Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1276

...remeltem, hogy megvaltozott...

Előzmény: -balu28- (1275)
-balu28- Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1275

Zsu, Te már elég rég nem élsz itthon, de ilyen a magyar mentalitás manapság. :(

Előzmény: ZsuR (1274)
ZsuR Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1274

Az a baj, hogy azt hiszed, hogy a forum csak akkor forum ha valaki ok nelkul bant valakit...

 

Miert nem tudnak az emberek masok oromenek orulni???  Miert kell belekopni a levesbe???

Előzmény: ladygagaga (1267)
mamicska Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1273

:)

 

 

Előzmény: Dogfüggő (1263)
kuglimanó Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1272

Olyan topik ez, amiben az emberek megbeszélték, egyeztették, hogyan tudnak Dogfüggőnek segíteni az anyagi veszteségek ügyében (vagy a  hivatali útvesztőkben; vagy kétkezi munkákban), hogy legyen mit felvenniük, hogy legyen hol lakniuk, legyen mivel berendezkedniük.

 

És természetesen próbáltunk valamennyire szavakkal is segíteni, bátorítani.

 

De semmiképpen nem arra jött létre, hogy a magánéletét véleményezzük. Mert az rá tartozik, és a családjára.

 

 

Az, hogy ő elmesélte nekünk a változást, és erre többen írásban is jelezték örömüket, nem ugyanaz, amit te tegnap elővezettél, értsd meg végre, kérlek.

 

 

Előzmény: ladygagaga (1268)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1271

lanyok,ne etessuk,Nebacsvirag figyelmeztetett es nem szokott vacakolni,torolni es tiltani fog

Dogfüggő Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1270

OK, értem, és kösz.

Előzmény: ladygagaga (1267)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1269

Nahát...

Köszönöm szépen!  : )

Előzmény: manya1 (1266)
ladygagaga Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1268

ez pont fordítva van mint gondolod

 

Itt csak annak a véleménye számít aki régóta itt van. Ha valaki más, újabb véleménnyel jön akkor rögtön ki van ugatva. Megbeszélésre sem adnak neki idöt, csak annyit mondanak, hogy pofa be. Milyen topik az ilyen?

Előzmény: manya1 (1262)
ladygagaga Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1267

Én is kívánom neked, hogy ne csalódjál. Lehet, hogy rosszúl fejeztem ki magam azzal kapcsolatban amit le akartam írni. Bennem csak felmerült egy lehetöség, ami nem mindig a jó, lehet az rossz is. Ezt akartam leírni. Nem tudom viszont hogy miért estek rögtön nekem, hogy hogyan is merek ilyesmit felhozni ilyesmire gondolni.

Ez az ami nem tetszett és ha kell visszapofázok, ilyen a természetem. Olyan fórumra szerintem nics szükség ahol nem lehet diskurálni, beszélgetni hanem csak dícsérgetni. Bocs ha nem tetszik neked sem ez, de ez az igazság.

Üdv és remélem jól döntöttél. Majd évek múlva rájössz.

Az élet nem csak pozitív lehetöségeket ad, hanem negatívokat is (ezt Te tudod a legjobban).

Előzmény: Dogfüggő (1263)
manya1 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1266

Kedves Dogfüggő - ha már én is belekotyogtam a dolgokba -, egy igen rövid ideig csoporttársak voltunk az egyetemen, és ma is van egy közös, művészlelkű barátnénk, ő mesélte a veled történteket, és az új jó hírt is. Hajrá;)

Előzmény: Dogfüggő (1263)
kuglimanó Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1265

:)

Előzmény: Dogfüggő (1263)
FASIRT Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1264

:)

Előzmény: Dogfüggő (1263)
Dogfüggő Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1263

Sziasztok,

 

tényleg nem tudom, mivel érdemeltem én ki, hogy ilyen barátaim vannak... Köszönöm Nektek, hogy - hogy is mondjam - kiálltok mellettem.

