Keresés

Részletes keresés

schlumberger Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1229

BAV99-es SOT-23 tokos dióda megy oda, az enyimben megvan a helye is a panelen, csak épp a kiciócókínai kispórolta.

Előzmény: XANTIi (1226)
XANTIi Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1228

Dehogynem. De ez a "gyengeség" csak erre a cuccra igaz. A kis Bao is SDR alapú! De ez a kis stick TV vevő céljára készült. Csak egy szoftver trükkel lett nagyon szélessávú rádió vevő. A szoftver segítségével minden üzemmódban tud dolgozni. 10 dollárért ez is csoda.

Természetesen egy megfelelően sávszűrőzött előerősítő az érzékenységét megoldja. Pár másik gondot nem.A közeli nagy erejű adók behallatszanak, durva keresztmodulációt csinálhatnak. Előszűrés nélkül nagyon messzi frekiről is. Pl. tetőantennán. A nagyjel tűrése az csapnivaló. Igazán korrekt AGC csak a HDSDR progiban van pl. AM vételre.

Viszont a sok szoftver és azok plug-in-jai segítségével hihetetlen dolgokat tud, kabátgombokért.

Előzmény: Térgörbítő (1227)
Térgörbítő Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1227

"A kis Bao érzékenységét nem fogja elérni. Az kb. 0,3 uV. ez 1 alatt egy kicsivel."

 

Akkor meg is van a különbség és számomra a szomorú tény is: ez (és a többi SDR) egyszerűen ilyen.

 

Sávszűrt erősítéssel nem lehetne javítani rajta?

Előzmény: XANTIi (1226)
XANTIi Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1226

A kis Bao érzékenységét nem fogja elérni. Az kb. 0,3 uV. ez 1 alatt egy kicsivel.

Apró csapda: az elsőnél egy antenna toldót a hozzá adott kis antennácska csatlakozójából és kábeléből csináltam. Sok vesztesége volt, a hitvány koax miatt.

A védődióda pótolható, típust nem tudnék mondani. Nagyon pici SMD-nek van hely. Valami BAT 4x típust ajánlottak egy fórumon anno mikor ezek újak voltak és mindenki ezekkel játszott. Ha rossz, akkor viszont nagyon-nagyon gyenge lenne az egész.

Előzmény: Térgörbítő (1225)
Térgörbítő Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1225

AGC és gain állítgatást próbáltam de nem sok sikerrel... 2 méteren próbálgatom, és eddig nem az SdrSharp hanem az SdrSharper nevű program volt még a úgy-ahogy a legjobb, de mondom: az zavar, hogy a kis baofeng rádió sokkal érzékenyebb mint ez.

 

Bemeneti védődióda ha rossz/kispórolták pótolható/javítható? (esetleg helyettesíthető valamivel?)

Előzmény: XANTIi (1224)
XANTIi Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1224

A setup-ban erősítés be van állítva? AGC  hogy áll? Ezt programja válogatja, hogy hol lehet megtalálni. Normálisan beállítva annyit tud, mint egy átlagos rádió. 50-től 500 megáig kb. Alatta rohamosan hervad, felette egyenletesen fogy. 160-500 megáig 1 mikrovoltnál jobb.

Ha esetleg nem hibás. Sokból kispórolják a bemeneti védő diódát. Azt könnyű megölni pl. egy kézirádió adójával a közelében.

Előzmény: Térgörbítő (1221)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 1223

Ja, bocs! Ez csak rövidhullámig jó.

Előzmény: megint itt vagyok (1222)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.01.21 -1 0 1222
Előzmény: Térgörbítő (1221)
Térgörbítő Creative Commons License 2021.01.21 0 0 1221

Nekem némileg csalódás az SDR, nevezetesen ugyan azzal az antennával ha egy kis Baofeng rádióra kötöm érthetően hallok egy állomást, míg az SDR-el még csak nem is "látszik" a vízesésen, hogy lenne ott valami.

 

Próbálkoztam már gain és mintavétel állítgatással de úgy tűnik egyszerűen süket szegény. Az erősebb adókat szépen mutatja és szólnak is de pl egy kereskedelmi állomás picit gyengébb jelét sem képes zavarmentesen venni (míg a kis rádió gyönyörűen). Megoldás lehetne valami aktív (erősítős) sávszűrő elé...?

