Keresés

Részletes keresés

Xion79 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 343

Sziasztok!

 

Ajánlásokat kérek beépíthető 2 főzőzónás lapra!

 

Köszi előre is!

 

 

VANDOR Creative Commons License 2017.09.22 0 2 342

Üdv,

 

csendben megkérdezem, ez a "hangos - nemhangos" kérdés nem csak afféle technokrata hiszti?

Vagy az okos férj minden szempontot mérlegelve a legjobb választást eszközli -

aztán az asszony meg főz, sustorgó levessel, sercegő serpenyővel, zúgó elszívóval, rádióval, miközben telefonál ...

Komolyan zavar benneteket főzés közben egy halkan zümmögő főzőlap?

Songoka Creative Commons License 2017.09.22 0 0 341

Sziasztok

 

Szeretnék tanácsot kérni főzőlap vásárlás előtt állunk.

 

Az igények:

Minél jobb energia osztály

Széles téglalap alakú kialakitas (méret megkötés nincs új konyha lesz)

4 hagyományos és egy extra nagy főző zóna. Esetleg az összekapcsolt zónák is rendben lehetnek. De láttam sok 4+1 kialakításút is.

Ha lehet maradnánk a fekete színnél

Érintős vezérlés.

Nem ár érzékeny a kérdés. De azért a bosch 1 millás darabja nem jöhet szóba 😂

 

Köszönöm szépen Üdv Songo 

 

 

TOMI_70 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 340

Ez érdekes, mert nem 9.

7-ig minden fokozat felezhető, (fél_1_1,5_2_2,5_3...) 7től pedig nem. 7ig van 14 fokozat, és még 2, valamit a PB (powerboost)

Én a félindukciós után, nem veszek még egy olyat, és sztem ti sem fogtok...

Az indukcióshoz képest őskorszak...azt a 4 edényt meg nem használom, ami nem jó az indukcióshoz.

Csak akkor használtam a kerámia lapokat, ha nagyon kellett, egyébként eszembe sem jutott.

Előzmény: tszabi (339)
tszabi Creative Commons License 2017.09.14 0 0 339

Mi is félindukcóst néztünk ki, EHG46341FK típust.

Én indukciósat akartam, a párom gázost, most úgy néz ki ez lesz a köztes megoldás. Van pár indukciósra nem jó edényünk.

Ezek szerint elég a 9 fokozat is? Az általad rendelt is 9 fokozatú a használatija szerint (bár a honlapon 14-et írnak).

Előzmény: TOMI_70 (338)
TOMI_70 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 338

Időközben ismét Electroluxot rendeltem (EHI6340FOK).

Szerintem nem hangos, de az tény, hogy valamivel hangosabb volt mint a Whirpool-ok. Szerintem a hangosság a teljesítmény miatt is van, sokkal gyorsabb mint a Wp volt...Kis fokozaton szinte hangtalan.

Amiben sokkal jobb volt mint a Wp, hogy a teljesítmény menedzsment sokkal finomabb, harmonikusabb. Nálam egy fázisról 25 amperról megy, és az alapesetben kevés. A Wp azonnal lekapcsol, alig tudtam újraindítani, egy kínlódás volt. Az EL. csak átkapcsol alacsonyabb fokozatra, de nem kapcsol le. Sokkal finomabban lehet kis fokozaton szabályozni, kisebbek az ugrások a fokozatok között.

Ezért lett ismét Electrolux.

Úgy tudom az AEG és az Electrolux ugyanaz ... az AEG drágább, talán az a prémium márka.

 

Ja, és van egy eladó törött üveges, tökéletesen működő Electrolux  EHG6341FOK főzőlapom. Érdekessége, hogy félindukciós, a két hátsó lap hagyományos kerámia. Egy éves múlt, 65000 lenne hozzá az üveg, ezért elsősorban alkatrésznek adnám el, 20000 az ára.

Előzmény: tszabi (337)
tszabi Creative Commons License 2017.09.13 0 0 337

Szia!

 

Nekem nincs tapasztalatom, viszont érdekelne(akár mástól is), hogy működés közben az Electrolux mennyire volt hangos?

Jelenleg Electrolux-AEG viszonylatban gondolkodunk, a 2 közül a halkabbat vennénk...

90ezer alatti kategóriában nem nagyon találtunk 14 fokozaton állíthatót, így marad a 9fokozatos.

Előzmény: TOMI_70 (336)
TOMI_70 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 336

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Gorenje (IT 614 SC) főzőlappal?

Egy Electroluxot cserélnék le, azzal tökéletesen elégedett vagyok, nem akarok rosszabbat.

