Keresés

Részletes keresés

fraTIK63 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 907

17'  9-4  Úgy kezdenek, mint ellenünk. Eddig is tudtuk, hogy jó csapat ... Hm...

Ódri Creative Commons License 2013.01.25 0 0 906

A horvátok se kezdenek sokkal jobban mint mi.

gugugaga Creative Commons License 2013.01.25 0 0 905

Landin ott folytatja ahol ellenünk abbahagyta.

fraTIK63 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 903

Na akkor ki lesz a spanyolok ellenfele a döntőben? Most már nemsokára kiderül.

 

6' Dánia-Horvátország  4-1  ( Előre hozott VB döntő)

Veszpremi Creative Commons License 2013.01.25 0 0 902

Véleményem szerint most jön a döntőnek beillő meccs. Ez a 2 csapat játsza számomra a legjobb játékot ezen a VB-n. Nagy meccset várok. Tán a horvátok valamivel esélyesebbek, de bármi lehet.

Ódri Creative Commons License 2013.01.25 0 0 901

hát, hazudni biztosan nem hazudott, tényleg nem  ugyanaz, mint aki néhány éve volt, gyengén megy neki mostanában.

Szerintem a lemondók közül egyvalaki hiányzik ténylegesen, és az IT. A vébé előtt azt mondtam volna, hogy Fazék is, de a kapusposzt így is remek volt, őt sikerült megfelelően pótolni.

Előzmény: Tonio 2.0 (897)
Gozo Creative Commons License 2013.01.25 0 0 900

Fedi a valóságot szerintem. Hasonlítsd össze a mostani, vagy az utóbbi egy éveben nyújtott teljesítményét a 3-4 évvel ezelőttivel. Persze ő sem lesz fiatalabb, de azért voltak jobb és rosszabb meccsei.

És nem véglegesen mondta le.

Nehéz lesz pótolni, de előbb-utóbb úgyis fiatalítani kellene ezen a poszton is.

Előzmény: Tonio 2.0 (897)
rich.mond Creative Commons License 2013.01.25 0 0 899

Hm-hm...egyébként a jelenlegi formában játsszó öccsével talán most mi várjuk az elődöntőt.

Előzmény: Tonio 2.0 (897)
rich.mond Creative Commons License 2013.01.25 0 0 898

Előzetesen is féltem tőlük.Egyébként az összes velük játszott meccs szívbajos volt -lásd anno az a VB-selejtező. Nekünk nagyon nem fekszik a stílusuk.

Előzmény: Törölt nick (896)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 897

Igaz, csak ideiglenesen, de Iváncsik Gergő is lemondta a válogatottságot.

Kezd ez sok lenni.

Arra hivatkozik, hogy évek óta nem megy neki, 1 évig csak a klubjában építené magát. Nem tudom, ez fedi -e a teljes igazságot...

rich.mond Creative Commons License 2013.01.25 0 0 895

Sterbik négy védés, Skof 10...

Félidő 13-12.

Összesen egy kiállítás, ahhoz képest kevés a gól -és tiszta a játék.

 

Egyébként a szlovénok jó szereplése koránt sem csak a szerencsés sorsolásra fogható -persze, arra is.

De én egész elképedtem, hogy nekik mennyire jó utánpótláseredményeik vannak.

A dánok-németek nélkül pedig egyszerűen nincs elődöntő.

http://valogatott.blog.hu/2013/01/24/kezilabdaban_sincsenek_veletlenek

fraTIK63 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 894

19' 10-7 a spanyoloknak.

 

A meglepetéseket szeretem, de nem most ...

Gozo Creative Commons License 2013.01.25 0 0 893

Megint a szlovénokat támogatják a játékvezetők...

Előzmény: Törölt nick (892)
fraTIK63 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 891

Mindjárt kezdődik az első elődöntő: Spanyolország - Szlovénia !

 

Hajrá Espanol!

Omega12 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 890

Itt is ott is kockázatot vállalt valamilyen szinten a kapitány. Az egyiknek bejött a másiknak nem. 

