Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2021.06.14 0 0 15106

Még nem rendeltem meg, de ez lesz: RL4353RBASL/EO  Ez 70 centis és a belseje is elég normálisnak tűnik.

Előzmény: nagypapi51 (15105)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.06.14 0 0 15105

végül melyik Samsung mellett döntöttél?

Előzmény: Boszorka (15104)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.14 0 0 15104

Hűtöszekrény. Mára kiderült, hogy Lényemnél nem fér el a Liebherr, pedig már nála is ketyeg az óra, mert ami nála van jelenleg, az is 20+ éves. De nem bánom, akkor is lecserélem itt a jégszekrényt. Találtam egy Shamsungot, ami tökéletesnek igérkezik. Ezt majd levitetem a pincébe, aztán hirdetem, valaki csak megveszi. Végül is még 1 éves sincs és azon kívűl. hogy én nem szeretem, semmi baja nincs. Tökéletesen működik, csak nekem kicsi.

Boszorka Creative Commons License 2021.06.14 0 0 15103

Nem tudom, mit lehet egy lakáson 12 napig festeni. Összes ajtó és ablak is festve lesz? De a 12 nap akkor is sok. Én a nappalit festettem pár éve, ráfestettek a tapétára, ami nagy nyűgtől is piszoktól megkimélt. Reggel jöttek, kora délután kész volt. Akkor elmentek és vissza jöttek később a bútorokat helyre rakni. Kosz szinte semmi. Egy apa volt a fiával a "csapat".

Előzmény: szkati (15102)
szkati Creative Commons License 2021.06.14 0 0 15102

Nálam a Liebherrben azóta is nagy a kupi. Időnként rendet rakok, de nem tart sokáig. Most nem éppen hűtőcserére gondolok( de azért köszönöm), mert hogy nyakunkon a festés, amitől már előre kiráz a hideg. Nagy szerencsémre volt egy olyan, mások által javasolt festő, aki felvett a táncrendjébe. Nagy dolog! Június végén, vagy július elején kezd, és állítólag 12 nap alatt lesz készen. Az előmunkálatok, és az utómunkálatok gondolata sírba visz. Leginkább az, hogy egyedül nem tudok visszapakolni. SzPétrnek tenisz könyöke lett, és meg épp kifele tartok a lumbágóból. Tehát rászorulunk a segítségre.

Előzmény: Boszorka (15096)
Caipi Creative Commons License 2021.06.13 0 0 15101

Igen, írtad.

A Sopronkőhida utáni semmiben álló osztrák határőrből és a Hegyeshalomnál látott, Ausztriába tartó sorból arra következtetek, hogy közúton az osztrákok is ellenőrzik a belépést. 

Előzmény: Boszorka (15100)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.13 0 0 15100

A magyarok a vonaton is kérték vissza fele.

Előzmény: Caipi (15099)
Caipi Creative Commons License 2021.06.13 0 0 15099

Hegyeshalomnak jöttünk vissza, a magyar oldalon mindenkitől kérték a védettségi kártyát.

A túloldalon meg jó nagy sor volt.... 

Előzmény: Caipi (15097)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.12 0 0 15098

Úgy tűnik Bécsben lezserebbek. Nem kértek tőlem az étteremben semmit. Pedig azért hallatszik ha beszélek, hogy nem ott születtem.:-)

Előzmény: Caipi (15097)
Caipi Creative Commons License 2021.06.12 0 0 15097

Visszatérve Ausztriára.

Minket a Waze egy teljesen ismeretlen átkelőre vitt Sopronkőhida és St Margarethen között, ott állt egy határőr, és elkérte az oltási igazolásokat, az előttünk levőét is. Mást nem láttunk.:) Leginkább az oltás típusát nézte.

De ami az igazán fura, étteremben regisztrálni kell, esetleges kontaktkutatás céljából. A Landzeit-ban papírt kellett tölteni, most az étteremben meg QR-kódos kártya állt az asztalon, ami a kitöltéshez vitt.

Mindenfélét meg kell adni, cím, telefonszám, emailcím, azt írják, hogy 4 hétig őrzik és utána törlik.

A Landzeitban nem, de a rendes étteremben oltási igazolást is kértek, bár a mieinkre a csaj elég üveges szemekkel nézett, nem sokat mondhattak neki angolnyelvűen sem. :)

Boszorka Creative Commons License 2021.06.11 0 0 15096

Szkati! Ma egyéb okból voltam a Mammutban és megnéztem a jégszekrényeket. Találtam egy Shamsungot. Vasárnap elvonszolom Lényemet szemlézni és nagyon remélem, hogy megszabadulhatok a Liebherrtől.

