A kormány véleményével ellentétben Magyarország nem teljesít jobban a korábbi kormányok időszakához képest, fogalmazta meg Surányi György volt jegybankelnök és Chikán Attila egyetemi professzor, az első Orbán-kormány egykori gazdasági minisztere a Szabadságért Alapítvány budapesti rendezvényén egybehangzóan. A két neves közgazdász a Szabadságért Alapítvány „Lesz-e liberális gazdaság Magyarországon" című rendezvényén a rendszerváltás óta eltelt időszak folyamatait, illetve a mostani gazdasági kilátásokat elemezte.
Előbb a CW-bank segítségével elsíbolt és Izraelbe, meg saját zsebeikbe kijuttatott magyar milliárdokkal számoljon el ez a gazember, aztán ugathat. A Csillagból, jó esetben.
Itt többé nem lesz liberális gazdaság pénzszivattyú. Megtanutuk a leckét. No, meg azt is, hogyan lehet megkülönböztetni a surányikat a becsületes magyar emberektől.
"A kormány véleményével ellentétben Magyarország nem teljesít jobban a korábbi kormányok időszakához képest"
ja, mivel a korábbi kormányok "teljesítménye" javarészt hitelekből folyt, konjunktúra idején. most meg ezeket a hiteleket is nyögi a kormány, dekonjunktúra idején. szóval nézőpont kérdése, hogy mi is valójában a jobb teljesítmény.
szóval ha ezt így ebben a formában mondta ez a két úr mint fent a "dőltben", akkor azt kell mondjam, hogy az urak meghibbantak...
Gazdaságpolitikából igazából liberális meg baloldali létezik karakteresen.
Ha a jobboldaliságot gazdasági értelemben használják, az többnyire a gazdasági liberalizmust jelenti. Amúgy a magukat értékrend alapján jobboldalinak mondó pártok gazdaságpolitikája vagy baloldali, vagy liberális elemeket tartalmaz.
- Az a magyar állam adósodott el és került csődközeli helyzetbe, amelyik lényegében nem piaci szereplő. Adót és járulékot szed a forrásaira, de többet költött mint a bevéltele és persze a létező összes balfékséget elkövették az irányítói. A piaci szereplők (cégek) köszönik megvoltak. Fogalmam sincs lesz-e liberális piacgazdaság Mo-on, valószinű, hogy Európában lesz itt-ott, aztán a tőke majd oda áramlik ahová akar. Ha majd a nemliberális gazdaság lesz képes nagyobb profitot biztosítani, akkor oda.
Dehát nektek még ez is magas, mint majomnak a tolózár. Jó lenne, ha szapaccsákharcolni elhúznátok inkább Zimbabwébe! Ott talán díjaznák a hülyeségeiteket.
Ha sorbaállítjuk az országokat GDP alapján, a lista elején csak liberális gazdaságok, a másik végén pedig a nem liberálisok állnak. Talán véletlen lenne, vagy van valami összefüggés?
Hír az elmult napokban: A százhalombattai erőmű leáll az áramtermeléssel. Eredetileg ez volt az ország legnagyobb erőműve /1980MW/. A legmodernebb erőmű, a gönyűi megépült, de el sem indult.
Ez általános probléma, ha a gazdaságról, piacról, versenyről bölcset mond valaki és megnézed az önéletrajzát akkor mindig az derül ki, hogy semmi köze a reálgazdasághoz, az elmúlt 23 évben nem próbálta ki magát és a jövőben sem akarja.
Az áram nettó ára így adódik össze: 25% energiahordozó ára, 25% erőművi kapacitás, 50% szállítás. Rezsicsökkentéssel az utóbbiból lehet elvonni, halasztani a vezetékek, transzformátorok cseréjét. A választásokig nem lesz ebből tömeges áramkimaradás, de előbb-utóbb igen, akkor majd vissza kell rakni a mostani megtakarítást. Tehát az általánosan népszerű rezsicsökkentés valójában az eladósodás egy új, trükkös formája.