Keresés

Részletes keresés

Omega12 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7462

Bár a labdarúgást annyira nem követem figyelemmel az olimpián, de az el tudom képzelni, hogy ott több meccset is tudnak egy időben játszani. Ami más labdajátékoknál kizárt, mert ott csak egy helyszín van. Fociban lehet nem kezd az első két csapat reggel 10 órakor, ezért nem kell nekik, már ébresztőt fújni hajnal 4-kor hogy 10 órára megkezdhessék a meccset, ha az olimpiai falutól 200 km-re játszanak.

De azt is el tudom képzelni, hogy labdarúgásban azon városokban vannak elszállásolva a focisták, ahol az adott csoport a meccseit játssza, így szintén nem kell kilométereket utazni.  

 

Az sem véletlen, mikor a Kisvárda mondjuk Győrbe utazik meccset játszani, hogy már előző délután indulnak, hogy kipihentek legyenek, ne éppen beessenek az adott város csarnokába. Pedig ez csak egy magyar első osztály nem egy olyan világverseny, mint az olimpia.

Előzmény: Tonio 2.0 (7460)
gr657 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7461

sot, ha mar nem egy helyen csinaljuk, akkor egy idoben sem kellene feltetlen. vegulis az uszas is az elso heten szokott lenni, az atletika meg a masodikon, szoval az sincs egyszerre.

 

tulajdonkeppen vizes vb lesz, atletika lesz, kezilabda is lesz (az mondjuk eb lesz, de ugyis europai csapat nyeri, ugyhogy mindegy), azzal kene palyazni, hogy ezt igy egyutt hivjuk olimpianak, oszt kesz

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7460

Foci csomószor nem a rendező városban van, ha ott meg tudják oldani az utazást, felteszem, ez más sportágak esetében sem lenne lehetetlen. Magyarországon nincsenek olyan nagy távolságok.

Előzmény: Omega12 (7459)
Omega12 Creative Commons License 2021.08.17 0 1 7459

Érdekes lenne. Az olimpiai falu Budapesten a kosárlabda pedig mondjuk Debrecenben a Főnixben. Busszal ez az út nagyjából 3 óra. Valószínű teljesen kipihent lenne az összes csapat, de főleg az a kettő, aki mondjuk reggel 10 órakor játssza az első mérkőzését. Vagy úgy gondolod, hogy ahol az adott sportágat rendeznék,  oda ahány fő képviseli azt annyi személyre, minden városban építenénk egy olimpiai falut? 

A megnyitó után szétszéledne mindenki, és majd az olimpia záróünnepségén találkoznának ismét a sportolók?

 

Szerintem egyelőre hagyjuk a magyarországi olimpiát. Biztos a többi helyszínen sem volt minden megfelelő, de itt rengeteg dolog kellene ahhoz, hogy ezt jól meg tudjuk rendezni.

 

Mondjuk egy Budapestet elkerülő M0, ami járható, mert az ember amikor azon közlekedik úgy érzi az útburkolat rossz minősége miatt, mintha  defektet kapott volna. Valamint az sem lenne baj, ha nem zárnák le bizonyos részeit hosszú évekre, mert a kivitelező nem képes normálisan megépíteni.

Előzmény: Tonio 2.0 (7446)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 -3 0 7458
Előzmény: Tonio 2.0 (7456)
Omega12 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7457

Ilyen azért reméljük a közeljövőben nem fordul elő.

Előzmény: Tonio 2.0 (7451)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7456
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7455

https://index.hu/belfold/2017/01/25/a_balos_polgarmesterek_is_kialltak_a_budapesti_olimpia_mellett/

 

itt még a balos polgik is támogatták. bár volt aki utólag azt mondta, h tévedésből szavazott így :-D

ave én Creative Commons License 2021.08.17 -3 0 7454

melyiknek nem? a korrupciómentesség nem kritérium

Előzmény: Tonio 2.0 (7450)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 7453

talán akkor pályázzuk meg azzal a koncepcióváltással, hogy nálunk sem lesznek nézők. és akkor az Árpád Gimnázium tornatermében lehetne a kézilabda

Előzmény: Tonio 2.0 (7451)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 7452

sőt, rendezhetnénk foci VB-t is azzal a koncepcióváltással, hogy ha már a selejtezőket mindenki le tudta játszani otthon, akkor azt a pár csoportmeccset is igazán le tudnák. mi majd a 8 között kapcsolódunk be a stadionjainkkal

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7451

amúgy ezen az olimpián pl tök mindegy volt, mekkorák a csarnokok, mivel úgy sem lehettek nézők.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7450

Brazília is rendezhetett olimpiát. ők talán minden kritériumnak tökéletesen megfeleltek?