Boszorka Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15095

Egedül voltam és ügyintéztem. Kb. 4 órahosszat voltam kint, de jót ebédeltem, miután mindent elintéztem.

Előzmény: Caipi (15094)
Caipi Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15094

Remélem, jól éreztétek magatokat.

Előzmény: Boszorka (15090)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15093

Sárga könyvem nekem is van, és úgy is kell mennem a dokimhoz jogsi hosszabbítás ügyben

Előzmény: Boszorka (15092)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15092

Szerintem autóval sokkal kevésbé veszélyes. De azért egy kéttnyelvű oltás igazolást beszereznék a helyedbe. Ez még rám is vár, mert nekem megvan a régi sárga könyvem, amibe a körzeti bele is írta meg pecsételte az oltásaimat, de Lényemnek nincs.

Kis sárga könyvvel az ÖBB VIP várójába tudtam bemenni.:-)

Előzmény: nagypapi51 (15091)
nagypapi51 Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15091

Kíváncsi vagyok, ha autóval megyek, hogy működik?

Mondjuk ilyen gondom egyelőre nincsen, augusztus végén akarunk átmenni.

Előzmény: Boszorka (15090)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15090

Szóval ma kint voltam Bécsben, vonattal. Oda fele senki nem kért semmit, pedig a követség honlapja szerint regisztrálni kell, amit meg is tettem. Haza fele a magyarok kérték a kártyát és a személyit.

Bécs egyébként olyan mit 20 éve volt a túrista rohamok előtt. Sok ember mászkál a Kärtner Strassen, szemlátomást mind oda valósi. Vissza hódították maguknak a várost.

Előzmény: Caipi (15089)
Caipi Creative Commons License 2021.06.06 0 0 15089

Szerintem addig menj(ünk), amíg lehet, ki tudja, mikor üt be valami újabb variáns. :D 

Mi meg csak egy éjszakát alszunk kint, egyik nap Semmeringi 'túra', másik nap Neusiedler See melletti programokat terveztem be. (Cseresznyefesztivál stb.) Meg persze (SPAR-os) bevásárlást. Meg némi éttermet. 

Előzmény: Boszorka (15088)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.06 0 0 15088

A mi egyetlen próbálkozásunk a Wizz volt és igen a karában még Lényem is kiborult. Aztán az érkezés vissza a DDR-be, nem volt egy élmény. Mi feltétlenül akarunk valamikor menni Berlinbe de még nagyon nem tudom milyen eszközzel és hogyan. A pesti hálókocsi már rég megszünt a tavalyelőtti átszállásos út se volt egy kéjmámor. Tavaly még szó volt Barcelonáról a berlini filharmonikusokkal, de az persze elhalt. Mentünk volna Münchenbe juli végén, de a biztos igéret ellenére se sikerült jegyet szerezni az operába. Nem gyötör tulzottan a Fernweh, engem csak addig gyötört mig tudtam, hogy nem lehet utazni. Most már ha meggondoljuk magunkat mehetünk. Bécsbe is mehettünk volna napokra, de én csak kb. 3 órás tartózkodást tervezek.

Előzmény: Caipi (15087)
Caipi Creative Commons License 2021.06.06 0 0 15087

Akárhányszor elrepül egy repülő a fejünk felett (márpedig a zuglói légifolyosó alatt lakunk), mindig messziségvágyam támad. Ezt most a németből vettem, a honvágy az a Heimweh, a messziségvágy meg Fernweh. Travel ache, ahogy angolra fordítják. 

De maszkban órákat nem akarnék repülni, ez a 2,5 óra Barcelonába pont elég lesz. 

Ami a fapadosokat illeti, az Air Berlin is az volt pl., de jó sokat repültem/-tünk vele Hamburgba és -ból. Semmivel sem volt rosszabb, mint bármilyen más társaság, még kaja / pia is volt, ha nem is sok.

Aztán egyszer easy jet-tel vagy mivel mentünk Londonba, a ferihegyi karám élménye azt okozta, hogy én is azt mondtam, hogy soha többet fapados.