Két Whirlpool-t is kipróbáltam, azok nem tudták az Electrolux finomságát...

Clayton7548 Creative Commons License 2017.09.05 0 1 335

A nagy teljesítmény leginkább akkor kell, amikor sok vizet akarsz gyorsan felforralni. Mi szoktunk gyakran 4 liter vizet forralni, ahhoz jó, de ha nem csinálsz gyakran ilyet, akkor nem kell ekkora teljesítmény. Meg persze az is lényeges, hgy oszlik meg az egyes helyek között a teljesítmény, mert ha van egy nagy teljesítményű, az is elég lehet.

Előzmény: bupp (334)
bupp Creative Commons License 2017.09.01 0 0 334

Üdv!

Indukciós főzőlap vásárlás elött állunk és tanácsot szeretnék kérni ebben a témában tapasztaltabbaktól :)
Ezt a főzőlapot néztem Bosch Serie4 PIA645B18E (https://www.konyha.eu/sutes-fozes/bosch-serie4-pia645b18e-beepitheto-indukcios-uvegkeramia-fozolap-5751)
de ennek a teljesítménye csak 4600W, kérdésem lenne h ez teljesen elegendő-e, a többi főzőlap 6-7000 vagy még nagyobb teljesítményre is képesek. A márkában bíznék csak nem tudom h elége a 4600W?
A válaszokat előre is köszönöm!

 

kisbalazs83 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 332

Szia!

Én is ilyen főzőlapot tervezek venni. Meg vagy elégedve vele?

Előzmény: Little Gé (296)
tomtyi Creative Commons License 2017.08.07 0 0 331

Üdv! A 10 éves Teka lapunk meghalóban van, mindkét oldal F8-akat dobál, tegnap, tegnap előtt az egyik oldal be sem kapcsolt. Nagy eséllyel a meleg miatt, mert ma, hogy hűvösebb van, bekapcsol. Javitás megérheti, ha minimum kétoldali hőérzékelő csere várható?

olomana Creative Commons License 2017.07.25 0 0 330

Nekünk másfél éve van, elég szkeptikus voltam előtte, de nagyon kellemes csalódás volt. Nekünk kevesebb, mint fele idő alatt felforral egy nagy bödön vizet, mint a legnagyobb gázláng. És ami nagyon meglepett, a villanyszámlánkon szinte egyáltalán nem látszik. Nekük maradt az egy fázis 32 Amperrel, és még nem verte le egyszer sem a biztit. Így utólag nagyon örülök, hogy cseréltünk.

Előzmény: Blue_Sky_007 (318)
Raidx Creative Commons License 2017.06.14 0 0 328

Ha már nem geris inkább kuka mert drága a szervíz az eredeti árhoz képest. A lapra került víz csak akkkor kerül be a veszélyzónába, ha törött/repedt. De sajna meghibásodás annélkül is előfordulhat. Végül is minimális költségért kideríti a szervíz a hibát és megmondja a várható költséget vagy eleve nem is javasolja a javítását.

Előzmény: lepeshiba_boy (327)
lepeshiba_boy Creative Commons License 2017.06.13 0 0 327

Egy SENCOR indukciós főzőlapon tésztát főztünk, ami kifutott és (mondjuk fél deci) víz került a

lapra. A házban ezután levágta a biztosítékot. Ez megismétlődött többször, ha újra akartam indítani.

Aztán pár óra múltán ez a jelenség megszűnt (gondolom elpárolgott a víz vhonna), viszont azóta sincs

se kép se hang. Lehet ezzel még vmit kezdeni, vagy kuka..?

köszi a válaszokat

Raidx Creative Commons License 2017.04.22 0 0 326

Van egy Hauser IC-2011 Főzőlapom. Az ünnepi készülődésnél lassú főzésre használtam és olyat tapasztaltam, hogy egyszerűen kikapcsolt. Úgy tűnik, a hűtése nem tökéletes, mert alul a ventillátor résznél igen meleg volt a felület /asztallap/. Pár perc utánn ment tökéletesen. Ez leadja a 2 KW-ot mert a Gázhoz képest töredék idő alatt fellforr a víz. Normál főzésnél még nem tapasztaltam a leállást. Lehet, a lábit meg kellene magasítani, hogy jobban távozhasson a meleglevegő?

sfdora Creative Commons License 2017.04.04 0 0 325

Igen, sajnos más típusú főzőlappal (Fagor) van hasonló tapasztalatom. A szervíz első körben azt javasolta, hogy áramtalanítsam, és utána egy darabig ismét fog működni. Ezt játszottam pár évig, majd már ez sem használt. Utána a szervíz nagyon sok pénzért cserélt vezérlő panelt. Ami után ugyanígy jártam. Egy darabig jól működött, utána ki-kikapcsolt, majd fel sem ismerte már az edényeket. Éppen most keresek másik indukciós főzőlapot, de nehéz a választás. Az Electrolux mellett döntöttem, de most elbizonytalanítottál. 