Kemény Dénes ugyanúgy kapta volna az ívet néhány szurkolótól, ha  nem jön be a cseréje,  mondván miért cserélte le az akkor a világ legjobbjai közé tartozó Kósz Zoltánt majd Szécsi Zoltánt, akik bármikor eljkaphatják a fonalat.

 

Mocsai védelmében elmondanék annyit, hogy láttam nem egyszer olyant, hogy Fazekas és Mikler is egy nagyszerű teljesítmény után a következő meccsen a labdával sem találkozott.

 

Egyébként is egy kapussal nagyon ritkán lehet kézilabdában az összes meccset lehozni.

 

Fazekas, Mikler és Tatai tudása  közt egyébként sincs akkora különbség, hogy ne lehetett volna megpróbálkozni ezzel a lépéssel.

Előzmény: Tonio 2.0 (889)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 889

Teljesen más a két szituáció.

 

Kézilabdában az előző meccsen Mikler jól védett, majd Mocsai nem vele kezdett a következőn, hanem későn (túl későn) hozta be csereként.

Vízilabdában pedig az első számú kapusnak nem ment az adott találkozón, és Kemény ekkor cserélt, nem pedig eleve kihagyta az első számút.

Óriási különbség.

Ettől még szerintem sem ezen múlt, és akár be is jöhetett volna. De nem jött be.

Előzmény: Omega12 (888)
Omega12 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 888

Ezt a húzást én továbbra sem tartom hülyeségnek. Ha valamelyik bejött volna, most úgy isteníti mindenki Mocsait, mint Kemény Dénest a megszokott kapuscseréi után.  Kemény Dénesnek szerencséje volt, mert 2000-ben Szécsi, 2008-ban pedig Gergely védke ki csereként az ellenfél szemét. Mocsinak nem volt szerencséje. Ilyen az edzői sors.

 

A svédek ellen a végén kihagyott helyzetek szerintem sokkal többet nyomtak a latba, mint az, hogy az elején nem Fazaekas védett.

Előzmény: Ódri (887)
Ódri Creative Commons License 2013.01.25 0 0 887

Azt én is, mert állítom, hogy a franciákat megszokásból is levertük volna.

Nem sokon múlott egyébként, csak a mester ott is elkövette azt a hülyeséget, mint itt, hogy a parádézó Fazék helyett Rolót küldte fel, és az elején ott is enerváltnak, ötlettelennek tűnt a csapat. Bár nyilván a svédek pihentebbek voltak, azért  a horvátokkal edzőmeccselni se ugyanaz, mnt az auszikkal.

Előzmény: Omega12 (881)
MocsaiHT Creative Commons License 2013.01.25 0 0 886

 Valami gond lehet akkor a TV-d hangszórójával, mert az igaz ugyan, hogy nem nyerne Kazinczy-díjat, de azért simán meg lehet érteni amit mond, és annak ellenére, hogy én eddig egy sótlan gyászhuszárnak néztem egész vicceseket is szólt néha. És ugye még ugye mindig ugye tízszer ugye inkább ugye ő ugye, mint ugye a Digin ugye Éles ugye ugye ugye József ugye.

Előzmény: Peppo vagyok (882)
Omega12 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 885

Ezt már én is megjegyeztem, egy korábbi hozzászólásomban.   Motyog az orra alatt valamit, amihez még van némi beszédhibája is. Feleségem mikor meghallja, a hangját csak annyit mond ismét a mormogi van. :-))

Előzmény: Peppo vagyok (882)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 884

Lehet azért érteni. :)

Előzmény: Peppo vagyok (882)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 883

Persze, relatív ez a verhető, de Izland végül is az volt számunkra. :)

 

Úgy értettem, hogy ahhoz képest, hogy elviekben kik jöhetnek szembe velünk egy negyeddöntőben... a spanyol-dán-horvát hármast eleve tudtuk, hogy elkerüljük, mivel velük egy csoportban voltunk, a franciák meg szerencsére kikaptak Izlandtól...

 

Így a 4 top csapatot elkerültük, hozzájuk képest Izland azért inkább tűnt verhetőnek. És az is volt. :)

Előzmény: Ódri (880)
Peppo vagyok Creative Commons License 2013.01.25 0 0 882

Én is csak nagyjából futottam át a topciot. Ezért nem tudom, volt-e szó arról, hogy mekkora élmény Kovács Pétert hallgatni a tv-ben meccs közben. Alig lehet érteni, mit mond. Szóval ő főnyeremény volt.