(kék, "delfines", két antenna bemenetű RTL_SDR kütyü)

mmormota Creative Commons License 2021.01.18 0 0 1220

Természetesen lehet SDR vevővel frekvenciát mérni, ha nem is olyan pontosan, mint egy 10 digites frekvenciamérővel.

Spektrumanalizátorként is használható. Tipikusan kisebb sávot fog át, mint egy erre a célra készült műszer, de ez is változik, ahogy egyre jobb AD konverterekkel építik őket. Sőt, egyes új, 10+ GHz-es szkóp&spektrumanalizátor műszerek belső felépítése jobban hasonlít egy SDR vevőre, mint a régebbi spektrumanalizátorokra.

 

A TinySA olcsó kínai létére meglehetősen jó műszer. Van százszor ennyibe kerülő spektrumanalizátorom is, így van összehasonlítási alapom. A mérési tartományán belül ezzel a kis műszerrel nagyon jó közelítéssel ugyanazt meg lehet mérni. Jobban át kell gondolni a beállításokat, pl. hogy ne lépje át a keskeny spektrumvonalakat stb, de ha az ember ismeri a tulajdonságait, jól használható.

 

 

Volt egy korábbi, kinézetre hasonló, spektrumanalizátornak nevezett műszer is, az viszont nem ért semmit. 

 

Előzmény: megint itt vagyok (1218)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.01.18 -1 0 1219

Ami a képen látható, az egy 455kHz-es sáváteresztő kísérlet volt. Az alkatrészeket - tekercseket, kondikat -egy ősi 473kHz KF-fel működő csöves rádió KF köréből bányásztam ki.

Előzmény: megint itt vagyok (1218)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.01.18 -2 0 1218

Úgy tűnik, nem vagyok egyedül azzal, hogy "Nem értek semmihez.".

 

A finom célzást akkor kaptam, amikor a kék fórumon azt állítottam, hogy SDR rádióval lehet frekvenciát mérni, sőt, spektrumanalizátorként is használható. Bizonyítandó, hogy nem értek semmihez a kedves kolléga szavazásra bocsátotta, hogy lehet-e SDR vevővel frekvenciát mérni. Az eredmény nem érdekes - amúgy többen szavaztak igennel -, de íme, nem csak én állítom ezt:

 

"– Elérhető árú labor műszerek fabrikálása
Mivel vizuálisan is megjelenik az SDR szoftveren a vett jel, így kitűnően alkalmas egy rádióadás modulációs jelalakjának ellenőrzésre (jelszint, torz adás és minden más paraméter). Továbbá egy pontosan beállított SDR vevő frekvencia mérőként és akár Scoop-ként is használható."

 

https://www.anico.hu/sdr_radio_adovevo

 

Egyébként más, nem ilyen nagy arcú amerikai fórumokon is használták az elnevezést, hogy "poor man spectrum analyzer". Ha meg már spektrumanalizátorról beszélünk, az ugyebár a frekvencia nélkül nem igazán értelmezhető. Vagy mégis?

Ez volt a mellékelt kép:

 

Ettől kezdve aztán nem voltam hajlandó segíteni azoknak, akik nem tudták installálni az SDR szoftvert, úgy, hogy működjön is a készülék. A Zadiggal van egy trükk, de lehet utánajárni külföldi fórumokon, a lényeg, hogy az enyém működik és az alsó sávokban is, ami egyesek szerint lehetetlen. Ja, van hozzá egy .dll fájl, keressék meg!

Különben is, megjött a spektrumanalizátorom. Tudom, kínai gagyi, de hol érdekel már engem a kötekedők véleménye?

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

szaboi85 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 1217

le maradt a 2.kérdésemről a kép :) 

Előzmény: szaboi85 (1216)
szaboi85 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 1216

Sziasztok ,

 

1 . (RTL-SDR) vevőt szeretnék  egyszerűt ami 27Mhz is  dolgozik android (telefon)készüléken , milyent érdemes helyi beszélgetéseket szeretném vele hallgatni..

néztem h meg kell vásárolni ( kulcsot ) létezik valami ingyenes progi is ezekhez a készülékekhez ? 

 

2. találtam ezt a készüléket  ez alkalmas lehet 27Mhz-re  és milyen applikáció hozzá ? 