De úgy tudom, most az már nincs, és Barcelona-ba egyelőre csak a Wizz-nek és a Ryan Air-nek van direktjárata. (Bár gondolkoztam átszállós Lufthansa-jegyen ugyanannyiért, de győzött az, hogy a Ryan Airnek az indulási és érkezési időpontjai is megfelelőbbek mindkét iránynál. Nekem egy hajnali kelés azonnal elrontja azt a napomat...) A Wizz-zel kapcsolatban továbbra is fenntartom, hogy soha. 

A RyanAir-nél vettem pluszban helyjegyet meg feladható poggyászt, úgyhogy így már csak ételt / italt kell venni, ha akarunk. 

Előzmény: Boszorka (15086)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.06 0 0 15086

Nekem a repülés egy cseppet sem hiányzik. Nincs is nagyon mivel, mivel fapadosra nem szállunk többet. Egy próba elég volt egy életre. Pillanatnyilag nem hiszem, hogy csináltatnék tesztet. Annyira azért nem fontos az utazás már nekem. Téged persze megértelek. A te korodban én is bármit megtettem volna az utazásért. Ugyanakkor itthoni karantén nem tartana vissza. Ugyis mindig itthon vagyok, azt a 2 hetet megoldanám bevásárlásilag.

Előzmény: Caipi (15085)
Caipi Creative Commons License 2021.06.06 0 0 15085

Hát nem is kellemes dolog... én se szívesen csináltatnék, de ha kellene utazáshoz, akkor azért megtenném. Csak kinti vagy itthoni karantén szükségessége tarthatna vissza. Most már nagyon látnék valami újat és érdekeset, meg a repülés is hiányzik, talán mert nem lehetett. :D

Előzmény: Boszorka (15084)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.05 0 0 15084

Igen a későbbi híváskor kiderült, hogy volt pcr-teszt. No ez az amit én biztos nem fogok megcsináltatni soha, mert nem tűröm ha a torkomban vagy orromban turkálnak.:-(

12 évesen elég traumatikus előzmények után vették ki a manduláimat, ami szintén nem volt sima dolog. Azóta nekem még a torkomat se tudta megnézni senki. Gondolom altatásban menne.:-)

Előzmény: Caipi (15082)
Caipi Creative Commons License 2021.06.05 0 0 15083

A kártyánkat az előírásaik szerint nem fogadhatják el, és nem tudom, Te hogy vagy vele, de én részemről se arra nem fogok bazírozni, hogy úgyse állítanak meg, se könyörögni vagy magyarázkodni nem akarok. :) Nem volt egy fáradság az angolnyelvű oltási igazolást beszerezni, a mostanság oltottak meg már eleve a kétnyelvűt kapják, legalábbis ha kérik akkor biztosan. 

Mi is a héten megyünk amúgy. 

Előzmény: szkati (15080)
Caipi Creative Commons License 2021.06.05 0 0 15082

Abszolút nem vagyok nyugtalan, mert augusztus 2. felében megyünk csak, addig még bármi is történhet pozitív vagy negatív irányban is. Így annak, hogy ott vagy a repülőn mi kell, utána sem néztem még, mert minek? Úgyis változik addig.

De abban azért biztos vagyok, hogy nem egy magyar (ki tudja mitől, mert azt nem írják) védettségi kártyával járta meg Marbellát. Gondolom PCR-tesztet csináltattak. 

Előzmény: Boszorka (15079)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.05 0 0 15081

Majd csütörtökön elmesélem. Remélem most már semmi nem jön közbe.

Előzmény: szkati (15080)
szkati Creative Commons License 2021.06.05 0 0 15080

Na. Ez jó hír, de azért szeretném tudni, hogy hogyan jártátok meg Ausztriát, mert mi is oda készülünk.

Előzmény: Boszorka (15079)
Boszorka Creative Commons License 2021.06.05 0 0 15079

Caipi megnyugtatására. Most hívott fel valaki Marbellából, egy címet akart kérdezni tőlem. Mint mondta pár napja érkeztek oda, repülővel mentek, minden jó. Majd ha haza jött kikérdezgetem, de neki biztos nem volta magyar kártyáján kívűl semmi papírja tetsztje stb.

szkati Creative Commons License 2021.06.04 0 0 15078

Köszönöm Mindkettőtöknek!

Boszorka Creative Commons License 2021.06.04 0 0 15077

Csontkovácsokkal vigyázni kell. Van,hogy csodát tesznek, de van, hogy csak rontanak a helyzeten. Azt kívánom, hogy múljon el magától gyorsan.

Előzmény: szkati (15075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!