Nagyon jólesik; szeretlek Titeket.

Engem igazság szerint az lepett ám meg, hogy mostanáig semmilyen más reakció nem volt, mint a nagyon-nagyon kedves velem örülés;

egyrészt, mert hosszú és kalandos életem során volt alkalmam ismerkedni az emberi természettel, másrészt meg azért is, mert kívülállóknak, akik csak a száraz tényeket ismerhetik, tényleg fura lehet ez az egész.

Még nekem, belülállónak is fura...

Teljesen természetesnek találom, hogy másféle hozzá(m)állás is megjelent, és nem zaklatom fel magam emiatt - annál azért már többet megéltem, meg hát gondoltam is, hogy így lesz.

Viszont azt semmiképpen sem akartam, hogy úgy kapjunk bárkitől bármit, hogy az illetőnek téves elképzelései vannak a jelenlegi helyzetről. Azt igazán tisztességtelennek éreztem volna. Ezért kellett megírnom, ami történt.

 

Egyébként pedig (bár én, mint mondtam, bizonyos szempontból mázlista vagyok...) én még társban, igazi barátban komolyan sosem csalódtam.

Úgyhogy erősen bízom benne, hogy most sem fogok.

 

Emberben borzasztóan válogatós vagyok ám. : )

manya1 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1262

Na, MOST állj le.

Mérhetetlenül rosszindulatú ember vagy. Beképzelt: csak te számítasz, a te véleményed, leszarod a másik baját, idejössz szórakozni azon, aki kezd kimászni a bajból. Kifejezetten gonosz, ártalmas módon viselkedsz.

Én ide sose írtam még, csak most, mert a gyomrom forod a förtelmes önimádó, nagyszájú, ártó viselkedésedtől.

Előzmény: ladygagaga (1256)
rana esculanta. Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1261

kuglimanó, igen n is csak ezt teszem. mgosztom a gondolataimat.

 

Én meg azon az állásponton vagypk, hogy rengeteg felület adott ara, hog felajánlásokat tegyünk. akár irl szervezeteknál, de pl a facebookon is nagyon sokan kérnek segítséget. szerintem nem ez a fórum és topik a leglátogatottabb hely, nem itt a leghatékonyabb a segítségnyűjtási szándék jelzése. ennek ellenére persze, hogy jó, ha van ilyen.

 

De: ez a topik egyetlen egy személyhez kötődik, róla szól. ha neki szóksége van esetleg valamire, akkor  ennek a jelzésére van lehetősége az általa látogatott topikokon és facen belül is.

 

Nem azt mondtm, hogy töröljék a topikot, az jó, ha megmarad, csak márnem igazán tud semmit hozzátenni  Doggfüggő életéhez. És pont ilyenkor szokott előforulni -ami itt is megtörtént - hog yegyéb hijján önnek a nemidevaló beírások. mert a topik az egész indexfórumon jelen van, sokan beleolvasank-esetleg csak az utólsó hozzásólásokba és elindul egy beszélgetés. Lásd, ami most volté. Még az sem biztos, hogy az író rosszat akar, egyszerűen nincs képben, hogy hol van.

 

Én ezért javasoltam a topik lezárását.

kuglimanó Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1260

Nem tudom egyelőre igazán, mi a jó a topik további sorsát illetően, de nézd meg, még tegnap is idetalált valaki, aki segítene.

És sokan vannak, akiknek szüksége is van ilyen emberekre, tettekre, felajánlásokra. 

Dogfüggőnek is lehet még, ez nem olyan dolog, amin egy év alatt túl lehet bárki.  

 

Lehet, hogy ha képesek vagyunk témánál maradni, akkor jó szolgálatot tehet még ez a hely, nem? 

 

Mindig elszomorít, ha egy kirívó eset miatt megszüntetnek valamit, ami többségében jó, működik.

 

 

De kicsi vagyok én ehhez egyedül, nem is nekem kell dönteni, csak megosztom a gondolataimat.