 

Üdv. István

 

Veterán kezdő Creative Commons License 2020.06.06 0 0 1215
Sikloernyos Creative Commons License 2020.06.04 -1 0 1214

Esetleg 50 mega kornyeken, ha jo a terjedes, lehet tv dxeket kutatni vele:)

Előzmény: Sumika82 (1213)
Sumika82 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 1213

Köszönöm a válaszokat. Akkor nem kutatom feleslegesen, hogy hol lehet az a kártya.

Sikloernyos Creative Commons License 2020.06.04 0 0 1212

Az en rtl csipes stickemen pl van egy kevero, gombbal lehet kapcsolni, bekapcsolva a kek led atvalt sargara, es akkor 100 KHztol 54 megaig vesz. Egyekbent meg 25-1700 kozott.

XANTIi Creative Commons License 2020.06.02 0 0 1211

Bizony csak az RTLSDR alapú USB cuccokkal lehet. Ezekben van egy egész másra kitalált fizikai lehetőség, amivel rádiósat lehet vele játszani. Persze SDR ezer féle lehet, de ilyen fillérekért csak ez a lehetőség. A filléres USB TV pendrive után kijött és jön sok más, már speciálisan rádiózásra kitalált eszköz, de a magja, lényege ugyan az a chip.

Előzmény: Sumika82 (1209)
Sikloernyos Creative Commons License 2020.06.02 0 0 1210

Regi tv kartyaval nem nagyon. Volt nekem is ilyen, usb-s. Meg Olaszban neztem a tvt vele regen. Aztan jott a digitalis tevezes, ugy jottek be az rtl csipes cuccok, azota azokhoz mar mindenfele programot le lehet letolteni.

Előzmény: Sumika82 (1209)
Sumika82 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 1209

Üdv.

 

Pár napja akadtam rá erre az SDR témára, nem is értek hozzá és pont ezért érdeklődnék...

 

A lakás valamelyik részén van egy tv kártyám, még a régi PCI csatlakozós analóg tv/fm kártya.

A kérdés az lenne hogy ha azt a tv kártyát beteszem egy gépbe akkor van-e rá lehetőség, hogy ilyen pc alapú rádió hallgatózást lehet vele kivitelezni, vagy csak ezekkel az újabb usb-s rtl-sdr digitális eszközökkel lehet ezt kivitelezni. Csak azért kérdem mert potyára nem túrom fel a fél lakást! :)

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.23 -1 1 1208
[tamkov] Creative Commons License 2020.02.09 0 0 1207

Eddig semmi siker :(

Szerver nem indul (Signal caught, exiting! User cancel, exiting...), android alkalmazás néhány egyfolytában kilép... :(

 

Előzmény: Törölt nick (1206)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.09 0 0 1206

Nincs mit! De sajnos többet nem tudok segíteni, mert én más úton indultam el.

PC-Arduino kommunikáció, a pyFirmata és az Arduino Standard Firmata segítségével.

Előzmény: [tamkov] (1205)
[tamkov] Creative Commons License 2020.02.09 0 0 1205

Köszönöm, elindultam az úton :)

Előzmény: Törölt nick (1204)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.09 0 1 1204
Előzmény: [tamkov] (1203)
[tamkov] Creative Commons License 2020.02.09 0 0 1203

Sziasztok!

 

Szeretnék összerakni egy olyan sdr szervert Raspberry-re amihez van android kliens.

Tudna valaki ajánlani egy egyszerű megoldást?

 

Laci-bátyó Creative Commons License 2020.01.29 -2 0 1202

Szia Attila!

A munkám miatt is elég sokat ülök gép előtt ... de nem izgultam ;-)

Egy Hiren's lemez az egyik alternatíva a bootolható op-rendszerre.  (https://www.hirensbootcd.org/). Mindenképpen célszerű a "hivatalosnak" számító valamelyik régebbi verzióig visszamenni (Old versions:  https://www.hirensbootcd.org/old-versions/ ), a géped esetében kb. a 10-es verzió környékéig (A víruskeresők így-is, úgy is elavultak, viszont nagyobb eséllyel működnek a programok a régebbi gépen). A lemezen "millió" segédprogram található.

