Keresés

Részletes keresés

marijancsi Creative Commons License 2014.10.01 0 0 27

Nem jó az előző , bocs .

Írd be a keresőbe (google), hogy --formába önthető műgyanta - és ad egy csomó oldalt.

 

marijancsi Creative Commons License 2014.09.30 0 0 26

Szia kisniky   !

https://www.google.hu/search?q=form%C3%A1ba+%C3%B6nthet%C5%91+m%C5%B1gyanta&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=8AQrVJ6GKbKt8we0k4LgDA

 

itt nézegesd, keresgéljél :)

 

Előzmény: kisniky (25)
kisniky Creative Commons License 2014.09.28 0 0 25

Sziasztok!

 

Én is most ismerkedem ezzel a technikával, de eddig szinte inkább külföldi videókba futottam bele. Elvagyok tévedve még, hogy milyen fajta gyantát is lenne jó venni, olvasgattam itt neveket, de ezek szerint van különbség köztük. Más néven, úgy is megtaláltam, mint üveglakk. A pentart itthon is elég elterjedt márka, nekem más festékeim voltak tőlük, de érdekes, hogy nekik így van nevén nevezve, mert ha jól olvasom ez ugyanaz az eljáráson működő dolog lenne?

 

15-20 lencsét szeretnék csinálni, ehhez kb. milyen mennyiség kellene? Mert egy ilyen kis tégely, hamar elfogy...

Takkara Creative Commons License 2014.09.26 0 0 24

Milyen fajta műgyantát használsz? Van ugyanis több is, ha jól tudom 3, a poliészter, az epoxi meg még vmi, de az már nagyon profi cucc. Namost a poliészternek van egy olyan tulajdonsága, hogy ha levegővel érintkezik száradáskor, a felszínén képződik egy ilyen ragacsos réteg ami az életben nem lesz teljesen kemény, az le kell csiszolni és alatta ott a szép kemény ujjlenyomatálló felszín. Ha a tiéd is ilyen, akkor hát...az egy kicsit szívás mert több munkával jár. Amúgy ugye nem kevertél hozzá illóolajat v ilyesmit, mert az is betesz a szilárdulásnak. 

Előzmény: H.Bory (23)
H.Bory Creative Commons License 2014.09.24 0 0 23

Kedves Marijancsi és Takkara ! 

Köszönöm a tanácsokat . Még mindig az a gondom ( 3% -nál is) hogy megkeményedik a gyanta , de ha megfogom , akár 3 nap után is , meglátszik az ujjam nyoma. Van valami ötletetek ? De ma este kiprobálom a sütős megoldást . De azt még mindig nem értem , hogy  a pohárban a vastag réteg teljesen kemény lett , de ujnyom sem látszott meg rajta ,( és meleg volt a pohár alatt a mosogató csepegtetője)  akkor vékony réteggel miért kell szenvednem ennyit ? Ha van tanácsotok , valami tapasztalat , nagyon szivesen veszem ,ha megírjátok. Köszönöm előre is mindenkinek. Bory

Takkara Creative Commons License 2014.09.18 0 0 22

Nekem poliészter resinem van, ugyancsak 1-3%-ban javasolt keményítő adagolásos. Én 2,5%+1 csepp keményítőt szoktam hozzá tenni és ha jó idő van 25 percen belül meg is zselésedik szépen, de ha neked nem tegyél hozzá 3at. Igazából ha többet teszel az ajánlott mennyiségnél akkor sem lesz semmi baja ( tapasztalataim szerint legalábbis).  Valahol olvastam, hogy ha öntés után lekened keményítővel pikk-pakk megszárad, de ezt még nem próbáltam. 

Előzmény: H.Bory (20)
marijancsi Creative Commons License 2014.09.10 0 0 21

Kedves Bory !

Szerintem a gyanta fajtájától függ, de a külső hőmérséklettől is.

Én a NOVIA kft-től veszem. 1-3%-ot ír keverési aránynak, fél decit szoktam egyszerre

bekeverni és ahhoz kb. 1ml katalizátort teszek, ha nem vagyok elég gyors és sokat kell igazgatni a befoglalni valót, bizony előfordul, hogy a vége már nem folyós.

