a 9. OFI irodalomkönyvet hiányolom a jegyzékről és a 12. történelmet (új sorozat, felmenőben), apróság, érettségi tárgy, nem érdekes ...

Felhívtam az OFIt, a 1., 5. és 9. osztályos könyveket (nem biztos, hogy mindegyiket) átnézték, felújították, engedélyre várnak. Állítólag ápr. 20. körül már fent lesznek a jegyzéken.

Viszont azt mondta a hölgy, ő úgy tudja, ezeket annyira felújították, hogy az előző nem használható párhuzamosan. Szóval ott a könyvtárban 20-30 db, dobhatjuk ki. Az OFI honlapjára állítólag hamarosan kikerül a könyv, belenézhetünk, aztán majd összehasonlítjuk, tényleg újból kell-e rendelnünk. És jövőre a következő évfolyamos OFI-könyvek lesznek ugyanígy, 2., 6., 10. osztály.

Call_me_Al Creative Commons License 2016.04.07 0 0 64

Szerintem sem teljes a lista. Az a gyanúm, hogy online csak a töredéke van fenn, a PDF változat teljesebbnek tűnik. Nyugi, folyamatosan frissítik, tavaly az utolsó pillanatban is nyomtak fel rá könyveket.

 

Hallottátok, hogy emelték a keretösszegeket? Mi kaptunk már levelet a tantertől róla, de olyan csönd van körülötte, hogy na. A sajtó sem kapta fel, pedig nem kicsit érdekes, hogy így ripsz-ropsz csak úgy meglehetősen gáláns értékhatárok lettek.

Előzmény: Zarya (62)
Zarya Creative Commons License 2016.04.05 0 0 63

A tankönyvjegyzéket az Oktatási Hivatal oldalán néztem

Zarya Creative Commons License 2016.04.05 0 0 62

Ilyen nincs!!!Megőrülök! Sem  a tankönyvjegyzékben, sem a kellónál nincsenek az OFI - s könyvek! Pl: az elsős Olvasókönyv! Mit tudtok erről?

Zarya Creative Commons License 2016.04.01 0 0 61

Hurráááá! Én még nem kaptam egy fityinget sem((((

Előzmény: annaaa2 (60)
annaaa2 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 60

1. Megjelent a tankönyvjegyzék, lehet dolgozni, hurrá.

2. Egy hete megkaptam az előző tankönyvpénzemet, mégpedig a teljesítményigazolásban található összeg 71 %-át, a 300 Ft/fő helyett 213 Ft/főt. Mindezt úgy, hogy a fenntartónál kétszer az asztalra csaptam. Hogy most ez az összeg sok vagy kevés ...

Anele Creative Commons License 2016.03.24 0 0 59

Félek, hogy hibázom, de egy picit megnyugtattál!  Hála neked, oszlik a köd és gyengül a káosz hatalma a fejemben.))) Köszönöm! 

Előzmény: Call_me_Al (57)
Anele Creative Commons License 2016.03.24 0 0 58

 

Látom úgy kell ez mindenkinek, mint púp a hátára.))) Köszönöm. 

Előzmény: annaaa2 (56)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.03.24 0 0 57

Lesz kb. két kemény hétvégéd, de meg lehet oldani simán. Az én tapasztalatom az, hogy nem a rendeléssel meg a szülőkkel van a baj, hanem a kedves kollégákkal, akik tesznek a fejedre, nem figyelik, amit mondasz, aztán visszakérdeznek ezerszer, és nem tartják a határidőket. Legyél velük kemény, különben elúszol.

 

Április 1-jén felkerül a lista, követeld meg a kollegáidtól, hogy április 8-ig döntsék el, hogy miből akarnak tanítani. Ezen a héten nézd végig a névsort, és állítsd be az ingyenességet (ha jól látom, idén nem szállt el a tavalyi beállítás, halleluja, csak meg kell nézni, hogy ingyenes maradt-e még a gyerek.), ez még nem a végleges, de hozzávetőlegesnek jó, hogy lásd, beleférsz-e az állami támogatásba.

 

Április 9-10-én felviszed a rendelést, otthonról, békésen, ez pár óra munka.

 

Április 11-én kinyomtatod a szülőknek azt az űrlapot, amit alább már betettem, április 15-re visszakéred a papírt a gyerekektől, átvezeted a változásokat, és hátradőlsz, a nehezén túl vagy. Lesz még egy menet, az elsősök nevesítése, de az is bírható. Effektív munka nekem egy 400 fős iskolával kb. 10 óra, ennek is nagy része a kollágák felvilágosítása és az ő hajkurálásuk. Adatrögzítésben nincs több 5 óránál.

Előzmény: Anele (55)
annaaa2 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 56

Igh. Tk-rendeléssel, érettségi szervezésével zsonglőrködöm egyszerre. Kompetenciamérés is lesz, ... óráim is vannak ... De 25 tanóra mellett izgalmas lehet!

Előzmény: Anele (55)
Anele Creative Commons License 2016.03.24 0 0 55

Nyugtassatok meg, mert nagy döntés előtt állok! Heti 25 óra tanítás mellett is lehet ezt a tevékenységet végezni? 

- Nálatok kik végzik   ezt az "áldott" tevékenységet? Könyvtárostanárok?

Zarya Creative Commons License 2016.03.20 0 0 54

Ott a "szörny" barlangjában (kelló)csak magadra számíthatsz..na meg a Fórumra! Kösz' Veterán! 

Előzmény: annaaa2 (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!