Előzmény: PPeroni (324)
PPeroni Creative Commons License 2017.03.30 0 0 324

Sziasztok,

 

Electrolux EHD7740-es indukciós főzőlapunk van, és szinte minden főzésnél előfordul, hogy az egész főzőlap néhány csipogás után kikapcsol. Néha (talán) az az oka, hogy kifröccsen valami, de gyakran az okát sem találjuk.

Ez akkor különösen bosszantó, ha több főzőn is sül valami, és egyszerre minden lekapcsolódik...ráadásul csak úgy lehet visszakapcsolni, ha minden edényt leveszünk.

A másik az érintőkapcsoló...gyakran nem reagál az érintésre.

 

Van valakinek hasonló tapasztalata? Sejtitek mi lehet a probléma?

 

Köszönöm előre is ha megosztjátok tapasztalatotokat.

 

PP

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 323

Igen, ez is tud, de itt full teljesítményre tettem, és így se érte el a gyári adatot.

Előzmény: halaloszto (322)
halaloszto Creative Commons License 2017.03.30 0 0 322

ezek az egylapos standalone cuccok mind másképp működnek mint a rendes beépítősek. nem tudom miért. akarnak hőfokra szabályozni meg ilyenek, aminek semmi értelme.

 

Vajk

Előzmény: Blue_Sky_007 (321)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 321

Na tegnap lemértem egy fogyasztásmérővel, bármekkora edényt teszek rá a teljesítményfelvétele a 2kW-osnak hirdetett lapnak csak 1,2kW.

Előzmény: halaloszto (319)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 320

Nem, de az edénynek tutinak kell lennie (nem gagyit vettem eddig, és kimondottan indukcióshoz van). Majd este kipróbálom egy másik edénnyel, meg ráakasztok egy fogyasztásmérőt a konnektorra.

Előzmény: halaloszto (319)
halaloszto Creative Commons License 2017.03.29 0 0 319

nezted a villanyorat? ha nem tuti az edeny, nem tudja leadni a 2kw-t

Előzmény: Blue_Sky_007 (318)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 318

Vettem egy 2 kW-s egylapos indukciós főzőlapot, gondltam kipróbálom, ha megtetszik lecserélem a gázt. Ránézésre klasszul működik, bár amiket írnak róla pozitívumokat abból nekem nem sok jött le. A legnagyobb gondom, hogy másodpercre ugyanannyi idő alatt melegíti fel a vizet mint a gáz hasonló teljesítményű égője. Mellette a vízforraló meg negyed annyi idő alatt teszi ezt. Ez a gyors főzés tényleg csak marketing duma?

halaloszto Creative Commons License 2017.03.26 0 0 317

a készülék beköthető 1x32A-ra, jó vastag kábellel. ha új a ház, villanyszerelővel megcsináltatni. nem biztos hogy eleve tettek be ilyen vastag drótot a falba. 

 

ha mind a négy lapon magas fokozaton tolod, és mellette megy a sütő is meg a vasaló is, le fogja nyomni a biztit. a főzés energia igényes. egy gáztűzhelynek nem gond 2-3kW lángokat nyomatni, áramból 4db 3kW láng az már 12kW, áramból az nagyon sok. 

 

ha elektromos konyhát akarsz, és nagy főzéseket rendezni, nézz utánna mibe kerül a betápot megnövelni. van valami amperenkénti díj, de inkább az a gond hogy kell új mérőszekrény, kábelezés, onnantól nem egyfázis lesz, stb.

 

Vajk

Előzmény: Induktivitas (315)
Hartlein_K Creative Commons License 2017.03.26 0 0 316

"Ez mind szép és jó csak a fogyasztási adatokkal vagyok bajban. Nyílván a felvett áram az a minden lap maxra kapcsolásnál értendő.

Mégis aggaszt hisz a ház betáplálása 1x32A ami önmagában nem kevés de a konyha is tartalmaz még egyéb fogyasztót (pl sütő 3.2 kw) és még számos fogyasztó lakás szerte.