Rá van az írva valahol, hogy milyen %-ban kell a hálósító.

Ha sokáig (másnap) is ragad, fűtsd fel a gázsütőt 3-4 perc alatt, majd,ha kizártad tedd bele a "műveket" és kihűlésig hagyd bent.-így szoktam "keményíteni".

H.Bory Creative Commons License 2014.09.09 0 0 20

Kedves Marijancsi és többiek !

Kérlek titeket segitsetek , adjatok tanácsot .Ékszerkészitésnél pl.medálalapba képet teszek és leöntöm a gyantával ( ami már össze van keverve az altiválószerével), de nagyon lassan akár 2 napig is szárad mire jó lesz. szerintem a keverési arány jó (pl. 100ml gyantához 2ml aktiválószer) . Tegnap viszont nagyobb mennyiséget kevertem , mert több dolgott akartam készíteni és belekötött a pohárba kb. 20 perc alatt ( telefon hívás alatt ).

Ezt a sebességet vagy csak kicsit hasonlót nem tudok elérni vékony rétegnél? Jól gondolom , hogy a mennyiség miatt kötött meg, vastagság miatt, kb  3-4 cm vastagon volt a pohárban . Köszönöm a válaszokat előre is . 

Előzmény: marijancsi (19)
marijancsi Creative Commons License 2014.08.25 0 0 19

Kriszta !

Elég egy fúróhegy és töltőceruzába téve kézzel is átfúrhatod :) , kicsit lassú, de meg lehet csinálni, különösen, ha felforrósított tűvel átlukasztod előtte és csak bővíteni kell a fúróval.

Azt is megpróbálhatod, hogy öntéskor a lyuk lehetséges helyére teszel egy

"tüskét" pl konyhában használatos szilikon ecsetből kivágsz egy szálat,

az a megkötés után simán kihúzható.

egy elrontott darabon érdemes próbálgatni,

én évekig próbálgattam, még úgy tűnik megtaláltam a nekem megfelelő módját a felfüggesztésnek :)

 

 a képet nem tudom betenni, hibát ír ki :(

 

különben kis szemes csavart is lehet kapni (a Meskán) azt felülről csavarod bele vagy beleöntöd,

nem olyan ormótlan, mint a hátlapos.

Előzmény: kriszta930 (18)
kriszta930 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 18

Kedves Marijancsi!

 

Köszi a választ.

 

Az az igazság, hogy nincs fúróm és próbáltam volna ezt a költséget megspórolni. :-)

Úgyhogy kizárásos alapon marad a nyeles.

Néztem a neten videókat, de sajnos, arra nem igazán térnek ki, hogy a medáltartókat mikor és hogyan teszik rá.

Amit láttam, az alapján úgy gondolnám, hogy beöntöm a formába a gyantát (de nem öntöm ki teljesen a formát) és várom, hogy megszilárduljon. Aztán tenném rá a medáltartót, újabb gyantaréteg és az már a medáltartóval szilárdulna meg.

Bár ez csak az én teóriám...

De még mielőtt belevágnék, gondoltam, futok egy kört. :-)

 

K.

Előzmény: marijancsi (17)
marijancsi Creative Commons License 2014.08.22 0 0 17

Kriszta !

Az attól függ milyen medáltartót akarsz.

ha olyat aminek van alja (nyele) azt bele kell önteni,

ha tüskés vagy karika azt az öntés után fúrt lukba kell akasztani.

Előzmény: kriszta930 (16)
kriszta930 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 16

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni, hogy ha nem medál-alapot gyantázok, hanem szilikon formát használok, akkor mikor és hogyan tegyem bele a medáltartót?

Előre is köszi.
K.

szisza80 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 15
marijancsi Creative Commons License 2014.06.04 0 0 14
marijancsi Creative Commons License 2014.05.25 0 0 13

Szia Niki!

