Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2013.03.08 0 0 677

"Miért nem lehet dugványozni különben?" - próbálkozni lehet, én is megtettem többször, más is, de nem szokott így szaporodni. Amúgy egy dugványból sosem lesz más fajta :)

A gyümi méretét nehéz képről, önmagában besaccolni, valami viszonyítási alap kellene mellé (kommersz öngyujtó, gyufás doboz, vagy szokásos kumkvát termés), akkor a mesterek pontosabb fajtát tudnának mondani.

http://ezermester.hu/cikk-647/Fasebek_gyogyitasa - a "Fasebek kezelése" c. bekezdést nézd meg, hátha találsz valami használhatót.

A lehasadt ágak keletkezhettek a fa mozgatása, szállítása során, vagy a helytelen metszés miatt rossz helyen, túl hosszúra hagyott ágak túlterheltségétől.  A kereskedelemben kapható példányok általában ilyenek, hamarabb elkelnek sok terméssel, mint anélkül. A letört ágakat én mindenképpen lemetszeném, de nagyon nehéz a kumkvátnál megfelelő időpontot találni a metszésre, mert vagy tele van terméssel, vagy épp virágzik, vagy mindkettő. Ha átmenetileg kicsit hiányos is lesz a fa koronája, egy év alatt nagyon jól kialakítható.
Persze, a Tied, a döntéssel együtt :)

 

Előzmény: taormina001 (676)
taormina001 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 676

Hát ez jól elszállt, a fene egye meg, kezdhetem elölröl a féloldalas hozzászólást:-(((

 

Megkóstoltam különben, sokkal nagyobb, édesebb és zaftosabb termése van, mint a többi Kumquatomnak.

Miért nem lehet dugványozni különben?

Az a baj, hogy tele van ilyen ronda, nagy felületü, girbe-gurbán hasadt sebekkel, de itt nem tudok sebkezelöhöz jutni. nincs erre valami házi módszer?

Én azért akarok adni annak a nagy ágnak egy esélyt, mert különben tényleg nem marad belöle semmi. Elég jól sikerült rögzíteni.

 

A földje nagyon vizes és tápot se hiszem, hogy kér; biztos nem véletlenül van egy ekkora növényen ennyi termés:-(

Viszont a cserepe egyértelmüen túl kicsi, és annyira tele van, hogy nem lehet locsolni. Most viszont ekkora stressz után nem akarom átültetéssel bosszantani.

Előzmény: taormina001 (675)
taormina001 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 675

"Ez egy kumkvát "

:DDD nem mondod? 

 

Az a baj, hogy rengeteg

 

 

 

Előzmény: bombaba (674)
bombaba Creative Commons License 2013.03.07 0 0 674

Ez egy kumkvát (Fortunella margarita talán), az első fotón egészen jó formájú. A lehasadt ág sztem már nem gyógyul vissza, inkább simára kellene vágni és sebkezelővel bekenni. (Esetleg némi esélye lenne, ha mellette felfelé növő törzs lenne, ahhoz behúzatni, de akkor sem nőne össze, esetleg keringés maradna a letört ágban, nem vékony madzaggal hanem szélesebb szalaggal rögzítve. De nem érdemes, ki fogja nőni.)

Dugványozni nem érdemes, képes egy évig is biztatóan kinézni, akár virágozni is, de nem növeszt gyökeret. Ha az utsó képen a hajtások frissen vágottak, akkor nagyon ráfér a locsolás a fácskára, aztán nemsokára a tápozás.

Előzmény: taormina001 (673)
taormina001 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 673

 

Ezt a szerencsétlenül járt lényt sikerült zsákmányolnom. Sajnos az ágai felét el kellett távolítanom. Ezt a mélyen behasadt nagy ágat vékony spárgával erösen visszakötöztem. van esély, hogy összeforr?

Érdeklödnék, hogy fölismerhetö-e a fajtája? Mennyi esélyt láttok a túlélésre és mit tehetek ennek elösegítése érdekében? valamint, hogy az eltávolított ágakat érdemes-e dugványozni, vagy abból valami egész más lesz?

