Keresés

Részletes keresés

DIDORO Creative Commons License 2012.07.19 0 0 480

Nincs igazad. Egy ilyen díjesőt magamögött tudó filmre biztosan tódulnának a nézők. :))))))

Előzmény: Berlusz Móni (478)
DIDORO Creative Commons License 2012.07.19 0 0 479

Igen, a forgalmazás is gond, de az art mozi is szenved attól, hogy negyed/ötöd házzal vetítik ezeket a filmket. Vajon miért veszik le ők is gyorsan a műsorról???

 

 "nézők túlnyomó többsége ma már nem moziban látja ezeket a filmeket. Mindez sok szempontból elég szomorú, de adott."

 

Hááát kíváncsi lennék, hogy torrenten hnyan tölthették le ezeket a filmeket (vespa, csak a szél, torinói ló stb.).  :)))))

Attól tartok senki sem osztja meg őket..:))))

Előzmény: izukul (477)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.19 0 0 478

Fura nézeteid vannak...

Hogyan köteleznél egy gazdasági szereplőt, egy független magáncéget (a moziláncok + forgalmazók többsége ilyen!!!), hogy saját zsebére, veszteséggel vetítsen ilyen rétegfilmeket...???

 

 

Előzmény: izukul (477)
izukul Creative Commons License 2012.07.19 0 0 477

"Megmondanád, hogy mi a francnak az olyan film amit nem néz senki??"

 

Tudod komám, ezek az extrém alacsony nézettségek nem a moziban megbukást jelentik, hanem a forgalmazás hiányát. Azt, hogy 1-2 elszigetelt vetítés volt csak valami kis pesti moziban, amiről a potenciális érdeklődők nagy többsége is csak utólag hallott, oszt annyi. A mainstream mozik eleve meg se próbálkoznak velük, a "művészmozik" meg szenvednek, pár forgalmazótól függ a műsoruk.

 

A maradék artmozikat amúgy épp mostanság fogják beszántani, gondolom romkocsmának nézték őket a nagy kultúrkampfban a derék aktivisták, szóval mindegy is...

 

Azt gondolom, hogy a mozi ebben a szegmensben még előbb vesztett, mint a kommerszben (pedig ott is szarul áll). A nézők túlnyomó többsége ma már nem moziban látja ezeket a filmeket. Mindez sok szempontból elég szomorú, de adott.

Előzmény: DIDORO (469)
izukul Creative Commons License 2012.07.19 0 0 476

Na, a focihülye nélkül nem lehetett volna teljes a kutúrtopic.

 

Tudod bahátom, nem biztos, hogy olyanoknak ildomos észt osztani a filmművészetről, akiknek a legtöbbet látogatott topicja a ValóVilág, második az X-faktor...

Előzmény: Callie (464)
izukul Creative Commons License 2012.07.19 0 0 475

Én kérem nem értek a szerethetőséghez... :)

Előzmény: Törölt nick (463)
DIDORO Creative Commons License 2012.07.18 0 0 472

"A magyar játékfilm (mind a kommersz, mind a művészfilm) kb. már 10 éve válságban van, ez is társadalmi állapotunk tükörképe..."

 

Nem. Ez a magyar rendezők válsága.

 

Részlet egy interjúból:

 

"Jirzí Menzel egyszer azt mondta: sokkal nehezebb jó közönségfilmet csinálni, mint egy jó művészfilmet. Először meg kell tanulni megcsinálni a normális filmet is. Picasso is először megtanult rendes almát festeni, aztán meg szétszedte az almát, és ezért imádjuk. Készülsz harminc éven át és csak rendes almákat festesz. Magyarországon ez sok fiatalnál kimarad. Elkezdi szétszedni az almát és rossz, mert nem tanulta meg, hogy a film egy nyelv. A film a közönségnek, moziba készül és drága műfaj."

 

No ez a baj a magyar filmekkel..... Egyszerűen nem tanultak meg közönség filmet készíteni, ezért művészfilmet sem tudnak... Inkább szidják a közönséget, hogy nem eég műveltek....

Előzmény: Törölt nick (452)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 471

A széljobb olyan, a valósággal köszönőviszonyban sem lévő torténeteket és helyzeteket akar filmen látni, ami megfelel a sztereotípiáinak.

 

én viszont a fantasztikus filmeket szeretem.

 

pl. szívesen néznék egy filmet dolgozó, becsületes cigányokról... :o)

Előzmény: Nero Bianco (428)
DIDORO Creative Commons License 2012.07.18 0 0 470

dehogy kell!

Odaírni filmjei mellé az állami támogatást (beleértve az adótámogatást is) + a fizető nézőszámot. Utána kirakni a netre.

 ennyi 

Előzmény: Törölt nick (448)
DIDORO Creative Commons License 2012.07.18 0 0 469

Megmondanád, hogy mi a francnak az olyan film amit nem néz senki?? Persze ha saját pénzből átszadoik, ám tegye, de erre pazarolt állami támogatásból jónéhány iskolát meg lehetett volna menteni....

Előzmény: izukul (441)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.18 0 0 468

No ezt még hiányolom.... Hogy nem állítottak fel azonnal egy TASZ-pontot.... :-s :-s :-s

 

Mert azt már tudjuk, hogy a HB szerint nekik nincs tennivalójuk az ügyben... :-s

http://c-press.hu/201207189440/belfold/bandy-gyilkossag-liberalis-jogvedok-hattal-az-igazsagnakbandy-kata-aldozat-nem-volt-se-cigany-se.html

Előzmény: Callie (467)
Callie Creative Commons License 2012.07.18 0 0 467

Tudod, mennyire rossz ide-oda ingázás közben aludni? meg hogy fészbúkolnak így röptibe?