Tapasztalatom szerint a szilikon gumi szépen elválik mindenről.

pl gyurma, akrilfesték, falevél is jó-- én ezekkel próbáltam már .

ezen a linken olvashatsz róla:

 

http://www.szilintex.hu/termekek/szilikongumi

 

Takkara Creative Commons License 2014.05.23 0 0 12

A szereléket  utólag szokás mindenbe belerakni, de ez sem aranyszabály ha akarsz is drót akasztót is beletehetsz kiöntéskor ugyanott vagy, csak a kész dolgokkal könnyebb.  Én marijancsitól vettem latex öntőformát, nekem bevált. 

Előzmény: balages (11)
balages Creative Commons License 2014.05.21 0 0 11

Sziasztok!

 

Úgy örülök h rátaláltam erre a topikra. Pont én is szeretném kipróbálni az epoxi ékszerkészítést.

A medálok akasztóját mikor teszitek bele? Kiöntés után azonnal, h belekössön vagy utólag fúrjátok?

 

Én nem medálokat, hanem annál bonyolultabb formákat gondoltam készíteni. Mit javasoltok, hogyan kell sablont készíteni? Pl ha szilikonban gondolkodom, akkor az első alap formát miből készítsem el, amiből a szilikonformát fogom készíteni?

 

Köszönöm!

 

Niki

marijancsi Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10

Gratulálok, nagyon szépek !

Miket fogsz még ezután, ha az elsők ilyenek :)

Takkara Creative Commons License 2014.05.12 0 0 9

Elkészültek az első darabjaim. 

 

marijancsi Creative Commons License 2014.05.10 0 0 8

Takkara!

Az öntőformám mostmár profi, szilikongumiból öntöttem,

de az elején én is mindenfélével próbálkoztam--

a fagyis (literes)tégely, kupakok--ügyes kivágásával lehet kínlódni

--azokba nem ragad bele legalább.

Tudok segíteni, készíteni Neked is medálformát.

írj email-t --- tiszavirag69@gmail.com

nem színezem, ezek színes papírból készített minták

Takkara Creative Commons License 2014.05.09 0 0 7

Hali, 

 Ezek a medálon nagyon szépek, mivel színezted őket?  Én még csak szemezgetek a gyantázással. Konkrétan ma öntöttem ki az első adagot...mondjuk nagyon sokat készültem rá, már hetek óta szedem a virágokat (préselt virágokkal kezdem az öntést....tudom nem fantáziadús de olyan szépek), meg vettem minden félét, pl fecskendőt ( ezt azért mert ml-re mértem az anyagokat és kellett a pontos arányokhoz, bár így is elszúrhattam valamit mert a bekevert adag vége belezselésedett a keverőedénybe), rendeltem még öntőformát is, csak az az istenért sem akart eddig megérezni, úgyhogy befogtam 2 bonbonos dobozt.  De azt hiszem még beruházok valami vegyvédelmi felszerelésre is, mert iszonyatos szaga van a keményítőnek, az oldószertől pedig szerintem rendesen be is lehetne állni.

Én 3800 körüli összegért vettem 2,5dl, kicsit sokallom, de kb 40ml-el elég volt 17 kisebb darabhoz.

 

Valami blogon azt olvastam, hogy olajfestékkel meg valami ruhafestékkel is szépen lehet színezni a gyantát, azt próbálta már valaki? 

Ti honnan szereztétek az öntőformát? 

marijancsi Creative Commons License 2014.05.04 0 0 6

Reni0102 !

NOVIA Kft.

úgy keresd, hogy öntőgyanta

3000ft alatt van 1kg (1liter kb)

Előzmény: Reni0102 (2)
Inchem Creative Commons License 2014.04.14 0 0 5

Sziasztok,

 

Az Inchem Zrt-nél kis kiszerelésben is kapható epoxi és poliuretán víztiszta műgyanta.

www.inchemzrt.hu

 

indox cast 104 komp.A+B , epoxi öntőgyanta dombormatricák, hűtőmágnesek, ékszerek készítésére kiváló, míg az indur cast 200 komp.A+B poliuretán víztiszta változata ugyanerre a célra alkalmazható, azonban ez UV álló.