Elnézést, de mióta ez a gépem van, képtelen vagyok éles fotót készíteni.

bombaba Creative Commons License 2013.03.01 0 0 672

Van gömbölyű termésű, az édesebb :)
(Marumi kumkvát)

Előzmény: taormina001 (671)
taormina001 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 671

én másmilyet nem is láttam még.

Előzmény: gáborke (670)
gáborke Creative Commons License 2013.02.28 0 0 670

Fortunella margarita fajták, tehát az ovális kumkvat.

Előzmény: taormina001 (669)
taormina001 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 669

Köszönöm szépen!

Mi az az "általános margarita"?

Előzmény: gáborke (668)
gáborke Creative Commons License 2013.02.28 0 0 668

Belül sokat nem fog már érni, savanyú marad, a héja talán édeskésebb lesz. Ha már narancssárga sztem érdemes leszedni, egy idő után össze fog száradni, ráncosodni.

Ha leszedted akkor lehet még 1-2 hétig tárolni, és kicsit jobb lesz a héja.

Persze attól is függ hogy milyen kumkvat, de gondolom vmilyen általános margarita.

 

Pl. a Meiwa tud egész "édeskés" is lenni belül, pontosabban nem annyira savanyú:)

 

 

Nálam is beérés van:)

 

Előzmény: taormina001 (667)
taormina001 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 667

Úgy tünik beértek a Kumquatok, szép sötét narancssárgák, de csaknem élvezhetetlenül savanyú. Meddig érdemes a növényen hagyni? Számíthatok még rá, hogy késöbb beérik, vagy szedjem inkább le. Esetleg utóérik szedés után is?

Zsfloria Creative Commons License 2013.02.18 0 0 666

 

 

 

Helló!

 

Érdeklődnék, hogy tőletek kaphatnék-e olyan citrus ágakat, amelyeket gyökereztethetnék és idővel majd fognak teremni, hogy ne kelljen oltani.

Sajnos nekem nincsenek ilyen jellegű növényeim, cserét nem tudok felajánlani, de szívesen megvásárolom és a postát is kifizetem.

 

Üdv. Zsófi 

 

gáborke Creative Commons License 2013.01.26 0 0 665

Igen jónak tűnik, ha kimerül a trágya belőle, akkor is érdemes magasabb N tartalmú műtrágyát használni majd.

Az átültetéssel várnék legalább egy hónapot még. A bimbókat sztem törd ki amig csak újra jönnek, igy egy idő után ha szerencséd van jön majd leveles hajtás is.

Előzmény: kertbarátok (664)
kertbarátok Creative Commons License 2013.01.26 0 0 664

Köszi a választ,megpróbálom "A" tipusú virágföldbe tenni,ez jó lenne neki ?

gáborke Creative Commons License 2013.01.25 0 0 663

Igen, ő az a citrus amelyik a növekedését sokszor elcseréli a virágzási hajlamára, igy nehezen nő emiatt.

Ha jól értem akkor már hagytál rajta termést. Ez valószinű hiba volt, a növény sem túl nagy. Sztem 1-2 évig még ne hagyj rajta termést, és a virágokat is pici korukba pattintsd le a hajtásokról.

Esetleg érdemes nagyobb N arányú műtrágyákkal próbálkozni, igy a növekedés kerül egyenlőre előtérbe.

Előzmény: kertbarátok (660)
kertbarátok Creative Commons License 2013.01.25 0 0 662

kertbarátok Creative Commons License 2013.01.25 0 0 661

a növény

kertbarátok Creative Commons License 2013.01.25 0 0 660

sziasztok szeretnék 1-2 tanácsot kérni, a 2 képen látható 1 lipó citrom fácska, az a gond vele hogy 1.5 éve nem növekszik, viszont a virágok folyamatosan nőnek rajta,decemberben már terme 1 nagy citrom volt rajta. Szeretném ha növekedésnek indulna de nem akaródzik neki..... S.O.S köszönöm

Arth_ur Creative Commons License 2013.01.19 0 0 659

Köszi a választ mindkettőtöknek! :-)

Akkor maradhat a telelőben a többiekkel, és van időm ismerkedni vele.