 

Egyébként nem csodálkoznék, ha pár nap alatt lövések is történnének ott. Aztuán a TASZ referense leköltözik Magtárba (persze azért egy jó hotelben lakik, csak dolgozni jár oda) és tudósítások születnek a gárdistaveszélyről.

Előzmény: Berlusz Móni (465)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.18 0 0 466

A macskának is odadobsz néha egy pamutgombolyagot.... :)))

 

Előzmény: emp (462)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.07.18 0 0 465

És ahonnan minden nap menekülniük kell... :-DDD

 

Mert ugye pár napja már elmenekültek, ma meg besz.rtak egy ostorpattogtatástól, és félnek...

Most akkor elmenekültek, vagy már vissza is jöttek, vagy ez a mindennapi rutin része lesz? :-D

 

 

Előzmény: Callie (464)
Callie Creative Commons License 2012.07.18 0 0 464

Fliegauf következő filmje valószínűleg a Magtár utcai közösség hétköznapjait mutatja be, melyeket kénytelenek állandó kirekesztettségben, fortélyos félelem által inzultáltan tölteni.

emp Creative Commons License 2012.07.18 0 0 462

hű bassza meg, aki teheti meneküljön a topikról.

épp csak belenéztem, de tele van olyan idiótákkal, akiknek csak azt kívánom, hogy éljék meg személyesen is a cigányterrort.

én mentem, kell a francnak ez.

emp Creative Commons License 2012.07.18 0 0 461

esetleg akkor is élne a lány, ha a kokerónak beleszakadt volna a fejecskéje az anyja p..a születésekor.

az emberiség üdvösségére. 

Előzmény: izukul (273)
Babco Creative Commons License 2012.07.18 0 0 460

91? Ez röhej. Ha egy vacak kamerával csinálnék egy kisfilmet arról, hogy egy kóbor kutya a tökeit unottan nyalogatja negyed órán keresztül, már az ismerősi körből több embert tudnék beszervezni, hogy jöjjenek el megnézni. És erre még pazaroltak az adónkból!

Előzmény: Berlusz Móni (436)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 459

Hosszú idő után idén voltam  először moziban (már úgy értem ilyen  plázaiban),  Szabó Magda: Az ajtó c filmét néztem meg Szabó István rendezésében, rettentően tetszett. (Mondjuk a jegyárakon kissé ledöbbentem).

Én is ki vagyok éhezve a jó filmere, ahol nem a pirotechnikusok  rendezik a filmet, és a humor nem abból áll, hogy belefinganak a kandallóba.

Előzmény: izukul (455)
izukul Creative Commons License 2012.07.18 0 0 458

Bár filmben még nem ver minket az albán bajnok...

Előzmény: izukul (456)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 457

Én is mártírként tekintek rád

Előzmény: izukul (455)
izukul Creative Commons License 2012.07.18 0 0 456

Stimmel, bár a 10 év lehet, hogy kevés...

Előzmény: Törölt nick (452)
izukul Creative Commons License 2012.07.18 0 0 455

Én pl. nem vagyok a filmszakma része, nem adok és nem kapok díjat, oszt mégis szeretem a jó filmet, pláne ha hazai...

 

De nyilván az ilyen perverzió egyedi, és örüljek, amíg nem minősül bűncselekménynek.

Előzmény: Törölt nick (454)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 454

Szerintem igazad van.

Nem a hülye és primitív nézőknek kell filmet csinálni -arra ott van halivúd- hanem a filmszakmának, akik majd díjjal jutalmazzák.

Előzmény: izukul (450)
izukul Creative Commons License 2012.07.18 0 0 451

És aki nem csak hogy nézi, de van (rendesen megvett) filmje tőle otthon, az lássa be, hogy nem is létezhet, és halk pukkanással dematerizálódjon? :)

Előzmény: Törölt nick (449)
izukul Creative Commons License 2012.07.18 0 0 450

Valóban túlzás, de sajnos nem nagy.

 

Tavaly összesen 3 magyar nagyjátékfilm érte el a 10000 nézőt, ebből egyet (Pál Adrienn) mondanék jónak, de azt sem az év legjobbjának...

 

Ami pozitív meglepetés volt, az a Vad Magyarország természetfilm mozis sikere. Siker alatt 20000 nézőt értek, nem százezreket.

Előzmény: Törölt nick (446)
izukul Creative Commons License 2012.07.18 0 0 447

"egyfilmes rendező lesz"

 

A gugli a te barátod... :)

Előzmény: Törölt nick (444)
freesleep Creative Commons License 2012.07.18 0 0 443

ezt meg nem mi fogjuk eldönteni

Előzmény: DIDORO (439)
izukul Creative Commons License 2012.07.18 0 0 442

"Ha oszkárnak megfelelnek"

 

Most akkor szeressük az Oscart vagy nem szeressük az Oscart? :)

Előzmény: DIDORO (439)
izukul Creative Commons License 2012.07.18 0 0 441

"Én bevezetnék olyat, hogy amelyiknek a készítő országban nem volt 1 ezrelékes nézettsége (fizető!!), az nem vehet részt a fesztiválon (ez itt 10 ezer nézőt jelentene"

 

Magyarán ezentúl az egész estés Jóban-rosszban megafilm a magyar filmművészet, oszt jónapot.

Egy véleménynek elmegy, de tán megérted, ha nem osztom.

Előzmény: DIDORO (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!