Ennyi gond után - ha van mentés, vagy sikerül az adatokat menteni, valószínű egy új-telepítés a leghatékonyabb megoldás, akár Windows, akár Linux alapon...

Üdv
Laci
HG4FA

Előzmény: atika001 (1201)
atika001 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 1201

Szia!

 

Elnézést a késői reagálásért, de pár napig nem voltam gépközelben.

Korábban volt rajta XP, azzal problémamentesen futott évekig, nem hajtotta túl a procit, nem akadozott, nem fagyott le. Végül egy összeomlás után Win7 lett rátelepítve, de az első perctől kezdve hajlamos volt 100%-ra hajtani a procit, és ezzel egyidőben megakadni.

Az F8 nyomkodására angol nyelven hoz fel 12 lehetőséget az indításra, de eddig egyetlen próbálkozásom sem vezetett eredményre.

Olvastam a neten egy Hirenbootcd nevű programról, lehet hogy megpróbálom vele észhez téríteni, bár már az összeomlása előtt is az XP visszatelepítésén gondolkodtam. Most viszont felmerült bennem annak a lehetősége is, hogy teszek rá egy Ubuntut, vagy Lubuntut. Korábban volt rajta az XP mellett Ubuntu is (talán 2012-14 környékén). Abba viszont egyszer csak nem tudtam belépni, valószínűleg a saját hibámból, mert megszűnhetett a támogatása, és amikor az áttérést felajánlotta a másikra, úgy gondolván, hogy jól működik, ezért nem akarok változtatni, nem telepítettem az új verziót.

Köszönöm Mindenkinek a segítő szándékot, hozzászólásokat!

 

73! Attila HG3FLF

 

 

Előzmény: Laci-bátyó (1200)
Laci-bátyó Creative Commons License 2020.01.23 -2 0 1200

Szia,

visszaolvastam néhány oldalt, de nem látom egyértelműen, hogy milyen oprendszert használsz. Ha jól értettem a 1193 bejegyzés alapján, XP-vel küzdesz - de mégsem egyértelmű, mert múlt időben fogalmaztál...

XP, és Windows 7 esetén be kell tudni lépni az ún. csökkentett módba az F8 bootolás kezdetekor történő lenyomásával (nyomkodásával). Windows 10 esetén ez már nem működik. Windows 10 esetén a Shift-et kell lenyomva tartani, s ekkor lehet mindenfélét beállítani, hogy egy megismételt újraindítás után mit tegyen. (Nem tudom a részletes lépéseket most leírni, de ha kell szívesen pontokba szedem).

Ha csökkentett módban elindul a gép, az jó jel ugyan, de nem magától értetődő kinyomozni, hogy mi nem jó, mi lehet a következő lépés...

Személy szerint megpróbálnék egy ún. bootolható CD lemezről elindítani egy XP-t, ami ha a hardver OK, akkor igen nagy valószínűséggel működik, s korlátozott funkcionalitással (XP-PE) megy, de a további kísérletezés előtt pl. Intézővel remekül le lehet pl. egy külső diszkre menteni minden adatot a diszkről. Ilyet találni a net-en is, de szívesen elérhetővé teszek ilyen ISO fájt, ami nekem bevált, s amit ki tudsz írni CD-re, vagy a Rufus programmal pendrájvra. (Ez utóbbinak csak akkor van értelme, ha az alaplap (BIOS) tud bootolni USB-ről is...).

Ha már "biztonságban" van a hasznos tartalom, akkor (XP esetén) a teljes gyalulás és újratelepítés előtt érdemes az alábbi "újratelepítést" is megpróbálni (Ez a telepítési opció függhet az XP telepítőlemeztől):  Elindítani a telepítést, formázás nem kel, majd telepítsen arra a meghajtóra (általában C:), ahol a mostani sérült XP van. Ekkor észre veszi, hogy ott már van Windows, s jó eséllyel van egy olyan opció is, hogy frissítő újratelepítés - a beállítások meghagyásával. Ekkor a telepítő újra feltérképezi a hardvert, felrakja az alaplapfüggő meghajtókat, minden Windows-specifikus programot és dll-t, de jó eséllyel békén hagyja a telepített programokat (Program Files mappa, registry érintett bejegyzései...).

Sikeres kísérletezést! :-)
Laci
HG4FA

Előzmény: atika001 (1196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!