Előzmény: ave én (7449)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 7449

"simán meg tudnánk rendezni az olimpiát. csak egy alapvető koncepcióváltás kellene hozzá a NOB-nál"  :DDD

 

tudod mit? rendezzünk ókori olimpiát. azt akár évente meg tudnánk rendezni - egy másik koncepcióváltásba akkor már az is belefér

ave én Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 7448

mert nem ugyanaz 6-7 nagy focistadion egy városban, meg 3 fedett sportcsarnok. az első nyilván aránytalan lenne, ráadásul a foci az olimpia mostohagyereke is

 

 

aki kiskapukkal akar olimpiát rendezni, az ne pályázzon. ilyen egyszerű

Előzmény: Tonio 2.0 (7446)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 -2 1 7447

ezekből látszik, hogy milyen lenne egy magyar olimpia: "megoldjuk okosba" olimpia

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7446

de miért nem? miért ne lehetne koncepcióváltás?

 

sokkal logikusabb lenne szétterjeszteni az olimpiát (OK, bizonyos eseményeket) más városokba is, kisebb teher lenne a rendező városon, mert levennék róluk a teher egy részét.

pl ha a focit ki lehet vinni máshova, miért ne lehetne néhány kézilabda vagy kosárlabda meccset vidéki csarnokokban megrendezni?

Előzmény: ave én (7443)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 7445

b

Előzmény: ave én (7444)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 7444

a Puskást elsősorban lejjeb süllyeszteni kellett volna

Előzmény: Traubi (7442)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 0 0 7443

az egyetlen speciális eset volt a lovasoknak. idén is Szapporóban volt a maratonfutás. ilyenek előfordulhatnak, de a koncepció szintjén nem lehet szétdobálni eseményeket az országban

Előzmény: Tonio 2.0 (7441)
Traubi Creative Commons License 2021.08.17 0 1 7442

Ehhez képest gond nélkül rendeztek EB-meccseket Rómában és Bilbaoban. Másik megoldás a Stade de France, ahol futball és atlétikai VB-t is rendeztek már.

Egyébként mindezektől függetlenül a Puskás rendben van, mint kizárólagos futball stadion (a méretein lehet vitatkozni), de valamelyik bp-i (klub)stadion tervezésekor simán beleálmodhattak volna egy futópályát is. Amin elismerem, hogy az év 363 napján nem ftttna kutya se, de legalább nem kerül 200 milliárdba.

Persze azt is tudom, hogy ez naivitás, hiszen az elsődleges cél, hogy 200 milliárdba kerüljön (már ha nem pl Lánchíd az illető, mert akkor 6 milliárdon megy a baszakodás évekig)

 

 

Előzmény: F1 Hierro (7439)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.17 0 1 7441

lovasversenyeket is engedik.

engedhetnének néhány teremsportot is, pl olimpiai tornászversenyek Debrecenben. :-D

anno Csollány ott nyert vb-t.

Előzmény: ave én (7440)
ave én Creative Commons License 2021.08.17 -2 0 7440

mert városok rendeznek olimpiát. alapvetően a focit meg a vitorlázást engedi "vidékre" a NOB. teremsportokat nem

Előzmény: Tonio 2.0 (7437)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.16 0 0 7439

Az UEFA nem támogatja a futópályás stadionokat.

Előzmény: Traubi (7438)
Traubi Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 7438

Kár, hogy a fővárosi - meg vidéki - kluboknál az nem presztízs szempont, hogy önerőből gründoljanak stadiont.

 

Az is érdekes, hogy miután az összes stadiont eldózerolták és újakat formáztak betonba, hirtelen a homlokukra csapnak, hogy jajj, nincsenek futópályák, mi lesz most az atlétákkal meg az atlétikaversenyekre járó tízezrekkel.

Előzmény: F1 Hierro (7436)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 7437

de miért kell mindent Budapesten rendezni?

 

vannak azért csarnokok vidéken is, pl Főnix (Debrecen), Audi Aréna (Győr), Veszprém Aréna, épül a szegedi, tatabányai...

Előzmény: Omega12 (7435)
F1 Hierro Creative Commons License 2021.08.16 0 0 7436

Mikor a Puskás Ferenc stadion épült,  én a sok ellenzővel szemben  azt mondtam kell egy olyan stadion, ahol a magyar válogatott megfelelő körülmények között fogadhatja az ellenfeleit,

 

Igazából éppen a Puskás nélkülözése idején derült ki, hogy a Groupama alkalmas funkcionális nemzeti stadionnak, esetleg lehetett volna bővíteni.

Na persze, ott vannak a magyar futball tradíciói miatt a fővárosi klubok részéről a presztízs szempontok, ami miatt meg szerencsésebb a semleges stadion.

Előzmény: Omega12 (7433)
Omega12 Creative Commons License 2021.08.16 -2 0 7435

,,nekem inkább az a kérdésem, hogyha ezt kihasználjuk, akkor a Papp Lászlót ki fogjuk -e használni, vagy az majd lóg a levegőben? majd meglátjuk."