 

Kérdés jelenhet ez problémát mármint a betáplalást vagy van ezekben inteligencia vagy főzők vagy sütők vagy mosok vagy porszívózok külön külön. :-)"

 

Az általad megadott lapról másoltam:

 

ACM 932/BF - 855793201000

  • Power Management

    Amennyiben otthonában korlátozott a villanyóra teljesítménye, ön beállíthatja, hogy mennyi áramot használjon a főzőlap használat közben. 4 érték közül választhat. 7,2kW-6 kW-4kW-2,5kW.

Előzmény: Induktivitas (315)
Induktivitas Creative Commons License 2017.03.26 0 0 315

Szép napot mindenkinek.

Segítséget kérek a már értőktől.

Eddig mint oly sokan gázzal főztünk most új ház új konyha új technológia.

Ezért aztán minden ami szép és jó az indukciós főzőlapra irányított.

A jelenlegi kiszemelt http://www.whirlpool.hu/termekek/beepitheto-keszuelekek/fozolapok/indukcios-keramialap-eloel-elcsiszolt-kivitel-58-cm-szeles-acm-932-bf .

Ez mind szép és jó csak a fogyasztási adatokkal vagyok bajban.

Nyílván a felvett áram az a minden lap maxra kapcsolásnál értendő.

Mégis aggaszt hisz a ház betáplálása 1x32A ami önmagában nem kevés de a konyha is tartalmaz még egyéb fogyasztót (pl sütő 3.2 kw) és még számos fogyasztó lakás szerte.

Kérdés jelenhet ez problémát mármint a betáplalást vagy van ezekben inteligencia vagy főzők vagy sütők vagy mosok vagy porszívózok külön külön. :-)

Vagy válasszunk másik készüléket a fent amlített gyártótól.

Előre is köszönöm a segítségetek tippeket tanácsokat 5leteket.

Imusz Creative Commons License 2017.03.21 0 0 314

Szia! 

 

Az én ehh jelű lapom nem hidalható, amit linkeltél az igen. Ha jól látom ennyi a különbség.

Ennyiért én is gondolkodnék rajta, amikor én vettem akciós volt...úgy mondták hogy a garancia a beüzemeléstől él így akkor vettem amikor akciós volt, később lett beszerelve-beüzemelve.

 

Az én lapom zónái külön-külön csúszkás vezérlésűek, ez nekem nagyon fontos volt választáskor bár emiatt drágább a lap.

A zanussi amit linkeltél csak +- gombokkal rendelkezik.

 

Ami fontos szempont, hogy hol vannak a különböző teljesítményű zónák.

Nálam a legkisebb és legnagyobb van elöl (ezeket használjuk legtöbbet) a két közepes teljesítményű hátul) 

A szagelszívónk legjobban a hátsó lapokról szívja el a gőzt, így a hosszú főzési idejű dolgok nem illatozzák be a lakást :)

 

A második és harmadik lap ugyanaz :)

 

Egyébként mérlegeltem hogy nekem megér-e bonyolultabb elektronikát (több hibalehetőséget) a lapom vagy vegyek egyszerűbbet.

A markabolt.hu-n vásároltam, ott van lehetőség plusz garanciát vásárolni és így 5 év gar. van a készülékre, bár ez biztosítótársaságon keresztül megy.

 

Ha a garancia miatt aggódsz az ikea kínálatában is vannak jó lapok és szoktak akciózni is. Ha akciós én azt venném, pozitív tapasztalataim vannak az ikea vevőszolgálatával.

Előzmény: bally4h (313)
bally4h Creative Commons License 2017.03.20 0 0 313

Szia!

Szerinted (illetve más szerint is) megéri a 20.000 Ft felár a te főzőlapodért?

https://www.arukereso.hu/fozolap-c4172/electrolux/ehi6540fhk-p272589243/

 

 

Mi az,a mivel többet nyújt? 70.000-ért van ez a zanussi, elég jókat írnak róla:

https://www.arukereso.hu/fozolap-c4172/zanussi/zei6840fba-p163346670/

 

Még ezt néztem:

https://www.arukereso.hu/fozolap-c4172/zanussi/zei6840fba-p163346670/

 

Köszi előre is, a napokban eldöntöm. Nem volt még indukciós lapom, nem tudom melyik plusz tulajdonságáért érdemes többet kiadni.

 

Előzmény: Imusz (311)
Songoka Creative Commons License 2017.02.26 0 0 312

Sziasztok

 

Szeretnék tanácsot kérni.

Indukciós főzőlap vásálással kapcsolatban. Olyanra lenne szükségünk ami 5 zónás és az egyik zónája jelentősen nagyobb mint a több.

Megbízható minőségi terméket keresünk (de azért nem az új 1milliós darabot bár az bejövős :D)

 

Köszönöm szépen a segítséget előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!