 

http://www.inchemzrt.hu/files/theme/T%C3%A1j%C3%A9koztat%C3%B3%20INDOX%20INDUR%20cast%20%C3%B6nt_gyantarendszerek-v1_2013.pdf

 

Műgyantákról bővebben:

http://mugyanta.weebly.com/

 

Üdv,

Viki

 

Előzmény: Reni0102 (4)
Reni0102 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 4

Megvettem a műgyantát, a problémám már csak az vele, hogy nem tudom, hogy hogyan használjam, magyar használati útmutató nincs hozzá.

Egy kis bogárkát szeretnék vele kiönteni!

Üdv.:

Renáta

czycza Creative Commons License 2014.03.12 0 0 3

Kedves Reni!

 

Én a meskáról vásároltam, 1590 Ft-ért (+ postaköltség) egy egységcsomagot, amiben 100 ml gyanta volt, katalizátor, keverőpálca, keverőedény és kesztyű.

 

Időközben ki is próbáltam. Nagyon fainul néz ki, csak azt hiszem, hogy majd nyáron visszatérek erre a technikára, hogy ha már tudom szabad levegőn is csinálni, mert a szobát 3 napra "beillatosította". :P

Előzmény: Reni0102 (2)
Reni0102 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2

Sziasztok! 

Nekem az volna a kédésem, hogy hol tudok műgyantát vásárolni olcsón? Nem kell olyan nagy kiszerelésben, de azért szerintem 250 ml-ért 4000-et elkérni durva, vagy nem?

czycza Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1

Kedves Kisa!

 

Nagyon örülök, hogy írtál és minden segítséget, infót szívesen fogadok. :)

Ide, a hozzászólásod mellé is fel tudsz feltölteni mellékletet, de ez az e-mail címem is,nyugodtan küldhetsz ide is leírásokat, infókat: p_agota@vipmail.hu

És ha esetleg kedvet kapsz Te is ennek a technikának a kipróbálásához, akkor szívesen venném, ha megosztanád ebben a topikban a személyes tapasztalataidat is. :)

 

Üdv,

czycza

 

Előzmény: Kisa.kreatív (0)
Kisa.kreatív Creative Commons License 2014.02.26 0 0 0

Szia!

 

Én még nem dolgoztam műgyantával, de szívesen kipróbálnám, mert minden evő kreatív felhasználó, kipróbáló vagyok!

Van egy kis kreatív boltom, infókat tudok, esetleg leírásokat küldeni, ha elfogadod Tőlem.

A Swarovski Elements Ceralun két komponensű gyurmáját már próbáltam, s elég szép dolgokat kitudtam belőle, hozni. Már vettek pár darab gyűrűt tőlem.

Ha segítség kell itt vagyok.

 

Üdv Kisa

czycza Creative Commons License 2014.02.26 0 0 topiknyitó

Kedves Fórumozók!

Bizonyára vannak köztetek, akik mesterien művelik a műgyanta ékszerek készítését és más ismerik minden csínját-bínját. Mivel én még csak most fogom elkezdeni a kísérletezését, nagy szükségem lenne az előbbiekben említett profik segítségére, hogy tudjam - nyersen fogalmazva - mit tehetek, vagy mit nem a műgyantával? 
Itt gondolok elsősorban olyanokra például, hogy
- mivel lehet színezni, illetve a felületét festeni? (Egyáltalán ez utóbbira van-e lehetőség?)
- süthető gyurmával lehet ötvözni? (Itt gondolok arra, hogy gyurmából készítek kis "mütyüröket" és ezek beleköttethetők a gyantába, vagy sem?)
- A keverőedényke kitisztítható munka után valahogy, vagy miután belekötött a gyanta, már nem használható többet?

Továbbá a fenti kérdéseken kívül minden érdekel, ami ezzel a témával kapcsolatos. Ha valaki tudna "lépésről-lépésre" infókat írni, vagy linkeket beszúrni, azt is nagyon megköszönném, vagy ha ebben a témában jelentek meg hobbi-könyvek, szaklapok, folyóiratok, akkor azok fellelhetőségéért is hálás lennék. 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv,
czycza

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!