 

Akár nyakon, akár pofon... Ráadásul ha nem is ekkora, de kellene még néhány elég szép nagy sportcsarnok, azoknak a sportoknak, amelyeket nem szabadtéren rendezik az olimpián. Velük mi lenne a játékok után?

Előzmény: Tonio 2.0 (7434)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.08.16 0 1 7434

mert bár lehet soha többet nem fogunk kezdeni semmit, egy baseball, szlalom kajak-kenu pályával

 

elvileg elképzelhetőnek tartom, hogy lennének olyan vízi események, amik pl a horvátoknál vagy a szlovákoknál lennének, tudtommal ez nem tilos.

 

Viszont azt már nem tartom jó ötletnek, hogy most épül egy külön atlétikai stadion is.

 

úgy tudom, visszabontható lesz. egyébként nehéz ügy, mert a régi Népstadion pont amiatt volt iszonyú béna és hangulattalan, mert a lelátó és a pálya között voltak a futópályák. abszolút nem volt aréna hangulata (persze ezt csak az tudja, aki szokott meccsekre járni. aki nem, annak végül is tök mindegy).

 

Ugyanez a helyzet a Népligetben építés alatt álló sportcsarnokról.

 

hát ezt majd meglátjuk, de szerintem sok esetben koncertek + egyéb rendezvények, konferenciák lesznek, plusz lehet, hogy lesznek más sportesemények a kézilabdán kívül is. Papp Lászlóban is volt már jéghoki vb például.

egyébként a final fournak jó helyszín lenne, plusz esetleg évi néhány Fradi-Győr rangadónak.

 

hát, pedig fogunk rendezni elég sokat kézi versenyt. 2022 férfi Eb, 2024 női Eb, 2027 női vb, ennyi, ami már biztos.

 

nekem inkább az a kérdésem, hogyha ezt kihasználjuk, akkor a Papp Lászlót ki fogjuk -e használni, vagy az majd lóg a levegőben? majd meglátjuk.

 

 

 

 

Előzmény: Omega12 (7433)
Omega12 Creative Commons License 2021.08.16 -2 1 7433

Odáig, azaz-ig 2040-ig nem gondolkodok. Én abba gondoltam bele, mi lett volna itt, ha Párizs, vagy Los Angeles helyett rendezzük mi az olimpiát, 3 vagy 7 év múlva. 20 év múlva ilyenkor már közelebb leszek a 70-hez, ha leszek ( bár szerintem nem),mint a 60-hoz. Addig még rengeteg víz fog lefolyni a Dunán.

De feltételezem, ha azon, emberek, vagy hasonló elveket vallóak lesznek kormányon, mint most, akkor lesz olimpiánk, mert bár lehet soha többet nem fogunk kezdeni semmit, egy baseball, szlalom kajak-kenu pályával, illetve olyan létesítményekkel, amilyenek azokhoz a sportágakhoz kellenek, amiket addig még felvesznek az olimpiára, de mi megépítjük őket.

Mikor a Puskás Ferenc stadion épült,  én a sok ellenzővel szemben  azt mondtam kell egy olyan stadion, ahol a magyar válogatott megfelelő körülmények között fogadhatja az ellenfeleit, mert az egykori Népstadion minden szempontból idejét múlta. Viszont azt már nem tartom jó ötletnek, hogy most épül egy külön atlétikai stadion is. Nem hiszem, hogy egy kis ésszel, rugalmassággal, találékonysággal, átalakítással  nem lehetett  volna a Puskást úgy megépíteni, hogy adott esetben atlétikai viadalokat is lehessen benne rendezni.

Ugyanez a helyzet a Népligetben építés alatt álló sportcsarnokról. A jelen helyzetben biztos szüksége van a magyar népnek két ekkora hodályra? Lesz annyi rendezvény, hogy mindkettőt kellően kihasználjuk?

Minden tiszteletem a Ferencváros kézilabda csapatáé, de nem gondolom, hogy akár a bajnoki, akár a BL meccseken hetente, kéthetente megtöltenék. Illetve azt sem hiszem, hogy két vagy négyévente férfi kézilabda világversenyt rendezünk.

A színházakkal és egyéb kulturális központokkal kapcsolatban is az a véleményem, hogy építsenek vagy kapjon egy méltó színházat az a társulat, ahol színvonalas előadások láthatóak, ugyanakkor ahol még társulat sincsen, oda ne épüljön színház, még akkor sem, ha a miniszterelnök nagy színházrajongó. A győri társulat azt hiszem szépen lassan megérdemelne egy korszerűbb színházat, mert az ottani nemzeti, már kissé azt a hatást kelti, mint egykor a Népstadion. Én semmi jónak nem szeretnék az elrontója lenni, de úgy gondolom, az észszerűség kellene, hogy diktáljon. Nem tudom melyik humorista mondta, hogy olimpiát szeretnék, de egyelőre ott tartunk, hogy előbb egy normális hétköznapot kellene összehozni.

Előzmény: Tonio 2.0 (7426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!