Előzmény: zsanna (864)
Omega12 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 881

Én is azt hiszem, hogy az Olimpián sem a csoportban sem  az izlandiak ellen nem nekünk állt a zászló. Viszont a svédeket még most is azt mondom vernünk kellett volna.

 

Persze lehet mondani, hogy sokat kivett belőúlünk a szerbek elleni mindent eldöntő  csoportmeccs,  illetve az izlandiak ellen a kétszeri hosszabbítás, de előtte volt időnk pihenni, mert a spanyolok és a horvátok elleni meccset lényegében feladtuk.

Előzmény: Ódri (880)
Ódri Creative Commons License 2013.01.25 0 0 880

Hát nem tudom, az olimpián egyértelműen a 4., max csoda folytán a 3. hely nézett ki nekünk. Oda meg ellenfélnek egyértelműen a franciák meg Izland voltak esélyesek. Nemtom melyik számít verhető ellenfélnek:)) Mármint persze nyilván csodaszépen hazaküldtük az izlandi pajtikat, de alapvetően egyik se az a verhető kategória egy kieséses szakaszban.

Most a 8ig tulajdonképpen könnyű volt, egyértelmű votl, hogy a 16 között mi vagyunk az esélyesebbek, akármelyik jön. Utána vált nehezen megoldhatóvá. Annak szerintem reális esélye soha nem volt, hogy leállunk taktikázni és égünk az algirok ellen. Nem a mi stílusunk.

Előzmény: Tonio 2.0 (876)
Omega12 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 879

Azt hiszem a spanyoloknak a szlovénok nem jelentenek akadályt. Meglepne, ha izgalmas lenne a meccs végkimenetele.

A másik meccs előzetesen jobbnak tűnik, de a horvátokat jelenlegerősebbnek  érzem.

 

A döntőben nagyon sok múlik azon, hogy Sterbik továbbra is a téli álmát alussza-e. Amennyiben igen, úgy azt gondolom a horvátok nyerhetnek. Ha végre úgy véd ahogy azt elvárhatnánk tőle, akkor a hazai pálya előnyét élvezve /nem a jv. segítségére gondolok/ nyerhetnek a spanyolok.

Előzmény: The AVE (872)
Tompus999 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 878

Azért, ha durva csoportból jösz, van esélyed arra, hogy a kiesésesben könnyebb csapatot kapj.

Előzmény: Tonio 2.0 (876)
The AVE Creative Commons License 2013.01.25 0 0 877

Szerencsés vonal az, ami a szlovénoknak jutott. Nyerhető csoport (meg is nyerték), majd verhető ellenfél a negyeddöntőben. Ott már tutira atomcsapat jön, ez igaz.

 

Az olimpián annyi mázlink volt, h a dánok helyett a svédek jöttek az elődöntőben, csak azzal meg nem tudtunk sajna élni, részben a korábbi Izland elleni meccs miatt.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 876

Hagyományosan a legszarabb sorsolást kapja a férfi válogatott, az olimpiai volt a legdurvább. Egyszer jó lenne már egy szerencsés vonal.

 

Hát, attól függ, honnan nézzük.

 

A csoportunk valóban húzós volt, de utána a negyeddöntőben várható volt, hogy verhető ellenfelet kapunk (jó, kellett némi szerencse is, hogy a franciákat elkerüljük).

 

Most is, bár a csoportunk erős volt, azt lehetett tudni, hogy az egyenes kieséses szakaszban a spanyolokat és a horvátokat jó sokáig elkerülhetjük. Ha taktikázunk az utsó körben (ami szerintem egyébként nem lett volna jó ötlet), akkor a dánokat is elkerülhettük volna.

 

 

Előzmény: The AVE (874)
enndru Creative Commons License 2013.01.25 0 0 875

Mondjuk férfi mezőnyben nem egyszerű szerencsés vonalat kifogni.

Előzmény: The AVE (874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!