Feltételezem, hogy dugvány, mert 3 rugó alatt kétlem, hogy oltványt vesztegettek volna. Ráadásul többszörösen visszakurtítva, bokrosítva van (úgyhogy lesz mit alakítani rajta), egy oltványnál ezerrel tört volna ki az alanya.

gáborke Creative Commons License 2013.01.19 0 0 658

Különösebb probléma nincs vele. Nem tudom dugvány növény e, de ilyenkor az öntözésre télen jobban kell figyelni, kicsit érzékeny, főleg ha túl tömör a talaja. Egyébként fagypontig ez is teleltethető, trópusi eredete miatt magasabb hőfokon is jobban bírja, persze ha van elég fény.

Elég jól köt, sok termés várható már az elején is. Viszont az erős napot kerülni kell nyáron.

Előzmény: Arth_ur (656)
parga 010 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 657

Nekem a többi citrussal együtt van egy átlag 15 fokos szobában, ablak előtt. Ő a legszebb, eddig egyetlen levelet sem vesztett, szerintem nagyon hálás kis növény. Én ugyanugy kezelem, mint a többi citrust, /táp, föld stb/semmi extra.De én csak egy kezdő vagyok ezen a téren a gyakorlottak biztos több tanácsot tudnak adni.

Arth_ur Creative Commons License 2013.01.18 0 0 656

Egy gyors kérdés: a lime (tahiti lime) tartása mennyire könnyű vagy nehéz? Saját tapasztalat alapján mire érdemes ügyelni, ami esetleg más, mint egy átlagos citromnál, narancsnál?

 

(A madaras tecsóból megmentettem egyet: agyon volt metszve, tele bimbóval, már hajtott, de egészségesnek tűnik, nekem viszont most se időm, se energiám alaposan utána olvasni.)

 

Előre is köszi annak, aki rámszán pár mondatot!

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.14 0 0 655
Most tavasszal lesznek egy évesek. :)
Előzmény: Gy.Ibi (654)
Gy.Ibi Creative Commons License 2013.01.13 0 0 654

Mikori oltványok?Szerintem jobb,ha márciusban kezd virágozni.

Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.13 0 0 653
Nekem eddig még semmi virág kezdemény nincs. Remélem nem felejtettek el virágozni...:))) kíváncsi leszek, hogy a saját oltványok fognak-e idén virágozni.
Gy.Ibi Creative Commons License 2013.01.13 0 0 652

Ablakon keresztül a napnak van ereje,biztos azért indultak be nálam is a növények.Legközelebb megmérem hány fok lesz amikor besüt.

Előzmény: parga 010 (649)
gáborke Creative Commons License 2013.01.13 0 0 651

Normális, főleg hogy kicsit melegebben 10 fok fölött van, ilyenkor nincs nyugalomban teljesen, igy virágokat is hozhat.

Az elmúlt idószak nappali 10-15 fokai nálam is látszanak, sok icipici bimbó kezd megjelenni, ami nem a legjobb még ilyenkor, de bajt nem okoz. Márciusban már optimálisabb lenne a bimbóhozás.

Előzmény: parga 010 (649)
Gy.Ibi Creative Commons License 2013.01.13 0 0 650

Nekem is virágzott kb.egy hónapja,még nem potyogott le a kiscitrom.Most szedem róla az éretteket.Lehet,hogy fajtájától is függ,meg a teleltetéstől.

Előzmény: parga 010 (649)
parga 010 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 649

Üdv Mindenkinek!

Ma locsoltam a citrusaimat, s mit láttam?! Tele vannak virágbimbókkal. Normális ez?Mivel a mult évben kezdtem el gyüjtögetni a cirtusokat és a mediterrán növényeket, igy nem igen van tapasztalatom . Fütetlen szobában, déli ablak előtt vannak.A hőfok szinte állandó 12-15 fok.

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.31 0 0 648

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!