 

Előzmény: rana esculanta. (1259)
rana esculanta. Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1259

Csak, hogy nyomatékosítsam, az, amit lejjebb írt valaki, már ketteni is kértük ezt -tehát az egész hozászólásfolyam törlését- és szerintem még azok is egyetértenek vele akik írtak ide tegnap.

 

Doggfüggő, ha akar, akkor majd ír a már jól bejáratott topikjaiba a barátjainak, ismerőseinek ahogy korábban is tette-  Életének egy borzasztó szakasza lezárult. Történjen meg ezzel a topikkal is. Szerintem.

 

Na tehát, tegnapi nap a modis topikma már ketten írtunk:

Bubo.Bubo. 2013.10.01 17:39:24 © 16614

 

csatlakozom, a mai társalgást szerintem is érdemes lenne egy az egyben törölni, de különösen őt:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127210744&t=9213752

és őt:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127214720&t=9213752

 

nagyon méltatlan, undorító vita alakult ki :-((

Előzmény: rana esculanta. (16613)
rana esculanta. 2013.10.01 14:12:36 © 16613

Sziasztok, énmég sosem kértem moderációtól törlést, de most úgy érzem muszáj szólnom.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9213752

 

ebben a topikban az 1199 hozzászólástól kezdve szerintem ildomos lenne törölni. Parttalan és a topikhoz egyáltalán nem méltó vita alakult ki.

 

ne felejtsük el, hogy itt egy minenki által ismert valús személyról van szó, aki bizalommal fordult a közösség felé.

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1258

like

Előzmény: kuglimanó (1257)
kuglimanó Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1257

Bemásolom ide, amit párt perce írtam a moderációs topikba:

 

 

Kedves Nebáncs!virág,

Soha ilyet még nem kértem sehol, de most megteszem:

Kérlek, ha lehetséges, töröld azt a hozzászólást, és az összes arra utalót ebből: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9213752 a topikból, ami sok topiktag szerint - szerintem is, mások magánéletét firtató, azt megkérdőjelező tartalmú.

Lehet erről beszélgetni, máshol, de nem ott és nem annak kapcsán - ahol egy embernek és családjának segítenek sokan, egy nagy tragédiát követően.

 

Ez az ember éppen talpra áll egy irtózatos nagy pofonból, amit az élettől kapott, bizalmasan megosztott velünk egy dolgot, ami számára örömet jelent; vélhetően egy utat a további élhető élethez - ezt nincs joga - főleg ismeretlenül, egy nyilvános helyen bárkinek bírálni.

Ez volt a legfőbb személyeskedés ebben a tegnapi párbeszédben, erre reagáltak többen, elmagyarázva, miért is nem szólunk bele más, felnőtt ember magánéletébe.

Köszönöm szépen.

ladygagaga Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1256

Te biztos az egyik déligyümölcs színében élsz. Ha valami nem tetszik akkor töröljük, és annyi. Szerintem a szólásszabadságot még nem törölték el teljesen. Vagy mégis? Csak így tovább még az is sikerülni fog. Már nem sok kell hozzá.

Előzmény: ZsuR (1253)
VEE Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1255

Persze az lenne a legegyszerűbb, ha a környezetedben keresnél egy olyan családot, amelyik örülne a hűtődnek.

Előzmény: Oféli (1249)
VEE Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1254

Egyre mániákusabban gyüjtjük és visszük Fótra a hevesi és nógrádi nagycsaládosok részére mindazt, ami még használható.

Bútorok, ruhák, háztartási eszközök és a házunkban lévő cukrászda által kidobott ötliteres befőttesüvegek mellett még a kibontott kapcsolókat, konnektorokat (!) is örömmel fogadták. Persze komolyabb dolgok is adódnak. Például egy nemrégi rózsadombi tető lebontásából keletkező 300 nm betoncserepet szereztem nekik, amire küldtek darus teherautót és egy egri gyerektábor épület tetejére került.

 

Javaslom, hogy írj egy e-mailt a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (noe@noe.hu) és majd ők továbbítják nekem az elérhetőségeidet, és kimegyünk a hűtőért, ha nem tudod elszállítani.

Előzmény: Oféli (1249)
ZsuR Creative Commons License 2013.10.01 0 0 1253

Jo lenne torolni az egeszet a kezdettol... jo lenne, ha Dogfuggo nem is latna...

Előzmény: KelemenGy (1252)
KelemenGy Creative Commons License 2013.10.01 0 0 1252

Oké, nem etetünk trollt, vettük. Részemről a két azóta már törölttel le is zártam a dolgot, az adott két nick a trollfilter martaléka lett. Ez eddig jó. Egy dolgot azonban nem értek. Az indító trollkodás miért maradt? Kezelheted költői kérdésnek is, ha akarod, de valójában kíváncsi lennék a válaszra, csak úgy l'art pour l'art.

Előzmény: Nebáncs!virág (1248)
B.GY Creative Commons License 2013.10.01 0 0 1251

Nekem volt egy barátom aki 30 évesen meghalt.A felesége már 2 hónap múlva mással élt együtt.Soha senki nem szólta meg érte.Mire kellett volna várnia,hogy nyugdíjas legyen ?

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.01 0 0 1250

Köszi a felajánlást, vettek már hütöt, használtan de teljesen OK. 

Előzmény: Oféli (1249)
Oféli Creative Commons License 2013.10.01 0 0 1249

Kedves Itteniek! Elnézést, most fedeztem fel ezt a topikot, lehet, hogy abszolúte nem aktuális már a felvetésem. De ha esetleg mégis: van egy hűtőszekrényünk Dogfüggő (vagy ha neki nem kell, akkor esetleg más rászoruló) számára. A készülék Solymáron van, de innen ingyen elvihető; nem mai csirke, de működik. (Kb. két hónapja lett lecserélve egy újabb darabra, ami nagyobb méretű.) A Timár utcai házrobbanás után felkínáltuk [Vöröskeresztes szervezetek facebook oldalain keresztül] a károsultaknak, de valószínűleg rossz csatornát választottunk, mert semmi-de-semmi visszajelzés nem érkezett.

Nebáncs!virág Creative Commons License 2013.10.01 0 0 1248

A személyeskedéseket és a hozzá kapcsolódó hsz-okat töröltem.

 

Provokátoroknak nem bedőlni, a trollokat nem etetni.

 

 Aki folytatja a személyeskedést, mindegy, hogy a vonal melyik oldalán áll, tiltani is fogom innentől.

Bonifác Creative Commons License 2013.10.01 0 0 1247

Az itt  megszólalók, csendben maradók és rajtuk kívül még nagyon sokan, akikről azt sem tudja senki, hogy kik ők, nem azzal foglalkoztak, hogy nyomorulttá tegyék valaki életét, hanem pénzzel, holmikkal, munkával és jó szóval megpróbáltak segíteni. Nem csak Dofüggőéknek, jutott máshova is.

 

A jól összeszokott társaságról csak annyit, igen, sokan fórumozók: kutyások, macskások, tavasok, halasok, polidilisek stb. stb., sose látták egymást, nem is beszéltek, vitatkoztak egymással, még csak nem is olvasták egymást. Vannak ilyen ritka pillanatok, amikor mindenkiből (a kivétel erősíti a szabályt) a jót hozza elő valami.

 

De azon is érdemes lehet elmélázni, hogy milyen ember és milyen család lehet az, akiért és akikért sok százan megmozdultak, nemcsak itt, hanem a Facebookon is.

 

Te vagy ti, próbáld már összeszámolni, hány ember ugrana, hogy neked/nektek segítsen, lenne-e pénz, paripa, fegyver, ha nagy bajba kerülnél/kerülnétek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!